هدايت به اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

رئیس بخش آناتومی دانشگاه تایلند مسلمان شد

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه دسامبر 31, 2016 12:37 pm

رئیس بخش آناتومی و رئیس سابق دانشکده پزشکی دانشگاه تایلند با مطالعه درباره آیات جنین شناسی و احادیث نبوی مسلمان شد

تِجاتَتَ تِیاسِن Tegatat Teyasen

رئیس بخش آناتومی و رئیس سابق دانشکده پزشکی دانشگاه چیانگ ما ای تایلند. پروفسور تیاسن چندین مقاله را در ارتباط با آیات جنین شناسی قرآن کریم و احادیث نبوی مورد مطالعه و بررسی قرار داد و چندین روز با تعدادی از اندیشمندان مسلمان و غیر مسلمان درباره جنین شناسی قرآن و احادیث نبوی به گفت و گو نشست و به اسلام مشرف شد و در هشتمین کنفرانس پزشکی عربستان از جای برخاست و ضمن [ادای] شهادتین گفت: من در سه سال گذشته به قرآن علاقه مند شدم… و با توجه به مطالعات و تحقیقاتم طی این چند سال، معتقدم که هر آنچه در ۱۴۰۰ سال پیش در قرآن آمده است، کاملاً درست است و پایه و اساس علمی دارد و علم می تواند به مرور زمان یکایک آنها را به اثبات رساند.

Image

از آنجا که پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) نه می توانست بخواند و نمی توانست بنویسد، باید در یک حالت استثنایی و روحانی این مفاهیم را از آفریننده دانا دریافت کرده باشد.
و این آفریننده دانا کسی جز خداوند متعال نیست و اکنون زمان آن فرا رسیده است که بگویم: لا اله الا الله، محمد رسول الله.
با ارزش ترین چیزی که من با آمدنم در این کنفرانس به آن دست یافتم، یافتن مفهوم لا اله الا الله (هیچ معبودی جز الله نیست) و نیز مسلمان شدنم می باشد.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

رئیس دانشکده مامایی و بیماری زنان دانشکده پزشکی امریکا مسلما

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه دسامبر 31, 2016 12:39 pm

رئیس دانشکده مامایی و بیماری زنان دانشکده پزشکی امریکا مسلمان شد

پروفسور سی مپسون
رئیس دانشکده مامایی و بیماری زنان دانشکده ی پزشکی بی لورهوتسون در ایالت تگزاس آمریکا.

پروفسور سی مپسون رئیس انجمن باروری امریکاست که تاکنون به دریافت جوایز متعددی از جمله جایزه ویژه اساتید مامایی و بیماری زنان در سال ۱۹۹۲ نایل گشته است.
پروفسور ژولی سی مسپیون وقتی که دریافت قرآن در بردارنده آیات جنین شناسی است، بسیار شگفت زده شد و با یکی از علمای اسلامی به گفت و گو نشست و علاقمند شد که در این زمینه به مطالعه و تحقیق بپردازد.

پروفسور ژولی سی مپسون ابتدای امر شک داشت و می خواست مطمئن شود که این نصوص مربوط به جنین شناسی از قرآن و سنت نبوی است.
وقتی که مطمئن شد که از قرآن و پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) است، نصوص قرآنی مربوط به علم وراثت نظر او را به خود جلب کرد؛ آیاتی که بیانگر ظهور آثار علم وراثت در مراحل اولیه جنین به هنگامی که نطفه است، آیاتی که به دقت بیان می دارد که چگونه دو نطفه پدر و مادر با هم جمع می شوند و آفرینش انسان را آغاز می کنند و بعد از آن برنامه وراثت را در کروموزم ها که اکنون، آنها را مشاهده می کنیم مقرر می دارد. کروموزم هایی که تمام خصوصیات انسان در آن ثبت شده، رنگ پوست، رنگ مو و سایر تفاصیل. بنابراین انسان در این کروموزم ها در مرحله ی نطفه مقدر و اندازه گیری شده است و خداوند در این باره می فرماید: قُتِلَ الْإِنسَانُ مَا أَکْفَرَهُ مِنْ أَیِّ شَی‏ءٍ خَلَقَهُ مِن نُطْفَهٍ خَلَقَهُ فَقَدَّرَهُ. (۲۷) کشته باد این انسان، چه خدانشناس و ناسپاس است! [آیا می داند که] از چه چیزی خداوند او را آفریده است؟ او را از نطفه [چکه ای آب] آفریده که اندازه گیری دقیقی در ساختارش بکار برده است.

این اندازه گیری دقیق در نوارهای کروموزمی ثبت و ضبط شده اند و جنین در خلال ۴۰ روز اولیه همه اعضاء و اندام هایش ساخته و آشکار می شود.

