حكمت اعلی

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

حتى عقربها به كمك زائران اربعين آمدند

پستتوسط najm134 » پنج شنبه ژانويه 02, 2014 9:34 am

المدینه‌ نیوز نوشت: «زائران ایرانی که امسال در مسیر اربعين حسینی حرکت می‌کردند،
گزارش دادند یک زن که به نظر می‌رسید خسته است، برای استراحت وارد یکی از خیمه‌ها شد و در خوابی عمیق و طولانی فرو رفت.

طولانی شدن خواب این زن باعث شد تا دیگران را متوجه خودش کند، به همین دلیل به سمت زن آمدند و او را صدا زدند اما جوابی نداد وقتي او را ييشتر صدا زدند متوجه شدند که وی مرده است و در کنارش عقربی را پیدا کردند که آن نیز مرده است
زنان وقتی تلاش می‌کردند که جسد وی را به خیمه کناری ببرند، احساس کردند که جسم عجیبی در وسط بدن زن است. وقتی لباس وی را کنار زدند، کمربندی انفجاری را دیدند که به دور کمرش بسته شده بود.

پس از کشف کمربند انفجاری، نیروهای امنیتی خود را به محل رساندند و به راحتی و بدون هیچ تلفاتی آن را خنثی کردند.»
معلوم شد اين زن از ناصبيهاي تروريست بود و براي منفجر كردن ان جمعيت زنان ايراني همراه آنها شده وقتي انها در خيمه براي استراحت توقف كرده اند وي هم صبر كرده جمعيت بيشتري جمع شوند تا تلفات بيشتري بكيرد كه وي به خواب رفته و عقرب او را نيش زده و متوجه شدند که این زن توسط نیش عقرب کشته شده است.
و فلذا ديكر نتوانسته خود را منفجر كند
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اتفاق عجیب در مغز هنگام دعا کردن

پستتوسط najm134 » جمعه ژانويه 31, 2014 10:39 pm

مغز افراد در هنگام دعا و صحبت با خداوند به گونه ای که در هنگام صحبت با یک دوست فعال می‌شود، فعالیت می‌کند.
دانشمندان دانشگاه آرهاوس با استفاده از سیستم اسکن مغزی به مطالعه بر روی مغز انسان در هنگام دعا و صحبت با خداوند پرداخته‌اند.
محققان با اسکن مغز بیش از 20 داوطلب در هنگام دعا و صحبت با خداوند اعلام کردند مغز افراد در هنگام دعا به گونه ای که در هنگام صحبت با یک دوست فعال می‌شود، فعالیت می‌کند.

محققان دانشگاه آرهاوس دانمارک به منظور مطالعه بر روی این پدیده از داوطلبان خواستند یک بار به خواندن یک دعای مذهبی و یک بار به خواندن یک متن غیرمذهبی و اجتماعی اقدام کنند. به گفته محققان در هنگام انجام عملیات اول و خواندن دعای خداوند مخصوص مسیحیان، قسمتهایی از مغز که با مرور ذهنی و تکرار در ارتباط است، فعال شد.

طی آزمایش دوم، داوطلبان قبل از خواستن آرزوهای خود از شخصیت خیالی بابا نوئل مشغول به خواندن دعاهای شخصی خود شدند که این عمل باعث فعال سازی قسمت‌هایی از مغز که در هنگام برقراری ارتباط با انسانی دیگر فعال می‌شود، شد. این محدوده از مغز با تئوری ذهن (هشیاری از اینکه دیگران دارای انگیزه و غرض مستقل هستند) در ارتباط نزدیک است.

به نظر می‌رسد هر دو منطقه فعال شده مغز در این آزمایشها، رفتار خواستن و توجه به عکس العمل مخاطب که در این آزمایش خداوند بوده است را پردازش می‌کنند. همچنین قسمتهای فعال شده قسمتی از قشر پیشین مغز به شما می‌روند که با توجه به قصد فرد دیگر در ارتباط است.

قشر پیشین مغز در انسان یکی از عوامل کلیدی تئوری ذهن است. به گفته محققان، این قسمت از مغز داوطلبان در هنگام انجام آزمایش دعاهای شخصی و صحبت با شخصیت بابانوئل غیر فعال بوده است. این پدیده نشان می‌دهد داوطلبان بابا نوئل را شخصیتی کاملا خیالی و خداوند را موجودیتی واقعی می‌دانند.

در عین حال مطالعات گذشته نشان می‌دهد که قشر پیشانی مغز در انسانها در هنگام تعامل با اجسام بی جان نیز فعال نمی‌شود. زیرا مغز از چنین اجسامی انتظار عکس العمل ندارد و به همین دلیل نیازی برای فکر کردن به آن جسم احساس نمی‌کند.

محققان بر اساس نتایج نهایی اعلام کردند افراد در هنگام دعا این تصور را دارند که در حال صحبت با شخصی خاص هستند که این نتیجه از نظر مسیحیان نشانه ای جدید از قطعیت وجود خداوند است.
najm134

زنان محجبه جهان از تجربیاتشان می‌گویند

پستتوسط najm134 » شنبه فبريه 15, 2014 8:22 pm

در آستانه روز جهانی حجاب (اول فوریه)، زنان زیادی در دنیا به استقبال "کمپین حجاب" شتافتند.

در این روز زنان غیر مسلمان و حتی مسلمانانی که بطور معمول حجاب ندارند به استفاده از روسری دعوت می‌شوند.

