غائله مهسائیه

ارائه موضوعي شمارگان منتشره از{گاهنامه معرفت به زمان}

مديران انجمن: نبض زمان, نبض زمان, نبض زمان

غائله مهسائیه

پستتوسط نبض زمان » سه شنبه اکتبر 18, 2022 4:43 pm

.
نبض زمان

تاريخ عضويت: يکشنبه دسامبر 30, 2018 2:36 pm

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 5:13 am

در واکنش به مصاحبه محمد صالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر: «خدا کند مصاحبه رییس ستاد امر به حجاب (معروف سابق) را طالبان نبینند. کلی ابتکارات جدید یاد می گیرند.»

دبیر ستاد امر به معروف گفت: اکنون ۳ میلیون نفر تمایل ورود به عرصه‌های مختلف عفاف و حجاب را دارند؛ آیا نمی‌توان با ساماندهی این افراد با بی حجابی مقابله کرد؟ استفاده از کمربند ایمنی زمانی فرهنگ شد که پلیس در کنار کار فرهنگی جریمه هم اعمال کرد و اگر بنا باشد مشکلات با فرهنگ سازی صرفا حل شود، دولت هم با کار فرهنگی از مردم مالیات بگیرد. چند میلیون راننده تاکسی اینترنتی اگر بدانند که با سوار کردن فرد بی حجاب جریمه می‌شوند بالای ۵۰ درصد مشکل کشف حجاب در خودرو‌ها حل می‌شود و در این صورت ۴ میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر بدون هرگونه تنشی خواهیم داشت.

تصوير

آفتاب‌‌نیوز :
محمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اظهاراتی عنوان کرده است که تاکسی‌های اینترنتی اگر بدانند با سوار کردن فرد بی حجاب جریمه می‌شوند ۵۰ درصد مشکل کشف حجاب خودرو‌ها حل می‌شود.

مهدی عرفاتی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت در واکنش به این اظهارات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «بصیرت فقط در اعلام موضع نیست، گاهی در سکوت است! مواضع شما و امثال شما که عامل شکاف و دو دستگی مردم است، خود بزرگترین منکر است. لطفا خاموش!»

به نوشته خبرگزاری ایسنا؛ همچنین شب گذشته "احسان صالحی" از فعالان رسانه‌ای نیز در واکنش به اظهارات جدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشت: «چند روز پس از تأکید رهبر انقلاب بر اینکه بحث بر سر حجاب نیست، امروز ⁧ هاشمی گلپایگانی⁩ باز همان فایل را با راهکاری از جنس قرار دادن مردم مقابل هم، باز کرد. این موتور تولید نفرت که در ماه‌های اخیر به سود پروژه قطبی‌ساز دشمن پمپاژ کرد، طبیعی و صرفا از سر نادانی است؟ قرار نیست خاموش شود؟».

همچنین مجتبی امینی تهیه کننده سریال گاندو در توییتی از دستگاه‌های اطلاعاتی خواست پرونده و عقبه دبیر ستاد امر به معروف را بررسی کنند.

وی نوشت: به عنوان یک دلسوز نظام و شهروند از دستگاه‌های اطلاعاتی کشور خواهشمندم پرونده و عقبه جناب آقای هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد امر به معروف را بررسی کنند. پروژه تولید نفرت و دوقطبی سازی مشهود است، ردپای خرابکاری و نفوذ دیده می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف چه گفته بود؟

براساس گزارش اداره کل روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، سیدمحمدصالح‌ هاشمی‌گلپایگانی در دومین نشست مسئولان عفاف و حجاب دستگاه‌های اجرایی کشور، تسامح و تساهل مسئولان در بخش های مختلف از جمله قانونگذاری را عامل اصلی شکل گیری وضع فعلی در حوزه عفاف و حجاب و ایجاد بسترهای مشکل سازی دانست که دشمن می تواند روی آنها فتنه را شکل دهد. مجلس درباره حجاب خود را کنار کشیده و شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز قوانینی را تصویب می‌کند که ضمانت اجرایی ندارد.

هاشمی‌گلپایگانی با بیان اینکه ستاد امر به معروف در برابر ناهنجاری های اجتماعی مانند دستگاه های دیگر منفعل نیست، گفت: طرح جامعی را برای جلوگیری از بدتر شدن وضعیت فعلی عفاف و حجاب در جامعه تدوین کرده ایم که عدم تشکیل پرونده قضایی برای بدحجابان، دولتی نکردن موضوع عفاف و حجاب و جلوگیری از ورود مستقیم پلیس به برخورد با بدحجابان، سه راهکار پیش بینی شده در این طرح است.

وی ساماندهی مردمی در درون دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و توده‌های مردم را راهکار‌های اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برای حل مشکلات عفاف و حجاب عنوان کرد و گفت: اکنون ۳ میلیون نفر تمایل ورود به عرصه‌های مختلف عفاف و حجاب را دارند؛ آیا نمی‌توان با ساماندهی این افراد با بی حجابی مقابله کرد؟ استفاده از کمربند ایمنی زمانی فرهنگ شد که پلیس در کنار کار فرهنگی جریمه هم اعمال کرد و اگر بنا باشد مشکلات با فرهنگ سازی صرفا حل شود، دولت هم با کار فرهنگی از مردم مالیات بگیرد. چند میلیون راننده تاکسی اینترنتی اگر بدانند که با سوار کردن فرد بی حجاب جریمه می‌شوند بالای ۵۰ درصد مشکل کشف حجاب در خودرو‌ها حل می‌شود و در این صورت ۴ میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر بدون هرگونه تنشی خواهیم داشت.

وی در ادامه به نحوه جذب و گزینش معلمان اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس در حرکتی سیاسی- انتخاباتی به وزارت آموزش و پرورش اجازه دادند ۲۵ هزار نفر را استخدام و ظرف تنها ۱۸ روز گزینش کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از این اقدام آموزش و پرورش به عنوان ظلم و خیانت سیستمی یاد کرد و گفت: با این نحو گزینش، احتمال اینکه معلمانی بی اعتقاد به دین وارد مدارس شوند بالاست و بعد انتظار داریم که خروجی مدارس، دختران باحجاب باشد!

مشاور فرهنگی رئیس مجلس به دبیر ستاد امر به معروف: لعنت بر دهانی که بی موقع باز شود

سید محمود رضوی در واکنش به اظهارات جدید دبیر ستاد امر به معروف نوشت: عدالت آن است که در کنار تذکر به هنرمندان و ورزشکاران بابت اتفاقات اخیر، دستگاه‌های امنیتی و قضائی با افرادی همچون آقای هاشمی گلپایگانی که اظهارات تحریک آمیز و بی‌مورد میکنند به سرعت و شدت برخورد نمایند. لعنت بر دهانی که بی موقع باز شود.

