گل سرشوي = خاك رس طبي = بنتونيت

گل سرشوي = خاك رس طبي = بنتونيت

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه آپريل 09, 2019 5:06 pm

بسم الله الرحمان الرحیم
pejuhesh232
 
پست ها : 3657
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

گل سرشوي = خاك رس طبي = بنتونيت

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه آپريل 09, 2019 5:11 pm

معرفی گل سرشوي = خاك رس طبي = بنتونيت


عنوان بنتونيت همان گل سرشوي قديم است كه هزاران سال استفاده مي كردند براى شستشو و تميز كردن
بعد غربيها آمدند و اسم بنتونيت رويش گذاشتند و گفتند معلوم نيست بهداشتي باشد و يا حتى تاثير پاك كننده داشته باشد و اخ و پيف
و بياييد شامپو و پودر لباسشويي مصرف كنيد و گفتند بيشتر كاربرد صنعتي دارد حالا بعد صدسال رواج انواع شوينده ها شيمييايي
معلوم مي شود بر مدرنها كه: نه همان گل سرشوي خاصيتها دارد از جمله تاثيرات درماني و آرايشي و از جمله بجاى شوينده و تميز كننده


Image

بنتونیت (به انگلیسی: Bentonite) نوعی رس ریزدانه است که حداقل ۸۵ درصد رس مونت‌موری‌لونیت داشته باشد. اصطلاح «بنتونیت» معمولاً برای خاک‌های کلوئیدالی که در اصل با رگه‌های شیل بنتون کرتاسه که در نزدیکی قلعه نظامی بنتون و منطقه رودخانه سنگی وایومینگ در هم آمیخته‌اند، به کار برده می‌شود. بنتونیت یک ماده از دسته رس‌ها و از کانی‌های متورم شونده تشکیل شده‌است که عمدتاً مونتموریلونیت و به مقدار کمی بیدلیت هستند. اکثر بنتونیت‌ها بر اثر هوازدگی و دگرسانی خاکسترهای آتشفشانی و اغلب در حضور آب تشکیل می‌شوند و سنگ منشأ آن‌ها اکثراً بازیک است. تجزیه خاکستر آتش فشانی عمدتاً در محیط شور و باتلاقی انجام می‌شود و هر چه از آتش‌فشان دور شویم، ضخامت بنتونیت کاهش می‌یابد. بنتونیت دارای ساختمان آلومینوسیلیکاتی است و در دسته سیلیکات‌های سه لایه قرار می‌گیرد. بنتونیت دارای دو لایه چهار وجهی و یک لایه هشت وجهی می‌باشد. فرمول عمومی بنتونیت به صورت ذیل می‌باشد:
(Na, CaO)(Al, Mg)(Si4O10)3 (OH)6 nH2O

معرفی بنتونیت
قبلا از خاک رس بنتونیتی شنیده اید؟ خوب، پس از آن شما ممکن است بسیار شگفت زده شوید از شنیدن این که افراد در فرهنگ های مختلف به آن به عنوان "رس شفا" می گویند که بدن را پاک می کند. در واقع، بسیاری از مردم با استفاده از درون خود (به عبارت دیگر، نوشیدن و خوردن آن) از مزایای استفاده از بنتونیت استفاده می کنند، و از بیرون آن بر روی پوست استفاده می شود.
بنتونیت، که همچنین به نام Clay Montmorillonite شناخته می شود، به عنوان یک روند سلامتی در میان افرادی که به دنبال کمک به سم زدایی بدن خود و دفاع از بیماری ها هستند، حرکت می کند. در حالی که برای قرن ها در سراسر جهان برای ارتقاء سلامت بهتر و جلوگیری از بیماری استفاده شده است، بسیاری از مردم ایالات متحده و اروپا از آن برای بهره مند شدن از خواص آن استفاده کرده اند.

خاک رس بنتونیت چیست؟
خاک رس بنتونیت در واقع از خاکستر ساخته شده از آتشفشانها تشکیل شده است. بزرگترین منبع شناخته شده از خاک رس بنتونیت در فورت بنتون، وایومینگ، که در آن آتشفشان های متعدد وجود دارد، یافت می شود.

نام دیگر خاک رسوبی بنتونیت ، خاک رس Montmorillonite، ناشی از منطقه فرانسه به نام Montmorillon، جایی که خاک رس اولین بار کشف شد. امروزه رس در بیشتر ایالات متحده، فرانسه و ایتالیا برداشت می شود. "بنتونیت" در واقع نام تجاری است که رس به آن داده شده است، اما مردم بیشتر در مورد مون متیلونیت و بنتونیت رس به عنوان تعامل صحبت می کنند و اشاره به یک محصول مشابه است.

