آگاهی طبی

آگاهی طبی

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آپريل 28, 2017 12:07 pm

بسم الله الرحمان الرحیم
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

رسانه تصویری

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آپريل 28, 2017 12:12 pm

رسانه تصویری


* از آنجا كه تلويزيون هم برنامه هاي مفيد دارد هم بي فايده و يا مضر؛ و ازطرفي برنامه هاي مفيد هميشگي نبوده و در ساعت مشخصي هم بخش نمي شود، لذا مراجعه به تلويزيون براى اينكه يكوقتي برنامه مفيد بگذارد هم اتلاف وقت ساعتهاست؛ هم در معرض برنامه هاي غير مطلوب، و هم سبب عادت كردن بچه ها به تلويزيون بيشتر از مقدار ساعت مناسب و ابتلا به عوارض جسمي می شود .
براى همين سعي شده است برنامه هاي مستند و فيلم و سريالهايي كه بنحوي مفيد بوده را گزينش و ضبط نموده تا خانواده ها بتوانند در مقدار سالم روزانه براى ديدن تلويزيون (دوساعت) با برنامه هاي انتخاب شده صرف شود؛ نه ميان برنامه ها و كليپ ها و حرافيهاي مجريها و تبليغات تجاري ووو.
برنامه های بخش رسانه تصویری سعی شده است که در اکثر موضوعات رسانه و برای سنین مختلف تنظیم شود تا همه اقشار و خانواده ها بتوانند از آن بهره مند شوند و آگاهی و بینش لازم را در همه زمینه ها کسب نمایند.

بسياري از فرهيختگان برنامه شان اين نيست كه همينطور پاي تلويزيون بنشينند و هر چه نشان دهند ببينند
و اين بخاطر جهات عديده اى است:

الف: نبودن فرصت
ب: مفيد بودن معدودي از برنامه ها
ج: براكنده بودن برنامه ها دركانالهاى مختلف و تاريخهاى متفاوت
د: جنبه تخريبي و القائي بيننده مستمر بودن


نکته مهم: اگر در رسانه تصویری به معرفی یک فیلم یا سریال پرداخته می شود به معنی تائید کلی یا همه محتویات آن نیست و تنها به نکته موردی اشاره شده منحصر می باشد.
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

داروهای اعصاب قاتلین بچه های ما

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آپريل 28, 2017 12:16 pm

داروهای اعصاب قاتلین بچه های ما


نوع فیلم: مستند
مدت زمان برنامه: 55 دقیقه
حجم: 1.3 گیگابایت
فورمت فایل: VOB

معرفي و توضيح مختصر:
روايت فرزندي كه بر اثر عوارض داروهاي اعصاب، دست به خودكشي زد، از زبان مادر او.
به نقل از شبكه مستند سيما: مستند « مرگ اشتباه : داروهای اعصاب قاتلین کودکان ما »
ارمغان دیگری از طب مدرن . مادری که فرزندش بطور مشکوکی خود کشی کرده است در پی یافتن حقیقت مرگ فرزندش برمی آید و پاسخ را در داروی اعصاب مصرف شده توسط او میابد. پس از آن در صدد تحقیق بیشتر برآمده و به سراغ متخصصان و افرادی که به موارد مشابه گرفتار شده اند میرود تا با یافتن حقیقت، مانع از گرفتار شدن خانواده های دیگر و از دست رفتن کودکان آن ها شود.

توضيحات محتوائي (مقصود نويسي، كزارش نويسي و نكات):
در اين برنامه از يكي از تقلب ها و دروغ هاي علمي در حيطه بزشكي برده برداشته مي شود.
عوارض و تأثيرات جدي و خطرناك داروهاي اعصاب
اين فيلم نشان مي دهد كه نظام سلطه و سردم داران طب تجاري جكونه توسط عمال خودشان، براي تجارت طبي جكونه به مردم و بيماران دروغ مي كويند.
در اين مستند مي بينيم كه يك بزشك طب تجاري با تجويز يك داروي خطرناك و داراي عوارض نامطلوب جكونه يك بيمار و خانواده او را مي فريبد، دارويي كه بعد از مدتي اثرات آن باعث خودكشي بيمار مي شود، در حالي كه بزشك در مورد نداشتن عوارض مهم توسط اين دارو به خانواده بيمار اطمينان داده بود.