Image

این جنین منحنی است و پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) می فرمایند: اِنّ أحَدَکُم یجمع خَلقَه فی بَطن اُمهِ اَربَعینَ یَوماً. هر یک از شما خلقتش در شکم مادرش در خلال ۴۰ روز جمع می شود.
آن گاه پروفسور ژولی سی مپسون این حدیث را در کنار حدیث دیگر پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله) گذاشت که می فرمایند: اِذا مَرّ بِالنُّطفه اِثنتانَ و ارْبَعون لَیله بَعَثَ اللهُ اِلَیها مَلِکاً فَصَوَّرها چون بر نطفه ۴۲ شب (۶ هفته) گذشت، خداوند فرشته را به سویش می فرستد و آن را صورت نگاری می کند.

او با مقارنه میان این دو حدیث و حد فاصل میان آن دو وقتی دقایق و تفاصیل آنها را دید، آن چنان شگفت زده شد که در یکی از کنگره ها بلند شد و نظر خود را درباره ی آن چنین اظهار داشت: «از این دو حدیث می توانیم جدول مشخصی را پیرامون مراحل اساسی رشد و تکامل جنین به دست آوریم: مرحله قبل از ۴۰ روز و مرحله بعد از ۴۲ روز.
و آن گاه گفت: دین می تواند رهبری علم و دانش را به عهده گیرد؛ رهبری پیروزمندانه، همچنان که وقتی به تماشای ماشین و دستگاهی که قبلاً راهنمایی هایش در کاتولوگش نوشته شده، شما براحتی می توانید نسبت به آن دستگاه شناخت پیدا کنید، چون راهنمایی هایی از سوی صانع و سازنده ی آن به عمل آمده است. وَ یَرَى الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ الَّذِی أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَبِّکَ هُوَ الْحَقَّ وَ یَهْدِی إِلَى‏ صِرَاطِ الْعَزِیزِ الْحَمِیدِ. (۲۸)

و کسانی که به آنان علم و دانش داده شده، می بیند که آنچه به سوی تو از جانب پروردگارت نازل شد، حق [و منطبق با واقعیت] است و آن را راهنمای به سوی راه خدای توانمند ستوده می دانند.
پروفسور سی مپسون در پایان تحقیقات خود در قرآن و حدیث، مسلمان شد و اظهار داشت: «نه تنها بین علم ژنتیک و اسلام تضادی وجود ندارد بلکه دین اسلام، خدمات ارزنده ای را به شاخه های سنتی این دانش ارایه کرده است. در قرآن مفاهیم علمی ای مطرح شده که قرن ها بعد علم توانست بر صحت آنها مهر تأیید زند و به اهمیت آنها پی ببرد.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که سرچشمه ی مفاهیم مطرح شده توسط حضرت محمد (صلی الله علیه واله) از جانب خداوند است.
pejuhesh232

پروفسور و محقق بخش جنین شناسی کالج پزشکی و بیولوژی سلولی دان

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 07, 2017 5:01 pm

پروفسور و محقق بخش جنین شناسی کالج پزشکی و بیولوژی سلولی دانشگاه امریکا مسلمان شد

جرالد. سی جررینگر Gerald C.Goerinyer

پروفسور و محقق بخش جنین شناسی کالج پزشکی و بیولوژی سلولی دانشگاه جرج تون واشنگتن در آمریکا و که تحت تأثیر آیات جنین شناسی قرآن و مسلمان شده و در کنفرانس پزشکی ضمن مقاله ای تحقیقی اظهار داشت:
چندین آیه در قرآن وجود دارد که به طور جامع به توصیف رشد انسان از مرحله ی آغازین آن یعنی هنگامی که به صورت تخمک در تخمدان های بدن قرار دارد، پرداخته است

Image

در آن زمان به هیچ وجه این علم دارای چنین اصطلاحات، طبقه بندی ها و تعابیر امروزی نبوده و به این بسیار شگفت آور است که در آن زمان بدون اتکا به آزمایشگاه های پیشرفته و بدون اطلاع از ژن ها و کروموزم های موجود در بدن که برای شناسایی و درک آنها در آن زمان نیاز به وقت و انرژی چند صد ساله بوده است، یک شخص امی و درس ناخوانده به این زیبایی، این شاخه از علم را طبقه بندی کند و به طور شگفت انگیزی اصطلاحات معنی داری در ارتباط با پیچیده ترین مفاهیم علمی بیان دارد.

