حكمت اعلی

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

پيكر آيت‌الله قزوينی سالم بعد از 17 سال از تدفين

پستتوسط najm134 » جمعه ژوئن 10, 2011 12:14 pm

پيكر آيت‌الله قزوينی سالم در قبر بعد از 17 سال
پيكر آيت‌الله آقا سيد محمد كاظم قزويني به همراه كتاب روي سينه‌اش «فاطمة الزهراء من المهد الي اللحد؛ فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت» پس از 17 سال، سالم از قبر خارج شد.
آيت‌الله سيد محمد باقر فالي اظهار داشت: مرحوم آيت الله آقا سيد محمد كاظم قزويني از منبري‌ها و نويسندگان مهم حوزه علميه كربلاي معلي بودند. ايشان فرزند مرحوم آيت‌الله العظمي آقا سيد ابراهيم قزويني هستند كه در سن كودكي پدرشان را از دست داده و يتيم شده و در دامان مرحوم عمويشان آيت الله سيد صادق قزويني ـ پدر آيت آلله سيد مرتضي قزويني كه هم اكنون امام جماعت حرم امام حسين (ع) هستند ـ پرورش يافتند.
وي خاطرنشان كرد: آن مرحوم در كنار خدمت به منبر اهل بيت (ع)، كتاب‌هاي متعددي تاليف كرده‌اند كه از جمله آن " الامام علي من المهد الي اللحد "، "فاطمه الزهرا من المهد الي اللحد "، "الامام جواد من المهد الي اللحد "، "الامام هادي من المهد الي اللحد "، "الامام العسكري من المهد الي اللحد "و همچنين "الامام المهدي من المهد الي الظهور " است.
آيت الله فالي در ادامه با يادآوري اينكه "اين عالم رباني با توجه به دست و پنجه نرم كردن با بيماري سرطان حنجره، 17 سال پيش در شهر مقدس قم دار فاني را وداع گفتند تصريح كرد: هفده سال پيش پس از تشييع عظيم و پرشور، پيكر پاك و مطهر آيت الله سيد محمدكاظم قزويني در حسينيه كربلايي‌هاي مقيم قم در محراب حسينيه دقيقاً زير منبري كه سال‌هاي سال عرض ارادت به اهل بيت مي‌كردند به عنوان امانت به خاك سپرده شد تا بعد از باز شدن راه كربلا بدانجا منتقل و دفن شود.

وي ادامه داد: روي سينه آن مرحوم كتاب «فاطمه الزهرا من المهد الي اللحد؛ فاطمه زهرا از ولادت تا شهادت»را قرار داده بودند. اين كتاب به زبان‌هاي مختلفي از جمله زبان فارسي ترجمه شده است. هم اكنون پس از 17 سال در پي توسعه حرم حضرت فاطمه معصومه (س) از خانواده ايشان مي‌خواهند كه حسينيه مذكور با توجه به همجواري با حرم مطهر تخريب شود، قبر ايشان نبش شد و مشاهده شد بدنشان تازه، كفن دست نخورده و سالم و كتاب فاطمه زهرا(س) از ولادت تا شهادت كماكان بر روي سينه مبارك شان قرار دارد.

به گفته اين خطيب توانا و برجسته منبر اهل بيت (ع)، هم اكنون پيكر نوراني آيت الله آقا سيد محمد كاظم قزويني موقتاً در يكي از سردخانه هاي شهر مقدس قم كذاشته شد تا بعد از ترتيبات لازم براي انتقال آن به كربلاي معلي فراهم گردد و در كنار حرم حضرت آقا امام حسين (ع) آرام گيرد.

مرحوم آيت اللّه سيد محمّد كاظم قزويني به سال 1348ه.ق در شهر مقدّس كربلا در خانواده علم و تقوا چشم به جهان گشود. نسب اين مرد بزرگ به حضرت امام موسي بن جعفرعليه السلام مي‌رسد. وي با وجود آن كه در آغاز جواني از نعمت والدين محروم شدند، با اين همه در راه كسب علم و كمال از پاي ننشست، پس از تكميل سطح در حوزه علميه كربلا سال‌ها در دروس خارج فقه و اصول علماي بزرگ آن سامان شركت كرد، آنگاه از راه تأليف و خطابه و منبر و تدريس فقه و اصول و تفسير مشغول خدمت شد.
ديري نگذشت كه به واسطه امر به معروف و نهي از منكر و موضع‌گيري‌هاي شجاعانه وي در برابر حاكمان مستبدّ عراق، تحت تعقيب قرار گرفت و بارها به زندان افتاد و متحمل سخت‌ترين زحمات و شكنجه‌ها شد، حتي آخرين بار به اعدام محكوم شد كه به دنبال آن پس از ماه‌ها زندگي مخفي از عراق خارج شد و بعد از مسافرت به چند كشور اسلامي در نهايت به ايران آمد، و بعد از عمري تلاش و جهاد و فداكاري و انجام خدمات علمي و ديني در روز سيزدهم جمادي الثاني سال 1415هـ.ق در شهر مقدس قم به ديار باقي شتافت.
جنازه ان مرحوم در حسينيه كربلائيهاى قم در زير منبري كه بر آن اداي وظيفه مي نمود به عنوان امانت به خاك سپرده شد تا بعد از باز شدن راه كربلا بدانجا منتقل و دفن شود.

براى اجراى وصيت قبر كشوده شد و بدن ايشان سالم بدست آمد، به سردخانه قم منتقل و سبس به كربلا منتقل و بعد از تشييع با شكوهي در كربلا دفن شد

تصويرتصوير
تصويرتصوير
تصويرتصوير
تصويرتصوير
تصويرتصوير
]
تصويرتصوير
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مادری که شب زایمان فهمید باردار است

پستتوسط najm134 » شنبه جولاي 16, 2011 4:06 pm

«باور» دختر چند ماهه ای است که خصوصیات عجیبی دارد، عجیب ترین خصوصیت او این بود که تا پیش از به دنیا آمدنش، مادرش از باردار بودن خود خبر نداشت! اتفاقی عجیب در علم پزشکی - کودکی که به طرز عجیبی به دنیا آمد، پس از تولدش هم خصوصیات عجیبی دارد و به اذعان پزشکان، از هوش بالایی برخوردار است. اما این که چرا مادر این کودک، متوجه نشد که ۳۷ هفته فرزندش را باردار است، در نوع خود جالب می باشد.
دکتر سونوگرافی از من پرسید، چرا مراجعه کرده‌ای و من در پاسخ گفتم درد در ناحیه شکم. دکتر سونوگراف با تعجب گفت یعنی نمی‌دانی که بچه‌ات دارد به دنیا می‌آید؟! واقعا از این صحبت دکتر تعجب کرده بودم. باورم نمی‌شد، بی‌هوش شدم...
«باور» دختر چند ماهه‌ای است که خصوصیات عجیبی دارد، عجیب‌ترین خصوصیت او این بود که تا پیش از به دنیا آمدنش، مادرش از باردار بودن خود خبر نداشت! اتفاقی عجیب در علم پزشکی - کودکی که به طرز عجیبی به دنیا آمد، پس از تولدش هم خصوصیات عجیبی دارد و به اذعان پزشکان، از هوش بالایی برخوردار است. اما این‌که چرا مادر این کودک، متوجه نشد که 37 هفته فرزندش را باردار است، در نوع خود جالب می‌‌باشد.
دیگر خصوصیات عجیب این کودک را از زبان مادرش بشنوید.
از 4، 5 روزگی مرا می‌شناخت
می‌گوید: «همان طور که می‌دانید وقتی بچه‌ها تازه به دنیا می‌آیند نمی‌توانند گردن خودشان را ثابت نگه دارند، ولی «باور» برعکس بچه‌های هم‌سنش کاملا گردنش را به اختیار خود نگه می‌داشت و از همان ابتدای تولد با کنجکاوی به اطرافش نگاهش می‌کرد. 4، 5 روزش بود که متوجه شدم مرا به خوبی می‌شناسد و در 10 روزگی افراد را از اشیاء تشخیص می‌دهد. «باور» از همان ابتدای تولدش به راحتی می‌نشست و این ویژگی‌ها همه نشان‌دهنده این بود که «باور» از هم سن و سالان خود متمایز است.»
جلوتر از دیگر نوزادان!؟
مادر می‌گوید: «باور از زمانی که به دنیا آمده از نظر جسمی، فکری، رشدی و رشد مغزی خیلی جلوتر از بچه‌های هم سن و سالش است. از همان ابتدای تولد، شاید از چند روزگی وقتی من با او صحبت می‌کردم به صحبت‌هایم به دقت گوش می‌داد. باور با حمام رابطه خوبی دارد و از بودن در حمام لذت می‌برد و هیچ شکایتی نمی‌کند. بچه‌های هم‌سن و سال باور اکثرا با حمام مشکل دارند و این یکی از مواردی است که او را از دیگر بچه‌ها متمایز می‌سازد. باور از نظر شناخت افراد و اشیا نیز بسیار متفاوت است. به نکات مثبت حساس است و با افراد غریبه‌ای که با او رابطه مثبت و خوبی داشته باشند به سرعت ارتباط عاطفی برقرار می‌کند.»تصوير
از بارداری‌ام خبر نداشتم
عجیب‌ترین نکته این بارداری را بخوانید، مادر باور می‌گوید: «من تا دو یا سه شب قبل از تولد باور از بارداری‌ام هیچ اطلاعی نداشتم و در ظاهر و جسم من هیچ آثاری وجود نداشت، پزشکان و دوستانم هم که با آنها در ارتباط بودم از ظاهر من متوجه هیچ علامتی از بارداری نشده بودند. حتی پزشک متخصص زنان که من در دو یا سه ماهگی بارداری‌ام به او مراجعه کرده بودم هم نتوانسته بود آن را تشخیص دهد. من در آن دوران شش ماه تحت نظر پزشک متخصص زنان بودم ولی متوجه نشده بود که باردارم!» او می‌گوید: «خودم هم هیچ احساس خستگی و سنگینی نمی‌کردم.»
او همچنین ادامه می‌دهد: «حتی پزشکان متخصص زنان و زایمان هم به من گفته بودند اگر تصمیم به بارداری گرفتم باید تحت درمان قرار گیرم و جالب این‌که من هیچ تصمیمی برای بچه‌دار شدن نداشتم.» مشکلی داشتم و به یک متخصص مراجعه کردم، نگو آن زمان دو ماه باردار بودم، اما پزشکان به این موضوع شک نکرده بودند. عجیب این‌که در آزمایشات هم، هیچ نشانه‌ای مبنی بر بارداری من یافت نشد. MRI مغزی هم یکی از مراحل درمانی من بود زیرا فکر می‌کردند که شاید علت بالا رفتن پرولاکتین خون من تومور باشد ولی هیچ تومور و مشکل مغزی هم در من دیده نشد. او می‌گوید: «نکته عجیب‌تر این بود که من خیلی ورزش می‌کردم، حتی تقریبا 10 روز قبل از وضع حمل، در استخر و از ارتفاع شیرجه رفتم.»
همان شب فهمیدم باردارم
شب آخری که فردای آن باور به دنیا آمد دردهای بسیار شدیدی در ناحیه شکم احساس کردم. قبل از آن باید بگویم من در طول این مدت به غیر از داروهایی که پزشک زنان برایم تجویز کرده بود و خیلی هم خطرناک بودند داروهای گیاهی را که به شدت برای جنین خطرناک است، نیز مصرف می‌کردم. شب آخر وقتی با این علایم درد به بیمارستان مراجعه کردم، پزشک اورژانس، رادیولوژی و سونوگرافی تجویز می‌کند، همان طور که می‌دانید همه اینها برای جنین بسیار خطرناک است، آنها احتمال می‌دادند که کیست یا آپاندیس است و باید روی من جراحی انجام دهند. ساعت 10 صبح قبل از این که به اتاق عمل بروم پزشک مرا مجددا برای سونوگرافی آماده کرد. دکتر سونوگرافی از من پرسید، چرا مراجعه کرده‌ای و من در پاسخ گفتم درد در ناحیه شکم. دکتر سونوگراف با تعجب گفت یعنی نمی‌دانی که بچه‌ات دارد به دنیا می‌آید؟! واقعا از این صحبت دکتر تعجب کرده بودم. باورم نمی‌شد، بی‌هوش شدم... در آن بیمارستان زایشگاه نبود، از این رو مرا به زایشگاه منتقل کردند.
دکتر عبدالحسین پشـتیبان متخصص کودکان می‌گوید: شیرخوار «باور هنرجو» از نظر تکامل، رشد مغزی و توجه به محیط اطراف در حد بالایی قرار دارد و از هوش خلاق برخوردار است.
همچنین دکتر هادی بخشنده می‌گوید: «مورخ 8/10/88 خانم جوانی مراجعه کرد که از درد شکم در عذاب بود... از وی سونوگرافی به عمل آوردیم و متوجه شدیم که وی 37 هفته است حامله بوده، وقتی به او گفتیم، او اظهار بی‌اطلاعی کرد و این برای ما هم عجیب بود. او به ما گفت که ماه‌هاست زیرنظر یک متخصص زنان است، چگونه باردارم که خودم متوجه نشده‌ام، پزشکم هم متوجه نشده، مگر امکان دارد...» دکتر هادی بخشنده می‌گوید: «علایمی که بیمار داشته در واقع دردهای زایمانی بود، که با نگهداری، پیشگیری و ارجاع او به بیمارستان زنان، منجر به تولد ناباورانه نوزادی دیدنی به نام «باور» شد.»