رسوب بنتونیت به عنوان یک روش شفابخش سنتی برای محافظت از بدن در برابر بیماری، در زمان های قدیم است. گزارش شده است که چندین فرهنگ سنتی که در مناطق آند، افریقای مرکزی و استرالیا زندگی می کنند، برای قرن ها از روش های متعددی استفاده کرده اند. از آنجایی که خاک رس به راحتی در دسترس است و نیازی به پردازش مدرن نیست، این یک روش محبوب و مقرون به صرفه برای پاک کردن بدن برای مدت زمان زیادی استفاده شده است.
pejuhesh232
 
پست ها : 3657
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

Re: گل سرشوي = خاك رس طبي = بنتونيت

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه آپريل 09, 2019 5:12 pm

کاربردهای درمانی و بهداشتی، آرایشی گل سرشوي1. استفاده شده در پوست برای کمک به سم زدایی Ivy، درماتیت و زخم
هنگامی که با آب مخلوط شده و در پوست به عنوان یک ماسک خاکستری بر روی پوست خشک می شود، خاک رس قادر به اتصال باکتری ها و سموم هایی است که در سطح پوست و درون حفره ها زندگی می کنند تا آنها را از حفره ها استخراج کنند و موجب کاهش قرمزی، و همچنین برای مبارزه با واکنش های آلرژیک از لوسیون های ضد تشعشع یا شستشو صورت، و حتی کمک می کند تا سم زالو را بهبود بخشد.

با توجه به توانایی ویژه بنتونیت به عنوان درمان آنتی بیوتیکی موضعی به پوست، رس ممکن است به آرامش عفونت های پوستی مانند درماتیت تماس و سرعت زخم را بهبود بخشد حتی زمانی که آنتی بیوتیک های تجویزی قادر به حل آن نیستند.

استفاده موضعی از خاک رس بنتونیت حتی زخم بورولی را نیز درمان می کند که یک نوع عفونت از "گوشت خوردن" است که از باکتری های Mycobacterium ulcerans به طور کلی در کشورهای جهان سوم مشاهده می شود.

بعضی از مردم از رسوب بنتونیت به عنوان یک مایع جذب شده برای حذف سموم روی پوست گزارش کرده اند.

2. پشتیبانی از هضم سالم
یکی دیگر از خواص آن از بین بردن سموم، مواد شیمیایی و فلزات سنگین ناشی از ناراحتی های گوارشی از روده می باشد، بنتونیت باعث افزایش هضم می شود. تحقیقات همچنین نشان داده است که بنتونیت سموم خاص مانند "آفلاتوکسین" که در رژیم غذایی معمولی یافت می شود، متصل شده و معمولا بر روی مواد غذایی ذخیره شده نادرست ذخیره می شود.هجوم آفلاتوکسین ها می تواند به آسیب های کبدی و به طور بالقوه حتی شروع برخی از سرطان ها کمک کند.

با توجه به توانایی آن در خنثی کردن باکتری در روده و کشتن ویروس ها، رسوبی بنتونیت به کاهش بسیاری از مشکلات گوارشی کمک می کند. بعضی از افراد از رسوب بنتونیت برای کاهش تهوع و استفراغ توسط زنان باردار استفاده می کنند، همچنین به عنوان یک راه مطمئن برای درمان یبوست و کمک به IBS می باشد.

3. می تواند باعث کاهش وزن شود
به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم که حاوی مقدار زیادی مواد غذایی قلیایی، نوشیدنی های طبیعی سم زدایی و پروبیوتیک ها / پری بیوتیک ها است، بنتونیت به کاهش وزن در مردان سالم در طی 21 روز کمک می کند. در کل، شرکت کنندگان همچنین بهبود کلسترول را مشاهده کردند.

4. به عملکرد تیروئید کمک می کند
در موش ، رسوب بنتونیتی به جذب برخی از هورمونهای تیروئید (T3 و T4) کمک می کند و موجب کاهش هیپرتروئیدی می شود.این نتیجه نشان می دهد که بنتونیت ممکن است به طور بالقوه به مردم کمک کند سطح تیروئید را کاهش دهد، اگر چه آزمایش در انسان تاکنون تکثیر نشده است.

5. رشد دو سلول سرطانی را در یک آزمایشگاه متوقف می کند
مطالعه ی آزمایشگاهی که در سال 2016 انجام شد، کشف کرد که بنتونیت رشد سلول سرطانی U251، یک سلول سرطانی انسانی در یک سرطان عصبی مرکزی به نام گلیوبلاستوما را متوقف کرده است. با این حال، در صورت قرار گرفتن در معرض مواد دیگر، سلول دیگری افزایش یافت. محققان توضیح دادند که تشکیل سلول ها و تورم بنتونیت دلیل این امر است و می تواند به طور بالقوه در برابر انواع خاصی از سرطان ها (مانند گلیوبلاستوما) موثر باشد، اما نه دیگران.

آزمایش دیگر آزمایشگاه بنتونیت را مشاهده کرد و باعث مرگ سلول های Caco-2، یک نوع سرطان روده بزرگ گردید. در این مطالعه، خاک رس مقدار زیادی از استرس اکسیداتیو را فقط بر سلول های سرطانی بدون آسیب رساندن به DNA نشان می دهد.

