هدايت به اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » شنبه مارس 27, 2010 12:54 pm

عناوين گزارشاتي كه تا كنون در اين باره منتشر شده است: مسلمان شدن یک زن کاتولیک هلندی در برنامه زنده رادیویی هلند - بانوي يهودي آمريكايي مسلمان شد - يك فرمانده ناتو در افغانستان مسلمان شد - هدايت هنرپیشه و ستاره معروف روسیه، به اسلام و حجاب - سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند - بانوي نوشيعه آلماني و آماده شدن براى ظهور
مرسولاتي كه تا كنون جداگانه در اين باره منتشر شده است:
رهيافته
ايليا و فاطيما
http://aelaa.net/110.aspx?id=560
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط najm134 در دوشنبه ژانويه 17, 2011 1:12 pm .
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 2:39 pm

مسلمان شدن یک زن کاتولیک هلندی در برنامه زنده رادیویی هلند
یک زن هلندی که اظهار داشت پس از یازدهم سپتامبر مطالعات خود را درباره اسلام گسترش داده است، در یک برنامه زنده رادیویی مسلمانان هلند، مسلمان شد. میراندا هاتنباس از مجری رادیوی "نیو" خواست اعلام کند با آغاز ماه مبارک رمضان در کشورهای اروپایی غربی وی مسلمان شده است.
این زن ۲۶ ساله برای گفتگو و مصاحبه درباره اسلام و مسلمانان و همچنین باورهای نادرست درباره اسلام که از سوی رسانه ها و راستگرایان به وجود می آیند به این برنامه رادیویی دعوت شد. هاتنباس که پیش از مسلمان شدن کاتولیک بود، گفت: پس از حملات یازدهم سپتامبر مطالعات و تحقیقات خود را درباره اسلام و مسلمانان افزایش داده ام. وی افزود : ترجیح می دهم درباره اسلام مطالعه کنم تا اینکه تنها به رسانه های خبری اعتماد کنم. بسیاری ازدوستان مسلمان کتابهای اسلامی در اختیار من قرار دادند که توسط علمای معتبر و برجسته نوشته شده بود. همچنین امام مسجدی که در نزدیکی محل سکونت من قرار داشت بسیاری از پرسشهای من را پاسخ داد. رادیو نیو روز ۱۳ شهریورماه بعنوان سرویس ویژه برای مسلمانان هلند با هدف از بین بردن باورهای نادرست درباره مسلمانان آغاز به کار کرد. یک میلیون نفر مسلمانی که در هلند زندگی می کنند طی ۳۰ سال گذشته سازمانهای دینی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی تأسیس کرده اند که بسیار از آنها داری مجوز مقامات رسمی هلند هستند. هاتنباس گفت که با اختیار و خواسته خود مسلمان شده است. هر فردی می تواند دین خود را انتخاب کنند، من نیز اسلام را به عنوان دین خود برگزیدم . وی همچنین به تنشهایی که پس از تغییر دین با خانواده خود داشته اشاره کرد و گفت : خانواده وی سخت تلاش کردند تا تصمیم خود را عملی نکند .

najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 2:40 pm

بانوي يهودي آمريكايي مسلمان شد
يك بانوي كليمي آمريكايي در شب ميلاد امام حسن مجتبي(ع) در جزيره كيش به دين اسلام و آئين حق مشرف شد.
اكسانا گانزور بانوي كليمي آمريكايي كه با آرش محرم زاده ايراني مقيم آمريكا در اين كشور آشنا شده است گفت: تصميم گرفتم با سفر به ايران و گرويدن به دين اسلام مراسم ازدواج خود را با آقاي محرم زاده برگزار كنم.
اكسانا گانزور در حالي كه نمي توانست به زبان فارسي صحبت كند افزود: پس از تحقيق و بررسي درباره دين اسلام مسلمان شدم و نام مريم را براي خود انتخاب كردم.
آرش محرم زاده كه از 30 سال پيش براي تحصيل در آمريكا بسر مي برد گفت: خانواده همسرم براي كليمي شدنم مبلغ 250 هزار دلار پيشنهاد كردند كه من نپذيرفتم و به همراه همسرم به ايران آمدم تا در كشورم مراسم مسلمان شدن اكسانا و عقد و ازدواجمان را برگزار كنيم.
مسئول اداره ثبت ازدواج جزيره كيش گفت: نخستين بار است كه در جزيره كيش يك بانوي تازه مسلمان با يك ايراني مسلمان ازدواج مي كند.
najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 2:42 pm

يك فرمانده ناتو در افغانستان مسلمان شد
«گوردن کارن» علت مسلمان شدن خود را پی بردن به حقانیت دین اسلام عنوان کرد و گفت: پنج سال پیش وارد افغانستان شده و از آن زمان تاکنون درباره اسلام تحقیقات همه جانبه کرده است.
یکی از فرمانده نیروهای ناتو در استان غزنی افغانستان اسلام آورد و نام عبدالوحید را برگزید.
این فرمانده نیروهای خارجی در استان غزنی از مناطق مرکزی افغانستان که ملیت وی تاکنون اعلام نشده است، در بین اهالی شهرستان «اندر» استان غزنی، با ادای شهادتین به دین اسلام مشرف شد.
«گوردن کارن» علت مسلمان شدن خود را پی بردن به حقانیت دین اسلام عنوان کرد و گفت: پنج سال پیش وارد افغانستان شده و از آن زمان تاکنون درباره اسلام تحقیقات همه جانبه کرده است.
به همین مناسبت مراسم ویژه ای با حضور اهالی غزنی در شهرستان اندر برگزار شده بود.
پیش از این نیز چندین تبعه خارجی در افغانستان به دین اسلام پیوسته بودند.
najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 2:51 pm