این آیات شگفت انگیز قرآنی یک اصل مهم را اثبات می کند و آن اینکه حضرت محمد (صلی الله علیه واله) پیام های آسمانی و الهی دریافت می کرده است و او فرستاده ی خداست.
pejuhesh232

رئیس دپارتمان آناتومی با مطالعه آیات جنین شناسی مسلمان شد

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 07, 2017 5:03 pm

پروفسور امریکایی و رئیس دپارتمان آناتومی با مطالعه آیات جنین شناسی مسلمان شد

مارشال جانسون
E. Marshall Johnson

پروفسور مارشال جانسون یکی از دانشمندان برجسته امریکا و ریئس دپارتمان آناتومی و مدیر انستیتو Danicl دانشگاه توماس جفرسون فیلادلفیا است که درباره ی آیات جنین شناسی قرآن مطالعه و تحقیق به عمل آورده و مسلمان شده است. او می گوید: «توصیف مراحل جنین موجود در قرآن نمی تواند تصادفی و اتفاقی باشد، احتمال دارد که محمد (صلی الله علیه واله) یک میکروسکوپ بسیار قوی داشته ولی قرآن مربوط به ۱۴۰۰ سال پیش است در حالی که میکروسکوپ قرن ها بعد از حضرت محمد (صلی الله علیه واله) اختراع شده است. پروفسور جانسون با لبخند اظهار داشت: البته اولین میکروسکوپ اختراع شده قادر نبود بیش از ۱۰ برابر بزرگنمایی کند و تصویر آن هم واضح نبود.

آنگاه گفت: هیچ ضدیت و مغایرتی با این حقیقت که واسطه ی الهی در بیانات حضرت محمد (صلی الله علیه واله) در کار است، نمی یابم. (۲۲)

Image

جریان مسلمان شدن مارشال جانسون

وی که در هشتمین کنفرانس پزشکی عربستان شرکت کرده بود و در کمیسیون اعجاز علمی قرآن و حدیث حاضر شد، پرسید موضوع این کمیسیون چیست؟ یکی از علمای یمن شیخ عبدالمجید به وی پاسخ داد که موضوع این کمیسیون بررسی آنچه راست که قرآن و حدیث در ۱۴۰۰ سال پیش بیان داشته و مقایسه ی آن با آنچه را که علوم روز بیان کرده است. پرسید: مثلاً؟ گفته شد: مثلاً علم روز می گوید که انسان طی اطوار و مراحلی آفریده شده و این اطوار و مراحل را قرآن حدود ۱۴۰۰ سال پیش بیان کرده است.
او از جایش بلند شد و فریاد بر آورد: نه، نه، نه این نمی تواند گفته ی قرآن باشد.
– دکتر جان بفرمایید بنشینید.
– نه نمی نشینم، این چه حرفی است که می زنید؟!

ما درک می کردیم که این آیه چه اثری بر او گذاشته در حالی که او یکی از علمای مشهور امریکاست و می داند که پزشکان قبل از کشف میکروسکوپ در قرن شانزدهم، و در طول قرن هفدهم معتقد بودند که انسان در مرحله ی نطفه به صورت انسانی مینیاتوری بوده است و شکلی را پزشکان آن عصر ترسیم کرده تا بیان کنند که انسان به صورت کاملی در این حیوان منوی آفریده شده است و این اعتقاد در غیر مسلمانان تا قرن ۱۸ میلادی همچنان استمرار داشت.

ولی بعد از کشف تخمک زن در قرن ۱۸ م، نظر دانشمندان تغییر کرد و گفتند: انسان به طور کامل در تخمک زن آفریده شده زیرا که تخمک بزرگتر از اسپرم مرد است و نقش مرد در خلقت جنین کنار رفت، همچنان که در قرن هفدهم نقش زن کنار رفته بود.
تنها در نیمه قرن نوزدهم بود که دانشمندان بتدریج دریافتند که انسان طی اطوار و مراحلی آفریده می شود.
از این رو وقتی به پروفسور مارسال جانسون گفته شد که این مسئله در قرآن ۱۴۰۰ سال پیش به آن تصریح شده، ایستاد و فریاد زد که نه، نه، نه.
در این هنگام یک نفر پزشک مسلمان برخاست و برای او قرآنی آورد و گفت: بفرمایید بخوانید.

برایش این آیه تلاوت شد که خداوند می فرماید: وَ مَا لَکُمْ لا تَرجُون لِله و قاراً، وَ قَد خَلَقَکم أطْواراً. (۲۳) چرا شما برای خدا عظمت قایل نیستید؟ در حالی که شما را در مراحل مختلف آفرید؟
و او ترجمه معانی آیات را با زبان انگلیسی قرائت کرد.

سپس این آیه برایش تلاوت شد: یَخْلُقکُم فی بُطُون اُمّهاتِکُم خَلقاً مِنْ بَعْدِ خَلقٍ فی ظُلُماتٍ ثَلاثٍ. شما را در شکم مادرانتان می آفریند، آفرینشی به دنبال آفرینش دیگر که در رشته تاریکی قرار داد.
پروفسور مارشال نشست و گفت: ممکن است این آیه چند تفسیر داشته باشد:
اینکه تصادفی باشد؛ در پاسخ، ۲۵ نص صریح برایش پیدا کردند و جلویش گذاشتند و پاسخ دادند: آیا می تواند تمامی این ۲۵ آیه نیز تصادفی باشد؟
افزون بر اینکه قرآن برای هر یک از مراحل نامی گذاشته: ابتدا نطفه، سپس علقه و بعد مضغه و بعد از آن عظام و بعد از آن رویش گوشت: آیا اینها نیز تصادفی است؟
گفت: نه.
به وی گفته شد: دیگر چه؟

پاسخ داد: ممکن است گفته شود که محمد (صلی الله علیه واله) میکروسکوپ بزرگی داشته است. به وی گفته شد: شما بهتر می دانید که مثل این مراحل و دقایق و تفاصیل و آنچه را که علم به آن رسیده و قرآن قبلاً بیان داشته فراهم نمی شود مگر با میکروسکوپهای بزرگ و کسی که دارای چنین میکروسکوپی باشد، باید آن را از نسل های گذشته گرفته و به نسل های بعدی تحویل داده باشد.

