هدايت به اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

کاردار آمریکا در سودان مسلمان و برکنار شد

پستتوسط najm134 » شنبه فبريه 15, 2014 6:23 pm

کاردار سفارت آمریکا در سودان پس از گرویدن به دین اسلام، به طور ناگهانی از سمت خود برکنار شد.
به گزارش ۵۵آنلاین : نا به نقل منابع خبری در سودان از جمله روزنامه الکترونیکی "سودان سفاری" نوشت: سخنگوی سفارت آمریکا خبر داد "جوزف استافورد"، کاردار سفارت آمریکا در خارطوم به دلایل شخصی از سمت خود استعفا کرد و خواستار کناره‌گیری از همه سمت‌های سیاسی شد تا بتواند به زندگی شخصی خود مشغول شود.
این روزنامه سودانی نوشت: این خبر زمانی منتشر می‌شود که در خبرها آمده بود کاردار سفارت آمریکا در سودان به دین اسلام گروید. یک منبع سیاسی در سفارت آمریکا از هرگونه توضیحی درباره اصل خبر خودداری کرد و وزارت امور خارجه آمریکا نیز تاکنون خبر اسلام آوردن جوزف استافورد را نه تایید و نه رد کرده است. درحال حاضر "کریستوفر هوروان" از دیپلمات‌های آمریکایی اداره امور سفارت را دست گرفته است تا به زودی جایگزین کاردار برکنار شده مشخص شود.
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مسلمان شدن 7 تماشاچی جام جهانی در برزیل

پستتوسط najm134 » يکشنبه ژوئن 29, 2014 4:39 pm

این روزها جام جهانی فوتبال در کشور برزیل در حال برگزاری است و توجه میلیاردها نفر در سراسر جهان را به خود جلب کرده است.

در این میان برخی دیگر از افراد و مؤسسات چنین فرصتی را مغتنم شمرده و به فعالیت های خود می پردازند و برای دستیابی به نتیجه، بیش از پیش تلاش می کنند. تصوير

از جمله این افراد شیخ «خالد تقی رزق الدین» رئیس "مجلس اعلای ائمه جماعت و شئونات اسلامی برزیل" است. وی جام جهانی را مغتنم شمرده و برای تبلیغ دین مبین اسلام، بر فعالیت های خود و این مؤسسه افزوده است.

وی طی اظهاراتی در این باره گفت: بنده و افراد فعال در مؤسسه، از ابتدای آغاز جام جهانی فوتبال در برزیل تاکنون موفق شده ایم 7 تماشاچی که برای دیدن بازی ها به برزیل سفر کرده اند را به دین مبین اسلام هدایت کنیم.

شیخ «خالد تقی رزق الدین» در ادامه افزود: در واقع از چند ماه پیش از آغاز جام جهانی، بنده و همکارانم در مؤسسه طرحی آماده کردیم تا بتوانیم فرصت جام جهانی را مغتنم شمرده و به تبلیغ دین مبین اسلام بپردازیم.

او همچنین گفت: از آغاز اولین روز جام جهانی، فعالیت های ما هم آغاز شد و تاکنون هم خوب پیش رفته است. پیش بینی کرده ایم در روزهای آینده بر تعداد افراد تازه مسلمان شده در این طرح افزوده شود.

رئیس "مجلس اعلای ائمه جماعت و شئونات اسلامی برزیل" در پایان گفت: اصلی ترین فعالیت ما در این طرح، توزیع کتابچه های کوچکی در مورد دین مبین اسلام و همچنین سخنرانی های چند دقیقه ای و کوتاه درباره این دین مقدس است.
najm134

مسلمان شدن زائر هلندى

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه اکتبر 16, 2014 4:17 pm

مسلمان شدن زائر هلندى در روز عید غدیر خم و در پیشگاه حضرت امیرالمؤمنین
(علیه السلام)

"كوریان ون لوین" یا ( على حیدر ) یك جوان حقیقت جوى هلندى است كه با حضور در بارگاه مطهر علوى و در روز خجسته عید غدیر خم مسلمانى خود را اعلام كرد و مذهب راستین اهل بیت علیهم السلام را برگزید و خود را ( على حیدر ) نام نهاد .