هدايت هنرپیشه و ستاره معروف روسیه، به اسلام و حجاب
ستاره‌اي كه عفاف را برگزيد: الآن خوشبختم، نه آن زمان كه روي صحنه مي‌درخشيدم ؛
«ماشا اليلیکینا» نام مشهوری در روسیه و مناطق روسی‌زبان است. او تا حدود 2 سال پيش به عنوان یک هنرپیشه و مدل جذاب مطرح بود و شهرت و محبوبيتش با اوج گرفتن "گروه موسیقی فابریک" در روسيه، به بالاترین حد رسید.
اما ماشا همانقدر که بسرعت در آسمان شهرت و محبوبیت طلوع كرد خيلي زود نیز از صحنه ناپدید شد. اين امر نه به دليل افول ستاره‌ي بخت وی بود و نه به علت از دست دادن "زیبایی چهره" یا "سحر صدا" ؛ بلکه به این دلیل بود که: «ماشا مسلمان شد و لباس عفت و ایمان را بر درخشش‌های کاذب دنیوی ترجیح داد».
تفاوت بزرگ او با بسياري از هنرمندان و خوانندگان ديگري كه اسلام و حجاب را برگزيده‌اند در اين است كه وي در اوج شهرت و در زماني كه تازه پيشنهادهاي اغواكننده به سوي او رهسپار شده بود حجاب و عفاف را انتخاب كرد و به بي‌عفتي و جلوه‌گري پشت پا زد.
وي مسلمان شدنش را "لطف خدا" مي‌داند و مي‌گويد پس از اسلام آوردن احساس خوشبختي مي‌كنم. ماشا معتقد است میل به عبادت خداوند، در فطرت همه انسان‌ها نهاده شده است، پس اگر کسی می‌خواهد به سوی اسلام گام بردارد فقط باید اندیشه کند و از فطرت خود مدد بگیرد. او تأكيد مي‌كند: «اگر كسي نمی‌تواند راجع به خدا بیاندیشد حداقل سعی کند از خودش رهایی یابد و پلیدی‌های نفسش را مهار نمايد؛ رذایلی مانند خودپسندی، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستایی و خودنمایی».
ماشا كه زني تحصيلكرده است و به پنج زبان اروپايي تسلط دارد، به "غفلت مدرن مردم در عصر اطلاعات" اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «امیدوارم کسانی که هنوز به دین اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌ای به خود بیایند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بیهوده‌اي که چشم و گوش مردم این دوران را فرا گرفته است كمي اندیشه کنند».
وي در پاسخ به اين سؤال كه: "چرا گرایش به اسلام نسبت به ادیان دیگر بیشتر است و چرا بیشتر کسانی که به اسلام می گروند از بین اهالی هنر و موسیقی هستند؟" مي‌گويد: «چون اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترین اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگی کاربرد دارند و راه اسلام سعادت‌بخش است.» و ادامه مي‌دهد: «امروز من این فرصت را دارم که مقایسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حیات واقعی آشنا شده‌ام، پس خوشبختم».
ماشا اليليكينا، ستاره سابق سينما، رقص و موسيقي، اينك حجابي اسلامي در بر دارد و به تدريس در مدارس مشغول است. وي مي‌گويد از جلوه‌هاي كاذب سابق متنفر است و اميد دارد مردم با ديدن عكس‌هاي نامناسبي كه سابقاً از او در اينترنت منتشر شده است عبرت بگيرند و بدانند كه مي‌توان به سوي خدا بازگشت، توبه كرد و از نو متولد شد.
توجه به تحول و بازگشت اين هنرمند جوان، براي جوانان بسيار آموزنده است؛ بويژه براي دختران مسلماني كه گاه با وسوسه‌هاي مختلف، و تحت تأثير زرق و برق‌هاي ظاهري تمدن غرب، قدر گوهر وجود خود و نيز قيمت ارزش‌هايي نظير حجاب را نمي‌دانند.

