رفتار اعلى

رفتار اعلى

پستتوسط najm134 » شنبه مارس 27, 2010 12:14 pm

عناوين گزارشاتي كه تا كنون در اين باره منتشر شده است: اقدامات سالانه يك خيريه: تسهيل در ازدواج 5 مليون زوج - مؤدب‌ترين و بي‌ادب‌ ترين شهرهاي جهان
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

رفتار اعلى

پستتوسط najm134 » سه شنبه آپريل 13, 2010 6:57 am

اقدامات سالانه يك خيريه: تسهيل در ازدواج 5 مليون زوج
عروسي با 200 هزار تومان در بهترين تالار + 10 قلم اصلي جهيزيه با 550 هزارتومان
جشن عروسي در تهران فقط با 200 هزار تومان يک موسسه غير دولتي در تهران با مبلغ 200 هزار تومان براي زوج هاي جوان در بهترين تالارهاي تهران و ساير نقاط کشور مراسم عروسي برپا مي کند.
ابرنا: يک موسسه غير دولتي در تهران جشن عروسي زوج هاي جوان را در بهترين تالارهاي پايتخت و ساير نقاط کشور با مبلغ 200 هزار تومان برپا مي کند که در اين ميان تهيه جهيزيه‌اي با مبلغ 550 هزار تومان را نيز براي خانواده‌هاي کم‌درآمد برعهده مي‌گيرد.
بنا بر اين گزارش، کانون ازدواج آسان وابسته به صندوق قرض الحسنه سيدالشهداء در راستاي ترويج امر ازدواج، هزينه کل مراسم ازدواج زوج هاي جوان به غير از هزينه شام مدعوين را با مبلغ مورد نظر تقبل مي کند.
"صالح گلشن" مسئول اين موسسه گفت: خانواده هائي که براي تهيه جهيزيه دخترانشان مشکل دارند نيز با پرداخت مبلغ 550 هزار تومان 10 قلم کالاي اساسي تشکيل زندگي شامل يخچال، اجاق گاز، لباسشوئي، فرش، رختخواب، سرويس هاي چيني و چند کالاي اساسي ديگر تهيه و در اختيارشان قرار مي گيرد.

وي با اشاره به مشکلات زوج هاي عقد کرده براي برپايي مراسم عروسي گفت: برخي جوان ها مدت‌ها عقد دائم کرده اما توان برگزاري مراسم عروسي را ندارند به خصوص که در حال حاضر برپائي يک مراسم ساده عروسي هزينه سنگيني در پي دارد به همين دليل سال‌ها مراسم ازدواج اين افراد عقب مي افتد که در اين راستا کانون ازدواج آسان خدماتي شامل برگزاري مراسم عروسي را شامل آرايشگاه عروس، مراسم عقد، ماشين عروس، لباس عروس، محضر، فيلمبرداري، خنچه و هزينه تالار به همراه پذيرائي بدون هزينه شام را براي زوج ها تقبل مي کند.
گلشن اگرچه به طور متسقيم درباره منبع اعتبارات اين موسسه توضيحي نداد اما به ذکر اين نکته اکتفاء کرد که با ياري خدا و عنايات ائمه (عليهم السلام) حضور برخي خيرين هزينه هاي موسسه تامين مي‌شود.
وي از خانواده هاي متمول نيز خواست که مراسم ازدواج زوج هاي جوانشان را به اين موسسه واگذار کنند تا زوج هاي محروم احساس شرم نکنند.
گلشن خاطر نشان کرد که موسسه ازدواج آسان مراسم عروسي زوج ها را به گونه اي برگزار مي کند که هريک از زوج ها پس از پايان مراسم عروسي مي تواند نزد اقوام خود ادعا کند که 2 ميليون تومان خرج برگزاري مراسم ازدواج کرده است.
وي هدف موسسه ازدواج آسان را برگزاري 5 ميليون ازدواج درسال آينده دانست و تصريح کرد: تاکنون سازمانهاي دولتي کوچکترين کمکي به اين موسسه نکرده اند.
خاطر نشان مي شود کانون ازدواج آسان از سال 1359 تحت عنوان يک بنياد خيريه قرض الحسنه و در راستاي مقابله با رباخواري در جنوب تهران فعاليت خود را آغاز کرده است.
نقل از گروه اینترنتی نیک
najm134

رفتار اعلى

پستتوسط najm134 » سه شنبه آپريل 13, 2010 7:09 am

مؤدب‌ترين و بي‌ادب‌ ترين شهرهاي جهان
بر اساس اين ارزيابي نيويورک، زوريخ و تورنتو مود‌ب ترين شهرهاي جهان نام گرفتند و بمبئي، بخارست و کوالالامپور نيز به عنوان شهرهاي بي ادب معرفي شده اند.
به گزارش برنا، مجله ريدرز دايجست، به بررسي 35 شهر مهم جهان با شاخص‌هاي منحصر به فرد خود پرداخته است.
شاخص هاي اين انتخاب حول چند مورد بوده است که نوعي جهت‌گيري خاص را در بر مي‌گيرد:
1- بررسان اين پژوهش مطبوعاتي نخست پشت سر ديگران وارد جائي شدند تا ببينند اين افراد در را پشت سر خود مي‌بندند يا خير؟
2- دومين شاخصه اين تحقيق نيز خريد از 20 مغازه يک شهر بوده است تا ببينند رفتار فروشندگان با مشتري‌ها چگونه است؟
3- سومين شاخصه نيز، انداختن عمدي يک پوشه در 20 محله شلوغ شهر بوده تا ببينند چه کساني آن را برداشته يا لگد مي‌کنند.

