آلودگی اینترنت

مدير انجمن: najm134

جریمه گوگل به علت دستکاری 'غیرقانونی' در نتایج جستجوی کالا

پستتوسط najm134 » شنبه جولاي 21, 2018 7:03 pm


جریمه بی‌سابقه گوگل به علت دستکاری 'غیرقانونی' در نتایج جستجوی کالا


کمیسیون اروپا گوگل را به جرم سوءاستفاده از قدرت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار جریمه کرد. این کمیسیون می‌‌گوید که گوگل به خدمات مقایسه قیمت خود اولویت داده و آنها را در بالای نتیجه جستجو در اختیار کاربران گذاشته است.
این بزرگترین مبلغی است که یک شرکت به دلیل دستکاری غیرقانونی در بازار به پرداخت آن محکوم شده است.

Image
حکم کمیسیون اروپا همچنین از گوگل خواسته تا این رفتار ضدرقابتی را در عرض نود روز متوقف کند در غیر این صورت با جریمه بزرگتری مواجه خواهد شد.
وقتی با موبایل کالایی را در اینترنت جستجو می‌کنید، معمولا نتایج معمولی جستجو دیده نمی‌شوند مگر این که در صفحه پایین بروید. در بالای صفحه نخستین نتایج جستجو با کلمه sponsored مشخص می‌شوند، در واقع این نتیجه جستجوی معمولی نیست، بلکه فروشنده کالا پول پرداخته تا کالای او در نتیجه جستجو به نمایش درآید.
اگر گوگل در عرض نود روز اولویت دادن به خدمات فروش کالای خود را تغییر ندهد، ممکن است مجبور شود پنج درصد از درآمد روزانه شرکت مادر خود آلفابت را به عنوان جریمه بپردازد. بر اساس آخرین گزارش مالی شرکت آلفابت، پنج درصد درآمد روزانه این شرکت معادل روزی ۱۴ میلیون دلار است.
کمیسیون اروپا مشخص نکرده که گوگل چه تغییری باید باید در خدمات فروش کالای خود اعمال کند و این موضوع را به عهده خود گوگل گذاشته است.
کمیسیون اتحادیه اروپا که بر قوانین رقابت تجاری مصوب اتحادیه اروپا نظارت می‌کند مدعی است که گوگل حتی در مواردی که سایر شرکت‌ها و تولید کنندگان گزینه‌های بهتری ارائه می‌دهند خدمات خود را در ارجحیت قرار می‌دهد.
تج این کمیسیون گفته است: «گوگل با احاطه خود بر جستجوی اینترنتی، خدمات فروش خود را در صدر قرار می‌دهد و خدمات رقبا را در این جستجوها تنزل می‌دهد. و به این ترتیب رقابت بر اساس کیفیت و نوآوری در مقایسه کالاهای مختلف را خفه می‌کند».
ا مارگارت وستاگر گفت: تحقیقات کمیسیون اروپا که از سال ۲۰۰۸ آغاز شده حدود ۱.۷ میلیارد جستجوی اینترنتی را بررسی کرده است. در این تحقیقات مشخص شده که حتی در بهترین حالت رقبای شرکت گوگل در صفحه چهارم جستجوی اینترنتی پدیدار می‌شوند.
کمیسر رقابت تجاری اتحادیه اروپا افزود هر شرکت و فردی که از این روش گوگل آسیب دیده و ضرر کرده می‌تواند در دادگاه‌های کشور خود شکایت کند.
به گفته او، تحقیقات نشان داده که گوگل بر جستجوی عمومی اینترنتی در تمامی ۳۱ کشور عضو اتحادیه اروپا احاطه کامل دارد. این روی پرونده‌های دیگری که در مورد شرکت‌های وابسته به گوگل در دست بررسی است از جمله گوگل ایمیج تاثیر خواهد گذاشت.
مارگارت وستاگر افزود: تحقیقات در مورد سایر عرصه‌های فعالیت گوگل از جمله سیستم عامل اندروید و جستجوی آگهی‌های تجاری به خوبی پیش می‌رود و «نتیجه‌گیری مقدماتی» این است که گوگل در آن عرصه‌ها نیز قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا را نقض کرده است.
ی اتحادیه اروپا
مارگارت وستاگر، کمیسیونر رقابت تجاری اتحادیه اروپا گفت: "کاری که گوگل انجام داده بر طبق قوانین اروپا غیرقانونی است."
"گوگل این فرصت را از شرکت‌های دیگر گرفته که بر اساس نوآوری و لیاقت با هم رقابت کنند و از همه مهمتر مصرف کنندگان اروپایی را از منافع رقابت مثل انتخاب واقعی و نوآوری محروم کرده است."
او گفت که گوگل از سیطره خود بر جستجوی اینترنتی استفاده کرده تا خود را در بازاری دیگر پیش بیندازد.
خانم وستاگر گفت که این حکم در واقع پیش زمینه‌ای خواهد بود که بر اساس آن او می‌تواند به شکایت‌های مرتبط رسیدگی کند مثل اولویتی که گوگل به نقشه، بلیت هواپیما و فهرست کسب و کارهای محلی خود می‌دهد.
گوگل قبول ندارد که مرتکب کاری غیر قانونی شده و پیشتر اشاره کرده بود که آمازون و ای‌بی خیلی بیشتر بر رفتار خرید مشتریان تاثیر دارند تا گوگل.
سخنگوی گوگل در باره حکم امروز گفت: "وقتی آنلاین خرید می‌کنید می‌خواهید محصول مورد نظر را سریع و راحت پیدا کنید. آگهی‌ها هم همین محصولات را تبلیغ می‌کنند به همین دلیل است که گوگل تبلیغات را نشان می‌دهد چون کاربرانش را با هزاران آگهی‌دهنده کوچک و بزرگ مرتبط می کند به نحوی که به نفع طرفین باشد."