تصوير

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک (امور حج و زیارت صداوسیما) نقل از آستان قدس علوی ، حجت الاسلام على الشرع مسؤول شعبه روابط خارجى وابسته به بخش امور دینى كه این زائر را همراهى مى كرد در این رابطه اظهار داشت : با هماهنگى صورت گرفته بین آستان و آقاى محمد العوادى از عراقیان مقیم هلند , آقاى كوریان ( على حیدر ) براى زیارت عتبات عالیات به عراق آمد .

وى افزود : ایشان علاوه بر آشنایى با سیرت و منش و تعالیم والاى اهل بیت علیهم السلام با سایر مذاهب اسلامى نیز آشنایى دارد اما بین تمامى این مذاهب , تنها راه و روش اهل بیت علیهم السلام را براى مسلمان بودن خود برگزید .

( على حیدر ) نیز طى سخنانى كوتاهى اظهار داشت اسلام حقیقى از طریق بیعت با حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام و روز غدیر خم تجلى مى یابد .
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

مسیحی‌ای که دیگر جز از علی (علیه السلام) ننوشت

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه نوامبر 12, 2014 12:26 pm

مسیحی‌ای که دیگر جز از علی (علیه السلام) ننوشت

داستان زندگی «جورج جرداق» روایت عشق مردی مسیحی لبنانی به امام اول شیعیان حضرت علی (ع) است. جرداق نویسنده‌ای بود که پس از شناخت علی (ع) دیگر کسی را شایسته‌ ستایش در کتاب‌هایش ندانست.

به گزارش ایسنا، جورج جرداق، نویسنده‌، شاعر و استاد دانشگاه لبنانی مسیحی، 14 آبان‌ماه از دنیا رفت؛ شخصیتی که 60 سال پیش با نگارش «امام علی صدای عدالت انسانی» نامش با اسم امام علی (ع) گره خورد و در دنیای مسلمانان پرآوازه شد.

جورج سمعان جرداق نویسنده و شاعر مسیحی سال 1926 در جنوب لبنان در خانواده‌ای از تبار «غسانی» به دنیا آمد. منطقه‌ای که او در آن رشد پیدا کرد چه از لحاظ جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و چه از منظر علم‌پژوهی مردمانش، شهره است. جرداق در خانواده‌ای علی‌دوست، تحت سرپرستی پدر و مادری بزرگ شد که بر سردر خانه‌شان سنگی با پیام «لافتی الا علی،‌ لاسیف الی ذوالفقار» نصب کرده بودند.

بر اساس منابع موجود، او در مصاحبه‌ای که سال 2002 با گروهی از نویسندگاه ایرانی از جمله رضا امیرخانی انجام داده، در این‌باره گفته است: من در خانواده‌ای مسیحی بزرگ شده‌ام که به این چیزها اعتقاد نداریم. اما بگذارید خاطره‌ای بامزه برای‌تان تعریف کنم. پدر من حجار بود، سنگ‌تراش. کارهایش را می‌فروخت و به دهات اطراف می‌برد و روزی‌اش از این راه به دست می‌آمد. اما سنگی را در خانه نگه داشته بود و دو سال روی آن کار می‌کرد. بعد که کارش تمام شد آن را به سردر خانه‌مان آویخت. روی آن سنگ این جمله حک شده بود: «لافتی الا علی، لا سیف الا ذوالفقار».

جورج جرداق

برادر او «فؤاد» شاعر و لغت‌شناس بود و تاثیر بسزایی در رشد فرهنگی جرداق داشت. «دیوان متنبی» و «مجمع البحرین ناصیف الیاجزی» دو کتاب محبوب جرداق در کودکی بود که او در زمان فرار از مدرسه با خود به‌همراه می‌برد و به گوشه‌ای دنج در طبیعت پناه می‌برد. بعدها پس از هدیه گرفتن «نهج‌البلاغه» از فؤاد، سخنان گوهربار علی (ع) همدم گوشه‌های تنهایی جرداق شد.

جرداق داستان آشنایی با کتاب حضرت علی (ع) را این‌گونه روایت می‌کند: برادر بزرگ‌ترم بعد از این‌که پشتکار مرا در خواندن متون ادبی دید، روزی کتابی قطور به من هدیه داد و گفت: همه ادبیات عرب در همین کتاب خلاصه شده است... من «نهج‌البلاغه» را به دست می‌گرفتم، از مدرسه می‌گریختم، می‌رفتم در کنار چشمه‌ای، به صخره‌ای تکیه می‌دادم و غرق دریای «نهج‌البلاغه» می‌شدم.