حالا سؤال اينجاست كه جرا اين نوع داروهايي تجويز مي شوند؟ يا اينكه جرا استفاده و تجويز آنها به صورت يك قاعده علمي و نظريه ثابت شده در مي آيد؟

اشكال اصلي از نظام طب تجاري و رايج است و بيشتر بزشكان خواسته يا ناخواسته قواعد و نظريات به ظاهر علمي را كه توسط سركردكان به آنها ديكته مي شوند به كار مي كيرند اما ولو ناخواسته مشكلات و عوراض خود را به دنبال دارد و اين موارد (اشتباه بودن فرضيه ها و قواعد و ناكارامد بودن داروها و تأثيرات نامطلوب داروها) بسيار مشهود است و براي بيشتر انسانها ثابت شده است. و كم نبوده و نيستند تعداد كساني كه بخاطر عوارض اين داروها زندكي و سلامت آنها تهديد مي شود. و نكته جالب اينكه اكر در جايي از جهان يك عوارضي ولو خفيف در اثر مصرف داروهاي كياهي و درمانهاي سنتي و كهن ولو خفيف (كه آنهم معلوم نيست كه ريشه اشكال از كجا بوده و عوارض آن هم اثبات نشده) مطرح شود و بيش بيايد در همه جا آن را داد مي زنند و محكوم مي كنند و ايراد مي كيرند كه اين درمانها و ... غير علمي است و ... يا مثلا از مصرف فلان مواد غذايي كه از نظر آنها براي يك بيمار خوب نيست برهيز مي دهند در حاليكه عوارض داروهاي تجويزي بسيار واضح و بيشتر است و خود اين داروها بيماري زا است و همه مي دانند كه قربانيان داروهاي شيميائي و درمانهاي طب رايج بسيار بسيار زياد است.
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

مستند پلاستیک

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه نوامبر 21, 2017 12:16 am

مستند پلاستیک (BAG IT)


کارگردان:سوزان برازا
ژانر:مستند
سال ساخت:2010
کشور سازنده:آمریکا
موسسه ناشر:
مدت :45 دقیقه
حجم:605MB
فرمت:KMP
پخش از تلویزیون ایران: شبکه یک سیما
معرفی و توضیح مختصر: عواقب استفاده بیش از اندازه از پلاستیک و لزوم تغییر سبک زندگی وابسته به پلاستیک

Image

معرفی و شرح مختصر فیلم:
امروزه استفاده از پلاستیک به عنوان یک رکن در زندگی هر روزه همه ما تبدیل شده ما بیشتر خرید هر روزه ما یا از پلاستیک ساخته شده است و یا در پلاستیک ارائه شده است.
استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف و وسایل پلاستیکی با عمر کوتاه هم رواج زیادی پیدا کرده است
علاوه بر اینها استفاده از کیسه های پلاستیکی که برای هر خرید کوچک به فرد داده می شوند هم بسیار رواج یافته است.
و اینها همه یعنی زندگی ما به پلاستیک وابسته شده است و به آن گره خورده است فقط کافیست نگاهی به دور وبرمان بیندازیم تا ببینیم چقدر بین پلاستیک غرق شده ایم.

در ظاهر امر استفاده از پلاستیک ارزان به نظر می رسد ولی در حقیقت همه ما هزینه گزافی برای استفاده بیش از حد از پلاستیک می پردازیم
وقتی بیشتر حجم زباله های تولید شده را پلاستیک ها تشکیل می دهند و بیشتر این پلاستیک ها علیرغم علامت بازیافتی که رویشان درج شده است قابلیت بازیافت ندارند و پلاستیک تنها ماده ای است که هیچ گاه کاملا تجزیه نمی شود.

Image

در نتیجه این پلاستیک ها طبیعت و محیط زیست را درگیر می کنند و موجب آلودگی آب و خشکی می شوند
پلاستیک ها روی شاخه های درختان به جای برگ و میوه خودنمایی می کنند.

