ارزش تشرف پياده به زيارت حضرات معصومين عليهم السلام

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

خاطرات زيارت پياده اربعين بسوي مشاهد اولياي الهي غيرمعصومين

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه دسامبر 10, 2014 10:38 pm

زيارت پياده اربعين بسوي مشاهد اولياي الهي (غيرمعصومين) سال 1435

1. دانشجو 00243201

تا قبل از آشنایی با معارف الهی هرگز اهمیت تشرف پیاده برای زیارت مشاهد مشرفه و یا امامزادگان را نمی دانستم و فکر می کردم این مربوط به زمان گذشته بوده که وسیله نداشتند و مجبور به پیاده روی بودند ولی وقتی امسال پیاده روی عظیم و میلیونی مردم را در اربعین امام حسین علیه السلام از شبکه های تلوزیونی و همچنین سایت حیات اعلی دیدم و مرسوله آن را خواندم به اهمیت موضوع و تاثیر آن در زیارت پی بردم و خیلی آرزو می کردم که زیارت پیاده نصیب ما هم بشود تا اینکه از طرف حسینیه برنامه ای برای زیارت پیاده به طرف یکی از امامزادگان ترتیب داده شد که الحمدلله با استقبال خوبی هم روبرو شد و روز سه شنبه مصادف با شهادت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله این برنامه از ساعت 7:15 شروع شد و بنده هم با همسرم شرکت کردیم و اصلا فکر نمی کردم بتوانم این مسیر را پیاده طی کنم چون بنده همیشه در پیاده روی دچار خستگی شدید و نفس تنگی می شدم و فکر می کردم در وسط راه بمانم ولی با کمال شگفتی متوجه شدم که پیاده روی برای زیارت تفاوت بسیاری با پیاده روی معمولی داردو توانایی بدن به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و این از عنایت همان بزرگوارانی می باشد که انسان زیارت انها را قصد می کند و وقتی هم به امامزاده اسماعیل مشرف شدیم خیلی حال خوبی داشتم و بعد از زیارت ایشان به زیارت امامزاده ای که در همان نزدیکی بود به نام امامزاده جعفر و سید مرتضی مشرف شدیم و بعد از صرف صبحانه به طرف حسینیه ای که در همان محله قرار داشت حرکت کردیم و بعد از فیض بردن از سخنران آن حسنیه به قصد زیارت آقای مجلسی راه افتادیم و در راه دسته های عزادار را مشاهده کردیم و پس از زیارت به منزل بازگشتیم

این زیارت پیاده اولین تجربه من و همسرم و شاید بیشتر دوستانی بود که شرکت کردند و خیلی از آن لذت بردیم امیدوارم که این زیارتها تکرار شوند و زمینه ای شود برای پیاده روی در اربعین امام حسین علیه السلام ان شاء الله.

2. دانشجو 00243305

ما با توجه به موقعیت جغرافیایی محل زندگیمان دو امامزاده لازم التعظیم امامزاده ابراهیم بن موسی بن جعفر و اسماعیل بن ابراهیم بن موسی بن جعفر و امام زاده دیگری امامزاده صالح که در نزدیکی محل سکونت ما وجود دارند اکثرا بیشتر زیارت ما با پای پیاده انجام می گرفت به خصوص زیارت امامزاده ابراهیم بن موسی بن جعفر و اسماعیل بن ابراهیم بن موسی بن جعفر که نسبت به امامزاده صالح فاصله زیادی دارد و ما با پای پیاده به زیارت میرفتیم به خصوص شب های جمعه و ایام سوگواره ها و جشنواره ها . بنده اصلا هیچ گونه اگاهی از این موضوع زیارت پیاده و از ثواب و برکات ان که چه بهره مندی شامل حال زائر می گردد نداشتم. و این زیارت پیاده در سالهای خیلی گذشته انجام می گرفت تا اینکه در یکی دوسال اخیر از طریق رسانه ها که ایام محرم مستند کسانی که با پای پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام می رفتند را نشان می داد و در این نحو اطلاع رسانی فقط شامل به تصویر کشیدن خیل جمعیت منحصر می شد و کسانی که خدمت به زائر می کردند و احساسات زائرین و عشق وعلاقه انها. و اگر هم اطلاع رسانی به گونه ایی که ما اکنون اشنا شدیم بوده است در سال های خیلی گذشته بوده است. تا اینکه در کلاس معارف فایل ثواب زیارت پیاده حضرات معصومین علیهم السلام و اینکه چه آداب و برکات برای شخص زائر دارد تدریس شد و این اولین و جامع ترین اطلاع رسانی بود که چقدر دید ما را نسبت به این موضوع وسیع گردانید که چه برکات و ثواب دارد برای هر گامی که در مسیر زیارت حضرات معصومین علیهم السلام برمیدارد بالاخص زیارت پیاده و با توجه به حال زائر که هر چه از لحاظ معنویی عارف باشد این سختی هایی که در راه می کشد چقدر برای حال معنویی او موثر است و به چه درجاتی نائل می گردد. و اینکه اداب پیاده رفتن به زیارت از جمله اینکه از هرگونه لغویی به دور باشد و در حال ذکر گفتن و عدم توجه به دیگران و و موارد دیگر. و این شناخت از زیارت حضرات معصومین به طریق پیاده از پرمحتواترین برنامه ایی بود که ضمیر انسان را روشن نمود که چقدر زیارت پیاده اثار معنویی دارد و هر رنج و سختی در این راه که زائر بکشد و تحمل کند یک گونه مواسات با حضرات معصومین است. و بنده خدا را شاکرم که عارف به این موضوع شدم و دریافتم که زیارت پیاده چه نکات ظریف و معنویی دارد. رویکرد بنده از زیارت پیاده ایی که در روز 28 ماه صفر انجام شد نسبت به قبل با دید دیگری انجام شد اگر چه از قبل به زیارت با پای پیاده میرفتیم ولی هیچ گونه اگاهی از نحوه انجام این کار نداشتم و یا نکاتی که باید در زیارت پیاده انجام بگیرد مطلع نبودم ولی اکنون به نحوه دیگری این زیارت صورت گرفت و اینکه بخواهم احساسم را در کلمه بیان کنم سخت است . در حدی که بهرمند شدم از این زیارت پیاده برداشتی بود که زائر هر چه قدر شناخت بیشتری داشته باشد نسبت به ائمه علیهم السلام و فرزندان بزرگوار ایشان به مراتب نحوه زیارت نیز فرق می کند و هم چنین ثواب و برکات که برای زائر دارد و اینکه از لحاظ معنویی چه تاثیراتی را در حال زائر دارد . در اینجا از عزیز بزرگواری که ما را اگاه به این موضوع نمودند تقدیر و تشکر نموده و برای ایشان توفیق ودرجات عالی را از مولا منه السلام خواستارم .