در ادامه، نظرات تعدادی از این زنان محجبه آمده است:

کاترین فان گومپل از آمریکا

Image

از زمانی که شروع به پوشیدن حجاب کردم، با برخوردهای متفاوتی روبرو شده ام. از بعد منفی، مردم از من دوری می کردند. در فروشگاه از راهروی دیگری عبور می کردند و روی خود را برمی گرداندند. برخی از مردم فقط به من نگاه های خصمانه می کردند. کسی حرف بدی به من نزد اما بعضی ها پیش خود طوری زمزمه می کردند که من صدایشان را نشنوم. آن ها احتمالا فکر می کردند من یک تروریست هستم.

از بعد مثبت، وقتی می خواستم به جایی وارد یا از آن خارج شوم، مردان بیشتری برای من در را باز می کردند. بعضی از زنان به خاطر اینکه من سفیدپوست هستم یا شاید شبیه مسلمانان نیستم از من می پرسیدند چرا روسری پوشیده ام!

من مسیحی هستم و مذهب من هم از زنان و مردان می خواهد در لباس پوشیدن خود متعادل باشند. من معتقدم همه ما یک خدا را می پرستیم. مهم نیست که او را الله، یهوه، پدر بهشتی یا هر چیز دیگری صدا کنیم. دنیا جای بهتری بود اگر مردم به جای تنفر، همدیگر را دوست داشتند.

اسیا گوئلمی، 22 ساله، فرانسه

Image
وقتی من هفته گذشته درباره روز جهانی حجاب شنیدم، همان لحظه خواستم بخشی از این ماجرا باشم. همانطور که می دانید، وضع حجاب در فرانسه موضوع حساسی است. محجبه ها در فرانسه برای درس خواندن یا کار پیدا کردن شرایط سختی دارند. بعضی اوقات هیچ شغلی برای آن ها نیست.

بنابراین بسیاری از زنان چاره ای جز کنار گذاشتن حجاب ندارند چون نیازمند کار هستند و باید برای زندگی و یا تحصیل درآمد کسب کنند. قانون، حجاب را منع کرده و می تواند شما را به خاطر داشتن حجاب تنبیه کند. آن ها می گو یند حجاب علیه جمهوری است.

من فکر می کنم جمهوری به ما آزادی می دهد تا حق انتخاب داشته باشیم، اما با این قانون هیچ انتخابی برای زنان مسلمان فرانسوی باقی نمی گذارد. زنان مسلمان آزادی ندارند. این مسئله بسیار ناراحت کننده است.

به همین خاطر مسلمانان عقب نگه داشته شده اند و غیرمسلمانان نمی توانند درک کنند که حجاب چیست و چرا زنان روسری می پوشند. ما به عنوان مسلمانان فرانسوی باید به آن ها نشان دهیم که حجاب برای زنان یک انتخاب است، یک آزادی، یک نعمت و هیچ آسیبی به آن ها نمی رساند.

نور فضیله نصیر، مالزی
Image

وقتی من چند سال پیش برای اولین بار حجاب کردم، کاملا به یاد دارم که چقدر احساس امنیت و آرامش داشتم و با دیدن خودم در آینه گریه کردم. با خودم فکر می کردم چرا هیچوقت به این زیبایی که خدا به هر زنی برای محافظت از او هدیه کرده پی نبرده بودم. حالا حجاب بهترین لباس من است و از همه خواهرانم درخواست می کنم به دستورات خداوند درباره حجاب عمل کنند.

من درباره روز جهانی حجاب به دوستانم گفتم و از آن ها خواستم که این موضوع را با دوستان غیرمسلمانشان مطرح کنند. اول فوریه زمان مناسبی است تا به همه نشان دهیم چه حجاب داشته باشیم یا نداشته باشیم، همان شخص هستیم. به نظر من آموزش مردم درباره حجاب می تواند نتایج خوبی داشته باشد.

سامانتا عالیه مک دونالد، آفریقای جنوبی
Image

من همیشه از پوشیدن حجاب وحشت داشتم. نگران بودم که دوستان، خانواده و همکارانم درباره من چه می گویند. من دوست تازه مسلمانی دارم که همیشه می گفت من روز قیامت باید برای نداشتن حجاب به خدا جواب بدهم، نه به دوستان و آشنایان و افراد خانواده. آنوقت بهانه من چیست؟ اینکه ترسیده بودم؟ اما چطور می توانم از خالق خودم نترسم؟ این موضوع چشمان من را باز کرد و به من هشدار داد. روزی که محجبه شدم، احساس اعتماد به نفس و آزادی داشتم. من در شهر کوچکی زندگی می کنم که مردمش عادت به دیدن مسلمانان و خصوصا محجبه ها ندارند.

من از عکس العمل آن ها می ترسیدم اما با کمال تعجب به من گفتند که زیبا شده ام. البته با نگاه های عجیب و غریب چند نفر هم مواجه شدم، اما حالا حجابم را با افتخار به سر می کنم و برای هیچ کس آن را بر نمی دارم.

سیتی ریحانه تابارا، فیلیپین
Image

من فقط می خواهم بگویم چطور حجاب من را به اسلام وفادار کرده است. مدت ها پیش، من در آزمون ورودی یک کالج شرکت کردم. خوشبختانه در امتحان قبول شدم. این دانشگاه، مدرسه پرستاری معروفی است که من تصمیم گرفته بودم در آن درس بخوانم. مرحله بعد مصاحبه بود. آن روزها حجاب داشتن برای مسئولین دانشگاه یک تابو بود. من در مصاحبه هم قبول شدم. آن ها گفتند به یک شرط من را می پذیرند. من نباید روسری می پوشیدم. فورا از آن ها علت را جویا شدم و دلایل زیادی برای من آوردند.