توضيح: خداوند هر از كاهي شبيه آياتش را تكرار مي كند تا حجتي باشد براى اثبات آيات الهي
يكي از خصوصيتهاى بارداري اولياي الهي كه در شرايط تقيه و مستور بودن بدنيا آمده اند نداشتن مادرانشان نشانه بارداري در ايام حمل است، مانند حضرت موسى، حضرت عيسى، حضرت مهدي عليهم السلام البته غرض تشبيه موارد عادي به ان ايات الهي نيست، بلكه هدف اثبات ان ايات الهي با اتفاقات مشابه تا بدانند اكر خواهد بخواهد مي شود، البته اتفاق اين نظاير جيزي از ارزش ان واقعه اصلي كم نمي كند، جرا كه ان واقعه اصلي دهها ايت و اعجاز يكجا مجمع شده كه براى موارد عادي تكرار يكجايش ممكن نيست
najm134

هيچ عمل خيري در محضر خداوند گم نمي شود

پستتوسط aelaa.net » چهارشنبه مارس 28, 2012 4:45 am

فَاسْتَجَابَ لَهُمْ رَبُّهُمْ أَنِّي لاَ أُضِيعُ عَمَلَ عَامِلٍ مِّنكُم مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى

تصوير

شهیدی که قبرش همیشه بوی عطر می‌دهد

مزار شهید سید احمد پلارک در میان سی هزار شهید آرمیده در گلزار شهداي تهران از ویژگی بارزی برخوردار است
که باعث ازدحام همیشگی زائران مشتاق بر گرد آن می‌شود.

تربت پاک این شهید همیشه معطر به رایحه مشک است و این عطر همواره از مرقد او به مشام می‌رسد.
کم نیستند کسانی که تنها به نیت زیارت این شهید عزیز به بهشت زهرای تهران و قطعه 26 آن سر می‌زنند.

تصوير

بوی مزار شهید
قبل از هر چیز اشاره می‌کنیم به اینکه از مزار این شهید بزرگوار که در بهشت زهرا (س) تهران در قطعه ۲۶، ردیف ۳۲، شماره ۲۲ قرار دارد، بوی شمیم گل یاس و عطر به مشام می‌رسد که این مسئله او را شهره کرده است. درباره علت این موضوع تا به حال صحبت‌های فراوانی شده و نقل قول‌های زیادی شنیده شده است. اما فقط به این نکته از قول مادر شهید اشاره می‌کنیم: «بوی مزار احمد هیچ علتی جز لطف و فضل الهی و رابطه ماورایی که او با خدا و اولیاء ا.... داشته است، ندارد و هیچ کس هم چیزی از این رابطه نمی‌داند، هر کس هم موردی نقل کرده، جز شایعه چیزی بیش نیست. علتش را فقط خدا می‌داند و بس!»

زندگینامه شهید
فرزند سید عباس متولد 1344 تهران
و اصالتاً تبریزی است.
در سال66 عملیات کربلای 8 در شلمچه به شهادت رسید.
در 6سالگی پدر را از دست داد
و چون تک پسر خانواده بود علاوه بر تحصیل، بار مسئولیت خانواده نیز بر عهده او افتاد و تن به کار داد و توانست خواهرانش را در ازدواج یاری دهد.
او در خیابان ایران میدان شهدا و در محله‌ای مذهبی زندگی می‌کرد.

یکی از دوستانش می کوید:
مسجد (علی بن موسی الرضا(ع) ) مأمن همیشگی‌اش بود.
اگر چه او از بچگی نمی‌شناختم اما از سال 63 رفاقتمان شدیدتر شد.
وی دائماً به منطقه می‌رفت و من از سال 65 به او ملحق شدم و از نزدیک همراهیش نمودم.
او فرمانده آ رپیچیزنهاي گردان عمار در لشکر 27 حضرت رسول (ص) بود.

احمد مثل خیلی از شهدای دیگر بود. به مادرش احترام می‌گذاشت،
به نماز اول وقت اعتقاد داشت، نماز شبش ترک نمی‌شد. همیشه غسل جمعه می‌کرد. سوره‌ی واقعه رو می خوند و... .

شهید پلارک از زبان مادرش
در 13 سالگی تا به هنگام شهادت در 23 سالگی نماز شبش ترک نشد.
شبهای بسیاری سر بر سجده عبادت با خدای خود نجوا می کرد و اشک می ریخت...

مادرش اینطور نقل کرده که پسرش در مدت عمرش جند کار را هرگز ترک نکرده:
(1) نماز شب
(2)غسل روز جمعه
(3)زیارت عاشورای هر صبح
(4)ذکر 100صلوات در هرروز
(5 ) گفتن 100 بار لعن بنی امیه در هرروز

اشکهای شهید پلارک امروز رایحه معطری است که انسانها را تسلیم محض اراده و قدرت آفریدگارش می کند.....

روح ايثار
در والفجر 8 از ناحيه دست وشکم مجروح شد.اما کمتر کسي مي دانست که او مجروح شده است.
اگر کسي درباره حضورش در جبهه سوال مي کرد.طفره مي رفت و چيزي نمي گفت
يک دفعه در جبهه خواستيم از يک رودخانه رد شويم.زمستان بود وهوا به شدت سرد بود
شهيد پلارک رو به بقيه کرد وگفت: اگر يکنفر مريض بشه .بهتر از اينه که همه مريض بشن
يکي يکي بچه ها را به دوش کشيدوبه طرف ديگر رودخانه برد .
آخر کار متوجه شلوار او شديم که يخ زده بود و پاهاش خوني شده بود

آدم شدن
خواهر شهید نقل می‌کند: وقتی بر اثر مجروحیت در بیمارستان بستری شده بود رفتم کنارش و به او گفتم: احمد! آخر به ما حلوا ندادی. جوابم را داد و گفت: آن قدر می‌روم و می‌آیم که یک آدم حسابی بشم. هم رزمانش تعریف می‌کنند: قبل از محرم، بیرق‌ها را می‌شست، تمیز می‌کرد، بعد پا‌هایش را روی سنگ‌های داغ می‌گذاشت و می‌گفت: «لذت می‌برم! می‌خواهم این عذاب را تحمل کنم تا بفهمم مسئولیت چیه، نمی‌توانم جواب خدا را بدهم، اگر کوتاهی کنم. می‌خواهم بفهمم یک ذره از عذاب جهنم را!»

روح ایثار
آخرین مسئولیت شهید پلارک، فرمانده دسته بود. در والفجر ۸ از ناحیه دست و شکم مجروح شد، اما کمتر کسی می‌دانست که او مجروح شده است. اگر کـسی دربـاره حضورش در جـبهه از او سـؤال می‌کرد، طفره می‌رفت و چیزی نمی‌گفت. یک دفعه در جبهه می‌خواستیم از یک رودخانه رد شویم. زمستان بود و هوا به شدت سرد بود. شهید پلارک رو به بقیه کرد و گفت: «اگر یک نفر مریض بشه، بهتر از اینه که همه مریض بشن». یکی یکی بچه‌ها را به دوش کشید و طرف دیگر رودخانه برد. آخر کار متوجه شلوار او شدیم که یخ زده بود و پا‌هایش خونی شده بود.

صبر
«ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکافرین» واقعاً صبر داشتن و صبور بودن در مقابل مسائل، سخت و مشکل است و برای همین خداوند، اجر عظیمی برایش قرار داده است. وقتی که به شهدا فکر می‌کنم، آن قدر فشار بهم می‌آید که نزدیک است دیوانه شوم، می‌روم سراغ قرآن و یا با خدای خودم خلوت می‌کنم و یا با دوستانم یاد بچه‌ها را می‌کنیم. خدایا! ما را با ناملایمات و فشار‌ها آدم کن، پاکمان کن و ببر و در این راه صبر را به ما عطا فرما. (از دست نوشته‌های شهید)

نجوا با شهیدان
.... و اما شما عزیزان شهید! شما بر بال سپید کدام ملک نشستید که بی‌امان و شتابان به سوی معبود شتافتید؟ شما در نماز شب‌هایتان با خدا چه گفتید که معبود این گونه زود پذیرفتتان؟ شما خدایان را با دیده بصیرت چگونه دیدید که عاشقش شدید، عاشقان شد و به حضور پذیرفتتان؟.... پاسخم را بدهید، ترا به خدا بگویید، نگذارید که سؤال‌هایم بی‌جواب بماند. البته! البته که جواب‌ها روشن است. می‌دانم چه گفتید، می‌دانم چه خواندید، چه دیدید، کجا رفتید، در کجا هستید! شما همگی رفتید و ما را «لیاقت» رفتن نبود. عاشـق کـجا و عاشـق نـما کجا! یافتن کجا و بافتن کجا!