مصاحبه مجمع جهاني اهل بيت عليهم السلام با خانم ماشا اليلیکینا

ــ چطور شد که تمام موفقيت‌ها و درخشش‌هاي خود روي صحنه را زير پا گذاشتي و به اسلام گرويدي؟
ماشا: من به لطف خداوند به سوي او گام برداشتم. اين اراده خدا بود.
ــ در زماني که يك خواننده بودي آيا فکر مي‌کردي که روزي اسلام بياوري، روزه بگيري و به حج بروي؟
ماشا: نه ؛ حتي به ذهنم خطور هم نمي‌کرد که روزي به حج بروم و از بهترين و گواراترين آب ـ يعني آب زمزم ـ بنوشم.
ــ آيا راهي که براي مسلمان‌شدن طي کردي، مسيري طولاني بود؟
ماشا: من دو سال است که مسلمان شده‌ام. يک روز مطلع شدم که يکي از نزديك‌ترين دوستانم بر اثر يک حادثه در شهري ديگر به حالت کما رفته است. من نمي‌دانستم که چطور مي‌توانم به او کمک کنم. آن روز براي اولين بار نماز خواندم و دست به دعا برداشتم و از خداي بزرگ کمک خواستم.
روز بعد همان دوستم با من تماس گرفت و گفت: «در آن حالات بيهوشي من تو را مي‌ديدم و تو خيلي زياد به من کمک کردي!» ، من در آن لحظه بسيار گريستم ؛ زيرا براي اولين بار در زندگي‌ام بود كه چيزي از خدا مي‌خواستم.
ــ در حال حاضر به چه کاري مشغولي؟
ماشا: من پنج زبان اروپايي بلد هستم و در حال حاضر در مدرسه و دانشگاه تدريس مي‌کنم. ضمناً برخي از نت‌هاي مجاز شرعي را نيز مي‌نويسم.
ــ آيا موسيقي هم گوش مي‌دهي؟
ماشا: بله ؛ کارهاي "گروه ريحان"، "گروه سامي يوسف" و "گروه کت استيونس" ( که پس از اسلام آوردن نام خود را "يوسف اسلام" گذاشت) را گوش مي‌کنم.
ــ آيا چيزي از قرآن هم آموخته‌اي؟ آيا آمادگي داري که زبان عربي را هم به آن پنج زبان اروپايي اضافه کني؟
ماشا: در ابتدا فکر مي‌کردم که آموختن زبان عربي مشکل باشد ؛ اما آن را شروع کرده‌ام و خيلي هم آن را دوست دارم و فکر مي‌کنم کليدي براي فهم دانش برتر باشد.
ــ چرا گرايش به اسلام نسبت به اديان ديگر بيشتر است؟ و چرا بيشتر کساني که به اسلام مي گروند از بين اهالي هنر و فعالان در کنسرت و موسيقي هستند؟
ماشا: اسلام نسبت به اديان ديگر، محکم‌ترين اساس را دارد. تمام قواعد اسلام در زندگي کاربرد دارند. راه اسلام سعادت‌بخش است.
ــ از اينكه مسلمان شده‌اي چه احساي داري؟
ماشا: احساس خوشبختي. امروز من اين فرصت را دارم که مقايسه کنم قبلاً چه بودم و حالا چه هستم. من اکنون با حيات واقعي آشنا شده‌ام، پس خوشبختم. تصوير
ــ و چه تفاوتي با قبل داري؟
ماشا: ايمان به خدا زندگي مرا متحول کرد. ميل به عبادت خداوند در فطرت و وجود همه انسان‌ها نهاده شده است. من اطمينان دارم که خداوند به ما تفکر و تعقل نداده است تا بياييم، زندگي کنيم، بخوريم، بخوابيم و بميريم. خدا به ما فرصت زندگي کردن داده است تا به او برسيم.
ــ آيا گاهي به موفقيت‌ها و درآمد سابق خود فکر نمي‌کني؟ حسرت آن دوران را نمي‌خوري؟!
ماشا: آن جلوه‌ها، پس از مسلمان شدن، برايم بي‌ارزش و منفور هستند.
ــ از اينکه آشکارا خود را مسلمان معرفي مي‌کني هراس نداري؟
ماشا: نه نمي‌ترسم. برعکس، تکليف و وظيفه خود مي‌دانم که ديگران را از راه گمراهي باز دارم و به عنوان الگويي براي آنها باشم.
ــ از اينکه عکس‌هاي سابقت در اينترنت هست ناراحت نيستي؟
ماشا: من خودم دوست ندارم به اين عکس‌ها نگاه کنم. اما اشکال ندارد که مردم آنها را ببينند تا برايشان عبرت شود و بدانند که انسان مي‌تواند تولد ديگري داشته باشد و از نو به دنيا بيايد. انسان مي‌تواند توبه کند و با انجام کارهاي خوب، تمام سياهي‌هاي گذشته‌اش را پاک کند، ان شاء الله.

ــ اينك چه چيزي از "اسلام" مي‌تواني به ديگران بگويي؟
ماشا: اسلام مي‌گويد: «اگر نمي‌تواني راجع به خدا بيانديشي حداقل سعي کن از قيد خودت رهايي يابي و پليدي‌هاي نفست را مهار کني؛ رذايلي مانند خودپسندي، تکبر، حسد، ظلم، دروغ، خودستايي و خودنمايي». اگر کسي مي‌خواهد به سوي اسلام گام بردارد فقط بايد انديشه کند و از فطرت خود مدد بگيرد.

ــ چه پيامي براي مسلمانان داري؟
ماشا: آرزو مي‌کنم که کارهاي نيک و عبادات برادران و خواهران ديني من مورد قبول خداوند متعال قرار بگيرد و رحمت خدا بر خانه‌هاي آنان ببارد.