من که در یک خانواده مسلمان بزرگ شده بودم، با اینکه حضور در آن دانشگاه آرزویم بود، از رفتن منصرف شدم. تصمیم گرفتم به زادگاهم برگردم و در دانشگاهی جدید ثبت نام کنم. خوشبختانه تحصیلات لیسانسم را در رشته پرستاری در دانشگاه زادگاه کوچکم تمام کردم و در حال کار در عربستان به عنوان پرستار هستم. حاب برای من ابزاری شد که محکم پای مذهبم بایستم، حتی اگر مجبور به ترک بعضی آرزوهایم شوم.

چلسی دوزنبری
Image

اول فوریه ۲۰۱۳، من در اولین روز جهانی حجاب شرکت کردم و باید به کلاس زبان انگلیسی می رفتم. من کمی زودتر از همیشه بیدار شدم و چند آموزش پوشیدن روسری را از طریق یوتیوب تماشا کردم. سپس سراغ کاهای روزانه خود رفتم. من تقریبا دو ساعت باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنم تا به کلاسم برسم.

به یاد دارم که آن روز هوا بسیار سرد بود و من به یک رستوران فست فود پناه بردم تا اتوبوس بعدی برسد. روی یکی از صندلی های کنار پنجره نشستم. آن روز تفاوتی با روزهای قبل نداشت جز اینکه شالی را که همیشه دور گردنم می انداختم، این بار روی سرم انداخته بودم. هنوز دو دقیقه نشده بود که یکی از کارگرانی که مشغول تمیز کردن زمین بود به من نزدیک شد.

اولین کلمه ای که از دهانش خارج شد "سلام" نبود، بلکه گفت "ببخشید خانم، شما نمی توانید اینجا باشید". من گفتم "منظور شما چیست؟" او پاسخ داد "شما نمی توانید اینجا باشید مگر اینکه بخاهید چیزی بخرید". من گفتم آیا این سیاست شماست؟ من هر روز به همراه چندین نفر دیگر اینجا می آیم و هرگز از من خواسته نشده که اینجا را ترک کنم. کارگر گفت "من هرگز شما را ندیده ام. خوب چطور است فقط بگذارم این بار اینجا بمانید؟ اگر روزهای بعد شما را اینجا ببینم از شما می خواهم رستوران را ترک کنید."

من مات و مبهوت همانجا نشسته بودم. کیفم را برداشتم و بیرون رفتم تا چند دقیقه مانده به رسیدن اتوبوس را بیرون سپری کنم. این اولین و آخرین باری بود که با چنین برخوردی مواجه شدم. من نمی توانم و نمی خواهم به جای زنان مسلمان حرف بزنم چون نه مسلمانم، نه در جایگاهی هستم که بخواهم این کار را بکنم و نه زنان مسلمان احتیاج دارند که من تاییدشان کنم. اما برای آن ها حرف می زنم. به نظر من این چیزی است که روز جهانی حجاب می خواهد.

کورین وب
Image

من به همه توصیه می کنم که روز جهانی حجاب را تجربه کنند. بسیار زیباست. یکی از زیباترین تجربیاتی که در زندگی داشتم اول فوریه سال گذشته، یعنی روز جهانی حجاب بود. من روسری پوشیدم تا بفهمم دوستان محجبه ام و دیگر زنان مسلمان چه حسی دارند. در ابتدای کار خیلی عصبی بودم. چه حسی دارد؟ اگر به من بخندند چه؟ اما چیزی که انتظارش را نداشتم عصبانیت مادرم از ظاهر جدیدم بود.

این عکس العمل ساده به من نشان داد که کارم ارزشمند است. او از من پرسید تو یک مسیحی هستی. چرا باید حجاب کنی؟ و من پاسخ دادم دوستم از من خواسته است برای حمایت از زنان مسلمانی که به خاطر حجابشان مورد آزار و بی عدالتی قرار م گیرند، حجاب کنم.

پوشیدن روسری قسمت آسان ماجراست و ورود به دنیای بیرون و مواجهه با عکس العمل مردم، قسمت سخت آن. صادقانه بگویم، وقتی همکلاسی هایم به من خندیدند، تقریبا می خواستم روسریم را در بیاورم. اما مقاومت کردم و مورد حمایت دوستانم و یک زن محجبه قرار گرفتم.

Image
داشا لاوور (غیر مسلمان اهل کرواسی)

Image

این حق یک انسان است که در مورد مذهب، فرهنگ و راه زندگیش محترم شمرده شود. همه ما باید به حقوق یکدیگر به ویژه به حقوق زنان احترام بگذاریم و از شأن زنانه یکدیگر دفاع کنیم.
باعث افتخار من است که عضوی از این حرکت در "روز جهانی حجاب" باشم و خوشحال خواهم شد که گردهمایی‌های بیشتری به منظور بهبود در وضعیت هم‌زیستی تشکیل شود.

شلما اوکبارالی

Image

پس از 8 سال بی حجابی، پوشیدن مجدد حجاب حس خوبی به من داد. بهترین ارمغانی که از پوشیدن حجاب به دست آوردم این بود که این نوع پوشش مرا به عنوان یک مسلمان از دیگران متمایز می‌کرد. امیدوارم این حس خوب به من قدرت و توانایی پوشیدن حجاب برای همیشه و تا زمان مرگ را بدهد.

یک زن مسلمان از آمریکا

Image
من یک مسلمانم. با اینکه همیشه لباس‌های پوشیده بر تن داشتم اما هرگز حجاب و روسری بر سر نمیگذاشتم.....تا امروز
از روز جهانی حجاب متشکرم که به من شجاعت این کار را داد.
روز جهانی حجاب مبارک

خانم پت از هند

Image
من یک هندو هستم اما از روز جهانی حجاب حمایت می کنم.

دیان بریجز از استرالیا

Image

من یک تازه مسلمان اهل سیدنی استرالیا هستم. امروز اولین تجربه من با پوشش حجاب است.