پروفسور مارشال خندید و گفت: من در یک نمایشگاهی دیدم که نخستین میکروسکوپی که در جهان اختراع شد، بیش از ده برابر بزرگ نمی کرد و نمی توانست صورت روشنی ارایه دهد.
آری حضرت محمد، نه تجهیزاتی داشت و نه میکروسکوپی، بنابراین راهی جز این نمی ماند که بگوییم او رسولی از جانب خداوند است.
بعد از آن بود که بحث مربوط به اعجاز علمی قرآن و حدیث در آن کمیسیون آغاز شد و گفت و گو درباره ی اطوار و مراحل جنین متمرکز گردید.

پروفسور کید مور و سایر پزشکان راجع به شکل ظاهری جنین سخن گفتند و پروفسور مارشال به وصف دقیق قرآن از جنین خارجی و ترکیبات داخلی آن پرداخت، از جمله چیزهایی که او در میان گذاشت این بود:
«[آیات] قرآن در واقع شرح مراحل خارجی جنین است ولی مراحل داخلی جنین به هنگام آفرینش و مراحل رشد، آن را نیز مد نظر دارد و حوادث مهم در آفرینش جنین را که دانشمندان معاصر به آن پی برده اند، مورد تأکید قرار می دهد.

آن گاه تصویری از جنین در مرحله مضغه را ارایه کرد که نشانگر شکل خارجی جنین بوده، خمیده و کمانی است و در انتهای کمان آثاری است که گویی دندان به روی آن فشار داده، همچون گوشت جویده شده و به تعبیر قرآن مضغه است.
برخی از قسمت ها برآمده و برخی فرورفته مثل مضغه که طول آن یک سانتیمتر است.

اگر قطعه ای از آن را جدا سازیم و اجزای داخلی آن را تشریح کنیم، می بینیم که بیشتر تجهیزات آن آفریده شده است. پروفسور جانسون می افزاید در این شکل خواهیم دید که جزئی از سلول ها آفریده شده و جزئی دیگر هنوز آفریده نشده است و اگر بخواهیم این مرحله از مضغه را توصیف کنیم، چه می گوییم؟
آیا می گوییم این مخلقه (آفریده شده) است؟ این منطبق بر جزئی است که خلق شده و اگر بگوییم غیر مخلقه (آفریده نشده) فقط بر جزئی منطبق است که هنوز خلق نشده است.
بنابراین چاره ای جز این نیست که همچون قرآن آن را توصیف کنیم و بگوییم: ثُمَّ مِنْ مُضغَهٍ مُخَلِّهٍ و غَیْر مُخَلَّقَه. آنگاه از گوشت جویده، آفریده شده و آفریده نشده.

آن گاه پروفسور مارشال، جانسون سخنان خود را چنین جمع بندی کرد: «من به عنوان دانشمندی جهانی تنها با اشیایی می توانم کار داشته باشم که آنها را با مشخصات می بینم، آن گاه می توانم علم جنین شناسی و مراحل علم زیست شناسی را بفهمم همچنان که می توانم کلماتی از قرآن را که برایم ترجمه می شود دریابم.

اما اگر فرضاً من در زمان گذشته [زمان حضرت محمد «صلی الله علیه واله»] بودم که نمی توانستم چیزی را ببینم، مسلماً نمی توانستم آن را توصیف کنم و اینکه حضرت محمد (صلی الله علیه واله) در آن زمان جهل و تاریک این چنین به توصیف مراحل جنین پرداخته که خود آن را ندیده و از کسی نشنیده، باید این معلومات را از جایی دریافت کرده باشد. از این رو هیچ ضدیت و مغایرتی با این حقیقت که واسطه ی الهی در بیانات حضرت محمد (صلی الله علیه واله) در کار است نمی یابم.

