آلودگي محصولات بهداشتي

مدير انجمن: najm134

دستمال توالت تمیز اما سمی

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 21, 2016 11:11 am

دستمال توالت تمیز اما سمی

محققان ارتباط قوی را بین استفاده از دستمال‌های توالت رنگی و بروز عفونت‌های قارچی کشف کرده‌اند و متخصص زنان در مواجهه با مبتلایان به عفونت‌های قارچی در ابتدا در مورد استفاده از این نوع دستمال‌ها سوال می‌کنند.

Image

دستمال توالت تقریبا پای ثابت بیشتر دستشویی‌های خانگی است و از آنجایی که به طور مستقیم با بدن در ارتباط است، باید در استفاده از آن و انتخاب نوع مناسب دستمال دقت لازم را داشت تا به جای مفید بودن آن، به بدن آسیب وارد نکند.

معمولا افراد برای خرید دستمال توالت به دنبال نرم‌ترین و سفیدترین دستمال می‌گردند و تصور می‌کنند که این دستمال‌ها هیچ خطری برای سلامتی ندارند، اما غافل از این‌که این نوع دستمال‌های توالت سمی‌تر از دیگر انواع آن هستند. در دستمال‌های توالت تجاری بیش از ۱۰۰ هزار نوع ماده شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از خطرناک‌ترین مواد، کلر است. این ماده به طور کلی در محصولاتی که روزانه از آنها استفاده می‌کنیم از قبیل دستمال کاغذی، دستمال‌‌های مخصوص نوزاد، فیلتر قهوه و جعبه شیر بوفور یافت می‌شود. این مواد سمی از طریق پوست جذب بدن و از این راه وارد جریان خون می‌شوند که خطرناک‌ترین آن کلر است. دستمال توالت‌های معمولی را با سفیدکننده کلر آماده می‌کنند. این ماده سفیدکننده سموم خطرناکی را تولید می‌کند که در بدن جمع شده و شرایط خطرناکی را برای سلامت بدن ایجاد می‌کند.

فرآیند سفید کردن دستمال مواد شیمیایی عامل سرطان را ایجاد می‌کند. بنابراین تماس با آنها احتمال بروز انواع سرطان‌، برهم خوردن تعادل هورمون‌ها، نقص سیستم ایمنی بدن، کاهش قدرت باروری و نقایص مادرزادی را افزایش می‌دهد.

رنگی و معطر
در بازار که قدم بزنید با انواع دستمال‌های توالت با رنگ‌ها و عطرهای مختلفی مواجه می‌شوید که بیش از آن‌ که برای سلامتی خوب باشد، به ضرر آدمی تمام می‌شود، اما افراد کمی از خطرات دستمال‌های توالت رنگی و معطر اطلاع دارند. از سال ۱۹۸۷، سازمان غذا و داروی آمریکا بعد از آزمایش روی نمونه‌های حیوانی، استفاده از رنگ‌ها و عطرها را در صنایع داروسازی ممنوع اعلام کرده است، اما هنوز هم می‌توان ردپای این مواد خطرناک را در دستمال‌ها مشاهده کرد. مواد شیمیایی مانند رنگ‌ها، مواد سفیدکننده و بوهای معطر جزو مواد خطرناکی هستند که علاوه بر خطرناک ‌بودن این مواد برای سلامت بشر، آلوده کردن محیط زیست را نیز در پی دارد.

پیامد استفاده از دستمال‌های رنگی و معطر عبارتند از:

عفونت مجاری ادراری
استفاده از دستمال‌های توالت رنگی و معطر باعث تحریک ناحیه واژن در خانم‌ها می‌شود که ممکن است به عفونت‌های مجاری ادراری بینجامد. دیگر مواد به کار رفته در دستمال توالت نیز ممکن است باعث تحریک پوستی، خارش یا حتی بروز واکنش‌های حساسیتی شود. الکل، فسفات، کلر، پروکسیدها و ویژگی‌های آنتی‌باکتریال و نیز فرمالدئید و عوامل فعال جزو مواد خطرناک به شمار می‌روند.

سرطان گردن رحم
این نوع دستمال توالت تأثیر مستقیم روی سیستم تناسلی زنان دارد و استفاده از خطر بروز سرطان گردن دهانه رحم را افزایش می‌دهد.

مشکلات مقعدی
دستمال‌های توالت معطر و رنگی همچنین ممکن است موجب التهاب و خارش در ناحیه مقعد شود. از سوی دیگر، رنگی که در این دستمال‌ها به کار رفته مانع از تشخیص وجود احتمالی خون در ادرار یا مدفوع می‌شود. از آنجایی که وجود خون در مدفوع از علائم شایع سرطان روده بزرگ محسوب می‌شود، استفاده از این نوع دستمال‌ها می‌تواند رنگ خون را پنهان کند و فرد آن را با رنگ دستمال اشتباه بگیرد بنابراین تشخیص بیماری به تأخیر می‌افتد.

