احوال مسائل ديگر ايران و جهان

ارائه موضوعي شمارگان منتشره از{گاهنامه معرفت به زمان}

مدير انجمن: نبض زمان

Re: احوال مسائل ديگر ايران و جهان

پستتوسط 00343179 » شنبه فبريه 24, 2024 10:36 pm

سیدحسین خمینی:
شهادت «سیدمصطفی خمینی» ماشه انفجار انقلاب بود

https://fa.shafaqna.com/news/1249871/

پدر به شدت به معصومین ارادتمند بود، یکبار که سر سفره نشسته بودیم به نان اشاره کرد و گفت: امام علی النقی این را هم می دانست که من در این لحظه این نان را خرد می کنم. ما هم عامیانه این سخن را قبول داشتیم؛ اما مرحوم والد آن را از نظر علمی درک کرده بود و به آن ایمان داشــت.

روحيه نترسي حاجاقا مصطفى از خردسالي:
روی نوک گلدســته بزرگ صحن حــرم حضرت معصومه می نشست!!!. (از نترسي او بود حتى در خردسالي)
خانم (همسر امام) تعریف می کرد: وقتی گذر جدّا ساکن بودیم، آقا (امام خميني) معمولاً غروب ها برای پیــاده روی می رفت. یــک بار روی پشت بام بودم که دیدم بچه ای بالای گلدسته نشسته است!!!.

Image

اين نقطه مرتفع ترين نقطه شهر قم در آن زمان بوده با اين تفاوت كه آنجايي كه مصطفى نشسته بوده قسمت باريك انتهاى مناره بوده نه محل مأذنه
اين قسمت بشدن ليز و مساحت بيست سانتيمتري شايد بيشتر نباشد و صيقلى و شيبدار
همسر امام:
با حسرت نگاهش کردم و با خودم گفتم که چه لذتی می برد!!؟ این بچه کیست؟ بعــد فکر کردم که فقط از مصطفی چنین کاری ســاخته اســت. کمی که دقت کــردم دیدم بله، خودش اســت؛ اما جریان را به آقا نگفتم وگرنه شب تنبیه می شد.
معلوم مي شود مادر هم روحيه نترسي او جنان بوده كه حسرت لذت نشستن در بلندترين نقطه را دارد

Image

از روحيات و افكار حسين خميني كه در خاطرات هاى مسؤولان ثبت شده است (بدون تاييد يا رد):

صريح بودن حتى با مرحوم امام از ابتداى جواني و اول بيروزي انقلاب:
بهمن ۵۷ بود که طبق معمول بسیاری از مردم برای دیدار با امام خمینی به مدرسه رفاه رفته بودند که صدای بلند مشاجره از اتاق امام خمینی به گوش رسید. شخصی یکریز در حال انتقاد از عملکرد بعضی از جریان­‌های انقلابی بود. حجت­ الاسلام خلخالی به سرعت به اتاق امام وارد شدند و ديدن حسين خميني است كه د حال بحث با امام است او را به زحمت بيرون آورده و سوار ماشین کردند. چند روز بعد امام در نامه­‌ای فعالیت سیاسی را بر سید حسین خمینی منع نمود. او هم از سياست كناره كرفته و به قم رفت.

هاشمیرفسنجاني در کتاب خاطرات خود با عنوان عبور از بحران درباره اش نوشته است:
«ساعت هفت صبح جلسه هیئت رئیسه داشتیم؛ در آن جلسه، سخنرانی پری روز حسین آقای خمینی در مشهد مطرح و به همه مطبوعات اطلاع داده شد که حرف­‌های او را ننویسند. ظهر، احمد آقای خمینی و آقای صانعی ناهار را مهمان من بودند؛ در مورد حسین آقا و صحبت­‌های مشهد بحث شد؛ باید به هر نحو که شده سعی کنیم که محفوظ بماند؛ برخورد را صلاح ندانستیم و راه ارشاد را پیشنهاد کردیم.«
سید حسین از سال ۱۳۸۴ به کشور بازگشته
است و در حال حاضر در شهر قم تحت نظارت است، اما از ادعاها و رفتار عجیب خود دست برنداشته و باز هم در ادامه جنگ روانی خود مدعی شده است که می­‌خواهد اسنادی را از چگونگی کشته شدن پدرش – لابد به دست پدربزرگش یا اطرافیان او- منتشر کند
او مرتبطان با قتل بدرش (حاجاقا مصطفى) را شناسايي كرده و از اينكه افرادي در حاكميت و اركانها متنفذ بودند

