رفتار اعلى

Re: رفتار اعلى

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه فبريه 07, 2019 5:35 pm

فیلم: نماز خواندن تیم عراق قبل از بازی در جام ملت ها

Image

شفقنا ورزشی-فیلم مربوط به نماز خواندن اعضای تیم ملی فوتبال عراق که از شیعیان وسنی ها هستند در استادیوم امارات وقبل از یکی از بازی های جام آسیا است.
این فیلم در فضای مجازی عراق بسیار مورد استقبال مردم واقع شده است.

برای تماشای فیلم روی لینک زیر کلیک نمایید
http://www.aelaa.net/Ersaal/5/2/NamaazIraq.mp4
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه فبريه 20, 2019 12:53 pm

بانوی ایرانی عملا علوم اجتماعی تدریس کرد

وقتی درس علوم اجتماعی عملی می شود.

به گزارش اسپوتنیک، بانوی ایرانی به نام "صفورا غله زاری" معلم بازنشسته آموزش و پرورش درس "علوم اجتماعی" شخصا به جمع آوری زباله می پردازد.

https://www.instagram.com/p/Bs6G6KohNe0 ... _copy_link

او زباله های شهر را در "بندر انزلی" جمع آوری کرده و آنها را می فروشد.
گفته شده است که او با درآمد حاصل از فروش زباله ها تا کنون توانسته است ۴ ویلچر برای افراد کم توان خریداری کرده و ۶ کتابخانه عمومی تاسیس کرده است.
بسیاری از کاربران از این که این معلم توانسته است آموزه های اجتماعی خود را علاوه بر تدریس، عملا اجرا کند بسیار خرسند شده و او را افتخارآفرین خواندند.
بسیاری از کاربران بر بانوان سخت گوش و الهام بخش درود فرستاده و معتقدند که باید از آنان تقدیر نمود.

Image
pejuhesh232

زن یهودی، اموالی که مادرش از فلسطینی‌ها دزدیده بود باز گردا

پستتوسط najm134 » چهارشنبه مارس 13, 2019 8:14 pm

زن یهودی، اموالی که مادرش در سال ۱۹۴۸ از فلسطینی‌ها دزدیده بود را بازگرداند

یک زن یهودی، اموالی که مادرش از منزل یکی از فلسطینی ها در سال 1948 میلادی دزدیده بود را بازگرداند.
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ یک زن یهودی، اموالی که مادرش از منزل یکی از فلسطینی ها در سال 1948 میلادی دزدیده بود را به شهرداری "الطيبة" بازگرداند.

این زن تقریبا هفتاد ساله که هنرمند است، گفت: مادرم در سال 1948 میلادی افسر ارتش رژیم صهیونیستی بود و در حمله به شهر "الطيبة" اموال یک فلسطینی را به سرقت برد و من سال ها آنها را به صورت امانت نگه داشته بودم.

وی هویت خود را فاش نکرد چون از گروه های تندرو اسرائیلی که این کار را خیانت می دانند، هراس دارد.

این اموال که شامل یک سجاده نماز، لباس مردانه و مقداری اثاث منزل است، پس از تحویل به شهرداری الطيبة، به موزه انتقال داده شد.

گفتنی است فلسطینی ها سال 1948 را نکبت فلسطین «النكبة» می نامند چون در این سال چندین هزار فلسطینی، در طول جنگ ۱۹۴۸ اعراب و اسرائیل و جنگ داخلی، خانه های خود را ترک کردند.

Image Image
Image Image
Image
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه مارس 29, 2019 2:59 pm

زوج نوجوانی که می‌خواهند سن ازدواج را پایین بیاورند

ویدئوی زوجی که در نوجوانی ازدواج‌کرده‌اند در فضای مجازی خبرساز شده است. این زوج می‌گویند هدفشان این بوده که بگویند زیر ۱۸ ساله‌ها کودک نیستند و حق‌ دارند اگر می‌خواهند ازدواج کنند.

