واكسيناسيون

مديران انجمن: pejuhesh237, najm116, pejuhesh237, najm116, pejuhesh237, najm116

عوارض خطير واکسن حتى براى فرد سالم

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 11:50 am

عوارض خطير واکسن (كه پنهان مي شود) حتى براى فرد سالم بدون بيماري زمينه ای

http://fashnews.ir/fa/news-details/85070/

جانباز مرتضی قنبری وفا - پس از تزریق دوز دوم واکسن فایزر، در حالیکه در کمال سلامتی جسمی و بیماری پیش زمینه ای نداشت، به ناگهان حالش بد و وخیم شد.

بنده دارای پنج دایی بودم، سه تن از آنان قبل از وقوع انقلاب اسلامی، برای ادامه تحصیل و زندگی به شهر سن خوزه ایالت کالفرنیا مهاجرت کردند و با تحصیلات بالایی در آن کشور در حال زندگی هستند اما متاسفانه آن دو دایی بنده که در داخل کشور بودند، با تحصیلات عالیه، مرحوم شدند.

از این سه دایی بنده در خارج از کشور، دایی کوچکترم بنام " منوچهر" در سال 56 و در 13 سالگی ایران را ترک کرد و به دو دایی بزرگترم ملحق شد. اگر چه بنده با دایی منوچهر همیشه در تماس بوده و هستم.

در این اواخر داستان واکسن زدن خود را برایم تعریف کرد که پس از تزریق دوز دوم واکسن فایزر، در حالی که در سن 57 سالگی در کمال سلامتی جسمی قرار داشت و هیچ بیماری پیش زمینه ای هم نداشت، به ناگهان حالش بد و وخیم می شود.

تا جایی که قادر به تنفس هم نبود و بلافاصله به اورژانس منتقل شد و با عکس و آزمایش مورد ارزیابی قرار گرفت. دایی منوچهر که تا آن زمان حتی یک نخ سیگار هم نکشیده و هر روز صبح به ورزش دو میدانی مشغول بود اما در کمال ناباوری پزشکان اعلام داشتند که قلب ایشان متورم شده است و حتی از ابراز دلیل آن نیز خودداری کردند. پزشکان به صراحت از اینکه تزریق واکسن فایزر علت این موضوع بوده، امتناع کردند.

پس از اینکه دایی منوچهر حدود 6 روز در بیمارستان بستری و مورد درمان قرار گرفت، پزشکان حال عمومی او را مناسب تشخیص و از بیمارستان مرخص کردند.

دایی منوچهر می گوید: "تا این زمان که در آنجا زندگی می کردم، هیچگاه دچار بیماری خاصی نشده و اصلا" به یاد ندارد آخرین بار چه زمانی، حتی یک قرص مسکن خورده ام و این مورد بدون شک از عوارض تزریق واکسن فایزر بوده است که پزشکان آنجا این موارد را اعلام نکرده اند و مخفی نگاه داشتند. بر این اساس این مورد هم یک سند مورد استناد از مضرات واکسن فایزر است.
najm116

تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

مخالفت با واکسیناسیون اجباری کرونا

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 12:11 pm

مخالفت با واکسیناسیون اجباری کرونا

مردم کانادا مخالف واکسیناسیون اجباری کرونا
https://blog.hamvatan.org/2020/10/14/%D ... %B1%DB%8C/

یک نظرسنجی نشان می‌دهد که
بلغارستان، لتونی و فرانسه بیشترین میزان واکسن گریزان را در میان کشور‌های اروپایی دارند.
در حال حاضر حدود ۴۰ درصد جمعیت کشورهایی، چون فرانسه، لتونی و بلغارستان با تزریق واکسن به کودکان خود مخالفت می‌کنند. ‎

مخالفت با واكسيناسيون فله اى ولزوم تصحيح روش واكسيناسيون

بنده هرگز نگفته¬ام واکسن نزنید، بلکه بارها تاکید کرده¬ام که جیوه نزنید.

از طرفی واکسن¬های پنچگانه نیز می¬بایست به صورت مجزا تجویز و جداگانه مصرف شوند.

واکسن بزنید ولی نوع واکسن مهم است. بدون شک هرچند واکسیناسیون یک موضوع پزشکی و مقبول است، ولی باید به عوارض آن نیز توجه شود. عوارضی که در تحقیقات علمی به دست آمده و مورد تایید قرار گرفته است. از جمله این عوارض می¬توان به تزریق ترکیب چندین واکسن به نوزادان در بدو تولد اشاره کرد.

واکسنی به نام پنتاوالان در بسیاری از کشورهای جهان تزریق نمی¬شود و در صورت لزوم برای کاهش عوارض، واکسن¬های مختلف موجود در آن را به صورت مجزا در نوبت¬های بیشتر به کودک تزریق می¬کنند. ولیکن در ایران متاسفانه همچنان تجویز به صورت توامان مورد استفاده و تزریق قرار می¬گیرد.