استف ویلیم از امریکا

Image
من مسلمان نیستم ولی در روز جهانی حجاب شرکت می‌کنم.

من معمولا روسری نمی گذارم، اما مورمورن‌ها مانند مسلمانان به عفت و پاکدامنی اعتقاد دارند و این بخش مهمی از عقاید ما است.

من بسیار خوشحالم که می‌توانم آزادانه به دستورات مذهبی خود عمل کنم و بر این باورم که دیگران هم باید از چنین آزادی برخوردار باشند.

استفانی گوودوین

Image
من امروز روسری گذاشته‌ام تا محجبه بودن را تجربه کنم. پوشیدن حجاب آزادی خاصی به من داده است و مهم آن است که پوشیدن حجاب را خودم انتخاب کرده‌ام.

آماندا از امریکا

Image

من آدم مذهبی نیستم اما معتقدم هر کس باید توان بیان اعتقاداتش را داشته باشد. حجاب زن را به گذشته بر نمی‌گرداند بلکه حس زیبایی به او می دهد.
najm134

تاثیر نگاه کردن به چهره مادر !

پستتوسط najm134 » سه شنبه مارس 25, 2014 1:10 am

مادران جایگاه بسیار ویژه‌ای در قلب کودکان خود دارند، اما آخرین تحقیقات نشان می‌دهد جایگاه مادران در مغز فرزندانشان نیز بسیار با اهمیت و منحصر به فرد است.
دانشمندان کشف کردند زمانی که یک فرد بزرگسال به چهره مادرش نگاه می‌کند، پاسخ بسیار قوی‌تری در مغز او به نسبت زمانی که او به چهره یک فرد غریبه و حتی هنگامی که به چهره پدرش نگاه می‌کند در مغز او به وجود می‌آید.
این محققان با استفاده از عکس‌برداری به روش ام.آر.آی میزان فعالیت مغزی را در بین تعدادی از داوطلبان و در هنگامی که آن‌ها به تصاویر والدین خود، افراد غریبه و خوانندگان و افراد مشهور نگاه می‌کردند اندازه گیری کردند.
دانشمندان متوجه شدند زمانی که این افراد به چهره مادر خود نگاه می‌کنند قسمت‌های خاص و کلیدی از مغز آن‌ها فعال می‌شود که مرتبط با احساسات و قوه ادراک است.
این یافته‌ها نشان می‌دهد مادران احساسات و پاسخ‌های ادراکی بسیار پیچیده و ماندگاری در مغز فرزندان خود تولید می‌کنند که همین عامل باعث وجود روابط بسیار نزدیک بین آن‌ها و فرزندانشان می‌شود.
بسیاری از پرندگان و حیوانات علاقه و وابستگی بسیار زیادی با موجودی که برای اولین بار بعد از تولد می‌بینند پیدا می‌کنند. دانشمندان معتقدند این موضوع نیز تا حدی در مورد انسان صادق است. نوزادان پس از تولد بسیاری از خصوصیات و رفتارهای خود را با نگاه کردن به مادر خود می‌آموزند و آن را در حافظه خود ذخیره می‌کنند.
نگاه کردن به چهره مادر تغییرات خاصی را در مغز انسان به وجود می‌آورد که می‌تواند به ارتباط و صمیمیت بین آن‌ها و مادر بینجامد. این ارتباط در سال‌های اولیه زندگی و حتی در هنگام بزرگسالی نیز همراه انسان باقی می‌ماند.
دکتر مارین آرسالیدو از دانشگاه تورنتو در کانادا که این تحقیقات را با همکاری دانشگاه وینچستر در انگلستان انجام داده است در این باره گفت: به دلیل ارتباط بسیار کودک در سال‌های اولیه زندگی، مغز او در هنگام دیدن تصویر مادر پاسخ بسیار قوی‌تری می‌دهد و بیش‌ از زمانی که او به تصاویر افراد غریبه و حتی به تصویر پدر خود نگاه می‌کنند واکنش نشان می‌‌دهد.
این واکنش‌ حتی در میان افرادی که سال‌های طولانی از خانواده خود دور بوده‌اند ایجاد می‌شود که نشان از قدرت و تاثیر طولانی‌مدت چهره مادر در مغز انسان‌ها دارد.
البته تصویر پدر نیز پاسخ قدرتمندی در بخش‌هایی از مغز به وجود می‌آورد که مرتبط با احساسات و علاقه است، اما این فعالیت‌ها در مقایسه با تصویر مادر بسیار کم‌تر است.
najm134

دی‌ان‌ای در فضا سالم می‌ماند

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه ژانويه 07, 2015 3:38 pm

دی‌ان‌ای در فضا سالم می‌ماند؛ حتی در دمای ۱۰۰۰ درجه‌ای و هنگام ورود دوباره به جو

ایسنا نوشت:

دانشمندان در کشفی که همگان را شوکه کرد، دریافتند دی‌ان‌ای می‌تواند در شرایط دشوار فضا و همچنین ورود دوباره به جو سالم بماند.

دانشمندان دانشگاه زوریخ که رشته‌های دوگانه کوچک دی‌ان‌ای را به محفظه خارجی یک موشک متصل کرده بودند، با مشاهده دوباره آن‌ها شگفت زده شدند زیرا نیمی از نمونه‌های دی‌ان‌ای طی این سفر سالم مانده بودند.

این امر علی‌رغم دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه سانتی‌گراد در طول این پرواز کوتاه به فضای زیر مدار زمین و بازگشت به کره خاکی بود. چنین موضوعی این احتمال که مولکول‌های حیات فرازمینی از فضا به زمین رسیده باشند، را تقویت می‌کند.