«فؤاد» به برادرش گفت: این کتاب را به صورت ویژه بخوان و هرچه می‌توانی از آن حفظ کن، چون همه خیرات برای کسی است که این کتاب را بخواند و مطالب آن را حفظ کند.

جرداق علاوه بر تدریس ادبیات و فلسفه اسلامی در دانشگاه بیروت در مطبوعات لبنانی هم قلم می‌زد و با رادیو و تلویزیون کشورش همکاری داشت. مهم‌ترین اثر این نویسنده لبنانی که در طول عمر 88 ساله‌ خود 30 جلد کتاب تالیف کرد‌، «امام علی صدای عدالت انسانی» است. «علی و حقوق بشر»، «علی و انقلاب فرانسه»، «علی و سقراط»، «علی و دوران زندگانی‌اش» و «علی و قومیت عربی» پنج جلدی مشهور جورج جرداق حول محور ابعاد مختلف شخصیت امام علی (ع) است.

او که پس از مطالعه «نهج‌البلاغه» درگیر ادبیات بی‌نظیر علی (ع) شده بود، در بخش دیگری از مصاحبه یادشده از نحوه‌ آشنایی‌اش با شخصیت امام اول شیعیان سخن گفته است: وقتی رفتم دانشگاه هم‌زمان در دو رشته ادبیات عرب و فلسفه عرب تحصیل و بعد تدریس می‌کردم. در هر دو این رشته‌ها مجدداً با امام علی برخورد کردم، به عنوان شخصیتی بزرگ در ادبیات و فلسفه. تصمیم گرفتم یک تحقیق خیلی جدی بکنم پیرامون این شخصیت. از «عقاد» و «طه حسین» بگیر تا علمای شیعه. هر کتابی را که مرتبط با امام علی بود، خواندم. با مطالعه این کتاب‌ها متوجه شدم که همه در مورد ولایت امام علی، حقانیت یا عدم حقانیت او صحبت کرده‌اند و شخصیت بزرگ او در این بحث‌ها گم شده است. چندان در حواشی مسأله خلافت فرومانده‌اند که چهره نورانی علی را ندیده‌اند؛ زمامداری علی را دیده‌اند، اما از انسانیت او مغفول مانده‌اند. من سیراب نشدم. پس شخصیت درخشان و بزرگ او را شکافتم. فقد بقرت عبقریته! دوباره برگشتم به کنار سرچشمه‌های مرجعیون، عیون مرجعیون و «نهج‌البلاغه» دوران کودکی، اما با روشی جدید. همه کتاب‌هایم درباره امام علی را همین‌گونه نوشتم...

این نویسنده شیفته علی (ع) در ادامه داستان چاپ کتاب معروفش را برای نویسندگان ایرانی تعریف می‌کند: ماجرای خیلی زیبایی دارد. شما حتماً خیال می کنید که با کمک مسلمانان این کتاب چاپ شد؟ (می‌خندد) همان‌طور که متنش را می‌نوشتم، سردبیر مجله «الرساله» آمد و گفت اجازه بده که شماره به شماره چاپ کنیم. من قبول نکردم. بعد از اصرار و الحاح فراوان او عاقبت دو قسمت از متن را به او دادم. بلافاصله بعد از چاپ، رییس کشیشان و راهبان فرقه «کرملیه» (از فرق مارونی مسیحی) گفت: من خودم این را به هزینه خودم چاپ می‌کنم. طبیعتاً خیلی خوشحال شدم. برای این که دیدم از دست ناشرهایی که عمده‌شان واقعاً دزدند خلاصی یافته‌ام.

جرداق در ادامه درباره واکنش‌ هم‌کیشانش به چاپ کتابش می‌گوید: اتفاقاً اول کار، مسیحی‌ها فهمیدند و ذوق‌زده و شادان آمدند پیشم. می‌گفتند تو عرب را سرافراز کرده‌ای. پول جمع کرده بودند و می‌خواستند پول چاپ کتاب را به من بدهند. گفتم این کتاب را با پول خودم چاپ نکرده‌ام و رییس راهبان «کارملیه» چاپ کرده. رفتند که به او پول بدهند. او گفت خجالت بکشید، من این را چاپ نکرده‌ام، این پول راهبانی است که در این‌جا عبادت می‌کنند. ببرید این پول را بدهید به فقرا. بعدها آن کشیش - رییس راهبان کارملیه - به من گفت من امام علی را دوست دارم و از برکت او فقرای ما نیز به نوایی رسیدند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش مجتبی شاکری - رییس کمیته نام‌گذاری معابر شورای شهر تهران - از نام‌گذاری محلی در تهران به نام جورج جرداق به پاس فعالیت‌هایش برای امام علی (ع) و «نهج‌البلاغه» خبر داد.
pejuhesh232