3. دانشجو 00243263

سلام علیکم
از قدیم شنیده بودم که بعضی از عرفا پیاده به زیارت ائمه معصومین می رفتند و در چند سال اخیر اربعین حسینی را می دیدم که مردم گروه گروه پیاده به زیارت امام حسین علیه السلام می روند و چون سن من بالا و وزن من سنگین بود برایم سنگین و دشوار می نمود تا اینکه امسال شوق زیادی پیدا کردیم برای آمادگی اینکه سال آینده انشاالله اربعین با پای پیاده به کربلا برویم یک زیارت پیاده توسط مجموعه به مقصد امام زاده اسماعیل برنامه ریزی شد ما از یکی از مسیر ها حرکت کردیم با ذکر به امامزاده رسیدیم بسیار لذت بخش و معنوی بود و به راحتی بدون خستگی و با یک معنویت خاص و روح بخش رسیدیم و زیارت دلچسب و بسیار معنوی کردیم و امیدوار شدم که انشاالله اگر قسمت شد نجف تا کربلا را در اربعین سال آینده پیاده بروم انشاالله.
و این برکت عظیمی که بر ما وارد شد را از ناحیه مولایم صاحب الزمان و ان سید عزیز و جلیل القدر می دانم.
والحمدالله رب العالمین

4. دانشجو 00243169

بنده خانمی 49 ساله هستم که علاقه ی زیادی به رفتن به زیارت مکان ها مقدس دارم و مخصوصا زمان های اربعین امام حسین وقتی که می دیدم زائرین پیاده به سمت حرم امام حسین می روند بسیار حسرت آنها را می خوردم و خیلی دوست می داشتم که من هم در بین آنها بوده و با پای پیاده به زیارت بروم ولی به خاطر آن که بنده مشکل کمر درد دارم (تنگی کانال و جابه جایی مهره کمر) نمی توانم راه بروم وقتی که راه می روم علاوه بر کمرم پاهای من هم درد می گیرد و نمی توانم کارهای روزمره خود را انجام دهم و در واقع باید استراحت مطلق داشته باشم به حدی که الان مدت هاست که پیاده از خانه بیرون نمی روم تا این که صحبت از زیارت پیاده به امامزاده اسماعیل پیش آمد از طرفی علاقه شدید به این زیارت داشتم که بروم و از طرفی دیگر مشکل کمر دردم مانع از این می شد ولی نهایتا میل و علاقه ای که داشتم تصمیم گرفتم که به این زیارت بروم و خداوند را شکر می کنم که به این زیارت رفتم و برای من این یک معجزه بود که من این مسافت پیاده را رفتم و در حین طی کردن مسیر به هیچ مشکلی برنخوردم و به راحتی به زیارت رفتم حتی وقتی که به خانه برگشتم کمی درد داشتم ولی آنقدر نبود که من را از کارهای روزمره جدا بکند و مانع شود.
که با کمی استراحت بهتر شد و من که با کمی پیاده روی باید استراحت می کردم این برای من یک توفیق بود که خداوند شامل حال من کرد که با طی کردن همچین مسافتی به مشکل حادی بر نخوردم در زیارت هم حالت معنویت خاصی داشتم خیلی برای من دلچسب بود و این حالت قابل توصیف کردن نیست و هر کس باید خود آن را تجربه کند و این زیارت باعث شد که تصمیم جدی بگیرم که انشاالله سال آینده در زیارت اربعین امام حسین با پای پیاده به زیارت امام حسین بروم و و از خداوند منان خواستارم که توفیقش را بر بنده عطا نماید و در آخر هم شاکر خداوند هستم که همه آن چه از نعمات معرفتی و الهی بر بنده نائل می شود از برکت وجود مبارک صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف و همچنین شما سید بزرگوار و برکت وجود مجالس معارف الهی در منزلمان می باشد.
والحمدالله رب العالمین

