هدايت به اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

دالیت‌های هند اعلام کردند که به دین اسلام درمی‌آیند

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه جولاي 30, 2017 11:53 pm

دالیت‌های هند اعلام کردند که به دین اسلام درمی‌آیند

به گزارش «شیعه نیوز»، قوم دالیت‌ها اورتار پرادش واقع در هندوستان تهدید کرده‌اند در صورتی که حملات و شقاوت‌ها علیه آنان کاهش نیابد به دین اسلام می‌گروند. در ماه می 2017 این گروه با برگزاری تظاهراتی خشم خود را از وضعیت نامناسب زندگی و حملات بی‌رحمانه علیه مردمشان ابراز داشتند. گفته می‌شود در همین راستا روز گذشته حدود 50 تن از اعضای دالیت‌ها تاکنون مسلمان شده‌اند. آن‌ها دیروز بت‌های راما، گانش و دیگر خدایان هندو را به رودخانه برده و به عنوان نمادی از خداحافظی با هندویسم، خدایان‌شان را در رودخانه انداختند. این گروه اعلام کردند که در پی افزایش حملات و بی‌رحمی‌ها علیه آنان در ایالت به ویژه ساحارانپور، نزدیک به 500 تن از آنان تصمیم دارند به دین اسلام درآیند.

تظاهرکنندگان همچنین اعلام کردند که قصد دارند مسجد باربری را نیز از نو بازسازی کنند. دالیت‌ها در بخش‌های مختلف اورتار پرادش مورد حملات قرار می‌گیرند و عاملان این حملات توسط دولت ایالتی محافظت می‌شوند.

در این میان وزیر امور اقلیت‌ها در اوتار پرادش، خواستار متوقف ساختن جنایات علیه اقلیت‌ها به ویژه مسلمانان در منطقه سامبال شد. گفته می‌شود در حمله‌ای که 8 می امسال رخ داد عده‌ای از هندوها به 55 خانواده مسلمان در روستای ناندرالی در این منطقه حمله کرده، آنان را مجبور به مهاجرت نمودند و خانه‌هایشان را به آتش کشیدند.

Image

دالیت‌ها چه کسانی هستند؟
دالیت به معنای زمین‌خورده یا ستم‌دیده در جنوب آسیا، نامی است سیاسی که به کسانی در نظام طبقاتی آیین هندو گفته می‌شود که غیرقابل لمس یا نجس می‌باشند. دالیت همین‌طور به صورت عام، تمام قبایل و گروه‌هایی را که در طول تاریخ به علت‌های مختلف از جامعه مستثنی شده و از حقوق برابر برخوردار نبوده‌اند، دربرمی‌گیرد. عمل «نجس دانستن» بصورت رسمی در قانون اساسی هند در سال 1950 منع شده است، اما در عمل دالیت‌ها هنوز در معرض شکل‌های بی شمار تبعیض و محرومیت اقتصادی و اجتماعی قرار دارند. آنها نه تنها از دسترسی به دارایی های عمومی ( آب و زمین ) منع شده‌اند که از فرصت های برابر در کار و تحصیل نیز بازمانده‌اند. کوشش دالیت ها برای اثبات حقوق شان، اغلب با مقاومت شدید کاست‌های بالاتر روبرو شده است و به کشتار و تجاوز و دیگر سبعیت ها انجامیده است. بر مبنای آمارهای دولتی تخمین زده می شود که یک میلیون نفر دالیت به کار دستی مشغول هستند. آنها توالت های عمومی را تمیز می کنند و حیوانات مرده را جابجا می کنند. 80% دالیت ها در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و 86% آنها فاقد زمین کشاورزی هستند. تنها 37% آنها با سواد هستند. روزانه سه زن دالیت مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و در هر 18 دقیقه یک جرم علیه دالیت‌ها به وقوع می‌پیوندد.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

ماجرای دختر مسیحی و پسر ایرانی

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه آگوست 07, 2017 4:16 pm

ماجرای دختر مسیحی و پسر ایرانی

«لنه میته سن»، بانوی 56 ساله دانمارکی است که 22 سال پیش به اسلام گرویده و نام خود را به «سمیرا خادم‌» تغییر داده است، این بانوی مستبصر درباره بزرگترین تحول زندگی‌اش گفت: من یک دختر مسیحی بودم که به‌طور اتفاقی با یک پسر ایرانی آشنا شدم، البته از نظر من تمام آن اتفاقات خواست خدا بود که در جوانی برای من رخ داد تا با مرد مسلمانی آشنا شوم و با او ازدواج کنم و تمام مسیر زندگی‌ام عوض شود.