Image

گروه خانواده؛ نعیمه موحد: دختر و پسر جوانی پشت به پرده‌ای مشکی روبه روی دوربین ایستاده‌اند، با لبخند به هم نگاه می‌کنند و خدا را به خاطر اینکه آن‌ها را در ۱۴ سالگی دختر و ۱۶ سالگی پسر باهم آشنا کرده و منجر به ازدواجشان شده است، شکر می‌کنند. این ویدئو که با هشتگ «ما_آدمیم» منتشر شد شب گذشته حسابی در فضای مجازی سر و صدا کرد. «کوثر کریمی» و «حسین جمشیدی»، زوجی که در سن و سال کم باهم ازدواج‌ کرده‌اند، روبه‌روی دوربین ایستاده‌اند و از بقیه می‌خواهند اگر آن‌ها هم در سن کم ازدواج‌کرده‌اند یا قصد این کار را داشته‌اند اما عرف جامعه جلوی آن‌ها را گرفته است، داستان خودشان را در شبکه اجتماعی اینستاگرام به اشتراک بگذارند. درخواست آنها در همین زمان کوتاه، مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته و البته بسیاری هم با آن مخالفت کرده‌اند. انتشار گسترده این ویدئو و حواشی بعدازآن باعث شد سراغ این زوج برویم و از آن‌ها علاوه بر ماجرای آشنایی و ازدواجشان، از ماجرای ویدئوی پربازدید این روزهای فضای مجازی هم بپرسیم.

Image
شما زندگی زیر یک سقف را شروع کرده‌اید؟

[کوثر] هنوز نه. دو سال است که عقد کرده‌ایم و ان شاالله تا چند ماه دیگر هم قصد داریم به خانه خودمان می‌رویم.

وضعیت مالی خانواده‌ها چه طور است؟ حتماً ازنظر مالی حمایت می‌شوید.

[کوثر] خانواده همسرم آن‌قدر متمکن نیستند که بتوانند به ما کمک کنند. پدرشوهرم در مازندران مربی کشتی در یک باشگاه استیجاری است. حتی همسرم می‌گوید برای خرید حلقه ازدواج من، انگشتر مادرش را فروخته‌اند. اوایل آن‌ها هم زیاد موافق این ازدواج نبودند و شک داشتند که همسرم ازنظر مالی توانایی اداره یک نفر دیگر را هم داشته باشد. پدر من هم کارمند است و خانه استیجاری دارد.

شما هنوز زیر یک سقف نرفته‌اید. با توجه به اینکه همسرتان شغل ثابتی ندارد و حمایت مالی هم نمی‌شوید، فکر کرده‌اید چه طور می‌خواهید مسائل مالی را مدیریت کنید؟

[کوثر] ما تقریباً الآن هم مسائل مالی‌مان را از خانواده جدا کرده‌ایم. در این دو سالی که عقد کرده‌ایم هر کاری را که بگویید برای اینکه استقلال مالی داشته باشیم امتحان کرده‌ایم. خرده‌فروشی، کارهای اینترنتی، راه‌اندازی صفحات فروش اینترنتی. از هرکدام هم مقداری پول پس‌انداز کرده‌ایم و مثلاً جشن عقد گرفته‌ایم. یا مثلاً خرید عیدمان را با پول خودمان انجام می‌دهیم. خودمان می‌خواهیم که خانواده‌ها کمترین کمک را به ما بکنند تا هرروز بیشتر مستقل بشویم.

Image
مسائل مالی به زندگی‌تان فشار نمی‌آورد؟

[کوثر] اوایل خیلی سخت بود. مثلاً رفتیم جایی، برای برگشت حتی پول اسنپ هم نداشتیم. اما بیشتر مسیر را پیاده آمدیم و خیلی هم خوش گذشت (می‌خندد). سخت که هست اما خیلی‌ها هم هستند که ترجیح می‌دهند ازدواج کنند و این شرایط را باهم پشت سر بگذارند. در صفحه اینستاگرام من در قسمت نظرات خیلی‌ها این را می‌گویند.

[color=#0000FF]ماجرای آشنایی‌تان چه طور اتفاق افتاد؟[/color]

[کوثر] من کارهای فرهنگی را خیلی دوست داشتم، از همان ۱۴-۱۳ سالگی در پایگاه‌های بسیج بودم و در جنبش‌های مختلف هم فعال بودم و کار می‌کردم. در شبکه‌های اجتماعی در راستای همین اهداف شناخته‌شده بودم. مادرم هم در همین فعالیت‌ها بود و ایشان را به‌عنوان مشاور بچه‌هایی که فعالیت فرهنگی می‌کنند هم می‌شناسند. همسرم در همین گردهمایی‌ها و همچنین از طریق صفحات من در فضای مجازی، کارهایم را دیده بودند اما نسبت من و مادرم را نمی‌دانستند. به ایشان از قصدشان برای ازدواج می‌گویند. بعد هم آدرس یکی از صفحات مجازی من را برای مادرم می‌فرستند و می‌گویند طرف موردنظر من این خانم است. مادرم چیزی به همسرم نمی‌گوید اما نصیحت می‌کند که در این سن و سال بهتر است دنبال درس باشد و بعد هم شغل، تا برای ازدواج آماده بشود.