جیوه موجود در واکسن¬ها که به عنوان نگهدارنده معرفی می¬شود، سمی است. حتی مقدار اندک آن نیز باعث اختلال و حتی مرگ می¬شود. در برخی از تحقیقات علمی درباره واکسن آنفلوآنزا ثابت شده که در آن جیوه به کار گرفته شده است. سال¬ها شرکت¬های تولیدکننده این واکسن درباره وجود و مقدار جیوه در آن به افکار عمومی جهان دروغ می¬گفتند. جیوه برای تزریق در بدن سمی و کشنده¬ است اما بازهم تولیدکنندگان واکسن آن را حذف نمی¬کنند و از حمایت¬های پولادین نیز برخوردارند.

متاسفانه واکسن آنفلوآنزا هم به عنوان یکی از ترکیبات پنتاوالان است که به کودکان تزریق می¬شود. در حالیکه این واکسن برای فصول سرد و تنها برای یک گونه شایع ویروس آنفلوآنزا است و دلیلی ندارد برای کودک یک روزه مصرف شود.

در ایران برنامه واکسیناسیون به صورت غیرعلمی و بی رویه در حال اجراست.

به چه دلیل واکنس کزاز برای زوجین قبل از عقد (چه زوجین قبلا و به موقع واکسن کزار گرفته باشند یا نگرفته باشند)، اجباری است؟

دلیل تجویز واکسن کزاز برای مادران باردار چیست؟

هنگام انتقاد به وضعیت و جریان تزریق (غير صحيح) واکسن و انواع آن در کشور صحبت می¬کنیم، در اولین واکنش به سرعت ما را به مخالفت با واکسیناسیون متهم می¬کنند تا صدایی در نقد شیوه اجرای این سیاست¬ها شنیده نشود و در نطفه خفه شود!

در صورتیکه تزریق یا مصرف واکسن باعث بروز اختلالات در شخص شود، آیا می توان از نظام درمان و بهداشت کشور شکایت کرد؟

در برخی از کشورها، تعداد بیشتری واکسن نسبت به ایران تزریق می¬شود حتی در برخی موارد به بالای ۲۰ واکسن بیشتر می¬رسد. آیا در ایران که کمتر واکسن زده می¬شود، سونامی بیماری خاصی روی داده که باید نگران باشیم؟
چرا بایستی مهم¬ترین ماده تزریقی به کودکان و مردم ایران از خارج وارد شود و تزریق آن نیز اجباری باشد؟
https://www.parsnews.com/fa/tiny/news-609161

مخالفت اعضای دانشگاه کانادایی به واکسیناسیون اجباری
https://fa.shafaqna.com/news/1213704/

بهداشت آنتاریو كانادا:
احتمال بروز عوارض نادر التهاب عضلات قلب در واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر است.
در اطلاعیه بهداشت آنتاریو آمده که احتمال بروز عوارض نادر التهاب عضلات قلب (myocarditis and pericarditis) در واکسن مدرنا بیشتر از واکسن فایزر است.
در واکسن مدرنا، خطر بروز این عوارض از هر ۵ هزار نفر، در یک نفر است. اما در واکسن فایزر، خطر بروز این عوارض از هر ۲۴ هزار نفر، در یک نفر است.
بهداشت آنتاریو گفته که این عوارض مخصوصا در مردان ۱۸ تا ۲۴ سال بیشتر رویت شده.‎

دریافت کارت واکسن بدون واکسینه شدن و تزريق واكسن!
مشاور سابق وزیر بهداشت در توییتی نوشته است: «عده‌ای از افراد ضدواکسن برای اینکه از خدمات اجتماعی یا دریافت ویزا محروم نشوند، نامشان با تخلف و بدون اینکه واکسن تزریق کننددر سامانه ثبت می‌شود.»
مقامات بهداشتی اعلام کردند که از هر چهار سالمند یک نفر واکسن نزده است. یعنی حدود ۴ میلیون نفر از سالمندان ترجیح داده‌اند واکسن نزنند.
https://tejaratnews.com/%D9%85%D8%AE%D8 ... 9%86%D8%A7
najm116

سرکوب اطلاعاتی کووید ۱۹ توسط یوتیوب

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 12:14 pm

سرکوب اطلاعاتی کووید ۱۹ توسط یوتیوب

کانالهای آلمانی زبان شبکه دولتی روسی آر تی به دلیل نقض سیاست اطلاعات نادرست کووید ۱۹ توسط یوتیوب حذف شده اند. روسیه روز چهارشنبه این اقدام را سرکوب اطلاعاتی کم سابقه خواند و تهدید کرد یوتیوب را مسدود خواهد کرد.
https://www.khabaronline.ir/news/1559607

سایت ویدیویی یوتیوب همه ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرستی درباره واکسنهای کووید ۱۹ مورد استفاده و تایید شده از سوی مقامات پزشکی داخلی یا سازمان جهانی بهداشت است را ممنوع می کند. این اقدام گسترش سیاست مربوط به واکسنهای کووید ۱۹ است.

