دشمنان آئین اعلی در هلند

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

دشمنان آئین اعلی در هلند

پستتوسط najm134 » پنج شنبه اکتبر 03, 2013 9:31 am

دولت هلند 'مسئول قتل مسلمانان در سربرنیتسا شناخته شد'
در قتل 5000 نفر ديكر مثل همين سه نفر دولت هلند مسبب است كه جون شكايت رسمي نشده هنوز اعلام نشده است
یک دادگاه تجدید نظر در هلند با صدور حکمی دولت این کشور را مسئول مرگ سه مسلمان بوسنیایی دانسته که در جریان قتل عام سال ۱۹۹۵ در شهر سربرنیتسا کشته شدند.
هنگامی که در ماه ژوئیه سال ۱۹۹۵ صربهای بوسنیایی، شهر سربرنیتسا را تحت کنترل خود گرفته و ۸۰۰۰ مرد و پسر مسلمان را به قتل رساندند، این شهر از سوی سازمان ملل متحد "منطقه امن" اعلام شده بود و نیروهای پاسدار صلح هلندی هم مسئول حفاظت از این منطقه بودند.
دولت هلند همواره تاکید داشته است که سازمان ملل از سربازانش پشتیبانی کافی نمی کرده است.
صدور حکم این دادگاه هلندی غیر منتظره بوده است و امکان دارد که راه را برای مطرح شدن درخواستهای غرامت بیشتر هموار کند.
یک سخنگوی دادگاه در لاهه گفت: "بر اساس حکم دادگاه، دولت هلند مسئول مرگ این مردان است چون سربازان پاسدار صلح هلندی نباید آنها را تحویل (نظامیان صرب بوسنی) می دادند."
قضات دادگاه تجدید نظر دستور داده اند که دولت هلند به خانواده قربانیان غرامت بپردازد.
خبرنگار بی بی سی در لاهه می گوید در حکم دادگاه آمده است که با وجود اینکه نیروهای پاسدار صلح هلندی تحت نظر سازمان ملل متحد انجام وظیفه می کردند، اما بعد از سقوط شهر سربرنیتسا "شرایط فوق العاده ای" بوجود آمد که باعث شد دولت هلند در نظارت بر عملیات تخلیه و نیروهای هلندی نقش فعال تری ایفا کند، و به همین دلیل دولت هلند در این زمینه مسئول به شمار می رود.
پیش از این در سال ۲۰۰۸ دادگاهی دیگر حکم کرده بود که مسئولیت مرگ مسلمانان بوسنیایی که برای نیروهای هلندی کار می کردند، بر دوش دولت هلند نیست، چرا که نیروهای هلندی در آن زمان تحت نظر و فرمان سازمان ملل عمل می کردند.
خبرنگاران می گویند مسئله قتل عام سربرنیتسا همچنان موضوعی حساسیت برانگیز در هلند به شمار می رود.
در سال ۲۰۰۲ گزارش رسمی منتشر شد که از عملکرد سربازان هلندی در زمان قتل عام سربرنیتسا به شدت انتقاد می کرد و همین انتقادات گسترده باعث سقوط دولت وقت در آن کشور شد.
پناهندگانی که تحویل صربها شدند
حکم دادگاه تجدید نظر در چارچوب رسیدگی به شکایت حقوقی خانواده ریزو مصطفیچ، برقکار نیروهای هلندی و همچنین شکایت حسن نوهانویچ، مترجم نیروهای هلندی که پدر و برادرش در سربرنیتسا کشته شدند، صادر شده است.
دلیل شکایت حقوقی این افراد علیه دولت هلند آن است که نیروهای پاسدار صلح هلندی بستگان آنها را به صربهای بوسنیایی که تحت فرمان ژنرال راتکو ملادیچ قرار داشتند، تحویل دادند.
ریزو مصطفیچ و حسن نوهانویچ هر دو در زمان سقوط سربرنیتسا به مقر نیروهای پاسدار صلح هلندی پناه آورده بودند.
آقای مصطفیچ از این محل بیرون رانده شد و ناچار شد همسرش را که داخل محوطه مقر بود ترک کند. این آخرین باری بود که آقای مصطفیچ دیده شد.
حسن نوهانویچ، در مقر نیروهای پاسدار صلح هلندی پناه داده شد اما بستگان او مجبور به ترک این محل امن شدند.
بقایای جسد پدر و برادر او به ترتیب در سالهای ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ میلادی کشف شد.
دادگاه تجدید نظر در لاهه در حکم خود گفته است که نیروهای هلندی که در مواجهه با نیروهای پرقدرتر صرب بوسنیایی ناچار به عقب نشینی و خروج از سربرنیتسا شدند، باید پیش بینی می کردند که سربازان تحت امر ژنرال ملادیچ آنها را خواهند کشت؛ چرا که به گفته قضات دادگاه، نیروهای هلندی اعدام و اذیت و آزار مردان مسلمان توسط نیروهای صرب بوسنی را مشاهده کرده بودند.
این سه مرد آخرین دسته از یک گروه ۵۰۰۰ نفری از مردان مسلمان بوسنیایی بودند که به نیروهای هلندی پناه آورده بودند.
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مسلمانان درباره نتایج انتخابات هلند چه می‌گویند