Image

همسرم در زمان آشنایی به همراه دوستانش جایی را اجاره و آن را به یک حسینیه تبدیل کرده بودند که در آن مراسم دینی و مذهبی را برگزار می‌کردند، شرطم برای ازدواج با او این بود که هیچ وقت از من نخواهد مسلمان شوم، اما شب شهادت حضرت زهرا(س) همسرم خیلی اصرار کرد که همراه او به مراسمشان در حسینیه بروم، اولش مخالفت کردم چون ما مردم دانمارک از گریه و زاری و غم و اندوه خوشمان نمی‌آید. ترجیح می‌دهیم همیشه شاد و خندان باشیم، اما پس از اصرار زیاد او تصمیم گرفتم بروم؛ همانطور که در حسینیه نشسته بودم، احساس غریبی داشتم؛ احساس کردم که روحم به پرواز در آمده است نمی‌دانستم این احساس چیست و چرا من این حال عجیب را دارم.

وی در ادامه گفت: پس از بازگشت به خانه، همسرم متوجه تغییر و دگرگونی حالم شده بود. از من چندبار پرسید که چه شده است؟ من به او گفتم که نمی‌دانم چه شد احساس کردم مثل پرنده‌ای در آن مجلس در حال پرواز هستم، مردم را از بالا می‌دیدم اما دقیقا نمی‌دانستم حالم چه بود... همسرم لبخندی زد و متوجه داستان شد، او فقط یک جمله به من گفت و تا امروز این عبارت از ذهنم پاک نمی‌شود، او گفت که «خدا می‌خواهد برای او باشی»، البته من پس از شنیدن این جمله بی‌درنگ گفتم من می‌خواهم مسلمان شوم، همسرم مخالفت کرد که مسلمان شدن به این سادگی نیست، مسلمان شوی مسئولیت سنگینی را برعهده می‌گیری و دیگر به‌راحتی نمی‌توانی در جامعه حضور داشته باشی، ولی من تصمیمم را گرفته بودم.

حجاب مایه‌ آرامشم شد
خادم در ادامه گفت: فردای آن شب حجاب پوشیدم و با لباس اسلامی و محجبه از خانه خارج شدم، نخست نوعی اضطراب و دلهره داشتم ولی همین که گفتم «توکل بر خدا» نوعی آرامش و نیروی قوی مرا در برگرفت و من با کمال آرامش و اعتماد به نفس از منزل خارج شدم. از همان روز نماز خواندن را شروع کردم و پس از آن تصمیم، آرامش خاصی تمام زندگی‌ام را در برگرفت. احساس می‌کردم که من الان کامل شدم، از زندان بی‌حجابی آزاد شدم؛ برخلاف تصور دیگران که فکر می‌کنند حجاب محدودیت است.

وی در پاسخ به اینکه نگاه مردم دانمارک به یک زن محجبه چگونه است، گفت: دانمارکی‌ها با حجاب مشکلی ندارند، برای من مهم نیست دیگران چه می‌اندیشند، من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم؛ امری که خدا بر من واجب کرده، این نوعی تشکر و سپاسگزاری از اوست که مرا به اسلام مشرف کرد.

این بانوی مستبصر در رابطه با داشتن اطلاعات قبلی درباره ادیان و اسلام تصریح کرد: در مدارس دانمارک به دانش‌آموزان اطلاعات کمی درباره ادیان مختلف آموزش می‌دهند، البته من پیش‌زمینه آشنایی با اسلام را داشتم ولی معتقدم که از سوی خدا انتخاب شدم تا کامل‌ترین، بهترین و نزدیک‌ترین مذهب به اسلام حقیقی را انتخاب کنم و از بند اسارت رها شوم. اشخاص زیادی هنگامی که متوجه می‌شوند مسلمان شده‌ام می‌پرسند که چه شد که مسلمان شدی؟ اما همیشه پاسخم این بوده که من انتخاب نکردم خدا انتخاب کرد.