همسرم تا یک سال هر کاری که به ذهنتان برسد انجام داد. درسش تمام شد و کارهای مختلف زیادی هم امتحان کرد. الآن گرافیست است و از همان موقع هم کارهایی در این حوزه انجام می‌داد. بالاخره یک سال آن‌قدر اصرار کردند تا خانواده‌ام اجازه دادند به خواستگاری بیایند و بعد هم ازدواج کنیم.

Image
چرا خانواده‌تان اول مخالف بودند؟

[کوثر] هم‌ سن کمی داشتیم و هم اینکه شوهرم شغل ثابت نداشتند. خودم هم اصلاً در این وادی‌ها نبودم که به ازدواج فکر کنم. در خانه پدرم وضعیت خوبی داشتم و این‌طور نبود که بخواهم ازدواج کنم تا یک موقعیت‌هایی به دست بیاورم.

پس چه شد که خودتان و خانواده رضایت دادید؟

[کوثر] همسرم و خانواده‌اش در طول یک سال آن‌قدر رفتند و آمدند که پدر و مادرم هم به این نتیجه رسیدند که وقتی کسی در ازدواج آن‌قدر ثابت‌قدم است و علی‌رغم سخت‌گیری‌ها هنوز هم سر حرفش هست، پس می‌تواند ملزومات یک ازدواج را هم فراهم کند. درست است که همسرم شغل ثابت نداشت اما از حرفه‌اش که کار گرافیک است کسب درآمد می‌کرد. خودم هم در این‌یک سال نظرم درباره ازدواج عوض‌شده بود و به ایشان علاقه‌مند شده بودم.

شما در آن سن و سال چه طور فکر کردید که آمادگی ازدواج رادارید؟

[حسین] متأسفانه این‌طور جاافتاده که هرکس زیر هجده سال دارد و می‌خواهد ازدواج کند، موضوع او را به مسائل جنسی ربط می‌دهند. اطرافیان من اکثراً با یک نفر از جنس مخالف دوست هستند. پس یعنی این نیاز جنسی نیست بلکه بیشتر یک نیاز عاطفی است. هرکس در این سن و سال نیاز روحی دارد که با یک نفر رابطه عاطفی و محبت‌آمیز داشته باشد. من هم این نیاز را در خودم حس می‌کردم اما گفتم چرا بروم سراغ نوع گناه دارش! دین که ازدواج را تأیید می‌کند، روان‌شناس‌ها هم که می‌گویند ازدواج هزاران مزایا دارد، یک نفر دیگر می‌گوید ما با هیچی ازدواج کردیم اما همه‌چیز را دوتایی ساختیم. گفتم خب چرا من ازدواج نکنم؟

اما داشتن شغل برای ازدواج لازم است!

[حسین] شغل که لازم است. اما اینکه این شغل باید ثابت و رسمی باشد را عرف جا انداخته است. پدرخانم من هم به خاطر همین نبود شغل ثابت، بعد ازیک‌سال و خورده‌ای راضی شدند که ما به خواستگاری برویم. اما همین الآن دوستان من از صبح تا شب‌کار می‌کنند، کار ثابت هم دارند اما وقتی می‌گوییم ازدواج کن، می‌گوید نمی‌شود خرج دارد. اما خدا در قرآن گفته روزی را خودم می‌دهم.

خانواده تان مذهبی هستند؟

[حسین] پدر و مادرم زیاد مذهبی نیستند. خانواده همسرم از ما مذهبی‌تر هستند. اما همین پدر من که شاید مذهبی به‌حساب نیاید همیشه می‌گوید روزی را خدا می‌دهد. درحالی‌که من مذهبی‌های زیادی را دیده‌ام که به خاطر همین مسائل مالی مانع ازدواج فرزندانشان می‌شوند.