ماموریت زیرمداری Texus-49 از پایگاه Esrange در کرونا واقع در شمال سوئد به فضا اوج گرفت و در اصل برای مطالعه تاثیر گرانش بر ژن‌های سلول‌های انسانی انجام می‌شد که در داخل موشک حمل می‌شدند. اما دانشمندان تصمیم گرفتند علاوه بر این، برای آزمایش اثرات سفر فضایی بر روی دی‌ان‌ای، این مولفه‌ را در سه مکان واقع بر محفظه خارجی موشک قرار دهند و با کمال تعجب بخش عمده دی‌ان‌ای را سالم یافتند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند دنباله‌دارها بلوک‌های آلی سازنده حیات مانند آمینواسیدها را در آغاز تاریخ زمین به کره خاکی تحویل داده‌اند.

با این حال برخی دیگر بر این باورند دی‌ان‌ای (مولکول اساسی حیات) احتمالا در غبار شهاب‌سنگ به زمین رسیده است. ۱۰۰ تن از این غبار هر روزه به زمین وارد می‌شود. دستاورد جدید دانشمندان سوییسی فرضیه رسیدن مولکول‌های حیات به زمین در آغاز تاریخچه این سیاره را تقویت می‌کند.

جزئیات این تحقیق در نشریه Plos One قابل‌مشاهده است.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

همه آدميان هفت قلو هستند

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه مه 23, 2015 10:54 am

همه آدميان هفت قلو هستند

اگرچه هر انساني متفاوت از ديگري و حتى سرانگشتان هر كسي با هم متفاوت است
اما از نظر قيافه و هيكل هيچ كسي تك نيست
و هر كسي جزو هفت نفري است كه يك قيافه دارند بلكه حركات و سكناتشان شبيه هم هستند مانند افراد دوقلو

با گسترش وسايل ارتباطي سايتي به جستجوي قلهاى ديگر افراد مي پردازد
و از اطراف جهان شبيه هاي بسيار شبيه شبيه شما را كه شش تا هستند پيدا مي كند

ابتدا به صفحه فيسبوك اين سايت بايد رفت و بعد از لايك كردن و به اشتراك گزاردن تصوير خود جستجو شروع مي شود
http://www.twinstrangers.com
نمونه هاي جستجو شده كه هر كدام در كشوري ديگري بعضا بوده اند و هيچ ارتباط نسبي و سببي نداشته اند

Image

Image

Image

Image
pejuhesh232

دختران رشديافته تر بدنيا مي آيند

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه سپتامبر 04, 2015 11:55 am

دختران رشديافته تر بدنيا مي ايند

سلامانه : یک دختر 4 ساله که به سرطان مبتلا است، به آرزویش رسید و توانست با پرستارش ازدواج کند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «firstpost»، ابی 4 سال دارد و به دلیل ابتلا به سرطان خون، در بیمارستانی در نیویورک درمان می‌شود. این دختر کوچولو یک آرزوی عجیب و غریب داشت و دوست داشت با پرستاری که با مراقبت‌هایش، دل از او برده بود، ازدواج کند. بنابراین برای ابی و مت هیکلینگ، پرستارش، مراسم ازدواج همراه با حلقه، گل و آهنگ عروسی گرفتند تا دل دختر کوچولو گرم شود.

Image

بامزه اینجا است که مادر ابی به مت گفته، دخترش دوست دارد توسط او درمان شود و دلش می‌خواهد با او عروسی کند. این پیشنهادی بود که مت نمی‌توانست رد کند و خودش به کمک بقیه کارکنان بیمارستان کودکان، در عرض 24 ساعت مقدمات مراسم را تدارک دیدند.

مت بعداً در فیس بوکش نوشت: «یک بغل گنده گرفتم و حلقه‌ها را دست کردیم تا عقد را بسته باشیم... بعد با ماشین "تازه عروس و داماد" (خب، من ماشین را هل می‌دادم) پایین راهرو رفتیم و برای عکس و کیک به اتاق برگشتیم.»

شاهد براى نظريه اينكه
دختران رشد يافته تر از پسران بدنيا مي ایند
و پسران استمرار رشدشان بيشتر است
اگر رفتارهاى يك كودك دختر با كودك پسر را مقايسه كنيد بطور عمومي كودكان دختر پخته تر و مثل ادم بزرگها رفتار مي كنند تا كودكان پسر
در بازيهايى كودكانه دختران و پسران كودك اگر عميق شويد وقتي نقش خانواده و بابا مامان بازي مي كنند دختران واقعي تر انرا نقش مادر را ايفا مي كنند و حتى بخوبي پسركودك نقش شوهر را مديريت مي كنند ددر حاليكه پسربچه نقش منفعل را دارد.
در اين گزارش هم مي بيند كه يك دختر بچه چهارساله بطور جدي درخواست ازدواج داشته
بطوريكه براى براورده كردن ارزويش به صورت واقعي در نظر كودك اجرا شده است در حاليكه پسر بچه هاى اين سن به ندرت چنين درخواستي برايشان پيدا مي شود
و همين امر راز تقدم پنج ساله بلوغ شرعي دختران است = چون رشديافته تر بدنيا مي ايند

گزارشهاى بسياري هم حاكي از توجه همراه با تشخيص و درك دختران نسبت
به غرايز و احساسات و اموري كه به تشخيص و ايفاي وظيفه مادري مربوط است وجود دارد
pejuhesh232

كرامات حسيني در زمينه هاى ​ ژئوتکنیک و مهندسي​

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه نوامبر 09, 2015 4:05 pm

كرامات حسيني در زمينه هاى ​ژئوتکنیک و مهندسي

معمولاً هنگام مشاهده افرادی که توفیق خدمت به حرم‌های شریف ائمه(ع) را یافته‌اند، این سؤال به ذهن مردم می‌آید که طی این خدمت آیا شاهد عنایات خاصی از سوی ائمه(ع) بوده‌اند و یا خاطره ویژه‌ای از این خدمت دارند یا خیر.