شب عاشورا
شب عاشورا بود. احمد تعدادی از بچه‌ها را جمع کرد و گفت: «حر، در شب عاشورا توبه کرد و امام حسین (ع) هم او را بخشید و به جمع خودشان راه داد. بیایید ما هم امشب‌‌ همان کار را بکنیم». نیمه شب وقتی بچه‌ها از خواب بیدار شدند، سید احمد گفت: پوتی‌‌نهایتان را در بیاورید. سپس همگی بندهای پوتین را به هم گره زد و داخل آن را پر از خاک کرد و روی دوش‌ها انداخت. بعد چند ساعتی را در بیابان‌های کوزران پیاده روی کردیم. گریه و عزاداری کردیم. هر کس زیر لب چیزی زمزمه می‌کرد، ولی احمد چیزهایی بر زبان جاری می‌ساخت که تا به حال نشنیده بودم.

حضرت زهرا (س)
سید احمد همیشه در همه عـملیات‌ها، یـک شـال مـشکی بـه سر و گردنش می‌بست. جالب اینکه با وجود سادات بودنش، شال سبز نمی‌انداخت. هیئت گردان عمار لشکر ۲۷ حضرت رسول (ص) هیئت متوسلین به حضرت زهرا (س) نام داشت. هر روز بعد از نماز جماعت صبح زیارت عاشورا خوانده می‌شد. شهید پلارک یکی از مشتریان پر و پا قرص این مراسم بود، اما حال او با حال بقیه خیلی فرق داشت. هیچ وقت یادم نمی‌رود، به محـض اینکه نام خانم فاطمه زهرا (س) می‌آمد، خیلی شدید گریه می‌کرد و حال عجیبی می‌گرفت. او ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) داشت.

همسايه شهيد
قبل از عمليات کربلاي 8 که در آن شهید شد با گردان رفته بويم مشهد.
يک روز صبح ديدم سيد احمد از خواب بيدار شده ولي تمام بدنش مي لرزد .
گفتم چي شده ؟ گفت:فکر کنم تب ولرز کردم.
بعد از يکي دوساعت به من گفت امروز بايد حتما برويم بهشت رضا
اتفاقا برنامه آنروز گردان هم بهشت رضا بود
از احمد پرسيدم چي شده که حتما بايد بريم بهشت رضا ؟ او نمی گفت
به اضرار من تعريف کرد ديشب خواب يک شيهد را ديدم که به من گفت تو در بهشت همسايه مني
من خيلي تعجب کردم تا بحال اورا نديده بودم گفتم تو کي هستي الان کجايي ؟
گفت در بهشت رضا
احمد آنروز آنقدر گشت تا آن شهيد را که حتي نام او را نمي دانست پيدا کرده و بالاي مزار آن شهيد با او حرفها زد

لیاقت
امام صادق (ع) می‌فرماید: «چنان که اعضایت را با آب پاک می‌کنی، قلبت را با نور تقوی و یقین پاک گردان.» بعضی وقت‌ها متوجه می‌شوم که چقدر از قافله عقب ماندم. نه! اصلاً توی قافله نیستم. یا بهتر بگویم راهم نمی‌دهند. جای هر کسی که نیست، لیاقت می‌خواهد که جزو قافله باشی، چه رسد به اینکه شهید شویم. خدایا! به ما گوشه‌ای از آن‌شناختی که شهیدان به تو داشتند، به فضل و کرمت عطا فرما. خدایا! تو گفتی که دعا کنید، من هم می‌دانم که لیاقت ندارم، ولی به امید، به تو وصل شدم، نا‌امیدم نفرما. (از دست نوشته‌های شهید)

چهلم شهید محمد شکری
وقتی محمد شکری شهید شد، هنگام دفنش، سید احمد او را داخل قبر گذاشت و به او گفت: «قبل از اینکه چهلمت برسه، می‌ام پیشت!» او گفته بود که من شنبه شهید می‌شوم و دوشنبه جنازه‌ام را می‌آورند.‌‌ همان هم شد. جنازه او را روز دوشنبه مقارن با چهلم شهادت محمد شکری آوردند.

آخرین بار
آخرین باری که احمد می‌خواست به جبهه برود، به مادرم گفت: «مادرجان! من دیگر برنمی گردم، کار‌هایت را انجام بده، قندی می‌خواهی بشکن، خانه و زندگی را مرتب کن، این دفعه دیگر برنمی گردم، من جوابم را از آقا امام رضا (ع) گفتم». (او چند وقت قبل به زیارت امام رضا (ع) رفته بود) او گفت: «مادر! من برای تو هیچ کاری نکرده‌ام، ولی آن قدر تو را بالا می‌برم که همه چیز را جبران کنم». درسـت اسـت کـه ۱۷ - ۱۸ سال از شـهادت او مـی گـذرد، ولی من اصلاً نمی‌توانم باور کنم که احمد رفته، فکر می‌کنم هنوز زنده است، احساس می‌کنم پیش خودم هست و همیشه با من حرف می‌زند. (خواهر شهید)

رسیدگی به خود
می گفت: «از اینکه تمام وقت خود را صرف رسیدگی به کارهای دسته و نیرو‌ها کرده‌ام و وقتی برای خودسازی و خود‌شناسی خود ندارم. خیلی ناراحتم. تصمیم گرفتم تا به گردان دیگری بروم که کسی مرا نشناسد و در آنجا بتوانم کمی به خودم برسم.» رفت و تدارکات چی یکی از دسته‌ها در گردان دیگری شد.

کفته می شوچ شهید سید احمد پلارک در زمان جنگ کارهای خیر و سخت را به صورت ناشناس انجام می داد
او ديده بود كه امر نظافت سرويسهاى بهداشتي آن هم عمومي و در يك محل خدمت نظامي كاري نيست كه داوطلبي داشته باشد
این مشکل در مناطق عملیاتی بیشتر شدت بیدا می کرد
انجا که بعضا سنکر مناسب هم نبود جه برسد به توالت مناسب
و با شرایط سخت اتش دشمن امكان تميز ماندن هم نبود
او كه قصدش خدمت و كار براى خدا بود و اين كار را مي ديد كه داوطلب نداشته
و حتى در تكليف كاري نوعا با بي رغبتي و اكراه انجام مي شود آن هم نه به صورت كامل
و با شرايط سخت جنكي حتى اهل اخلاص مي ترسيدند براى قضاي حاجت ضروريشان آنجا بروند جون هر لحظه امكان كشته شدن بود و هيج كسي نمي خواست در انجا بميرد
لذا اين شهيد از خودش داوطلب مي شود

تصوير

و همواره مسؤوليت انجام اين كار سخت وناخوشايند را ملتزم مي شود
او در هر فرصت و فراغت مشغول نظافت توالت های محورهاى عملياتي و غير آن بوده و از اينكه همواره بوی بدی بدن او را فرا می گرفت ابايي نداشت

از قضا در حملات آتش دشمن هنگامی‌که او در حال نظافت بوده، آن محل مورد اصابت واقع شده و او شهید و در زیر آوار ديوار آنجا مدفون می شود.

هنگامی‌که امداد گران در حال جمع آوری زخمی‌ها و شهیدان بودند، با تعجب متوجه می‌شوند که بوی گلاب از زیر آوارهاى اين مكان می‌آید.
وقتی آوار را کنار میزدند با پیکر پاک این شهید روبرو میشوند که غرق در بوی گلاب بود. با اينكه ظاهرا در جنان محلي مورد اصابت واقع شده بود
اين بوي خوش در مراسم تشييع و تدفين هم ادامه داشت
همجنين بعد از آنكه پیکر آن شهید را در بهشت زهرای تهران، در قطعه 26 به خاک می‌سپارند،
اين بوي خوش از مزار همیشه بوی گلاب تا چند متر اطراف مزار این شهید احساس می‌شود
اين امر ماهها و سالهاست كه ادامه دارد
و نیز سنگ قبر این شهید همیشه نمناک می‌باشد بطوری كه اگر سنگ قبر شهید پلارك را خشك كنید، از طرف دیگر سنگ نمناك می‌شود.
تصوير
مراقبتها و بررسيهاى مكرر انجام شد
دخالت شخصي كسي در معطر ماندن ديده نشد

نقل از وصيت نامه شهيد پلارك:
بسم الله الرحمن الرحیم
سـتایش خدای را که ما را به دین خود هدایت نـمود و اگر مـا را هـــدایت نمی کرد ما هـدایت نمی شــدیم،

السلام علیک یا ثارالله ای چراغ هدایت و کشتی نجات، ای رهبر آزادگان، ای آموزگار شهادت بر حرّان (آزادگان)،
ای که زنـــده کردی اسلام را با خونت و با خون انــصار و اصــحاب باوفایت،
ای که اسلام را تا ابــــد پایدار و بیمـه کردید.
یا حسین(ع)، دخیلم آقا جانم.
وقتی که ما به جبهه می رویم به این نیت می رویم که
انتقام آن سیلی که آن نامردان برروی مادر شیعیان زده
برای انتقام آن بازوی ورم کرده
و گرفتن انتقام آن سینه ســــوراخ شده می رویم.
سخت است شنیدن این مصیبت ها.

خدایا به ما نیرویی و توانی عنایت کـن تا بتوانیم بـرای یـاری دینت بکار ببندیم.

خدایا به ما توفیق اطاعت و فــرمانبرداری به این رهبر و انقـــلاب عنایت بفرما.
خـــــدایا توفیق شناخت خودت آنطور که شـــــهداء شناختند به ما عطا فرما و شهداء را از ما راضـی بفرمــا و ما را به آنها ملحق بفرما.

خدایا عملی ندارم که بخواهم به آن ببالم،
جز معصیت چیزی ندارم
و الله اگر تو کمک نمی کردی و تو یاریم نمی کردی به اینجا نمی آمدم
و اگر تو ستــارالعــیوبی را بر می داشــتی میدانم کـه هیچ کدام از مردم پیش من نمی آمدند هیچ،
بلکه از من فرار می کردند حتی پدر و مادرم.