به این فکر کرده‌اید که شاید بعدها از ازدواج زودهنگام پشیمان بشوید؟

[حسین] من یک‌دفعه‌ای ازدواج نکردم. این‌طور نبود که بروم خواستگاری و پدرخانمم دخترش را به من بدهد! نزدیک دو سال با خودم کلنجار رفتم و فکر کردم. با روحانی‌ها و افراد باتجربه زیادی مشورت کردم. آمادگی‌اش را داشتم و با چشم‌بسته جلو نرفتم که بگویم الآن این مشکل پیش آمد، من توانایی‌اش را ندارم پس طلاق بگیرم!

Image
از ماجرای ویدئوی پرسروصدایی که منتشر کردید بگویید. چه طور شد تصمیم گرفتید این ویدئو را بسازید؟

[کوثر] ما درباره لایحه‌ای که سن ازدواج را محدود می‌کرد شنیده بودیم و می‌خواستیم درباره این موضوع کاری انجام بدهیم. تصمیم گرفتیم از پتانسیل صفحه اینستاگرام من استفاده کنیم و بقیه هم تجربیاتشان را بگویند. من از طریق صفحه‌ام می‌دانستم که خیلی‌ها زیر بیست سال ازدواج‌کرده‌اند و خوش‌بخت هستند. خب صدای ما و این‌ها هم باید شنیده می‌شد و ما باید می‌گفتیم که کودک نیستیم. دغدغه‌مان این بود که خیلی‌های دیگر مثل ما هستند که دوست دارند ازدواج کنند اما عرف و خانواده‌ها مانع آن‌ها می‌شوند.

ویدئو خیلی حرفه‌ای درست‌شده بود. ساخت آن را به‌جایی سفارش دادید؟

[کوثر] نه. همسر من گرافیست است و دوربین مناسب دارد. متن و سناریو را هم خودمان نوشتیم و با همان دوربین همسرم کار را ضبط کردیم. البته تدوینش را یکی از دوستان همسرم انجام داد و این ویدئو برایمان حتی یک هزار تومان هم‌ خرج نداشت.

مسیح علی‌نژاد هم پستی درباره ویدئوی شما گذاشت و گفت تبلیغ ازدواج کودکان است.

[کوثر] اتفاقاً خیلی خوشحال شدیم که او این پست را گذاشت. تا قبل از این شاید ذره‌ای شک کرده بودیم که نکند کارمان درست نباشد. اما وقتی علی‌نژاد آن پست را گذاشت و طرفدارانش شروع به فحاشی به ما کردند فهمیدیم راه را درست رفته‌ایم. علی‌نژاد قسمت دوم این ویدئو را حذف کرده بود. چون در قسمت دوم ما دلیلمان از انتشار این ویدئو را می‌گوییم و او حتماً ترسیده که نکند طرفدارانش حرف درست را هم بشنوند.

برای مشاهده ویدئو روی لینک زیر کلیک کنید:
www.aelaa.net/Ersaal/5/2/video-480.mp4
pejuhesh232

حضور غیرمسلمان‌ها در نمازجمعه نیوزیلند

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 07, 2019 7:08 pm

حضور غیرمسلمان‌ها در نمازجمعه نیوزیلند

نخست وزیر و شهروندان نیوزیلندی با حضور در محل اقامه نماز جمعه مسلمانان در شهر کراست‌چرچ، به قربانیان حمله تروریستی هفته گذشته ادای احترام کردند.

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

شرکتی مصری به زنان در ایامی خاص مرخصی می‌دهد

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مه 12, 2019 5:09 pm

شرکتی مصری به زنان مرخصی قاعدگی می‌دهد

شرکتی مصری هر ماه به زنان یک روز مرخصی قاعدگی با‌حقوق می‌دهد.

زنان کارمند این شرکت بازاریابی دیجیتال با نام «‌Shark and Shrimp» در قاهره لازم نیست گواهی پزشکی بیاورند تا ثابت کنند پریودهای دردناک دارند.

رانیا یوسف، رییس بخش منابع انسانی این شرکت، به ایندیپندنت گفت: «این گزینه‌ای است برای تمام کارمندان زن و می‌توانند انتخاب کنند کدام روز را مرخصی بگیرند.»

«ما به کارمندانمان ۱۰۰ درصد اعتماد داریم و می‌دانیم از این تصمیم سوءاستفاده نمی‌کنند. کارمندها اول شوکه شدند و خجالت کشیدند چون این‌جا در خاورمیانه و شمال آفریقا، صحبت آزادانه و بی‌پرده‌پوشی از این مساله عادی نیست.»

