واكسيناسيون

مديران انجمن: pejuhesh237, najm116

شهر تهران کانون و عامل شیوع کرونا در كل کشور است

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 9:49 am

شهر تهران کانون و عامل شیوع کرونا در كل کشور است

https://www.seratnews.com/fa/news/571461

دکتر حسین قناعتی به روند افزایش بیماری کرونا در ماه های اخیر در پایتخت اشاره کرد و اظهارداشت: تهران به مرکز گسترش کرونا در کشور تبدیل شده است و اگر شیوع این بیماری در این کلان شهر کنترل شود در حد قابل قبولی می توان بیماری را مهار کرد.

وی اولویت اصلی این دانشگاه را افزایش سرعت تزریق واکسن به همه واجدین شرایط ساکن در جنوب شهر تهران اعلام کرد و یادآور شد: همه توان این دانشگاه باید در این مسیر قرار گیرد تا حداکثر در یک ماه آینده، ساکنین جنوب شهر تهران دز اول واکسن خود را دریافت کرده باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران، تراکم جمعیت بالا در این منطقه و تردد بسیار ساکنین را از مهم ترین دلایل این اقدام عنوان کرد و یادآور شد: تراکم جمعیت در جنوب شهر تهران بالاتر از مناطق شمالی است و در برخی خانه های با متراژ بسیار پایین تا هشت نفر زندگی می کنند و به همین دلیل باید توجه بیشتری به این مناطق شود.

قناعتی تاکید کرد: باتوجه به وجود برخی مراکز اقتصادی مانند بازار بزرگ تهران در این منطقه، افزایش زیاد تردد در این منطقه را شاهد هستیم و این موضوع نشان می دهد که واکسینه شدن مردم ساکن در جنوب شهر تهران باید در اولویت قرار گیرد.

وی، تامین واکسن و توسعه مراکز واکسیناسیون را شرط اصلی این اقدام اعلام کرد و گفت: واکسن مورد نیاز تامین شده و تلاش می کنیم که مراکز واکسیناسیون در این مناطق افزایش یابد.
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

پرداخت پول واکسن هایی که تزریق می شود در دوره روحانی

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 9:54 am

پزشکیان:
پول واکسن هایی که تزریق می شود در دوره روحانی پرداخت شده/ معاون وزیربهداشت اگر جرات دارد روشنگری کند
https://www.saat24.news/news/562518
او افزود: «البته آمار واقعی مرگ و‌میر روزانه در اثر ابتلا به بیماری کرونا در کشور بالاتر از ۱۵۰۰ نفر است. اگر دو درصد مرگ و میر در تعداد کسانی که مبتلا می‌شوند وجود داشته باشد با ۴۰هزار مبتلا روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر جان‌شان را از دست می‌دهند آن هم اگر درست درمان و مراقبت کنیم».
تلويزيون امار كرونا را براى جهان و ايران به نفر اعلام مي كند كه اين از نظر نشان دادن ضعف و توانايي كشورها در مديريت كرونا كزارش غلط مي دهد جون اين به نسبت جمعيتشان است كه مبتلا يا بستري يا فوتي زياد است يا كم است
فقط امار بهبوديافتكان را تلويزيون به درصد هم كنارش اعلام مي كند كه ديروز اعلام كرد 87 درصد و از اين بهبوديافتكان ميشود متوفيات را فهميد كه بقيه درصدش يعني 13 درصد است در حاليكه در امريكا دو درضد بهبودنيافته كان يعني همان متوفيات است و اين يعني اما فوتيها در ايران حدود هفت برابر معمول اين كشورهاى در قله كروناي جهان است و اكر امار مبتلايان ديروز حدود بيست هزار نفر است بهبودنيافتكان كه همان مردكان هستند مي شود حدود 1600 نفر
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