واکنش خانواده به تغییر دین
هنگامی که مسلمان شدم و اسلامم را برای خانواده آشکار کردم، با ترس و هراس آن‌ها مواجه شدم، بارها تلاش کردم که آن‌ها را با اسلام آشتی دهم و رابطه‌ام را با ‌آن‌ها حفظ کنم ولی متأسفانه به هیچ وجه قبول نکردند، البته من در هر مناسب برای آن‌ها نامه می‌فرستم؛ آن‌ها خانواده من هستند، مرا بزرگ کرده‌اند، اما دیگر اصرار نمی‌کنم. نمی‌خواهم از من برنجند یا اذیت شوند اما همواره برایشان دعا می‌کنم و از خدا می‌خواهم که آن‌ها را هم هدایت کند.
وی تأکید کرد: تمام این اتفاقات امتحانی از سوی خداست، بنابراین در مقابل اراده و امتحان الهی صبر می‌کنم و این امر برایم بسیار با ارزش است زیرا من دینم را از خدا و آرامشم را از او هدیه گرفته‌ام.

سمیرا خادم‌ اظهار کرد: در دانمارک زنان زیادی هنگامی که مرا می‌بیند سؤالاتشان را می‌پرسند، اینکه چرا زنان باید حجاب بپوشند؟ چرا هنگام تقسیم ارثیه، سهم پسر دو برابر سهم دختر است، من هم سعی می‌کنم با زبان ساده و راحت برایشان توضیح دهم.

این بانوی مستبصر در ادامه گفت: چهار ماه پس از مسلمان شدنم، با همسرم به حج رفتم، من چیزی از اعمال حج بلد نبودم اما با این همه حجم را ادا کردم، شبی خواب عجیبی دیدم، خواب دیدم که گویا امام علی(ع) به من امر فرمود که باید برای دینت کاری بکنی، یعنی در واقع پیام خواب اینگونه بود؛ من خود امام را در خواب ندیدم ولی در خواب گویا این پیام از سوی ایشان بود، بنابراین تصمیم گرفتم تا جایی که در توانم است در تبلیغ برای دینم و هدایت حتی یک انسان دریغ نکنم.

اهتزاز شعار «یا حسین» بر فراز آسمان کپنهاگ
خادم‌ در رابطه با فعالیت‌های دینی و اجتماعی خود در کشور دانمارک گفت: ما هر سال دهه عاشورا مراسم پرشوری را در مسجد امام علی(ع) کپنهاگ برگزار می‌کنیم و نذری می‌دهیم که با استقبال زیادی از سوی شهروندان رو‌به‌رو می‌شود، روز دهم محرم نیز به مناسبت گرامیداشت عاشورای حسینی راهپیمایی وسیعی را برگزار می‌کنیم و این مهمترین فعالیت ما در این دهه است، من در این راهپیمایی به زبان دانمارکی سخنرانی می‌کنم. به اعتقاد من انسان نسبت به دینش وظیفه دارد، باید تا در توانش است به دینش خدمت کند و نسبت به مسئولیتی که خدا بر دوشش گذاشته است، متعهد و پایبند باشد.

وی همچنین به دیگر فعالیت‌های فرهنگی ترویجی خود اشاره و تصریح کرد: با اهتمام به مقوله ترجمه در امر تبلیغ، در حال حاضر با آستان قدس رضوی همکاری دارم و آثاری را که این آستان منتشر می‌کند، به زبان دانمارکی ترجمه می‌کنم، همچنین تا به حال ۲۲ کتاب ترجمه کرده‌ام که مهمترین آن‌ها پس از ترجمه نیمی از قرآن کریم، کتاب چهارده معصوم(ع) ویژه کودکان، آموزش و احکام نماز، دعای کمیل، حقوق بشر از دیدگاه امام علی(ع)، حقوق زن در اسلام، خدا را بشناس و… بودند که همه در دانمارک منتشر شده‌اند.
علی خادمی، همسر این بانوی مستبصر نیز در پایان این گفت‌و‌گو در سخنانی کوتاه به یکی از اقدامات جالب تبلیغی خود و همسرش در دانمارک اشاره کرد و متذکر شد: در سال‌های اخیر که فعالیت‌های تبلیغی وهابی در دانمارک افزایش یافته، تلاش کردند که جلوی برگزاری راهپیمایی و سخنرانی را بگیرند و البته این کار را کردند، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که با اجاره یک هواپیمای شخصی، بنری بزرگ به زبان دانمارکی که رویش نوشته بود «یا حسین» را در مسیر راهپیمایی بر فراز آسمان به اهتزاز درآوریم که این اقدام ما بازتاب رسانه‌ای وسیعی را در پی داشت و ما توانستیم حتی بهتر از سخنرانی و راهپیمایی در دل شهروندان دانمارکی اثرگذار واقع شویم.
pejuhesh232