6. تقویت ایمنی توسط کشتن باکتری ها و ویروس های مضر
بنتونیت همچنین در کشتن باکتری های مضر موثر است. در یک مطالعه منتشر شده توسط مجله شیمی درمانی ضد میکروبی، "نتایج نشان می دهد که محصولات معدنی خاص دارای خصوصیات ضد باکتری در معرض حرارت هستند، که می تواند درمان ارزان در برابر عفونت های باکتریایی متعدد انسان است."

7. می تواند سلامت تنفسی را پشتیبانی کند
یک نوع ویروس که، حداقل در آزمایشگاه، مطابقت آن را در خاک بنتونیت دارد، آدنوویروس انسان است. در حالی که این ویروس ها به طور کلی کشنده نیستند، آنها عفونت های تنفسی را ایجاد می کنند که می تواند به ویژه برای نوزادان یا کسانی که دارای سیستم ایمنی خطرناک هستند خطرناک باشد. هیچ روش درمان پذیرفته شده در حال حاضر برای این عفونت های ویروسی وجود ندارد، اما ممکن است بنتونیت بتواند نامزد تحقیق بیشتر در مورد موضوع باشد.

8. می تواند سلامت دندان و لثه را بهبود بخشد
دهان یکی از حساس ترین مناطق بدن است، زمانی که در معرض خطر مخرب از باکتری ها و سموم قرار بگیرد.

بنتونیت به مواد ناسالم در دهان، مانند اطراف دندان ها و زبان و لثه، متصل می شود و قبل از اینکه آنها را فرو برد و بیمار شوند، آنها را از بین می برد. به علت خواص ضد باکتری Bentonite آن در خمیر دندان طبیعی استفاده شده است و حتی با آب مخلوط شده و به عنوان شستشو روزانه استفاده می شود.

9. حذف فلوراید از آب آشامیدنی
بنتونیت به عنوان یک روش موثر برای حذف بعضی از فلوراید خطرناکی که اغلب در آب آشامیدنی یافت می شود، بررسی شده است که به بیماری های جدی نظیر دیابت، اختلال عملکرد تیروئید و آسیب مغزی مرتبط است.

10. مفید به عنوان جایگزین پودر بچه
بنتونیت را می توان به هر ناحیه ای بر روی پوست نوزادان که تحریک، قرمز و یا نیاز به آرامش دارند استفاده کرد. علاوه بر این، بسیار آرام و طبیعی است و پاکیزه است.

یک مقدار کمی از خاک را به طور مستقیم بر روی پوست بمالید و اجازه دهید تا چند دقیقه قبل از پاک کردن / شستشو روی پوست بماند.

نحوه استفاده از بنتونیت
بنتونیت معمولا به رنگ خاکستری یا کرم رنگ آمیزی می شود و رنگ سفید روشن، ممکن است بد باشد. همچنین باید بدون بو باشد
جهت استفاده از بنتونیت در دهان (مصرف آن را با خوردن یا نوشیدن رس)، این روش را امتحان کنید:

در هفته چند روز بخورید، یک تا دو قاشق چایخوری یکبار در روز بخورید. بنتونیت را با آب مخلوط کنید، ترجیحا در یک یخچال با یک پوشش که در آن می توانید خاک را تکان دهید و آن را حل کنید. سپس آن را بلافاصله بنوشید

جهت استفاده بر روی پوست خود ، این روش را امتحان کنید:

با افزودن ¼ یک فنجان بنتونیت به حمام خود از آن لذت ببرید و پوست خود را ماساژ دهید. یا فقط اجازه دهید که خاک به داخل آب بریزد و تا زمانی که دوست دارید، آن را خیس کنید، سپس پوست خود را با آب پاک کنید.
سعی کنید گل را در دهان خود با آب کمی از 30 ثانیه تا 1 دقیقه نگه دارید، همانند استفاده از شستشوی دهان. سپس خاک رس را بیرون بیاورید و دهان خود را با آب پاک کنید.
سعی کنید برای ماسک صورت به طور مستقیم بر روی پوست خود، به ویژه در هر جایی که دچار لکه های قرمز، تحریکات و زخم، ایجاد شده. اجازه دهید خاک رس خشک شود (این معمولا حدود 20 دقیقه طول می کشد) و سپس آن را با آب گرم بشویید. برای بهترین نتایج توصیه می شود ماسک خاک رس یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.
برای خراشیدگی یا نیش حشرات، مقدار متمرکز خاک رس را مستقیما به ناحیه درد زده بمالید و با کمک باند یا گاز بپوشانید، سپس بعد از حدود 2 ساعت بشویید.

احتیاط
برخی از محصولات رسوبی بنتونیت حاوی مقادیر سرب و سایر فلزات سنگین است و ممکن است برای مصرف کودکان و زنان باردار مناسب نباشد.

* FDA هشدار می دهد که مصرفکنندگان "Bentonite Me Baby" توسط Alikay Naturals یا "Best Bentonite Clay" بهترین بنتونیت را به دلیل احتمال خطر مسمومیت با سرب هشدار می دهند زیرا این محصولات ظاهرا سطوح بی خطر سرب را دارند.

رسوب بنتونیتی نباید در مقادیر عظیمی مصرف شود زیرا این روند در بدن گسترش می یابد. بیش از حد می تواند منجر به اختلال هضم و جذب مواد مغذی حیاتی شود.