(با اين حساب آزمون بسيار ساده اى را بركزاركرده اند، و در ابتدائيترين امور سنجيده اند، اكر نكات ديكر نيز ملاك باشد نتيجه جيست؟ نكته مهم اين سه آزمون: احساس مسؤوليت فردي و اجتماعي و احترام براى ديكران اقلا در وقت سودجويي)

بر اساس ادعاي اين نشريه امريکايي به ترتيب "نيويورک، زوريخ و تورنتو" مودب ترين شهرهاي جهان معرفي شدند. بنا بر گزارش اين نشريه پايتخت کشورهاي آلمان، برزيل، کرواسي، نيوزلند، لهستان، مکزيک، سوئد، مجارستان و اسپانيا به ترتيب رتبه هاي چهارم تا دوازدهم شهر هاي مودب را به خود اختصاص دادند.
همچنين شهرهاي آسيائي در اين ارزيابي جزئي از بي‌ادب ترين شهرهاي جهان معرفي شدند. بر اين اساس بمبئي و بخارست پايتخت روماني و کوالالامپور پايتخت مالزي از جمله بي‌ادب ترين شهر ها معرفي شدند. همچنين سئول، سنگاپور و مسکو در رتبه هاي بعدي شهرهاي بي ادب جهان جاي گرفتند.
najm134

تلاش برای مسلمان کردن

پستتوسط najm134 » جمعه اکتبر 05, 2012 9:49 am

پییر وگل» شهروند آلمانی مسلمان شده ایست که با سخنرانی های زیبای خود همه روزه تعدادی شهروند آلمانی را مسلمان می کند و گفته می شود او آلمان را به کشوری اسلامی تبدیل خواهد کرد.
تصوير
najm134

روز جهاني حجاب و تجربه يک روزه حجاب براي زنان غيرمسلمان

پستتوسط najm134 » شنبه فبريه 02, 2013 8:08 pm

این اقدام از سوی یک زن بنگلادشی ساکن آمریکا با هدف ترویج تسامح دینی و تفاهم میان ادیان مختلف اجرا شد." جیس رودیس " دانشجوی ۲۱ ساله نروژی در این باره می گوید: هر چند در پوشیدن حجاب مهارت نداشتم اما بعدا دریافتم که کار مشکلی نیست و راه های مختلفی برای پوشیدن حجاب وجود دارد.وی افزود: همیشه خواهان تجربه کردن حجاب بودم اما به عنوان یک زن غیر مسلمان تصور نمی کردم که حجاب انواع مختلفی دارد.
تصوير
جیس در ادامه گفت: بعد از تجربه کردن حجاب به این نتیجه رسیدم که لازم نیست حتما مسلمان باشم تا حجاب داشته باشم. این مسئله ای است که به زندگی مربوط است و با اسلام نیز ارتباطی دارد. به نظر من مانعی ندارد که یک زن غیر مسلمان هم حجاب داشته باشد.رودیس یکی از صدها زن غیرمسلمانی بود که در مراسم سالیانه روز جهانی حجاب در اول فوریهجاری از حجاب استفاده کردند.
فراخوان این مراسم از طریق شبکه های اجتماعی اعلام شد. این فراخوان توسط " نظمت خان " زن بنگلادشی ساکن نیویورک صورت گرفت که از زنان مسلمان و غیرمسلمان بیش از ۵۰ کشور جهان خواست در این مراسم شرکت کنند.
برگزار کننده روز جهانی حجاب که در ۱۱ سالگی کشورش را به سمت آمریکا ترک کرده است می گوید وقتی به آمریکا آمدم تنها دختری بودم که در مدرسه حجاب داشتم. بزرگ شدنم در محله " برونکس " نیویورک موجب شد معنی تبعیض در رفتار به دلیل حجاب را تجربه کنم. در دبیرستان به من " بتمن " و " نینجا " می گفتند. وقتی به دانشگاه رفتم بعد ۱۱ سپتامبر به من " بن لادن " می گفتند. وضعیت وحشتناکی بود. اکنون باید به این تفرقه ها و اختلافات پایان دهیم به همین دلیل از خواهرانمان خواستیم خودشان برای یک روز حجاب را تجربه کنند.
فراخوان پوشیدن حجاب در روز جهانی حجاب در شبکه های اجتماعی به ۲۲ زبان دنیا ترجمه شد و با استقبال گسترده ای از کشورهای مختلف از جمله آلمان، استرالیا، هند، فرانسه و .. روبرو شد." استر دایل " یکی دیگر از زنان غیرمسلمانی که در این مراسم شرکت کرده است، اظهار داشت: حجاب تنها یک پوشش نیست. به کرامت و حیا مرتبط است. اقدامی که در روز جهانی حجاب انجام شد تجربه مفیدی برای مردم است که یاد بگیرند نباید بر اساس پوشش افراد در مورد آنها قضاوت کنند.
najm134