حکایات ماجرای مسلمان شدن خانواده آلمانی به برکت حضرت زهرا

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آگوست 18, 2017 10:08 pm

حکایات ماجرای مسلمان شدن خانواده آلمانی به برکت حضرت زهرا سلام الله علیها

حضرت آیت الله میلانی از مراجع عظام تقلید می فرمودند: روزی در حال صبحت کردن با گروهی از مردمی که برای پرسیدن سوالات شرعیشان مراجعه کردند، بودم که ناگهان مرد و زنی وارد شدند و گفتند: «می خواهیم به دین اسلام مشرف شویم!»

حضرت آیت الله میلانی از مراجع عظام تقلید می فرمودند: روزی در حال صبحت کردن با گروهی از مردمی که برای پرسیدن سوالات شرعیشان مراجعه کردند، بودم که ناگهان مرد و زنی وارد شدند و گفتند: «می خواهیم به دین اسلام مشرف شویم!»

علت این تصیمم را جویا شدم، آن‌ها گفتند: «ما از کشور آلمان آمده ایم و این ها زن و فرزندان من هستند. این دخترم، طوری استخوان های پهلویش شکست که پزشکان از مداوای او عاجز شدند و پس از صرف هزینه های بسیار گفتند باید پهلوی او را عمل کرد، ولی خطرناک است.

دخترم حاضر نشد و گفت: «در بستر بیماری بمیرم بهتر از این است که زیر عمل قرار گیرم.»

لذا او را به خانه آوردیم، یک خدمتکار ایرانی داریم به نام «بی بی» یک روز دخترم او را صدا زد، همین طور که داشت برای او درد دل می کرد، گفت: «بی بی! این درد واقعاً بد دردی است، حاضرم مبلغ 12میلیون را که اندوخته ام با هشت میلیون دیگر از برادر و پدرم بگیرم و این بیست میلیون را به دکتری بدهم که مرا صحیح و سالم کند. ولی فکر نکنم دکتری پیدا شود که بتواند مرا خوب کند! و من ناکام و جوان مرگ با دلی پر غصه از دنیا می روم.» سپس شروع کرد به گریه و ناله کردن.

بی بی گفت: «ای خانم! من یک دکتر و پزشک سراغ دارم!»

گفت: «این مبلغ را به او می دهم.»

بی بی گفت: «پول مال خودت باشد و بدان که من سیده هستم و جدة من فاطمه زهرا(سلام الله علیها) است که او مثل تو پهلویش شکسته بود و اگر می خواهی خوب شوی با حال و اشک ریزان بگو: «ای فاطمه پهلو شکسته!»

دخترم گریه اش گرفت و شروع کرد به گفتن «ای فاطمة پهلو شکسته!» بی بی نیز به گوشه ای از خانه رفت و با گریه گفت: «ای فاطمة زهرا! من یک بیمار آلمانی در خانه ات آورده ام.»

من هم آمدم توی حیاط خانه و با حال اشک آلود می گفتم: «ای فاطمه پهلو شکسته!»

همه در شور و حال عجیبی بودیم که ناگهان دخترم صدا زد: «پدر بیا!» ما هراسان آمدیم نزد دخترم، دیدیم که کاملاً شفا یافته است!

دخترم گفت: «الان یک بانوی مجلله ای آمد و بر پهلوی من دستی کشید و فرمود: خوب می شوی! گفتم شما چه کسی هستید؟»

فرمود: «من همان کسی هستم که الان صدایش زدی؛ من فاطمه پهلو شکسته هستم!»

حضرت آیه الله! الان ما آمده ایم مسلمان شویم.»

منبع: کتاب آتش در حرم
pejuhesh232

کشیش سوری: عشق به خدا و امام حسین (علیه السلام) در جامعه زند

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه آگوست 23, 2017 3:49 pm

کشیش سوری: عشق به خدا و امام حسین (علیه السلام) در جامعه زنده شود

شفقنا- یک کشیش سوری در کلیسای انگلیس می‌گوید: در دنیای امروز که به سمت سکولاریزه شدن حرکت می‌کند، باید عشق به خدا و امام حسین (علیه السلام) در جامعه زنده شود.