"ما با احترام، با حکمی که امروز اعلام شد مخالفت می‌کنیم. ما جزئیات حکم کمیسیون را بررسی خواهیم کرد، در همان حال در خواست تجدید نظر را هم در نظر داریم و به دنبال این خواهیم بود تا دفاع خود را مطرح کنیم."
کمسیون اروپا از اواخر سال ۲۰۱۰ تحقیق درباره خدمات فروش کالای گوگل را شروع کرد، و شکایت مایکروسافت و شرکت‌های دیگر هم این تحقیق را تسریع کرد.
گوگل و مایکروسافت سال گذشته با هم توافق کردند که درباره حکم کمیسیون اروپا اظهار نظر نکنند و در آینده هم از جنگ حقوقی پرهیز کنند.
اما یکی از شاکیان گوگل یعنی شرکت فاندم که مقایسه قیمت کالاها را در اختیار کاربران قرار می‌دهد از حکم کمیسیون اروپا استقبال کرده است: "گوگل در این که چه بخوانیم، از چه استفاده کنیم و چه بخریم نقشی تعیین‌کننده داشته است. بدون نظارت آنچه قدرت گوگل را محدود کند ناچیز است."
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

Re: آلودگی اینترنت

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مارس 01, 2020 4:53 pm

امكانات مديريت ديجيتال مردم ؛توسط تلفن و اينترنت ملي


نمونه كشور كره شمالي را از براى عبرت نقل مي كنيم
كه در شرايط جهاني مشابه؛ و نكاه و رويكرد مديريتي مشابه با مملكت ما مي باشد

البته ممكن است همه راهكارهاي داخلي در اين گزارش ذكر نشده باشد يا همه اينها در محل ما بكار نكرفته باشند، يا نامحسوستر باشد و به اين تابلويي نباشد
اما دانستن نمونه ظرفيتهاى مديريت ديجيتال خوب است
خصوصا اگر تمرين بر استفاده كمتر صوتي و پيامكي با نام و نشان باشد


اینترنت ملي = محدود
جدا از کیفیت بالا یا پایین اینترنت در این کشور و اینکه چه افرادی به آن دسترسی دارند، مشکل اینجاست که اینترنت تحت کنترل شدید دولت قرار دارد. «مارتین ویلیامز» در گزارش خود یادآور شده است کل زیرساخت‌های شبکه ارتباطی این کشور به‌طور سنگین زیرپوشش سرویس‌های امنیتی قرار دارند و همه موارد توسط یک آژانس دولتی با نام Bureau27 رصد می‌شود؛ موضوعی که فعالان حقوق بشر را بسیار نگران فعالان سیاسی در این کشور می‌کند چرا که با این حجم نظارت احتمال دستگیری این فعالان بسیار بالا می‌رود. برخی نیز نگرانند که اندک مبارزات موجود در این کشور نیز با توجه به این محدودیت‌ها عملاً رنگ ببازد.

گوشی‌های جاسوس
یکی دیگر از مواردی که کره شمالی به کار گرفته، واردات گوشی‌های اندرویدی ارزان قیمت و نصب نرم افزارهایی خاص روی آنها به‌منظور جاسوسی از مردم و شنود آنهاست. مردم می‌توانند این گوشی‌ها را از هر مغازه‌ای خریداری کنند اما به هرحال همه می‌دانند که با خرید آن، عملاً زیر ذره بین دولت قرار می‌گیرند. شاید با خودتان بگویید راهکار مقابله با این مشکل، خرید گوشی‌های قاچاقی است که از مرز چین به‌صورت غیرقانونی وارد می‌شود اما در پاسخ باید گفت چنین کاری عملاً امکانپذیر نیست چون چنین گوشی‌هایی بلافاصله از طریق شبکه تلفن همراه کره شمالی ردیابی می‌شوند .