خدایا به رحمت و مهربانیت ببخش آن گناهانی که مانع از رسیدن بنده به تو می شود. الهی العفو...

«مادر! توجه کن! اگر من به زیارت امام رضا (ع) می‌رفتم، مگر شما نگران بودید، بلکه خوشحال بودید که به زیارت و پابوس امام خویش رفتم. حال شما اصلاً نباید نگران باشید، چرا که من به زیارت خدایم و خالق و معشوقم می‌روم. پس هم چون مادران شهید پرور، استوار و محکم باش ».

ظهر عاشورا ۱۴۰۶ = 24/6/1365 سید احمد پلارک

-----------------------------------------------------

نقل از بستگان شهید ( كتاب خاطرات شهید پلارك-قسمت شفاعت)
در قسمت شفاعت این کتاب به نقل از یکی از آشنایان شهید سیداحمد پلارک می خوانیم،
شبی شهید سیداحمد را در خواب دیدم از او خواستم مرا شفاعت کند
که سیداحمد گفت: نمی توانم تو را شفاعت کنم تنها وقتی تو را شفاعت می کنم که نماز بخوانید و به آن توجه و عنایت داشته باشید،
همچنین زبانتان را از غیبت نگه دارید درغیر این صورت هیچ کاری از دست من برنمی آید.

نسيم جان فزاي فرزند راستين زهراء(س)-شهيد سيد احمد پلارك
تهران بزرگ با همهء عظمت و هواي آلوده اش شقايقهاي پرپري رادر جنوب خود (بهشت زهراء)دردل خاك ميهمان دارد كه هر مسافري رابه ياد حماسه هاي جاودانشان مياندازد.
رايحه دلپذ ير و مشام نواز معطري كه از خاك يك جوان بر مي خواست...

بچه‌هاي بسيجي و كساني كه زياد بهشت زهرا مي‌روند، به او مي‌گويند شهيد عطري. خيلي‌ها سر قبرش نذر و نياز مي‌كنند و از او حاجت و شفاعت مي‌خواهند. مي‌گويند معجزه دارد. معروف است كه از قبرش عطر ترشح مي‌كند، هم هميشه نمناك است و هم بوي نسبتا خوبي دارد.به قول یکی از روحانیون ،شهيد پلارك هم مثل يكي از سربازان پيامبر در صدر اسلام، «غسيل الملائكه» بوده است.
می‌گویند شهید پلارك مثل یكی از سربازان پیامبر ( ص ) در صدر اسلام ، " غسیل الملائكه " بوده است .
" غسیل الملائكه " به کسی می‌گویند كه ملائكه غسلش داده‌ باشند .
در تاریخ اسلام آمده كه حنظله غسیل الملائكه كه از یاران جوان پیامبر بود ،
شب قبل از جنگ احد ازدواج می‌کند و در حجله می‌خوابد .
فردا صبح ، زمانی كه لشكر اسلام به سمت احد حركت می‌‌كرد ، برای اطاعت فرمان حضرت رسول الله صلى الله عليه وآله
و جانماندن از جنك و رسیدن به سپاه بسیار عجله كرد
و بنابراین نرسید که غسل كند .
او در این جنگ شهید شد پیکر او بوی عطر گرفته بود
که بعد پیامبر بالای پیکر او آمد و از این واقعه خبر داد . كه ملائكه از طرف خدا وند آمده اند و او را با آب بهشتی غسل دادند .

حالا گفته می‌شود شهید احمد پلارك عزیز هم اینچنین است و برای همین است كه همیشه قبر او خوشبو و عطرآگین است .
كسایی كه زیاد بهشت زهرا می‌روند به این شهید والا مقام میگویند شهید عطری.
خیلی‌ها سر مزار شهید سید احمد پلارك نذر و نیاز می‌كنن و از خدای او حاجت و شفاعت می‌خوان.
او معجزه خداوند است....
و شاهدي بر اين امر كه هيج عمل خيري در محضر خداوند گُم نمي شود
حتى اگر كسي مطلع نشود
خصوصا كه با زحمت باشد و نفس از آن عمل بهره اى نداشته باشد
مثل نمونه فوق كه نه مرغوب نفس بوده نه عنوان و شهرت خوبي دارد

رحمت الله عليه
aelaa.net
Site Admin

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:21 am

ايمني و سلامتي و نشاط بدن در گرو سينه زني روزانه

پستتوسط aelaa.net » جمعه ژانويه 11, 2013 9:10 am

بسم الله الرحمان الرحيم

اين مبحث چند بخش دارد:

بخش اول:
آشنايي با غده تيموس (زعتريه):

واژه "تيموس" مشتق از واژه يوناني "تيمس" به معناي نيروي حياتي يا شادابي است .
غده زعترية، جون تيموس نام يوناني كياه زعتر (آويشن) است، در زبان عربي غذه زعترية (آويشني) به آن مي كويند

Image
غده تيموس در وسط سينه ، پشت بخش فوقاني استخوان سينه قرار دارد .

تصوير

هر چه درباره اين غده بيشتر بدانيم ، به معناي عملكرد آن بيشتر پي مي بريم .
در قرن گذشته ، طب رايج بخاطر جهالتش غده تيموس را زيان بخش يا زايد مي دانست .
اما امروزه ديگر طب رايج هم ميداند كه تيموس مهم ترين عضو در بقاي سيستم ايمني ماست .
هم چنين عامل بسيار مهمي در پيشگيري و درمان سرطان است .

بخش دوم:
نقش غده تيموس در ايمني و سلامتي بدن

تیموس غده‌ای است که در آغاز ولادت رشد می‌کند.

Image

پس از دو سال باریک می‌شود،

همین امر دانشمندان طب رايج را واداشته که چنین اظهارنظر کنند :
این غده هیچ کاری ندارد و اصلاً درزندگی انسان بی‌پایه است.
و این ناشی از این است که طب رايج هنوز راه به جایی نبرده،
اما پس از مدتی کشف شد که این غده یکی از مهمترین غده‌ها در زندگی انسان است.

تصوير

سیستم دفاعی از پراهمیت‌ترین سیستمهای بدن آدمی و متشکل از یک سپاه دفاعی با آمادگی بسیار خوب است. گروه‌های اطلاعاتی، اسلحه‌سازی، جنگ، خدمت‌رسانی و گروه‌های جنگنده‌ی تکاور در این سپاه هست. در این جا درباره‌ی گروههای جنگی بحث می‌کنیم.

گروهی از گلبولهای سفید خون که در مغز استخوان ساخته می‌شود، و مختص مأموریت‌های جنگی است، برای گذراندن دوره‌ای آموزشی – تجربی به یک دانشگاه جنگ به نام غده‌ی تیموس فرستاده می‌شود و پس از گذراندن امتحان نهایی با عنوان (سلول آموزش دیده) بیرون می‌آید. گلبولهای سفیدی که برای جنگ ساخته شده، در این مدرسه دو درس اساسی یاد می‌گیرند : شناسایی خودی و دوست، و شناسایی دشمن بیماری‌آور.

در مرحله‌ی نخست صدها هزار پروتئین که در ساختار بدن آدمی شرکت دارد به این سلولها نشان داده می‌شود و به عنوان نیروهای دوست شناسانده می‌شود، و به سلولها یاد می‌دهند که به این دسته حمله نکنند، چراکه با حمله به آنها بدن خود، خود را نابود می‌کند.

در مرحله‌ی دوم آن چه بشریت در طی نسلها از طریق مراقبت و رعایت مادر که با شیر به بچه می‌رسد و از طریق تجربه‌ی مستقیم به عنوان عنصر بیمارکننده شناخته، به سلولها نشان داده می‌شود. بچه در سالهای نخستین از روی فطرت بسیار میل دارد که هر چیزی را بگیرد و در دهانش بگذارد تا سلول‌های جنگنده‌اش عناصر دشمن را بشناسد یا ابتلا به بیماری اطلاعات بیشتری درباره‌ی دشمنانش در اختیار او می‌گذارد، در اثنای این آزمون و خطاها گلبولهای سفید جنگنده عناصر دشمن که باید به آنها حمله کند، شناسایی، یا خبر حضورشان را پخش می‌کند، و یا این که خود در دستگیری آنها شرکت می‌کند.

غده‌ی تیموس در زیر میکروسکوپهای الکترونی به شکل طبقات دانه‌های انار به نظر می‌آید

Image

که گلبولهای سفید بر روی آن ردیف می‌شود تا این درسهای مهم را یاد بگیرد،
و هر دانشگاه، مرکز آموزشی یا مدرسه‌ای باید امتحانی هم داشته باشد.
گلبولها نیز تک تک از دروازه‌هایی امتحانی می‌گذرد و همه در دو درس نامبرده امتحان می‌شود.
امتحان درس اول چنین است که یک عنصر دوست بر گلبول سفید عرضه می‌شود، اگر به آن حمله کند رد شده، و اجازه ندارد غده‌ی تیموس را ترک کند؛ بلکه کشته می‌شود؛ چون که در صورت ورودش به خون به هم شکلهای خود هجوم می‌برد.

درس دوم به این صورت است که نیرویی از دشمن به گلبول سفید نشان داده می‌شود،
و اگر نتواند آن را بشناسد و در مقابلش بایستد، در امتحان قبول نشده و آن نیز به همان سرنوشت دچار می‌شود،
زیرا چون وارد خون شود از دشمن غفلت می‌ورزد و امکان حمله به بدن را برایش فراهم می‌کند.

کار در این دانشکده‌ی جنگ (غده‌ی تیموس) از آغاز ولادت تا سه سالگی به درازا می‌کشد،
و سپس وظیفه‌ی رساندن روند مراقبت و ضبط عملکرد گلبولهای سفید را به گلبولهای سفید موفق شده در امتحان که پس از فارغ التحصیلی سلولهای آماده‌ی آموزش دیده نام گرفته است، به عهده می‌گیرد، تا آنها نیز همچنان این دانش را به نسلهای بعدی گلبولهای سفید منتقل می‌کند.

در هفتاد سالگیهای عمر آموزش گلبولهای سفید جنگنده رو به سستی می‌نهد و اندک اندک عناصر دوست و برخی دستگاه‌های بدن و اندامها را آماج حمله قرار می‌دهد،
به همین خاطر است که در چنین سنینی بیماریهای شایعی مانند التهاب مفاصل، و برخی بیماریهای کلیوی و غیره دیده می‌شود که سببی جز ضعف آموزش سیستم دفاعی ندارد،
زیرا در نتیجه‌ی این امر ضبط و ثبت کار سلولهای جنگنده به خوبی انجام نمی‌شود و این یعنی اختلال در سیستم دفاعی، و سلولهای جنگنده محافظ به بدن حمله می‌کند در حالی که بدن این سلولها را برای دفاع از خود درست کرده و تعلیم داده بود، با این وضع بدن حالتی نظیر جنگ داخلی پیدا می‌کند و چه بسا این سخن مصداق حالش باشد :

أُعَلِّمُهُ الرّمایه کل یوم - فلمّا اشتدّ ساعده رَمانی
وکم علّمتُه نظم القوافی - فلمّا قال قافیهً هجانی

یعنی هر روزتیراندازی به او یاد می‌دهم، اما او همین که دست و بازویی و مهارتی پیدا کرد، به سوی خودم تیرانداخت و چه بسیار شعر سرودن را به او آموختم و او وقتی بیست شعری ساخت در هجو خودم بود.