رفتار اعلي : خانم جوان با خانواده شاد الگوي زن جوان ايراني

پستتوسط najm134 » سه شنبه فبريه 05, 2013 5:58 pm

مهرخانه با خانم جواني كه داراي خانواده شاد بوده و الگوي زن جوان ايراني است گفتگو کرده است، این گفتگو را از نظر می گذرانید:
- در مورد خودتان بفرمایید؛ متولد چه سالی هستید؟ چه تحصیلاتی دارید؟ و چند فرزند دارید؟
حداد هستم؛ ۲۸ ساله، متولد سال ۶۲٫ تا سال دوم دبیرستان درس خواندم و بعد ازدواج کردم و بعد از ازدواج وارد حوزه شدم؛ ۴ سال حوزه درس خواندم. الان هم مادر ۸ فرزند هستم.
- در چه سنی ازدواج کردید؟
حدود ۱۴ سالگی ازدواج کردم.
- همسرتان چند سال داشتند؟
همسرم ۱۶ سال داشتند.
- از ابتدای ازدواج مستقل زندگی کردید؟ همسرتان از همان ابتدای زندگی منبع درآمد داشتند؟
درآمد همان شهریه طلبگی بود؛ ۲ سال و نیم منزل پدرشوهرم رندگی کردیم و بعد برای طرح هجرت به یکی از روستاهای رفسنجان به نام امین شهر انار رفتیم. ۳ سال آنجا بودیم پسر سومم آنجا به دنیا آمد. برگشتیم قم؛ یک خانه اجاره کردیم. چند سال قم بودیم و بعد ۲ سال رفتیم بابل. در بابل همسرم ۲ سال تدریس داشتند و کارهای تبلیغ می کردند و بعد مجدد برگشتیم قم و الان هم قم زندگی می کنیم.

- اولین فرزند شما چند سال بعد از ازدواجتان به دنیا آمد؟

من ۵ ماه بعد از ازدواج باردار شدم.
- آن زمان با خواست خودتان باردار شدید؟ آمادگی روحی داشتید؟
بله، من خودم سبزواری هستم و در قم تنها بودم، به خاطر تنهایی خودم بچه آوردم؛ بعد دیدم بچه آوردن خیلی خوب و شیرین است.
- فاصله سنی فرزندانتان چقدر است؟
بچه اولم متولد سال ۷۷، بچه دوم ۷۹ و باقی فرزندانم ،به جز فرزند چهارم و پنجم که یکسال فاصله سنی دارند، باقی همه دو سال تفاوت سنی دارند.
- اشاره کردید خانواده خودتان پیش شما نیستند. اوایل ازدواج در بزرگ کردن بچه ها کسی به شما کمک می کرد؟
پدرشوهر و مادرشوهرم هم بودند. شوهرم هم کمک می کردند؛ البته الان به خاطر مشغله کاری و فعالیت در یکی از گروه های جهادی اصلاً خانه نیستند، اما اوایل وقت آزاد بیشتری زیاد داشتند و کمک می کردند.
- یکی از دغدغه های خانواده ها برای فرزندآوری بحث معیشت است. می گویند وقتی درآمد کافی نداریم و به سختی معیشت خودمان را تأمین می کنیم، چگونه چند فرزند داشته باشیم؟ درآمد شما به چه صورت است؟ آیا نگران معیشت فرزندانتان نیستید؟ تاکنون به مشکلی در این زمینه برخوردید؟

به عقیده من روزی دست ما نیست و روزی دهنده خداست. و لا تقتلوا اولادکم من املاق نحن نرزقکم و ایاهم تا به حال هم درآمد ما از طلبگی بوده است. شکر خدا تاکنون شوهرم نه از جایی قرض گرفته، نه وامی گرفته، حتی همه از ما قرض می گیرند، نه اینکه خیلی پول داشته باشیم، ولی خدا در همین درآمد کم مان برکت قرار داده است. خدا را شکر تاکنون محتاج کسی نبودیم. البته بچه های ساده و قانعی هم داریم.
داستانی تعریف کنم، یکی از تاجران تهرانی بود که یک مدتی خانه نشین می شود. از او سئوال می کنند چرا خانه نشین شدی؟ می گوید من زمین های کشاورزی زیاد دارم یک بار سر زمین بودم زنبوری می آمد مرتب گندم بر می داشت و می برد. تعجب کردم زنبور که گندم نمی خورد؟ دنبالش رفتم دیدم زنبور گندم را می برد داخل خرابه ای. در این خرابه گنجشک کوری زندگی می کند که وقتی صدای بال زدن زنبور را می شنود، دهانش را باز می کند و زنبور، گندم را می اندازد داخل دهان گنجشک.
خداوند بارها در قرآن فرموده به خاطر روزی بچه هایتان را نکشید. همان خدایی که به بچه در رحم مادر با بند ناف غذا می رساند، بعد از تولدش هم روزی اش را فراهم می کند.

