همسو با طيب

چینی‌ها هم «حلال خور» شدند

پستتوسط najm134 » جمعه سپتامبر 14, 2012 12:21 am

کیفیت عالی و سلامت بالای سفره اسلامی سبب شده است تا غذاهای اسلامی در چین بر سر سفره بسیاری از چینی ها از جمله غیرمسلمانان دیده شود.
همین چند هفته پیش بود که پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مواد غذایی و محصولات حلال چین در مركز نمایشگاه‌های بین‌المللی شین خای در شهر شینینگ افتتاح شد و در این نمایشگاه كه بزرگ ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی محصولات غذایی حلال در چین است، بیش از 8000 شركت چینی و خارجی از 35 كشور مشاركت داشتند.
یکی از نکات قابل توجه برای مسلمانان، توجه این کشور غیراسلامی به غذاهای حلال است. البته چین 22 میلیون مسلمان زندگی می کنند اما فارغ از این میزان مسلمان، در این کشور بازارهای بزرگ غذاهای اسلامی وجود دارد.
نیاز روزافزون بیش از 3.1 میلیارد نفر مسلمان به غذای حلال نیز باعث رشد سالیانه این تولیدات شده و آینده ‌ای روشن را برای این صنعت رقم زده است و نه تنها مسلمانان، بلكه ملیت‌های دیگر نیز به غذای حلال اتكا دارند.
بر اساس آخرین آمارهای رسانه های چینی، افزایش گرایش چینیها به غذاهای اسلامی و حلال در این کشور بسیار قابل توجه است. کیفیت عالی و سلامت بالای سفره اسلامی سبب شده است تا غذاهای اسلامی در چین بر سر سفره بسیاری از چینی ها از جمله غیرمسلمانان دیده شود.
بازار غذاهای اسلامی در چین از بازارهای پررونق در این کشور به شمار می آید که نشان دهنده امکان استفاده از این قابلیت برای معرفی دیگر جاذبه های اسلام به صدها میلیون نفر از مردم این کشور است.
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

سرمایه‌گذاری GooGle در یک پروژه شگفت انگیز

پستتوسط najm134 » سه شنبه اکتبر 02, 2012 12:29 am

گوگل تصمیم گرفته است در یک پروژه حمل و نقل که نیروی مورد نیاز آن از طریق پدال زدن تامین می‌شود، مبلغ یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند.
اخیراً گوگل تصمیم گرفته است به یکی از برندگان طرح موسوم به «پروژه ده تا صدمین»، مبلغ یک میلیون دلار اهدا کند.
تصوير
بر این اساس قرار است این مبلغ کلان برای راه‌اندازی و تحقیق در خصوص یک سیستم حمل و نقل رویایی که در آن فقط از انرژی انسانی استفاده می‌شود، در شرکت نیوزلندی Shweeb سرمایه‌گذاری گردد.

به گزارش ایتنا به نقل از تک‌آی، استفاده‌کنندگان از این سیستم با استفاده از پدال تعبیه شده در آن، می‌توانند از مکانی به مکان دیگر بروند.
تصوير
گوگل با سرمایه‌گذاری در این طرح جالب، می‌خواهد به راه‌اندازی این شیوه جابجایی در سطح شهری کمک کند. شرکت Shweeb هنوز از مکانی که قرار است این پروژه در آنجا شروع شود، اطلاعاتی منتشر ننموده است.
گفتنی است چنین سیستمی به هیچ منبع انرژی به جز نیروی انسانی نیاز ندارد و با استفاده از آن می‌توان، با صرف نیروی بسیار کمی که صرف پدال زدن می‌شود، مسافت‌های طولانی را طی نمود. با این حال گفته می‌شود این پروژه مراحل اولیه خود را می‌گذراند و میزان موفقیت آن نیز مشخص نیست.
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