5- پيام جمعي از كاربران شيرازي

سال قبل هم اولین زیارت پیاده که در اربعین بین الحرمین شيراز (شاهچراغ تا آستانه) بودیم
نزدیک شاهچراغ همراهان می گفتند
ان شا الله سال بعد؛ اربعین بین الحرمین نجف تا کربلا
و الحمد الله ان جمع اکثرشان امسال اربعین مشرف شدند

تشرف پياده به زيارتگاه محل در عاشورا

هئیت متوسلین به امام زمان (عج) با دعوت از مردم مسیر 35 کیلومتری کرمان تاشهر زیارتی جوپار را پیاده طی می کند .

قرائت زیارت عاشورا ب همراه 100 لعن و 100سلام و عزاداری در مسیر بیاد مصائب اسرای عاشورا ازجمله اهداف این حرکت حسینی است.

Image

Image
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

ارتباط اونلاين سايت حيات اعلى با كاربران موفق به تشرف پياده

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه دسامبر 11, 2014 8:27 pm

ارتباط اونلاين سايت حيات اعلى با كاربران موفق به تشرف پياده اربعین

برخي از مراسلات با زائران حاوي پاسخهايي است كه ممكن است براى ساير زائران پياده هم مفيد باشد
جهت دریافت انها به غرفه زیر مراجعه نمایید:
viewtopic.php?f=2140&t=10387#p51872
pejuhesh232

استقامت در راه زيارت پياده

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه دسامبر 12, 2014 2:10 am

استقامت در راه زيارت پياده

حال و هوای زائران اربعین پس از چند انفجار = شركت با شوق و تراكم بيشتر
امروز جمعه 21 آذرماه، عزاداران حسینی(ع) در حالی به استقبال اربعین سید و سالار شهیدان می روند که کربلا روزهای پرازدحامی را سپری می کند و جمعیت فزاینده زائران در مقایسه با سال های پیش مشهود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات از صبح امروز دسته های عزاداری با حمل علم و بیرق ماتم و سر دادن نوای حزن انگیز نوحه، پس از گذر از خیابان های کربلا، به حرم حضرت ابالفضل العباس(ع) وارد می شوند و پساز توقفی کوتاه به بین الحرمین و پس از آن صحن و سرای حرم امام حسین(ع) وارد می شوند.

بر اساس این گزارش، روز اربعین در کربلا شنبه 22 آذرماه اعلام شده است و هر روز گروه های پیاده از مسیرهای دور و نزدیک به شهر وارد می شوند. جمعیت زائران فعلی شهر بیش از 17 میلیون نفر گزارش شده است.

دمای هوای کربلا با متوسط 14 درجه سانتیگراد، افت محسوسی نسبت به روزهای گذشته دارد و به رغم انتشار اخبار غیر رسمی از وقوع انفجار خمپاره در قسمت های غربی شهر و شهادت یک تن و زخمی شدن دست کم چهار نفر، از حضور پرشور و اشتیاق عاشقان اهل بیت(ع) برای مشارکت در آیین سوگواری کاسته نشده است. آیین سوگواری امسال اگر پرشورتر از سال گذشته نباشد، قطعا چیزی از آن کم ندارد.

وجود خطر داعش در منطقه و درگیری عراق با متجاوزان به خاک این کشور در چند جبهه، عملا احتمال رخداد اتفاقات تروریستی در اربعین امسال را افزایش داده بود و زائران اربعین نیز با وجود اطلاع از چنین وضعیتی پای در این مسیر گذاشته اند. زائران بدون توجه به خطرات احتمالی، به گرد حرم عشق می گردند و محبت خود به خاندان عصمت و طهارت را به نمایش می گذارند.
هم اکنون میلیون ها نفر در صحن های حرمین شریفین، شارع علی اکبر(ع)، شارع السدره، شارع الشهداء، شارع القبله، شارع الرایه و شارع باب البغداد جمعیت متراکمی را شکل داده اند که حرکت در این مسیرها با کندی صورت می گیرد.