عفونت‌های قارچی
محققان ارتباط قوی را بین استفاده از دستمال‌های توالت رنگی و بروز عفونت‌های قارچی کشف کرده‌اند و متخصص زنان در مواجهه با مبتلایان به عفونت‌های قارچی در ابتدا در مورد استفاده از این نوع دستمال‌ها سوال می‌کنند.
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

پودر طلق يا تالك در كاربرد بهداشتي و آرايشي؛ خطرزاست

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آگوست 18, 2017 10:31 pm

پودر طلق يا تالك در كاربرد بهداشتي و آرايشي؛ خطرزاست


"پودر بچه" سرطانزاست!/ عوارض پودر تالک برای پیشگیری از عرق سوز شدن!
یک هشدار مهم برای مادران!... در گذشته از پودر بچه براي برطرف کردن عرق‌سوز و راش‌هاي پوستي بچه‌ها استفاده مي‌شده است...

Image

ارتباط محکمی بین این پودر و سرطان تخمدان زنان وجود داشته و افراد مصرف کننده این پودر ۳۰۰ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این سرطان خطرناک قرار دارند. جریان اصلی این تحقیقات توسط نیویورک تایمز انتشار یافته و شرکت بزرگ سازنده مجبور به فاش کردن پشت پرده محصولات خود شد. اگر شما یک بطری از این پودر را در منزل دارید لازم است بر چسب روی آن را خوانده و سریعا آن را به سطح زباله بیاندازید.

این برچسب ها هشدار می دهد که از استنشاق پودر بچه و تماس آن با چشم جلوگیری شود. اگر چه آنها به خوبی افراد را از عوارض این ماده با خبر می کنند اما به اندازه کافی به مشتریان وفادار نبوده و عوارض جانبی آن رادر اختیار قرار نمی دهند. البته باید گفت: که این همه ماجرا نیست و خطرات آن بر روی کودک به مراتب بیشتر از افراد بزرگسال می باشد.

آکادمی اطفال آمریکا به شدت والدین را از مصرف این پودر منع کرده و هشدار می دهد که این ماده به راحتی از طریق هوا قابل انتقال بوده و استنشاق آن توسط کودک باعث خشک شدن غشاهای مخاطی وی می گردد. این اثر تنفسی منجر به خس خس سینه نوزاد شده و در نهایت التهاب ریه او را به همراه خواهد داشت.

خوشبختانه بسیاری از پرونده های حقوقی اخیر، شرکت ها را مجبور به تغییر برچسب هشدار محصولات خود کرده است به طوری که آنها باید نوشته ای را تحت عنوان “این محصول باعث سرطان می شود” در قسمتی از برچسب ها اضافه کنند. حال بهترین جایگزین برای استفاده نوزادان ژل مواد نفتی می باشد که برای بهبود زخم و جراحت آنها بسیار موثر است. افراد بزرگسال نیز می توانند از محصولات ایمن تری چون نشاسته دانه ها(ذرت) بر اساس پودر بچه استفاده کنند.

رویا تالاری رئیس اداره نظارت ارزیابی تولید فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: استفاده از تالك بنابر رأی كمیته فنی و قانونی این سازمان به صورت پودری در فرآورده های كودكان زیر سه سال ممنوع می باشد.

« سیلیكات منیزیم آبدار یا تالك، ﻧﺮم ﺗﺮﯾﻦ ﻣﺎده ﻣﻌﺪﻧﯽ است كه تا كنون شناخته شده است؛ این پودر قابلیت جذب رطوبت، روغن ها و عطرها را دارد و بعنوان روان ساز و نیز به عنوان ماده قابض در محصولات مورد استفاده برای پوست به كار می رود. این خصوصیات موجب شده است تا از پودر تالك به عنوان مهم ترین افزودنی بسیاری از پودرهای بچه، استفاده شود.»

رویا تالاری بیان این مطلب افزود: تمدید و صدور مجوزهای بهداشتی فرآورده های پودری حاوی پودر تالك برای اطفال زیر سه سال ممنوع می باشد و واحدهای وارد كننده و تولید كننده، ملزم هستند اقدامات ضروری را جهت اجرای این دستورالعمل به عمل آوردند.
اگر از پودر تالک یا محصولات حاوی آن استفاده می‌کنید فوراً مصرف آن را قطع کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تالک در بسیاری از صنایع مانند مواد آرایشی، لوسیون‌ها و پودرهای مخصوص بدن (حتی پودرهای بچه) استفاده می‌شود. این پودر به علت خواص چرب‌کنندگی که دارد به نرم و مرطوب نگه داشتن پوست کمک می‌کند.