ابزار بيدار شدن مطابق طلوع خورشيد و نور آسمان

پستتوسط najm134 » سه شنبه فبريه 05, 2013 8:05 am

بیدار شدن با صدای ممتد زنگ ساعت به سرعت می تواند یک سردرد ضربانی به همراه آورد، اما یک شرکت نوردرمانی گجتی را ارائه داده که بیدار شدن صبحگاهی را با شبیه سازی طلوع خورشید و صدای بیدار باش طبیعی برای کاربر خود فراهم می کند.
شرکت وریلوکس که به عنوان یک شرکت تولید کننده محصولات نورپردازی در عرصه بهداشت و درمان فعالیت می کند این گجت را با عنوان "سیستم خواب آرام طلوع کن و بدرخش" ارائه کرده که طلوع خورشید را شبیه سازی می کند تا کاربر بتواند به سادگی بیدار شود تا این که صدای هشدار ناهنجار ساعتها وی را بیدار کند.
این دستگاه همچنین از جهت عکس هم کار می کند، به این معنا که به آرامی نور را تاریک کرده تا کاربر به صورت طبیعی به خواب برود.
تصوير
این شرکت اعلام کرده است که دستگاه "طلوع کن و بدرخش" ریتم شبانه روزی بدن را تنظیم می کند به گونه ای که الگوهای خواب عادی و بیدار شدن عادی کنترل شوند.
این گجت همچنین دربرگیرنده نوری است که رنگ آن تغییر می کند و کارکرد آن آرام کردن کاربران است. هماهنگی نور و صدا درمانی به طور طبیعی خاصیت تعادل بدن را فراهم می کند.
تصوير
خواب آرام و بیدار شدن پر انرژی ویژگی است که این دستگاه درکنار برنامه های هماهنگ کردن خواب و بیداری برای کاربر خود فراهم می کند و نشانه هایی برای بدن فراهم می کند که طبیعی به خواب رود، با انرژی از خواب بیدار شود، کارکرد بدن را متعادل کرده و تمرکز را ارتقا می دهد.
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

باتری این گوشی هوشمند هیچ گاه تمام نمی‌شود!

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه سپتامبر 26, 2014 10:19 pm

باتری این گوشی هوشمند هیچ گاه تمام نمی‌شود!


داشتن یک گوشی هوشمند و یا تبلت قدرتمند بسیار خوب است، ولی نه زمانی که باتری آن به سرعت تمام می‌شود و نیاز است ‌مدام شارژ شود؛ اما نظر شما در مورد داشتن گوشی هوشمندی که هیچ‌ گاه باتری آن تمام نمی‌شود، چیست؟ ‌آماده باشید تا با این گوشی هوشمند آشنا شوید.

به گزارش «تابناک»، یکی از حوزه‌هایی که هنوز در فن‌آوری گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها با چالش اساسی روبه‌روست و نتوانسته خود را همگام با پیشرفت دیگر حوزه‌های مرتبط به‌روز‌رسانی کند، حوزه مربوط به باتری است. این موضوع بیش از همه در ارتباط با پیشرفت فن‌آوری در دیگر حوزه‌های سخت افزاری است که بناچار عمر باتری را کاهش می‌دهد.

بنا بر این گزارش، سازندگان گوشی‌های هوشمند بسیار تلاش می‌کنند با ترفند‌های گوناگون، عمر باتری گوشی‌های هوشمند را افزایش دهند؛ اما این موضوع هنوز نتوانسته ‌مخاطبان و مشتریان را اقناع کند. این در حالی است که گویا بالاخره یکی در این میان روشی جدید و خلاقانه به دست داده ‌که شاید به وسیله آن‌ برای همیشه مشکل باتری گوشی‌های هوشمند حل و رفع شود.

Image

اگر تاکنون نام VIRO به گوش شما نخورده، ‌نگران نباشید، چون شما تنها کسی نیستید که از این برند چیزی نشنیده‌اید. قرار است‌ این شرکت در اول ماه اکتبر، از گوشی هوشمندی ‌رونمایی کند که تاکنون کسی از آن چیزی نشنیده است؛ البته اطلاعاتی که این شرکت در خصوص این گوشی هوشمند داده، ‌بسیار مبهم است، ولی آنچه درباره آن حتمی شده است اینکه این گوشی هوشمند به هیچ وجه نیاز به شارژ ندارد.