رئیس علمای اهل سنت فرانسه به تشیع گروید

پستتوسط najm134 » شنبه دسامبر 27, 2014 7:58 pm

رئیس علمای اهل سنت فرانسه به تشیع گروید

یکی از علمای شهر کربلا اعلام کرد، «شیخ سانکو محمدی» رئیس علمای اهل سنت فرانسه در جریان دیدار اخیرش از کربلای معلا اعلام تشیع کرده و گفته است، به آیت‌الله سیستانی بگویید از امروز سرباز تشیع هستم.
به گزارش «شیعه نیوز»، سید ولید البعاج یکی از علمای شهر کربلا اعلام کرد، «شیخ سانکو محمدی» امام مسجد و رئیس مرکز افتا و رئیس علمای اهل سنت فرانسه در جریان دیدار اخیرش از کربلای معلا اعلام تشیع کرده است. بنابر این گزارش، «شیخ سانکو محمدی» فرانسوی کامرونی‌الاصل است که 43 سال در فرانسه زندگی کرده و به ساخت مساجد در این کشور مشهور است و به گفته البعاج در جریان جشنواره «بهار شهادت هشتم» که در جشن‌های شعبانیه در کربلا برگزار شد برای اولین بار به این شهر سفر کرد.
تصوير
البعاج با اشاره به سخنان «شیخ سانکو محمدی» گفته است: سانکو از شیعیان شگفت‌زده شده بود و به من گفت که با سفر به کربلا شیعه را شناخته است و کربلا و امام حسین(علیه السلام) و عراقی‌ها برای او کشفی جدید است و او می‌گفت که هرگز فکر نمی‌کردم عراقی‌ها اینقدر شاد باشند و از همه دوستانم می‌خواستم که از عراق و کربلا دیدن نکنند چون فکر می‌کردم عراق میدان جنگ است.

این عالم شیعی عراقی درباره نظر شیخ سانکو درباره شیعیان گفت: از او پرسیدم نظرش درباره شیعه چیست و او گفت که با سفر به کربلا ذهنم را از میراث سیاهی که در آن بود پاک کردن، شناختم از شیعه ذهنم را آزاد کرد، عقلم را آزاد کرد و امروز آزاد شدم و آنچه که دیدم را باید به جهانیان بگویم؛ من در اغمای کامل بودم، متاسفم 68 سال از عمرم گذشت و شیعه را نشناختم. سانکو به این عالم شیعه گفته است: امروز سربازی برای تشیع هستم و از من به آیت‌الله سیستانی این را بگویید و امروز اسلام واقعی را شناختم و اهل بیت نبی(صلی الله علیه واله) را زیارت کردم، کسانی که ما را از آنان می‌ترساندند و از مدینه منوره زیارت کردم اما اهل بیت(علیهم السلام) را پیدا نکردم. البعاج می‌گوید سانکو از او کتاب‌هایی به زبان فرانسه درباره تشیع خواسته است و او نیز انتشارات آیت‌الله خویی و انتشارات آیت‌الله انصاریان به او معرفی کرده است.
najm134

مسلمان شدن يک يهودي در برنامه زنده تلويزيوني

پستتوسط najm134 » سه شنبه ژانويه 13, 2015 8:01 am

مسلمان شدن يک يهودي در برنامه زنده تلويزيوني

به گزارش شيعه آنلاين، شبکه ماهواره اي مسلمانان انگليس (British muslim tv) از مسلمان شدن يک يهودي مدافع غزه خبر داد.

گفته مي شود اين شبکه در حالي که داشت برنامه اي در دفاع از ملت مظلوم غزه نشان مي داد،‌ با تماس تلفني يک فرد يهودي که خود را "سلمون" معرفي کرد، مواجه شد.
تصوير

"سلمون" دقايقي بعد از اينکه عليه حملات ددمنشانه رژيم اشغالگر صهيونيستي و در دفاع از ملت مظلوم فلسطين و غزه سخن گفت، مسلمان شدن خود را رسما اعلام نمود.