ما هم کنجکاو دریافت پاسخ این پرسش بودیم، بر همین اساس مصاحبه با حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات را به دریافت این پرسش اختصاص داده از وی خواستیم از خاطره‌های خاصی که این مدت مشاهده کرده، برای ما تعریف کنند.

پلارک با اشاره به اینکه نمی‌خواهد در این خصوص از عنایت‌های خاص به افراد سخن بگوید، گفت: دکتر ساحلی، استاد دانشگاه و دارای سه دکتری از کشور آمریکا است. وی در رشته‌های ژئوفیزیک، باستان شناسی و تاریخ تحصیل کرده و برای گمانه‌زنی در کربلا در بحث ژئوفیزیک با ما همکاری دارد و متبرع نیز هست.

کربلا؛ تنهایی جایی در جهان که آب سربالا حرکت می‌کند

ایشان با محاسبات ​​
ژئوتکنیک می‌گفت که تنها نکته‌ای از جهان که آب در آن باز می‌گردد و برعکس حرکت می‌کند کربلا است(آب رو به بالا حرکت می‌کند). آب از طرف خیمه‌گاه تا جلوی حرم آقا ابوالفضل‌(ع) می‌آید و از آنجا می‌چرخد و به حالت سرگردان به شدت روبه بالا حرکت می‌کند. چون آب نمی‌خواهد به حرم وارد شده و باعث تخریب حرم شود اگر چه سطح آب در خود حرم بالا است.

دکتر صالحی به ما می گفت که وقتی این حرکت آب را بررسی کردیم دیدیم این حرکت آب طبیعتاً ماسه بادی‌های زیر حرم را با خود می‌برد و شن‌ها را از زیر حرم تخلیه کرده است پس چرا این سازه (حرم امام حسین(ع)) تخریب نمی‌شود و و پایین نمی‌آید؟

تا اینکه در ستاد متوجه شدیم دو سال پیش برای تقویت ستون‌های زیر حرم بتن تزریق شده است. مسئولان این کار می گفتند آن زمان هر قدر بتن تزریق می کردیم می دیدم باز هم نیاز است و پر نمی‌شود تا اینکه 20 برابر حد نیاز بتن تزریق کرد‌یم؛ بعدها متوجه شدیم این بتن‌ها جای ماسه‌بادی‌ها را گرفته و مانع تخریب سازه شده است.

در حرم امام حسین(ع) برای ترفیع گنبد ناچار بودیم 200 تن بار برگنبد فعلی اضافه کنیم که طبیعتاً باید ستون‌ها تقویت می‌شد تا این بار را تحمل کنند همزمان با این کار تصمیم گرفتیم ستون‌ها را لاغر کنیم تا فضای اطراف ضریح بیشتر شود. طرح‌های مختلفی برای این مسئله ارائه شد و ما برای اطمینان از موفقیت طرح ها نمونه ستون‌های حرم را ساختیم و همان اندازه وزن بر روی آن گذاشتیم و امتحان کردیم تا در نهایت به طرح فعلی که با تکنیک‌های برتر دنیا طراحی شده است رسیدیم که توسط دو شیعه متعهد ایرانی مدرس در آمریکا (دو برادر پروفسور بنان) ارائه شده بود.

وقتی آب در حرم امام حسین(ع) به مرخصی می‌رود

اما یکی از مشکلات اساسی ما بعد از دو سال مطالعه بالا بودن سطح آب‌های زیرزمینی در حرم امام حسین(ع) بود، یعنی یک متر و نیم از بالای ستون‌های حرم حضرت سیدالشهدا(ع) وقتی حفاری می شد به آب می‌رسیدیم و این مشکل بزرگی برای انجام پروژه بود اما به محض شروع عملیات تا هشت متر حفاری، ذره‌ای با آب بر نخوردیم، انگار آب یکدفعه مرخصی رفته است تا ما کارمان را انجام دهیم و دوباره بازگردد. همین باعث شده زمان‌بندی ساخت هر ستون که شش ماه پیش‌بینی شده بود به سه ماه کاهش پیدا کند چون دیگر آب مزاحمتی برای ما ندارد.

جالب اینکه وقتی چند سال پیش سنگ حرم را عوض می‌کردیم حتی در عمق یک متری هم به آب می‌خوردیم اما اکنون خبری از آب نیست که نیست و این‌ها از معجزاتی است که اکنون در کارمان مشاهده می‌کنیم. البته بچه‌هایی که مخلصانه کار می‌کنند کراماتی را مشاهده می‌کنند و نصیبشان می‌شود.

از رئیس ستاد بازسازی عالیات در مورد آرزوهایش سؤال کردیم پاسخ داد: اتمام صحن حضرت زهرا(س) که اگر همینگونه پیش برود تا یک سال و نیم دیگر آماده است. این صحن از مسجد‌النبی(ص) هم بزرگ‌‌تر است و با ساخت آن حرم امام علی(ع) 20 برابر بزرگ‌تر می‌شود، اتمام صحن حضرت زینب(س) که 180 هزار متر است. شش سال هم برای این طرح زمان دیده شده که سعی می‌کنیم پنج ساله ساخته شود، در کاظمین هم صحن صاحب‌الزمان 70 هزار متر است که با صحن امام رضا(ع) 80 هزار متر می‌شود و سعی می‌کنیم که سه ساله ساخته شود. در سامرا نیز که غریب و مظلوم است شعاع 300 متری اطراف حرم را دیده‌ایم و در حال تملک هستیم و امیدواریم ظرف پنج تا شش سال آینده طرح توسعه سامرا را هم به اتمام برسانیم.
pejuhesh232