عبور و مرور در ورودی های شهر بیشتر از روزهای قبل است و کاروان هایی که به اشتیاق زیارت حرمین و شرکت در مراسم روز اربعین، چندین روز با پای پیاده در راه بوده اند، یکی یکی وارد کربلا می شوند و با نوای حزن و اندوه، در سوگ شهادت نوه پیامبر اکرم(ص) و اولاد و اصحاب مخلص ایشان مرثیه سرایی می کنند.

بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی منابع عراقی، بالغ بر 17 و نیم میلیون نفر از زائران اربعین در حال حاضر در کربلا حضور دارند، یعنی حدودا به ازای هر شهروند کربلایی، 17 نفر زائر وارد شهر شده اند که سامان دهی چنین جمعیتی با مشکلاتی مواجه است. مردم با مدیریت خودجوش و غیرمتمرکز در جهت کاهش هرچه بیشتر مشکلات، تمام همت خود را به کار گرفته اند

معلول عاشق، بر روی دو زانو، در راه کربلا

Image Image

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «داخل خدم» مردی از اهالی شهرستان الکحلاء از توابع استان میسان در جنوب عراق است که علیرغم معلولیت حرکتی مادرزادی که با آن مواجه است، پای در راهی بس سخت و طاق فرسا می‌نهد تا به جهان بگوید که دیوانه عشق حسین(ع) است.
وی که سال‌ گذشته نیز در این ایام به کربلای معلی رفته است امسال نیز روی دو زانوی خود در حال حرکت به باب القبله حسین(ع) است تا ارادتش را به مولای بی‌سر و کفنش اثبات نماید.
این عاشق حسینی در منطقه البتیره در ۳۰۰ کیلومتری جنوب کربلا با عزمی آهنین در حال حرکت به سوی کربلا است.
آقای داخل خدم که هرگونه کمکی را رد می‌نماید در پاسخ دلیل حرکتش به سوی کربلای معلی در یک جمله گفت: همین بس که مقصد حسین(ع) است.

کوچکترین زائر ایرانی اربعین که متولد کربلاست

Image

به گزارش تراز، دکتر غزوان ریاض مدیر بیمارستان الزهرا (ع) کربلا در گفتگو با مهر عنوان کرد: ام البنین زائر ۲۸ ساله ایرانی در حال پیاده روی برای شرکت در مراسم اربعین امام حسین (ع) به سوی کربلا بود که احساس درد زایمان می کند و بعد از مراجعه به این بیمارستان و انجام آزمایشات اولیه، فوری به بخش زایمان منتقل شده و به صورت طبیعی زایمان کرد.

غزوان ریاض تصریح کرد: بعد از اینکه این خانم ایرانی مولود خود را که دختر بود به دنیا آورد؛ همنام با نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (ع) که نام این بیمارستان نیز است نام نوزادش را زهرا گذاشت.
وی افزود: مادر و نوزادش در سلامتی کامل هستند و به بخش بانوان این بیمارستان تحت مراقبت منتقل شدند.
دکتر غزوان ریاض تاکید کرد: امروز صبح این مادر با اصرار از بیمارستان مرخص شد و خود و نوزادش در سلامتی کامل به پیاده روی برای رسیدن به بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) حرکت کردند.
pejuhesh232

احترام غير مسلمانان به برنامه تشرف پياده براى زيارت اربعين ح

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه دسامبر 12, 2014 8:24 pm

احترام غير شیعه به برنامه تشرف پياده براى زيارت اربعين حسيني

موكب پذيرايي چيني هاي غير مسلمان از زوار پياده اربعين

کارکنان شرکت چینی "ترایم" که در استان "ذی قار" عراق در جنوب شهر کربلای معلا قرار دارد، همگی غیر مسلمان هستند. دین بیشتر این کارکنان چینی بودائی است.
گفته می شود این کارکنان بودائی به احترام سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین (ع) کار خود را برای چند روز تعطیل کرده و با برپایی یک ایستگاه صلواتی، به خدمت کردن به زائرین امام حسین (ع) که باپای پیاده به سمت کربلا در حرکت هستند، خدمت می کنند.
در همین راستا مدیر شرکت "ترایم" طی اظهاراتی گفت: امام حسین مرد بزرگی بود. ما می دانیم حسین کیست و چه حادثه ای برای او رخ داد. ما خود را با این مردم (زائرین) یک خانواده می دانیم با آنان ابراز همدردی می کنیم.
وی در ادامه افزود: ما در این مرکز (ایستگاه صلواتی) به مردم آب، چای، میوه و حتی شارژ تلفن همراه می دهیم تا بتوانند نیازهای خود را برطرف کنند.
در همین حال "باسم عبدالحسین زویر" هماهنگ کننده شرکت "ترایم" که یک شهروند عراقی است، طی اظهاراتی ضمن توضیح دادن برخی اقدامات و خدمات این کارکنان چینی به زائرین، در این باره گفت: این شرکت چینی به احترام ما مسلمانان به مدت چند روز کار خود را تعطیل و متوقف کرده و در عزای امام حسین (ع) به سوگ می نشیند و نیز علاوه بر آن با برپایی یک ایستگاه صلواتی به زائرین هم خدمت رسانی می کند.
وی در ادامه افزود: تعداد اعضای چینی این ایستگاه صلواتی پنج نفر، شامل چهار مرد و یک زن است. آنان قرار است به مدت پنج روز به زائرین که با پای پیاده عازم شهر کربلا هستند، خدمت کنند.