پلاستیک هایی که در خشکی رها می شوند به رودخانه ریخته می شوند و به وسیله جریان آب رودخانه ها به اقیانوس ها می رسند و اقیانوس را که هسته اصلی حفاظت زمین و آب و هواست آلوده می کنند این آلودگی فقط یک آلودگی ظاهری و بصری نیست بلکه آلودگی شیمیایی است که خیلی از آبزیان را درگیر خود می کند و برخی از آبزیان این پلاستیک ها را به جای غذا مصرف می کنند و مسمومیت آن وارد گوشتشان می شود و ما هم آنها را به عنوان غذا مصرف می کنیم و متعاقبا ما هم درگیر می شویم.
و بعضی از آبزیان به این پلاستیک ها گیر می کنند و جان خود را از دست می دهند .

Image
حتی برخی از پرندگان به خاطر این سهل انگاری ما پلاستیک می خورند و می میرند.
و بدتر از آن در سال های اخیر به خاطر این استفاده افراط گونه از پلاستیک نرخ ابتلا به بیماری های سخت بسیار بیشتر از قبل شده در حالی که در دهه های قبل این ها بیماری های کمیاب و نادری بودند.

اینها فقط گوشه ای از آثار هولناک پلاستیک است و اگر خودمان به داد خودمان نرسیم کسی نمی تواند به ما کمک کند البته اینقدر ابعاد این آلودگی زیاد است که حتی دولت ها هم نمی توانند از پس رفع آن بربیایند ولی هر کدام از ما مسئولیت داریم به نوبه خود این سبک غلط زندگی را تغییر دهیم و تا جایی که ممکن است پلاستیک نخریم و با کیسه پارچه ای به خرید برویم و در ظرف خودمان غذا بخریم تا حداقل اگر کمکی به رفع آلودگی نمی کنیم در وخیم تر کردن اوضاع سهیم نباشیم
این ما هستیم که با سبک زندگی و خرید خود باید جلوی شرکت های تولید کننده پلاستیک بایستیم و بگوییم که پلاستیک نمی خواهیم.
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

چنگال پیش از چاقو

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه مارس 02, 2018 5:38 pm

چنگال پیش از چاقو
Forks over knives

کارگردان: لی فالکرسون
ژانر:مستند علمی
سال ساخت:2011
کشور سازنده:آمریکا
موسسه ناشر:
مدت :84 دقیقه
حجم: 332مگابایت
فرمت:wmv
زمان پخش از تلویزیون ایران: شبکه چهار سیما

معرفی و توضیح مختصر:
نگاهی به تغذیه و رژیم غذایی غلط و رابطه آن با بیماری ها و مرگ و میرها و نحوه تصحیح و جایگزینی آن با رژیم سالم و گیاهی

Image

معرفی و شرح مختصر فیلم:
غذا ماده ای است که نقش محوری در زندگی بشر دارد که این غذا می تواند نقش مهمی در سلامت و عدم سلامت افراد ایفا کند.
امروزه اکثر کشورهای صنعتی و در کل در زندگی شهری شاهد شیوع و افزایش بیماری های قلبی ،سرطان،دیابت، چاقی مفرط و فشار خون ووو هستیم که منشا اصلی آنها روش و شیوه غلط رژیم غذایی مردم است و رژیمی که از مواد غذایی حیوانی و لبنیات اشباع شده است موادی که با چربی و کلسترول زیاد هر روزه برنامه غذایی مردم را تشکیل می دهد.

امروزه سرانه مصرف شکر، نمک، قهوه، نوشیدنی های شیرین و صنعتی و انرژی زا و انواع گوشت و لبنیات و چربی ها به طور باورنکردنی بالا رفته است.
استفاده از چنین برنامه غذایی تا حدود زیادی به تفکرات و باورهای غلط جا افتاده میان مردم بر می گردد که از جمله آنها می توان به این مورد اشاره کرد که همه مردم فکر می کنند استفاده از گوشت برای سلامت بدن مهم است و منبع پروتئین است یا اینکه به سبب تبلیغات شرکت های لبنیات که تاکید داشتند کلسیم بدن از لبنیات تامین می شود فکر می کنند لبنیات منبع دریافت کلسیم هستند .

اما واقعیت این است که هم پروتئین و هم کلسیم در مواد غذایی گیاهی وجود دارد و نیاز بدن را به طور کامل برطرف می کند بدن انسان نسبت به پروتئین حیوانی واکنش خوبی نشان نمی دهد و این پروتئین یکی از دلایل اصلی رشد ،تکثیر و سرعت دادن به فرایند سرطان است.