اسناد عزاداری کائنات برای حضرت سید الشهداء علیه السلام

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 23, 2016 5:31 pm

اسناد عزاداری کائنات برای حضرت سید الشهداء علیه السلام

Image

سند اول :
امام صادق علیه السلام فرمود :
" بدرستیکه بر آنچه بر اباعبدالله الحسین علیه السلام گذشت آسمانهای هفت گانه و زمین های هفت گانه ، و آنچه در آنهاست و آنچه بین آنهاست برمی گردد و بهشت و جهنم و آنچه پروردگار ما خلق کرد – دیدنی و نادیدنی – گریستند . " (1)

و نیز به زراره فرمود :
ای زراره بدرستیکه آسمان چهل روز بر حسین خون گریست و زمین چهل روز به سیاهی گریست . و خورشید چهل روز بر کسوف و سرخی گریست" … (2)

و امام باقر علیه السلام فرمود :
" انس و جن و پرندنگان و وحوش بر حسین ابن علی گریستند تا جایی که اشکشان جاری شد . " (3)

و امیر المؤمنین علی علیه السلام فرمود :
" پدر و مادرم به فدای حسین که کشته شده به پشت کوفه است . والله انگار میبینم انواع وحوش را که گردن کشیده اند بر قبرش بر او مرثیه می خوانند و گریه می کنند شب تا به صبح . پس وقتی درباره وحوش چنین است بر شما باد که درباره گریه و رثاء بر او جفاء نکنید . " (4)

سند دوم :
اگر پیرامونت وهابی ای هست که این مطلب را غلّو و بدعت در دین می شمارد برایش آیۀ ۲۹ از سوره دخان را بخوان : " فما بکت علیهم السماء " ( نه آسمان بر آنان گریه کرد و نه زمین ) !
درباره غرق شدن فرعونیان است . اما شاهدش اینجاست که می فرماید : نه آسمان و نه زمین بر آنان گریه نکردند ! پس ممکن است آسمان و زمین بر کسی گریه کنند . و الا چیزی که ممکن نیست به رخ کشیدن ندارد . خداوند در کتاب حق خود با این آیه دو مطلب را می فرماید : الف) هلاک فرعونیان طاغی در جهان هستی تأثیری نگذاشت .
ب ) قتل و شهادت طاعی ( نه طاغی ) می تواند در عالم تأثیر و گریه آسمان و زمین را منجر شود .

ائمه اطهار (علیهم السلام)، امام حسین (علیه السلام) و حضرت یحیی ابن ذکریا را مصداق گریه آسمان و زمین معرفی کرده اند ابن قولویه در باب ۲۸ کامل الزیارات مجموعه ای روایات آورده که ذیل آیه ۲۹ /دخان توضیح می دهند که آسمان بر هیچ کس جز این دو تن نگریسته است .

یادم نبود می خواستی با وهابی استدلال کنی پس به جای روایات اهل بیت از روایات و تواریخ بزرگان اهل سنّت برایت شاهد می آورم .

" جلال الدین سیوطی " در " تاریخ الخلفاء " صفحه ۱۸۴ ، " احمد بن حجر هیتمی مکی " در " الصوائق المحرقه " صفحه ۱۹۶، " سبط ابن جوزی " در " تذکره الخواص " جلد ۲ صفحه ۲۱۸ ، " شمس الدین ذهبی " در " سید اعلام النبلاء " جلد ۴ صفحه ۴۲۸ و … آورده اند :

روز عاشورا خورشید گرفت و افق سرخ رنگ شد و تا شش ماه بعد از عاشورا ادامه داشت بطوری که قبل و بعد از شهادت امام اینگونه دیده نشده بود .

و از این صریح ترجمه ذیل است :
" لما قتل الحسین (علیه السلام) بکت علیه السماء : وقتی حسین علیه السلام کشته شد آسمان بر او گریست . " (5) ( پاورقی را حتماً ببین )
آری آسمان و زمین غیر از تسبیح خداوند بر ولی ای چون سیدالشهداء (علیه السلام) نیز می گریند چرا که همه موجودات عالم دارای علم و حیات و شعورند بلکه همه آنها دارای معرفت به مقام مقدس حق (جل و علآ) و اولیاء اویند .

سند سوم :
​​اگر روشنفکری طرفت هست که اسیر ساینتیسم غربی است و فقط بت علم تجربی را می‌پرستد و برای هر حقی شاهدی از غرب می خواهد برایش از دایره المعارف غرب می نویسم و تو بخوان که :

در صفحۀ۳۸ از کتاب " وقایع دوران انگلوساکسون " ترجمه و ویرایش " میشل اسوانتون " (7) که در ۱۹۹۶ میلادی انگلستان به چاپ رسید و در سال ۱۹۹۸ میلادی از سوی دانشگاه Exeter در ایالت نیویورک تجدید چاپ شده است چنین آمده :

" To blood Here in Britain there was Bloody rain , and Milk and butter were turned . 685 "

ترجمه : " در سال ۶۸۵ میلادی اینجا در بریتانیا آسمان خون بارید و هر جا شیر یا کره خوراکی بود تبدیل به خون یا رنگ آن سرخ شد "
پس خون باریدن آسمان را عصر مدرن هم قبول دارد . اگر محاسبه کنی می بینی دهۀ هشتاد از صده ۶۰۰ میلادی ( یعنی این تاریخ ) منطبق بر دهۀ ۶۰ هجری ( یعنی تاریخ شهادت سید الشهدا (ع) ) است .