تصوير

تصوير

==========

لینک خبر:

https://aftabnews.ir/fa/news/799964/%D8 ... 9%87%D8%A7
najm137

تاريخ عضويت: سه شنبه آپريل 19, 2011 12:37 pm

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 5:47 am

به مناسبت حمله به خانواده فرمانده مخلص شيرازي منصورخادم صادق = بخاطرنهى از منكر

پاساژ مصطفوی شیراز تعطیل شد / ضرب و شتم همسر و دختر شهید خادم صادق

تصوير

به گزارش صدای ایران،لطف الله شیبانی عصر دوشنبه گفت: دو زن هتاک و ضارب همسر و دختر شهید منصور خادم صادق در شهرک گلستان شیراز توسط ماموران انتظامی دستگیر شدند.
شیبانی ادامه داد: این دو زن که عصر روز گذشته -ششم شهریور ۱۴۰۱ - دختر و همسر شهید منصور خادم صادق به دلیل تذکر لسانی رعایت حجاب و امر به معروف و نهی از منکر مورد هتاکی و ضرب و شتم قرار داده بودند، خواهر هستند.

عصر یکشنبه ششم شهریورماه جاری دو زن بدحجاب در پاساژ مصطفوی شیراز به دختر و همسر شهید منصور خادم صادق به دلیل انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر هتاکی و این خانواده شهید را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در پی این ماجرا شورای تامین شهرستان شیراز امروز دوشنبه هفتم شهریور تشکیل جلسه داد و پاساژ مصطفوی شیراز به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی و نصب دوربین مداربسته و همچنین عدم رعایت اصول اسلامی از سوی عده‌ای تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

شهید منصور خادم صادق از شهدای بنام استان فارس است. وی در دوران جنگ تحمیلی مسئولیت‌های مهمی در محور آبادان، زرهی لشکر ۱۹فجر، معاونت آموزش نظامی سپاه ناحیه فارس، بسیج لشگر ۱۹ فجر و فرماندهی آموزش دانشکده علوم و فنون زرهی ایفا کرد. شهید خادم صادق که در عملیاتهای مختلف دوران دفاع مقدس شرکت کرده و از نواحی مختلف بدن نیز مجروح شده بود، در عملیات پاکسازی منطقه مین گذاری شده در جاده ام القصر پای خود را از دست داد.

تصوير

این جانباز خستگی ناپذیر، در اول آبان ماه ۱۳۷۲ در حین انجام مأموریت در حوالی شهرستان دلیجان دعوت حق را لبیک گفت و پس از تشییع باشکوه در شیراز، در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد.

==========

شهید منصور خادم صادق کیست؟

تصوير

جانباز و بسیجی عارف ، سردار شهید منصور خادم صادق در دومین روز از بهار 1341 در خانواده ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود . پس از گذراندن دوره ابتدائی و راهنمائی وارد هنرستان شد و رشته الکترونیک را جهت ادامه تحصیل برگزید . در کنار تحصیل به کار اشتغال داشت و از این طریق مخارج خود را تأمین می کرد ، درحالیکه دیگران را نیز از دستان کوشا و روحیه کریمانه خود بی بهره نمی گذاشت.

به گزارش صدای ایران،و به نقل از محاول ،شهید سردار حاج منصور خادم صادق، از شهدای به‌نام و رشید استان 14600 شهید است که امروز ناصر دل‌های هزاران جوان باغیرت شیرازی در پیمودن راه شهداست.
شهید منصور خادم صادق
تاریخ تولد : 1341/1/2
تاریخ شهادت : 1372/8/1
محل شهادت:حوالی شهرستان دلیجان
نحوه شهادت: جانباز 70درصد درحین ماموریت
مسئولیت : فرمانده محور لشکر 19 فجر فارس

در کنار تحصیل به کار اشتغال داشت

پس از گذراندن دوره ابتدائی و راهنمائی وارد هنرستان شد و رشته الکترونیک را جهت ادامه تحصیل برگزید. در کنار تحصیل به کار اشتغال داشت و از این طریق مخارج خود را تأمین می کرد، درحالی‌که دیگران را نیز از دستان کوشا و روحیه کریمانه خود بی بهره نمی گذاشت.

شهید خادم صادق قبل از به پایان رساندن دوران متوسطه و بحبوحه شروع جنگ تحمیلی از ادامه تحصیل بازماند

شهید خادم صادق قبل از به پایان رساندن دوران متوسطه و بحبوحه شروع جنگ تحمیلی از ادامه تحصیل بازماند و با قلبی سرشار از عشق و شور به خیل عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست تا در جبهه ای دیگر به دفاع از ارزشها و آرمانهای انقلاب و مردم کشورش بپردازد. در طول جنگ و در مدت هشت سال دفاع مقدس و پس از آن مسئولیتهای مختلفی را به عهده داشت که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تصوير

مسئول محور آبادان/ مسئول زرهی لشگر19فجر/ معاونت آموزش نظامی سپاه ناحیه فارس/ مسئول بسیج لشگر 19 فجر/ فرماندهی آموزش دانشکده علوم و فنون زرهی/ و ….

شهید خادم صادق که در عملیاتهای مختلف شرکت کرده و گه گاه از نواحی مختلف بدن نیز مجروح شده بود در عملیات پاکسازی منطقه مین گذاری شده در جاده ام القصر پای خود را از دست داد. پس از اتمام جنگ با اصرار خانواده و با شرایطی که همواره مدنظر داشت، تأهل گزید و با همسر شهید مهدی ظل انوار پیمان ازدواج بست. ثمره این ازدواج پسرس بود که شهید خادم صادق بیاد خاطره قهرمانیهای شهید ظل انوار او را محمد مهدی نام نهاد.

سرانجام این عاشق شوریده و این جانباز خستگی ناپذیر، در اول آبان ماه 1372 در حین انجام مأموریت در حوالی شهرستان دلیجان دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار حضرت دوست شتافت. چند روز بعد بر دستهای مردم قهرمان پروری که رشادتها و دلاورمردیهای او را در زمان جنگ نقش نگین خاطر داشتند تشییع و در گلستان دار الرحمة شیراز به خاک سپرده شد.

آرزوی شهید خادم صادق؛ یک مرکز فرهنگی داشته باشم و روی بچه‌های جوان کار کنم و بتوانم مسائل مربوط به دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنم

یکی از دوستان شهید خادم‌صادق نقل می‌کنند که به شهید خادم‌صادق گفتند اگر جنگ تمام شد آرزوی شما به عنوان یک فرمانده چیست؟ شهید خادم‌صادق گفته بودندسل جوان منتقل کنم.تنها آرزوی من این است که یک مرکز فرهنگی داشته باشم و روی بچه‌های جوان کار کنم و بتوانم مسائل مربوط به دوران دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنم.