همچنین در مورد کلسیم برخلاف تصور عموم جوامعی که از لبنیات بیشتری استفاده می کنند بیش از بقیه مبتلا به پوکی استخوان ناشی از کمبود کلسیم می شوند در حالی که در سبزیجات و دانه ها به مقدار کافی کلسیم وجود دارد و تحقیقات نشان می دهد که این کلسیم بیشتر تاثیرگذار است.

علاوه بر اینکه روش تغذیه و رژیم غذایی حیوانی و چرب موجب افزایش بیماری ها و در نتیجه هزینه های سرسام آور بیمه ها و هزینه های درمان می شود و در نهایت مرگ و میر بالایی را رقم می زند بر روی اقلیم زمین هم تاثیر مستقیمی دارد.

تولید یک کالری غذای حیوانی بیش از ده برابر تولید یک کالری غذای گیاهی ،سوخت فسیلی مصرف می کند.
20 درصد جنگل های آمازون از بین رفته اند و به پرورش دام اختصاص یافتند و غلاتی که در سراسر جهان به تغذیه دامها تعلق می گیرد می تواند 8 میلیارد و هفتصد میلیون نفر را سیر کند که این مقدار تقریبا 2 میلیارد بیشتر از جمعیت جهان است و این در حالی است که میلیونها کودک گرسنه در سراسر جهان وجود دارد که با مقدار کمی از این غلات کاملا تغذیه می شوند.
شما هم می توانید رژیم سالم و گیاهی داشته باشید به شرطی که خوردن را برای زندگی کردن بخواهید نه زندگی را برای خوردن.
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

حقایقی درباره دارو

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه آپريل 23, 2018 6:44 pm

حقایقی درباره دارو


کارگردان:
ژانر:مستند
سال ساخت:
کشور سازنده:انگلیس
موسسه ناشر:
مدت : 52 دقیقه
حجم:886MB
فرمت:mts
پخش از تلویزیون ایران: شبکه سلامت

معرفی و توضیح مختصر:
نگاهی به تصورات غلط و عدم آگاهی اکثر مردم نسبت به خرید دارو و افشای حقایقی در مورد اثرات داروها و عوارض جانبی آنها

Image

معرفی و شرح مختصر فیلم:
این مستند با روشی جذاب توسط یک پزشک پیگیری می شود و به زبانی بسیار ساده و گویا به شرح عملکرد داروها و نحوه تاثیر گذاری آنها بر روی بدن و همچنین عوارض آنها می پردازد و سعی می کند جایگزین های ساده و خانگی برخی از داروها را که گاهی موثر تر از داروی شیمیایی هستند نشان دهد.
علاوه بر آن ترفندها و روش های بازاریابی که شرکت های داروساز برای فروش بیشتر داروهای خود به کار می برند را به تصویر می کشد.

به راستی آیا ما راجع به داروهایی که می خریم اطلاعات کافی داریم و استفاده از آنها برای ما اثربخش است؟
و آیا هزینه های گزافی که برای خرید داروهای مختلف به خصوص داروهای مسکن صورت می گیرد کارآیی کافی دارند و یا تنها موجب اتلاف پولهایی هستند که شما با زحمت به دست آورده اید؟

واقعیت این است که برخی از داروها پولی را که به زحمت به دست آورده اید را به هدر می دهند و امروزه میزان بالایی از هزینه در جهان صرف خرید این داروهای شیمیایی بدون نسخه می گردد.
مثل همین مسکن های بدون نسخه که انواع گوناگونی از آن وجود دارد و هر کدام مدعی هستند که درد یک قسمت از بدن را تسکین می دهند .ولی این یک دروغ بزرگ است چون مسکن عملا تا زمانی که به خون نرسد عمل نمی کند و واقعیت این است که مسکن ها همانقدر که به نوک انگشت پا می رسند به همان اندازه هم به سر می رسند بنابراین خرید چند مدل مسکن برای تسکین چند درد علاوه بر هدر دادن پول سلامت فرد را هم به خطر می اندازد .

Image
pejuhesh232
 
پست ها : 4708
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm


بازگشت به رسانه تصویری حيات اعلى


cron
Aelaa.Net