Image Image
Image Image
Image Image
براى ديدن تصاوير در اندازه مناسب روي ان كليك كنيد

معاون پاپ و فرستادكان واتيكان براي اربعين هم بياده به زيارت امام حسين مي روند

شبکه تلویزیونی "الفرات" عراق خبر داد که هیئتی از واتیکان که در عراق به سر می برد در مراسم پیاده روی زائران اربعین حسینی(ع) مشارکت کرد.

این منابع افزودند: ریاست این هئیت واتیکان را مونستنیور لیبریو آندریاتا بر عهده داشت و حدود یک کیلومتر از شهر ناصریه به سوی کربلا را با زائران حسینی طی کرد.

برخی از شخصیتهای دینی مسیحی عراقی نیز این هیئت واتیکان را همراهی کردند.

لیبرنو گفت: همزمان شدن دیدار ما از شهر تاریخی ارو با حرکت مسلمانان عراقی به سوی کربلا و اربعین امام حسین در کربلا جالب است. ما در راه خود متوجه حرکت زائران حسینی(ع) با پای پیاده به سوی کربلا شدیم و با آنها همگام شدیم.

شایان ذکر است که طی روزهای گذشته زائران از مناطق مختلف عراق برای گرامیداشت مراسم اربعین امام حسین(ع) با پای پیاده راهی کربلا معلی شده اند.
Image Image
Image Image
Image Image

هیئتی از کشور واتیکان که به عراق سفر کرده اند تا از نزديک با مراسم عزاداري أربعين حسيني عليه السلام آشنا شوند،‌ به زیارت حرم مطهر امیر المومنین حضرت علی علیه السلام مشرف شدند.

گفتني است اين هيئت که از کشور واتيکان است، متشکل از معاون پاپ فرانسیس اول و رئیس موسسه حج واتیکان هستند که به همراه معاون اسقف عراق و تعدادي از شخصیت های مسیحی به نجف رفته و حرم مطهر مولاي متقيان را زيارت کردند.
قابل ذکر است، در جریان این زیارت معاون پاپ و رئیس موسسه حج واتیکان نیز ضمن قدردانی از استقبال توليت آستان مقدس حضرت علي عليه السلام، گفت: ما از کشور ایتالیا به اینجا آمده ایم تا این اماکن مقدس را زیارت کنیم و از خداوند متعال می خواهیم صلح، ثبات و آرامش را برای عراق به ارمغان آورد تا عراقی ها با قلبی واحد و یکپارچه در راستای پیشرفت و شکوفایی گام بردارند.

تصوير
وی با ابراز خرسندی از زیارت حرم مطهر امام علي عليه السلام، ابراز امیدواری کرد که این سفر، راهی برای حضور دیگر مسیحیان سراسر جهان در عراق و زیارت اماکن مقدس باشد.

شايان ذکر است، این هیئت مسیحی در روزهای گذشته با حضور در پیاده روی أربعین حسینی عليه السلام، حدود یک کیلومتر پا به پای زائران حسینی در شهر "ناصریه" حرکت کردند.

حسينيه و موكب مسيحيان عراق براي پذيرايي زائران حسيني اربعین

در این تصویر تابلوی محل هیئت و حسینیه مسیحیان عراق، در استان "واسط" دیده می شود.
تصوير
گفتنی است، آنان با برپایی این حسینیه تلاش کرده اند علاوه بر نشان دادن حزن و اندوه خود به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان، حضرت أبا عبدالله الحسین علیه السلام و یارانشان در روز عاشورا، همچنین به زائرانی که قصد سفر به کربلای معلی را دارند، در مسیر خدمت رسانی کنند.

نام هیئت مسيحيان عراق، "عیسی بن مریم علیه السلام" است. همان طور که در تصویر نیز دیده می شود، آنان در گوشه تابلوی این هیئت، تصاویری از حضرت عیسی و حضرت امام حسین علیه السلام - در حالی که حضرت علی اصغر علیه السلام را بر روی دستانش گرفته - قرار داده اند.

شایان ذکر است، چند روز پیش نیز خبری تحت عنوان "وقتي کليسا هم به عشق امام حسين(ع) سياه پوش شد" منتشر کردیم و در آن از سیاه پوش شدن یکی از کلیساهای عراق به مناسبت أربعین حسینی علیه السلام خبر دادیم.