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه مارس 20, 2017 7:07 pm

مسلمانان درباره نتایج انتخابات هلند چه می‌گویند

به گزارش «شیعه نیوز»، ویلدرز با راه‌اندازی کمپین «زدودن اسلام» از هلند، قول داده که قرآن را منع و همه مساجد را تعطیل کند؛ تعهداتی که از سوی مخالفان ویلدرز مورد تمسخر قرار گرفته است.

در مقابل ویلدرز، «مارک روته»، نخست‌وزیر فعلی هلند قرار دارد که وی نیز به بعضاً اقلیت‌های دینی به ویژه مسلمانان را هدف قرار داده اما در آخرین اظهارات خود منع قرآن و بستن مرزها به روی مسلمانان را اقدامی بی‌اثر و مضحک خواند.

Image

مسئله هویت
5 درصد جمعیت هلند را مسلمانان تشکیل می‌دهند که بیشتر آن‌ها ترک و مراکشی‌تبار هستند. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد که 40 درصد مسلمانان هلند دیگر احساس نمی‌کنند که این کشور خانه آن‌ها است.

«فاطمه کایا»، مسلمان 35 ساله هلندی که پدربزرگ و مادربزرگش از مهاجران ترکیه به هلند بوده‌اند، می‌گوید: با اینکه در اینجا متولد شده‌ام، احساس نمی‌کنم که هلند خانه من است.
وی با اشاره به گفتمان سیاسی و رفتار رسانه‌ها در ایام انتخابات افزود: هر روز از صبح تا شب، همه چیز در مورد مسلمانان است.
این تمرکز بر مسلمانان سبب شده «توریا الگربونی»، 38 ساله احساس کند که تحت نظر است.
وی می‌گوید: زیر ذره‌بین قرار گرفته‌ایم. می‌گویند نگاه کن او یک مراکشی است. او یک مسلمان است!
«توفیق دیبی»، نماینده سابق حزب چپ سبز هلند، که او هم متولد هلند است، می‌گوید: به خاطر شرایط موجود در کشور دیگر خودم را به عنوان یک هلندی مراکشی‌تبار معرفی نمی‌کنم زیرا تبعاتی برای من خواهد داشت.

کایا و دیبی همچنین گفتند: خصومت علیه مسلمانان با استفاده از واژه «دیگران» توجیه شده است.
دیبی می‌گوید: اسلام‌هراسی همانند نژادپرستی است و در آن همواره مسائل ظاهری افراد است که هدف قرار می‌گیرد.
تازه مسلمانان و احساسات ضداسلامی
خصومت علیه مسلمانان تنها به اقلیت‌ها محدود نمی‌شود و تازه‌مسلمانان نیز همین مشکلات را تجربه می‌کنند.
«آرنود ون دورن»، رهبر سابق حزب آزادی هلند در شهر لاهه که چند سال پیش مسلمان شد، می‌گوید: من هنوز هلندی هستم. من عاشق کشورم هستم.