افکار نهایی
بنتونیت یک روش قدیمی برای درمان بسیاری از اختلالات مختلف در تعدادی از فرهنگ ها است. از پوست به دستگاه گوارش، این ماده توانایی مبارزه با عفونت، افزایش ایمنی و... را دارد.

اگر میخواهید از خاک رس بنتونیت استفاده کنید، حتما این کار را فقط در مقادیر کم انجام دهید و از خاک رس استفاده کنید که توسط تجار معتبر فروخته می شود.
==========
خاك رس طبي و سم زدایی بدن

Image

کلسیم بنتونیت خاك رس، ماده ضد عفونی کننده طبیعی است که می تواند به صورت داخلی، بیروني براي کاربرد کامل بدن و با استفاده از حمام های خالص خاک رس استفاده شود. این روش بسیار سودمند برای سم زدایی، به ویژه برای موارد مسمومیت سنگین است. بنابراین در نظر بگیرید که بارهای سمی بدن داخل و خارج را با یک برنامه ایمن و مناسب برای سم زدایی از کلسیم بنتونیت خاک رس آزاد کنید.

شايعترين علائم ايجاد سم در بدن عبارتند از خستگي ذهني، درد ناگهاني مفاصل ، گاز و نفخ، اسيديته بالا، مشکلات گوارشی با معده و کولون، رفلکس اسيد و خستگی. بنابراین، ضروری است که به طور طبیعی خود را از عواقب زیان آور ناخالصی ها و سموم آزاد سازيد.

به اشتراک گذاری نتایج استفاده کاربران از خاک رس نشان می دهد که کلسیم بنتونیت خاک رس درمانی یک روش سم زدایی مناسب است

به علت pH قلیایی و شارژ یونی منفی بالا، خاک رس دارای توانایی های بسیاری برای بهبودی است و بر تمام ارگانیزم کار می کند

کاترین الکساندر، یکی از متخصصان پیشرو در سم زدایی و رعایت رژیم غذایی، به طور مختصر در وب سایت خود می گوید:
"میراث 50 ساله استفاده از مواد شیمیایی و در معرض آن قرار گرفتن باعث افزایش حساسیت ما به بیماری های مزمن و سرطان شده است.
رفع علل اولیه بیماری با تغذیه مناسب، ورزش و سم زدایی تسهیل می شود. نوشیدن مقدار زیادی آب و عرق کردن ساده کمک می کند تا سیستم سموم خود را از بین ببرید، اما درمان با خاك رس، که هزاران سال پیش توسط افراد بومی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است، به عنوان روش عالی سم زدایی طبیعی انجام شده است.

خاک رس عمدتا مواد معدنی سنگین است هنگامی که با آب فعال می شود، خاک رس با قدرتی که در سراسر بدن پخش می شود، تحریک انرژی برای بازسازی و احیای سلول های پنهان شده را بیدار می شود و یک روند بهبودی را آغاز می کند
شیمیدان مشهور و محقق. A.G.Cairns-Smith ادامه داد: "خاک رس نه تنها توانایی رشد و جذب مولکول های دیگر را دارد، بلکه می تواند اطلاعات را از آن مولکول ها نیز ترکیب کند و از آن برای تغییر خود استفاده کند.
خاک رس به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند. کاتالیزور، ماده ای است که برای سرعت بخشیدن به واکنش شیمیایی کار می کند. بدون کمک یک کاتالیزور مقدار انرژی مورد نیاز برای ایجاد یک واکنش خاص بالا است. هنگامی که کاتالیزور موجود است، انرژی فعال سازی کاهش می یابد و واکنش سریع تر اتفاق می افتد

با جذب سموم قبل از وارد شدن به جریان خون، خاک رس، اضافه بار سموم را کاهش می دهد که معمولا کبد و کلیه ها باید فیلتر شوند.
با از بین بردن زباله های جمع آوری شده محلول در روده کوچک، خاك رس به بدن اجازه می دهد مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری را جذب کند.

کلسیم بنتونیت خاک رس یکی از ایمن ترین، ساده ترین و کم هزینه ترین مواد سم زدایی امروز است. خاک رس یک فرآیند غیر انحرافی است و زمانی که به درستی استفاده می شود باعث آسیب نمی شود اغلب بهبودی سریع نتیجه می دهد، مانند کاهش قابل توجه درد، تحریک و التهاب، حتی زمانی که بسیاری از روش های دیگر شکست خورده اند.

Image

عملکردهای خاک رس:
1- کمک به بهبود سلامت روده و مانع از جذب سموم در بدن است.
2- انرژی خاک رس باعث احیای و بازسازی سلول ها و بافت های آسیب دیده می شود.
3- به سم زدایی بدن شما از طریق منافذ پوست کمک می کند
4- انگل های داخلی همراه با گل رس از بدن خارج می شوند
5- pH بدن را متعادل می کنند و اسیدی شدن را کاهش می دهند.