این سرویس ویدیویی می گوید کاربران نباید ویدیوهایی را منتشر کنند که در آن ادعا می شود واکسنها اثرات جانبی بجز اثرات جانبی تایید شده از سوی مقامات دارند. محتوایی که ادعا می کند واکسنها شیوع بیماری را کاهش نمی دهند یا باعث کمتر شدن ابتلا نمی شوند یا ویدیوهایی که حاوی اطلاعات نادرست درباره مواد واکسن هستند، مسدود خواهند شد.

شرکت ویدیوی آنلاین یوتیوب که متعلق به آلفابت است، همچنین کانالهای متعلق به فعالان برجسته ضد واکسن نظیر رابرت اف کندی و جوزف مرکولا را ممنوع کرده است. حرکت یوتیوب و سایر غولهای فناوری نظیر فیس بوک و توییتر علیه نشردهندگان اطلاعات نادرست درباره واکسن در پی انتقادات از عدم اقدامات کافی این شرکتها برای جلوگیری از انتشار چنین محتوای در سایتهایشان انجام می گیرد.

اما با وجود این که یوتیوب موضع گیری سخت گیرانه ای در خصوص نشر اطلاعات نادرست انجام می دهد، با تبعاتی در جهان روبرو می شود. کانالهای آلمانی زبان شبکه دولتی روسی آر تی به دلیل نقض سیاست اطلاعات نادرست کووید ۱۹ توسط یوتیوب حذف شده اند. روسیه روز چهارشنبه این اقدام را سرکوب اطلاعاتی کم سابقه خواند و تهدید کرد یوتیوب را مسدود خواهد کرد.

اقدام یوتیوب در حذف کانالهای این شبکه روسی باعث ایجاد خط جدیدی از تنش در رویارویی دولت روسیه با غولهای فناوری خارجی و تلاش برای کنترل بیشتر اینترنت شده است. رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) به شکل مکتوب از گوگل درخواست کرد محدودیتهای یوتیوب علیه کانالهای آر تی رفع شوند. اگر چنین اقدامی انجام نشود روسیه ممکن است دسترسی به یوتیوب را به صورت کامل یا جزئی محدود کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: روسیه می تواند تدابیری را برای وادار کردن یوتیوب به تبعیت از قوانین این کشور اعمال کند. به نظر می رسد قانون در این مورد نقض شده است.

مسکو در یک سال گذشته فشار بر شرکتهای فناوری خارجی را افزایش داده و شرکتهای شبکه اجتماعی را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که غیرقانونی شناخته می شوند جریمه کرده و حتی سرعت دسترسی به توییتر را کند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه روز چهارشنبه گوگل را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که از نظر مسکو غیرقانونی است، ۶.۵ میلیون روبل (۸۹ هزار و ۵۳۴ دلار) جریمه کرد.
najm116

در چین بیشتر قرنطینه را مدیریت می کنند تا واکسن را جدی بگیرن

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 12:16 pm

در چین بیشتر قرنطینه را مدیریت می کنند تا واکسن را جدی بگیرند

دكتر مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم :
در چین بیشتر قرنطینه را مدیریت می کنند تا واکسن را جدی بگیرند.
برای تزریق یک نوع واکسن به گروه های سنی زیر ۱۸ سال، باید مستندانی برای اقناع کارشناسان کشور ارائه شود و نباید از یاد ببرند که بروز هر مشکلی در تزریق این واکسن ها با مسئولیت آن ها خواهد بود
http://www.ensafnews.com/311450
مقصود كوينده عوارض خفيف يا خطير واكسنها نبست؛ مقصودش عوارض آينده واكسنها در نسل آينده كشور است
najm116

واکسیناسیون خانه به خانه افراد بالای 60 سال

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 12:33 pm

واکسیناسیون خانه به خانه افراد بالای 60 سال

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان اردبیل با تاکید بر اینکه تا کنون 810 هزار تزریق واکسن در استان انجام شده است گفت: به منظور پویش سراسری واکسیناسیون، کار واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در استان به صورت خانه به خانه و با توجه به لیست شبکه بهداشت انجام می‌شود.
با اجرایی شدن گام پنجم طرح شهید سلیمانی که تمرکز بر نظارت بر قرنطینه خانگی و واکسیناسیون عمومی بود در حال حاضر در استان بیش از 63 درصد جمعیت بالای 18 سال یک دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند و 27 درصد جمعیت استان نیز هر دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند.‎
najm116

واکسن فایزر

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 12:56 pm

فروش اطلاعات زنان باردار ایران با واکسن فایزر
دستیار محسن رضایی:
فروش اطلاعات زنان باردار ایران با واکسن فایزر
آمریکا اطلاعات زنان باردار ایران را می‌خواهد.‎
Image

https://aftabnews.ir/fa/news/729091

معمای اختصاص واکسن فایزر برای مادران باردار/ چه کسی ریسک این تصمیم خطرناک را می‌پذیرد؟