وی افزود: من هم در گذشته فکر می‌کردم که اسلام یک تهدید است. من تحت تأثیر رسانه‌ها و فضا قرار گرفته بودم. فکر می‌کردم من هم باید به این جریان بپیوندم و برای ارزش‌هایم بجنگم.
وی افزود: بعد از چند سال نسبت به مواضع حزب آزادی احساس ناراحتی کردم و از خود پرسیدم: چگونه ممکن است مسلمانان بد باشند در‌حالی‌که 1.5 میلیارد مسلمان در جهان وجود دارد.
تحقیق در مورد دین اسلام و صحبت با مسلمانان به مسلمان شدن من انجامید.

ون دورن گفت: احساس پذیرفته بودن در جامعه نباید برای کسی مسئله باشد، اما من الان احساس می‌کنم که چندان پذیرفته نیستم.
ون دورن که اکنون ریاست یک حزب محلی منطبق با اصول اسلامی در لاهه را به عهده دارد، معتقد است احساسات ضداسلامی از نخبگان اقتصادی نشئت می‌گیرد که از دست دادن قدرت آن‌ها را می‌ترساند.

مسلمانان هلند چشم به نتیجه انتخاباتی دارند که همچنان در حال برگزاری است و نتیجه آن ممکن است تأثیرات عمیقی بر زندگی آنان داشته باشد.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

سیاستمدار راست افراطی هلند: اسلام یک دین نیست ایدئولوژی خطرن

پستتوسط najm134 » شنبه دسامبر 02, 2017 5:45 pm

سیاستمدار راست افراطی هلند: اسلام یک دین نیست ایدئولوژی خطرناک است! / ما وقت 300 ساله برای اصلاح اسلام نداریم!

فیلدرز: 11 درصد از جمعیت مسلمان ساکن هلند حاضرند برای دینشان دست به خشونت بزنند . این رقم حدود 110 هزار نفر می شود که دوبرابر تعداد نیروهای ارتش هلند است.
"خرت فیلدرز" سیاستمدار راست افراطی هلند در مصاحبه ای با روزنامه " دیلی تلگراف" اظهاراتی جنجالی و موهن علیه اسلام گفته است.
Image
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این سیاستمدار اسلام ستیز هلندی با درخواست خارج کردن اسلام از ادیان در شمول آزادی ادیان تضمین شده در قانون اساسی هلند، مدعی شد اسلام یک دین نیست بلکه یک ایدئولوژی تمامیت خواهانه است که لباس دین بر تن دارد!

این سیاستمدار اسلام ستیز هلندی که سابقه اظهارات جنجالی و موهنی علیه اسلام و مسلمانان دارد گفته است:" اسلام دین نیست بلکه یک ایدئولوژی تمامیت خواهانه و خطرناک است که باید از شمول ادیان تحت تضمین آزادی ادیان در قانون اساسی هلند، خارج شود.

او در این مصاحبه گفته است:" نتایج تحقیقات نشان می دهد 11درصد از جمعیت مسلمان ساکن هلند حاضرند برای دینشان دست به خشونت بزنند . این رقم حدود 110 هزار نفر می شود که دوبرابر تعداد نیروهای ارتش هلند است.

او در ادامه ادعاهای خود علیه اسلام گفته است:" بر اساس قرآن اسلام میانه رو معنایی ندارد. من شخصا معتقدم مسلمان میانه رو و افراطی داریم اما اسلام دوگونه نداریم. تنها یک اسلام وجود دارد. اسلامی که امکان اصلاح در آن وجود ندارد و حتی اگر این امکان هم وجود داشته باشد ما نمی توانیم 150 یا 300 سال منتظر اصلاحش بمانیم. من معتقدم چنین اتفاقی هرگز نخواهد افتاد.

فیلدرز رهبر حزب راست افراطی " برای آزادی" (PVV) در هلند است که در انتخابات سراسری امسال در هلند موفق شد 20 کرسی پارلمان این کشور را به دست آورد و به دومین حزب بزرگ هلند تبدیل شد.

حزب متبوع این سیاستمدار هلندی خواهان اخراج پناهجویان مسلمان از هلند و تعطیلی مساجد و ممنوع کردن قرآن در هلند است. این حزب راست افراطی هلند، اسلام را منبع ترور و خشونت می داند!
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

بازگشت به دشمنان آئين اعلى

Aelaa.Net