تصوير

- شما در زندگی خودتان با شهریه طلبگی چطور معیشت را مدیریت می کنید؟ چون فکر نمی کنم این شهریه خیلی بالا باشد، با ۸ فرزند و اجاره خانه، خوراک و پوشاک و ….؟
این بحث در فکر ما نمی گنجد که خداوند چگونه برکت به مال می دهد. یک ریاضی دان می رود پیش یکی از علما و به او می گوید: «چرا شما می گویید اگر خمس بدهید مالتان ۲ برابر می شود؟ هر عاقلی می داند اگر از ۵ تا ۱ دانه برداریم می شود ۴ ولی شما می گویید می شود۱۰ تا.» آن عالم می گوید: سگ زاد و ولدش زیاد است و در هر نوبت زایمان توله های زیادی به دنیا می آورد ولی گوسفند سالی یک زایمان دارد. ازطرفی انسان ها از سگ تغذیه نمی کنند و گوشتش را نمی خورند، ولی گوشت گوسفند را می خورند. بیماری، گوسفند را بیشتر از سگ از پا در می آورد و می کشد و… بر طبق این موارد، الان دنیا باید پر از گله سگ باشد، ولی پر از گوسفند است.» این برکت خدا برای ما غیرقابل فهم است.
- یعنی شما از ابتدا اصلاً دغدغه معیشتی نداشتید؟ و همه چیز راحت بوده است؟
نه، آسان نبوده است. یا یک بار همسرم رفته بودند تبریز. قم هوا خیلی سرد بود و آن زمان ۵ بچه داشتم، همه بچه ها مریض شدند. من ۲ تا ۲ تا می بردمشان دکتر. کسی هم نبود کمکم کند. تنها بودم. تا اینکه یک شب دو تا از بچه ها تب ۴۰ درجه کردند و من خیلی سعی کردم تبشان را پایین بیاورم ولی نشد. بردمشان دکتر، دکتر گفت یکی از بچه ها باید بستری شود. من دیدم نمی توانم بچه ها را در خانه تنها بگذارم یا این بچه را در بیمارستان بگذارم، ازطرفی وضعیت مالی ام هم خیلی جور نبود. به دکتر گفتم هر کاری لازم است بگویید در خانه انجام می دهم.
- شما گفتید بارداری سختی دارید. ازطرفی زمان بارداری تان هم ممکن است همسرتان به خاطر نوع کاری که دارند کنارتان نباشند تا حداقل در امورات خانه کمکی به شما بکنند. چه چیزی باعث شده از همان ابتد تصمیم بگیرید فرزندان بیشتری بیاورید و این دوران سخت بارداریتان را تکرار کنید؟
آدم وقتی در راه سختی می رود، وقتی هدفش مشخص شده باشد، وقتی بداند به چه چیزی می خواهد برسد، در این مسیر سختی ها برایش شیرین می شود. ولی وقتی آدم فکر کند یک مادر از زمان شروع بارداری تا زمان زایمان، اجر هزاران شهید را دارد، برایش این سختی ها آسان می شود. وقتی پیامبر می گوید وقتی بچه ای در امتم به دنیا می آید، از انچه که خورشید بر آن می تابد برای من با ارزش تر است، و لولود فی امتی احب مما طلعت علیه الشمس، معلوم است که آدم باز هم بچه می آورد. پیش آمده بعد از زایمانم، زمانی که فرزندم را شیر می دهم، دوستانم از من پرسیده اند باز هم می خواهی بچه بیاوری؟ می گویم: شاید به خاطر درد جسمی ام گاهی با خودم فکر کنم نه، ولی بعد به خودم می گویم خدایا من نمی توانم خود را از تمام این ثواب ها محروم کنم. حیف است.
- خانواده شما و همسرتان چقدر حمایت روحی و معنوی از شما می کنند؟ با فرزندآوری متعدد شما موافقند یا مخالف؟
خانواده شوهرم معتقد به بچه زیاد هستند، اما خانواده خودم یک مقدار به خاطر شرایط جسمی خودم نگرانند مخصوصاً مادرم. ایشان فکر می کنند فقط همسرم دوست دارند و من مجبورم و من می گویم خودم هم راضی هستم. ایشان هم راضی می شوند.
- خانم ها اغلب بعد از بارداری دچار افسردگی و بی حوصلگی می شوند و به سختی می توانند به امورات خانه و حتی فرزندشان برسند. خب شما تقریباً پشت سر هم تجربه بارداری دارید. از لحاظ روحی در چه شرایطی هستید؟
این بحث بر می گردد به همان صحبت قبلی ام؛ وقتی آدم هدفش را مشخص کرده باشد، در راه رسیدن به آن هدف با هر سختی مقابله می کند. با یک کسی صحبت می کردم گفتم: شما درس می خوانید گفت بله درس خواندن را خیلی دوست دارم، حتی بچه هایم را می گذارم منزل مادرم و می روم درس می خوانم. گفتم: شما چون درس خواندن را دوست دارید، در راهش هر سختی را تحمل می کنید. من با افرادی که می خواهند مثل من چند فرزند داشته باشند صحبت می کنم و می گویم باید از نظر روحی و باوری با خودتان کنار بیایید. وقتی آدم خودش نخواهد، کوچکترین مشکلی او را از پا درمی آورد. به خصوص بحث افسردگی بعد از زایمان که برای همه خانم ها هست. البته بستگی به شوهرشان هم دارد که چقدر به خانم رسیدگی کند. البته باز هم تأکید می کنم اگر هدف مشخص باشد، انسان ضربه نمی بیند.
تصوير