«اما بعد از این‌که فهمیدند حریم خصوصی‌شان حفظ می‌شود و روزهای قاعدگی‌ بین خودشان و کارمند خانم بخش منابع انسانی محرمانه می‌ماند، خیلی خوشحال شدند که شرکت نه فقط به عملکرد کاری‌شان بلکه به نیازهای انسانی‌شان هم توجه دارد.»

به‌ گفته سخنگوی این موسسه، مدیرعامل شرکت، محمد نعیم، پس از مطالعه مقاله‌های پزشکی درباره دردهای قاعدگی و مشاهده این‌که بسیاری از کارمندهای زن موقع قاعدگی درخواست استفاده از مرخصی تعطیلات سالانه می‌دهند، تصمیم گرفت این سیاست را اجرایی کند.

برخی مصری‌ها ایده «مرخصی قاعدگی» را به باد تمسخر گرفته‌اند و شرکت با «سیل نظرات توهین‌آمیز و تمسخرآمیز» روبه‌رو شده است، اما بقیه این تصمیم را تحسین کرده‌اند. این حرکت در پی پیشنهاد اخیر روزنامه‌نگار زنی صورت گرفت که کارزاری برای مرخصی قاعدگی زنان مصری به راه انداخته بود.

مرخصی قاعدگی در کشورهایی نظیر ژاپن، کره جنوبی، تایوان، اندونزی و زیمباوه به رسمیت شناخته شده است. برخی شرکت‌های خصوصی هندی نیز چنین سیاستی را دنبال می‌کنند.

در کره جنوبی، اگر زنان از مرخصی قاعدگی که حق قانونی‌شان است استفاده نکنند می‌توانند آن را به‌صورت اضافه حقوق بگیرند.

سال گذشته، ایتالیا هم تلاش کرد چنین قانونی را به تصویب برساند تا اولین کشور غربی باشد که «مرخصی قاعدگی» رسمی برای زنان شاغل قائل می‌شود، اما به تصویب نرسید.

امیکا جورج، دانشجوی ۱۹ ساله‌ و بنیانگذار کارزار «پریودهای رایگان»، تاکید دارد بریتانیا نیز باید مرخصی قاعدگی را اجرایی کند.

او می‌گوید: «ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که پریود را مایه شرم و خجالت‌آور می‌بیند ــ صحبت از پریود در محل کار به تابوشکنی کمک می‌کند. این چیزی نیست که زن‌ها به‌خاطرش خجالت‌ بکشند و شرم داشته باشند.»
pejuhesh232

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مارس 01, 2020 5:27 pm

نماز جمعه در شهر قم با رعایت جهات طبی برگزار می شود

وبسایت آستان مقدس حضرت معصومه (س) وابسته به تولیت حرم مطهر، با تصمیم شورای تامین استان قم برای عدم برگزاری نماز جماعت مخالفت کرد.

Image

به گزارش «انتخاب»؛ در بیانیه ای که این وبسایت منتشر کرده، آمده است:

کرونا ویروسی ضعیف که الگوی فراگیری سریع و چابکی دارد، همین ویژگی توانسته ظرف کمتر از ۳ ماه بدنه ای عظیم از ساختارهای اقتصادی دنیا را به سقوط و انحطاط مواجه کند! اما چگونه ملکه‌ی کوچکی توانست چنین ضربه‌ای به ساختارهای هوشمند اقتصادی ملل وارد کند که این روزها(این کشورها) به نوعی در بلوک تقابل آمریکا قرار گرفته‌اند.

رسانه‌ها نقش کلیدی توسعه و بسترهای مستعدی برای همه گیری و سرعت شیوع این ویروس بوده و هستند، این در حالی است که مواجهه ساختاری برای تقابل با این ویروس از راهکارهای عقلایی جهان سیاست است؛ اما سؤال مهم و حیاتی در این بستر این است که آیا اقدمات ساختاری همچون اقدام‌ تقابلی شورای تأمین تا کنون چنین مولفه ای داشته و یا دارد؟

در پاسخی تلخ باید برای تاریخ چنین نوشت؛ اقدام‌ شورای تأمین عموما از اقدمات مدیریت بحران بوده و حاشیه این اقدام‌ها می‌تواند زمین مستعدی برای نشر و گسترش هدف اصلی این اپیدمی باشد، باید توجه داشت که کرونا در پنجره جمعیتی ۱ میلیارد و ۳۸۶ میلیون نفری چین توانسته تنها حدود ۲ هزار و ۵ نفر قربانی چینی بگیرد در حالی بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نیویورک پست در پنجره جمعیتی ۳۲۷ میلیون نفری آمریکا آنفلوانزا توانسته از مهر امسال تاکنون بین ۱۶ تا ۴۱ هزار نفر قربانی بگیرد.