اما این مهم از چه طریقی امکان‌پذیر است؟ این شرکت در صفحه فیس‌بوک خود اشاره کرده است: ما بر سه گونه انرژی تجدید‌پذیر تمرکز کرده‌ایم که منجر به ذخیره انرژی و شارژ بودن همیشگی VIRO می‌شود؛ بدون آنکه نیاز باشد ‌شما ‌کار خاصی کنید. ما این انرژی‌ها را بهینه کرده و برای کاربرد در VIRO تطبیق داده‌ایم و خلاصه آنکه با این کار، احترام خود را به محیط زیست و زندگی نشان داده‌ایم‌.


اما اگر گمان می‌کنید، این گوشی هوشمند،‌ گوشی با امکانات پایین و سخت‌افزارهای متوسط است، کاملا در اشتباهید. این شرکت در صفحه فیس‌بوک خود آورده که گوشی هوشمند VIRO از یک دوربین ۲۰.‌۷ مگاپیکسل برخوردار است و همچنین از یک سیستم عامل جایگزین بهره می‌برد و قطعا چیپ Snapdragon از نوع ۸۱۰ SoC در آن به کار رفته است؛ یعنی یک شروع خوب!

هرچند هنوز از جزئیات کارایی این گوشی هوشمند اطلاعی در دست نیست، گویا یکی از راه‌های کسب انرژی در این گوشی هوشمند، استفاده از انرژی خورشیدی باشد! این گوشی هوشمند به نظر در سال ۲۰۱۵ روانه بازار خواهد شد؛ هرچند در ماه اکتبر از آن رونمایی می‌شود.
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

گیاه چراغ خواب تولید شد

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه مه 11, 2016 12:36 pm

گیاه چراغ خواب تولید شد


محققان آمریکایی موفق به تولید گیاهی شده اند که بدون استفاده از جریان الکتریسیته، نور تولید می کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، این گیاه که در میسوری تولید شده با استفاده از فناوری مهندسی ژنتیک تولید شده است و نام تجاری آن Starlight Avatar است.

این گیاه برای تولید نور به هیچ ترکیب شیمیایی و نور فرابنفش نیاز ندارد و عمر طبیعی آن در حدود 2 تا 3 ماه است و در تمام این مدت نور تولید می کند.

نور این گیاه شب تاب از یک باکتری دریایی و توسط ژنوم کلروپلاست تولید می شود.

محققان امیدوارند که این گیاه به تولید انبوه برسد و جایگزین لامپ های برق در محوطه سازی های تزیینی شود چراکه لامپ های موجود در محوطه های تزیینی، گازهای گلخانه ای تولید می کنند.

نور این گیاه سبز آبی است؛ اما پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک بتوان گیاهانی با خاصیت تولید نورهای متفاوت پرورش داد.

تحقیقات بر روی این پروژه حدود 10 سال به طول انجامیده است و قرار است درپایان ماه جاری 20 گلدان از این گیاه با قیمت پایه 1 دلار به مزایده گذاشته شود.

Image

شرکت زیست فناوری بیوگلو با استفاده از فرآیندهای زیستی مصنوعی اولین گیاه تزئینی شب تاب را تولید کرده است.
شرکت بیوگلو در مرکز علمی گیاهان دونالد دانفورت در سنت لوئیس، میسوری اعلام کرده است که این گیاه شب تاب که آن را استارلایت آواتار می نامند اولین گیاهی است که به صورت خودکار بدون نیاز به اقدامات خارجی یا محرکهای شیمیایی و یا نور ماوراء بنفش می درخشد.