این موضوع برای کامپیوترهای PC نیز مصداق دارد. کره‌شمالی یک سیستم عامل بر مبنای لینوکس با نام Red Star را طراحی کرده که روی همه کامپیوترهای وارداتی نصب می‌شود تا دولت بتواند به‌صورت مخفیانه فعالیت کاربران را زیر نظر بگیرد. همه کامپیوترهای PC موجود در این کشور به این سیستم عامل مجهز هستند و هرگونه فعالیتی رصد می‌شود.‎
ازسوی دیگر طبق این گزارش، تلفن‌های همراه موجود در کره شمالی اندرویدی و متن باز هستند. به همین دلیل هم مهندسان، نرم‌افزارهای دستکاری شده را که شامل یک برنامه با نام Red Flag است، روی گوشی‌ها نصب می‌کنند تا به این ترتیب دولت کره شمالی بتواند بر همه رفتار کاربران در گوشی‌شان نظارت داشته باشد. به‌عنوان مثال اسکرین شات‌های مردم را ببینند و همچنین متوجه شوند که از چه سایت‌هایی بازدید کرده‌اند.گفته می‌شود اسکرین شات‌های کاربران روی یک دیتابیس با نام Trace Viewer ذخیره می‌شود و درصورت تشخیص موضوعی که برای رژیم کره‌شمالی خطرناک باشد نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. به اعتقاد «مارتین ویلیامز» این امکان وجود ندارد که دولت بتواند همه اسکرین شات‌ها را بررسی کند ولی مردم از ترس عقوبت کار، دچار خودسانسوری شده‌اند و بیشتر آنها از اسکرین شات گرفتن اجتناب می‌کنند.

همچنین در این گزارش آمده است کاربران در این کشور در صورتی که فایل یک رسانه خارجی را باز کنند رژیم بلافاصله از آن مطلع می‌شود چرا که مهندسان، یک نرم افزار علامت‌گذاری فایل روی کامپیوترهای PC یا تلفن همراه نصب کرده‌اند. به محض باز شدن چنین فایل‌هایی روی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی، این فایل‌ها بلافاصله علامت‌گذاری شده و مورد نظارت دولت قرار می‌گیرد. به‌دنبال این علامت گذاری، چنین افرادی از این پس بیش از گذشته تحت کنترل قرار می‌گیرند چون از نظر کیم جونگ اون یک خطر بالقوه محسوب می‌شوند.‎

شبکه تلفن همراه پردردسر
طبق گزارش «مارتین ویلیامز»، زیرساخت‌های شبکه تلفن همراه در این کشور عملاً به دو بخش تقسیم شده است به این معنا که هم توریست‌ها و هم شهروندان خارجی ساکن در این کشور می‌توانند با بیرون از این کشور تماس برقرار کنند ولی این امکان برای شهروندان کره شمالی وجود ندارد. البته باید گفت که این سیستم ارتباطی که ویلیامز از آن با عنوان دیوار آتشین یاد می‌کند، با کمک یک کمپانی مصری با نام Orascom در این کشور فعال شده است. گفتنی است که پیش شماره تلفن شهروندان کره شمالی191-260 است اما پیش شماره توریست‌ها و خارجی‌ها با 191-250 آغاز می‌شود به همین دلیل تفکیک این دو از یکدیگر بسیار آسان است. همچنین سیمکارت‌های توریست‌ها نیز در این کشور غیرفعال می‌شود تا احتمال استفاده شهروندان کره شمالی از این سیمکارت‌ها و تماس با بیرون از این کشور و همچنین اینترنت آزاد به صفر برسد.

شبکه وای فای ممنوع
کره‌شمالی با وای فای شهری گسترده نیز به مخالف است درمقابل، از یک شبکه ارتباطی عمومی با نام Mirae به معنای آینده رونمایی کرد. برای استفاده از این شبکه ارتباطی، کاربر باید ابتدا یک اپلیکیشن نصب کند و البته تنها اینترنت داخلی کره شمالی در اختیار مردم قرار دارد و خبری از اینترنت جهانی نیست.

در ارتباطات نزديك و صحبتهاى خصوصي گوشي را در فاصله مطمئن ومحفوظ قرار دهيد،
از تماسهاى صوتي و پيامكهاي با سيمكارت كمتر استفاده كنيد و بقدر ضرورت و بي ذكر نام اشخاص و اماكن و بدون كلمات موجب سوء تفاهم مراقبان استفاده كنيد


محفوظ باشيد‎
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

قبلي

بازگشت به آلوده شناسى


Aelaa.Net