قابل ذکر است بر روي پرچم های نصب شده در کلیسای مسیحیان عراق، عبارت هاي مختلفي همچون «السلام عليک يا أبا عبدالله»، «السلام عليک يا أبا الحسن يا أبالفضل العباس» و غيره نوشته شده بود.

مسیحیانی که برای زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده عازم کربلا هستند
Image

=========
کرامات امام‌حسین از زبان «آنتوان بارا»

به گزارش مشرق،‌ نویسنده مسیحی سوری‌الاصل و ساکن کویت، کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت» را نوشته است، پس از انتشار این کتاب در بین مسلمانان معرفی شد و خودش می‌گوید که تحت کرامات امام حسین (ع) این کتاب را نگاشته است و کرامات بسیاری نیز از امام در خواب و بیداری دیده است.

کتاب «حسین در اندیشه مسیحیت» تاکنون به هفده زبان ترجمه و در پنج دانشگاه و برای دوره‌های تکمیلی مورد تأیید قرار گرفته است، آنتوان بارا می‌گوید که علاقه‌ به اهل بیت (ع) را از مقاتل امام حسین (ع) آغاز کرده و همیشه دور و برش پر از کتاب‌های شیعی بوده است و خانواده‌اش نه تنها با این امر مشکلی نداشتند بلکه تشویقش می‌کردند و شمایل امام حسین (ع) را به دلیل شباهت به مسیح (ع) بر دیوار خانه‌شان آویختند.

بارا، نویسنده، روزنامه نگاری پیشکسوت و نویسنده ای است که 15 کتاب به رشته تحریر درآورده و آثارش ابتدا در حوزه ادبیات، رمان و داستان بوده است، وی می‌گوید چهار فرزند و چهار نوه است و همه خانواده‌اش به اهل بیت (ع) علاقه‌مندند مخصوصاً پسر کوچکش کارشناس موسیقی است و در مدح ائمه (ع) مدیحه سرایی کرده است.

آنتوان بارا که تاکنون 25 بار نهج البلاغه را کامل خوانده می‌گوید که تاکنون هفت بار به کربلا رفته و هشت بار به ایران سفر کرده و همینطور پیاده روی نجف تا کربلا رفته و حس و حالش دراین ایام وصف نشدنی است.

با این نویسنده مسیحی در حاشیه اجلاس پیرغلامان حسینی(ع) گفت و گو کردیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانیم:

* ابتدا خودتان را معرفی کنید؟
-بنده آنتوان بارا، روزنگار و مجری اخبار تلویزیونی در کویت هستم، دکترای تاریخ اسلام و اصول عرفان دارم.

*چند سالتان است؟
- 71 سال.

*متولد چه کشوری هستند؟
-سوریه ولی اکنون ساکن کویت‌ام.

* شما مسیحی هستید اما درباره امام حسین (ع) و حضرت زینب (س) کتاب نوشته‌اید، چطور شد که به اهل بیت (ع) علاقه‌مند شدید؟
- بنده از کودکی تا جوانی درباره امام حسین (ع) کتاب می‌خواندم مقاتل مختلف و اولین کتابی هم که خواندم مقتل سید محرم بود و بر آن حاشیه نوشتم همان زمان یکی از دوستانم به من گفت حال که توضیح بر این کتاب می‌نویسی، خودت هم یک کتاب بنویس در آن زمان بنده هفده سالم بود.

بنابراین در سن 22 سالگی شروع به نوشتن کردم و ابتدا کتاب‌های عاشقانه می‌نوشتم و سپس شروع به نوشتن درباره امام حسین (ع) کردم.
کتاب «حسین در اندیشه و فکر مسیحی» را 10 سال طول کشید که بنویسم و 35 سال پیش آن را تألیف کردم و کتاب «زینب فریادی که ادامه دهنده راهی بود» بیش از 10 سال به طول انجامید و رونمایی آن نیز در ایران بود.
پس از اینکه شروع به تألیف کتاب امام حسین (ع) کردم مدتی متوقف شدم چرا که منابع بسیار زیاد بود و بنده نیز گیج بودم اما دوست من گفت که به برکت امام حسین (ع) قدرت خواهی گرفت و کتاب را تمام می‌کنی، خلاصه بنده نیز آن کتاب را تمام کردم اما پس از آن دیگر مثل آن کتاب نتوانستم بنویسم.
در منزل مسیحیان عرب شمایل امام حسین (ع) وجود دارد

*آیا توجه به اهل بیت (ع) شما را از خانواده تان دور ساخت یا خیر؟
-خیر بنده از سوی خانواده هیچ محدودیتی نداشتم چرا که مسیحیان عرب بینش بازی دارند و به اهل بیت (ع) احترام زیادی می‌گذارند در خانه همه مسیحیان عرب شمایل امام حسین (ع) وجود دارد چرا که ما معتقدیم ایشان بسیار شبیه مسیح (ع) هستند.
در مدرسه اسلامی تحصیل کردم

*بنابراین در زمینه پژوهش‌هایی که انجام دادید، چه اندازه تربیت خانواده‌تان تأثیرگذار بوده؟
-خوشبختانه به لحاظ خانوادگی هیچ مشکلی نداشتم چرا که بنده در خانه اتاقی داشتم که در آن بیش از 400 منبع اسلامی دور و بر من بود و در مدرسه اسلامی هم درس می‌خواندم درحالیکه همه دوستانم در مدرسه مسیحی بودند در مدرسه اسلامی هم باید درس بینش اسلامی می‌خواندند که البته برای من اجباری نبود اما بنده خودم این درس را انتخاب کردم و در آن شاگرد اول هم شدم.