شهید خادم صادق به روایت خواهرش؛ ارادت خاصی به خانم حضرت زهرا سلام الله علیها داشتند

در وجود ایشان اخلاص عجیبی بود که زبانزد بود و نه تنها ایشان بلکه همه شهدا ایثار و اخلاص داشتند و ارادت خاصی به خانم حضرت زهرا سلام الله علیها داشتند طوری که هفت روز پس از شهادت ایشان یکی از همسایگان در خواب دیده بودند که جنازه شهید خادم‌صادق را تعدادی از بانوان تشییع می‌کنند و زیر چهار گوشه تابوت را خانم‌های نورانی گرفتند که پس از آن به تعدادی از علما تماس گرفته و تعبیر خواب را پرسیدیم. در کل شهید منصور خادم‌صادق در رفتار خود بسیار مواظبت می‌کردند و نسبت به حق‌الناس و بیت‌المال توجه خاصی داشتند.

ما نمی دانستیم او فرمانده است؛ طول این هشت سال خیلی کم به مرخصی می‌آمدند

حاج منصور در طول این هشت سال خیلی کم به مرخصی می‌آمدند و چندبار هم به دلیل مجروحیت به مرخصی آمدند و یک بار ترکش به سر ایشان اصابت کرده بود که منجر به از دست دادن دید چشم چپ ایشان شد و بار دیگر که به دلیل قطع شدن پایش زمان مرخصی‌اش بیشتر شد حتی صبر نکرد جراحتش ترمیم شود و دوباره به جبهه رفت، تا زمانی که در جبهه حضور داشت ما نمی‌دانستیم که ایشان فرمانده هستند و نه تنها فرمانده گردان حضرت ابوالفضل علیه السلام بودند بلکه سمت‌های دیگری نیز داشتند.

تصوير

برادرم منصور از زمانی که محصل بود در کنار تحصیل بدون اطلاع خانواده به کار نیز می‌پرداخت و به دلیل اینکه در زمینه درس بسیار موفق بود به دیگر دانش‌آموزان تدریس خصوصی می‌کرد و درآمد خود را صرف رسیدگی به ایتام می‌کرد.

سردار شهید خادم صادق و شرط ازدواج؛ تا پیروز نشویم من ازدواج نمی‌کنم

منصور روحیه خاصی داشت، هروقت با او در مورد ازدواج صحبت می‌کردیم، می‌گفت: «تا پیروز نشویم من ازدواج نمی‌کنم.» جنگ که به پایان رسید، پس از اصرارهای مکرر ما پذیرفت که ازدواج کند اما برای این کار شرط گذاشت، او اصرار داشت همسر آینده‌اش همسر شهید، سیده، و دارای فرزند باشد، بالاخره نیز با همسر شهید ظل‌انوار ازدواج کرد، و دو فرزند آن شهید را هم‌چون فرزندان خود در آغوش محبتش پروراند.... مراسم ازدواج آن‌ها در شب میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام در جمع سپاهیان برگزار شد.

تصوير

بازخوانی كرامت و غریب‌نوازی یك شهید از زبان همرزمش

«یك عصر پنج شنبه بود، دلم گرفته بود و به دارالرحمه رفتم. معمولاً ابتدا سر قبر اموات و شهدا می‌روم و سپس سراغ قبر حاجی می‌روم و لذت می‌برم چون از همه قشری برای زیارت حاجی می‌آیند. آن روز وقتی رسیدم به قبر شهید حاج عبدالله رودکی دیدم یک جمع دخترانه دور مزار حاج منصور حلقه زدند، نمی‌شود به جلو رفت. همان‌جا کنار حاج عبدالله نشستم.

این خانم‌ها برایم غریبه بودند، ده دقیقه، نیم ساعت، یک ساعت گذشت این‌ها بلند نشدند. خسته شدم. بلند شدم و سمت آن‌ها رفتم و گفتم خانم‌ها ذره‌ای راه دهید تا ما هم یک فاتحه بخوانیم. به محض اینكه نشستم، یکی از آن‌ها پرسید: شما این شهید را می‌شناسید؟، گفتم: بله، مگر شما ایشان را نمی‌شناسید که یک ساعت است بر سر قبرش نشستید؟، گفتند: نه! ما اصلاً شیرازی نیستیم، دانشجو هستیم و در این شهر غریب. خواهش می‌کنم به ما بگویید كه خادم صادق كیست!

گفتم ابتدا شما بگویید چرا یک ساعت است كه اینجا نشسته‌اید و بلند با حاجی راز و نیاز می‌کنید، تا من هم به شما بگویم حاج منصور کیست؛ اشک در چشم‌های آن‌ها حلقه زده بود. یکی گفت حاج آقا من اهل بروجردم، دیگری گفت من اهل همدانم، خلاصه هر کدام از شهری بودند. یکی از آن‌ها ادامه داد: همه ما در یک خوابگاه ساکنیم که ساختمانی چند طبقه و اجاره‌ای است. مالک خوابگاه چندین بار به دانشگاه اخطار داده بود که من این ساختمان را می‌خواهم، دانشگاه هم اهمیت نداده بود. روز چهارشنبه‌ای بود که صاحب‌خانه با حکم تخلیه و مأمور به خوابگاه آمد و شروع کرد به سر و صدا کردن که زودتر باید اینجا رو تخلیه کنید.

هرچه مسئول خوابگاه گفت این دخترها در این شهر غریبند، کسی را ندارند حداقل تا شنبه صبر کنید زیربار نمی‌رفتند. همه پائین جمع شده بودیم، مسئول خوابگاه هم می‌گفت بروید به خانواده‌هایتان خبر دهید؛ اكنون وسط ترم هست و خوابگاه خالی نداریم و این آقا هم کوتاه نمی‌آید! تا اول ترم بعد فكری به حال شما كنند؛ ما هم آواره شدیم چرا كه خانواده‌های ما همگی كم درآمد بودند و اگر می‌فهمیدند كه خوابگاه نداریم، مانع ادامه تحصیل ما می‌شدند.

این قضیه گذشت تا روز پنج‌شنبه، کلاس‌های صبح را که اصلاً نفهمیدیم چه شد و چگونه گذشت. ظهر که برای نماز رفتیم مسجد دانشگاه، دست به دامان پیش نماز شدیم که ریش گرو بگذارد تا خوابگاه را از ما نگیرند. اما او هم دست رد به سینه ما زد و گفت کاری از دست او بر نمی‌آید. یک دفعه سر بلند کرد و گفت: شما سراغ شهدا رفتید؟ گفتیم ما که اهل شیراز نیستیم. خندید و گفت: مگر باید اهل شیراز باشید. بروید گلزار شهدا هم آرام می‌شوید هم ان‌شاءالله مشکل شما به لطف خدا، با عنایت شهدا حل می‌شود!