- شما از همان ابتدا خودآگاه و با هدف مشخص اقدام به این کار کردید؟
بله، کاملاً.
- یک مقدار از وضعیت منزلتان برایمان بگویید؛ اینکه منرلتان چند اتاق دارد؟ بچه ها اتاق مستقل دارند؟ چه امکاناتی برای بچه ها در منزل دارید؟
فضای مفید خانه ما ۲ تا اتاق است؛ یک اتاق اتاق نشیمن است و یک اتاق دیگر هم اختصاص به کارها و مراجعات همسرم دارد. البته دو اتاق کوچک هم در انتهای حیاط داریم که وسایلمان را در آنجا گذاشته ایم.
- چه امکاناتی برای بچه ها فراهم کرده اید؛ پلی استیشن، بازی های جدید، کامپیوتر و…؟
بچه هایی که با هم بازی می کنند احتیاجی به اسباب بازی ندارند. من خودم شخصاً عقیده دارم بچه هایی که با عروسک، بازی می کنند، خودخواه می شود. من تا به حال به جز یک بار که رفته بودم کربلا و برای بچه هایم دو تا عروسک آوردم، برایشان عروسک و اسباب بازی نخریده ام. بچه هایم با هم بازی می کنند، با هم دعوا می کنند، از حق خودشان دفاع می کنند و… وقتی بچه هایم با هم دعوا می کنند، من طرفداری هیچکدام را نمی کنم. می گویم خودتان مشکلتان را حل کنید. این بچه ها یاد می گیرند که باید از خودشان دفاع کنند و ناز نازی بار نمی آیند.
- شما زایمان هایتان طبیعی بوده است؟ الان بیشتر خانم ها تمایل به سزارین دارند.
بله. بچه هایی که طبیعی به دنیا می آیند، چند درصد با هوش تر هستند از بچه هایی که سزارین می شوند. سلامتی خانم ها در زایمان طبیعی است.
- برای تربیت بچه ها از چه روش تربیتی استفاده می کنید؟ مطالعه می کنید؟
مشکل ما این است که فکر می کنیم بچه که به دنیا آمد، باید او را تربیت کرد؛ در حالیکه اشتباه است. اسلام می گوید از قبل از ازدواج باید به فکر تربیت بچه باشی. می گوید وقتی می روی خواستگاری دقت کن آن دختر یا پسر می تواند مادر یا پدر خوبی برای بچه ات باشد یا نه؟ اما الان این نگاه عوض شده است. فطرت انسان گرایش به خوبی ها دارد.
یکی از معصومین می فرمایند شما سعی کنید بچه را بد تربیت نکنید. اگر بگذاریم از همان ابتدا بچه از کانال کانالی که خدا گفته بزرگ شود، خوب تربیت می شود.
روان شناسی اسلامی اگر بخواهیم بدانیم باید نامه حضرت علی(علیه السلام) به امام حسن(علیه السلام) را بخوانیم. البته من کتاب مسئولیت و سازندگی آقای صفایی حائری را هم برای بحث تربیت فرزند پیشنهاد می کنم.
- بچه های شما تاکنون اعتراضی نسبت به امکانات کمترشان در مقایسه با دوستانشان نداشته اند؟
مشخص است که بچه ها گاهی از این دست حرف ها می زنند. اما باز هم این بر می کردد به بحث تربیت که فرزند جوری بار بیاید که این مسائل خیلی برایش مهم نباشد. در این گونه موارد با بچه ها حرف می زنیم و را و روش درست زندگی کردن را بهش می گوییم و بچه می فهمد که دنیا چقدر بی ارزش است. همسرم در این خصوص خیلی با بچه ها با زبان خودشان صحبت می کند. تمام بچه ها بچه های خوبی هستند ما پدر و مادر بچه ها را بد می کنیم. اگر مادری بعد از یک مهمانی خودش از تجملات و زندگی میزبان با حسرت تعریف کند، بچه هم اینگونه بار می آید. اگر بچه بی ارزشی دنیا را در نگاه پدر و مادرش ببیند، برای او هم این مسائل بی ارزش می شود. اما متاسفانه درد دین در جامعه ما کم شده است. خانواده ها ازینکه نکند بچه به خاطر برخی نداشته ها ناراحت شود، یا به قولی عقده ای شود، هر چیزی که بچه بخواهد بلافاصله برایش تهیه می کنند ولی غافل از اینکه سختی ها انسان های بزرگ تحویل جامعه می دهد.
- من متوجه شدم همسرتان خیلی کم منزل هستند و ولی حضور پررنگ و مؤثری دارند. ایشان چه رابطه ای با شما دارند؟ چه اخلاقیات خوبی دارند که می توانید به آقایان توصیه کنید؟
همسرم کم منزل هستند ولی وقتی هستند حضور پررنگی دارند؛ با بچه ها صحبت می کنند. من تربیت خوب بچه ها و احترامی که به ما می گذارند را مدیون شوهرم هستم که با بچه ها رابطه صمیمی دارد. اغلب آقایان وقتی خسته با منزل می آیند و بچه ها سر و صدا می کنند ناراحت می شوند و به خانم می گویند بچه را ساکت کن ولی همسر من اینطوری نیستند.
آقایان باید رعایت خانم هایشان را بکنند. نه اینکه مدام در منزل باشند و کار کنند، بلکه الان اغلب خانم ها گله دارند که همسرانشان کارهای بیرون از منزل را می آورند خانه؛ پای کامپیوتر و لب تاب می نشینند. در حالیکه باید سعی کنند اوقاتشان را با بچه ها و خانواده بگذرانند؛ با بچه ها بیرون بروند، بازی کنند و… ما الان مسافرت های زیادی می رویم. هرچند بیشتر به خاطر کار تبلیغ است. ولی حتی در آنجا هم همسرم بعضی از بچه ها را با خودشان می برند تا به من کمک کنند.
- از بچه هایتان هم برایمان بگویید؛ سن و سالشان، خصوصیات اخلاقی و خوبشان؟
خدا رو شکر یک صفت مشترک بین همه بچه هایم، خصلت دلسوزیست؛ هم نسبت به یکدیگر و هم نسبت به من و پدرشان.
دختر بزرگم، مطهره، اول دبیرستان است؛ رشته معارف در جامعه الزهرا می خواند. دختر دومم محدثه، دوم راهنمایی و فرزند سومم مهدی کلاس پنجم، بچه چهارم مهدیه کلاس سوم و بچه پنجم کوثر کلاس اول، بچه ششم ابوالفضل پیش دبستانی، بچه هفتم فاطمه ۳ ساله و بچه هشتم عباس که ۴ ماهش است.
    najm134