دکتر «علی کرمی»، متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و مهندسی ژنتیک با 30 سال سابقه تحقیق در زمینه واکسن
ما زنان باردار را جزو حساس‌ترین افراد برای انتخاب واکسن می‌دانیم و به‌شدت حساسیت داریم ایمن‌ترین واکسن با سابقه مشخص را به آنها تزریق کنیم. اما ما هیچ سابقه‌ای از واکسن فایزر در دست نداریم. من تعجب می‌کنم چه کسی به وزیر بهداشت مشاوره داده که چنین تصمیم عجولانه‌ای گرفته!کافی است بدانید این فقط mRNA نیست که دارد در فایزر تزریق می‌شود. فقط آن ژن شاخک نیست بلکه یک مجموعه ژن‌ها دارد تزریق می‌شود.
واکنش‌ها از جامعه ایران و فضای رسانه‌ای داخلی فراتر رفته و بحث درباره تصمیم ناگهانی و عجیب وزارت بهداشت در واردات واکسن فایزر برای مادران باردار، به محافل رسانه‌ای خارج از کشور راه پیدا کرده. درحالی‌که مطالعات بالینی واکسن فایزر برای مادران باردار به دلیل عدم استقبال زنان باردار آمریکا متوقف شده، آیا عوارض احتمالی واکسن فایزر بر روی جنین در درازمدت، با توجه به ساختار خاص ژنیِ آن موردتوجه قرار گرفته؟ چرا تصمیم قبلی درخصوص واکسیناسیون این مادران با واکسن سینوفارم که دستورالعمل آن به بیمارستان‌های کشور اعلام شده‌بود، تغییر کرده؟
آیا چون در آمریکا نتوانستند روی زنان باردار تست بالینی واکسن فایزر را انجام دهند، خدای نکرده قرار است روی زنان باردار ایرانی این تست انجام شود؟! خب این خیلی نگران‌کننده است و من بعید می‌دانم مادران باردار ایرانی با توجه به اینکه فرزندانشان نسل آینده کشور ما خواهند بود، چنین اجازه‌ای را به خودشان و به مسئولان بدهند.
هیچ دلیل علمی برای این تصمیم پیدا نمی‌کنم که واکسن سینوفارم را که برای زنان باردار مورد تأیید قرار گرفته است، کنار بگذارند و سراغ واکسنی بروند که تست نشده و کلی تردید و ابهام علمی درباره آن وجود دارد! ¬‎
من صادقانه بگویم؛ اگر در خانواده من یک خانم باردار باشد، اجازه نخواهم داد واکسن فایزر تزریق کند.
اجازه بدهید ابتدا این نکته را عرض کنم که بنده، استاد واکسن هستم و 30 سال است روی واکسن‌ها تحقیق می‌کنم و در جریان تمام جزییات علمی و فنی این واکسن‌ها هستم. کتابی هم دارم به نام «مقدمه‌ای بر واکسن‌های ژنی» که سال 82 منتشر شد و چند سال بعد هم آن را بر بستر اینترنت قرار دادم تا به صورت رایگان در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. من 18 سال روی واکسن‌های ژنی کار آزمایشگاهی کرده‌ام و تعداد زیادی مقاله در این زمینه دارم. بنابراین اگر امروز با قاطعیت درباره واکسن ژنی فایزر اعلام نظر می‌کنم، با تکیه بر سال‌ها تحقیق و پژوهش است و نه صرفاً مطالعه مقاله‌های اینترنتی.‎
من دو دلیل دارم برای اینکه مادران باردار فعلاً از تزریق واکسن فایزر پرهیز کنند. اول:
واکسن‌های mRNA مثل فایزر، مدرنا و بایون‌تک، برای اولین بار است که دارد در جامعه انسانی تزریق می‌شود و در 100 سال گذشته ما هیچ سابقه‌ای از تزریق این نوع واکسن در یک جامعه بزرگ و گسترده نداشته‌ایم. بله، واکسن ابولا را بردند در آفریقا و روی یک جامعه محدود تست کردند. آن، نمی‌تواند معیار باشد. بنابراین برای اولین بار است که واکسن ژنی دارد روی یک جامعه بزرگ انسانی تست می‌شود و ما هیچ اطلاعاتی درباره عوارض درازمدت آن نداریم. درحالی‌که واکسن‌های پلتفرمِ کشته مثل سینوفارم، برکت و... 70، 80 سال است به تمام جمعیت کره زمین تزریق شده و بعید می‌دانم در همین ایران خودمان فردی وجود داشته باشد که از نوزادی 7، 8 مورد از این واکسن‌ها نزده باشد. یعنی این واکسن‌ها آنقدر ایمن هستند که از نوزادی هم می‌شود آنها را تزریق کرد.