آدرس گلزار شهدا را نوشت و به ما داد. بعد از ناهار تکه تکه راه را پرسیدیم تا رسیدیم به گلزار شهدا. همین‌طور كه در قبور شهدا می‌چرخیدیم چشم ما به حاج منصور افتاد، انگار از ما می‌پرسید کجا دارید می‌روید و مشکل شما چیست؛ ناخودآگاه همه با هم آمدیم و روی این صندلی کنار حاج منصور نشستیم و شروع کردیم به درد دل کردن با عکس شهید. یک ساعتی که نشستیم سبک شدیم و برگشتیم خوابگاه.

تصوير

صبح جمعه بود، اول صبح مسئول خوابگاه همه دانشجوها را صدا كرد. با خودمان می‌گفتیم کار از کار گذشت، می‌خواهند همین امروز ما را از خوابگاه بیرون کنند. ما هم از ناامیدی ساک‌ها رو بسته و آماده کرده بودیم.

پائین که جمع شدیم دیدیم مسئول خوابگاه دارد می‌خندد؛ گفت بشینید می‌خواهم مطلب جالبی برای شما تعریف کنم. دیشب ساعت ۱۱ شب می‌خواستند پاشنه خانه ما را در بیاوردند از بس محکم به در می‌کوبیدند. با همسرم رفتیم دم در، دیدم مالک خوابگاه است، گفتم: حاج آقا چرا آمدی اینجا، نکنِ این وقت شب می‌خواهی دخترهای مردم را آواره خیابان کنی، گفت: خانم من دیگه نمی‌خواهم خوابگاه را تخلیه کنم؛ یك کاغذ از جیبش در آورد و گفت: مگه این حکم تخلیه نیست و جلوی چشم‌های من پاره پاره اش کرد و گفت: اصلاً ترم بعد هم اینجا بمانند و من پشیمان شدم. از بعد از ظهر تا حالا، تا چشمم روی هم می‌افتد، یك آقای پرهیبتی می‌آید جلو رویم و می‌گوید من منصورم، نکند دخترهای مردم را تو این شهر غریب آواره کنی؟ اگر این کار را کردی به این چند نفری که پشت سرم هستند، می‌گویم! به آن پنج نفر که نگاه می‌کردم، از وحشت از خواب می‌پریدم. بعد هم ادامه داد: خانم تو را به خدا به منصور بگویید من دیگر خوابگاه رو تخلیه نمی‌كنم!

مسئول خوابگاه که جریان را تعریف می‌کرد ما چند نفر زیر گریه زدیم؛ علت را که پرسید، جریان را تعریف کردیم. همه بچه‌ها شروع كردن به گریستن و از آن به بعد هر شب جمعه بر سر مزار حاج منصور می‌آییم. در ادامه دختران دانشجو به من گفتند اكنون شما بگویید حاج منصور کیست؟ گفتم: من دیگر چه بگویم! شما خودتان منصور را بهتر از من شناختید».

این کار منصور است

با منصور در مغازه برق کشی کار می کردیم. منصور علم و عمل را به هم آمیخته بود، هم کار برق کشی انجام می داد هم در هنرستان رشته برق می خواند. برای همین با اینکه سن و سالی نداشت، شده بود استادکار.
"استاد قدرت" صاحب مغازه هم کارهای سخت و سنگین برق کشی را به او حواله می داد. یادم است کار برق کشی ساختمان دای خودمان را هم منصور انجام داد، آن قدر با دقت و وسواس این کار را انجام داد که هنوز بعد از سی سال بدون هیچ خرابی مانده و دائی از کارش تعریف می کند.

گاهی کارهای جزئی برق کشی خانه های مسکونی پیش می آمد، خانه هایی که بیشتر تعمیرات بود تا برق کشی، مثل نصب زنگ، یا تعمیر پریز برق و... این کارهای جزئی هم، سهم منصور بود. در این مواقع "استاد قدرت"می گفت: "هر کارگری را که نمی توانم خانه مردم بفرستم، آنها ناموس ما هستند. این کار، فقط مال منصور است! " شرم و حیاء منصور به نحوی بود که استاد با اطمینان کامل او را به خانه های مردم می فرستاد.

بعدها خود حاجی برایم تعریف می کرد.می گفت:"وقتی استاد قدرت برای سیم کشی مرا به خانه ای می فرستاد،اگر می دیدم یک نوجوان 14،13 ساله در خانه هست،جلسه بعد که برای کار می رفتم، یک کتاب داستان راستان هم برای آن نوجوان هدیه می بردم!"

تصوير

از همان سنین هم به فکر تربیت بود!
وصیت نامه شهید منصور خادم

بسم الله الرحمن الرحیم

انی لا اری الموت الا السعاده و الحیاه مع الظالمین الا برما
خدایا مرا این عزت بس که تو مولای منی و همین فخر بس که من بنده توام.

امام ! تو در قلب من حکومت می کنی و حکومت تو حکومت خداست،که خدا در ه حال ناظر برما است. و من از دریچه قلب خویش تو را دیده ام و لمس کرده ام و مرا همین بس، هر چند دیدار دنیایی هم ارزش دارد. ای امام! بدان ما با قلبی مملو از عشق خدا و سری مملو از شور حسینی در پی امر تو قدم به این وادی گذاشته ایم و تو رهبر ما هستی و بر این رهبر افتخار می کنیم ای مردم افتخار نمائید در این برهه از زمان قرا گرفته اید و در زیر سایه پرچم پر افتخار اسلام و در حکومت الهی آقا مهدی (عج) به جلوداری و علمداری روح خدا قرار گرفته و زندگی می کنید. تا کنون در این دنیا چنین حکومتی نبوده وخداوند بر شما منت گذاشته و این حکومت را به شماملت ایران نصیب نموده است . پس قدر این حکومت، انقلاب، امام عزیز و یارانش را بدانید، اگر قدر اینان را ندانید در دنیا و آخرت بدبختی نصیبتان خواهد شد. اسلام امروز به این رهبریت حکومت و یاران امام افتخار می کند، رسول الله افتخار می کند ،پس خاک بر سر آن کسی که افتخار نکند. ای کسانی که دنیا را گرفته و رها نمی کنید و دنیا چشم شما را کور، گوشتان را کر، و قلبتان را مرده کرده است، این دنیا وسیله است منزل پیش راه است ، دل به این دنیا نبندید و تقوا را پیشه کنید شاید به فلاح و رستگاری برسید. در زندگی هدفدار باشید تا جاودان بمانید. چشمه آب شیرینی باشید تا به دریا برسید و جاودان گردید. کسانی که هدفشان در جهت منفی شکل می گیرد همچون چشمه ای هستند که به شوره زار می ریزند.پیرو ولایت فقیه باشید تاسرافراز گردید،از روحانیت نبرید،چرا که هرچه داریماز روحانیت اصیل و انقلابی داریم .گوش به فرمان امام خمینی باشید و هرچه گفت بدون چون و چرا انجام دهید. ای مومنین قدر یکدیگر را بدانید و یکدیگر را یاری و پشتیبانی کنید، وحدت خود را حفظ کنید.ای پاسداران عزیز، خود را فراموش کنید و خود را فدای اسلام نمائید.
و من الله توفیق
منصور خادم صادق