مجري برنامه که از مسلمان شدن اين فرد يهودي جا خورد، از او درخواست کرد که شهادتين را بر زبان جاري کند. وي هم فورا به زبان عربي شهادتين را تکرار کرد.

اين برنامه همچنين از بينندگان درخواست مي کرد که به اهالي جنگ زده غزه کمک کنند از همين رو اين يهودي تازه مسلمان شده همچنين اعلام کرد که قصد دارد 900 پوند براي اين شبکه ارسال کند تا به عنوان کمک در اختيار ملت مظلوم فلسطين که نياز شديدي به خوراکي و دارو دارند، قرار گيرد.

"سلمون" تازه مسلمان شده همچنين اعلام کرد که قصد دارد دو هزار پوندي که چند روز پيش از فروش خودروي خود بدست آورده را براي ساخت يا تجهيز يک اتاق عمل در بيمارستان حيفا در غزه که چند روز پيش مورد حمله جنگنده هاي صهيونيستي قرار گرفت و تخريب شد، اختصاص دهد.

بعد از اينکه اين يهودي تازه مسلمان شده کمک هاي نقدي خود را اعلام کرد، مجري برنامه بدون اينکه نامي از عربستان سعودي يا ديگر کشورهاي عربي ببرد، گفت: از يک سو مي بينيم اين يهودي تازه مسلمان شده چگونه پولي که از فروش خودرويش بدست آورده را در اختيار فلسطينيان قرار مي دهد در حالي که برخي سران کشورهاي عربي مي خواهند فلسطين را به قيمت ناچيزي بفروشند!
najm134

شیعه شدن دختر کشیش آمریکایی = 19 سال قبل

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه مه 23, 2015 12:31 pm

شیعه شدن دختر کشیش آمریکایی = 19 سال قبل

تینا ماری هاسکی فرزند کشیش آمریکایی که می گوید به عشق امام حسین (ع) شیعه شده است، روایتی از دلدادگی خود به اسلام و مذهب تشیع و خادمی افتخاری امام رضا (ع) و حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) را بیان کرد.

دختر کشیش آمریکایی چگونه شیعه شد؟

Image

تینا ماری هاسکی فرزند کشیش آمریکایی روز چهارشنبه در حاشیه جشن میلاد کوثر که با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از بانوان شهرستان کلاردشت برگزار شد ، گفت : ۱۹ سال پیش توسط یک شیرازی مسلمان و از آمریکا راهی شهر شیراز شدم . فرزند یک کشیش آمریکایی هستیم. به عنوان یک دختر کشیش در کلیسای پدرم بودم و در امور مسیحیت تحقیق می کردم.

تینا ماری هاسکی که بعد از مسلمان شدن نامش را نجمه ترابیان گذاشته است ، افزود : مسیحیان عقیده داشتند که حضرت عیسی خداست و این برای من غیرقابل قبول بود. خود حضرت عیسی (ع) درانجیل به صراحت گفته است که خدا نیست. تحقیقات خودم را در مورد مسیحیت ادامه دادم و این خواست خدا بود که با یک ایرانی آشنا بشوم و پرده ای که روی چشمانم بود برداشته شود تا اسلام را هم ببینم.

ترابیان گفت: با اینکه حضرت عیسی خودش گفته خدا نیست باز می گویند عیسی مسیح خداست. بنابراین وقتی تناقضاتی اینچنینی درانجیل دیدم خدا یک ایرانی مسلمان را جلوی پای من گذاشت واز دین پدری ام خداحافظی کردم.

این بانوی مسلمان شده آمریکایی گفت: وقتی شهادتین را خواندم پدر و مادرم ناراحت شدند. پدرم یک کشیش بود و برای مردمی که به کلیسایش می رفتند نمی دانست چه بگوید. پدر ومادرم بامن حرف نمی زدند و من ۱۹ سال پیش به شیراز آمدم و در شیراز به تبلیغات اسلامی مشغولم.

نجمه ترابیان افزود : قرآن یک کتاب شفاست، چون که وقتی آن را می خوانم احساس می کنم خدا دارد با من حرف می زند.

وی ادامه داد : چند سال پیش وقتی به آمریکا برای دیدن پدرم که سرطان داشت می رفتم، باپدرم که هر روز قدم می زدم هفتاد بار دعای حاجت می خواندم واز امام رضا (ع) ودیگر امامان کمک می خواستم که به لطف خدا و امام رضا (ع) و دیگر امامان پدرم شفا پیدا کرد.