خادمه حاجاقا مصطفى اخرين افرادي كه نيمه شب با ايشان ملاقات كرده را ديده و شناخته و به فرزندش كفته است و بعد رفتن آنها، ايشان حاجاقا مصطفى فوت كرده با علايم كبودي روي بدن و لكه هاى سبز ووو بود مرحوم امام براى اينكه در آستانه انقلاب مسائل جانبي نهضت را مشغول نكند انرا بيكيري نكردند

لابد به دست پدربزرگش یا اطرافیان او- منتشر کند = اين جمله كذب است كه به حسين خميني نسبت داده و از همان جرياني است كه جسازي مي كنند و 40 سال اينها را بايكوت كرده اند

از ديدكاهاى ديكر او:

سید حسین خمینی در گفت­وگو با خبرگزاری فرانس پرس خواستار برگزاری رفراندوم در جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: «در نامه­‌ای به رهبری جمهوری اسلامی ایران از ایشان خواسته‌­ام تا موضوع ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران را به همه­‌پرسی بگذارند تا مردم بتوانند به حق به این موضوع پاسخ دهند. رهبری نظام می­‌تواند با استناد به نص قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دستور دهد تا همه­‌پرسی صورت گیرد. مادامی که ما در عصر غیبت امام زمان (عج) به­ سر می‌­بریم در جامعه، نظام ولایت­ فقیه نمی­‌تواند باشد.

سید حسین خمینی سخنرانی خود را با این جملات آغاز نمود:

مردم ایران در ۲۴ سالی که از انقلاب بهمن ماه ۱۳۵۷ گذشته است به این نتیجه رسیده‌اند که رسیدن به دمکراسی و آزادی با آمیزش دین و حکومت میسر نمی­‌شود. حال مردم ایران مجددا در پی دمکراسی بوده و آزادی می­‌خواهند. مضاف بر اینکه تمامی راه­‌ها را نیز تجربه نموده‌­اند و مهم­تر از همه، تجربه حکومت دینی کاملا برایشان روشن گشته است که، دین و دولت نمی­‌تواند یکی باشند. مشکلات سیاسی ایران را باید در تشکیل نظامی دمکراتیک جست.»

در سال ۱۳۸۲ دوباره صدای سید حسین خمینی از نجف شنیده شد که در مصاحبه با روزنامه هلندی هندلزیلاد مواضع عجیب­‌تری اتخاذ کرده بود:
«به رغم ناامنی در عراق و خطراتی که از جانب ماموران مخفی جمهوری اسلامی برایم وجود دارد اکنون فضای باز و آزاد در عراق به من امکان می‌­دهد قفل سربسته دهانم را باز کنم و آنچه را رهبران ایران به نام مذهب و خدا بر سر مردم ایران می­‌آورند را افشا سازم. بدانید دیکتاتورهای مذهبی قادر نخواهند بود مانع من شوند. مهم­ترین خواسته من جدایی دین از حکومت است چرا که تا زمان
امام دوازدهم هیچ کس نمی­‌تواند به نام خدا و اسلام حکومت را به دست بگیرد.»

حسین خمینی در مصاحبه با العربیه در حمله­‌ای آشکار به فشار حاكميتي به ام حجاب اسلامی می­‌گوید:
«رهبر کنونی ایران به­ هیچ‌­وجه از شئون و رهبری پدربزرگم برخوردار نیست.

من کتاب‌فروشی دور حرم حضرت علی را به تدریس در قم ترجیح می­‌دهم.