رضوان الله عليه = واقعا صادق و مخلص بود = ياد و خاطرات با او در ايام جنگ گرامى بود

==========

لینک مطالب:

https://sedayiran.com/fa/news/278514/%D ... 8%AF%D9%82

https://sedayiran.com/fa/news/278509/%D ... 8%B3%D8%AA
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 6:26 am

پیام تسلیت آیت الله سید مصطفی محقق داماد به مناسبت درگذشت مهسا امینی

تصوير

در وقوع این حوادث به دنبال خاطی گشتن وحتی به مجازات خاطیان رده های پایین بسنده کردن نه درد و سوزعمومی را تسکین می بخشد و نه امیدی به عدم تکرار نظیر آن ایجاد می‌کند . زیرا این حوادث معلول است و باید درجستجوی علت‌ها بود. به گزارش «شیعه نیوز»، آیت الله سیدمصطفی محقق‌داماد فقیه و حقوقدان با انتشار پیامی ضمن تسلیت حادثه تلخ فوت مهسا امینی، مواردی راجع به امر به معروف و نهی از منکر و رعایت حقوق شهروندی خاطر نشان کرد.

انا لله وانا الیه راجعون

حادثه مرگ جانسوز هموطن عزیزمان مهسا امینی موجب جریحه دارشدن قلوب مردم شریف ایران شد .

اینجانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت به خاندان داغداروعموم ملت سوگوار ،رخصت می طلبم که به چند نکته تاکید وتصریح نمایم؛

۱- در وقوع این حوادث به دنبال خاطی گشتن وحتی به مجازات خاطیان رده های پایین بسنده کردن نه درد و سوزعمومی را تسکین می بخشد و نه امیدی به عدم تکرار نظیر آن ایجاد می‌کند . زیرا این حوادث معلول است و باید درجستجوی علت‌ها بود .

۲- درحادثه ننگین زندان کهریزک سال ۸۸ برغم وقوع جنایتی هولناک و ننگین سرانجام به مجازات چند مباشر ضعیف منتهی شد و اسباب اقوی نه تنها معفو بلکه برخی در مقامات برترمنصوب شدند درحالی که به یقین حادثه مزبور دال بر بی کفایتی و سوء مدیریت آنان بود و چنانچه شایسته‌سالاری انجام می شد از تکرار آن جلوگیری به عمل می آمد .

۳- امربه معروف و نهی از منکر به معنای صحیح و منطبق با تعلیمات اسلامی را هرگز کسی انکار نمی‌کند. ولی به یقین این دو فریضه الهی شرایطی دارد و در رأس آنها نه تنها آشنایی بلکه آگاهی کافی و عمیق مجریان با معروف و منکر است. تشکیل این نهاد و دادن آن به دست افراد ناآگاه انحرافی است روشن از تعالیم اسلامی و راهی است برای سلب آزادی‌های قانونی و شرعی شهروندان. در روایت مسعده بن صدقه امام صادق(ع) فرمودند: امربه معروف و نهی از منکر باید توسط کسانی انجام شود که معروف را از منکر بشناسند نه کسانی که خود هدایت نشده‌اند تا دیگران را هدایت کنند – (وسایل ج۱۱ ص۲۰۰)

۴- مظهر کامل معروف تذکر خیرخواهانه و نقد قدرت حاکمه است و نه دخالت درحریم خصوصی شهروندان و منحرف ساختن افکارعمومی از وظایف اصلی آنان .

۵- درجامعه ای که فساد و سوءاستفاده و رانت و اختلاس و ارتشا هر روز خبرش حتی از رسانه ملی به گوش می‌رسد و ارقامش حیرت آور است به یقین نهی از منکر معنای دیگری می یابد و موارد اهمی خواهد یافت و ترجیح اهم بر مهم روش خردمندان است.

۶- تامین امنیت شهروندان اصلی ترین وظیفه قدرت حاکم است. قدرت حاکم نمی‌تواند با بکارگیری افراد ناآگاه و دادن لقب ارشاد و مرشد به آنان‌ موجبات سلب آسایش گردد. اینگونه القاب شایسته صالحان علمی و عملی است .

۷- جرم انگاری و تعیین مجازات نسبت به اعمال و رفتار شهروندان کار بسیار دقیقی است و درجوامع پیشرفته جهان امروز همواره توسط متخصصان دانش حقوق و علوم اجتماعی و روانشناسی انجام می‌گیرد و درجامعه ما نیز آنچه جنبه فقهی دارد بایستی توسط فقیهان عالی رتبه و واجد درجه اجتهاد مسلم انجام شود تا مبادا موضوعی که اصل و یا حدود و ثغورش جای سوال و تردید دارد صرفا به خواسته و نظر گروه و یا فردی برجامعه تحمیل گردد و موجبات تنفر و انزجار از شریعت سهله و سمحه احمدی را فراهم آورد.

۸- پاسخگوی اصلی درپیشگاه الهی و سپس ملت شریف ایران نسبت به این گونه حوادث تلخ کسانی هستند که روزی به نام امر به معروف، تهمت و افترا و دروغ پردازی و هتک حرمت و سلب کرامت و حقوق انسانی را حلال و مجاز و حتی فریضه دانستند و ازین رهگذر عالمان را ملجم و جاهلان را مکرم ساختند.

رَبَّنا عَلَیْکَ تَوَکَّلْنا، وَ إِلَیْکَ أَنَبْنا، وَ إِلَیْکَ الْمَصِیرُ
سیدمصطفی محقق‌داماد
۲۵ شهریور ۱۴۰۱

علاوه بر آيت الله محقق داماد؛ هم‌زمان آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی از مراجع تقلید نیز با انتشار بیانیه‌ای مجموعه رفتارهایی را که منجر به این نوع حوادث می‌شود «نامعقول، نامشروع و غیرقانونی» دانست و گفت هیچ یک از قوانین کشور مسئولیت تربیت افراد را به پلیس نسپرده است. وی همچنین به آیه «لا اکراه فی‌الدین» اشاره کرد و خاطرنشان ساخت این آیه به صراحت تمام مومنان را از توسعه قهری و ترویج ستمگرانه و ظالمانه ارزش‌هایی که آن را دینی و اخلاقی می‌پندارند، بازداشته است.