مؤسسه برکت «پول ۱۲۰ میلیون واکسن» کرونا را گرفته

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 10:02 am

مؤسسه برکت «پول ۱۲۰ میلیون واکسن» کرونا را گرفته ولی تاکنون پنج میلیون تحویل داده است
روزنامه شرق در گزارشی خبر داده است مؤسسه برکت که از نهادهای اقتصادی زیر نظر دفتر رهبر جمهوری اسلامی است، برای پیش‌فروش ۱۲۰ میلیون دُز واکسن برکت یک میلیارد دلار از «محل اعتبارات دولتی» گرفته است.
خبر پیش‌فروش این میزان واکسن در حالی که اعلام شده است که حجت‌الله نیکی‌ملکی، مسئول روابط عمومی «ستاد اجرایی فرمان امام» که مؤسسه برکت زیر نظر آن است، به روزنامه شرق گفته است «تا پایان هفته تعداد دُز واکسن تحویلی به وزارت بهداشت از پنج میلیون دُز عبور خواهد کرد». طبق وعده قبلی قرار بود این مؤسسه تا پایان شهریور ۵۰ میلیون واکسن تحویل دهد.
علی تاجرنیا، نماینده پیشین مجلس که خبر پرداخت یک میلیارد دلار به موسسه برکت را داده، گفته است سعید نمکی، وزیر سابق بهداشت، حامی اصلی تولید واکسن برکت بود و با وجود این‌که مؤسسه رازی در «مرحله تحقیقات» از مؤسسه برکت برای تولید واکسن «خیلی جلوتر» بود، «به هر ترتیب تصمیم بر تولید برکت بود».
پیش از این، علیرضا عباسی، نماینده کرج در مجلس گفته بود برخی با کارشکنی اجازه «تولید به موقع» واکسن رازی را ندادند و « اگر آذرماه گذشته این اجازه به آنها داده می‌شد، می‌توانستند درصد قابل توجهی واکسن تولید کنند».
در ماه‌های گذشته، محمد مخبر، رئيس ستاد اجرایی فرمان امام، که اکنون معاون اول ابراهیم رئیسی شده است، بارها وعده تولید میلیونی واکسن را داده بود.
او پنجم اردیبهشت امسال گفت تا آخر تیرماه ۱۲ میلیون و تا آخر مرداد ۳۰ میلیون و تا آخر شهریور ۵۰ میلیون دُز واکسن تولید می‌کنیم. آقای مخبر این وعده را روز ۱۶ تیرماه امسال هم تکرار کرد.
این موضوع از این نظر حائز اهمیت شده است که به اذعان حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس، خرید واکسن به خاطر پروژه ساخت واکسن داخلی به تأخیر انداخته شد.
در هفته‌های اخیر درخواست‌های متعددی از جمله از طرف نمایندگان مجلس درباره پاسخگویی محمد مخبر درباره وعده تولید ۵۰ میلیون واکسن مطرح شده است ولی آقای مخبر تاکنون توضیحی درباره این موضوع نداده است.‎


آمادگی اسرائیل برای تزریق دُز چهارم واکسن کرونا
رئیس ستاد مبارزه با کرونا در اسرائیل گفته است که وزارت بهداشت این کشور برای تزریق دُز چهارم واکسن کرونا به همهٔ شهروندان بالای ۱۲ سال آماده می‌شود و این امر ممکن است تا شش ماه آینده ضروری شود.
مقامات اسرائیل و مسئولان شرکت فایزر باکی ندارند که اذعان کنند اسرائیل «آزمایشگاهی» برای جهان در زمینهٔ واکسیناسیون بوده‌ است. شرکت فایزر به تحقیقات اسرائیل روی اکثر مردم واکسینه‌شدهٔ این کشور توجه زیادی دارد و برخی از دولت‌های جهان نیز اقدامات اسرائیل را ملاک تصمیم‌گیری‌های خود در ارائهٔ دُز سوم واکسن اعلام کرده‌اند.
اسرائیل برای وادار کردن مردم به دریافت دُز سوم، این روزها تصویب کرد که تمامی کارت‌های واکسیناسیون افرادی که دُز دوم آن‌ها شش ماه پیش بوده، از اول اکتبر فاقد اعتبار باشد.
بدین ترتیب، دریافت بسیاری از خدمات و حتی رفتن به رستوران‌ها، سفر، ورود به مراکز درمانی، سینما و غیره از این افراد سلب می‌شود، همان‌گونه که هم‌اکنون نیز ارائهٔ بسیاری از این خدمات به حدود یک میلیون نفری که دو دُز واکسن نزده‌اند، ممنوع است. اقامت در هتل‌های داخلی و هرگونه سفر خارجی نیز برای این افراد ممنوع است.
سفر اسرائیلی‌ها به کشورهایی که از نظر ابتلای مردم محلی آن به کرونا «قرمز» باشد، حبس سه تا هفت سال زندان در اسرائیل در پی خواهد داشت. دولت برای نقض برخی مقررات قرنطینه از سوی مبتلایان نیز جریمه‌های نقدی بسیار سنگین تا حدود دو هزار دلار آمریکا تعیین کرده است
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

