اخبار آئين اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » شنبه مارس 27, 2010 12:55 pm

عناوين گزارشاتي كه تا كنون در اين باره منتشر شده است: فروش کلید کعبه در لندن - اهتزاز بيرق حرم حسيني ہعلیه السلام ) در اروپا - آخرین وضعیت بازسازی حرمین عسگریین (عليه السلام) - تا 27سال ديگر؛ دين اول انگليس؛ اسلام مي شود - هزاران نفر از شیعیان استان نجف، به زيارت حرمين سامرا مشرف شدند .- بايان ساختمان كَنبد حرم عسكريين و تأمين امنیت مسیر سامرا برای زائران

مرسولاتي كه تا كنون جداگانه در اين باره منتشر شده است:
فاجعه سامراء: كزارش حمله هدم حرمين شريفين عسكري و مهدوي - بيام سامراء: كزارش ويرانكَي و اهمال نسبت به باسازي حرم سامراء – – نويد سامراء: كزارش بيشرفت بازسازي حرم سامراء – بشارت سامراء: كزارش ساخت و نصب اسكلت فلزي كنبد داخلي و بيروني حرم سامراء.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:28 pm

فروش کلید کعبه در لندن
کلید خانه کعبه، مقدسترین عبادتگاه مسلمانان جهان در حراج سادبی لندن به بهای نه میلیون و دویست هزار پوند (هجده میلیون دلار) فروخته شد و رکورد تازه ای در فروش آثار هنری و باستانی اسلامی به ثبت رساند.
خانه حراج سادبی در لندن اعلام کرده که این کلید و شماری دیگر از آثار هنری اسلامی که در کنار آن به فروش رسیده، در نوع خود یکی از مهمترین مجموعه هایی بوده که این مرکز فروش آن را سازماندهی کرده است. تصوير
مجموع این آثار به بهای 21.5 میلیون پوند فروخته شده است.
در گذشته رسم بر این بوده که هر بار که خلیفه ای حکومت ممالک اسلامی را به دست می گرفته، کلیدی به نام او برای خانه کعبه ساخته می شده است و این کلید نماد قدرت این خلیفه محسوب می شده است.
به گفته مسئولان حراجی سادبی، در حال حاضر علاوه بر این کلید، پنجاه و هشت کلید دیگر خانه کعبه در جهان موجود است، 54 تا از آنها در کاخ توپ قاپی استانبول نگهداری می شود، دو تا در مجموعه نهاد السعید، یکی در موزه لوور در پاریس و یکی در موزه هنر اسلامی در قاهره.
اما کلیدی که در این حراجی به فروش رفته، تنها کلیدی است که به جای نگهداری در موزه به صورت خصوصی نگهداری می شده است.
این کلید آهنی که در سال 573 هجری قمری (1177 میلادی) ساخته شده و به دوره مستنصر، خلیفه عباسی تعلق دارد، سی و هفت سانتیمتر طول دارد و روی آن این عبارت به عربی حک شده: "هذا ما تم عمله لبيت الله الحرام خلال حكم الامام ابن الامام المقتدی ابو جعفر المستنصر ابوالعباس عام 573".
نام خریدار کلید فاش نشده است، او با خرید این کلید رکورد خرید آثار اسلامی را شکست و کلید را به سه برابر بهای گرانقیمت ترین اثر اسلامی که تاکنون فروخته شده، خریداری کرد.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:31 pm