Image

به گزارش شفقنا، یک کشیش سوری در کلیسای انگلیس عشق به امام حسین علیه‌السلام را فراگیر عنوان کرده و گفته است: کربلا یک سمبل است، سمبلی که چالش انسانی را نشان می‌دهد که حرص و طمع قدرت چشمانش را کور کرده تا ارزش‌ها و منطق یک مرد اخلاقی را نفهمد.

او معتقد است یک جامعه باید تمرکز و هدفش خدا باشد نه این‌که نگاه ابزاری داشته باشد. به همین دلیل ما مشاهده می‌کنیم که امام حسین (علیه السلام) خدا را با تمام وجود دوست داشت و از مبارزه در مقابل ظلم و ستم سیاستمدارانی که خداوند را به ابزاری در دستشان تبدیل کرده بودند، تسلیم نشد.

او همچنین تاکید کرده است: جهان باید امروز بپذیرد که امام حسین (علیه السلام) و حضرت مسیح (علیه السلام) هسته درونی اسلام و مسیحیت هستند. مخصوصا در دنیای امروز که به سمت سکولاریزه شدن در حرکت است ما باید عشق به خدا را در قلب جامعه دوباره زنده کنیم.
pejuhesh232

دختر آمریکایی: آرامش را در اسلام یافتم

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه آگوست 30, 2017 10:25 am

دختر آمریکایی: آرامش را در اسلام یافتم

صراط: آوریل فولر می‌دانست پس از اینکه اعلام کند مسلمان شده است، با واکنش‌های متفاوتی مواجه خواهد شد.

Image

به گزارش ایکنا، بنا به اعلام شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، حدود 7 میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کنند و بنابر گزارش گروه سیاست خارجی، اسلام دومین دین بزرگ و پرسرعت‌ترین دین در حال رشد در جهان است.

انجمن مستندات اطلاعات دینی آمریکا نیز از حضور حدود 4 هزار مسلمان در ایالت می‌سی‌سی‌پی خبر می‌دهد.

یکی از مسلمانان می‌سی‌سی‌پی «آوریل فولر» است؛ دختری که مسیحی بوده و پس از تشرف به اسلام، آرامشی خاص را در این دین می‌بیند.

او بلافاصله پس از اینکه در صفحه فیسبوکش اعلام کرد مسلمان شده است، هدف بمباران پیام‌های مخالف قرار گرفت.

کشیش کلیسای آوریل فولر که برداشتی غلط از اسلام داشت، برایش نوشت: اکنون بنابر عقاید دین شما من یک کافر و دشمن تو هستم. شرم‌آور است که تصمیم گرفتید به خدایی چنین دوست‌داشتنی (مسیح) پشت کنید و به پیامبری دروغین بپیوندید!

اما دوست دوران کودکی‌اش نوشت که می‌دانم دیگران آزارت خواهند داد؛ اما این تصمیم تو است و امیدوارم که برایت خوب باشد.

عموی آوریل نیز کشیش کلیسای باپتیست در شهر رالی ایالت می‌سی‌سی‌پی بود که 1500 نفر جمعیت و بیشترین حامیان را دارد.
فولر در حالی به اسلام گروید که خانواده‌اش مسیحیان متعهدی هستند، زیرا برای او این نخستین‌بار بود یک دین با منطق جور در می‌آمد.
آوریل که دانش‌آموخته ادبیات انگلیسی است همواره انسان معتقدی بود و می‌دانست خدایی وجود دارد اما عقاید مسیحیت باپتیست(شاخه‌ای از مسیحیت) با ذهن او سازگاری نداشت.
در دوران دانشگاه با یک جوان مسلمان آشنا و همین مسئله زمینه‌ساز آشنایی او با اسلام شد.

وی می‌گوید: با دوستم در مورد اسلام صحبت می‌کردیم و او هر چه بیشتر برای من توضیح می‌داد بیشتر برایم معنا پیدا می‌کرد.

آوریل افزود: اسلام منطق دارد. در مسیحیت باید کورکورانه عقایدی را بپذیری. خیلی وقت‌ها وقتی سؤال داشتم، ساکتم می‌کردند؛ اما در اسلام شک و تردید امری پذیرفته‌شده است و تلاش می‌شود که به آن پاسخ داده شود.