این­ها به ­زور و با اعمال خشونت و وحشی­‌گری زنان را به حجاب داشتن وا می­‌دارند. رنگ چادرها و روسری­‌ها همه تیره است. چرا نباید زنان و دختران ما در انتخاب پوشش خود آزاد باشند. امروز حکومت زنان را به بدترین شکل در حجاب کرده است؛ قلب آدم می­‌گیرد وقتی این ­همه سیاه­پوش را می­‌بیند. من به شکل طبیعی طرفدار حجاب اختیاری هستم و معتقدم زنان باید آزاد باشند تا پوشش خود را برگزینند آنکه می­‌خواهد بی‌حجاب بیرون آید باید آزاد باشد و عقیده‌­اش مورد احترام جامعه باشد

نقل اين فقرا ت به معني تاييد و موافقيت نيست و صرفا براى مستقيم در جريان قرار كرفتن ديدكاه اوست
00343179

تاريخ عضويت: چهارشنبه نوامبر 24, 2010 8:32 pm

پستتوسط 00343179 » شنبه فبريه 24, 2024 11:19 pm

زير سؤال بردن سلامت زندكي و زهد امام خميني؛ تلاش مذبوحانه

عليرغم اينكه ايشان در خمين در خانه اى بدنيا آمدند از نظر وسعت و امكانات مثل قلعه بود و اين خانه آباء و اجدادي بود و در ادامه زندكي اينخانه در قم و نجف و تهران از مال شخصي هم اكر مفصلتر مي شد اشكالي بر ايشان نداشت كه از سعادت مؤمن وسعت خانه اش است، اما عليرغم امكانات شخصي و غيردولتي و منهاى مرجعيت و رهبري برايشان از مالشان فراهم بود، و عليرغم اينكه خانواده ايشان از متمكنين تهران بودند اما بخاطر همسري با امام ناخواسته در شرايط ساده بلكه سخت هفتاد سال با ايشان زندكي كردند
و متاسفانه سركار آمدن افرادي ضيق النظر سبب قضاوت بيجا و ملعبه دشمنان شدن و نشر شايعات شده است آن هم در دوراني كه اين تحريفات فورا فاش مي شود
در عراق شصت سال قبل خانه امام در نجف هنوز هست و اين بازسازي شده است كه هيج ربطي با ساختماني اصلي مسكوني امام ندارد كه الان با بازسازي خيلي جلوه بيدا كرده است
و در كرماي تابستان كاهي 53 درجه نجف با اينكه برخي خانه در كوفه كه هواي بهتري دارد خانه خريده يا اجاره مي كردند اما امام حضار نبود كوفه برود تابستانها جه برسد خانه هاى ييلاقي كرستان كه به قيمت نازل عموم عراقيها استفاده مي كردند
يادم نمي رود از خاطرات نوجواني از نقل مرحوم حاجا قا مصطفى درباره بدرشان امام خميني مي كفت آقام شبها يخ توي فلاكس مي كذارد بالاسرش و از شدت كرما در شب بيدار مي شود و يخ اب شده مي خورد تا رفع عطش كند اما به كوفه يا شمال عراق طي اين سالها براى اقامت نرفتند
در اينجا شايعه تحريفي منزل امام را توضيح داده است

http://www.ensafnews.com/314867

و بهتر از اين صفحه بطور مشروح در اينجا هم تبيين شده كه جه موضوعي را جطور تحريف كرده اند و خانه مسكوني امام هماني است كه بشت محل ملاقاتها اجاره شده بود و حتى نخريدند

https://sharhhal.blog.ir/tag/%D8%B3%DA% ... 9%87%DB%8C

و اين در حالي بود كه خانه موروثي امام از بدو تولد مهمتر از اين خانه ها در سطح روستاي خمين بود و استفاده اش هم شايسته بود و هم بجا اما روحيه زهد و سادكي امام به خانه هايي نازلتر از سطح خاناودكي و مالي شان قناعت كردند رحمت الله عليه و على زوجته و على ابنه المصطفى

اما لينك اول كه مي خواستم درج كنم كه مختصرا شح داده بود مال سايت مشرق بود و اشتباه درج شد كه صحيحش اين است

https://www.mashreghnews.ir/news/697016
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 12:53 am