این بانوی مسلمان از افتخاراتش این است که خودش را خادم افتخاری امام رضا (ع) و حضرت شاه چراغ می داند و می گوید : با خیلی از خارجیانی که به مشهد و زیارت کربلا می آیند حرف می زنم و از آن ها می پرسم چرا به مکان های زیارتی می آیند و آنان می گویند که این مکان ها آرام بخش است و قدرت معنوی دارند و آدم ازنظر روحی سبک می شود.

وی افزود : خود من به لطف امام رضا (ع) و حضرت فاطمه (س) در روز مادر هدیه گرفتم. یک روزی ایمیلم را باز کردم، دیدم که مادرم که تا آن وقت با من قهر بود پیام گذاشته و نوشته ببخشید، من توبه کردم، ببخشید.

ترابیان از خانواده ها خواست در اعتقاد به دینشان محکم باشند و نگذارند دشمن آنان را نسبت به دین و مذهبی که دارند منحرف کند.

وی در پایان با بیان عشق به امام حسین (ع) افزود : بارها به زیارت کربلا رفته ام. عشق به امام حسین (ع) موجب شده است به به همه ائمه ومولایم علی (ع) ارادت داشته باشم.
pejuhesh232

تشرف چند شهروند کوبایی به مذهب تشیع

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه آگوست 22, 2015 10:54 am

تشرف چند شهروند کوبایی به مذهب تشیع

از فعالیت های این مرکز اقامه نماز جماعت، مراسم سخنرانی، دعا، کلاس های احکام، عقاید و غیره بصورت هفتگی و همچنین توزیع مواد غذایی برای نیازمندان است.
به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از شهر هاوانا پایتخت کشور کوبا – که کشور کمونیستی به شمار می رود – حاکی از آن است که طی چند روز گذشته و با همت "مرکز اسلامی کوبا" که از مراکز تازه تاسیس شده شیعیان در کوبا است، تعدادی از شهروندان کوبایی به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و مذهب تشیع گرویدند.

Image

ناگفته نماند تلاش های بی وقفه حجة الاسلام و المسلمین سيبويه که از مبلغین شیعه در کشور کوبا است، در شیعه شدن این افراد نقش مهم و مستقیمی داشته است.

گفتنی است، این شهروندان کوبایی در حالی به مذهب تشیع گرویدند که در آن مراسم «نزار قطری» مداح سرشناس و نام آشنای اهل بیت علیهم السلام نیز به عنوان مهمان ویژه حضور داشت.

شایان ذکر است، بعد از شیعه شدن این افراد، خطبه عقد ازدواج دو زوج تازه مسلمان شده هم قرائت و برگزار شد.

در همین راستا حجة الاسلام و المسلمین سيبويه، مدیر "مرکز اسلامی کوبا" گفت: در چند ماه گذشته با فعالیت های گسترده مرکز اسلامی کوبا، پنج تن از شهروندان کوبایی اعلام تشیع نموده اند که این روند رو به رشد گسترش اسلام و مکتب تشیع را در کوبا نشان می دهد.

Image

لازم به ذکر است، از فعالیت های این مرکز اقامه نماز جماعت، مراسم سخنرانی، دعا، کلاس های احکام، عقاید و غیره بصورت هفتگی و همچنین توزیع مواد غذایی برای نیازمندان است.
pejuhesh232

خواننده زن مالزیایی مسلمان شد

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه آگوست 27, 2015 12:15 pm

خواننده زن مالزیایی مسلمان شد

یک خواننده زن مالزیایی به طور رسمی اعلام کرد مسلمان شده است.
به گزارش مشرق، یک خواننده زن مالزیایی به طور رسمی اعلام کرد مسلمان شده است. این خواننده پاپ اهل مالزی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد به دین اسلام گرویده است.

به گزارش onislam، خانم استیسی که از خوانندگان معروف پاپ در مالزی است در این کنفرانس به شایعات در مورد پیوستن به دین مبین اسلام پایان داد و گفت من بسیار خوشحالم چرا که بالاخره مسلمان شدم.

Image

این برنده آکادمی موسیقی پس از اعلام رسمی گرویدن به دین اسلام به همه شایعات در مورد خود پایان داد چرا که پیش از این ویدئویی از او در حال خواندن شهادتین منتشر شده بود که تکذیب یا تائید نشده بود.