- دلیل دوم،
به ساختار واکسن‌های mRNA برمی‌گردد. ساختار این واکسن‌ها طوری است که بسیاری از دانشمندان سازنده آن، پاسخگوی سئوالات ما درباره عوارض آینده این واکسن‌ها نیستند. وقتی می‌پرسیم: در درازمدت چه اتفاقی برای mRNA می‌افتد؟ سکوت می‌کنند. درحالی‌که درخصوص واکسن‌های دیگر، ما پاسخ شفاف داریم چون امتحانشان را پس داده‌اند. جالب است که ما حتی درمورد افراد عادی هم عوارض واکسن‌های mRNA یا ژنی را دیده‌ایم. پس چطور امکان دارد چنین واکسنی که تردیدهای بسیاری در جامعه علمی متوجه آن است، برای مادران باردار در نظر گرفته شود؟ شما دارید می‌بینید رژیم صهیونیستی نزدیک به 78 درصد از جمعیتش را با فایزر واکسینه کرده اما الان دوباره با شیوع اپیدمی مواجه شده. و البته عوارض متعددی برای این واکسن در مقالات علمی منتشر شده. حالا ما بیاییم چنین واکسنی را با این عوارض به زنان باردار جامعه‌مان تزریق کنیم؟!
موضوع وقتی عجیب‌تر می‌شود که بدانیم ما در حال حاضر به اندازه کافی واکسن ایمن در کشور داریم و واردات واکسن هم ادامه دارد و حتی واکسن برای بچه‌ها هم وارد شده‌است. در این شرایط، چه نیازی برای واردات فایزر وجود دارد؟!
جالب است بدانید من هر وقت در همایش‌های علمی بین‌المللی خارج از کشور شرکت می‌کردم برای سخنرانی و ارائه تحقیقاتم درباره واکسن‌های ژنی که در فاز تحقیقات حیوانی بود و می‌خواست وارد فاز انسانی شود، همین متخصصان خارجی همیشه در مقابل من می‌ایستادند و می‌گفتند: «چطور جرأت می‌کنی DNA را به بدن یک انسان تزریق کنی؟ چطور به ایمنی‌اش اعتماد می‌کنی؟ چطور نمی‌ترسی از اینکه این DNA برود و وارد ساختار ژنتیکی سلول آن فرد شود و در آینده بلایی سرش بیاورد؟ مثلاً سلول را سرطانی کند. ژنتیکش را جهت دهد و این جهش، مطلوب نباشد.»
سئوال و ابهام همین جاست. اسنادش موجود است که اساتید بزرگ جلوی من می‌ایستادند و اجازه نمی‌دادند تحقیقاتم وارد فاز انسانی شود درحالی‌که من 18 سال کار تحقیقاتی کرده بودم. اما حالا خودشان در عرض یک سال و نیم واکسن ژنی کرونا را ساختند و به جمعیت گسترده‌ای تزریق کردند. درواقع آنها از فرصت این پاندمی که مردم را به طرف مرگ می‌برد، و از ترس و وحشتی که در دل مردم ایجاد شده بود، استفاده کردند و این واکسن را تولید کردند.
من حیرت می‌کنم که چطور ممکن است در دولت انقلابی ما که قرار بود تصمیمات مؤثر گرفته شود، وزارت بهداشت بیاید واکسن سینوفارم را که ویروس کشته است و سال‌ها سابقه استفاده داشته، به زنان باردار هم تزریق شده و مشکلی نداشته، کنار بگذارد و یکدفعه واکسنی را جایگزین کند که ما نمی‌دانیم چه تاثیری روی جنین دارد؛‎
https://www.farsnews.ir/news/14000705000601
برخي از مطالب دسته جهارم (اشكالات علمي متخصصان ويروس شناسي و اوكسن سازي) در اين مصاحبه ذكر شده است
از مجموع مصاحبه بر مي آيد مسئله نفوذ در دولت سيزدهم بيشتر مطرح است

واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد

نقد متخصصان و انعكاس رسانه اي انحراف متصديان طبي كشور = جواب داد = وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد / واردات فایزر در دستور کار نیست
http://fna.ir/47j99
متخصصان مستقل و غير مزدور و رسانه ها بايد بطور تهاجمي اقدامات اشتباه سيستم حاكم طبي را زير سؤال ببرند تا جلوي مفاسد به اسم دانش و طب و دولت انقلابي ووو گرفته شود
najm116

بررسي واكسيناسيون اجباري

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 1:21 pm

در ميزگرد بررسي واكسينتسيون اجباري؛ گرفداران حاضر نشده فقط مخالفان واز جمله متخصصان واكسن سازي شركت كردند
منصور امین،متخصص باکتریولوژی و میکروب شناسی، استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
و
اردشیر فرامرزی متخصص میکروبیولوژی، واكسن ساز

منصور امین، استاد تمام رشته میکروب شناسی:
در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز حدود ۲۰ سال است بر روی داروهای ضد ویروس کار می‌کنم و توانسته‌ام چندین دارو را کشف کنم و آخرین دارویی که خداوند به بنده توفیق داده است دارویی برای درمان بیماران کرونا است و مجوز تولید این دارو نیز از سوی بهداشت و درمان صادر شده است.
بنده از نظر علمی می گویم که واکسیناسیون باید صورت بگیرد، حتی اگر ضررهایی هم داشته باشد. اما مخالف اجباری بودن واکسن هستم حالا هر مقام دولتی می‌خواهد آن را بیان کند.

فرامرزی، واکسن ساز و منتقد:
بنده ۱۵ سال است که واکسن ساز هستم و کمابیش با کم و کیف ساختن واکسن و بحث قوانین آن آشنا هستم.
برخی افراد توالی ژن دارند و براساس آن توالی، ژنوم افراد، مستعد به ابتلا به کووید مورتالیتی و مرگ است، اینها مستعد ابتلا به کرونا هستند، تعداد دیگری که در این دسته قرار نمی‌گیرند مبتلا به کرونا می شوند، اما مورتالیتی مرگ و میر را ندارند.