خاك رس طبي و درمان کننده زخم ها و عفونت ها و کاهش دهنده التهابات پوستی و اگزما

Image

داده ها نشان می دهد که هر شهروند در طی یک دوره زندگی 78 ساله، از 9،672 بیماری را رنج می دهد. یکی از 20 مورد در این مطالعه، رد شدن حداقل یک بار از پوست موز است.در برخی موارد، به ویژه در افراد سالخورده، این سایش ها ممکن است باعث زخم های مزمن و غیر طبیعی شود.

زخم های مزمن ناخوشایند به ندرت در افراد درمان می شود، اما بیشتر در کسانی که از دیابت و یا چاقی رنج می برند گزارش شده است.
بار اضافی برای بهبود زخم، مشکل زخم است، که هزینه آن سالانه 12 میلیارد دلار است. تحقیقات اخیر نشان می دهد که استفاده از خاک رس آریگن آبی به عنوان درمان موضعی پوست می تواند به مبارزه با عفونت زخم، از جمله کسانی که بدنشان به باکتری مقاوم است استفاده کنند.

در آزمایشات آزمایشگاهی، داده ها نشان داد که رس دارای اثرات ضد باکتریایی است. رس، آلودگی به باکتری های طبیعی را پیدا می کنند، زمانی که هیدراته و موضعی به کار می روند، پاتوژن های انسانی را می کشند، این محققان دریافتند که رس، حاوی فلزات کاهش یافته محلول و مواد رسوبی قابل گسترش است که بهترین عملکرد باکتری را ایجاد می کنند.

درواقع، حمام های رس ممکن است به کاهش زخم ها، سایش، بثورات و لکه های خونی کمک کنند. رس این عمل به عنوان یک ضد درد انجام می شود، باعث کاهش درد و خارش پوست می شود و با کاهش عفونت و بثورات باکتری باعث بهبودی بهبود می شود.

سم زدایی و دئودورانت ضد آفتاب:
بنتونیت خاک رس را می توان با یک برس به چهره و زیر بغل استفاده کردو چون خواص جذب رطوبت دارد و می تواند به کاهش بوی ها کمک کند

تحریکات پوستي:
یک خمیر از خاک رس بنتونیت و آب بسازید، به یاد داشته باشید که آن را در یک ظرف شیشه ای با یک قاشق غیر فلزی مخلوط کنید. براي هر گونه تحریک پوستی مانند نیش حشرات، زخم یا سوختگی اعمال کنید. صبر کنید تا خشک شود و سپس آن را بشویید. این باعث کاهش خارش پوست از اگزما، پسوریازیس ووومي شود.

ماسک صورت و پوست:
بسیاری از محصولات زیبایی حاوی خاك رسوبی بنتونیتی است که با سموم و ناخالصی ها همراه است.
شما می توانید خود را در خانه با استفاده از یک خمیر بنتونیت و آب ماسک درست کنید. آن را برای مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و سپس با آب گرم شستشو دهید.

Image

درمان مو:
یک فنجان از بنتونیت خاک رس، نیم فنجان سرکه سیب ، و یک فنجان آب گرم در یک کاسه شیشه ای مخلوط کنید و سپس با ماساژ آن را به پوست سر خود اضافه کنید و. 5 تا 10 دقیقه روي موهايتان باشد سپس شستشو دهید.این درمان را می توان یک بار در هفته تکرار کرد، یا به جای شامپو از آن استفاده کرد.

===========
خاک رسوبی بنتونیت از مواد معدنی شامل کلسیم، مس، منیزیم، سیلیس، سدیم، آهن و پتاسیم تتشکیل شده است. همچنین دارای حدود 70 عناصر کمیاب همراه با بسیاری از مواد مغذی مفید است، شما واقعا می توانید از خاک رس بنتونیت به عنوان مولتی ویتامین طبیعی استفاده کنید! علاوه بر داشتن مواد مغذی، توانایی های شگفت انگیز سم زدایی مورد استفاده قرار می دهند.

1- خارج کننده سموم از بدن
خاک رسوبی بنتونیت شارژ یونی قوی منفی دارد. این شارژ منفی به آن اجازه می دهد تا مواد شیمیایی را که دارای بار مثبت هستند جذب کند. این شامل سموم مضر، باکتری های بد، آفت کش ها، پاتوژن ها و فلزات سنگین است. هنگامی که خاک رس بنتونیت مایع را لمس می کند، بلافاصله به مولکول های سمی نزدیک می شود. هنگامی که درون خود گرفته می شود، مولکول های خاک رس و سمی از طریق روده حرکت می کنند و در نهایت از بدن خارج می شوند. هنگامی که از خارج استفاده می شود، سموم به طور خودکار از منافذ خود و به خاک رس کشیده می شود. از خاک رس بنتونیت به عنوان یک آهنربا برای دفع مواد مضر استفاده می شود.