==============

لینک خبر:

https://www.shia-news.com/fa/news/27318 ... 9%86%DB%8C
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 6:37 am

انتشار فيلم لحظه بيهوشى مهسا براى توجيه نهي از منكر "فله اى"

ویدیویی که پلیس از مهسا امینی منتشر کرد.
پلیس تصاویر دوربین مداربسته پلیس امنیت اخلاقی تهران بزرگ از مهسا امینی را منتشر کرد. مهسا امینی، دختر جوانی که پس از بازداشت توسط گشت ارشاد به «کما» رفته بود، امروز از دنیا رفت.

از مطالب فيلم:
1- در فيلم نشان نمى دهد كه قبل از آوردن آنها به سالن ارشاد!!؟ در راه و فواصل بازداشت تا آن محل چه رفتاری رخ داده است

2- آيا جمع كردن افراد در يک سالن مثل ترمينال و در انتظار بودن جمعيت بازداشتی و يک سخنرانی در آن فضا اصلاح آور است؟

3- شخصي به اسم كارشناس معرفى شده كه ظاهرا افراد نزد او رفته و توجيه مى شده اند و مهسا هم لحظه قبل بيهوشی نزد او رفته و اگرچه ويديو صدا ندارد اما نشان می دهد عتاب و خطابی است و تكان دادن شال او(كه مثلا اين چه وضعى است؟) آيا اين را مى گويند كارشناس اصلاح و روش اصلاح؟

4- در فيلم بعد چند ثانيه مامور اورژانس مى آيد ظاهرا مطلع بوده كه بناست مهسا بيهوش شود و پشت درب سالن بوده است؟

5- نحوه آمدن و رفتار مامور اورزانس مثل مامور امداد خبر شده براى يک سانحه نيست و بيشتر شبيه مامور تاسيسات شوفاژ است؟

6- از نكات فيلم = بيشتر دستگيرشدگان لباس تيره دارند و تنها چندتا لباس روشن يا رنگی دارند

7- اگرطبق مدعاى ناشران فيلم (عوامل ارشاد حكومتی) فقط و فقط همين شال تكان دادن سبب بيهوشی مهسا شده = خود اين فيلم بهترين گواه است كه دستگيرشدگان چقدر حساسند؟ و چه استرسی برايشان وارد شده؟ كه می تواند منجر به بيهوشی و كوما و فوت شود فلذا ماموران ارشاد حكومتی رفتار مناسب اين روحيات و حساسيتها و با احتمال چنين عواقب خطيری؛ وظيفه ارشاد طالبانی شان را برگزار كنند = البته نه فله اى و گرفتن و آوردن و جمع كردن در يک سالن و شبيه آنچه در سالن هست ووو

فلک به مردم ناداان دهد زمام مراد

===========

لینک خبر و فیلم:

https://www.entekhab.ir/fa/news/695200/ ... 8%B1%D8%AF
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 8:04 am

سايت فارس عكس بی حجاب مهسا را گذاشته و پويش تعطيل شدن قانون حجاب ووو را راه انداخته؟

درخواست برخورد با مسببان فوت مهسا امینی

ما امضاءکنندگان این پویش خواستار پایان بخشیدن به قانون نانوشته حجاب اجباری و برچیده شدن گشت ارشاد و برخورد قضایی جدی با مسببین برخوردهای خشن با بانوان ایرانی به بهانه حجاب و بررسی علت فوت مهسا امینی هستیم.

روشهاى فرصت طلبی و موج سواری

===========

لینک خبر:

https://www.farsnews.ir/my/c/163604
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 8:28 am

پیام آیت‌الله سیّد علی‌محمد دستغیب به مناسبت درگذشت خانم مهسا امینی

شفقنا- آیت‌الله سیّد علی‌محمد دستغیب به مناسبت درگذشت خانم مهسا امینی پیامی صادرکرد.

تصوير

به گزارش شفقنا متن پیام ایشان بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَیَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ…
خداوند در سوره توبه آیه ۷۱ می‌فرماید: مؤمنین و مؤمنات دوستان و یاوران یکدیگرند امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند…

در کشور ایران که مردم آن مسلمان و دوستدار أمیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب و یازده فرزند او یعنی ائمه اطهار علیهم‌السلام می‌باشند و امروز که اربعین امام سوم حسین‌بن‌علی علیه‌السلام است می‌بینیم که چگونه برای زیارت او و یاد و خاطره عاشورا به سوی کربلا رفته و بر سر و سینه می‌زنند و همچنین در شهرهای ایران بخصوص مشهد مقدس چگونه عزاداری می‌نمایند که همه به معنای این‌است‌که ما اسلام و قرآن و احکام آن‌را دوست می‌داریم؛ و به زبان حال و قال می‌گویند ما حکومت اسلام که توسط مرحوم امام خمینی ره پایه‌گذاری شد و میزان را رأی مردم قرار داد قبول داریم.
ما آدم‌های ساده و صاف بوده و می‌خواهیم راستگو باشیم و متقابلاً حکومت هم به ما راست بگوید و دوست می‌داریم که همه ما در حکومت شریک باشیم و منحصر به عدّه خاص نباشد، و ما مردم مسلمان ایران که دوستدار مولا علی و فرزندان او هستیم می‌دانیم که یکی از احکام مسلّم اسلام که قرآن بر آن گواه است حجاب و پوشش سر و بدن زنان است در مقابل نامحرم و ورود در بین مردم بدون آرایش، و نیز می‌دانیم که از جمله احکام قرآن امر به معروف و نهی از منکر است با شرایط آن، و می‌دانیم که امر به معروف و نهی از منکر بر همه مردم مسلمان واجب است و منحصر به گروه خاصّی نیست. پس چرا بعضی خانم‌ها آشکار و لجوجانه به این حکم الهی (حجاب) مخالفت نموده و بعضاً شدّت به خرج می‌دهند؟
علت آن صادق نبودن با مردم است، به اضافه فقری که اکثریت جامعه را فرا گرفته.

خلاصه خبر درگذشت خانم مهسا امینی که در گشت ارشاد امر به معروف و نهی از منکر اتفاق افتاد و مخالفین به نظر خودشان بهره شایانی بردند به همه رسید.

آقایان محترم توجه داشته باشند دنیا برای هیچ‌کس نمانده و نخواهد ماند، بهتر است آقایان منشور مرحوم امام خمینی رحمه الله که مردم را صاحب اصلی انقلاب می‌داند بخوانند و عمل کنند و اینگونه نباشد که حکومت دست عدّه خاصّی باشد. به هر صورت پیشنهاد می‌شود در این قضیه آقایان بالا از خانواده فرد تازه‌گذشته دلجویی کنند و برنامه امر به معروف و نهی از منکر را با تبلیغات وسیع که همراه با مهر و محبت است به عهده مردم مسلمان بگذارند و آنها را از ابراز هر گونه خشونت بر حذر دارند.