ــ و براي غير مسلمانان؟
ماشا: اميدوارم کساني که هنوز به دين اسلام مشرف نشده‌اند لحظه‌اي به خود بيايند و فارغ از انبوه اطلاعات پوچ و بيهوده‌اي که چشم و گوش مردم اين عصر را فرا گرفته است كمي انديشه کنند.
منبع: اختصاصي ابنا
najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 2:54 pm

سالانه 3600 شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند
براساس نتايج تحقيق وزارت كشور فرانسه، اسلام به سرعت در فرانسه در حال رشد است به گونه اي كه پس از مسيحيت به دومين دين پرطرفدار در فرانسه تبديل شده است.
گزارش دفتر ادیان وزارت کشور فرانسه درباره "رشد اسلام‌گرایی"، از مسلمان شدن ساليانه سه هزار و 600 نفر در اين كشور حکایت دارد.
دیدیی لیشی، مسئول گزارش دفتر ادیان وزارت کشور فرانسه گفت: گزارش درباره رشد اسلام‌گرایی در فرانسه حکايت از افزایش تعداد مسلمانان در این کشور دارد.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به سه هزار و 600 فرانسوي در طول یک سال به دین اسلام روی آورده‌اند، افزود: در دفتر ادیان روزانه نام بیش از 10 نفر از تازه مسلمانان به ثبت می‌رسد.تصوير
بنابر گزارش المختصر، وی تاکید کرد: طی 10 سال گذشته بیش از 60 هزار نفر در فرانسه مسلمان شده اند.
گفتنی است، کشور فرانسه یکی مهم‌ترین کشورهای اروپایی به شمار مي‌رود كه جمعيت قابل‌توجهي در اين كشور مسلمان هستند.
در گزارش وزارت كشور فرانسه آمده است ،به طور ميانگين سالانه سه هزار وششصد شهروند فرانسوي به دين اسلام مي گروند.
اين در حالي است که پيروان دين اسلام در فرانسه از قانونمندترين شهروندان بوده و كمترين ميزان جرم و جنايت در ميان اقشار اين کشور نيز در ميان مسلمانان ديده مي شود.
بر اين اساس پيروان اسلام در فرانسه در بر پايي شعائر اسلامي از قبيل نماز و روزه بسيار متعهد هستند و از شرب خمر به شدت پرهيز مي كنند.
در گزارش تحقيقاتي وزارت كشور فرانسه تصريح شده است، 66 درصد از پيروان اسلام در فرانسه را افرادي تشكيل مي دهند كه در طول عمر خود، هيچگاه الكل مصرف نكرده اند. همچنين 55 درصد از مسلمانان فرانسه براي انجام فريضه حج در سال هاي آينده تلاش مي كنند.
ضمن آن كه جوانان مسلمان فرانسوي، در ميان ديگران بويژه جوانان مسيحي به الگوي مناسبي براي يک جوان موفق تبديل شده اند.
در حال حاضر حدود 5 ميليون مسلمان در فرانسه زندگي مي کنند. اين خيل عظيم تلاش فراوني انجام مي دهند تا با توجه به محدوديتها و کارشکنيهاي دولت فرانسه به حقوق شهروندي خود دست يافته و نهادهاي ديني و اجتماعي مورد نظر خود را ايجاد نمايند.
najm134

هدايت به اعلى

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 3:07 pm

بانوي نوشيعه آلماني و آماده شدن براى ظهور
شايد اگر اين مقدمه را نخوانيد تصور كنيد پاسخ‌دهنده به سؤالات، طلبه‌اي از حوزه علميه است كه ساليان طولاني دود چراغ خورده و در راه كسب معارف الهي زحمت كشيده است ؛ اما... بله، كساني هستند كه يك‌شبه ره صد ساله بروند ؛ كساني كه با پشت پا زدن به تمامي علايق مادي، راه حق را برگزيده‌اند ؛ كساني كه "مسلمان يا شيعه‌ي شناسنامه‌اي" نيستند... «استفي نجدي» از اين زمره است ، بانويي آلماني كه با تشرف به اسلام، مذهب تشيع را برگزيد و اينك در خيل منتظران حضرت عشق (عج)‌ حضور دارد.
خبركزاري مجمع جهاني اهل بيت: به كوشش: زينب شاه‌علي ـ مهدي مهاجر ـ خليل‌حسين حسينيتصوير
ابنا : به نظر شما ـ به عنوان يك نوشيعه ـ وظيفه ما در خصوص ظهور امام زمان (عج) چيست؟
استفي نجدي: امام رضا علیه السلام می‌فرماید: «اعتقاد به ظهور امام ـ علیه السلام ـ بخشي از عقايد است». بنابراين این وظیفه مسلمانان است که خود را برای این رویداد ویژه آماده کنند. ما نباید فقط بنشینیم و منتظر ظهور او باشیم ؛ بلکه باید به مردم بیاموزیم كه لازم است قبل از ظهور آن حضرت به همه اهداف خود دست پيدا كرده باشند.
امام صادق علیه السلام می‌فرماید: «کسی که در راه تحصیل اهداف امام مهدی عج بمیرد، با او به گونه ای رفتار خواهد شد که گویی خدمت گذار شخص امام زمان عج است، دقیقا مانند کسانی که در لشکر او جنگیده اند و یا خواهند جنگید؛ نه! به خدا سوگند با آنها مانند شهیدانی رفتار خواهد شد که در راه کمک به رسول خدا به شهادت رسیده‌اند». پس كسی که در این زمان رسالت خویش را در قبال امام مهدی (عج) تکمیل می‌کند و می‌کوشد که اهداف او را درک کند و محقق سازد مانند کسی است که در راه خدا در خون خود غلتیده است.

ابنا : پس به اعتقاد شما كار ما از همين الآن شروع مي‌شود نه از زمان ظهور حضرت؟!