Image

فولر می‌گوید: می‌دانسته که مسلمان‌شدنش با واکنش‌های متفاوتی مواجه می‌شود؛ اما هرگز انتظار نداشته این میزان عکس‌العمل شدید در فیسبوک دریافت کند. در حالیکه بیشتر دوستان او این تغییر را راحت‌تر پذیرفتند، اما نسل قبل با این مسئله بیشتر مشکل داشتند.

یکی از اعضای کلیسایی که فولر پیش از مسلمان‌شدن به آنجا می‌رفت، از مسلمان‌شدن این بانوی آمریکایی رضایت نداشت، وی در فیسبوک برایش نوشته بود: قلب من برای دختر نوجوانی به درد آمده که در کلیسا او را می‌دیدم و نیایش می‌کرد. کسی که الگویی برای دیگر نوجوانان بود تا آنان برای اعتقادات خود بایستند و از مسیحی‌بودن خجالت نکشند.

آوریل فولر به یاد می‌آورد که پدربزرگش نیز با این تصمیم او موافق نبوده است و پس از اطلاع از مسلمان‌شدنش با او تماس گرفته و پرسیده که آیا قصد داری همه ساختمان‌ها را به زودی منفجر کنی!(اشاره به حملات تروریستی که با نام اسلام انجام می‌شود).

گرچه خانواده پدری‌ آوریل هنوز با این تصمیم کنار نیامده‌اند، اما خانواده مادری او را با آغوش باز پذیرفته‌اند.

مادرم تشویقم می‌کرد که به ندای قلبم گوش بدهم

آوریل می‌گوید: مادرم همیشه مرا تشویق می‌کرد که به ندای قلبم گوش دهم و خودش نیز در حال مطالعه در مورد اسلام است تا بداند چگونه می‌تواند به من کمک کند.

گرچه وی دوستانی را به خاطر تصمیمش از دست داده است؛ اما دوستان جدیدی نیز پیدا کرده و در دوران دانشگاه با پیوستن به انجمن دانشجویان مسلمان دانشگاه خانه جدیدی پیدا کرده است.

آوریل پس از مسلمان‌شدن در دوران دانشجویی دیگر رفتارهای غیر اسلامی نداشت و حجابش سبب شده بود که لباس‌های محجوبانه‌تری بپوشد.

هیچ مسجدی در شهر آکسفورد، محل استقرار دانشگاه می‌سی‌سی‌پی که آوریل در آن تحصیل می‌کرد وجود نداشت و او به همراه دوستان مسلمانش هر یکشنبه به شهر ممفیس می‌رفتند تا با هم عبادت کنند هرچند که نمازهای روزانه را به تنهایی اقامه می‌کرد.

آوریل فولر می‌گوید: بالاخره آرامشی پیدا کردم که در مسیحیت نداشتم، اکنون می‌دانم به چه معتقدم، که هستم و می‌خواهم زندگی‌ام چگونه باشد. برای اولین‌ بار احساس می‌کنم می‌دانم چه می‌کنم. عجیب است که آرامش را در دینی یافتم که در کشورم بسیاری آن را با نفرت مرتبط می‌دانند.
pejuhesh232

خشم صهیونیست‌ها از مسلمان شدن نظامی زن اسرائیلی در مسجدالاقص

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه سپتامبر 12, 2017 4:44 pm

خشم صهیونیست‌ها از مسلمان شدن نظامی زن اسرائیلی در مسجدالاقصی

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ یک نظامی زن اسرائیلی که از اهالی عسقلان است در مسجدالاقصی مسلمان شد.

Image

رسانه‌های اسرائیلی مدعی شده‌اند این نظامی به خاطر ازدواج با یک جوان مسلمان از اهالی «رهط» (در صحرای النقب) مسلمان شده است.
pejuhesh232

مسلمان شدن یک جوان چینی در قشم

پستتوسط najm134 » چهارشنبه سپتامبر 20, 2017 2:09 pm

مسلمان شدن یک جوان چینی در قشم

جوان چینی در قشم پس از شرکت در مراسم شب‌های قدر مسلمان شد.

امام‌جمعه شهرستان قشم در این خصوص گفت: "جی یانگ" جوان ۲۵ ساله چینی که ساکن قشم است پس از شرکت در مراسم شب قدر و تحقیق درباره اسلام و زندگی پیامبر اکرم (ص) با حضور در دفتر امام‌جمعه و اجرای تشریفات شرعی مسلمان شد.

حجت‌الاسلام غلامی افزود: این جوان چینی پس از مشرف شده به دین اسلام نام "امیرعلی" را برای خود انتخاب کرد.