آری این همان پروفسوری است که ابتدا گفته علمای اسلامی را بشدت رد می کرد ولی در پایان چنین مطالبی را در چند کنفرانس ابراز داشت و می گفت: هیچ راهی در برابر بشریت نیست جز اینکه مانند این دانشمندان اقرار کنند که خداوند کتابی را با علم و دانش خود به محمد (صلی الله علیه واله) نازل کرده و به بشریت وعده داده که در مسیرش چیزهایی را کشف می کند که دلیل بر آنست که این قرآن از جانب خداست، چنان که خداوند می فرماید: «وَلَتَعْلَمُنَّ نَبَأَهُ بَعْدَ حِینٍ» (۲۴) (و مسلماً گزارش آن را بعد از مدتی دریافت خواهید کرد «لِکُلِّ نَبَاٍ مُسْتَقَرٌّ وَسَوْفَ تَعْلَمُونَ».
(۲۵) (و برای هر گزارشی قراری است که در آینده خواهید دانست) «سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَ فِی أَنفُسِهِمْ حَتَّى‏ یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ». (۲۶)
pejuhesh232

رئیس کلینیک جراحی دانشگاه پاریس مسلمان شد

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 14, 2017 9:03 pm

رئیس کلینیک جراحی دانشگاه پاریس با دیدن آیات اعجاز آمیز قرآن مسلمان شد

Image

پروفسور موریس بوکای متولد سال ۱۹۲۰ م و رئیس کلینیک جراحی دانشگاه پاریس، با دیدن آیات اعجاز آمیز قرآن مسلمان شد و چند سال به تحقیق درباره ارتباط میان مفاهیم متون مقدس و دستاوردهای تکنولوژی جدید پرداخت و کتابی به نام «تورات، انجیل، قرآن و علم» تألیف کرد که پر فروش ترین کتاب سال ۱۹۷۶ م گردید.
علاقه او به یادگیری زبان های کلاسیک از جمله عربی و نیز مطالعات وی در کتاب آسمانی و مقایسه ی آنها با دستاوردهای علوم پزشکی باعث شد که استدلال هایش بسیار متقن و جامع و با ثبات باشند. وی به خاطر تألیف کتاب تحقیقات پزشکی به دریافت جایزه تاریخی از آکادمی فرانسه و جایزه دیگری در همین ارتباط از آکادمی پزشکی ملی فرانسه، نایل گردید.
آثار دیگر وی: «منشأ بشر چیست» (۱۹۸۸ Seghers)
موسی و فرعون – یهودیان در مصر (۱۹۹۴ – NTT)
تأملی بر قرآن (۱۹۸۹ – سقرزه، موریس بگالی – محمد طالبی).

موریس بوکای پس از ده سال مطالعه در قرآن در سال ۱۹۷۶ خطاب به مجمع پزشکی فرانسه، اظهار داشت: «در قرآن موضوعات علمی در ارتباط با تولید مثل و فیزیولوژی وجود دارد که کاملاً با دستاوردهای کنونی علم مطابقت دارند.

علم، از اصول قرآنی است و تا این اندازه است که باید اعتراف کنیم که این مسایل پیچیده علمی که پس از ۱۴۰۰ سال علم به تازگی به حقیقت آنها پی برده است، نمی تواند توسط یک شخص امی (و درس ناخوانده) مطرح شده باشد و تنها باید اعتراف کرد که آن حضرت به منبع ما فوق بشری در آن روزگار متصل بوده است. این غیر ممکن است که یک شخص درس نخوانده، کتابی را خلق کند که از لحاظ ادبی سرآمد کتب دیگر ادبای عرب باشد و از لحاظ علمی هنوز پس از چهارده قرن منبع زایش علوم جدید باشد.

أمشاج از دیدگاه بوکای

هَلْ اَتی عَلَی الانسان حِینٌ مِنَ الدَّهر لَمْ یَکُن شَیئاً مَذکوراً اِنّا خَلَقنا الانسان مِنْ نُطفهٍ امشاج (دهر: ۱ – ۲)
آیا [جز اینست که ] مدت زمانی بر انسان [در شکم مادر] گذشت و او چیز قابل ذکری نبود؟ ما انسان را از نطفه ی امشاج [تشکیل شده از آمیخته ها] آفریدیم.

پروفسور موریس بوکای وقتی به این آیه رسید، به تفاسیر مختلف مراجعه و به دقت آن را بررسی کرد:
«امشاج جمع مشج یا مشیج به معنای آمیخته ها است و مراد ترکیبی از مواد و عناصر مختلف یا آمیزه ای از اسپرماتوزوئید و اوول است و صفت نطفه است؛ چرا که مراد از نطفه، مجموع آمیخته ها با اجزای مختلف است. (۱۵)

Image

اغلب مفسرین قدیم این مخلوط ها و آمیخته ها را عنصر مذکر و مؤنث می دیدند.
اما از آنجا که أمشاج جمع است نه مفرد و نه تثنیه، مفسرین جدید مانند تفسیر منتخب، نشر شورای عالی امور اسلامی قاهره، این طرز دید را اصلاح کرده و در اینجا تشخیص می دهند که گذشته از آمیخته شدن نطفه مرد و زن، قطره ی منی واجد عناصر گوناگون است.