تاثير مسلمانان بر فرهنگ مردم بريتانيا از طريق فوتبال

پستتوسط najm134 » جمعه جولاي 19, 2013 11:39 am

کودکانی که در پارک‌های شهر نیوکاسل فوتبال بازی می کنند، به تقلید از بازیکنان مسلمان این تیم پس از زدن گل سجده می‌کنند.

این کودکان شاید دقیقا ندانند که سجده چه معنایی دارد ولی مفهوم آن این است که این حرکت تبدیل به بخشی از فرهنگ بریتانیایی شده و امروزه این جامعه بیشتر آداب مسلمانان را می‌شناسد.

مسلمانان چگونه فوتبال انگلستان را تغییر داده‌اند؟

زمانی که لیگ برتر انگلستان در سال ۱۹۹۲ آغاز شد تنها یک بازیکن مسلمان در آن بازی می کرد؛ نعیم هافبک اسپانیایی باشگاه تاتنهام، اما امروز ۴۰ بازیکن مسلمان در لیگ برتر مشغول به بازی هستند که تاثیر عمده‌ای بر فرهنگ این بازی در انگلستان گذاشته‌اند.

پنجم فوریه سال ۲۰۱۲، اتفاقی در بازی نیوکاسل مقابل آستون ویلا در ورزشگاه سنت جیمز پارک تبدیل به نمادی از تاثیر بازیکنان مسلمان بر لیگ برتر انگلستان شد.

در دقیقه ۳۰ بازی، دمبا با مهاجم پیشین نیوکاسل پس از باز کردن دروازه تیم میهمان همراه با هموطن سنگالی‌اش پاپیس سیسه به نزدیکی پرچم کرنر رفت و هر دو سجده کردند.