مرگ ۶۴۰ انگلیسی که دو نوبت واکسن ضد کرونا زده‌اند

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 10:13 am

مرگ ۶۴۰ انگلیسی که دو نوبت واکسن ضد کرونا زده‌اند
https://www.irna.ir/news/84469719
مرگ ۶۴۰ انگلیسی که دو نوبت واکسن ضد کرونا زده‌اند

لندن – ایرنا – آمار تکان دهنده یک نهاد ثبت داده‌ها در انگلیس نشان می‌دهد در عرض شش ماه گذشته بالغ بر ۶۴۰ شهروند این کشور به رغم دریافت دو نوبت واکسن ضد کرونا جان باخته‌اند.

به گزارش ایرنا، دفتر آمار ملی انگلیس اعلام کرد که از این تعداد ۲۵۶ نفر، تنها دو هفته پس از دریافت واکسن به کرونا مبتلا شده و جان باخته‌اند. با این حال کارشناسان در انگلیس همچنان معتقدند که دریافت واکسن به میزان قابل توجهی خطر مرگ ناشی از ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.

بر اساس آمار منتشر شده ۵۱ هزار و ۲۸۱ نفر در انگلیس در بازه زمانی ۲ ژانویه تا ۲ ژوئیه جان باخته‌اند که از این تعداد ۳۸ هزار و ۹۶۴ نفر واکسن نزده بودند. مرگ ۶۴۰ نفری که دونوبت واکسن زده‌اند ۱.۲۵ درصد آمار کل تلفات در این دوره به‌شمار می‌رود و به این ترتیب کارشناسان معتقدند که واکسن همچنان راه موثری برای مقابله با همه‌گیری کروناست.

طبق آمار ارائه شده، ۶۱.۱ درصد مرگ‌ومیرهای ثبت شده مربوط به مردان و ۵۲.۲ درصد زنان بوده‌ است. همچنین ۱۳.۱ درصد از افرادی که بر اثر کرونا جان باخته‌اند دارای بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای بوده‌اند.

تاکنون بالغ بر ۴۸ میلیون نفر در انگلیس واکسن کرونا زده‌اند که از این تعداد نزدیک به ۴۴ میلیون نفر هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند. به این ترتیب بیشتر جمعیت انگلیس در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قرار است امروز در کنفرانس مطبوعاتی پیرامون آینده برنامه این کشور در زمینه مقابله با کرونا توضیحاتی را ارائه دهد. در فرازهایی از متن سخنرانی وی که در رسانه‌ها منتشر شده آمده است که او اوضاع کنونی را عرف جدید زندگی توصیف خواهد کرد و اینکه مردم باید با کرونا زندگی کنند.

جانسون می‌گوید: واکسن دیوار دفاعی دربرابر کروناست. به رغم اینکه اوضاع در پائیز و زمستان مبهم است اما مخالف تحمیل دوباره قرنطینه خواهیم بود.