استفي نجدي: بله؛ ما باید درک کنیم که رسالت ما امروز خیلی مهمتر از رسالتمان در دوران ظهور حضرت مهدی (عج) است. تصور کنید که امام ما همین فردا ظهور کند؛ آیا ما اصلا برای آن آمادگی داریم؟
ابنا : آمادگي معنوي و ايماني؟
استفي نجدي: نه فقط آمادگی از نظر معنوی ؛ بلکه انسان‌ها و منتظرین باید از هر لحاظ مهیا باشند و در زمینه‌هایی مانند شجاعت و نترسیدن، مفید فائده بودن، پایبندي به اصول بهداشتی و سالم بودن، آمادگي برای پذیرفتن مأموریت‌های نظامی و... آمادگی کامل داشته باشند. امام سجاد ـ علیه السلام ـ می‌فرماید: «همانا کسانی که قبل از امام مهدی ـ علیه السلام ـ زندگی می‌کنند و به او و ظهورش اعتقاد دارند، و به رسالت و وظایف خویش در این راستا عمل می‌کنند از کسانی که در دیگر زمان‌ها زندگی می‌کنند به مراتب بهترند. خداوند به آنها دانایی، تجربه و علم عطا خواهد کرد بگونه ای که ظهور و عدم ظهور برای آنها برابر خواهد بود. خداوند به آنها موقعیتی خواهد داد که به شهدای زمان رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم عطا فرموده است. آنان پیروان و شیعیان واقعی ما خواهند بود». اکنون این سؤال مطرح می‌شود که آیا ما هم از همان افرادی هستیم که امام سجاد علیه السلام به ایشان اشاره فرموده است؟ همه ما می‌دانیم که ما اکنون در دوران غیبت امام مهدی (عج) هستیم اما متأسفانه بسیاری از مردم از این موضوع برداشت‌های غلطی دارند. غیبت آن‌حضرت (عج) هرگز بدان معنا نیست كه ما هم همين کار را بکنیم و از عرصه کار و تلاش و انجام وظایف خویش غايب شویم. زمانی که ما در انتظار او هستیم نباید غیرفعال و بی‌تحرک باشیم بلکه باید فعال باشیم ؛ زیرا وقتی عزیزان ما به سفري می‌روند ، آیا ما با استفاده از آن فرصت، خانه‌های خود را در غیاب آنها آب و جارو و تمیز نمی‌کنیم؟ آیا ما غذاهای لذیذ برای آنها آماده نمی‌کنیم؟ و آیا مراسم استقبال خوبي برای آنها تدارک نمی‌بینیم؟ این همان کاری است که ما باید برای امام خود انجام دهیم. ما نمی‌دانیم که امام مهدی ما کی ظهور می‌کند ؛ ولی این بدان معنا نیست که ما تکیه بزنیم و آرام بنشنیم و آنگاه که اولین نشانه‌های ظهور امام را مشاهده کرديم خود را با شتاب زیاد آماده کنیم. نه، هرگز نه! مهیا شدن باید در طول سراسر زندگی ما اتفاق بیفتد و بر سراسر زندگی ما احاطه داشته باشد.
ابنا : يعني باید مطمئن شويم كه مسؤوولیت‌ها و وظایف خود در قبال امام مهدی (عج) را انجام مي‌دهيم.
استفي نجدي: بله ؛ ما بايد اين سؤال را از خود بپرسیم که: تا به حال چند بار آرزو کرده‌ایم که ای کاش در کنار امام علي علیه السلام در جمل و صفین و نهروان بودیم؟ چند بار آرزو کرده‌ایم که ای کاش در رزمگاه کربلا در کنار امام حسین علیه السلام بودیم؟ حالا رزمگاهی دیگر در پیش است و آرزوی ما برآورده خواهد شد و اکنون باید خود را برای ظهور امام مهدی علیه السلام آماده کنیم؛ امام مهدی خواهد آمد و جامعه‌ای آزاد از استبداد و استضعاف و ظلم و جور تشکیل خواهد داد؛ اما برای وقوع آن جامعه، ما باید قبل از هر چیز خود را از این جور و ستم و استبداد رهانیده باشیم پس ما نبايد اكنون نيز سخنان و دستورات جائران و ستمگران را بشنویم و به خواست‌هایشان عمل کنیم. ما باید برای ظهور آنحضرت (عج) بخوبی مهیا باشیم؛ هنگامی که ما آمادگی داشته باشیم امام مهدی (عج) حتما خواهد آمد. معتقدان به حضرت باید مانند کسانی رفتار کنند که گویی آنها اعضاء یک لشگر هستند ؛ لشگری که فرمانده‌ي کل آن برای یک سفر چند روزه به جایی رفته و به لشگر خویش گفته است: «به محض آن که من برگردم ما حمله خواهیم کرد».
ابنا : رسالت ديگر ما در اين عصر چيست؟
استفي نجدي: رسالت ديگر ما معرفی امام مهدی علیه السلام است. ما باید به دیگران بیاموزیم که امام (عج) کجا است و چرا؟ و این همان روشی است که ما با استفاده از آن می توانیم تعداد پیروان او را افزایش دهیم. ديگر اينكه ما براي خدمت کامل به امام خود نباید به اين دنیا دلبستگي داشته باشيم ؛ بلکه باید خودمان را برای جهان بعدی آماده کنیم. ما برای اين دنيا زندگی نمی‌کنیم بلکه برای جهان آخرت در اینجا هستیم. وظيفه بعدي ما دعا براي ظهور امام است. قطعا ما نباید خدا را فراموش کنیم بلكه باید ظهور حضرتش را از خداوند مسئلت نمائیم و برای این هدف به تلاوت قرآن و خواندن دعاها بپردازیم.
ابنا : به نظر شما امام مهدی (عج) چرا تاکنون ظهور نکرده است؟
استفي نجدي: به نظر من ما نباید از خودمان سؤال کنیم که چرا او تا کنون ظهور نکرده است بلکه به جای این کار باید بکوشیم در مورد او بیشتر بدانیم و چیزهای بیشتری بیاموزیم. ما باید بدانیم که امام مهدی (عج) کیست؟ باید تلاش کنیم که خودمان را عوض کنیم تا بتوانیم در زمان ظهورش از او حمایت کنیم. من فکر می‌کنم طول زیادی نخواهد کشید که امام مهدی (عج) ظهور بفرماید و خداوند به او اجازه ظهور خواهد داد ؛ ان ‌شاء الله.
ابنا : به نظر شما در زمان امام مهدی (عج) دنیا چگونه خواهد بود؟ شما آن را چگونه تصویر می‌کنید؟
استفي نجدي: دوران امام مهدی ـ علیه السلام ـ مملو از خلوص و مساوات خواهد بود ؛ جامعه‌ای ایجاد خواهد شد که تبعیض و ستم نمی‌شناسد و کسی نخواهد توانست به كسي ظلم کند و جهان را به استضعاف بکشاند. در آن زمان هیچ کسی به علت جهل، بی‌ایمان نخواهد شد چون جهلی باقی نخواهد ماند. در جامعه اسلامی طرز تفکرهای غلط فراوانی وجود دارد. حضرت مهدی (عج) "معانی واقعی قرآن" را به مردم خواهد آموخت ؛ همان معانی که خداوند از کلمات و آیات قرآن اراده فرموده است. این اتفاق امروز یا فردا اتفاق نخواهد افتاد ولی سرانجام اسلام فرمانروای جهان خواهد شد. البته بايد بدانيم كه در زمان ظهور امام مهدی ـ علیه السلام ـ نيز ما دو گروه خواهیم داشت؛ گروهی که به او ایمان می آورند و گروهی که ایمان نمی‌آورند. شیطان مردم را تنها نخواهد گذاشت. او نزد ما در اواخر شب ها خواهد آمد و در وجود ما بذر شک و تردید خواهد پاشید.
ابنا : چنانچه شما امام مهدی ـ علیه السلام ـ را با چشم خودتان ببینید چه احساسی خواهید داشت؛ در آن لحظه چه خواهید کرد؛ اگر همین الآن به ملاقاتش نائل شوید به او چه خواهید گفت؟
استفي نجدي: من؟! ... من چه احساسی خواهم داشت؟ و چه خواهم گفت اگر در محضرش واقع شوم؟ ... الله اکبر! .. سبحان الله! .. اللهم صل علی محمد و آل محمد!! ...
من فکر نمی‌کنم كه در آن لحظه حتی بتوانم سخنی بر زبان آورم ... من فکر می‌کنم كه در آن لحظه خواهم گریست ... اما اگر بتوانم چیزی بگویم از او خواهم خواست که مرا به عنوان یکی از سپاهيانش بپذیرد. آمين.