این جا دو موضوع مطرح می شود، می بینم در اثر واکسیناسیون هم مورتالیتی داریم، مرگ و میر را هم داریم، این را اروپا هم تجربه کرده و آمریکا و تمامی کشورهایی که واکسیناسیون را انجام داده اند. عارضه جانبی و ساید افکت و اثرات جانبی که خود واکسن ایجاد کرده اند در کوتاه مدت و دراز مدت و این شامل سالها نیست بلکه چندماه است، موضوع این است که حساسیت آن به اسپایک پروتئین ویروس است. در اثر اتصال اسپایک پروتئین ها به گیرنده های سطح سلول، رسوب کلسیمی در سلول ایجاد می‌کنند و برخی دیگر تحقیق کردند که رسوب آهن داخل سلول نیز در اثر عملکرد اسپایک پروتئین سولول به وجود می آید و آن حالت سمیت سلول ایجاد می کند در نهایت چه در کوتاه مدت و چه در دراز مدت اگر بخواهد تأثیر گذار باشد به سمت مرگ ببرد.‎

ما درباره واکسن های کرونا در کارآزمایی های بالینی دیدیم که مرحله تست حیوانی را نیز گذرانده اند اما در مرحله تستهای انسانی می بینم که این واکسن دارای عوارضی هستند و حتی موجب مرگ برخی از شهروندان در دنیا می شوند، علت آن هم عدم واکنش یک حیوان به عامل ویرولانس و حتی خود ویروس چه به صورت کشته و چه به صورت زنده است، شما یک موش و گرگ و ... را آلوده به ویروس کرونا کنید آن ویروس در بدن حیوان از بین خواهد رفت و هیج عارضه ای به جا نخواهد گذاشت، چرا که سیستم ایمنی بدن آن حیوان در برابر آن ویروس بی تفاوت است. علت دیگر هم آن است که این ساختار آن ویروس برای حیوان نیست بلکه برای انسان ساخته شده است.
در برخی حیوانات نیز نشان داده شده که این ویروس را نگه داشته اند مانند مینک و یا سمورها، ویروس در بدن آنها توانسته ماندگاری داشته باشد و این حیوانات ناقل باشند کمااینکه واریانت انگلیسی این موضوع مطرح شد که احتمال بسیار قوی ژنوم جدا شده در افراد نشان دهنده آن است که متعلق به مینک های دانمارکی است.
به طور کلی می گویم، نظر شخصی ام را براساس مقالات منتشر شده می‌گویم، مقداری تعجیل در واکسیناسیون، سرعت دادن به واکسیناسیون و اینکه نایستیم پایش داشته باشیم و اینکه آیا این ۱۰میلیون دز تکلیفش را بدانیم اینکه آن افرادی که واکسن را به آنها تزریق کردیم آیا مشکلی برایشان پیش آمده یا خیر، این وقفه کوتاه باید صورت بگیرد. اطلاعات این ۱۰ میلیون نفر باید مورد بررسی قرار گیرد و باید ببینیم آیا صاحبان این کد ملی کسی از آنها فوت کرده یا خیر؟‎

یکی از نقدهایی از طرف بنده به موضوع واکسیناسیون مطرح است این است، یکی از موضوعات دیگر، ما می بینیم که با سرعت دولت و وزارت بهداشت اقدام به واردات واکسن می کنند، ببنید درباره فرآورده های بیولوژی در هر کشوری دستورالعمل های گوناگونی وجود دارد، باید دستورالعمل های کشور ما نیز اجرا شود. وقتی یک فرآورده از کشورها وارد شود چرا نباید قبل از وارد شدن آن پارت در سیستم واکسیناسیون نباید بررسی شود؟
شما ازکجا اطمینان دارید که آن واکسن مورد اطمینان و اعتماد است و تا زمانی تستها صورت نگیرد این را نمی توان قابل ذکر دانست. در واقع هر پارتی از واردات واکسن های خارجی باید مورد پایش و بررسی قرار گیرد.
از نظر بنده واکسیناسیون کووید با برپایه واکسن های بر پایه اسپایک پروتئین، همه آنها تعیین تکلیف کن هستند، یعنی اگر تزریق هم شوند ممکن است فرد از دنیا برود و اگر بیماری هم مبتلا هم شود از دنیا برود. منتهی در بحث بیماری و ابتلا چون به صورت شیب ملایم در حال حرکت است ممکن است درمان های حمایتی برای شخص قرار داده شود که شاید درصد و روانه امیدی داشته باشد. اما زمانی که اسپایک پروتئین را با حجم دو یا سه میلیارد وارد بدن کنیم شوک عظیمی برای بدن به شمار می آید و بخش های مختلف بدن خواهد رفت.‎

تمام افرادی که واکسن زده اند را او را مورد پایش قرار دهیم که علائم بیمار را بررسی کنیم. تا ۶ ماه این سنجش باید بررسی شود چرا که می شود اطلاعات بسیاری از این بیماران به دست آورد و برای کارهای تحقیقاتی بسیار مهم هستند.
از طریق این پایش می توان فهمید که چه میزان از این افراد واکسنیاسیون شده ایمن شده اند و یا از دنیا رفته اند و این می تواند اطالعات خوبی را به دست بیاورد و چرا وزارت بهداشت در این باره اقدامی نمی کند! این به نفع جامعه و علم است.