اهتزاز بيرق حرم حسيني ( علیه السلام ) در اروپا
بيرق سرخ بارگاه ملكوتي حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) به دنبال تقاضاي جمعي از دانشجويان اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي در اروپا، براي نخستين بار در سه كشور فرانسه، آلمان و انگليس به اهتزاز درخواهد آمد.تصوير
سردار باقرزاده اظهار داشت: در محرم امسال ‌جمعي از دانشجويان عضو اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي مقيم اروپا با مراجعه به بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس خواستار آن شدند تا بيرق سرخ حسيني (ع) كه در طول تاريخ نمادي از آزادگي و دفاع از حقوق بشريت و همواره الهام بخش همه ملل آزادي‌خواه بويژه مسلمانان بوده است براي نخستين بار به قاره اروپا هديه شود كه بر همين اساس و بدنبال هماهنگي‌هاي بعمل آمده با وزارت امورخارجه و ستاد بازسازي عتبات عاليات، بيرق سرخ حسيني(ع) تهيه و انشاءالله بزودي طي مراسم باشكوهي به اروپا ارسال خواهد شد.
رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس تاكيد كرد: اين بيرق كه نشانه‌‌اي از همبستگي و انسجام مسلمانان و ديگر اديان توحيدي است در روز اربعين حسيني (ع) در محل موسسه اسلامي الغدير فرانسه و پس از آن نيز در روز 28 صفر مصادف با سالروز رحلت رسول خدا (ص) و شهادت سبط اكبر امام حسن مجتبي (ع) در مركز اسلامي هامبورگ آلمان و سپس در 29 صفر همزمان با سالروز شهادت علي‌ابن موسي‌الرضا (ع) در مركز اسلامي لندن به اهتزاز درآمده و براي هميشه در آن مركز اسلامي به امانت نگهداري خواهد شد.
وي اظهار اميدواري كرد كه با حضور پرشور هموطنان و ديگر مسلمانان مقيم فرانسه،‌ آلمان و انگلستان، مناسبت‌هاي دهه آخر صفر امسال متفاوت از سال‌هاي گذشته به اجرا گذاشته مي‌شود.
باقرزاده يادآور شد: در حال حاضر 6 هزار دانشجوي ايراني عضو اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي در اروپا مشغول تحصيل هستند كه عميقاً نسبت به باورها و ارزش‌هاي اسلامي ايراني خود پايبند بوده و به آن عشق مي‌ورزند.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:34 pm

آخرین وضعیت بازسازی حرمین عسگریین (عليه السلام)
بعد از كذشتن جند سال (1384) از انفجار حرم امامین عسکریین(عليهما السلام)، و ويرانه بودن جند ساله اش، و عدم هر كونه تعمير و حتى آواربرداري از آن؛ اخيرا كَفته مي شود:
"شاکر عبدالحسین" مسؤول هیئت بازسازی حرم عسکریین(ع) در شهر مقدس سامرا خاطرنشان کرده بود: مرحله برداشت آوارها و خاکبرداری از این حرم شریف و همچنین قبر حضرت نرجس(س) مادر گرامی امام مهدی(عج) و حضرت حکیمه خاتون(س) خواهر گرانقدر امام هادی(ع) آغاز شده است.تصوير
وی در ادامه افزود: تا به حال مراحل بازسازی و خاکبرداری از پنج ورودی از ورودیهای اصلی حرم و بازسازی پنجره‌ها به پایان رسیده است و دو ورودی باقیمانده نیز در روزهای آینده آواربرداری خواهد شد.
در ادامه آغاز عملیات بازسازی حرم امامین عسکریین(عليه السلام ) که حدود یک هفته پیش آغاز شد، ضریح موقت چوبی روی قبور مبارک نصب گردید
اینک با گذشت یک هفته از آغاز عملیات بازسازی و پایان آوار برداری، مراحل نصب ضریح موقت مرکب از داربست های آهنی و دیواره های نیز به پایان رسید.
(ابنا)
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:37 pm

تا 27 سال ديگر؛ دين اول انگليس اسلام مي شود
تصوير
بر اساس يک پژوهش تا کمتر از سي سال ديگر جمعيت مسلمانان فعال انگليس از مسيحيان معتقد اين کشور بيشتر خواهد شد. به گزارش دي ولت، هم اکنون حدود 41 ميليون مسيحي معتقد در انگليس زندگي مي کنند که تعداد آنها هر روز در حال کاهش است ، بطوريکه انتظار مي رود تا سال 2035 ميلادي اين کاهش به كمي بيش از 5/1 ميليون نفر برسد. نتايج يک پژوهش نشان مي دهد تا سه دهه ديگر تعداد مسلمانان از جمعيت مسيحيان فعال انگليس بيشتر خواهد شد. نتايج اين پژوهش که در روزنامه "ديلي تلگراف" چاپ لندن منتشر شد حاکي است در سال 2035 ميزان مسلمانان فعال در اين کشور به حدود دو ميليون نفر مي رسد در حاليکه شمارمسيحيان کليسا رو در اين سال کمي بيش از 5/1 ميليون تن خواهد بود.
در حالي حاضر در اين کشور 41 ميليون مسيحي و بيش از 6/1 ميليون مسلمان زندگي مي کنند. آمارها نشان مي دهد در حاليکه اکثر مسلمانان اين کشور در انجام فرائض ديني خود کوشا بوده و در مساجد حضور فعال دارند، تنها 3/6 درصد از مسيحيان فعلي انكليس هر هفته به کليسا مي روند. با اين همه مقامات کليساي انگليس نيز مانند کليساهاي ساير کشورهاي اروپايي از گسترش تمايل به اسلام در ميان مسيحيان ابراز نگراني کرده و در پي يافتن راههايي براي جذب بيشتر پيروان خود به کليسا هستند.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:40 pm