ابنا : متشكريم كه ما و خوانندگانمان را در احساسات پاكتان شريك كرديد.
najm134

اسلام و حجاب یک خواننده معروف فرانسوی

پستتوسط najm134 » چهارشنبه مه 11, 2011 7:53 pm

دیامس خواننده فرانسوی با حضور در مسجد ژان فیلیپه پاریس اسلام آورد
و خود را ملتزم به رعایت شئونات اسلامی از جمله حجاب و قطع ارتباط با مردان نامحرم کرد.
دیامس (یا دیامز ـ Diam's)
خواننده مشهور رپ فرانسوی از ارائه دلایل خود در گرویدن به اسلام و هر گونه گفتگو با رسانه‏ ها خودداری کرده است.
تصوير
از نشر تصاویر کذشته او امتناع مي كنيم ولي در اينترنت فراوان است

مجله «پاری ماچ» چاپ پاریس با ذکر این خبر نوشته است: "او در حدود دو ماه است که در حالات زندگی او تغییرات اساسی رخ داده است.
دیامس که چند مدتی بود به دلیل ابتلا به بیماری افسردگی شدید از حضور در اجتماع خودداری می‏ کرد، در صحبت با دوستانش گفته است من نزد پزشکان زیادی رفته‏ ام ولی درمان بیماری خود را تنها در عمل به دستورات اسلام یافته‏ ام".
«میلانی جورجیادیز ـ Mélanie Georgiades» مشهور به دیامس در 25 جولای 1980 در نیکوزیای قبرس از مادری فرانسوی و پدری یونانی به دنیا آمده است. وی که یک شاعر و خواننده رپ فرانسوی ـ قبرسی به شمار می‏آید در سال 1984 به همراه خانواده‏اش به "اسون ـ Essonne" واقع در حومه پاریس مهاجرت کرد؛
دیامس 29 ساله که به علت اشعار و شخصیت سیاسی‏ اش در اذهان عمومی فرانسویان شناخته شده است،
در آهنگ‏های خود شدیداً به سازمان‏های بین‏ المللی مدعی حقوق‏ بشر اعتراض و از کودکان بی‏ سرپرست مهاجر کشورهای آفریقایی و اسلامی دفاع می‏ کرد.او نه تنها با سیاست‏مداران راست‏گرایی همچون «ژان ماری لوپن» و دخترش «ماری لوپن» به مخالفت شدید پرداخته، بلکه با سیاست‏های رییس جمهور فعلی فرانسه «نیکلا سارکوزی» هم مخالف است.
دیامس اکنون با گرویدن به دین مبین اسلام، راه آرامش و رستگاری را در آموزه ‏های آن یافته است.
بنابر آمار رسمی فرانسه، سالانه 3 هزار و 500 نفر در این کشور مسلمان می‏ شوند که این رقم در سال جاری بیش از 5 هزار نفر بوده است. جامعه مسلمانان فرانسه این آمار را بسیار بیشتر از آنچه ارگان‏های رسمی فرانسه اعلام کرده‏اند، می‏ داند.
najm134