سخن آخر : البته ناگفته نماند که کیفیت بکاء کائنات بر سید الشهدا علیه السلام برای ما واضح نیست . علی القاعده باید مثل تسبیح شان باشد که در ملکوت اشیاء ( نه در ملک شان ) برپاست . (۸) حال در آن چهل روز ( یا چند سال تا کشته شدن قاتلان به حسب برخی روایات ) چه بر عالم گذشت که آثار ملکی و ظاهری آن بکاء بصورت خون گریستن و قرمزی هویدا شد ؟ این خود نقطه حیرانی است .

" ابن جوزی " در تذکره الخواص ج ۲ ص ۲۳۲ ، " ابن حجر " در الصوائق المحرقه ص ۱۹۴ ، " الشبلنجی " در نورالابصار ج ۲ ص ۴۰ ، " سیوطی " در تاریخ الخلفاء ص ۱۸۴ ، " ذهبی " در سید اعلام النبلاء ج ۴ ص ۴۲۶ ، " سلمان بن احمد طبرانی " در المعجم الکبیر ج ۳ ح ۲۸۵۶ ( که همه رجال حدیث را هم ثقه می داند ) ، " سمهودی " در جواهر العقدین ص ۴۱۷ و …. که همه از اعاظم اهل سنت اند آورده اند :

ما رفع حَجرٌ فی الدنیا الاو تحته دم عبیط : " هنگام شهادت حسین (علیه السلام) هیچ سنگی در هیچ جای دنیا برداشته نمی شد مگر اینکه زیر آن خون تازه بود ."
اگر امروز نیز در عاشورا سنگ و درختی خون گریست – یعنی ناله ملکوتش بر ملک او تأثیر نهاد – یک استثناء نیست برای بیدار کردن خواب آلودگان است .
چنانچه هر چند وقت یکبار یک شتر یا گوسفند یا سگی …. به پنجره فولاد امام رضا ( علیه السلام ) پناه می برد تا درس امام شناسی به توی غافل بدهد ….
باز جمله امیر مؤمنان را برایت می خوانم : " … فاذاکان ذلک و ایاکم و الجلفاء : وقتی وحوش ( و تمام کائنات ) در عزای او گریانند مراقب باشید شما جفا نکنید . "

پاورقی:
۱ – 4 . کامل الزیارات – ابن قولویه – باب ۲۶ ( بکاء جمیع ما خلق الله علی الحسین (ع) ) به ترتیب حدیث ۳ ، ۶ ،۱ و ۲ .
۵ – سبط ابن
​ال​
جوزی در تذکر​ة
الخواص ج ۲ ص ۲۳۳ – الشیخ مؤمن ​ال​
شبلنجی در نورالابصار ج ۲ ص ۳۹ نورالدین ​ال​
سمهودی در جواهر العقدین فی فضل الشرفین ص ۴۱۶ .
۶ – THE ANGLO SAXONICLE
۷ – SWANTON MICHAEL
۸ – به عدله عقلی و قرآنی مبرهن است هر چیزی غیر از ظاهر ، باطن و غیر از مُلک ، ملکوتی دارد – کذلک نری ملکوت السموات و الارض – که ملکوت اشیاء همه آثار وجود از جمله علم و حیات را دارند این چهره دنیایی و ملکی آنهاست که در زیست شناسی و فیزیک به بی جان و جاندار تقسیم می شود .

تسبیح و تقدیس حق ، علی الدوام در ملکوت اشیاء برپاست و تنها کسی که به ملکوت عالم راه یافته صدای آنها را می شنود چنانچه قرآن درباره داود می فرماید : یا جبال أوّ بی معه و الطیر : ای کوه ها و پرندگان با داود همنوا شوید و پروردگارتان را بخوانید . لکن از سر لطف گاهی ملکوت اشیاء برای ما دنیا زدگان هویدا می شود تا غفلتمان به کفر نیانجامد .

pejuhesh232

ظرفیت حافظه انسان به اندازه نگهداری تمام اطلاعات فضای اینترن

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه فبريه 03, 2016 4:16 pm

ظرفیت حافظه انسان به اندازه نگهداری تمام اطلاعات فضای اینترنت

به گزارش ایرنا از ساینس، مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا روی هیپوکامپ مغز انسان نشان می دهد ظرفیت حافظه انسان 10 برابر بیشتر از آن است که تا امروز تصور می شد و در صورتی که تمام ظرفیت مغز استفاده شود، می توان تمام اطلاعات موجود در فضای اینترنت را روی مغز ذخیره کرد. هیپوکامپ مسئول اصلی حافظه در مغز است.

محققان تخمین می زنند که فضای حافظه از مرتبه پتابایت (petabyte) است که تقریبا از مرتبه شبکه جهانی وب است. (یک پتا بایت معادل 1000000000000000 بایت است).

محققان با بازسازی هیپوکامپ مغز موش، اطلاعات عجیبی را در مورد اتصالات مغز کشف کردند. برای مثال، این تحقیقات نشان داد که اتصالات بین سلول های عصبی که سیناپس نام دارند، در 10 درصد موارد دو برابر می شوند. برای درک بهتر این مکانیسم، محققان با استفاده از الگوریتم های محاسباتی، شکل، حجم و سطح مقطع مغز موش را در مقیاس نانو بازسازی کردند.

این تحقیقات نشان می دهد سایز و توانایی سیناپس ها بسته به حجم اطلاعات انتقال داده شده تغییر می کند.

این مطالعه علاوه بر دستاوردهای با ازرش در زمینه درمان بیماری های مربوط به حافظه، در ساخت تجهیزات الکترونیکی و رایانش کوانتومی نیز قابل استفاده است.نتایج این تحقیقات در نشریه eLIFE منتشر شده است.
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net