این تفاوت چشم گیر نشان می‌دهد که اپیدمی کرونا با آرامش و سکینه عمومی جوامع انسانی هدف قابل حل است، به این معنا که دومینوی کرونا با آرامش ملی کشورهای مبتلا می‌تواند متوقف شده و شبه بحران سیاسی اقتصادی کرونا برای همیشه به تاریخ بپیوندند.

اما آنچه که شورای تأمین در مصوبه خود به تاریخ ۵ اسفند ماه برای آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها تجویز کرد، تعطیلی نماز جماعت و ضدعفونی کردن مضجع شریف و اماکن مقدسه حرم بود! اقدام و تجویزی که ناشی از عدم شناخت دقیق ساختارهای اصیل ایمانی تمدنی جهان اسلام است، ساختارهایی که از چند ده قرن گذشته از سوی عالمان و فقهای خاصه شیعه برای تطهیر و حراست از بیماری‌های واگیردار در اعتاب مقدسه بکار گرفته شده است.

در اینجا هشیاری مردم بصیر قم مانع اجرای این کار اشتباه و غیر ایمانی شد؛ همانطور که آیت الله سعیدی، نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت حرم کریمه اهل بیت(س) بیان داشت: «ما این حرم مقدس را دارالشفا می دانیم، دارالشفا یعنی مردم بیایند و از امراض روحی و جسمی شفا بگیرند. بنابراین باید اینجا باز باشد، باید با قوت مردم بیایند؛ البته ما احتیاط را هم شرط می دانیم و مسائل بهداشتی را هم رعایت می کنیم».

در آستان(ورودی) حرم که قرار می‌گیری بابی بزرگ با پاشنه های نقره ای تو را به سوی مضجع شریف می‌خواند آرامش و سکینه ای ماندگار در قلبت ایجاد می‌شود، گویا جهان در اختیار توست، حالا به سوی ضریح مطهر به حرکت می‌کنی و می‌بینی هرچند ازدحام بیشتر می‌شود اطراف تو را سازه های نقره ای بیشتر حراست کرده‌اند؛ تا آنکه رخ در رخ ضریح شریف بر حریم فاطمی تکیه می‌زنی و گویا آرامشی الهی قلب و ضمیر دردها و تنهایی هایت را پر کرده و انگار دیگر تنها نیستی و موفق تر از تو نیست؛ گویا آرامش عالم را به حریم قلبت هدیه داده‌اند.

شاید مروری مختصر در متن مقالات عصر حاضر بتواند گوشه‌ای از اسرار این ساختار و منش عقلایی معماری ایمانی حریم اهل بیت را برای ما نمایان سازد.

خاصیت قلیایی و ضد باکتری نقره را از جست‌وجو گر های تحت وب جویا شدیم تا جایی که لیست طولانی مقالات در این باره اولین مقاله را محیای یک مرور مختصر می‌کرد قلم های دانش پژوه در این مقاله چنین ابعاد تطهیری نقره را توصیف کرده بودند که«اثرات ضدباکتریایی نانوذرات نقره توسط بسیاری از محققان مورد بررسی قرار گرفت و پتانسیل مؤثر آنها بر علیه طیف گسترده ای از میکروب ها از جمله باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک ها به اثبات رسیده است.

همچنین زئولیت نقره یک مجموعه متشکل از گروه فلزات قلیایی خاکی و آلومینات سیلیکات کریستالی است که بخشی از آن توسط یون های نقره و از طریق پدیده تبادل یونی جایگزین شده است.خواص ضدباکتریایی دارند و در حفظ مواد غذایی، ضدعفونی محصولات پزشکی و آلودگی زدایی استفاده میشوند؛ بنابراین .نانو ذرات نقره با اندازه بین ۱۸ تا ۱۸۸ نانومتر پتانسیل ضد باکتریایی قوی بر علیه هر دو باکتری های گرم مثبت و گرم منفی دارند.بر همین اساس نانوذرات نقره پتانسیل ضد باکتریایی قوی ای دارند و به عنوان سلاح های قدرتمند بر علیه باکتری های عفونی محسوب می شوند۱»

ساختارهای شناختی معماری حرم مطهر نشان می‌دهد که علاوه بر الگوی حقیقی تقابل با کرونا که همان آرامش و سکینه عمومی است، سازه های حرم مطهر نیز در بالاترین سطح آنتی باکتریایی بوده و مانع از شیوع عمومی بیماری‌های واگیر دار و سد محکمی برای اپیدمی کرونا است.