پروفسور موریس بوکای (۱۶) رئیس کلینیک جراحی دانشگاه پاریس در کتاب خود «تورات، انجیل، قرآن و علم» که پر فروش ترین کتاب سال ۱۹۷۶ میلادی است، می نویسد: «از نظر من دیدگاه تفسیر منتخب بسیار درست است و امشاج جمع است یعنی آمیخته ها، بنابراین عناصر گوناگون نطفه کدامند. مایع منی از ترشحات مختلفی است که از غدد زیر سرچشمه می گیرد:
۱٫ بیضه ها: ترشح غده ی تناسلی مرد حاوی اسپرماتوزوئیدها که سلول های دراز دارای تاژک دراز غوطه ور در مایعی سِرْم گونه.
۲٫ کیسه های تخمی: این اعضاء که مخازن اسپرماتوزوئیدها هستند، نزدیک پروستات قرار گرفته و ترشح خاصی بدون عناصر بارور کننده دارند.
۳٫ پروستات: مایعی ترشح می کند که به منی ظاهر خامه ای و بوی ویژه ای می دهد (و وسیله ی تغذیه یاخته های منی و باقی ماندن فعالیت حیاتی آنها است). (۱۷)
۴٫ غدد ملحق به مجاری ادرار: که عبارتند از غدد کوپر (۱۸) یا غدد مری (۱۹) و ترشح کننده ی مایعی سیال و غدد لیتره که ماده ای مخاطی ترشح می کند.
اینها سرچشمه های آمیخته های نطفه هستند که قرآن از آنها به نطفه ی امشاج (نطفه تشکیل شده از آمیخته ها) تعبیر کرده است. (۲۰)

میزان ترشحات اسپرم ها کمتر از ۱۰ درصد حجم مایع منی را تشکیل می دهند و ما بقی شامل ترشحات غدد تناسلی فرعی مرد می شود: ترشحات غدد زیگول سمینال ۶۰ درصد. ترشحات پروستات ۳۰ درصد، و ترشحات غدد بولبوارترال ۱۰ درصد. (۲۱)
pejuhesh232

اسلام دین صلح است؛ جهانیان شناخت درستی از ایران ندارند

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 14, 2017 9:07 pm

جوان تازه مسلمان شده فرانسوی:

اسلام دین صلح است؛ جهانیان شناخت درستی از ایران ندارند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ جوان تازه مسلمان شده فرانسوی باحضور در حرم حضرت معصومه(س) گفت: صلح در ایران را دوست داشتم بخاطر همین به ایران آمدم در حالی که در کشور فرانسه همه فکر می کنند که ایران کشور تروریستی هست ولی من اینگونه فکر نمی‌کردم.

«لوئیز» جوان فرانسوی که مدت کوتاهی است که مسلمان شده، در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) حضور یافت و به مقام این بانوی بزرگ اسلام ادای احترام کرد.

Image

جوان فرانسوی در ادامه با حضور در دفتر زائران غیر ایرانی، در نشستی با کارشناسان این اداره گفت: حدود دو ماه هست که مسلمان شده ام و امیدوارم خداوند مرا در این مسیری که انتخاب کرده ام، یاری دهد.

وی درباره مسلمان شدنش گفت: بعد از مرگ یکی از دوستانم، از اینکه دوستم را از دست دادم خیلی ناراحت بودم و معتقد بودم که خدا من را می بیند. روزی، در حین ناراحتی، وقتی سرم را بالا گرفتم، مشاهده کردم در آسمانی صاف و بدون ابر، فقط یک ستاره در آسمان در حال درخشش است؛ تحت تاثیر قرار گرفتم آن را نشانه ای از سوی خدا برای خودم دانستم.

* اسلام، پاسخی به نیازهای من بود

«لوئیز» با بیان این که همین مسئله موجب شد تا به آرامش رسیده و پس از تحقیقاتی که انجام دادم، دین اسلام را انتخاب کردم، گفت: اسلام ویژگی های زیادی دارد که به نظرم می توانست به همه نیازها و پرسش های من پاسخ دهد. بعد از پذیرش اسلام تمام غم هایم را فراموش کردم و احساس کردم با مسئله مرگ بهترین دوستم می توانم کنار بیایم.

وی درباره سفر خود به ایران گفت: صلح در ایران را دوست داشتم بخاطر همین به ایران آمدم در حالی که در کشور فرانسه همه فکر می کنند که ایران کشور تروریستی هست در حالی که من اینگونه فکر نمی کردم.

* اسلام دین صلح است

این جوان تازه مسلمان خاطرنشان کرد: با تحقیق به این نتیجه رسیدم که عربستان برای تروریست ها پول خرج می کند و آنها اصلا مسلمان نیستند. اعتقاد دارم همه مسلمان ها باید آزادنه به مکه و مدینه بروند.

وی به نقش اسلام بر صلح جهانی اشاره کرد و گفت: اسلام به معنای سلام و صلح است؛ من خیلی ناراحت بودم چیزهای بدی که در کشورهای اروپایی می دیدم من دوست دارم که دنیا پر از سلام و صلح باشد، دین من دین صلح هست و دوست دارم اسلام را در فرانسه معرفی کنم تا مردم فرانسه دین اسلام را به درستی درک کنند.
pejuhesh232

دختر سیاستمدار ایتالیایی مسلمان شد

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 21, 2017 2:35 pm

دختر سیاستمدار ایتالیایی مسلمان شد

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دختر یکی از اعضای سابق پارلمان "ایتالیا" دین اسلام را به عنوان دین خود برگزید و با گرویدن به این دین مقدس، از پوشش اسلامی و حجاب استفاده کرد.