این غده که مردم کوچکترین توجهی به آن ندارند و اصلاً خالی از فایده‌اش می‌دانند، در حقیقت جزو با اهمیت‌ترین و حساس‌ترین غده‌های بدن است. به یک مدرسه‌ی جنگ یا دانشکده‌ی نظامی می‌ماند که نیروهای جنگنده را آموزش می‌دهد تا دوست و دشمن را بشناسد. با پیشرفت روزافزون علم نشانه‌های دلالت کننده بر جلال و شکوه خداوند بیشتر کشف می‌شود.

اين بخش بركرفته از: کتاب شگفتیهای خداوند در بدن انسان

بخش سوم:
روش تقويت غده تيموس زعترية

مي دانيم كه امروزه ، غده تيموس در حدود 95 درصد از انسان ها تضعيف شده است .
با اين وجود ، هزاران تمرين ورزشي ساده كه در شيوه هاي دانش حرکت كاربردي و لمس درماني آموخته و به كار برده مي‌شود ،
اين موضوع را ثابت مي كند كه غده تيموس ضعيف را مي توان با در عرض چند ثانيه تقويت نمود .
در اينجا مي خواهيم از فن ساده اي صحبت كنيم كه با غده تيموس ارتباط دارد و بر نيروي حياتي شما مي افزايد .

تصوير

تصوير

براي ضربه زدن هر ريتمي را كه بخواهيد مي توانيد انتخاب كنيد .
ولي بهترين روش همانست كه بيشتر علويان در سينه زني معمولي بكار مي برند
محل تلاقي انكشتان دو دست روي سينه همان موضع غده تيموس است
تفصيل روش ذيلا شرح شده است

ضربه زدن بر تيموس سيستم شما را متعادل مي سازد و ظرف چند دقيقه سرشار از انرژي حياتي ميشويد.

اگر شما مرتباٌ هر صبح تيموس خود را تقويت كنيد
وحتي در طول روز هر گاه احساس كرديد مايليد اين كار را انجام دهيد، يقيناٌ به زودي احساس قدرت و توانايي بيشتري خواهيد كرد.
گرچه اين راه خيلي ساده به نظر مي رسد اما تاثير آن بي نهايت مثبت و بسيار زياد است.
شما مي توانيد انجام آن را به دوستان خود و بزشكان نيز به بيماران خود توصيه كنند

مقدار دفعات و ضربات:
دو تا سه بار در روز
هر بار 3 تا 5 دقيقه
و اكر شبها قبل خواب هم باشد سبب فعال شدن تيموس در خواب مي شود

نحوه ضربه:
ضربه ها بقدري باشد كه صداي "تاب" ضربه شنيده شود، و قفسه سينه بلرزد
ضربه با مشت بهتر است، و ضربه با انكشتان دست هم كافي

ريتم و نواخت ضربات:
تك ضربه محكم و بلند - فاصله كوتاه - دو ضربه متوالي كمي ارامتر،
ياحسين - ... - حسين حسين
اكر ملاحظه كنيد مي بينيد نحوه ضربه كه صداي برخوردش شنيده شود و قفسه سينه به لرزه درآيد
تك ضربه بلند و مكث و دو ضربه كوتاه متوالي: شبيه ريتم سينه زني = يا حسين - ... حسين حسين

مجموع اين سه ضربه را بيست بار تكرار كند

شرايط انجام:
انجام آن در حالت ايستاده باشد
مردان: پاها باز باشد - زنان پاها نجسبيده
قفسه سينه به جلو داده شود
با حالت ارام و ريلاكس انجام شود و بدون تعجيل و يا بي توجهي

تصوير

توجه:
قبلا اشاره شد
تشبيه به سينه زني و يا اجراي آن به قصد سينه زني
به معني
محدود كردن روشهاي سينه زني يا شتاب آن يا مقدار آن مي باشد
و نمي خواهيم انواع سينه زنيها را محدود به روش معمولي نمائيم
ولي مي كوئيم روش معمولي سينه زني بجز بركات معنوي ديكرش؛ اين اثر طبي را نيز دارد

تذكر مهم:
از مالش بجاي ضربه برهيز كنيد
مالش محل تيموس آنرا تضعيف مي كند.

مواظبت نمائيد
فقط ضربه سينه زني معمولي بنحو فوق
و زدن با انكشتان يا مشت است كه موجب تقويت تيموس است

تصوير

تصوير

تصوير

والحمد لله رب العالمين
aelaa.net
Site Admin

ذخيره سازي اطلاعات در درون ژن انسان بجاي هارد ديسك و ...

پستتوسط najm134 » شنبه ژانويه 26, 2013 5:47 pm

ذخيره سازي اطلاعات در درون ژن انسان بجاي هارد ديسك و كشف راز انتقال علوم از طريق آثار بدن
محققان علوم ژنتيك توانستند با تبديل فايل هاي صفر و يكي رايانه به كدهاي چهار حرفي DNA انسان، گام بزرگي را در جهت ذخيره سازي در درون ژن انسانها بردارند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، اين كشف كه از آن با نام نقطه عطفي در تاريخ علم ژنتيك نام برده مي شود از این قرار مي باشد كه
داده هاي صفر و يكي رايانه ها با تبديل به رمزهاي چهار گانه DNA انسان كه متشكل از حروف A،T،C و G است مي توانند در ژن انسانها ذخيره شوند.
كشف فوق توسط گروه بيوانفورماتيك اروپا واقع در انگلستان و به سرپرستي اوان بيرني انجام شده و مقاله آن در ژورنال «نيچر» به چاپ رسيده است.

در اولين گام براي اين تست ، از داده هاي رايانه اي همچون ۱۵۴ غزل شكسپير، يك عكس، يك پايان نامه علمي و كليپي ۲۶ ثانيه اي از مارتين لوتركينگ به كدهاي DNA با موفقيت تبديل شده است.
دكتر اوان بيرني،سرپرست گروه تحقيقاتي فوق در اين خصوص مي گويد:
شكي در موضوع فوق وجود ندارد كه اين تبديل نوعي كشف بزرگ در تاريخ علم ژنتيك جهان است
و بايد بگويم كه اميذوارم تا بزودي ديگر محققان ژنتيك و بيوانفورماتيك با پيوستن به گروه ما در پيشرفت هر چه سريعتر اين علم تلاش كنند.
وي ادامه داد:در صورت موفقيت كامل طرح فوق ، ديگر نيازي به ذخيره سازي داده ها در لوح هاي فشرده و يا هارد ديسك ها نخواهد بود
و ما با تبديل و تزريق مطالب در بدن خود، مي توانيم آنرا تا ابد و يا حتي براي نسل هاي آينده خود ذخيره كنيم.
وي تصريح كرد: مشكل كنوني كه فعلا اين تست دارد ، عدم نگهداري داده ها به صورت دائمي است ،
طوري كه مي بايد هر چند وقت يكبار براي رسيدگي به وضعيت داده ها به آنها مراجعه كرد
كه از اين پس تحقيقات ما براي از بين بردن اين نقص ادامه خواهد يافت.

وقتي در كلام خازنان وحي عليهم السلام مي خوانيم حضرت بيامبر صلى الله عليه وآله زبانشان را در دهان حضرت مولا علي عليه السلام قرار دادند و از آن هزار جشمه علم جوشيد كه از هر جشمه هزار باب علم باز كرديد و به حضرت مولا علي عليه السلام منتقل شد
افرادي كه معرفتشان كوتاه است مي برسيدند
جطور علم از طريق دهان منتقل مي شود؟
و جكونه آن همه علم در يك تماس دهان، از بزاق دهان منتقل مي شود؟
و وقتي به بزاق ديكري مي رسد؛ در درون او ذخيره مي شود؟
امروزه پيشروان دانش بشري با اين راز آشنا مي شوند كه
مي شود علوم و داده هاى علمي بسيار را از طريق دي ان اي انسان كه در بزاق انسان نيز وجود دارد؛ هم منتقل شود و هم ذخيره شود!!

علوم و كشفيات مربوط به DNA انسان براى بشر اين نكات را آشكار كرده است:
1- DNA در تمام اجزاي بدن انسان وجود دارد، حتى در بزاق و رطوبتها بلكه مو و هر كونه آثار بجا مانده از تماس بدن انسان در اشياء يا البسه يا اماكن يا اشخاص مورد تماس.
2- DNA هر شخص حاوي اطلاعات بسياري از هر شخص است، جه امور كذشته او و جه امور آينده، از زمينه هاى ابتلا به بيماري و يا اثار بيماريهاي مورد ابتلا تا امور ديكر.
3- DNA ظرفيت اطلاعاتي بسيار شكرفي و به عبارتي نامحدود دارد.
4- از نمونه DNA هر شخص مي توان اطلاعات موجود در آن را بازيابي نمود، (البته فعلا بقدر توان موجود دانش بشر امروز).
5- بوسيله DNA مي توان خصائص و آثار فيزيكي و شيميايي شخص را منتقل نمود.

با توجه به مطالب بالا؛ ديكر فهميدن حقايق زير؛ براى غير معتقدين نيز فراهم است:
* راز اينكه به آثار انبياء و اولياء الهي تبرك مي جوييم، و اينكه واقعا آثار ايشان داراي خواص خود ايشان است و اين موضوع بجز اثر معنوي واقعيت ملموس مادي نيز دارد.
* راز اينكه سؤر يا نيم خورده و تبرك كرده اولياء الهي و حتى مؤمن واقعي معمولي نيز آثار شفاء و بركات دارد.
* انتقال علوم و استعدادها به وراثت در ميان عموم مردم، از جمله انبياء و اولياء الهي به ذريه شان.
* دريافتن اينكه زنان اولياء الهي با حامله شدن از ايشان؛ نور و آثار وجودي ايشان را نيز دارا مي شوند.
* اينكه با خوردن نيم خورده ولي الهي علوم بسياري را دريافت كرده، كه شخص بس از آن (خوردن يا نوشيدن با اينكه حجم كمي داشته) توانايي اظهار تفاصيل علوم بسياري را بيدا مي كند كه تفصيلش در صدها جلد هم مي تواند فراتر باشد
وووو.....
نكات معرفتي بسياري كه تا بيش از اين حتى براى اهل ايمان ممكن بود؛ تعبير معنوي و فضيلتي داشته،
اما با تبيين علوم بيشرفته مي فهماند كه آنها واقعيتي ملموس و مادي هم دارد.