در پایان به خانواده مرحومه امینی تسلیت گفته و صبر و اجر برای بازماندگان آن مرحومه از خدای متعال خواستارم.

والسلام.

سید علی محمد دستغیب
۲۶ شهریور ۱۴۰۱ مطابق با اربعین امام حسین علیه السلام

============

لینک خبر:

https://fa.shafaqna.com/news/1448067/%d ... a8-%d8%a8/
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 8:33 am

ویدئو متلک سنگین کرباسچی به صداوسیما در برنامه زنده شبكه خبر: قانون (حجاب) اجرا شود همکاران شما را هم باید بگیرند!

غلامحسین کرباسچی شهردار اسبق تهران می‌گوید قانونی که امروز جمعیت قابل توجهی از جامعه به آن عمل نمی‌کنند، باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد.

غلامحسین کرباسچی، مدیرمسئول روزنامه هم‌میهن در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر گفت: اگر بخواهیم رکن اصلی قانون را اجرا کنیم باید از همین استودیو که در آن حضور داریم شروع کنند به گرفتن خانم‌ها! پس وقتی می‌بینیم که یک قانون در یک زمانی تصویب شده که در حال حاضر یک اکثریت قاطعی از جامعه به آن عمل نمی‌کنند، باید این قانون مورد تجدیدنظر قرار بگیرد.

=============

لینک خبر + ویدیو :

https://www.tazenews.com/news/259167/%d ... %a7%d8%af/
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 8:37 am

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس: درباره ماجراى مهسا

تصوير

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس: چون خون مهسا رقیق بوده، از گوشش خون بیرون زده است. جلال رشیدی کوچی عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص فوت مهسا امینی گفته مهسا یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده که برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده به دلیل رقیق بودن خونش بوده است.

به گزارش تازه‌نیوز، رویداد۲۴ نوشت: جلال رشیدی‌کوچی عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس در خصوص فوت مهسا امینی گفته فوت مهسا امینی باعث خشم همه مردم شده و طی چند روز گذشته دلایل مختلفی در فضا‌های مجازی در خصوص فوت این دختر کُرد عنوان شده که نیروی انتظامی با انتشار فیلم روز حادثه، سعی در شفاف‌سازی دارد، اما مردم دچار شبهاتی در این خصوص شده‌اند و خواستار حقیقت هستند.

فیلمهای گشت ارشاد را دیدم، مهسا امینی کتک نخورده است.

او می‌گوید: در دو جلسه‌ای که به منظور بررسی این موضوع برگزار شد، ویدئو‌های روز حادثه مشاهده و بررسی شد. ویدئو‌ها از لحظه پیاده‌شدن خانم امینی از ون تا لحظه‌ای بود که با برانکارد به آمبولانس برده می‌شود و این ویدئو‌ها به صورت پیوسته بود و به شخصه دو مرتبه ویدئو را کامل و با دقت نگاه کردم که ثانیه‌های آن تقطیع نشود، چون زمان و ثانیه‌ها در ویدئو مشخص بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها می‌گوید: حقیقت امر این است که هیچ اتفاقی برای این خانم نیفتاده است و هیچ برخورد و ضربه و ضرب و شتمی انجام نشده است و زوایای دوربین‌ها به صورتی بود که می‌توان مستمر، مسیر را دنبال کرد. در واقع از لحظه‌ای که ایشان وارد حیاط می‌شود زاویه دوربین‌ها طوری است که با زاویه دوربینی که در راهرو است، کاملاً منطبق است و نشان می‌دهد که هیچ اتفاقی برای ایشان نیفتاده است. از زمان پیاده‌شدن از ون، دو دوربین او را رصد می‌کند و در راهرو نیز با دو دوربین رصد می‌شده است.

رشیدی می‌گوید: این مطالب را عرض کردم که صادقانه بگویم هیچ برخوردی با ایشان انجام نگرفته است. مستنداتی که تا به امروز پزشکی قانونی به ما ارائه داده است، مشخص شده که هیچ برخورد فیزیکی یا ضرب و شتمی روی ایشان انجام نشده است، اما گزارش قطعی پزشکی قانونی دو هفته دیگر آماده می‌شود که در خصوص گزارش سم‌شناسی است؛ سم‌شناسی نه به این معنا که به او سم داده باشند، بلکه به معنای مشخص‌شدن دارویی است که مصرف می‌کرده است.

نماینده مرودشت می‌گوید: ایشان دارو مصرف می‌کرده و به شخصه تمام شبهات و ابهاماتی که در فضای مجازی وجود داشته را جمع کردم و بحث خون آمدن از گوش یا اینکه گفته بودند پلیس با مشت او را زده، همه را بررسی کردیم و همچنان در حال بررسی هستیم. حتی یک نفر گفته بود من دیده‌ام چندین بار سر او را به دیوار زدند. با تمام کسانی که آن‌جا بودند صحبت می‌کنیم و بی‌طرفانه و صادقانه آنچه که حق بوده را می‌گوییم.

خانواده مهسا امینی در فرمی که در بیمارستان پر کرده‌اند، نوشتند فرزندشان دارو مصرف می‌کرده است

او در خصوص اظهارات پدر مرحومه امینی مبنی بر بیمار نبودن فرزندش، گفت: این صحبت پدر ایشان که گفته دخترم بیمار نبوده، اشتباه است، چراکه دلیل منطقی برای بیماری او وجود دارد. هر شخصی که بیمار می‌شود پرونده پزشکی دارد و وقتی یک نفر وارد اورژانس می‌شود، فرم اولیه‌ای به خانواده او می‌دهند تا پُر کند و اگر بیماری زمینه‌ای دارد، بنویسد تا به درمان کمک کند. ما تمام دلایل را کنار همدیگر قرار می‌دهیم و بنده نه می‌خواهم دفاع کنم و نه توجیه و نه قضیه را رد کنم.