2) افزایش ایمنی

Image
خاک رس بنتونیت دارای خواص آنتی بیوتیک قوی است که به ویروس ها، عفونت ها و بیماری های مختلف کمک می کند. تحقیق انجام شده توسط دانشگاه ایالتی آریزونا نشان داد که بنتونیت خاک رس باکتری های مضر را می کشد.
در کنار مبارزه با بیماری، خاک رسوبی بنتونیت تقویت پوشش روده شما را تقویت می کند. این به دو دلیل مهم است. در درجه اول، تقریبا 80 درصد از سیستم ایمنی بدن شما در روده شما قرار دارد. پس حفظ سلامت روده شما کلید موفقیت سیستم ایمنی قوی است. همچنین روده شما از منافذ تشکیل شده است. اگر دیواره روده شما به خطر افتاده باشد، منافذ آن گسترش می یابد و سموم به داخل جریان خون شما وارد می شود. با تقویت روده خود، شما در حال کمک به این منافذ هستید.

3- افزایش پروبیوتیک
با حذف سموم مضر و باکتری های بد در روده، باکتری های خوب روده خود (پروبیوتیک AKA) به شکوفایی می رسند. با بهبود باکتری های خوب روده شما، شما اساسا سلامت کلی خود را بهبود می بخشید. آیا شما می دانید که روده شما به تقریبا همه عملکردهای بدن مرتبط است؟ از جمله سلامت گوارشی، سلامت روان، وزن و وضعیت پوستی شما؟

4) مسائل گوارش را کاهش می دهد
رسوب بنتونیت اغلب برای از بین بردن حالت تهوع، ریفلاکس اسید و اسهال استفاده می شود. همچنین یک روش مطمئن و موثر برای برداشتن سندرم روده تحریک پذیر (IBS) و بهبودی سندرم گزش ناگهانی است. به گفته محققان، رسوبی بنتونیت می تواند مسائل مربوط به دستگاه گوارش را در بزرگسالان و کودکان کاهش دهد.

5- تعادل سطوح pH بدن
امروزه رژیم استاندارد آمریکایی با غذاهای ناسالم اسید تشکیل دهنده پر شده است. بدن بیش از حد اسیدی می تواند به مسائل بهداشتی مانند التهاب، افزایش وزن، سرماخوردگی های مکرر، خستگی و مشکلات پوستی منجر شود. برای مقابله با اسیدیته، ما باید غذاهای قلیایی مصرف کنیم. استفاده از خاک رس بنتونیت همراه با سبزیجات گیاهی به قلیایی شدن بدن کمک می کند.

6- تقویت انرژی
خسته شدید؟ احساس غم انگیز خستگی می تواند سخت باشد . یکی از راه های طبیعی افزایش سطح انرژی شما این است که خاک رس بنتونیت را به رژیم اضافه کنید. با مصرف این خاکستر آتشفشانی سالم، هیدروژن بیش از حد از سلولهای بدن شما بیرون می آید. این فرآیند اجازه می دهد اکسیژن بیشتری وارد سلول های شما شود. هنگامی که سلولهای شما اکسیژن بیشتری دریافت می کنند، انرژی بیشتری خواهید داشت!

7- مسمومیت غذایی
آیا تا به حال یک غذای خوشمزه خورده اید و سپس به طور ناگهانی احساس بدی کردید؟ ظرف چند ساعت، با درد شدید معده، اسهال، و استفراغ روبرو شده باشید. تعجب نکنید شما مسمومیت غذایی دارید
علائم مسمومیت ناخوشایند می تواند چند ساعت یا حتی چند روز طول بکشد. استفاده از خاک رس باعث جلوگیری از جذب سم در معده و بدن می شود. و شما به حالت طبیعی خود خواهید رسید.

8- پوست را بهبود می بخشد

Image
شما همچنین می توانید از خاک رس برای خارج کردن پوست از پوست مانند آکنه، اگزما، پسوریازیس و درماتیت استفاده کنید. این همچنین کمک می کند تا زخم ها را بهبود بخشد. مالش هایی که بر روی پوست شما قرار می گیرند، سموم مضر را از بین می برد. این سموم باعث ایجاد شیوع و قرمزی می شوند.
از آنجایی که خاک رس دارای خواص ضد باکتریایی است، همچنین می تواند زخم های سمی را بهبود بخشد.

خاک رس بنتونیت سدیم را با کمی آب مخلوط کرده و روی پوست بصورت ماسک قرار دهید. شما می توانید یک ماسک طبیعی ایجاد کنید هنگامی که ماسک خشک شد، از آب گرم برای شستشوی آن استفاده کنید. این ماسک حدود 30 دقیقه روی پوست خشک می شود. برای نتایج مطلوب، توصیه می شود دو بار در هفته ماسک خاک رس را انجام دهید.
یکی دیگر از راه های پوست شما می تواند از خاک رس بنتونیت استفاده از حمام سم زدایی است. 1/4 فنجان خاک رس را به آب حمام گرم خود اضافه کنید و تا زمانی که دوست دارید، آن را خیس کنید. حمام ضدعفونی کننده رطوبت می تواند پوست را جوان سازی کند و پوست را خشک و نرم کند.