این درحالیست که دولت قصد دارد تا نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال را هم واکسینه کند. آمارها تا روز گذشته (یکشنبه) حاکیست که ۸۱ درصد نوجوانان بالای ۱۶ سال دو نوبت و ۹۰ درصد آن‌ها یک نوبت واکسن ضد کرونا را دریافت کرده‌اند.انگلیس درصدد است تا طرح تزریق دُز سوم واکسن کرونا را نیز به اجرا بگذارد؛ اما هنوز معلوم نیست که این طرح چه کسانی را شامل خواهد شد.
این درحالیست که وزیر بهداشت انگلیس اعلام کرده طرحی که قرار بود فقط افراد واکسینه شده را مجاز به حضور در اماکن شلوغ کند اجرا نخواهد کرد.
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

اثربخشی واکسن «سینوفارم» در برابر گونه دلتا

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 10:26 am

اثربخشی واکسن «سینوفارم» در برابر گونه دلتا کرونا ثابت شد

https://fa.alalam.ir/news/5740718
طبق گزارش متخصصان واكسن بركت ايراني هم كه طبق نسخه چيني سينوفارم در ايران ساخته شده قاعدتا بايد در برابر دلتا مؤثر باشد

شرکت داروسازی سینوفارم ا چین اولین داروی کرونای جهان را (که از پلاسمای بیماران بهبودیافته ساخته شده) وارد آزمایش (وسيع) بالینی کرد.
https://fa.alalam.ir/news/5787353
اين طرح هم سال گذشته با نظارت چینی ها در ايران كشف و شروع به استفاده كرديد كه نهايتا در ميان منازعات جناح غربگراي طبي ايران زير سؤال رفت و مضر شناخته و متوقف شد بايد صبر كرد ببينيم سرانجام اين طرح در ايران چه شده و به واردات از چين منتهى شده يا در خود ايران ساخته مى شود

چین با کمک امارات در اروپا کارخانه ساخت واکسن کرونا می سازد!؟
«الکساندر ووچیچ» رییس جمهوری صربستان: با کمک چین و امارات متحده عربی صربستان یک کارخانه مدرن تولید واکسن ایجاد خواهد کرد. راه اندازی این کارخانه که بیانگر اثبات دوستی چین و اروپا است برای مقابله صربستان و این منطقه با کرونا بسیار مهم است.
https://fa.alalam.ir/news/5794208
اين يعني ماجراى كرونا براى سالها ادامه خواهد يافت و چين حتى براى اروپا هم واكسن مي سازد‎
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

خبر نادرست در مورد واکسن برکت

پستتوسط najm116 » دوشنبه آپريل 11, 2022 10:29 am

خبر نادرست در مورد واکسن برکت
رئیسی گفت:
واکسن برکت نه تنها از نظر میزان عارضه بلکه اثربخشی یکی از بهترین واکسن‌های کشور بوده است. تا حالا هم قریب به ۳ میلیون دز واکسن تزریق کرده ایم حتی یک فوتی درباره واکسن برکت نداشته ایم.
https://www.iribnews.ir/fa/news/3216189
تا قبل از اين اعلام، در گزارشهاى رسمي و مركز آمار كرونا 75 برابر بودن نرخ تلفات ايران نسبت به ميزان تلفات جهاني ذكر شده بود
كه بعدش مصاحبه شد نبايد اين امارها به جامعه و مردم منتقل شود
و الان بدون عارضه بودن حتى يكنفر اعلام مي شود
با اينكه بسياري از همراهان و آشنايان گزارش فوت برخي منسوبين بعد دز دوم واكسن را خبر داه اند
علاوه بر شخصيتهاى معروف كشوري كه بعد دز دوم واكسن فوت كرده اند و با جستجو موارد فوتي بعد دز دوم بسيار بدست مي ايد‎

الان در خبر شبكه اول ساعت 21 اعلام شد كه درمان كرونا و پيشگيري توسط طب ايراني بطو رسمي جزو پروتوكل قرار مي گيرد‎
مشاوره طب ايراني و سنتي به همه مراكز درماني ابلاغ مي شود‎

دبير علمي كشوري كميته علمي كويد19
najm116
 
پست ها : 530
تاريخ عضويت: چهارشنبه دسامبر 12, 2018 11:16 am

قبلي

بازگشت به مقاومت با سلامت در برابر كورونا


Aelaa.Net