فراواني اين نكات در حدي است كه مي توان مجموع انرا در قالب كتاب مستقلي تبيين و ارائه نمود
از رؤوس نكات توضيح نشده:
تفاوت دانش بيشرفته بشري در باركذاري و ذخيره اطلاعات در DNA با دانش تكويني الهي
تفاوت دانش بيشرفته بشري در انتقال اطلاعات از DNA با دانش تكويني الهي
تفاوت دانش بيشرفته بشري در باريابي اطلاعات از DNA با دانش تكويني الهي
ووو...
والحمد لله رب العالمين

najm134

تحقيقات علمي جديد درباره تأثيرات شگفت تربت حضرت سيد الشهدا (

پستتوسط najm134 » پنج شنبه ژانويه 31, 2013 8:24 am

تحقيقات علمي جديد درباره تأثيرات شگفت تربت حضرت سيد الشهدا (عليه السلام)‏
دکتر عباس اقبال؛ متخصص سرطان و طب سوزنی، در حال حاظر در بیمارستانی در شهر لاهور پاکستان مشغول به کار است. وی در فاصله سال های 1991-2000 در بیمارستانی در بغداد بیش از دو هزار نفر را درمان کرده است. تصوير
دکتر اقبال؛ از سال 2000 مشغول پژوهش در مورد دارویی برای بیماران سرطانی صعب العلاج با تکیه بر تأثیرات تربت امام حسین (علیه السلام) است.

بر اساس گزارش خبرگزاری" نون الاخباریه" او در سال 2012، 45 بیمار مبتلا به سرطان کبد در پاکستان را، با این دارو که وی آن را " تراب الشفاء" می نامد، درمان کرده است، در حالی که هیچ نشانه ای از بازگشت علائم این بیماری در این افراد مشاهده نشده است. وی همچنین 200 بیمار مبتلا به التهاب ویرووسی کبد را با همین دارو معالجه کرده است.

متن مصاحبه با دکتر اقبال به شرح زیر است:

- آیا به جهت تأثیرات شیمیایی و فیزیکی تفاوتی میان تربت امام حسین (علیه السلام) و دیگر خاک ها وجود دارد؟

* در زمینه ی شیمیایی خیر، اما در زمینه فیزیکی بله به طور مثال در نوع رنگ.
- اما فقط اختلاف رنگ باعث قدرت این خاک نمی شود آیا اینطور نیست؟
* بله، اما نکته ای که در آزمایش ها بر من ثابت شده این است که، تربت امام حسین (علیه السلام) 170kh برابر خاک های معمولی انرژی تولید می کند و من با دستگاه های بسیار دقیقی مثل دستگاه ( R.F.I ) که پزشکان از آن در آزمایش ها استفاده می کنند به این نتیجه رسیده ام.
- آیا دلیل علمی برای این میزان انرژی تربت امام حسین (علیه السلام) نسبت به سایر خاک ها وجود دارد؟

* خیر، دلیل علمی در این مورد وجود ندارد و فقط بر اساس متون دینی میتوان به این موضوع پاسخ داد، به این نحو که در متون دینی از تربت امام حسین (علیه السلام) به عنوان نور ذکر شده و نور همان منبع انرژی است.
- آیا یافته های خود را به پزشکان عراقی متخصص در این زمینه نیز انتقال داده اید؟
* بله به برخی از دانشجویان توضیحاتی ارائه کرده ام. همچنین در ماه مارس گذشته کنفرانسی را دراستان نجف تحت عنوان NEW DISCOVERY OF THE MELLIMU : TURAB AL SHEFAM IN LIGHT MEDICAL SCIENCE ارائه کرده ام اما موانع قانونی بسیاری برای به ثمر رسیدن این پژوهش ها وجود دارد.
تصوير تصوير
najm134

آخرين تحقيقات علمي درباره موي سر و صورت

پستتوسط aelaa.net » شنبه مارس 02, 2013 2:17 am

حكمت الهي: شناخت ارزش تعاليم ديني در آخرين تحقيقات علمي دانشمندان درباره موي سر و صورت

به نقل از خبرگزاري مهر، تحقیقات جدید نشان می دهد که برخلاف عادات شایع جوامع غربزده، داشتن محاسن برای سلامتی مردان موثر و ضروری است.
این تحقیقات نشان می دهد که پوشیده شدن صورت مردان با مو و در حقیقت داشتن ریش و سبیل برای آنها موثر است.

براساس تحقیقات اخیر دانشگاه کوئینزلند جنوبی که در مجله Radiation Protection Dosimetry منتشر شده،
این محاسن می تواند آنها را در مقابل عوارض سرطانزاي تشعشعات آفتاب حفظ کند و از پوست آنها در مقابل صدمات خوشید و سرطان پوست محافظت کند.

دانشمندان دریافتند که بخشی از صورت که با ریش و سبیل پوشیده می شود یک سوم کمتر در مقابل اشعه های ماورا بنفش قرار می گیرد.

جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست
محققان با استفاده از تکنیکهای اندازه گیری میزان تشعشع در یک زمان مشخص نشان دادند که
محاسن از 90 تا 95 درصد صورت مردان را در مقابل خورشید محافظت می کند که این امر بستگی به میزان بلندی مو دارد. هرچه بلندتر حفاظتش بيشتر.

براساس اظهارات دکتر نیک لوو، متخصص پوست در لندن، به طور کلی، موها محافظی در مقابل اشعه خورشید هستند،
البته این مسئله به میزان ضخامت موها و تراكم آنها نیز ارتباط دارد.
این امر شبیه عامل SPF عمل می کند هرچه تراکم و ضخامت بیشتر باشد میزان حفاظت در مقابل آفتاب بیشتر است.

خلاصه نظریه حاصله از این تحقيقات اين است که موهای ضخیم و نيز موهاي فردار نور خورشید را می شکند،
نور در خطوط مستقیم حرکت می کند، اما وقتی به موهای فردار و مجعد می رسد امواج نور شکسته می شود بنابراین نور به سختی به پوست می رسد.
آسیب ناشی از نور خورشید وقتی رخ می دهد که نور خورشید به سطح پوست روی صورت می تابد،
بنابراین رشد و بلند شدن موهای صورت مردان تا محاذات انتهاي كردن بطوريكه كردن را ببوشاند، به حفظ چانه و گردن هم کمک می کند.

دکتر لوو توصیه کرده است که مردانی که موهای صورتشان نازک و كم بشت و كم تراكم است، از یک کرم ضد آفتاب که خیلی هم چرب نباشد استفاده کنند.

حفظ مردان در مقابل حملات آسم
مردانی که مبتلا به آسم هستند و بیماری آنها با آلودگی و گرد و خاک تحریک می شود،
می توانند با داشتن محاسن صورت، به ویژه همراه یک سبیل پرپشت؛ علائم آسم خود را کاهش دهد.

کارول واکر کارشناس پزشکی مو و رئیس مرکز موشناسی بیرمنگهام اظهار داشت که
سبیلي بين لب و بني را بركند و به بینی می رسد می تواند آلرژیهایی که از طریق بینی ایجاد می شود و توسط ریه به داخل کشیده می شود را متوقف کند.

دکتر راب هیکز پزشک در لندن نيز معتقد است،
ذرات گردوخاک میکروسکوپی هستند و سبیل داشتن به ورود آن به داخل بینی جلوگیری می کند.

دکتر فلیک چوا پزشک بیماریهای نفسی در کلینیک هارلی استریت لندن گفت:
از بعد نظری، سبیل می تواند از محرکهای آسم بکاهد.

مقابله با سرفه و منع از ابتلا به سرماخوردكي
داشتن ریش ضخیم زیر چانه و گردن؛ دمای گردن را افزایش می دهد و می تواند عاملی برای عدم ابتلا به سرماخوردگی باشد.
براساس اظهارات دکتر کارول واکتر:
مو می تواند عایقی برای گرم نگاه داشتن صورت و گردن باشد،
موهای بلند و پرپشت از هوای سرد جلوگیری کرده و دمای گردن را در هوای سر افزایش می دهد.
وقتی هم که گلودرد دارید، گرمای این بخش از بدن با ویروس مبارزه می کند. موهای صورت می تواند مانع فیزیکی در مقابل دمای سرد باشد.

گذاردن موي صورت (ريش و سبيل) در منع از رسیدن هوای سرد به اطراف گلو و حلق نقش مهمي دارد، از تجربيات ثبت شده اينكه:
وقتي برای جستجوی از سیّاح مشهور "فرنگلین" (كه به سمت قطب شمال رفته و نابديد شده بود) ناخدایان و کشتیبانان انگليسي به سوی قطب شمال سفر نمودند؛ موهاي صورت خود را نتراشيدند، پس در آن یخچالها و هواهای سوز و زمینهای سردسیر قطب؛ با اينكه سرمای سوزناکش بر آنها شدید شد، ولی هیچ یک مبتلا به مرضی نشدند، چونكه موهای سر و صورت؛ سر و روی آنها را می پوشانید؛ و سوز سرما را از حلق و گلویشان دور می کرد. وقتي از سفر جستجو به سرزمینشان (انگلستان) برگشتند، پس تمامی آنها ریشهای انبوه خود را تراشیدند. با اينکه انگلستان نسبت به نواحي قطبي گرمسیر و قشلاق محسوب می شود، ولي یک هفته نگذشته؛ تمامی آنها مریض و بیمار شدند، به سبب سرماخوردن گلو و حلق و دهان.

و نیز يك طبیب امريكائي؛ کسانی را که مبتلای به ترشحات زکام شده بودند، با رها كردن موي صورت معالجه کرد، آنها هم به توصيه او عمل نموده و بهبودي يافتند.

تجربيات مختلف علمي در اين باره و کشف مضرّات تراشيدن موي صورت سبب شد تا در سال 1911 میلادی عده ای از اطباء و دانشمندان اروپا برای مبارزه با ریش تراشی در انگلستان تشکیل جلسه داده و برای حفظ بهداشت عمومی از ا ین عمل نشریاتی منتشر نمايند و بدین وسیله مردم را متوجه ضررهای تیغ های صورت تراشی نموده، ضمنا برای نتیجه گرفتن بيشتر به دولت نیز پیشنهاد دادند که جهت حفظ بهداشت عمومی جدا از این کار جلوگیری نماید.