این تصمیم و نیز تصاویری که از این بانوی تازه مسلمان، در رسانه های ایتالیایی منتشر شد، موج گسترده ای از واکنش ها را به دنبال داشت.

Image

«مانوئلا فرانکو بارباتو» در صفحه فیسبوک خود با اشاره به تصمیم اخیرش نوشت: حجاب راه و مسلک من است، راهی که خداوند برای من برگزیده است.

وی در ادامه پست فیسبوکی خود نوشت: من به پاکی و طهارت روح خود افتخار می کنم. حجاب قانونی الهی است و من که هستم که بخواهم با این قانون مخالفت کنم و به اعتراض به آن برخیزم؟!

این دختر سیاستمدار باسابقه ایتالیایی زمانی تصمیم به گرویدن به دین مبین اسلام گرفت که در "ناپولی" مشغول تحصیل در دانشگاه "لورینتاله" بود.

اکنون با پایان یافتن تحصیلاتش، بارباتو به همراه همسر و دو فرزندش به "هند" سفر کرده اند.

بر طبق اظهارات وی، این تصمیم او برای پدرش شوکه کننده بود و در زمانی که او قصد گرویدن به اسلام را داشت، سخت ترین لحظات برای پدرش رقم خورد.

شایان ذکر است طبق آمار رسمی، ایتالیا حدود ۱.۷ میلیون مسلمان دارد که در این میان، ۲۰ هزار نفر از آنان، از دین دیگری به اسلام گرویده اند و پدر و مادرشان مسلمان نبوده است.
pejuhesh232

4 زائر سوئدی در حرم رضوی مسلمان شدند

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 21, 2017 2:37 pm

4 زائر سوئدی در حرم رضوی مسلمان شدند

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ 4 زائر سوئدی در نخستین سفر خویش به حرم مطهر رضوی با گفتن شهادتین دین اسلام را پذیرفته و مذهب تشیع را برگزیدند.

یکی از این چهار زائر سوئدی به نام «لیف یونس اپلگرن» درباره تشرف خود به دین اسلام گفت: یکی از عواملی که موجب شد من به دین اسلام روی آورم، همسرم بوده که در سال گذشته مسلمان شد و ایشان مرا برای تشرف به اسلام بسیار یاری کرده است.

Image

وی بیان کرد: بنده در نیروی انتظامی مشاور هستم و تلاش دارم بسیاری از جوانان را به مسیر صحیح در زندگی هدایت کنم. خداوند نیز در این راه، نعمت ارزشمند هدایت را به من عنایت کرد.

«یونس اپلگرن» عنوان کرد: مذهب تشیع عاملی می‌شود تا انسان دچار تحول شود و از درون پیشرفت فراوانی داشته باشد.

وی با اشاره به مطالعات مربوط به این موضوع اظهار کرد: افزون بر مشاهده فیلم‌ها، کتاب‌های تاریخی فراوانی را مطالعه کردم و قرآن را با تدبر خوانده‌ام و حس درونی و آرامش قلبی‌ام نسبت به این مذهب، زمینه‌ای شد تا به تشیع روی آورم.

وی در پایان با اشاره به یکی از آیات قرآن عنوان کرد: این آیه که اگر کسی تو را آزار داد، در برابر آزارش با خوشرویی با فرد برخورد کن و تمام تلاش خویش را برای هدایت او به کار بگیر، یکی از زیباترین آیاتی است که در قرآن مطالعه کرده و در منش و اخلاقم در دستور کار قرار داده‌ام.

گفتنی است؛ این 4 زائر سوئدی، از سوی مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گواهی تشرف به اسلام دریافت کردند.
pejuhesh232

مسلمان شدن بانوی برزیلی در حرم ثامن الحجج (عليه السلام)

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه ژانويه 28, 2017 5:55 pm

مسلمان شدن بانوی برزیلی در حرم ثامن الحجج (عليه السلام)

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ‌ «فابیانا دیسوسا» با حضور در دفتر مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی تمایل خود را برای تشرف به دین مبین اسلام اعلام کرد و پس از آن با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.

Image

این بانوی برزیلی، پیش از به جا آوردن شهادتین، با اصول دین، یعنی توحید، عدل، نبوت، امامت، معاد و فروع دین که همان نماز، روزه، خمس، زکات، حج، جهاد، امر به معروف، نهی از منکر، تولی و تبری است، آشنا شد و در این خصوص توضیحاتی را شنید.

فابیانا دیسوسا، همچنین طی مراسمی به عقد «حسین علی عبدالواحد» از کشور عراق درآمد.