الگوی شناختی کرونا نشان می‌دهد بیمار و یا شهر آلوده به این ویروس قبل از آنکه نیازمند پزشک معالج ماهر باشد نیازمند حکیم هدایتگر و آرامش بخش است حکیمی که علاوه بر شناخت ساختار ویروس ساختار معماری اصیل را بشناسد و برای امکان گوناگون الگوی متناسب و شناختی دقیقی را تجویز کند، حکیمی که بجای رفتارهای رعب آمیز به قلوب مردم خود آرامش و سکینه ببخشد در حالی که تجویز شورای تأمین بیشتر به نقطه تقابلی چنین منطقی شباهت دارد، تا جایی که عدول از یک تصمیم عادی خط قرمز رسانه‌های ملکه‌ی ملکه تاج دار کرونا می‌شود!

اینجا آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حریمی امن با منطقی عقلایی برای مقابله با کرونا…

اینجا منطق، عقل سلیم، آرامش و سکینه را محیای یک تاریخ دیگر کرده است.

============
با وجود تعطیلی نماز جمعه در شهرهای بزرگ به خاطر کرونا؛
نماز جمعه در قم برگزار می شود / امام جمعه: سعیدی، تولیت حرم حضرت معصومه (س) / شورای سیاستگذاری، نماز جمعه قم را لغو کرد
طبق اطلاعیه نهاد نماز جمعه استان قم، نمازجمعه نهم اسفندماه قم به امامت حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی‌فقیه در شهر قم و با حضور ائمه محترم جمعه در سایر شهرها اقامه خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

طبق اطلاعیه نهاد نماز جمعه استان قم، نمازجمعه نهم اسفندماه قم به امامت حجت الاسلام سعیدی نماینده ولی‌فقیه در شهر قم و با حضور ائمه محترم جمعه در سایر شهرها اقامه خواهد شد.

به گزارش «انتخاب»؛ در اطلاعیه نهاد نماز جمعه استان قم آمده است:

مردم شریف وانقلابی استان قم

باسلام و آرزوی سلامت و سرافرازی

باستحضار می‌رساند برگزاری مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه مورخ 9 اسفندماه 1398 نیازمند کنترل و مراقبت‌های ویژه بهداشتی بوده و خواهشمند است با در نظر گرفتن موارد ذیل در محل برگزاری نماز جمعه در استان حاضر شوید:

1- نمازگزاران سالمند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و خاص تا برقراری شرایط عادی از حضور خودداری فرمایند.

2-با توجه به لزوم رعایت موازین بهداشتی و تعطیی مهدکودک آدینه، از به همراه آوردن کودکان و نوزادان خودداری فرمایید.

3-نمازگزاران محترم حتی الامکان ،قبل از حرکت اقدام به استفاده از ماسک و دستکش نمایند.

4- نمازجمعه نهم اسفندماه قم به امامت حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی‌فقیه در شهر قم و با حضور ائمه محترم جمعه در سایر شهرها اقامه خواهد شد.

5-نهاد نماز جمعه تلاش نموده است با توجه به شرایط ویژه اقدامات و تدابیر خاص بهداشتی را در نظر بگیرد و رعایت هر چه بیشتر توصیه های خاص مزید امتنان خواهد بود.