الکساندر ریچوسکی بنیانگذار شرکت بیوگلو و خالق این گیاه شب تاب گفت: این گیاه هیچ نمونه قابل مقایسه ای در بازار ندارد و اولین گیاه در دنیا محسوب می شود که چنین ویژگی دارد.ریچوسکی کارشناس میکروبیولوژی این گیاه را با واردکردن دی ان ای یک باکتری شب تاب دریایی به ژنوم کلروپلاست یک گیاه عادی خانگی تولید کرده است و در نتیجه آن ریشه و برگهای این گیاه نور ضعیفی شبیه به نور حشرات شب تاب و سایر اورگانیسمهای شب تاب زیستی از خود ساطع می کند.

Image

ریچوسکی درحال حاضر روی افزایش روشنایی گیاه کار می کند، در حال حاضر این نور تنها در یک اتاق تاریخ قابل مشاهده است.براساس اظهارات این مبتکر، این تکنیک موجب می شود که افراد بسیاری به گیاهان تزئینی علاقمند شوند و جدا از این می توان از گیاهان شب تاب برای طراحی نور هم بهره برد
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

تبديل سقف اتوبوس به باغجه سبزه و گل

پستتوسط najm134 » يکشنبه نوامبر 06, 2016 8:44 pm

تبديل سقف اتوبوس به باغجه سبزه و گل


تصوير
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

سنسور جدید سامسونگ برای کنترل خواب کاربران

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه نوامبر 06, 2016 9:08 pm

سنسور جدید سامسونگ برای کنترل خواب کاربران


سامسونگ سنسور جدید و هوشمندی را برای کنترل کیفیت خواب کاربرانش عرضه کرده که می تواند در بهبود و میزان خواب موثر باشد.

گجت های متفاوت و بسیاری از سوی کمپانی ها یا شرکت های مختلف برای رصد یا ارتقاء خواب کاربران تولید و عرضه می شوند. سامسونگ محصول جدیدی را با نام SLEEPsense عرضه کرده که به کنترل و چگونگی خواب کاربرانش می پردازد.

سنسور جدید کمپانی سامسونگ از ضخامتی حدودا یک سانتی متری برخوردار شده که در زیر تخت یا بستر کاربران قرار گرفته و از این طریق می تواند به رصد میزان خواب و همینطور استراحت کاربرانش در طول شبانه روز پرداخته و داده ها را با آنها به اشتراک بگذارد.

این گجت هوشمند علاوه بر رصد خواب کاربرانش می تواند با سایر گجت ها نیز ارتباط برقرار کند. برای مثال، سنسور SLEEPsense می تواند با سیستم تهویه هوا، تلویزیون یا حتی درب های ورودی هوشمند ارتباط برقرار کند تا بر کیفیت خواب کاربرانش افزوده شود. کاربران در زمان استراحت به سادگی و بدون اینکه بستر خود را ترک کنند، با استفاده از سنسور SLEEPsense و با ارسال دستوری ساده می توانند تلویزیون یا لامپ ها را خاموش کنند.

تصوير

از دیگر ویژگی های این سنسور می توان به فناوری EarlySense در آن اشاره کرد که قادر به کنترل علائم حیاتی کاربرانش مانند ضربان قلب، میزان تنفس و... است. کاربران با استفاده از این گجت هوشمند می توانند به بررسی میزان یا کیفیت خواب خود پرداخته تا استراحت بهتری را تجربه کنند.

SLEEPsense با برقراری ارتباط با اسمارت فون یا تبلت ها می تواند اطلاعات و داده ها را به کاربرانش منتقل کند. سنسور هوشمند سامسونگ تا پایان سال جاری وارد بازار فناوری کره و همینطور سایر کشورها خواهد شد اما هنوز قیمت دقیقی برای این گجت اعلام نشده است.
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

ارزان‌ترین سوخت دنیا اختراع شد

پستتوسط najm134 » دوشنبه دسامبر 17, 2018 9:49 pm

ارزان‌ترین سوخت دنیا اختراع شد


شفقنا- یک شرکت استرالیایی موفق به ابداع سوخت جدیدی از طریق تثبیت گاز هیدروژن در یک مایع قابل بازیافت شده که انتقال آن به موتور به راحتی بنزین و گازوئیل است.