دکتر فرامرزی: تولید واکسن به گونه ای است که هر لحظه ای که اقدامی صورت می گیرد باید همان جا در دفترچه اطلاعات ثبت کرد، شما باید پای بیوراکتور اطلاعات را ثبت کنید و نگذارید به فردا برسد. این گزارشات شامل، پورسه کشت، تولید، نوع محیط کشت، نوع فیلتر، تایم کشت، وجود قطعی برق در پروسه کشت، وضعیت میکرواورگانیسم و... می شود و می‌توان گفت تولید واکسن یک عملیات بسیار پیچیده است.
تولید واکسن بدون داشتن شناسنامه واکسن( vmf) درصورتی که این شناسنامه منتشر نشده باشد بنده مخالف صددرصد این واکسن هستم و چون به لحاظ علمی و دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی این واکسن مجوز تزریق ندارد و مگر این مجوز دریافت کرده باشد برای تریال ها و کار آزمایی ها، آن هم قدم به قدم، تریال اول را می گذراند، اطلاعات آن را در هر بخش ارائه می دهد که چقدر اختلال داشته اند یا خیر.
واکسن نزدم، ابتلا به کرونا داشته ام اما تا زمانی که از ساختار واکسن اطلاع کامل نداشته باشم یک ماده بیولوژیک است از نظر بنده. اینکه چرا کسی واکسن را تزریق می کند تا دم مرگ هم می رود،
بهتر است درباره تزریق واکسن کرونا بگوییم آیا اگر واکسن معتبر باشد و وزارت بهداشت با شفاف سازی آن را تضمین سلامت کند حتما آن را تزریق خواهم کرد.
https://www.farsnews.ir/news/14000628000621
نظرات كاربران هم جالب است بحمد الله سطح آكاهي و تامل در مردم بالا رفته و خيليها اهل تاملو دقت شده اند‎

در آستانه اجرای طرح واکسیناسیون عمومی کشور هستیم که انجام این امر در سطح وسیع، دغدغه‌هایی را برای برخی خبرگان در حوزه طب و درمان ایجاد کرده است.

لذا بنا بر دلایل زیر خواهان منع واکسیناسیون اجباری و یا هر الزامی برای ارائه خدمات عمومی با شرط واکسیناسیون هستیم:

۱. کلیه واکسن‌های کرونا مراحل کارآزمایی بالینی استاندارد را طی نکرده و فقط دارای مجوز اضطراری هستند.
2. گزارشات مختلف از ایجاد عوارض کوتاه مدت و میان مدت از واکسن‌ها که حتما با عوارض دیررسی نیز همراه خواهد بود که در سالهای آینده مشخص می شود.
۳. وجود موارد منجر به مرگ ناشی از ترومبوز و لخته خون بعد از تزریق واکسن که موجب محدودیت و ممنوعیت مصرف برخی واکسنها در اروپا شده است و کشتن حتی یک نفر با واکسن، به مثابه کشتن همه مردم خواهد بود.
۴. با توجه به تأکیدات به استفاده از تجارب موفق درمان کرونا مبتنی بر تقویت سیستم ایمنی که تا به حال موجب نجات جان بسیاری از افراد از کرونا و‌ عوارض آن شده است.
۵. وجود نظرات اندیشمندان و پزشکان متعدد در کشورهای مختلف که با سیاستهای سازمان جهانی بهداشت در مورد پیشگیری و درمان کرونا همراهی ندارند و با واکسیناسیون مخالف هستند که آزاداندیشی، تعقل و تأمل، اقتضا می‌کند بدان ها نیز توجه شود.
و ...
https://www.farsnews.ir/my/c/64957
https://www.farsnews.ir/news/14000622000008

همه در اين نظر سنجي شركت كنند و به اجباري شدن نه بگويند
najm116

اقدامات وزارت خارجه براى تهيه دهها مليوني واکسن و کرونا

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 2:23 pm

اقدامات وزارت خارجه براى تهيه دهها مليوني واکسن و کرونا

گزارش مهم «ظریف» در مورد اقدامات وزارت خارجه براى تهيه دهها مليوني واکسن و کرونا، كه ناتواني دولت دوازدهم و هنر دولت سيزدهم تلقي شد
https://www.entekhab.ir/fa/news/638510‏‎

پست ظریف ساعاتی پس از اظهارات انتقادی ابراهیم رئیسی منتشر شد. او گفته بود «متأسفانه شاهد بودیم که بعضی‌ها واردات واکسن یا حتی پیوستن کشور به سازمان شانگهای را متوقف بر پذیرش FATF کرده بودند و حتی در جلسات رسمی نیز بر موضع خود پافشاری می‌کردند.».
https://www.entekhab.ir/fa/news/638626
najm116