یکی از علت‌های اصلی افزایش تعداد بازیکنان مسلمان، جهانی شدن فوتبال است.

استعدادیاب ها تور خود را برای یافتن بازیکنان با استعداد در همه جا پهن کرده‌‌اند و همین باعث می‌شود که لیگ برتر تبدیل به لیگ متفاوت با فرهنگ‌های گوناگون شود.

مردان جوانی که ریشه آنها از دهکده‌ای دوردست در غرب آفریقا و یا محله فقیرنشین در پاریس است تبدیل به ستاره‌های جهانی می‌شوند.

آنها شاید با حضور در لیگ برتر به شهرت و ثروت برسند اما بسیاری ریشه‌های فرهنگی و هویت خود را فراموش نکرده و به آن پایبند می‌مانند. چیزی که باعث تسلی و آرامش این بازیکنان در زمانی که مشکلات و سختی‌ها می‌شود، باور اسلامی آنها است.

زمانی که بازیکنی در حد و اندازه‌های دمبا با که سال گذشته به باشگاه متمول چلسی پیوست می گوید در مورد مسائل مذهبی خود جدی است، شاید افرادی این بحث را مطرح کنند که باشگاه ها دیگر نمی توانند این موارد مذهبی را نادیده بگیرند.

مسئله مهم این است که در برخی از باشگاه‌های لیگ برتر، مربیان و باشگاه نیازهای مذهبی بازیکنان را درک کرده و آنها را مد نظر قرار می‌دهند.

بازیکنان مسلمان نیاز به غذای حلال، داشتن امکان دوش گرفتن جدای از سایر اعضای تیم و همچنین اختصاص محلی برای به جا آوردن شعائر مذهبی خود دارند.

تا همین چند وقت پیش، به تمام بازیکنانی که به عنوان بازیکن برتر زمین انتخاب می‌شدند بطری شامپاین اهدا می‌شد.
    نوشیدن الکل در برای مسلمان منع شده است برای همین وقتی پس از بازی منچسترسیتی و نیوکاسل یحیی توره با احترام از گرفتن بطری شامپاین از مجری تلویزیون شبکه اسکای خودداری کرد، مسئولان برگزاری مسابقات را مجبور کرد که به این موضوع توجه کنند.
    پس از این رخداد، شامپاین به تدریج کنار گذاشته شد و در حال حاضر بازیکنانی که به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شوند به جای شامپاین، یک جام کوچک دریافت می‌کنند.

زمانی که باشگاه لیورپول در سال ۲۰۱۲ موفق شد قهرمان جام اتحادیه شود، بازیکنان این تیم در رختکن مراقب بودند در هنگام خوشحالی مشروبات الکلی را به لباس و یا به سمت دکتر مسلمان این تیم نپاشند.

رمضان و فوتبال حرفه‌ای

یکی از مواردی به طور عمده تیم ها را دچار مشکل می‌کند، بحث مدیریت بازیکنان مسلمان در ماه رمضان است.
    چگونه بازیکنی که بیش از ۱۸ ساعت در روز، نه آبی می‌نوشد و نه غذایی می‌خورد، قادر خواهد بود عملکردی عالی در طول ۹۰ دقیقه داشته باشد؟
    برخی از بازیکنان اصرار دارند که در طول ماه رمضان هر روز روزه بگیرند و گروهی دیگر ترجیح می‌دهند در زمان تمرین تیم روزه داشته باشند و در روز مسابقه روزه نگیرند.
    باشگاه‌ها تمایل دارند این دوره را همراه با مدارا سپری کنند ولی این یک ماه دروه سختی هم برای مربیان و هم برای بازیکن است.
    ابو دیابی بازیکن ۲۷ ساله باشگاه آرسنال درباره ماه رمضان و روزه می‌گوید: "آرسنال ترجیح می دهد که من روزه نگیرم ولی آنها متوجه نیستند که این ماه برای من خاص و محترم است، آنها سعی می کنند که با شرایط من کنار بیایند تا من وضعیت راحت تری داشته باشم."

از سوی دیگر دمبا با تاکید می‌کند که در زمان فرا رسیدن ماه رمضان مشکلاتی را با مربیان خود داشته ولی در نهایت روزه گرفته است.

او می گوید: "هر وقت که من مربی داشتم که با روزه گرفتن من مشکل داشت، به او می‌گفتم، ببین من روزه می گیرم و اگر عملکرد و بازی من همچنان با وجود روزه دار بودن، مناسب و خوب بود، بازی می کنم و اگر بد بود، تو حق داری که من را روی نیکمت بگذاری."

ممدی سیدبه مهاجم پیشین باشگاه استوک هم درباره روزه گرفتن در روز مسابقه می‌گوید: "بازیکنانی هستند که در روز مسابقه روزه دارند و خوب هم بازی می‌کنند و مشکلی هم در آن نیست. اما من مراقب هستم که روز بازی روزه نگیرم و بهانه به دست مردم ندهم."