استیسی پس از ادای رسمی شهادتین در مرکز ثبت منطقه جوهور در مالزی نام اسلامی «ام شیخه استیسی بنت انام» را برای خود برگزید.

این ستاره ۲۵ ساله موسیقی پاپ اظهار امیدواری کرده طرفدارانش او را در مورد گرایش به اسلام به چالش نکشند. او گفته من پیش از این مسیحی بودم و به آن افتخار می کردم اما گرویدن به اسلام کاری قلبی بوده و من عاشق اسلام شده ام و آمادگی دارم با تمام قلبم آن را پذیرا باشم؛ امیدوارم همه به این احساس من احترام بگذارند و من را سرزنش نکنند.

منبع: ابنا
pejuhesh232

ماجرای شیعه شدن بانوی آلمانی

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه اکتبر 11, 2015 9:46 pm

ماجرای شیعه شدن بانوی آلمانی

به گزارش مشرق، خانم «زیکرت شولت» مستبصر آلمانی، ۲۶ سال پس از تشیع خود توانست ترجمه قرآن کریم را به زبان آلمانی به اتمام برساند و ۹۰ هزار نسخه از قرآن کریم ترجمه شده را منتشر کند.

این بانوی آلمانی که به کربلای معلی مشرف شده بود درخصوص تشرف خود به دین مبین اسلام و ترجمه قرآن کریم اظهار داشت: چهل سال پیش ساکن شهر آلتنبرگ آلمان بودم و در یک کتابخانه کار می‌کردم و در یکی از کلیساها نیز به کودکان و بزرگسالان دباره ماهیت و اهمیت مسیحیت تدریس می‌کردم. در آن روزها با مردی به نام «یمانی» آشنا شدم که از پیروان مذهب اهل بیت(ع) بود و به من پیشنهاد ازدواج داد و با هم ازدواج کردیم که البته به خاطر مسلمان شدن من در آن زمان ازدواج ما با مشکلاتی نیز روبرو شد چون من در سال ۱۹۷۳ مسلمان شدم و چهار هفته پس از ازدواج نیز به مذهب اهل بیت(ع) مشرف شدم.

Image

وی افزود: به خاطر مسلمان شدنم بسیار خوشحال بودم اما با دشواری‌هایی نیز برای یادگیری احکام و انجام عبادات خود مواجه شدم تا جایی که فقط سه ماه طول کشید تا گفتن «بسم الله الرحمن الرحیم» را یاد بگیرم. چهار سال و نیم از ازدواج ما گذشت و من صاحب فرزند نمی‌شدم تا اینکه به پزشک مراجعه کردم و پزشکان نیز به من گفتند نمی‌توانند برای من کاری بکنند و پس از آن بود که به زیارت امام رضا(ع) مشرف شدم و از ایشان خواستم برای بچه دار شدن من دعا کند و نه ماه پس از آن بود که اولین فرزند من متولد شد و الحمدلله نام او را «رضا» گذاشتم و این حادثه باعث شد اطمینان بیشتری به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) پیدا کنم.

وی افزود: پس از آنکه مسلمان شدم به فکر ترجمه قرآن به زبان آلمانی افتادم. من می‌دانستم که زبان خداوند عزوجل که با آن با عرب‌ها سخن گفته با زبان ما فرق دارد و بر این اساس تحقیقات گسترده‌ای درباره چگونگی ترجمه قرآن کریم انجام دادم تا بتوانم معانی و نظم و آیات آن را بهتر بفهمم و مردم آلمان نیز آن را بفهمند و در زندگی خود از آن استفاده کنند و زمینه جذب آنها به اسلام فراهم شود و این گونه بود که قرآن کریم را آیه به آیه و با استفاده از کتاب‌های عربی و آلمانی و با کمک برخی عرب زبانان و آلمانی زبانان به زبان آلمانی ترجمه کردم و این کار از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ به طول انجامید و در پایین صفحات قرآن نیز کلماتی که فهم آن برای غیر عرب زبانان دشوار است را شرح دادم.

وی ادامه داد: ترجمه قرآن کریم را با کمک یکی از ناشران استان قم و دانشگاه اصفهان انجام دادم و برخی از اشتباهات ساده من توسط آنها اصلاح شد و در نهایت این ترجمه به چاپ رسید که ۹۰ هزار نسخه از آن در ایران میان مستبصران و گردشگران آلمانی و خارجی و دانشگاه‌ها و کتابخانه های جمهوری اسلامی ایران توزیع شد.

Image

Image
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net