Image

9- مبارزه با التهاب
رطوبت خاک رس بنتونیت می تواند مسائل پوستی مانند آکنه را درمان کند، زیرا این ویژگی ها دارای خواص ضد التهابی قوی است. این بدان معناست که خاک رسوبی بنتونیت می تواند در کاهش درد و قرمزی با مقابله با آنزیم های خاصی که موجب التهاب می شود، کاهش یابد. مبارزه با التهاب نه تنها مفید است؛ به شما برای رسیدن به پوست بی عیب و نقص نیز کمک می کند.
طبق گفته پزشکان، التهاب تقریبا ریشه تمام بیماری ها است. در واقع، التهاب مزمن مرتبط با آرتریت، آلزایمر، پارکینسون، سرطان، بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا و حتی افسردگی است.

10- بهبود سلامت دهان و دندان

Image
دهان یکی از حساس ترین بخش های بدن است. در مورد آن فکر کنید - دستان شما برخی از خاکی ترین سطوح را لمس می کند. احتمالا، شما بدون شستن دست های خود غذا می خورید. به علاوه، شما نمیدانید چه تعداد باکتری که در زیر ناخن هایتان پنهان می شوند! از آنجا که ما در تمام طول زمان نمی توانیم کاملا تمیز باشیم، خاک رس بنتونیت می تواند کمک کند! این رس شیمیایی می تواند این سموم را از دهان خود بیرون بکشد قبل از اینکه آنها را فرو برد. علاوه بر این، مواد معدنی مفید به داخل دهان، کمک می کند تا دندان ها و لثه های شما را تقویت کند.

Image
Image

شما همچنین می توانید خاک رسوب بنتونیت را با یک لیوان آب مخلوط کنید و آن را به صورت روزانه شستشو کنید. فقط خاک رس را به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه در دهان خود نگهدارید. شبیه به استفاده از دهانشویه، سپس خاک رس را بیرون بریزید و با آب شیرین دهان را بشویید

خاک رس باید مانند رسوبی بنتونیت کلسیم باید خاکستری / قهوهای مایل به زرد / سبز در رنگ، نرم و بی بو است. اگر خاک رس سفید و زبر باشد، این احتمال وجود دارد که این خاک رس بنتونیت واقعی نیست
==========
درمان آسیب دیدگی و کبودی در مچ پا با خاک رس طبی (گل سرشوی)

صدمه شدید به راحتی می تواند باعث کبود شدن مناظق ضرب دیده و همچنین به رگ های خونی زیرین شود. به طور متوسط، این نوع آسیب ها نسبتا ناچیز است، وقتي كه شکستگی هم رخ ندهد، کبودی ها به طور قابل توجهی بوجود می آورند و معمولا برای چند روز دردناک هستند. با کبودی و صدمه به پاها یا مچ پا، وضعیت می تواند تشدید شود و اگر كار طولانی مدت انجام شود که نیاز به پیاده روی یا نیاز به فشار ثابت بر روی پا باشد، بهبودی طولانی تر می شود.
خوشبختانه، تمام درد ها، تورم ها برای چنین صدمه ای می تواند به طور کامل بهبود یابد؛ اگر یک فرد از قبل آمادگی جسمانی داشته باشد و یک بسته پلاستیکی ضخیم یا بسته بندی شده به منطقه مورد استفاده قرار دهد.

Image
سه دقیقه پس از آسیب مچ پا. توجه به تورم در کل ناحیه مچ پا، به ویژه در رگ خونی، کبودی ایجاد شده است.

Image
عکس دو ساعت بعد پس از حذف اولین بسته پلاستیکی، درد در ناحیه آسیب دیده کاملا از بین رفته و قدرت مچ پا به حالت عادی بازگشته است.

Image
مچ پا بعد از درمان دوم - مجموع زمان: +5 ساعت

Image
ظاهر شدن "سوراخ" روی خاک رس از روی رگ خونی

Image
بلافاصله پس از آسیب، یک بسته بزرگ خاک رس در سراسر منطقه مچ پا قرار گرفت، حدود دو اینچ ضخامت داشت. خاک رس با یک پارچه سفید تمیز پوشانده شده بود و یک پارچه بزرگ دیگر در اطراف پا پیچیده شد.

پس از برداشتن پوشش رس، تصمیم گرفته شد که درمان ادامه یابد، تا مطمئن شویم که چرخه بهبود زخم بدن به اندازه کافی سپری شده باشد
برای درمان دوم، خاک کمتر لازم بود، چون تورم دیگر مسئله نبود. خاک رس آن تقریبا نیم اینچ ضخامت داشت

Image

از آنجایی که زمان دیگر عامل مهمی نبود، با بسته بندی خاک رس ، کار بسیار بهتر انجام می شد. از آنجایی که این رس برای دوره طولانی تر باقی می ماند، اجازه می دهد تا راحتی و تحرک به همان اندازه که ممکن است انجام شود. پنبه پاک کننده صورت (پنبه خالص) برای پوشش ناحیه مچ پا مورد استفاده قرار گرفت. خاک رس برای اولین بار به پد اعمال شد و سپس پد به منطقه درمان گذاشته شد. بعد، یک پارچه سفید پاک بر روی پنبه قرار گرفت. برای محافظت از بسته پلاستیکی در محل استفاده از دو باندآژ استفاده شد.