تفاوت كرايشها ميان جوانان كشورهاى عربى و جوانان ايران

چهارسال پیش در چنین روزی، محبوب ترین خوانندۀ موسیقی پاپ جهان عرب در اوج شهرت و اقبال، اعلام بازنشستگی کرد و گفت که دیگر نخواهد خواند.
امل حجازی، بانوی خوش الحان لبنانی به مناسبت میلاد پیامبر، قطعه ترانه ای (https://t.me/solseghalam/1189) را در ستایش حضرت محمّد خواند و در صفحه فیس بوکش نوشت:
«پروردگار بالاخره دعای من را اجابت کرد... سال‌ها بود که من میان علاقه عاشقانه‌ام به هنر از یک سو، و ستایش و پرستشم برای نزدیکی به عقاید دینی‌ام، در کشمکش بودم. من این کشمکش درونی را سال‌ها در خودم داشتم تا بالاخره خداوند پاسخ نیایش‌های من را داد.»
آن روز، بسیاری گفتند که امل حجازی بر سر این عهد نخواهد ماند و او (که آلبومهایش «فروش میلیونی» در کشورهای عرب زبان دارد) نخواهد توانست که بر این سلوک جدید بماند. مگر می شود که کسی از میلیونها دلار درآمد صرف نظر کند؟!
در این دنیایی که اوج آمال یک دختر امروزی می تواند رسیدن به چنین جایگاهی از ثروت/شهرت باشد... مگر می شود؟
نه فقط یکسال که چهار سال گذشت
امل حجازی نه به اجبار، که به «اختیار» گام به آن مسیر گذاشت...

امسال در حوالیِ همان روزهایی که امل_حجازی به آن سمت و سو رفت،
اما تتلو (ايراني) کنسرت برگزار کرد و برآورد شد که ایرانیان برای شرکت در کنسرت او در ترکیه حدود 100 میلیارد تومان (https://t.me/sahandiranmehr/29818) خرج کردند تا به کنسرتِ کسی بروند که در میان ترانه هایش نه اشعار فاخر، که الفاظ رکیک و فحاشی برای مخاطبش به کار می برد.
شوک و حیرتی که هواداران تتلو در شکستن ورودیهای سالن برگزاری کنسرت ایجاد کردند یک «علامت سوال» به ذهن ها نشاند که «چرا؟» که نسل جدید ایرانیان برای شرکت در مراسم تتلو در ترکیه میلیاردها تومان خرج می کنند؟
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 12:55 am

برخی دوستان اظهار می داشتند ایران بیش از ۵۰۰ سال است به هیچ کشوری حمله نکرده و این نکته بسیار خوبی است که دیپلماسی ایرانی روی آن مانور بدهد.

اگر نگاه کوچکی به همین پانصد سال پیش بایندازیم می بینیم که
ایران سال ۱۸۸۱ میلادی در پیمان اخال بخش های بزرگی از شمال شرق خود از ترکمنستان و ازبکستان امروزی گرفته تا خیوه و کوکند و بخارا می رسد را از دست داده است.
در ۱۸۱۳ پیمان گلستان و سپس ۱۸۲۸ پیمان تورکمن چای منجر به آن شده که سرزمین هایی که امروزه به نام آذربایجان و ارمنستان و گرجستان از آن یاد می شود را از دست بدهد
در سال ۱۸۵۷ در پیمان پاریس و ۱۸۷۲ در سال ۱۸۷۲ گیلمان گلداسمیت افغانسان فعلی و بخش های بزرگی از پاکستان فعلی را از دست بدهد.
در سال ۱۶۳۹ طی پیمان قصر شیرین بخش های بزرگی از عراق فعلی را از دست بدهد
و نهایتا در جنگ چالدران سال ۱۵۱۴ (که آن هم بر ایران تحمیل شده بود) بخش های بزرگی از عراق و ترکیه فعلی که تا شمال سوریه هم میرسد را از دست بدهد.
این بود نتیجه پانصد سال گذشته که ایران به هیچ جا حمله نکرده و به همین دلیل دو سوم سرزمین خود را از دست داده است.
اگر همین که اسرائیلی ها به مواضع متحدین ایران در سوریه حمله می کردند آنها نیز واکنش نشان می دادند و یک موشک را ده موشک پاسخ می دادند، آیا فکر می کنید حملات اسرائیل ادامه پیدا می کرد؟

https://ir.sputniknews.com/opinion/202110248400208
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 1:01 am