هزاران نفر از شیعیان استان نجف، به زيارت حرمين سامرا مشرف شدند
هزاران نفر از شیعیان استان نجف، نخستین بار از زمان انفجارهای مرقد مطهر امامین عسكریین علیهما السلام از سال 2006 راهی شهر سامرا شدند.
به گزارش شبكه خبر به نقل از پایگاه اینترنتی شبكه المنار لبنان، فائد الشمری عضو شورای استانداری نجف اعلام كرد: هزاران نفر از زائران بعد از ظهر روز گذشته برای زیارت مرقد مطهر امامین عسكریین علیهما السلام عازم سامرا شدند.
الشمری با اشاره به اینكه این نخستین بار است سامرا میزبان چنین جمعیتی است، افزود: ده ها اتوبوس در میان تدابیر شدید امنیتی از نجف عازم سامرا شدند.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اخبار آئين اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:43 pm

بايان ساختمان كَنبد حرم عسكريين و تأمين امنیت مسیر سامرا برای زائران
براى سالروز جشن ميلاد حضرت امام حسن عسكري عليه السلام (8 ربيع الآخر 1430) عمليات ساختمان اصلي از جمله كنبد جديد حرم عسكريين به اتمام رسيد، الحمد لله رب العالمين.
خداوند به اين مؤمنين عراقي تلاشكَر خير دهد، كه جنين عمليات مهم و عظيميم را عليرغم شرايط سخت امنيتي و محدوديت امكانات در كترين فرصت با سرعت جشمكَير به بايان رساندند.
گنبد این حرم مطهر که بزرگترین گنبدهای طلایی جهان بوده است، به شکل دو گنبد داخل در هم و مقاوم در برابر هر نوع آسیب ساخته شده است، و بنابه نظر مهندسان مجري طرح؛ هر گونه حمله موشکی و بمب‏گذاری نمی‏تواند آن را تخریب کند. لازم به ذکر است مساحت این بزرگترین گنبد طلایی که در جهان بی‏نظیر است 54 متر و ارتفاع آن بالغ بر 30 متر مي باشد.
تصوير
وزیر راه و ترابری عراق اعلام كرد : امنیت مسیر سامرا تامین و دو خط اتوبوس برای زیارت این شهر راه اندازی شده است.
به گزارش شبكه خبر به نقل از خبرگزاری براثا عراق،عامر عبدالجبار افزود : وزارت راه عراق در پایانه های شهر العلاوی و كاظمین دو خط مسافربری برای انتقال مسافران به سامرا در روزهای پایانی هفته فراهم كرده است. عبدالجبار اظهار داشت : این دو خط از شنبه تا چهارشنبه تعطیل است ولی در پایان هفته زائران كاروان ها ابتدا امامزاده سید محمد را زیارت می كنند و سپس به سامرا می روند. وی بهای بلیط رفت و برگشت این كاروان ها را 22 هزار دینار اعلام كرد.

توضيح: براى تامين امنيت آستان مقدس عسكري و مهدوي عليهم السلام؛ آنرا از بقيه شهر سامرا جدا كرده اند و فقط از طريق 12 ورودي نظامي (با كنترل شديد امنيتي) اهل شهر و يا مسافران مي توانند به آنجا وارد شوند. ابتداي باز شدن وروديها از اذان صبح و نهايت وقت غروب آفتاب مي باشد، همجنين در مسير بغداد تا سامراء ايستهاى بازرسي فراواني مستقر كرده اند كه اكر بعد از نماز صبح از كاظمين حركت كنيم حدود ساعت 9 صبح به سامرا مي توان رسيد. امكانات اقامت در سامرا براى زوار فراهم نيست، زائران براى توفيق فرصت بيشتر بايد طوري برنامه ريزي كنند كه بعد از نماز صبح از كاظمين حركت كرده تا 9 صبح به سامرا برسند و بعد از نماز عصر هم به كاظمين بركشته تا اذان مغرب در حرم كاظمين باشند. البته براى اين مقدار توقف بايد هنكام سوارشدن و حركت از كاظمين با راننده توافق كرد. انتخاب راننده مطمئن و مجرب هم بايد مورد توجه باشد.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

