حفظ از 3 سالگی

مديران انجمن: najm0130, najm0130, najm0130

حفظ از 3 سالگی

پستتوسط najm0130 » يکشنبه مه 03, 2020 12:56 pm

بسم الله الرحمن الرحیم
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط najm0130 در جمعه مه 22, 2020 9:37 am .
najm0130

تاريخ عضويت: شنبه آپريل 25, 2020 4:38 pm

حفظ از 3 سالگی

پستتوسط najm0130 » يکشنبه مه 03, 2020 1:02 pm

حافظ قرآن از 3 سالگی : مهدی صفری

تصوير

لیلا محمدی، مدیر موسسه جامعة‌القرآن خدابنده در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان، اظهار کرد: مهدی صفری، کوچکترین حافظ کل قرآن کریم شهرستان خدابنده از سه سالگی در کلاس‌های جامعة‌القرآن شرکت داشت و آموزش دوره آیات و احادیث، حفظ به روش اشاره و روخوانی و روانخوانی قرآن را به خوبی پشت سر گذاشت.
محمدی تصریح کرد: با توجه به هوش سرشار و پشتکار مهدی، هماهنگی لازم با مادر این نوگل قرآنی صورت گرفت و مهدی در دوره‌های حفظ شرکت کرد و در منزل نیز با همت و تلاش مادر، مهدی توانست در ۶ سالگی حافظ کل قرآن کریم شود.

پای صحبت‌های سمیه خسروی، مادر مهدی، نشستیم.
سمیه خسروی با اشاره به اینکه مهدی متولد ۲۲ شهریور سال ۸۹ است و اتفاقی از سه سالگی مهدی را به کلاس‌های قرآن بردم، تصریح کرد: خیلی خوشحالم که اتفاق خوبی برای فرزندم رقم خورد و این امر قطعا لطفی از الطاف الهی برای خانواده ما محسوب می‌شود.
خسروی تصریح کرد: وقتی مهدی از جامعة‌القرآن به خانه برمی‌گشت با علاقه هر دو به تمرین محفوظات مشغول می‌شدیم و شاید بعد از ساعت‌ها هم متوجه گذر زمان نبودیم.

مادر مهدی، کوچکترین حافظ کل قرآن کریم، تاکید کرد: تمرین با مهدی باعث شده که خودم هم با آیات نورانی وحی مانوس شوم و برکات این مساله را در زندگی روزمره‌ام به خوبی شاهد هستم.
خسروی با اشاره به اینکه فرزند اولش هم متولد سال ۸۱ است و در زمینه فعالیت‌های ورزشی سررشته دارد، گفت: اگر فردی واقعا هدف حفظ قرآن را دارد، باید از بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌های جانبی و تفریحات خود کناره بگیرد و با برنامه‌ریزی دقیق و شرکت در کلاس‌های تخصصی و مشاوره با مربیان کارآزموده و همت و پشتکار عالی بتواند در زمینه حفظ آیات نورانی وحی به هدف متعالی خود برسد
najm0130

حفظ از 3 سالگی

پستتوسط najm0130 » جمعه مه 22, 2020 9:47 am

حافظ قرآن از 3 سالگی تا 8 سالگی : آتنا علی نقی

تصوير

آتنا علی‌نقی حافظ کل قرآن و نماینده کشورمان در پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، درباره نخستین اجرایش در بخش مقدماتی حفظ کل قرآن گفت: اجرای خوبی را داشتم و بدون اشتباه قطعات پیشنهادی را اجرا کردم و داور راهنما نیز اجرایم را تأیید کرد.
وی درباره اینکه حفظ قرآن را از چه سالی آغاز کرده است، اظهار کرد: من از سه سالگی حفظ قرآن را آغاز کردم و در 8 سالگی هم حافظ کل قرآن شدم و مشوقم برای حفظ قرآن والدینم بودند. مادرم در حفظ قرآن استادم بود و مدت کوتاهی را در خدمت خانم جلالی بودم.
علی‌نقی، در پاسخ به این سؤال "حفظ قرآن چه تاثیری در روند زندگی شما گذاشته است؟" گفت: آن زمان که حفظ را شروع کردم به دلیل اقتضائات سنی چیزی را درک نمی‌کردم، اما به مرور که پا به سن گذاشتم برکات قرآن را در نحوه انتخاب حجاب و رفتارم متوجه شدم.
نماینده کشورمان در پاسخ به این سؤال "کدام یک از کشورها را به عنوان سخت‌ترین رقیب خود می‌دانید؟" اظهار کرد: من نسبت به متسابقین کشورهای دیگر هیچ اطلاعاتی ندارم و هیچکدام از آنها را نمی‌شناسم.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم دانش‌آموزان جهان اسلام از دوم اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) کار خود را آغاز کرد و تا ششم اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

تصوير
najm0130

حقظ از 3 سالگی

پستتوسط najm0130 » شنبه مه 23, 2020 9:14 pm

حافظ 3 ساله : فارح عبد الرحمن

مطالب کامل در مورد این حافظ در لینک زیر درج شده است برای مطالعه بیشتر به این لینک مراجعه بفرمایید :

viewtopic.php?f=2352&t=11627
najm0130

بازگشت به انواع سنین و مدت حفظ قرآن کریم

Aelaa.Net