عبدالواحد با بیان اینکه اسلام بهترین دینی است که خداوند برای بشریت فرستاده و پیروی مستمر از دستورات اسلام، راه سعادت و نجات انسان را نشان می دهد، خاطرنشان کرد: اگر قوانین و دستورات اسلام آن طور که هست در تمام نقاط زمین به صورت کامل و صحیح پیاده شود، صلح و امنیت همه انسان‌ها را فرا می گیرد و تمام انسان‌ها به سعادت واقعی خود نائل می شوند.

وی درباره عوامل گرایش همسرش به دین مبین اسلام، گفت: در ابتدای آشنایی با همسرم، دریافتم که با مشاهده تبلیغات منفی علیه اسلام و مسلمانان، تصور نادرست و اشتباهی از مسلمانان و دین اسلام دارد، از این رو وظیفه خود دانستم به عنوان یک فرد مسلمان و شیعه، اسلام واقعی را به او بشناسانم و سعی کردم انگیزه او را در تشرف به دین اسلام، بیشتر تقویت کنم.

عبدالواحد افزود: از او درخواست کردم به کشور عراق سفر کند تا او را بیشتر با واقعیات دین اسلام آشنا کنم، اما او نپذیرفت. تصمیم گرفتیم به کشور ایران سفر کنیم. در ابتدا به تهران رفتیم، اما فابیانا هنوز در پذیرش اسلام تردید داشت.

وی افزود: به محض ورودمان به شهر مقدس مشهد و حضور در حرم مطهر رضوی، تصمیم فابیانا جدی تر شد و با اطمینان بیشتری دین مبین اسلام را پذیرفت و به این دین آسمانی مشرف شد.

مدیر اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم بیان کرد: ورود این بانوی تازه مسلمان را به دین مبین اسلام تبریک می گوییم. این اتفاق که در کنار مضجع نورانی علی بن موسی الرضا(ع) رخ داده، بسیار میمون و مبارک است.

«سیدجواد هاشمی نژاد» با اشاره به اینکه، این اداره به منظور خدمات رسانی و پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات دینی تشکیل شده است، اظهار کرد: اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، در طول ایام سال، برای زائرانی که به حرم مطهر رضوی مشرف شده اند و ارتباطی مستمر با این اداره برقرار کرده اند، محصولات فرهنگی ارسال می کند.

شایان ذکر است، در پایان این مراسم یک جلد قرآن کریم، کتاب هایی درباره اسلام و هدایای فرهنگی به این بانوی تازه مسلمان اهداء شد.
pejuhesh232

اظهار شگفتی تازه مسلمانان اوکراینی از امنیت موجود در عتبات

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 04, 2017 10:33 pm

اظهار شگفتی تازه مسلمانان اوکراینی از امنیت موجود در عتبات

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شماری از زائران اوکراینی که به تازگی به دین مبین اسلام و مذهب اهل‌بیت(ع) گرویده‌اند به همراه نماینده مرکز اسلامی الرساله در اوکراین با حضور در نجف اشرف به زیارت بارگاه مطهر امیرالمومنین علی(ع) شرفیاب شدند.

«ایگور سلادانیوک» زائر تازه مسلمان اوکراینی اظهار داشت: وقتی به نجف آمدیم و به حرم حضرت علی(ع) وارد شدیم از آرامش و فضای امن این مکان بسیار شگفت زده شدیم و ابراز لطف و حسن ضیافت مردم اینجا و مسئولین حرم مطهر دقیقاً برعکس آن چیزی است که درباره وضعیت عراق به ما گفته می‌شد.

زائر مسلمان اوکراینی افزود: آنچه را که در اینجا شاهد بودیم برای خانواده‌ها و مردم کشورمان بازگویی خواهیم کرد و به آنها خواهیم گفت که معنای حقیقی اسلام را در میراث و دانش اهل‌بیت‌(ع) و در عتبات عالیات یافتیم.

در ادامه خانم «ایلاف الساعدی» از عراقیان مقیم اوکراین و مسئول مؤسسه اسلامی الرساله الاسلامیه در این کشور گفت: در مؤسسه اسلامی که در کشور اوکراین اداره می‌کنیم سعی می‌کنیم علاقه مندان به دین مبین اسلام را جذب کنیم و تاکنون 5 مرتبه مجموعه‌ای از تازه مسلمانان این کشور را پس از هماهنگی‌های لازم به عتبات عالیات اعزام کرده‌ایم.

وی افزود: در این سفر 7 تن از تازه مسلمانان اوکراینی را همراهی می‌کنیم و جالب است که یکی از این افراد در کربلای معلی نزد نماینده مراجع عظام حجت الاسلام سید احمد الصافی اسلام آورد.

مسئول مؤسسه اسلامی الرساله در اوکراین افزود: طی ایام حضور در عتبات عالیات این زائران را به تمامی اماکن زیارتی و متبرکه خواهیم برد و در آینده سفرهای دیگری نیز خواهیم داشت.

Image
Image
Image
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net