Image


زینه مصرف این سوخت بسیار پایین است و با استفاده از آن می توان مسافت هایی بسیار طولانی را بدون نیاز به سوختگیری طی کرد.

به عنوان مثال، در شرایطی که هزینه یک باک سوخت هیدروژنی ۸۰ دلار و هزینه یک باک بنزین بدون سرب ۵۰ دلار است، هزینه استفاده از این سوخت که electriq نام گرفته به تنها ۲۵دلار به ازای هر باک می رسد.

علاوه بر این در شرایطی که با یک باک پر از سوخت های هیدروژنی، بنزین بدون سرب یا حتی با استفاده از خودروی برقی می توان مسافتی در حدود ۵۰۰ کیلومتر را طی کرد، با استفاده از سوخت مذکور می توان مسافتی هزار کیلومتری را با یک باک پر طی کرد.


Image
نیت و سرعت سوختگیری بالا یکی دیگر از مزایای سوخت جدید است که در مقایسه با فرایند تزریق سوخت هیدروژنی و شارژ باتری خودروهای برقی یک مزیت مهم محسوب می شود. همچنین باید توجه داشت باتری های مورد استفاده در خودروهای برقی بسیار سنگین و تا حدی گران قیمت و در برابر گرما آسیب پذیر هستند. ولی سوخت جدید هیچ کدام از این مشکلات را ندارد.

سوخت جدید electriq بر خلاف سوخت هیدروژنی با خطر انفجار و مشکلات مربوط به ذخیره سازی و حمل ونقل هم مواجه نیست و مانند بنزین عادی به خودرو منتقل می شود.


به گزارش نیواطلس، ۶۰ درصد مایعی که در این سوخت برای تثبیت و نگهداری هیدروژن به کار گرفته شده همان آب است و البته بقیه ترکیبات آن افشا نشده است. البته برای تجاری سازی این سوخت هنوز باید فعالیت های بیشتری انجام شود.
najm134
 
پست ها : 1992
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

Re: همسو با طيب

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه ژانويه 28, 2019 12:34 am

بیل گیتس شيشه مدفوع در دست سخنراني كرد: رونمایی از توالت بدون آب و فاضلاب


Image

بیل گیتس از توالت بدون نیاز به آب رونمایی کرد.

به گزارش بی بی سی، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت در چین از توالتی رونمایی کرد که نیاز به شبکه آب یا فاضلاب ندارد و با استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند فضولات را به کود تبدیل کند.

این توالت که پس از سال‌ها کار آماده عرضه شده، حاصل پروژه‌ای است که در بنیاد ملینا و بیل گیتس پیگیری شد. این توالت‌ها در طراحی‌های متنوع برای فضولات مایع و جامد متفاوت ساخته شده‌اند.

گیتس گفته توالت‌های فعلی فضولات را صرفا در آب رها می‌کنند در حالی که توالت‌های جدید نیازی به فاضلاب ندارند و فعل و انفعالاتی شیمیایی چون سوزاندن فضولات در آنها اعمال می‌شود.

او روند تغییر از توالت‌های سنتی به نمونه‌های بی‌آب را مشابه توسعه علم محاسبات و کامیپوتر در اواسط دهه هفتاد و دورانی دانست که او مایکروسافت را بنیانگذاری کرد.

بنا بر گزارش بنیاد گیتس، امکانات بهداشتی ناکارآمد و ضعیف، سالانه منجر به مرگ نیم میلیون کودک زیر ۵ ساله می‌شود و هر سال بیش از ۲۰۰ میلیون دلار به خاطر مراقبت‌های بهداشتی هدر می‌رود.

گیتس در طول سخنرانی یک ظرف شیشه‌ای حاوی مدفوع انسان در دست داشت و یادآور شد که این محتوا حاوی ۲۰۰ تریلیون روتاویروس، ۲۰ میلیارد باکتری شیکلا (عامل اسهال خونی) و ۱۰۰ هزار تخم انگل است.
pejuhesh232
 
پست ها : 5587
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

قبلي

بازگشت به پاكيزه شناسى


Aelaa.Net