چون خون مهسا امینی رقیق بوده، از گوشش خون بیرون زده است

عضو مجمع نمایندگان استان فارس می‌گوید: بنده ادله را عرض می‌کنم و تصمیم با شما است. وقتی اعضای خانواده ناراحت باشند و استرس داشته باشند برای حفظ جان فرزندشان هر آنچه لازم باشد را می‌گویند، چون یک درصد احتمال می‌دهند مورد گفته شده به درمان کمک کند. در فرمی که خانواده خانم امینی پُر کرده‌اند، عنوان شده که بیماری داشته و چنین دارو‌هایی را مصرف می‌کرده است. پرونده پزشکی نیز برای سال ۸۷ و قبل از آن و بعد از آن داشته است. ایشان یک غده در سر داشته که بعد از عمل، دچار بیماری دیابت بی‌مزه شده که برای درمان آن، دارو مصرف می‌کرده که این دارو خون را رقیق کرده و یکی از دلایلی که از گوش او خون آمده به دلیل رقیق بودن خونش بوده و همه این‌ها در مرحله سم‌شناسی پزشکی قانونی بررسی می‌شود.

او می‌گوید: بنابراین ما ریز به ریز جزییات را بررسی می‌کنیم و با هیچ کسی تعارف نداریم. کسانی که بنده را می‌شناسند، می‌دانند سر این مسائل هزینه بسیاری می‌دهم، اما دنبال حق و حقیقت هستم. فوت ایشان بسیار بااهمیت است، اما زمینه بروز حوادث اخیر نیز اهمیت دارد. با فوت ایشان، کشور هزینه می‌دهد، چه کسی که موافق گشت ارشاد است، چه کسی که مخالف است، چه کسی که با بدحجابی موافق است، چه کسی که چادری و بی‌چادر است، همه در کشور با این حوادث رخ داده هزینه می‌دهیم و امنیت به خطر افتاده است.

نماینده مرودشت با اشاره به ایجاد دوقطبی‌شدن حجاب در جامعه گفت: در این دو قطبی ایجاد شده، همه آسیب می‌بینند. به دنبال این هستیم که این روش اصلاح شود تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم. بایستی عملکرد گشت ارشاد را طی ۱۵ الی ۲۰ سال گذشته ارزیابی کنیم و محاسن و معیاب آن را بسنجیم و هر طرف که سنگینی کرد، اصلاح شود، چراکه عقل حکم می‌کند مسیر را اصلاح کنیم.

او با اشاره به خشم مردم در این چند روز، تصریح کرد: ما باید خشم مردم را بفهمیم و همه را ضدانقلاب ندانیم. بسیاری از افراد جامعه به دلیل وضع موجود و فشار‌های اقتصادی ناراحت هستند و یک زمینه‌ای برای اعتراض به وجود می‌آید که البته بنده مخالف اعتراض هستم، چون ره به جایی نمی‌برد و بعد از چند روز، خشم فروکش می‌کند، بنابراین راه اساسی نیست. باید همان‌طور که رییس مجلس گفت این مسیر غلط را اصلاح کنیم.

عضو کمسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها گفت: حتماً نباید یکی فوت کند تا به فکر اصلاح باشیم. بنده سه ماه قبل، داد زدم و گفتم این نحوه برخورد گشت ارشاد آسیب می‌زند. این کار نیروی انتظامی نیست و کار دستگاه‌های فرهنگی است. یکی از علل ایجاد دوقطبی در جامعه، گشت ارشاد و بخشی هم رسانه و بخشی هم مسئولان هستند و هر کسی که به سهم خود در ایجاد این دوقطبی کمک کند، به این کشور خیانت می‌کند، اما نباید کورکورانه صحبت کنیم و صد درصد نیروی انتظامی را نقد یا از آن دفاع کنیم که اشتباه است، باید حق و حقیقت را گفت.

او می‌گوید: اگر ما نسبت به عملکرد سلیقه‌ای گشت ارشاد انتقاد داریم، به منزله موافقت با بدحجابی نیست و ما را با امثال مسیح علی‌نژاد یکی نکنند، ما با حجاب مشکلی نداریم، ما با عملکرد دارای ایراد یک جزء مشکل داریم و با کل مشکل نداریم.

=============

لینک خبر:

https://www.tazenews.com/news/259368/%d ... %af%d9%87/
najm137

غائله مهسائیه

پستتوسط najm137 » دوشنبه اکتبر 31, 2022 8:57 am

آخرین خبر از وضعیت مامور انتظامی آتش‌زده‌شده در (اغتشاشات مهسائي) مشهد

تصوير

فرماندار مشهد گفت: همه بازداشت‌شدگان دیشب در مشهد از سران جریانات اغتشاشگر و دارای سابقه وابستگی به جریانات ضدانقلاب هستند یا مستندات ارتباط آن‌ها با گروهای معاند به دست آمده است.
به گزارش تازه‌نیوز، محسن داوری فرماندار مشهد به آغاز تبلیغات مسموم رسانه‌های معاند از روز اربعین اشاره کرد و افزود: معاندان همراهی مردم را ندیدند تا این‌که پس از واقعه مرحوم امینی شروع به تحریک احساسات مردم به خصوص نسل جوان کردند.

وی ادامه داد: دیشب در مشهد گروه‌های کوچک ۵۰ نفری معترض در راستای اعتراض به موضوع مرحوم امینی به خیابان‌ها آمدند که با توجه به هوشیاری نیروهای امنیتی این تحرکات تحت رصد کامل بود.
به نقل از ایرنا، فرماندار مشهد گفت: شب گذشته مماشات و خویشتن‌داری قابل توجهی از طرف نیروهای انتظامی با آشوبگران شد و از طرفی به لطف خدا هیچ حادثه‌ای برای هیچ‌یک از شهروندان و مردم عادی پیش نیامد و مراکز درمانی گزارشی از مردم آسیب‌دیده ندادند اما شماری از ماموران انتظامی مورد حمله اغتشاشگران قرار گرفته و آسیب دیده‌اند.

داوری افزود: پس از تخریب خودروها و آتش زدن اموال عمومی از سوی آشوبگران نیروی انتظامی وارد عمل شد و متخلفان و آشوبگران را دستگیر کرد و به طور قطع آسیب‌زنندگان به اموال عمومی تحت پیگرد خواهند بود و مردمی که اموالشان آسیب دیده است می‌توانند به دستگاه قضایی شکایت کنند.

وی به عدم همراهی مردم با سران اغتشاشگران اشاره کرد و ادامه داد: مردم به‌خوبی با این اقدامات انحرافی آشنا هستند اما لازم است والدین نسبت به هدایت فرزندان خود و جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن آن‌ها در مقابل این تبلیغات هوشیار باشند. داوری بدون اشاره به شمار بازداشت‌شدگان و یا ماموران آسیب‌دیده افزود: یکی از ماموران انتظامی که در محدوده خیابان احمدآباد دچار آتش‌سوزی شده بود زنده و هم اکنون با سوختگی ۲۵ درصد در حال درمان است.

============

لینک خبر:

https://www.tazenews.com/news/259261/%d ... %aa%d8%b4/
najm137

بعدي

بازگشت به بايگانى موضوعى گاهنامه معرفت به زمان

Aelaa.Net