بركات توسل از طريق شمايل حضرت ابوالفضل(علیه السلام)

پستتوسط najm134 » پنج شنبه ژانويه 05, 2012 8:13 pm

با فرا رسيدن ماه محرم و تاسوعاي حسيني(ع) «خانم ينی ما ليندا» تبعه كشور اندونزي با حضور در محل رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن پایتخت یونان، تشیع را اعلام کرد.
این خانم درباره انگیزه شیعه شدنش گفت: "همسرم یک پوستر بزرگ از حضرت ابوالفضل العباس(ع) در منزل دارد و هرگاه به مشکلی مواجه می‏شود به آن حضرت توجه كرده و خواستار حل مشکلاتش می‏شود ؛ و بارها نیز گرفتاريهاي وی ازطريق توسل به آن حضرت حل شده است". Image
وی افزود: "من پس از مشاهده این رفتار همسرم، خود نیز چندین بار در هنگام به وجود آمدن مشكلي از صاحب اين تصوير كه نمي دانستم چه شخصيتي است ،کمک خواسته و خواستار حل شدن مشکلاتم شدم و مشکلاتم حل شدند. بدین ترتیب به آن حضرت(ع) به عنوان عضوی از اهل بیت پیامبر اکرم(ص) معتقد گرديدم و تصمیم گرفتم که پیرو این خاندان عظیم الشأن گردم. به همین دلیل امروز به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی آمدم تا رسماً تشرف خود به مذهب شیعه را اعلام کنم".
وی با ابراز خرسندی ازاین اقدام خود افزود: "خدا را شکر می‏کنم که دراین مرحله از زندگی به من فرصت داد که به حقانیت حضرت امام علی(ع) وخاندان پاکش پی ببرم و به جمع پیروان امامت و ولایت بپیوندم. انشاء الله همه پيروان آن حضرت قدر و ارزش اين همه نعمات آسماني الهي را بدانند و شكرگزار آن باشند".
در ادامه این مراسم «آقای محمدرضا پاکروان» وابسته فرهنگي سفارت جمهوري اسلامي ايران در آتن، با اشاره به نورانيت دین مبین اسلام، مبارزاتي که حضرت امام علی(ع) در راه اعتلای این دین در زمان نبي مكرم اسلام(ص) و بعد از آن انجام داد را تشریح نمود و گفت: "در نتیجه این مجاهدات، مولا اميرالمؤمنين حضرت علی(ع) در آخرین سفر حج پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفي(ص) در محل غدیرخم به دستور خداوند و توسط پیامبر عظیم‏الشأن(ص) به عنوان رهبر، ولی و سرپرست مسلمانان معرفی گردید؛ و پیامبر(ص) از امت اسلام خواست که از این امام همام برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی پیروی نمایند".
سرپرست رايزني فرهنگي ایران در یونان افزود: "حقانيت، امامت و ولايت علي بن ابي‏طالب(ع) در جهان هستي بر كسي پوشيده نيست؛ مگر بر كساني كه لياقت و ظرفيت اين امر را نداشته باشند".
وي با اشاره به انگیزه تشیع خانم ینی خطاب به وی گفت: "خداوند منان به شما بواسطه باب الحوائج حضرت قمر بني هاشم(ع) و در اين ايام ملكوتي و نوراني عنايت ويژه اي در اين كشور اروپائي نمود و اميدوارم خوشبخت وسعادتمند باشيد".
در این مراسم که در جوی معنوي برگزار شد پس از انجام بحث و پرسش و پاسخ به شبهات در رابطه با دين مبين اسلام و مذهب تشيع، «خانم ينی ما ليندا» فرزند «مدساي ان» با اقرار مجدد به وحدانيت خداوند و رسالت حضرت محمد(ص) و نيز ولايت حضرت علي ابن ابي‏طالب(ع) و اداي شهادتين، به مذهب حقه شيعه جعفري اثني عشري مشرف گرديد.
در پايان از طرف رايزني فرهنگي يك جلد كلام الله مجید با ترجمه به زبان يوناني به همراه هداياي فرهنگي و هنري دیگر به این بانوی نوشیعه اهداء شد كه مورد توجه وی قرار گرفت.
najm134