پیش از این خانم اینام کیسو بانوی ۲۶ ساله مسیحی اهل کامرون در سفری که به جزیره قشم داشت با حضور در دفتر امام‌جمعه به اسلام مشرف شد و نام فاطمه را برای خود برگزید.
*ایسنا
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

گزارش ایندیپندنت از رشد روز افزون اسلام در میان بومیان مکزیک

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه نوامبر 26, 2017 11:10 pm

گزارش ایندیپندنت از رشد روز افزون اسلام در میان بومیان مکزیک

خلاصه
روزنامه «ایندیپندنت» انگلیس در سرمقاله‌ای اختصاصی به رشد روز افزون اسلام در میان بومیان مکزیک پرداخت و از اعتقادات پاک و بی آلایش آن تمجید نمود.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه انگلیسی «اندیپندنت» در سرمقاله‌ای اختصاصی به موضوع اسلام در آمریکای مرکزی و رشد چشمگیر این دین آسمانی در میان بومیان این منطقه پرداخت.

در این سرمقاله آمده است: در سفری که به مکزیک داشتم با بومیان مایا در منطقه مرکزی مکزیک مواجه شدم که در میان آنان، تعدادی از مردان و زنان از دین مسیحیت به اسلام گرویده بودند. در استان جنوبی "چیاپاس" که منطقه کوهای سر به فلک کشیده است، یک اجتماع مسلمان کوچک دیگری قابل مشاهده بود که اغلب آنان از مسیحیت کاتولیک به اسلام روی آورده بودند.

نویسنده در بخش دیگری از این سرمقاله به شکل ظاهری مسلمانان این منطقه اشاره و نوشته است: مردان مسلمان با داشتن عرق‌چین و کلاه های اسلام و بانوان مسلمان با داشتن حجاب و روسری بر سر، از دیگر مردم این منطقه قابل تشخیص و تمایزند ولی آنان بسیار خون‌گرم بوده و در کنار دیگران با مسالمت کامل زندگی می کنند.

Image

مصطفی یکی از بومیان مسلمان مکزیک در مصاحبه با خبرنگار ایندیپندنت اظهار داشت: در ابتدا وقتی ما به دین اسلام روی آوردیم، شاهد واکنش های خوبی از سوی دیگران نبودیم تا جاییکه آنان ما را تروریست می خواندند، ولی به تدریج و با مشاهده رفتار آرام و اخلاق‌مدار مسلمانان، این دیدگاه تغییر کرد و هم اکنون مشکل خاصی بین مسلمانان و مسیحیان وجود ندارد.
گفتنی است طبق آخرین سرشماری در مکزیک، ۸۳ درصد مردم این کشور مسیحی کاتولیک هستند و مسلمانان تنها ۱ درصد از جمعیت ۱۲۰ میلیون نفری این کشور را به خود اختصاص داده‌اند ولی این جمعیت اغلب از میان بومیان مکزیک است.
pejuhesh232

'امل حجازی' خواننده معروف لبنانی محجبه شد

پستتوسط najm134 » پنج شنبه ژانويه 18, 2018 1:16 pm

'امل حجازی' خواننده معروف لبنانی محجبه شد

Image
امل حجازی با انتشار یک ترانه جدید که در ستایش حضرت محمد، پیامبر مسلمانان، خوانده، با حجاب کامل در برابر دوربین ظاهر شده و عکس اصلی صفحه فیسبوک خود را هم تغییر داده است.
امل حجازی، یکی از موفق‎ترین خوانندگان زن دنیای عرب در چند دهه گذشته، امسال با اعلام بازنشستگی و تصمیمش برای ادامه زندگی چون یک زن مسلمان معتقد، میلیون‌ها نفر را در کشورهای عربی شگفت‌زده کرده است.
خانم حجازی نخستین آلبوم خود را در سال ۲۰۰۱ منتشر کرد و یک سال پس از آن با آلبوم جدیدش،زمان، به صدر ستارگان پاپ لبنان پیوست.
او در پایان دهه اول قرن بیست و یکم به یکی از بزرگترین هنرمندان دنیای عرب بدل شد.
آلبوم زمان او یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ موسیقی به زبان عربی است. امل این آلبوم را در سال ۲۰۰۲ منتشر کرد اما ماه سپتامبر گذشته با اعلام تصمیمش برای بازنشستگی از دنیای حرفه‌ای موسیقی، میلیون‌ها نفر را شگفت‌زده کرد.
او در فیسبوک نوشته: "پروردگار بالاخره دعای من را اجابت کرد... سال‌ها بود که من میان علاقه عاشقانه‌ام به هنر از یک سو، و ستایش و پرستشم برای نزدیکی به عقاید دینی‌ام، در کشمکش بودم. من این کشمکش درونی را سال‌ها در خودم داشتم تا بالاخره خداوند پاسخ نیایش‌های من را داد."
این ستاره دنیای پاپ در فیسبوک یک عکس با حجاب از خود منتشر کرده و آن را تصویر اصلی صفحه خود کرده است.
خواننده زن معروف لبناني = امل حجازي محجبه شد و خواننكي و هنربيشكي و وضع سابقش را رها كرد و با خواندني مديحي نبوي توبه اش را اعلام كرد
رقت عيناي شوقا
https://www.facebook.com/amalhijazipage ... 724641244/