روزنامه‌نگاران من را مسیحی شیعه شده می‌نامند

*شما بیشتر برای چه ادیانی سخنرانی می‌کنید؟ مسیحیان؟
-خیر برای همه ادیان. روزنامه‌نگاران بنده را مسیحی شیعه شده نامگذاری کرده‌اند حتی در یک جلسه‌ای یکی از بانوان حاضر مرا به حضور طلبید و گفت که شما مسیحی نیستی، یک شیعه اصیل هستی.

*شما به کربلا سفر کرده‌اید در زمان سفر آیا حس و حال خاصی داشتید؟
-بله بنده هفت بار به کربلا رفتم و خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم، در کنگره بهار شهادت و باران غدیر سخنرانی کردم و حس و حالم را بازگو کردم الان بعد از این سفر به اهواز مستقیم به نجف اشرف می‌روم و آنجا نیز سخنرانی دارم.

*تا به حال در خواب و رؤیا امام حسین (ع) را دیده‌اید؟
-بله بسیار زیاد.

*می‌توانید یکی از آنها را برای ما تعریف کنید؟
-بله یکی از رؤیاهایم درباره امام حسین به پیش از نگارش کتاب ایشان باز می‌گردد، شب پیش از نگارش کتاب امام (ع) را در خواب دیدم از دیدن امام بسیار ترسیده بودم ولی در درون خود یک راحتی خاصی احساس کردم و بعد تصمیم به نگارش کتاب گرفتم.

یکی دیگر از کرامات امام را نیز در بغداد دیدم زمانی که با ماشین پژو خودم از پل بغداد که بین این شهر و شهر دیگری است عبور می‌کردم که ناگهان ماشینم خراب شد و مردم آن را هل دادند تا بعد از پل، آنجا که یک پیرزنی به نام امه عمار را دیدم که خرما می‌فروخت یا توزیع می کرد، به من گفت بیا بخور من گفتم نمی‌توانم مشغول تعمیر ماشین هستم، اما باز اصرار کرد که بخور، بعد از من پرسید که کجا می‌روی؟.
گفتم: کربلا، او هم گفت این خرما را بخور و بقیه را برای زوار امام حسین (ع) ببر. سادگی زن باعث شد خرما را بگیرم و بخورم و بقیه را در ماشین گذاشتم خلاصه ماه رمضان بود، روزه نبودم ولی آن زن روزه بود، پیش از اینکه جرثقیل برسد ماشین روشن شد و تا نزدیک کربلا رسیدم مردی را دیدم که با من ابراز آشنایی کرد ولی من او را نمی‌شناختم او به من گفت که چرا خبر ندادی به اینجا می‌آیی؟ خلاصه تا زمانی که به کویت برسم ماشین خراب نشد و بعد که به تعمیرگاه رسیدم، تعمیرکار به من گفت که چطور با این ماشین تا اینجا آمدی؟ یک قطعه از آن ذوب شده و اصلا وجود ندارد، خلاصه این از کرامات امام بود.

نحوه شهادت علی اصغر (ع) مرا به گریه می‌اندازد

*تا به حال برایتان اتفاق افتاده که در زمان تحقیق یا کار برای امام حسین (ع) گریه کنید؟
-بله البته نه فقط زمانی که تحقیق می‌کردم بلکه زمان سخنرانی‌ها هم به ویژه وقتی قضیه علی اصغر (ع) و تیری که از سمت حرمله به گلوی او شلیک شد را تعریف می‌کردم،‌ گریه‌ام می‌گیرد.

*استاد چند فرزند دارید؟
-4 فرزند و 4 نوه

*شنیدیم که یکی از فرزندانتان مداح است؟
-بله، یوسف فرزند آخرم 23 سال سن و فوق لیسانس موسیقی دارد، یازده سال است که مداح است و تواشیح دینی هم در مدح پیامبر (ص) و حتی جلال الدین رومی (مولانا) می‌خواند.
به اعتقاد من مهم این نیست که مسیحی یا مسلمان باشی مهم این است که عقیده‌ات چیست بنده و خانواده‌ام متمسک به اهل بیت (ع) هستیم خیلی مسلمانان هستند که به اهل بیت (ع) اعتقاد ندارند و برعکس ولی ما اعتقاد خاصی داریم.