البته امسال ماه رمضان، روز ۷ اوت به پایان می‌رسد، ۱۰ روز پیش از آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال انگلستان.

ربا و حامیان مالی

حامیان مالی هم یکی دیگر از مشکلات بازیکنان مسلمان با تیم‌های لیگ برتری بوده است. تیم ‌هایی که روی پیراهن خود شرط بندی و یا شرکت‌های وام کوتاه مدت با بهره های بسیار بالا را تبلیغ می‌کنند، بازیکنان مسلمان را در شرایط دشواری قرار می‌دهد چرا که این به معنی تبلیغ بازیکنان مسلمان برای فعالیت شرکت‌‌هایی است که با آموزش‌های اسلام تناقض دارد.

ماه پیش پاپیس سیسه مهاجم نیوکسل گفت که قصد دارد با این باشگاه درباره اسپانسر جدید تیم که یک شرکت ارایه دهنده وام‌های کوتاه مدت است صحبت کند، چرا که او نگران این است که عقاید اسلامی او با تبلیغ برای این شرکت خدشه دار شود.

اما ناتهان الینگتون مهاجم سابق تیم‌های ویگان و وست برام نظر دیگری دارد، او معتقد است که اسپانسرهای باشگاه‌های مختلف، تاثیری بر عقاید اسلامی بازیکن نمی‌گذارند.

او می گوید: "فکر می کنم این مسئله‌ای است که بازیکنان مسلمان روی آن کنترلی ندارند، در عین حال بر اساس قوانین اسلام بازیکن مسلمان حق قمار کردن را ندارد، فکر می کنم این مسئله‌ای است که شما نمی توانید تاثیری روی آن بگذارید."

علی الحبسی دروازه‌بان عمانی باشگاه ویگان موافق این نگاه است، او می‌گوید: "ما بازیکن هستیم و معمولا این جور چیزها جزیی از فوتبال است. ما نمی توانیم درباره آنها کاری انجام دهیم، ما فقط باید کار خود را بکنیم."

هواداران تیم ها هم درباره آداب اسلامی آموزش می بینند

زمانی که آلن پاردیو سرمربی نیوکاسل عملکرد دمبا با در آغاز فصل ۱۲-۲۰۱۱ را مرتبط با روزه گرفتن او دانست، هواداران این باشگاه با استفاده از این اظهار نظر شعاری با مضمون گلزنی او پس از ماه رمضان ابداع کردند.
    najm134

درج حدیثی از پیامبر بر روی آب معدنی‌های استرالیایی

پستتوسط najm134 » جمعه آگوست 09, 2013 2:46 am

یک شرکت تولید آب معدنی در استرالیا برای جلوگیری از اسراف آب، بر روی محصولات خود حدیثی از پیامبر اکرم(صلي الله عليه وآله) را درج کرده است.
    سایت قم فردا نوشت: اخیراً یک شرکت محصولات غذایی در استرالیا در اقدامی تبلیغی برای جلوگیری از اسراف و هدر دادن آب بر روی بطری های آب معدنی تولیدِ خود، حدیثی از نبی مکرم اسلام(صلي الله عليه وآله) در مذمت و نهی از اسراف درج کرده که با بازتاب بسیار گسترده ای در این کشور همراه بوده است.
    بنابر این گزارش، حدیث نبوی ای که این شرکت استرالیایی بر روی بطری های آب معدنی منتشر کرده آن حدیث معروف است که حضرت رسول(صلي الله عليه وآله) می فرماید: «آب را اسراف نکنید هرچند در کنار نهر جاری باشید.»

تصوير
    najm134

هفده تا بچه هم کافی نیست!

پستتوسط najm134 » يکشنبه اکتبر 20, 2013 10:58 pm

در حالی که ما میان شک دو و سه مانده ایم، و بالأخره نمی دانیم دوتا بچه کافیه یا سه تا، زن و شوهری آمریکایی معتقدند که هفده تا بچه هم کافی نیست!
    تصوير
    به گزارش روزگارنو، در حالی که خانم و آقای کاژن - به ترتیب 42 و 46 ساله- روز سه شنبه از هفدهمین فرزندشان استقبال کردند، اعلام کردند که در تدارک بچه بعدی اند و نمی خواهند خود را از افتخار داشتن او محروم کنند.

پدر خانواده می گوید: ورود هر عضو تازه، تجربه ای شگفت انگیز است و من هر بار نمی توانم از شوق گریه نکنم.

البته خانم و آقای کاژن، امسال پدر بزرگ-مادر بزرگ شدن را هم تجربه خواهند کرد.
    تصوير
    تصوير
    najm134

نماز اول وقت بر فراز دیوار چین

پستتوسط najm134 » يکشنبه مه 25, 2014 12:32 am

تصوير
    najm134

بعدي

بازگشت به پاكيزه شناسى

Aelaa.Net