به نظر می رسد یک انتخاب خوب برای درمان باشد. بلافاصله پس از استفاده از خاک رس، درد در عرض چند دقیقه کاهش می یابد،و نشان دهنده این است که خاک رس، هنوز سودمند است.


5 راه درمان آکنه با خاک رس طبی (گل سرشوی = بنتونيت)

Image

آکنه مضر، دردناک و مایوس کننده است. و این اعتماد به نفس شما را تخریب می کند

امیدوارم برخی از این درمانها به شما کمک کنند. اما اگر هنوز به دنبال آن چیزی هستید که واقعا آکنه را از بین ببرد، این گزینه دیگری است که باید در نظر داشته باشید:

قرار دادن گل در چهره شما. خوب، نه گل دقیقا - خاک رس. به طور خاص، خاک رس بنتونیتی.

با انگشتان خراب صورت خود را لمس نکنید؛ با استفاده از حوله های حمام، صورت خود را خشک نکنید.
از قرار دادن صورت روی بالش های شخصی خودداری کنید
اینها قوانین مقابله با آکنه در زندگی است

بنابراین، چرا ماده ای مانند خاک رس در آکنه کمک می کند؟

خاک رس در واقع خاکستر آتشفشانی است که با مواد معدنی و مواد مغذی پر شده است. و دارای برخی از منافع منحصر به فرد است که به شما در مبارزه با آکنه کمک می کند مانند:

1- کنترل چربی پوست
پوستی که در معرض آکنه است، مقدار زیادی از مواد چرب به نام چربی پوست تولید می کند
Sebum به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست شما عمل می کند. اما زمانی که تولید پوست از کنترل خارج می شود، پوست چرب و منافذ آن مسدود می شود
اگر شما بتوانید این چربی اضافی را از بین ببرید پوست شما به سرعت روشن می شود
قرار دادن خاک رسوبی بنتونیت روی پوست شما یک روش اثبات شده برای جذب این چربی است

2- مبارزه با باکتری ها
آکنه ناشی از باکتری هایی است که در زیر پوست قرار دارند. اما رس رسوب بنتونیت توانایی های مبارزه با باکتری را ثابت کرده است.
در واقع، تحقیقات نشان می دهد که خاک رس طبی می تواند انواع مختلفی از باکتری ها را از بین ببرد، از جمله برخی از گونه های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک

3- کشیدن مواد به سطح
خاک رس بنتونیت دارای توانایی کشش قدرتمند است. به همین دلیل است که دارای شارژ الکتریکی منفی است، در حالی که سموم، باکتری و ناخالصی ها دارای بار مثبت هستند [6]. در نتیجه، خاک رس این سموم بار مثبت را جذب می کند، و آنها را به سطح می رساند [6]. این خبر خوبی برای افراد مبتلا به آکنه است، چرا که هرچه زودتر باکتری ها و سایر مواد غذایی را به سطح رسانده، هرچه زودتر می تواند پاکسازی شود. اگر به طور خاص آکنه کیستیک دارید، خاک رس بنتونیت می تواند مفید باشد.

4- لایه برداری
اگر شما در معرض آکنه هستید، ممکن است از خاک رس بترسید که پوست شما را از بین ببرد، زیرا نمی خواهید آن قرمز تر و ملتهب تر از آنچه قبلا وجود داشته باشد. اما لایه برداری برای پوست آکنه ضروری است، زیرا همراه با چربی پوست و باکتری، سلول های مرده پوست یکی از عواملی است که پوست را مسدود می کند [7]. استفاده از گرانول های خوب گل رس بنتونیتی به پوست شما، راه عالی برای تمیز کردن سلول های پوست مرده بدون آسیب رساندن به پوست شما است.

5- زخم های ناخوشایند آکنه
هر فردی که دچار آکنه است، می داند که پاکسازی تنها نیمی از نبرد است. نیمه دیگر خلاص شدن از زخم های آکنه است. خوشبختانه، خاک رسوبی بنتونیت قادر به کمک برای محو شدن این تغییرات پوستی خسته کننده باشد. افراد مبتلا به آکنه می گویند با اضافه کردن ماسک های رسوبی بنتونیت به رژیم زیبایی خود، آثار زخم آکنه به طور قابل توجهی محو می شود. این احتمالا به این دلیل است که خاک رسوبی بنتونیت دارای توانایی علمی ثابت برای ارتقاء بازسازی پوست و بهبودی است


دفع شبهه:
خوردن خاك و گل در احكام ديني نهي شده است،
مگر موردي استثنايي كه از نظر درماني تنها راه باشد كه بقدر ضرورت و با شرايطش مصرف مي شود
كاربردهاى بهداشتي آرايشي درماني و شستشو حتى پاكسازي سمومات بدن بوسيله گل سرشوي با استعمال خارجى و بدون خوردن انجام مي گيرد‎
pejuhesh232
 
پست ها : 3657
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm


بازگشت به بازارچه طيبات دارويي


cron
Aelaa.Net