نان طعامی

تجربیات کاربران از تهیه نان طعامی

پستتوسط najm137 » دوشنبه ژانويه 03, 2022 4:45 pm

کاربر 009:

سلام علیکم
روش پخت نان همراه با پیاز با توجه به آموزش پخت نان طعامی ، معرفی آن و بیان آموزه های طبی در خصوص این نوع نان ، با کمک دانا کودکم موفق به طبخ یک نمونه نان با پیاز شدم.

خمیر نان:
دو لیوان آرد گندم
یک لیوان دوغ کفیر
و یک قاشق چایخوری نمک
که با توجه به راهنمایی انجام شده دوغ کفیر به عنوان مخمر بسیار خوبی عمل کرد و اینها را با هم مخلوط کردم و به مدت ۲۴ ساعت در جای تاریک قرار دادم. در طول این مدت هم چند بار ورز دادم
که کیفیت نان خوب و سبک شود.

برای مواد داخل نان:
دو عدد پیاز بنفش ، یک حبه سیر رنده شده و زردچوبه را کمی تفت دادم و با خمیر مخلوط نمودم. و چانه های خمیر نان را به دانه کودک دادم که داخل سینی پهن نماید که خودش نیز از پخت نان لذت ببرد
و از تابه سرامیکی برای پخت نان استفاده کردم. نان خوشمزه و خوش طعمی بود‌.‎

تصوير

تصوير

متشکرم
najm137

تاريخ عضويت: سه شنبه آپريل 19, 2011 12:37 pm

پستتوسط najm137 » دوشنبه ژانويه 03, 2022 4:48 pm

کاربر 010:

سلام علیکم

الحمد لله امروز توانستم با خواهرم نان طعامی با پیاز و پیازچه را درست کنم. برای خمیر ابتدا دوغ کفیر و دو لیوان آرد و کمی نمک به مدت 24 ساعت مخلوط کردم و در کابینت قرار دادم و دو ساعت
نان را ورز دادم و بعد هم 2 عدد پیاز بنفش متوسط و 4 عدد پیازچه با ساقه هایش خرد کرده و به همراه زرد چوبه و سه حبه سیر به خمیر اضافه کردیم و برای روی نان هم از حلقه های پیاز جهت تزئین قرار دادیم.
طعم بسیار مطبوع و خوش مزه ای داشت. من و خواهرم نان طعامی را بسیار دوست داریم و هر دفعه آن را درست می کنیم.

تصوير

باتشکر از اقامه معارف الهی.
والحمدلله رب العالمین‎
najm137

پستتوسط najm137 » دوشنبه ژانويه 03, 2022 4:52 pm

کاربر 011:

سلام علیکم
الحمدلله موفق شدم که نان طعامی طبخ کنم و برای درست کردن این نان پیاز را رنده کردم و پیازچه را هم ریز خورد کردم و با خمیر مخلوط کردم واین سری چون پیاز را رنده کردم مزه آن بهتر شد
ودر ضمن از مایه خمیر ترش استفاده کردم

تصوير

متشکرم
والحمدلله رب العالمین
najm137

قبلي

بازگشت به خوردني و نوشيدني حكيمانه

Aelaa.Net