*شما به عنوان یک غیر ایرانی و مسلمان نظرتان درباره معارف اهل بیت (ع) و ترویج آن پس از انقلاب اسلامی در ایران چیست؟
-بنده پس از تألیف کتاب امام حسینم هشت بار به ایران آمدم خدا را شکر پس از انقلاب اسلامی به لحاظ توجه به امام رضا (ع) و گردهمایی‌ها و سمینارهایی که در حوزه مذهبی برگزار می‌شود، بسیار جای تشکر است و بنده اینها را در ایران رضایت بخش می‌بینم.

*در رونمایی کتابتان درباره حضرت زینب (س) فرمودند که از نجف به کربلا پیاده روی کردید، چه حسی داشتید؟
-خیلی عجیب بود ما مسافرتمان را از حرم امام علی (ع) و وادی السلام آغاز کردیم و سه روزه به کربلا رسیدیم دراین مدت نه خواب و خوراک و شیرینی‌های جورواجور داشتیم به هیچ کدام اهمیت ندادیم هدف ما بالاتر بود حتی در سوریه هم مقبره حضرت زینب (ص) رفتیم و خودمان را بسیار کوچکتر از جایگاه رفیع ایشان دانستیم.
=========
جماعت علمای اهل سنت: زیارت پیاده اربعین، بزرگترین چالش تروریست ها

Image
جماعت علمای اهل سنت عراق به رهبری شیخ خالد الملا در بیانیه ای با تکذیب اخبار منتشره در رسانه های خبری مبنی بر کنایه گویی های این جماعت به مراسم اربعین امام حسین(ع) در بیانیه سابق خود، اعلام کرد: از نظر جماعت اهل سنت عراق، راهپیمایی میلیونی اربعین بزرگترین چالش تروریست ها است.
به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه شبکه خبری سومریه نیوز، جماعت علمای اهل سنت در این بیانیه رسانه های خبری را به لزوم دقت در نقل صحیح اخبار و دوری از تحریف دعوت، و بیان کرد: برخی سایت های خبری به این جماعت در خصوص مراسم اربعین اهانت کرده و عنوان داشته اند که در بیانیه خود به کناه گویی پرداخته است.
در بیانیه جماعت علمای اهل سنت عراق آمده است: بیانیه اخیر این جماعت در خصوص اربعین حاوی تجلیل از شرکت کنندگان در این مراسم بود و آنها را نماینده عراق متحد و دور از فرقه گرایی و متصف به روح وحدت ملی عنوان کرد و راهپیمایی میلیونی را بزرگترین چالش تروریسم برشمرد..
در این بیانیه همچنین آمده است: آن بیانیه از ذکر و یا هرگونه اشاره به گروه، طایفه و سنت خاصی خالی است. این در حالی است که غافلگیر شدیم که برخی سایت های خبری عنوان جماعت الشیرازی را ذکر کرده اند که چنین عنوانی را ما به هیچ وجه به کار نبرده ایم.
جماعت علمای اهل سنت عراق با دعوت از رسانه های خبری به دقت در نقل اخبار و دوری از تحریف، تاکید کرد: جماعت در انتظار تصحیح اهانت های وارده به خود از سوی برخی سایت های خبری می ماند و در صورتی که سایت های مذکور این کار را انجام ندهند، چاره ای جز پیروی از اقدامات قانونی در این زمینه نخواهیم داشت.
جماعت مذکور با بیان اینکه بیانیه سابق جماعت علمای اهل سنت عراق، بی احترامی های وارد شده به مراسم اربعین در سایت های اجتماعی را محکوم و آنها را به دوری از چنین مطالبی دعوت کرده بود، اضافه کرد: سخن گفتن درباره شعایر حسینی و دیگر مناسک دینی برادران شیعه، اهل سنت و دیگر طوایف عراقی همواره مورد احترام و تقدیر ما بوده و هست لذا نسبت دادن چنین کنایه گویی ها و اشارات هایی به آن بیانیه، عجیب و غافلگیر کننده است.
جماعت علمای اهل سنت عراق روز جمعه با انتشار بیانیه ای انتشار تصاویر و مطاب اهانت امیز به شخصیت های اسلامی در سایت های اجتماعی را محکوم کرده و آنها را اهانت به ملت عراق برشمرد. علاوه بر این جوانان را به جلوگیری از بازپخش چنین مطالبی دعوت کرده بود و اعلام کرده بود که انتشار این مطلب عمومیت ندارد.
pejuhesh232

گوناگون

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه دسامبر 20, 2014 8:21 pm

تصاویر دستگیری انتحاری ها در مسیر زائران کربلا
http://www.tabnak.ir/fa/news/457447/%D8 ... 9%84%D8%A7
pejuhesh232

قبلي

بازگشت به تشرف پياده به زيارت حضرات معصومين علیهم السلام

Aelaa.Net