تکمیلی//

شورای سیاستگذاری نماز جمعه، اطلاعیه‌ای را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم شریف و انقلابی ایران به ویژه مومنان خداجوی و نمازگزار جمعه می رساند ،پیرو در خواست وزیر محترم بهداشت و درمان و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا و اهمیت حقوق شهروندان عزیز و مومن ایران اسلامی و ضرورت رعایت آن ،باعنایت به نامه مکتوب جناب آقای دکتر نمکی نمازجمعه مورخه ۹۸/۱۲/۹ درمراکز استانهایی که ازسوی ستاد اعلام گردیده است و ذیلا نام آنها می آید، برگزار نخواهد شد.
۱ تهران
۲ قم مقدسه
۳ رشت
۴ مشهدمقدس
۵ تبریز
۶ ارومیه
۷ همدان
۸ اصفهان
۹ ساری
۱۰ اردبیل
۱۱ کرج
۱۲ اهواز
۱۳ سمنان
۱۴ زاهدان
۱۵ شیراز
۱۶ قزوین
۱۷ سنندج
۱۸ کرمانشاه
۱۹ یاسوج
۲۰ گرگان
۲۱ خرم آباد
۲۲ بندر عباس
۲۳ یزد

بارك الله به امام جمعه قم و شهرهايي كه با رعايت جهات طبي نماز جمعه ها را برگزار مي كنند
pejuhesh232

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه مارس 23, 2020 11:19 am

الصلاة في بيوتكم يرحمكم الله = نماز در خانه هايتان خداوند به همه شما رحم بفرمايد

ابتكار جديد در كشورهاى عربي = اعلام در مأذنه مساجد بعد اتمام اذان =
چون برنامه نمازگزاردن در مساجد بسيار مورد اهميت بوده و با بلندشدن صداي اذان بسياري بطور نهادينه شده خانه و مغازه ها و شركتها را ترك و به مسجد مي روند
اما با شرايط قرنطينه خانگي براى اينكه مردم وضعيت خاص فعلي را رعايت كنند اين فقره با محتواي توصيه به نماز در خانه ها را بعد اذان مي گويند

لینک مشاهده فیلم:
https://youtu.be/_wsFxmL7TlM
pejuhesh232

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه دسامبر 14, 2021 10:14 am

بانوي با اراده و همت و مبارك

این خانم در سال ۲٠٠۸ در سن ۲۴ سالگی با یک روحانی مسیحی که ۳۲ سال داشته ازدواج می‌کند.
دقیقا ۹ ماه بعداز ازدواجش حامله شده و هر سال یک فرزند به دنیا آورده است.
این خانم هم اکنون ۱۱ فرزند دارد
و هیچ وقت از این تصمیم خود صرف نظر نکرده و می‌خواهد تعداد فرزندان خود را به ۱۲ یا ۱۴ فرزند افزایش دهد
این خانواده برای حمل و نقل از یک ون با ۱۵ تا صندلی استفاده می‌کنند
و ماهانه حدود ۱۲۰۰ دلار خرج خورد و خوراکشان می شود. و طبق معمول رزق الهى فراهم بوده است

مذاهب مسيحي هستند كه لازمه روحانيت مسيحي را رهبانيت و پرهيز از ازدواج نمي دانند همچنانكه در دين اصلي حضرت مسيح رهبانيت وجود نداشته و به فرمايش خداوند در قران كريم {وَرَهْبَانِيَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا كَتَبْنَاهَا عَلَيْهِمْ) مفروض بودن آن بدعتى ساخته تحريف كنندكان بوده و جزو دين الهي نبوده است

Image
pejuhesh232

رفتار اعلى

پستتوسط najm137 » سه شنبه آگوست 23, 2022 7:27 am

مخالفت فرزند آیت الله قاضی طباطبایی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای توسعه مقبره پدرش

تصوير

حوزه/ فرزند آیت الله قاضی طباطبایی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای توسعه مقبره پدرش مخالفت کرد.
به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام سید محمدتقی قاضی طباطبایی، فرزند نخستین امام جمعه تبریز بعد از انقلاب اسلامی با ارسال نامه ای ضمن تشکر از شورای شهر تبریز به خاطر تصویب بودجه ۱۰ میلیارد تومانی برای توسعه عمرانی و ارتقای کیفیت مقبره آیت الله قاضی طباطبایی(ره)، اعلام کرد که در شرایط فعلی و موقعیت حساس اجتماعی و اقتصادی چنین اقدامی به صلاح نیست. او همچنین درخواست ابطال این مصوبه را کرد و به اعضای شورای شهر پیشنهاد داد که مبلغ فوق را صرف محرومیت زدایی و توسعه فرهنگی مناطق حاشیه نشین تبریز کنند.

============

لینک خبر:

https://www.hawzahnews.com/news/1011797 ... 8%A7%D9%86
najm137

تاريخ عضويت: سه شنبه آپريل 19, 2011 12:37 pm

قبلي

بازگشت به پاكيزه شناسى

Aelaa.Net