در مطالعات متعددی مشخص شده است که استفاده از پودر تالک ممکن است منجر به آسیب‌های ریوی یا حتی سرطان ریه شود.

علاوه بر این، استنشاق این پودر خطر ابتلا به سرطان تخمدان را افزایش می‌دهد. با وجود این خطرات مشاهده‌شده، سازمان غذا و دارو هنوز این محصول را از بازار خارج نکرده و تولیدکنندگان را مجبور نکرده است تا برچسب‌های هشداردهنده‌ای راجع به خطرات احتمالی مصرف این پودر یا محصولات حاوی آن را برای اطلاع مصرف‌کنندگان فراهم کنند.

در مطالعه‌ای در سال 1971، پژوهشگران ذرات تالک را در 75% از تومورهای تخمدان مشاهده کردند. زنانی که برای زیبایی و مرطوب شدن پوست از محصولات حاوی این پودر استفاده می‌کنند بهتر است برای جلوگیری از ابتلا به سرطان تخمدان مصرف آن را متوقف کنند.

اکثر مطالعاتی که طی 50 سال گذشته انجام شده است نشان داده است که پودر تالک خطرناک است. بنابر آکادمی اطفال آمریکا، دیگر پودر بچه برای درمان یا جلوگیری از جوش‌‌ها و قرمزی‌های که بر اثر استفاده از پوشک بوجود می‌آید استفاده نمی‌شود و دلیل آن همین آسیب دیدن ریه کودکان به دلیل استفاده از این پودر است.

از طرفی، این پودر حاوی مقادیر کمی سیلیس کریستالی است که ممکن است خود منجر به پیامدهای جدی همچون اختلالات قلبی شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض پودر تالک سبب آسیب‌های شدید و دائمی همچون التهاب ریه، اختلالات و نارسایی‌های تنفسی و در نهایت می‌تواند منجر به مرگ شود.

رویترز خبر داد
محکومیت دوباره شرکت آمریکایی «جانسون» به دلیل تولید محصول بهداشتی سرطان‌زا

Image

شرکت آمریکایی «جانسون اند جانسون»، تولیدکننده محصولات بهداشتی کودک، بار دیگر در آمریکا برای سرطان‌زا بودن پودر بچه تولیدی این شرکت به پرداخت 55 میلیون دلار محکوم شد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، هیئت منصفه یک دادگاه در آمریکا شرکت «جانسون اند جانسون» را به پرداخت 55 میلیون دلار به زنی محکوم کرد که در اثر استفاده از محصولات پودر حاوی «تالک» برای مصارف بهداشتی، دچار سرطان تخمدان شده است.

این رای که شرکت جانسون درصدد درخواست استیناف در مورد آن برآمده است، دومین محاکمه متوالی ادعای خسارت برای این شرکت است. این شرکت آمریکایی در نخستین محاکمه با طرح دعوی 1200 نفر به اتهام عدم هشدار کافی به مشتریان در مورد ریسک سرطان‌زایی محصولات بر پایه تالک مواجه شد.

به دنبال 3 هفته محاکمه در دادگاه دولتی میسوری، هیئت منصفه 5 میلیون دلار برای جبران خسارت و 50 میلیون دلار به عنوان خسارت ناشی از مجازات برای گلوریا ریستساند در نظر گرفتند.

گلوریا ریستساند گفت عادت داشته از پودر این شرکت که محصولات تالک دارد، استفاده کند. به گفته وکلای این زن، وی به سرطان تخمدان مبتلا و تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

این شرکت آمریکایی همچنین در ماه فوریه به پرداخت 72 میلیون دلار جریمه به خانواده زنی محکوم شد که گفته می شود به دلیل استفاده از پودر بچه تولیدی این شرکت، سرطان تخمدان گرفت و در سال 2015 درگذشت.

جکی فاکس پس از ابتلا به سرطان، به همراه ده‌ها زن دیگر، شرکت جانسون اند جانسون را متهم کرد که در مورد خطرات ماده "طلق" (تالک) که در پودر بچه این شرکت استفاده شده، به مشتریان خود اطلاع‌رسانی نکرده بود.

وکلای وی در دادگاه گفته بودند که شرکت جانسون به خطرات احتمالی "طلق" برای بهداشت زنان آگاه بوده است.

این شرکت آمریکایی نتوانست در دادگاه دفاعی قابل قبولی ارائه دهد مورد قبول هیات منصفه قرار بگیرد.

به گزارش فارس، شرکت جانسون اند جانسون محصولات متنوعی دارد و به ویژه دارای محصولاتی از جمله پودر و شامپو برای کودکان است که در ایران نیز بسیار شناخته شده بود.
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

قبلي

بازگشت به آلوده شناسى


Aelaa.Net