ضرب سكه نیمه شعبان بدون نشان مهدوی

پستتوسط najm134 » شنبه جولاي 16, 2011 4:23 pm

ضرب سكه به مناسبت نيمه شعبان بدون هيج نشاني از مهدي و منتظر و يا حرم مهدوي يا امر ظهور و كعبه

تصوير
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

اهتزاز پرچم يا حسين بر بام دنيا

پستتوسط najm111 » يکشنبه ژانويه 15, 2012 9:09 am

توسط يك شيعه باكستاني پرچم "یا حسین" بر بام دنیا به اهتزاز در آمد

تصوير


در آستانه اربعین سالار شهیدان جهان، پرچم یا حسین(ع) بر فراز مرتفع ترین قله جهان برافراشته شد.

یک جوان ورزشکار پاکستانی برای نشان دادن عشق و ارادت خود به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به ویژه با توجه به فرا رسیدن اربعین سالار شهیدان جهان، حضرت امام حسین(ع) پرچم مقدس یا حسین(ع) را بر فراز مرتفع ترین کوه جهان به اهتزار در آورد.

این جوان ورزشکار که نامش حسن صدباره است، پرچم مشکی یا حسین(ع) را بر فراز کوه اورست برای نشان دادن عشق و ارادت خود به سالار شهیدان جهان(ع) برافراشته کرد.

سیل مشتاقان و شیفتگان حسینی از مناطق مختلف عراق و دیگر کشورهای جهان خود را به شهر مقدس کربلای معلی رسانده اند تا در مراسم اربعین سالار شهیدان جهان(ع) شرکت کنند


نمايي از حضور مليوني زائران حسيني اربعين كه از اطراف عراق بياده آمده اند
viewtopic.php?f=167&t=390&p=3728#p6119
najm111
Site Admin
 
پست ها : 1967
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:09 am

یک زن مسلمان از زندگی در آمریکا سخن می گوید

پستتوسط najm134 » سه شنبه جولاي 31, 2012 1:40 am

آیا لزوما باید بین مسلمان بودن و در آمریکا بودن یکی را انتخاب کنیم؟
به گزارش سرویس ترجمه شفنا به نقل از کالینگ کریستین فاطمه -از ترینیداد- ساکن تگزاس، از زندگی خود به عنوان یک زن مسلمان در آمریکا صحبت می کند. تصوير
فاطمه می گوید: "من برای 5 سال مستمراست که در امریکا زندگی می کنم و در این مدت مشکلی در اجرای فرایض دینی خود نداشته ام. من در شهر هوستون - ایالت تگزاس- ساکن هستم جایی که برادران و خواهران مسلمان زیادی زندگی می کنند. غذای حلال به آسانی در دسترس است و مسجد فقط ده دقیقه از محل زندگی من فاصله دارد.
درفروشگاهها و مراکز خرید با تعداد زیادی از برادران مسلمان و خواهران مسلمان محجبه روبه رو میشوم. یک زن مسلمان بودن ذهن را شفاف می کند و ما را در پاک نگه داشتن روح و قلبمان توانمند می سازد.
به عنوان مثال یکی ازتجربیات اخیرمن روزی بود که در یک فروشگاه بزرگ متوجه شدم که صندوقدار یک زن محجبه است، پیش رفتم و سلام کردم و این باب گفتگوی دوستانه ما شد. ما می توانیم خواهران ایمانی هم ، مادران شاغل با رعایت موازین شرعی باشیم و زندگی متعادلی داشته باشیم.
به عنوان یک زن مسلمان من میتوانم تعادل را در زندگی خود رعایت کنم. در زندگی آمریکایی انسان به راحتی می تواند بی بند و بار باشد، از جمله غذای حرام بخورد و دنبال لذایذ مادی زندگی باشد. ولی من با افتخار می گویم که توانسته ام بر نفس خود غلبه کنم، من هرگز غذای حرام نخورده ام، روزه هایم را می گیرم و زکات می دهم.
یک زن مسلمان بودن در آمریکا به من کمک کرده است که با اعتقاد قویتری به فرایض دینی خود عمل کنم و حتی مادربهتری باشم.
بنابراین نیازی نیست که بین مسلمان بودن و بودن در آمریکا بودن یکی را انتخاب کنم. ما باید خوشحال باشیم که می توانیم معرف اسلام در امریکا باشیم و سرمان را بلند بگیریم که نه تنها نشانگر یک دین بلکه معرف زن در اسلام هستیم.
najm134
 
پست ها : 2041
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

بعدي

بازگشت به برای آئین اعلی


cron
Aelaa.Net