تقويت جنبه ذكوريت و توانايي در مردان
«دکتر صائبی» مي گويد: در رشته «فیزیولوژی» ثابت شده كه بیضه مرد علاوه بر موادی که با نام ترشح منوی به خارج می ریزد، دارای ترشح درونی است که داخل خون مي شود، و از علائم بلوغ و نشانه هاي مردانگی یکی روئیدن موی صورت است كه به وسیله همین ترشح درونی محقق مي شود. چنانچه برخی افراد که فاقد بیضه هستند از داشتن موی صورت و چهره زیبا بی بهره اند. بنابراین موی صورت یکی از نشانه های مردی است و مردان و نوابغ عالم سعی داشته اند علاوه بر صدها خصلت انسانی، این نشانه را در خود حفظ کنند.

حفظ صورت از عفونتهای میکروبی
براساس اظهارات دکتر مارتین وید، متخصص پوست در کلینیک پوست و موی لندن،
عدم اصلاح با تیغ به معنای داشتن صورتی کم خراش تر است.
اصلاح با تیع عامل اصلی عفونتهای میکروبی در قسمت ریش است.
رشد داخلی موها و عفونت پیازچه مو که موجب آکنه می شود نیز در نتیجه اصلاح با تیغ ایجاد می شود.

حفظ دندانها و غدد بزاقی
پزشك حاذق مشهور آمريكائي دکتر «ویکتور ژرژ»:
بعضی از مردان موي صورت (ریش) داشتن را نمی پسندند و غافل هستند که ریش داشتن بهتر (از تراش آن) بوده و دارای منافعی است. از جمله اينكه دهان را محافظت می نماید از امراضی که متوجه بدن و اطراف آن است، و از رطوبتهای زائده ای که متوجه به اطراف دهان می شود؛ منع نموده و نگهداری می کند، و از دندانها و غده هائی که چشمه لعابهای دهان است؛ محافظت می کند.

در كتاب تاريخ آمريكا صفحة 160 از « سجعان روماني » نقل شده كه مي‌گويد : بعضي از مردم ريش را ناپسند مي‌دانند ، با اينكه عادت كردن به داشتن ريش بهتر است ،
سپس سجعان مي‌گويد : به نقل از اطباء وقتي كه در آمريكا در تابستان دستور داده شد كه تمام كارگران راه آهن ريش خود را بتراشند ، اكثر آنها پس از تراشيدن به درد دندان مبتلا شدند و غده‌هاي لعابي (بزاق) آنان ورم كرد.

در مجلة « المقتطف » در صفحه 538 از دانشمندان مسيحي مانند : دکتر (یعقوب صروف) و (فارس نمر) نقل كرده كه:
اينان نيز بر فوايد موي صورت تأكيد كرده اند، و براى آن فوايدي شمرده اند يكي از آنها منع از رسیدن ریزه های غبار به حلق از راه بینی و دهان.

منع از چروك زودرس پوست و حفظ طراوت آن و کاهش سرعت پیری
موهای صورت می تواند پوست را در شرایط جوان و شاداب نگاه دارد.
این موها همواره پوست را مرطوب نگاه می دارد، از پوست در مقابل باد حفاظت می کند و موجب می شود که پوست خشک نشود.
وجود پیاز مو و غده های چربی روی صورت نیز به این مسئله کمک می کند.
داشتن موی ضخیم خصوصا اكر که فرد ریش داشته باشد می تواند از آسیبهای پوستی جلوگیری کند.

بعضی از پزشکان فرانسوی می گویند: تیغ ها (و ماشینهای) ریش تراشان ناقل امراض و باعث سرایت دردهاست و ریش تراشی، چهره و صورت مردان سالم را از بین می برد.

«دکتر خوش منش»: پوست بدن و موها بهترین مانع برای ورود میکروبها می باشند. و موی صورت کاملا از ورود میکروب ممانعت میکند. خراش پوست بوسیله تراشیدن موجب پیدا شدن راهی برای وارد شدن میکروب هاست.
موی صورت حافظ زیبائی و سلامتی آن است زیرا در اثر زیاد تراشیدن، سلولهای صورت فرسوده شده ، و به دنبال آن علائم پیری و چروک به زودی در صورت ظاهر می گردد. (کسانی که ریش دارند، از صورت سفید و لطیفتری بر خوردارند).
به علاوه کسانی که ریش خود را تراشيده يا با ماشين كوتاه مي كنند؛ به خاطر زبری و خشن بودن صورتشان کودکانشان مانع بوسیدن آنها شده يا خاطره ناخوشايندي را بجاي مي گذارند.

حفظ مويهاي صورت در ميان شخصيتهاي سرشناس و فرهيختگان غربي رايج بوده و مي باشد،
بطور نمونه برخي از شخخصيتها و نيز دانشمندان برجسته غربي را که ریش داشته و عکسهایشان در کتابها و موزه ها موجود است عبارتند از:

1ـ پاستور فرانسوي ؛ بزرگترين خدمتگذار به عالم بهداشت و بزرگترين اختراع او كشف سرم ضد هاري مي‎باشد .

2ـ دكتر استفان تارنيه ؛ جراح و يكي از بزرگترين استادان معالجة امراض .

3ـ زنوپ گرام بلژيكي ؛ اولين مخترع دينامهاي صنعتي برق است .

4ـ فردريك پاسي ؛ عالم اقتصاد فرانسوي ، يكي از مؤسسين انجمن بين المللي صلح جهان .

5ـ دكتر لوكاس شامپيونير ؛ جراح بزرگ فرانسوي

6ـ پرفسور دكتر رواميل ؛ مكتشف سرم معالجة ديفتري

7ـ ماريوني ؛ مخترع ماشين چاپ كه ساعتي چهل هزار روزنامه چاپ مي‌كند .

8ـ كوري پير ؛ فيزيكدان و شيميدان فرانسوي و كاشف راديوم .

9ـ شامبرلان ؛ عالم معرفت الاعضاء فرانسوي و دكتر علوم .

10ـ مهندس فليپ هانري ژيرار ؛ مخترع بهترين ماشينهاي بافتني‎كتان .

11ـ دكتر امبرواز پاره ؛ جراح بزرگ فرانسوي .

12ـ دكتر ليستر ؛ جراح انگليسي و مخترع زخم بندي ضد عفوني .

13- «هانسدریش» آلمانی می گوید: ریش برای مرد زینت است.

14- سلطان تيغ ژيلت: پُل كِنريش Poul Kenrish مدير توليد كل كارخانه‌هاي تيغ صورت تراشي كه معروف به « سلطان تيغ ژيلت » بود ، سالها ريش مليونها مردم جهان را تراشيد ، اما در غير موضوع تجارت و سود بردن؛ رويكرد خودش بر نتراشيدن صورت استوار بود، و در تمام مدت عمرش از تراشیدن موی صورت خویش خودداری کرده، و "بزرگی و زیبائی خود را در ریش گذاشتن مي دانست".
اطلاعات هفتگي شمارة 194 سال چهارم ، 4 اسفند ماه 1323 شمسي دربارة خبر فوت او مي‌نويسد : پل‎ كنريش شخصي‎ كه كارخانه‌هايش روزي پانصد هزار ( 000/500 ) دانه تيغ خودتراش صورت مي‌ساخت و به گفتة خودش « ريش همة دنيا را مي‌تراشيد » و در دوازده شركت بزرگ سهيم بود و بيش از سه هزار و پانصد نفر كارگر در كارخانه‌هاي او مشغول بكار بودند ، خودكشي كرد اين شخص بنام « پل‎كنريش » سلطان تيغ خودتراش بود ، بحران جهانگير بالأخره كار او را هم سـاخت .

در سال 1911 ميلادي بعلت شيوع ريش تراشي در كشورهاي غربي و كشف مضرات آن عده‌اي از اطباءو دانشمندان اروپا انجمني براي مبارزه با ريش تراشي در انگلستان تشكيل داده و براي حفظ بهداشت عمومي و جلوگيري از اين عمل نشرياتي منتشر نمودند و به اين وسيله مردم را متوجه ضرر تيغهاي صورت تراشي نموده ضمناً براي اخذ نتيجه به دولت نيز پيشنهاد دادند كه جهت حفظ الصحة عمومي جداً از اين كار جلوگيري نمايد .

اقدامهاي اجتماعي براي حفظ موي صورت:
گردهمائي جوانان آمريكا براي مبارزه با ريش تراشي و دو دلار جريمة ريش تراشي جوانان شهر كانتون آمريكا ضمن يك تشكيلات وسيع و مرتبي تصميم گرفته‌اند كه از نظر احساسات ملي و وجه تمايز بين زنان و دوشيزگان از تراش موي صورت خودداري نمايند و براي اين منظور در شهر كانتون ، متينگهائي تشكيل داده و ضمن خطابها و سخنرانيها از عمل تراش ريش انتقاد و مردم را براي حفظ نشانه‌هاي مردي و شعائر ملي بگذاشتن ريش تشويق نموده و حتي كساني كه در اين شهر مرتكب ريش تراشي شوند ، دو دلار جريمه قرار داده‌اند .
نشريه معروف خواندنيها شمارة 33 سال 16 پنجشنبه آذرماه 1334 شمسي اين خبر را نوشت : اوهايو ( آمريكا )
ـ مردان شهر كانتون از ايالت اوهايو آمريكا تصميم گرفته‌اند همه ريش بگذارند و هر كس ريش خود را بتراشد دو دلار جريمه بدهد و اين تصميم به مناسبت جشن150 سالگي تأسيس شهر آنهاست و به تقليد از پدرانشان از چند هفته قبل از جشن ، همة مردان اين شهر تصميم گرفته‎اند ريش بگذارند.