كلمات سرود
رقت عيناي شوقاً
ولطيبـة ذرفت عشقاً
فأتيت إلى حبيبي
فأهدء يا قلب ورفقاً
صل على محمد

السلام عليك يا رسول الله
السلام عليك يا حبيبي يا نبي الله
السلام عليك يا رسول الله

قلب بالحق تعلق
وبغار حراء تألق
يبكي يسأل خالقه
فأتاه الوحي فأشرق
إقرأ إقرأ يا محمد

السلام عليك يا رسول الله
السلام عليك يا رسول الله

ياطيبة جئتك صبا
لرسول الله محباً
بالروضة سكنت روحي
وجوار الهادي محمد

السلام عليك يا رسول الله
السلام عليك يا رسول الله

najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

تشرف یک جوان مکزیکی به اسلام در حرم مطهر رضوی

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 17, 2018 10:30 am

تشرف یک جوان مکزیکی به اسلام در حرم مطهر رضوی

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یک جوان مکزیکی در بارگاه منور رضوی با ادای شهادتین به دین مبین اسلام گروید و مذهب تشیع را برای خود انتخاب کرد.

«آرئون ترز کالینو» علت اصلی گرایش به اسلام را فرهنگ غنی ایران و اسلام عنوان کرد و گفت: 6 ماه مداوم به مطالعه پرداختم و با تعدادی از مسلمانان ارتباط برقرار کردم تا اطلاعات و دانش خود را در این زمینه بالا ببرم و به اطمینان قلبی و یقین برسم.

وی با اشاره به هجمه‌هایی که رسانه‌های غربی در چند سال اخیر علیه اسلام به راه انداخته‌اند، گفت: من نسبت به این تبلیغات کاملا آگاه بودم و مرز بین تروریست و اسلام و تفاوت آموزه‌های اسلام با سایر ادیان را به درستی می‌شناختم، لذا در انتخابم تردیدی نداشتم و توجهی به تبلیغاتی که در جهان به راه افتاده نکردم.

این جوان تازه مسلمان افزود: دین اسلام پیامی از جانب خداوند است که توسط پیامبران الهی برای بشریت عرضه شده است. این دین سرشار از آموزه‌های صلح و دوستی است و دستوراتش بر اساس عقلانیت پیاده شده و تفاوت آشکاری با آنچه که در رسانه‌ها به تصویر کشیده‌اند دارد.

وی بیان کرد: تصور من در گذشته این بود که اسلام دینی سرشار از خشونت و تروریست و تهجر است، اما پس از مطالعه فراوان تصورم تغییر کرد و پی بردم که دین اسلام کاملترین دین و تعالیم آن پیام‌‌آور صلح و دوستی است.

«کالینو» تاکید کرد: بعد از بازگشت به کشورم تصمیم دارم تا دیگران را نیز با این دین آشنا کنم و به تبلیغ این دین بپردازم و مفاهیم و تعالیمش را به زبانی ساده برای دیگران بیان کنم.

«آرئون» که پس از اسلام آوردن نام "سجاد" را برای خود برگزید، گفت: به عنوان یک فرد مکزیکی خوشحالم که در کشوری مثل ایران و در مکانی مقدس و معنوی به اسلام مشرف شدم.

گفتنی است؛ در پایان از سوی مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی گواهی تشرف به اسلام به همراه هدایای فرهنگی به این جوان تازه مسلمان اهدا شد.

Image
Image
Image
Image
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net