جوابيه مركز طب جامع در خصوص واکسن کرونا

پستتوسط najm116 » چهارشنبه مارس 16, 2022 2:58 pm

جوابيه مركز طب جامع به سؤالي در خصوص واکسن کرونا:
در خصوص واکسن کرونا نظر شما رو بپرسم
راستش من تا حالا نزدم
ولی از نظر تغذیه مصرف پیاز، سیر، دمنوش آویشن و چای کوهی را به صورت مستمر استفاده میکنم

پاسخ
1- مقابله با بيماري كرونا چه پيشگيري چه درمان شرح مفصلي دارد و به دو سه قلم سير و پياز و آويشن نيست
اولین قدم
اعتصام الهي براى حفاظت از كرونا
شامل: ادعیه و استعاذه و توسل مخصوص
http://aelaa.net/Tal/Fa/viewtopic.php?f ... 121#p70121

دوم: برنامه هاى سهل الالتزام و مفيد طب جامع در درمان کرونا
برخي از مطالب مربوطه به اين امر در اين آدرس نقل شده است
http://aelaa.net/Tal/Fa/viewtopic.php?f ... 121#p70135
كه جزو آنها جند مكمل دارويي و نيز داروهاى گياهي است

و اساس آن بر تقويت سيستم ايمني است كه قواي دفاعي بدن بالا برود در برابر بيماريها
در واكسيناسيون هم در صورت ايمن بودن و بدون عوارض شدن؛ همين سيستم ايمني را فعال مي كنند تا مقاومت كند

2- اما واكسن هنوز در سرتاسرجهان در حال آزمايش است
و برخي از دانشمندان متخصص ويروس شناسي و واكس سازي ايراداتي گرفته اند بر اصل آن و يا نوع آن و يا شيوه اجرا
و اين غير از مبحث عوارض شديد و يا تلفات در برخي انواع آنها در ميان درصدي از مردم است
كه دولتها بخاطر اينكه در مديريت مردم براى پرهيزها و مراقبتها ناتوانند
براى جلوگيري از شيوع بيشتر به واكسيناسيون تن داده انذ

اگر كسي شرايطش فوريتي يا مجبورنيست
واهل التزام است و مي تواند مقداري صبر كند
تا هم نتايج واكسيناسيون سراسري در روي انسانها بيشتر نتايجش معلوم شود و درز به اطلاع جهاني كند
و هم نوعهاى ايمنتر مشخصتر شود و هم در كشو فراوا شود = پس صبر كند

و اگر ناچار از تزريق فوري است
چند جهت را مراقبت كند
اول در وضعيتي تزريق كند كه قطعا و حتما مبتلا به كرونا نباشد (با ملاحظه دقيق حال و نشانه ها يا تست بي سي آر)‎
دوم از نوع آسترازنكا و مدرنا و فايزر و آنها ژني هستند پرهيز كند،
و اگر بتواند از اسپوتنيك استفاده كند (چون به كادر درمان اين را تزريق كرده اند) و اگر نشد نوع ويروس كشته مثل سينوفارم و بركت

سوم از روز تزريق ضمن مراقبتهاى كرونايي همراهش شربت ضد عوارض واكسن مثل مُدَبِّر كرونا يا شربت آلرگارد را مصرف كند

شربت مُدَبِّر كرونا ساخت مركز غدير
شرح ساخت و اجزاء تركيبي و نكات مصرفي نمونه قويتر (سطح2) داروي مُدَبِّر كرونا ساخت مركز غدير+ نمونه تجربیات باليني و نظرات پزشكان متخصص و مطلع ومعرفي مركز سازنده وووو
https://cdn.asriran.com/files/fa/news/1 ... 21_512.pdf
روش تهيه خانگی = مدبر كرونا
https://www.aparat.com/v/vyWls/
https://www.aparat.com/v/vyWls?playlist ... 8%A7%DB%8C

شربت آلرگارد
http://aelaa.net/Tal/Fa/viewtopic.php?f ... =10#p70144
najm116

سرعت واکسیناسیون ایران به واردات واکسن حیات وکس

پستتوسط najm116 » شنبه مارس 26, 2022 10:56 am

بخشی از سرعت واکسیناسیون ایران به واردات واکسن حیات وکس (ساخت امارات تحت ليسانس سينوفارم چين) مربوط است.

https://jomhouriat.net/126749

عدم تبعيت از واكسيناسيون جنبه امنيتي داده مي شود و هدف از طرح صيانت اينترنت هم معلوم شد:
نماینده قم در مجلس: واکسن‌هراسان در انتظار برخورد باشند درکنار برخورد با واکسن هراسی با هر گونه شایعه پراکنی در موضوعات مختلف که امنیت ملی را به خطر می‌ اندازد بر اساس این قانون برخورد خواهد شد.
https://www.irna.ir/news/84473330
najm116

قبليبعدي

بازگشت به مقاومت با سلامت در برابر كورونا

Aelaa.Net