يك درس سياسي خيلي مهم؛ كه با تامل خوانده شود
باید عبارت دوستدشمن را درک کنیم تا با جهان تعامل کنیم

https://ir.sputniknews.com/opinion/202110238395468
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 1:06 am

آيا حمله سایبری به پمپ بنزین‌های ايران در باسخ به
حمله سایبری به پمپ بنزین‌های آمریکا بود؟

بازخوانی گزارش؛ ماجرای حمله سایبری به پمپ بنزین‌های آمریکا

http://fna.ir/4sca1
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 7:49 am

روزنامه جمهوری اسلامی:

ما با روسیه فرق داریم؛ ننگ به رسمیت شناختن طالبان را نپذیرید

نظام جمهوری اسلامی را نباید با رژیم حاکم بر روسیه مقایسه کرد. روسیه یک رژیم فاقد آرمان‌های ارزشی و انسانی است که منافع خود را در چارچوب مادیات صرف جستجو می‌کند. همین‌ها که اکنون قدرت را در روسیه در دست دارند، چند دهه قبل افغانستان را تحت اشغال ارتش سرخ شوروی داشتند.

https://www.entekhab.ir/fa/news/643920
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 7:52 am

ميرحسين موسوي درباره ناگفته‌های جنگ:

تحریف‌های آشکار و برنامه‌ریزی شده‌ای درباره تاریخ دفاع مقدس و نقش دولت در آن صورت گرفته است. بنده هنوز لب به سخن درباره دهه اول انقلاب باز نکرده‌ام و هیچ‌گاه هم میل نداشته‌ام در این‌باره صحبت کنم
ولی ظاهرا مجبورم در صورت ادامه این تحریف‌ها برای دفاع از رزمندگان سلحشور و مدیران برجسته‌ای که در این میان سهم عمده داشتند ناگفته‌های خود را بگویم…
این جنگ ناگفته‌های فراوان دارد و من ندیده‌ام که آقای هاشمی به عنوان فرمانده جانشین کل قوا از مشکلاتی که در مورد هماهنگ کردن ارتش و سپاه داشت سخنی گفته باشد. مشکلاتی که به اعتقاد من ربطی به بدنه سپاه و ارتش نداشت و من شاهد بودم که این مشکلات تا چه حد فرساینده بوده است. بعد از سه سال از شروع جنگ به اعتقاد من اشتباهات اساسی در تعیین استراتژی‌های جنگی پیش آمد
که اعزام نیرو به کردستان یکی‌اش بود
و از آن مهم‌تر دل‌بستن به عملیات‌های بزرگ کلاسیک شبیه عملیات‌های دشمن بود که مزایای نسبی ما را در کنار امکانات کشور به‌شدت تقلیل داد
و حدود پنج سال همه امکانات کشور حتی تا حد جمع‌آوری برف‌روب‌ها از جاده‌ها و کامیون‌های دولتی و حتی مصادره کامیون‌های بخش خصوصی و همه ظرفیت‌های مالی – صنعتی کشور به‌کار گرفته می‌شد اما نتیجه آن شد که همه شاهد بودیم.”

https://www.kaleme.com/1400/07/06/klm-289219/
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 7:57 am

از آنجا كه صنايع بهبادي ايران بر قطعات خارجي وارداتي وابسته است، تحريم اخير امريكا بر توليد آنها تاثير منفى مى كذارد

https://ir.sputniknews.com/iran/202110298418106
00343179

پستتوسط 00343179 » يکشنبه فبريه 25, 2024 8:00 am

واردات (ميوه و سبزيجات) روسيه از ايران؛ علاوه بر كيفيت ظاهرى محصول؛ مشروط به عدم همراهي حشرات و آقات نباتي است،محموله هاى اخير صادراتي ايران مشكلاتي داشته كه موجب احتمال ممنوعيت واردات روسيه از ايران مي شود

https://ir.sputniknews.com/russia/202110298417189

كيفيت عرضه ميوه جات و سبزيجات در بازرار روسيه

https://cdnn1.img.ir.sputniknews.com/im ... 470261.jpg
00343179

قبليبعدي

بازگشت به بايگانى موضوعى گاهنامه معرفت به زمان

Aelaa.Net