چگونگی اسلام آوردن پلیس زن آمریکایی از زبان خودش

پستتوسط najm134 » شنبه جولاي 28, 2012 6:24 am

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- بخش انگلیسی: «اسم من راکایل است. پیش از این افسر پلیس بودم و از سال 1996 تا 2004 در اداره ی پلیس دترویت آمریکا کار می کردم تا اینکه یک روز در سال 2002 حین انجام وظیفه مورد ضرب گلوله قرار گرفتم و مرگ را از نزدیک لمس کردم و به خوبی می دانم که یک زندگی دوباره به من داده شد.» تصوير
به گزارش شفقنا، راکایل می گوید: پیش از این نمی دانستم چطور باید از خداوند پیروی کنم و بنده او باشم. حتی نمی دانستم باید از چه دینی پیروی کنم تا اینکه با تعدادی از دوستان مسلمانم آشنا شدم و خیلی مسایل را برایم توضیح دادند.
ابن اتفاق به راستی مسیر زندگی ام را تغییر داد طوریکه الان هیچ ترسی از مرگ ندارم و تنها از خداوند می ترسم. هیچ کس نمی داند چه موقع مرگ از راه می رسد. پس بهتر است ما هم راه شهدا را الگو قرار دهیم و ایمان داشته باشیم که تنها یک خدای یگانه وجود دارد.
آن روز من در دو قدمی مرگ بودم و اگر آن وقت می مردم نمی دانم سرنوشتم چه بود و آیا به آتش دوزخ افکنده می شدم یا نه. اما اکنون احساس آرامش و اطمینان و خوشبختی می کنم و می دانم اگر امروز هر اتفاقی برایم پیش آید به کجا خواهم رفت و چه سرنوشتی در انتظارم خواهدبود.
قبل از آنکه به اسلام ایمان بیاورم اعتقادات دینی خاص و محکمی نداشتم و طرفدار یا مخالف اسلام نبودم. به همه انسان ها با هر اعتقاد و آیینی که داشتند احترام می گذاشتم و این مساله نکته تمایز من از دیگر اعضای خانوادم بود.
بسیاری مواقع از اینکه یک افسر پلیس بودم احساس ناراحتی و انزجار می کردم. به خصوص پس از حادثه ی 11 سپتامبر، وقتی می دیدم بسیاری از مردم آمریکا بدون هیچ دلیلی به مسلمانان حمله می کنند، به شدت آزرده و عصبانی می شدم. اینکه یک عده فقط به خاطر مسلمان بودن متهم به افراط گرایی و تروریسم می شدند، به نظرم اصلا درست و منطقی نبود. در هر گروه و قشری خوب و بد وجود دارند. دیدن این رفتارها و صحنه ها قلبم را به درد می آورد و به این ترتیب عملا بعد از حادثه ی 11 سپتامبر توجهم به اسلام جلب شد.
امروز به مسجدی در لاس وگاس آمده ام و تعدادی لباس برای کمک به نیازمندان خریده ام. اینجا فقط کافی است هدیه ها را روی میزی که برای این کار در مسجد قرار داده شده بگذارید افراد نیازمند خودشان می آیند و هرچیزی که بخواهند از میان آنها برمی دارد.
یکی از مسایلی که با آن روبرو هستم یادگرفتن زبان عربی است. برای خیلی ها ممکن است یادگیری یک زبان جدید ملال آور و سخت باشد اما برای من اینطور نیست و فقط دوست دارم زودتر آن را یادبگیرم. به نظر من هر زبان یک فرهنگ جدید و خاص را به همراه خود دارد. من تنها زندگی می کنم و اغلب در خانه تنها هستم. به همین خاطر تقریبا همه کارهایم را به کمک اینترنت انجام می دهم. زبان عربی و حتی نحوه ی بستن روسری را هم از اینترنت یاد می گیرم. این برایم یک تجربه فوق العاده است. تجربه ای توام با لذت و آرامش.
من هر روز قرآن می خوانم و عبادت میکنم. وقتی نماز می خوانم هرچند هنوز آن را به زبان عربی حفظ نیستم اما ترجمه انگلیسی آن را می دانم و با خواندن معنی این عبارات و نیایش ها قوت قلب و احساس امنیت می کنم.
طی دو سال اخیر خیلی چیزها درباره مسایل دینی و معرفت و شناخت، آموختم اما هیچ وقت عملا آن ها را با همه ی وجود درک نکرده بودم. دوستان مسلمانم همیشه از مسجد برایم چیزهایی تعریف می کردند اما این اولین باری است که خودم شخصا به مسجد آمده و از نزدیک تجربه می کنم.
چیزی که در اسلام برایم بسیار ارزشمند و جالب است و شدیدا مرا جذب کرد، مساله ی حجاب بود. از داشتن حجاب واقعا خوشحالم به خصوص در اینجا که مردها نگاه کالامحور و خریدارانه ای نسبت به زن دارند. احساس می کنم حجاب از من محاقظت میکند. برایم یک جور امنیت است.
مسلمانان دیگر با من رفتار بسیار خوب و دوستانه ای دارند و با اینکه می دانند من زبان عربی را بلد نیستم سعی می کنند راهنمایی ام کنند و چیزهایی به من یاد بدهند. دوستان و برادران زیادی در اینجا پیدا کرده ام و امام جماعت مسجد هم نکات زیادی را برایم توضیح داده و به من آموخته است.
najm134

بعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net