توضيحات مهم:

ريش:
در تعاليم مكتب وحي و مذهب اهل بيت عليهم السلام:
كذاردن ريش براى مردان (نه افراد مخنث) واجب است، و مقدار مستحب و بسنديده آن يك قبضه است،
همانكه جلوي كردن را بخوبي مي بوشاند

سبيل:
از نشانه هاى التزام به ولايت مذهب اهل بيت عليهم السلام
نتراشيدن موي سبيل و كذاردن سبيل بربشت است
البته كوتاه كردن قسمت زيرين سبيل بطوري كه روي دهان نيايد
از ضرورتهاي بهداشتي است كه در تعاليم مكتب وحي نيز تاكيد شده است
تراشيدن سبيل از شيوه عامه مسلمين مي باشد نه روش معصومين عليهم السلام

گيسوان:
داشتن كيسوان براي مردان از سنتهاى انبياء و اولياء الهي عليهم السلام
كه معمولا تا روي شانه مي باشد
از فوايد رعايت اين سنت بسنديده بر حسب تحقيقات فوق؛ حفاظت بشت گردن از تشعشات مضر است
در تعاليم مكتب وحي براى مردان نيز كذاردن كيسوان توصيه شده است
البته در شرايط خاص جسمي از جمله ضعف شديد؛ كيسوان كوتاه شده يا موي سر را كلا مي تراشند

تكميل حفاظت
از تعاليم مهم مكتب وحي توصيه به مردان به بوشيده نكهداشتن سر در بيشتر اوقات است
فلذا يا با دستار و عمامه اي كه تحت الحنكش به دور كردن مي بيجد
يا بارجه اي كه تا روي شانه مي رسد
و يا حداقل داشتن كلاهي كه سر را ببوشاند
و الياف طبيعي داشته باشد
ولو اين كلاه از بارجه اي نازك يا روزنه دار باشد

بايد دقت شود كه بوشيدن سر مخصوص زنان نبوده و به مردان هم توصيه شده است

حفاظت زنان از تشعشعات ماوراء بنفش خورشيد:
از آنجا كه تشعشعات ماورا بنفش خورشيدي بر همه زمين بطور يكسان مي تابد
و همه انسانها اعم از زن و مرد در معرض اسيب ان هستند
فلذا حفاظت از اين تشعشات اختصاصي به مردان نداشته
و زنان نيز بايد خود را محافظت كنند
بلكه نظر به لطافت بوست زنان؛ آسيب بذيري آنها در مقابل اين تشعشات بيشتر مي باشد
اكر جه بخاطر حضور كمتر زنان در محيطهاى باز
زنان كمتر از مردان در معرض تشعشات آفتاب هستند
اما از آنجا كه زنان همجون مردان حفاظ مويين صورت را ندارند
فلذا براى حفظ سلامتي و كل بدن و خصوص بوست؛ به موضوع بوشاندن صورت بيشتر نياز دارند

تصوير

عمل به تعاليم مكتب وحي
بعد از هدف اصلي آن كه تحقق عبوديت است با تسليم و التزام به فرامين الهي
بركات بسياري نيز دارد
از جمله آنها همين نكته هاي كشف شده براى دانشمندان بس هزاران سال تعاليم الهي است
در تعاليم الهي
موضوع حجاب فريضه بوده
و حجاب كامل مستحب است
كه اكر بوسيله نقاب باشد؛ همه صورت زنان را بوشانده و از آن محافظت كامل مي نمايد
و اكر بوسيله مقنعه و جادر باشد؛ بيشتر صورت زنان را بوشانده و محافظت كامل مي نمايد

تصوير

بنا بر اخرين آمارهاي طب و بهداشت:
ميزان ابتلا به ناهنجاريهاي بوست از كك مك ها و نقطه قهوي اي كرفته تا موارد وخيم سرطان بوست
در ميان زنان غير محجبه جندين برابر زنان محجبه و بوشيده صورت است

والحمدلله رب العالمين
aelaa.net
Site Admin

ارتباط مستقيم بروز و آشكار شدن طلا با وقوع زلزله

پستتوسط najm134 » جمعه مارس 22, 2013 1:44 am

مطالعه‌ای جدید شواهدی را مبنی بر اینکه وقوع زمین‌لرزه می‌تواند آب را به طلا تبدیل کند،‌ به‌دست آورده‌ و نشان می‌دهد مناطق زلزله‌خیز در طولانی مدت به منابعی غنی از طلا تبدیل می‌شوند.
در این مطالعه جدید در طی زمین‌لرزه، آب موجود در گسل‌ها تبخیر شده و طلا رسوب می‌کند. در این مدل مکانیزم کمیتی ارائه شده‌است که میان حضور طلا و کوارتزی که در بسیاری از منابع طلای جهان دیده‌ می‌شود،‌ارتباطی برقرار می‌کند.
زمانی که زمین‌لرزه‌ای آغاز می‌شود، در طول شکستگی به نام گسل بر روی زمین حرکت می‌کند. گسل‌های بزرگ در طول خود از شکستگی‌های کوچکتر و به هم‌متصلی برخوردارند آب معمولا در میان شکست‌ها و رگه‌های گسل‌ها را پر می‌کند و منجر به روان‌سازی گسل می‌شود.
تصوير
به گفته محققان دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا، در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین، تحت فشار و حرارت بسیار شدید، آب تراکم بالایی از دی‌اکسید‌کربن،‌سیلیس، و طلا را با خود حمل می‌کند. طی وقوع زمین‌لرزه شکاف‌های گسل ناگهان بازتر می‌شوند و به این شکل آب به ناگهان تبخیر شده و بلورهای سیلیس و تکه‌های طلا شکل می‌گیرند.
به گفته محققان میزان طلایی که پس از زلزله از آب به جا می‌ماند بسیار ناچیز است زیرا تراکم این فلز در آبهای زیرزمینی یک بخش در یک میلیون است. اما مناطق زلزله‌خیزی مانند گسل آلپین نیوزیلند از قابلیت ساخت مقادیر قابل توجهی طلا طی دوره‌ای 100 هزار ساله برخوردارند.
توضیح : اين تحقيق علمي شاهدي نو براي اعجاز كلام وحي است:
اذا زلزلت الارض زلزالها و اخرجت الارض اثقالها..
مقصود از "اثقالها" ذخائر طلاي زمين است
در اين سوره و ايه هاي نوراني به صراحت از بروز و اشكار شدن طلا در پي وقوع زلزله عظيم سخن رفته است.

صدق الله العلي العظيم
najm134

استخراج طلا از درخت اکالیپتوس = استخراج فلز از برگ درخت

پستتوسط aelaa.net » شنبه نوامبر 30, 2013 12:42 am

دانشمندان استرالیایی اعلام کردند ذرات ریز طلا را در برگ های درخت اوکالپیتوس کشف کرده اند.
محققان سازمان تحقیقات صنعتی و علمی استرالیا خاطرنشان کردند بررسی آنها در منطقه کالگورلی در غرب استرالیا انجام شده که این منطقه در دهه 1800 میلادی ، محل معادن طلا بوده است.

دکتر مل لینترن و همکارانش در این باره افزودند به نظر می رسد این درخت ها ، ذرات طلا را به وسیله ریشه های خود از عمق 30 متری زمین جذب کرده باشند.
تصوير
برگ اوکالپیتوس

آنها خاطرنشان کردند درخت اوکالیپتوس همانند یک پمپ هیدرولیک عمل می کند و ریشه های آن دهها متر به عمق زمین فرو می رود و ذرات طلا را بالا می کشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، دانشمندان در این بررسی از روش نمونه برداری بیوشیمیایی زیر سطح زمین و تصویر برداری به روش اشعه ایکس ، استفاده کردند.

=======================

در احاديث شريفه آمده است كه شمشير ذوالفقار از درخت آس (مورد بهشتي) آفريده شده است
اين سؤال بيش مي آيد كه فلز جطور از كياه آفريده شده است
ارزش علمي اين موضوع بعد از تامل در نكته كزارش فوق؛ كشف شده دانش جديد
و مطالعه احاديث ذوالفقار معلوم مي كردد
براي مطالعه احاديث به غرفه ذوالفقار شناسي مراجعه كنيد

viewtopic.php?f=2118&t=10020
aelaa.net
Site Admin

زایمان عجیب این زن و خواب سنگین همسرش!

پستتوسط najm134 » يکشنبه دسامبر 08, 2013 11:15 pm

یک مادر باردار تا زمان وقت زایمان در نیمه شب از بارداری خود اطلاع نداشت و نکته عجیب آنکه همسرش در کل آن شب خواب بود!

نادیا واتسون 22 ساله از شهر سامرست ، درنیمه شب از چیزی که فکر می کرد درد قاعدگی است بیدار شد و به حمام رفت ولی در آنجا به زمین افتاد و درد زایمان او را گرفت.

او به مدت بیش از یک ساعت دچار درد زایمان شد و خودش به تنهایی نوزادش را با وزن 3 کیلو و 48 گرم به دنیا آورد. با وجود فریادهای بلند او، همسرش لوئیز مک سویینی از خواب سنگین بیدار نشد، فریادهای او چنان بلند بود که همسایه ها صدای او را شنیدند و با پلیس تماس گرفتند.
تصوير
چند دقیقه پس از به دنیا آمدن نوزاد به نام پاپی چندین ماشین پلیس و آمبولانس جلو در خانه آنها رسیدند، لوئیز 22 ساله نیز هنگامی بالاخره از خواب بیدار شد که نادیا نوزاد دخترشان را به او نشان داد.

نادیا درمورد خواب سنگین لوئیز می گوید:"او در واقع می تواند در میان هر صدایی حتی آژیر آتش نشانی و .. بخوابد. واقعا نمی دانم چطور انقدر خواب او سنگین است."

او در ادامه ی ماجرا گفت:"من پس از زایمان به اتاق خواب رفتم و به لوئیز نوزاد را نشان دادم ولی او دوباره خوابش رفت. دوباره او را بیدار کردم و او تازه پی برد که چه اتفاقی افتاده و کاملا شوکه شده بود."

نادیا یک بارداری نادر کاملا نامشخص داشت، آنچنان که نمی دانست یک جنین را حمل می کند، او افزایش وزن بسیار کمی داشته و در تمام مدت سایز لباس هایش تغییری نکرده بود.
تصوير
نادیا در هشت ماهگی با دوستش عکس گرفته بود و در آن زمان از بارداری اش مطلع نبود

او دو شغله پاره وقت دارد و حتی در طول این مدت به همسایه باردارش در حمل خریدهایش کمک کرده بود. این زن در تمام این مدت قاعدگی های منظم داشته و سایز لباس هایش یکسان بوده و به گزارش پرشین وی تنها به دلیل خوردن زیاد برگر در شغل جدیدش در رستوران کمی اضافه وزن پیدا کرده بود.

پدر این نوزاد آقای سویینی نیز که در تمام مدت خواب بود گفت:"من واقعا بسیار شرمنده هستم که در تمام این مدت خواب بودم، البته برای من عجیب نیست چون یک بار دیگر نیز بیش از یک ساعت پیتزا را داخل فر گذاشتم و تا وقتی که زنگ اخطار آتش توسط همسایه ها زده شد و سعی داشتند وارد منزل بشوند بیدار نشدم" "من شیفت شب نیز کار می کنم و به همین دلیل شب ها بسیار خسته هستم و خوابم سنگین است."
تصوير

وقوع اين موارد براي اين است كه به بشر غيرمؤمن بفهماند اكر خداوند
بخواهد مي تواند آبستني پنهان حتى از نزديكان و خود شخص تا لحظه نزديك
ولادت اتفاق بيافتد
اكر از نظر طبيعي امكان اتفاقش باشد ديكر براى امكان وقوعش در مواردي كه
اراده الهي قرار كرفته است جاي ترديدي وجود ندارد
خفاء آبستني مادر حضرت موساي بيامبر و مادر حضرت عيسى پيامبر و مادر حضرت
صاحب الامر عليهم السلام
najm134

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی