هدايت به اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

به خاطر شیفتگی به زیبایی های حجاب، از دین یهودی به دین اسلام

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه اکتبر 20, 2015 1:00 am

لیلا حسین: به خاطر شیفتگی به زیبایی های حجاب، از دین یهودی به دین اسلام مشرف شدم

جهت مطالعه مطلب روی عکس کلیک نمایید
Image
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

مسلمان شدن جوان مسیحی در عاشورا

پستتوسط najm134 » سه شنبه اکتبر 27, 2015 11:56 pm

مسلمان شدن جوان مسیحی در عاشورا

پس از عزاداری روز عاشوای امسالر در شهر کادونا جوان مسیحی ای که متاثر از قیام امام حسین (علیه السلام ) و شور حسینی شیعیان قرار گرفته بود بعد از انکه در مورد تشیع و اسلام اطلاعات کافی را دریافت نمود رسما و علنا به اسلام گروید و در جمع عزاداران شهادتین گفت.
Image
گفتنی است نیجریه دارای نزدیک به ۱۰ میلیون شیعه می باشد که همه این افراد مستبصر و رهیافتگانی هستند که پس از انقلاب اسلامی به مکتب اهل بیت گرویده اند.
منبع: سایت رهیافتگان
najm134

تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

حدیث پیامبر که (بخاری) او را نقل کرده باعث شد به مذهب حقه تش

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه دسامبر 03, 2015 8:28 pm

مستبصر سوئيسی: حدیث پیامبر که (بخاری) او را نقل کرده باعث شد به مذهب حقه تشیع مشرف شوم

Image

حقیقت به سان خورشیدی است که هیچ گاه پشت ابر نخواهد ماند و مذهب حق اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام نور حقیقی است که ابرهای ظلمت در برابر آن متلاشی میشوند.
(فهمی حوجه) مستبصر مقدونی، یکی از مسلمانان ساکن کشور سوئیس است که در سال 2008 میلادی به مذهب تشیع مشرف گردید. وی متولد سال 1974 میلادی ، متاهل و دارای دو فرزند میباشد.
وی در گفتگویی با خبرنگار وبسایت رسمی آستان قدس حسینی ماجرای شیعه شدن خود را اینگونه بیان نمود : من از اهل سنت بودم و به تدریج و با توفیقات الهی به مذهب تشیع گرویدم. وی مهمترین علت تغییر مذهب خود را روایتی در کتاب صحیح بخاری از پیامبر (صل الله علیه و آله و سلم ) عنوان کرد که در آخرین ساعات پیش از شهادت در حضور امام علی علیه السلام و ابوبکر و عمر و دیگر اصحاب ، وصیت نمود که (شایسته ترین فرد جهت خلافت پس از من برادر و پسر عمویم علی بن ابیطالب است) .
وی ادامه داد: هنگامی که از باب صحت این حدیث از چندین روحانی اهل سنت سئوال می پرسیدم آنان کتاب را از من می گرفتند و این برایم دلیل روشنی بود که تاکنون راه را به خطا رفته ام.
وی افزود : دلیل دیگر من در گرایش به مذهب حقه تشیع سوالات بسیاری بود که دیگر مذاهب و ادیان پاسخی بر آنها نداشتند ولیکن پاسخ سوالاتم را تنها در مذهب اهل بیت یافتم. وی همچنین به صحیح بودن اکثریت کتب شیعه در باب سیره اهل بیت (عليهم السلام) اشاره نمود.

حال به سوالات خبرنگار آستان قدس حسینی و پاسخ مستبصر (فهمی حوجه) می پردازیم :

- به نظر شما تفاوت مذهب اهل بیت و دیگر مذاهب در چیست ؟ و آیا قادر به نشر حقیقتی که به آن دست یافتید هستید؟
پاسخ : تفاوتهای بسیاری بین مذهب اهل بیت و دیگر مذاهب در عبادات ، واجبات ، نمازهای یومیه ، وضو ، فقه و زیارت اهل بیت (علیهم السلام) وجود دارد. معرفت الهی با مذهب اهل بیت کامل میگردد.
وی افزود : ما مجموعه ای از جلسات و نشست های دوره ای را در باب مذهب تشیع و دیگر مذاهب برگزار کرده و در این نشست ها به تبیین حقانیت مذهب تشیع می پردازیم. در ضمن از علمای مذاهب اسلامی و ادیان الهی و پژوهشگران نيز جهت مشارکت در گفتگوها دعوت بعمل می آوریم و خلاصه این جلسات را در اختیار افراد قرار می دهیم.

- کتابهایی که باعث گرایش شما به مذهب تشیع شدند کدامند :
پاسخ : در ابتدا با مطالعه کتاب (التیجانی) اصول و فروع مذهب شیعه را فرا گرفتم. این کتاب همانند یک دائرة المعارف بود که صدها سوال عقایدی، فقهی ، اخلاقی و تربیتی را در باب حقیقت مذهب تشیع به روشنی پاسخ میداد و شبهات را برطرف می نمود. همچنین کتاب نهج البلاغه و کتابهای شیخ طوسی به زبان روسی را مطالعه کردم.

- نظر اتباع دیگر مذاهب در بسیاری از کشورهای جهان نسبت به شیعیان چیست ؟ و آيا آنان دید کامل و روشنی از مذهب اهل بیت (علیهم السلام) دارند؟
در کشور سوئیس دیدگاههای متفاوتی در باب تفاوتهای مذهب شیعه با دیگر مذاهب وجود دارد. ما در آنجا جلسات مناظره بسیاری را با حضور کشیشان برگزار نموده و در تلاشیم تا تصویر حقیقی مذهب شیعه را به جهانیان نشان دهیم.

- به نظر شما حامی نظرات افراط گرایانه و دشمنی آشکار با مذهب شیعه در کشور سوئیس چه کسانی هستند ؟
پاسخ : وهابی ها ، آنها با تمام قوا سعی در بدنامی و تحریف مذاهب اسلامی داشته و از حمایت بسیاری نیز برخوردارند. وهابی ها عمدتا از جانب دو کشور عربی حمایت میشوند و هدف آنها بدنام کردن اسلام و مذهب شیعه است.

وی در پایان افزود : مراتب تشکر و قدردانی خود را از برادران گرامی در آستان قدس حسینی ابراز داشته و توفیق روزافزون شیخ عبدالمهدی کربلایی تولیت آستان را در جهت خدمت به اهل بیت و زائران امام حسین (علیه السلام) از درگاه الهی مسئلت دارم.
pejuhesh232

شرفیابی بانوی یهودی تازه مسلمان به حرم امیرالمومنین(علیه الس

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه دسامبر 18, 2015 12:33 pm

شرفیابی بانوی یهودی تازه مسلمان به حرم امیرالمومنین(علیه السلام)

بانوی یهودی تازه مسلمان، طی شرفیابی به زیارت بارگاه مطهر علوی حضورش در این مکان را تقدیر الهی خواند و برای والدینش نیز آرزوی مسلمان شدن و زیارت عتبات عالیات را کرد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ یک بانوی بریتانیایی بنام آمنه که قبلا یهودی بوده و به تازگی به دین مبین اسلام گرویده به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شد و با مسؤول امور بانوان آستان دیدار کرد.

خانم آمنه طى این دیدار پیرامون فطرت الهی انسان و شناخت دلایل و براهین الهی بوسیلهٔ عقل سلیم سخن گفت و ارزش عقل را به مثابه پیامبر درونی انسان دانست.

Image

زائر تازه مسلمان بریتانیایى در ادامه صحبت‌هاى خود با مسؤول امور بانوان آستان حکایت اسلام آوردن خویش و چگونگی برگزیدن مکتب اهل بیت(ع) را بازگو کرد.

وی در این رابطه عنوان کرد: گام‌های نخستین به سوی اسلام بعد از ازدواج با یک مرد مسلمان عراقی در بریتانیا شروع شد. ثمرهٔ ازدواجمان ۳ فرزند بود و طی زندگی مشترک با همسرم به آیات قرآن گوش می‌دادم و به آن جذب شدم. لذا ترجمه انگلیسی قرآن را مطالعه کردم و تفاسیر اهل‌بیت(ع) و آیاتی که در حق آن‌ها نازل شده را خواندم و بیش از پیش به اسلام علاقمند شدم.

آمنه افزود: در سال ۲۰۰۷ مطالعهٔ دروس حوزوی را آغاز کردم. آموزگارم به من پیشنهاد کرد نهج البلاغه و شرح آن را مطالعه کنم. با مطالعهٔ نهج البلاغه احساس معنویت و نزدیکی به خداوند متعال به من دست داد و زندگی غمناکی که داشتم با نور اهل‌بیت(ع) روشن شد.

بانوی تازه مسلمان بریتانیایی در ادامه اظهار داشت: خانواده‌ام به خاطر مسلمان شدنم با من قطع رابطه کرد. اما من از خداوند متعال می‌خواهم که آنان نیز مسلمان شوند و به زیارت عتبات عالیات عراق بیایند و به خدمت بارگاه مطهر حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) مشرف شوند.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندى از تشرف به زیارت مرقد مطهر علوى و تشکر از حسن ضیافت خادمان آستان آمدنش به نجف و دخولش به حرم علوى را تقدیر الهى از پیش تعیین شده قلمداد کرد. چرا که خود محبت و ارادت خاصی به اهل بیت داشته و از بدو مسلمان شدنش آرزوی حضور در این مکان را داشته است.

گفتنی است در پایان این دیدار هدایای متبرکه‌ای به رسم یادبود به این زائر تازه مسلمان تقدیم شد.
pejuhesh232

یک بانوی بودایی به مذهب تشیع گروید

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه دسامبر 26, 2015 12:33 pm

یک بانوی بودایی به مذهب تشیع گروید

به گزارش «شیعه نیوز»، بانوی تایلندی بودایی عصر روز گذشته در محمودآباد مازندران مسلمان شد.

Image

«پرانین وان سیلا» بانوی ۳۰ ساله تایلندی، به همراه همسرش با حضور در دفتر امام جمعه محمودآباد و ذکر تشهد از بودایی خارج و به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.

به گفته امام جمعه محمودآباد این بانو برای صداقت، ادب و منش جوان مسلمان ایرانی با اجازه والدین خود دین مبین اسلام را انتخاب کرد.

حجت الاسلام سید داود موسوی با بیان خاطره ای از مسلمان شدن نوه هیتلر افزود: وی عامل تشرف به دین مبین اسلام را حس نوعدوستی ایرانیان و اصالت خانواده نزد آنان عنوان کرد.
pejuhesh232

پیرترین زن تازه مسلمان شده درگذشت

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه ژانويه 06, 2016 11:31 pm

پیرترین زن تازه مسلمان شده درگذشت

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ بانوی 94 سالگی بلژیکی روز گذشته و در حین انجام مناسک حج عمره در عربستان سعودی درگذشت.

این خانم قبلا با نام «جوزیت لیپول» شناخته می‌شد و از مسیحیان بلژیک به شمار می‌رفت ولی در سال 2011 در مركز اسلامی شهر بروكسل (پایتخت بلژیک) اسلام آورد و نام خود را به «نور» تغییر داد.

روزنامه الیوم عربستان با جوزیت که پس از اسلام آوردن نام «نور» را برای خود برگزیده، گفتگویی انجام داد که بخشی از آن در ادامه می‌آید:

خانم نور در این گفتگو با بیان اینکه زندگی وی از زمانی که اسلام آورده، آغاز شده است؛ می‌گوید: باوجود اینکه سال‌های طولانی در بین مسلمانان بودم، اما اصلا فکر نمی‌کردم روزی به دین اسلام ایمان آورم اما با این حال رفتاری بسیار محترمانه با آنها داشتم و به شعایر دینی آنها احترام قائل می‌شدم.

وی ادامه می‌دهد: در ماه رمضان چون می‌دانستم روزه هستند به دیدار آنها نمی‌رفتم در حالی که این را نیز می‌دانستم که آنها به میهمان در هر صورتی احترام می‌گذارند. من قصد مخدوش کردن فرایض دینی آنها را نداشتم بلکه برعکس از این مناسک همواره قدردانی می‌کردم و با روی باز با مسلمانان برخورد می‌کردم حتی گوشت و مرغ را از فروشگاه‌های مسلمانان می‌خریدم زیرا می‌دانستم که به شیوه اسلامی ذبح می‌شوند.

Image

نور با تاکید بر اینکه رفتار و منش نیکوی مسلمانان بویژه با سالمندان، مهم‌ترین دلیل گرایش وی به اسلام بود، می‌افزاید: احترام مسلمانان نسبت به خود و غیرمسلمانان را می‌دیدم؛ آنها سلام می‌کردند و در امور زندگی خود با هم همکاری می‌کردند. آنچه توجه مرا بیش از هرچیزی به خود جلب کرد، این بود که پس از اسلام آوردن، یک زن و مرد مغربی به من راه دادند تا در کنار آنها زندگی کنم و در ازای آن هیچ پولی از من نمی‌گرفتند.

وی یادآور می‌شود: آنها تنها به خاطر محبت و دلسوزی و مسن بودن، به من احترام می‌گذاشتند و مرا در خانه خود راه دادند این همان چیزی بود که مرا شیفته اسلام کرد و منجر شد تا شهادتین را بگویم و ایمان آوردم.

خانم نور درباره مشکلاتی که با آنها روبرو است، خاطرنشان می‌کند: بیشترین چیزی که مرا آزار می‌دهد، تنها پسرم است که 74 ساله و مسیحی است و با همسر و چهار فرزندش زندگی می‌کند. پس از آنکه خبر اسلام اوردن مرا شنید، طردم کرد و حتی چنین گمان می‌کرد که من مبتلا به زوال عقل شده‌ام. علاوه بر این من خانواده‌ی بسیار ثروتمندی دارم که وقتی قضیه اسلام آوردن مرا شنیدند، مرا از ارث و هرگونه کمک محروم کردند حتی روزنامه‌های بلژیک مرا متهم می‌کردند که در ازای اسلام آوردن، پول گرفته‌ام.

وی می‌افزاید: از اینکه عمرم در حالی که مسلمان نبوده‌ام سپری شده است، بسیار پشیمان هستم. تولد واقعی من از زمانی است که اسلام آوردم. از این به بعد زندگی واقعی من است و عمر قبل از آن تباه شده است.

یکی از اعضای خانواده این خانم تازه مسلمان شده اعلام کرد كه «نور» دو سال و نیم پیش اسلام آورد و آرزو داشت كه مراسم حج را برگزار كند و در مغرب به خاک سپرده شود.

آرزوی اولی «نور» برآورده شد و مناسک حج و عمره را برپا داشت و اكنون اقدامات لازم برای انتقال جسد وی به مغرب جهت دفن در آن كشور در حال انجام دادن است.
pejuhesh232

شیعه شدن جوان اوکراینی در حرم امام حسین(علیه السلام)

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه ژانويه 15, 2016 11:41 am

شیعه شدن جوان اوکراینی در حرم امام حسین(علیه السلام)

به گزارش شیعه آنلاین ، جوان اوکراینی به نام رومن در حرم مطهر امام حسین علیه السلام مسلمان و شیعه شد و گفت تحت تاثیر شخصیت عظیم امام حسین(علیه السلام)) قرار گرفته و از دیدن صحنه های همبستگی شیعیان و پذیرایی آنها از عزاداران شگفت زده شده است.

وی افزود: درباره اسلام مطالبی از دوستم در اوکراین شنیده بودم و او بود که مرا با مؤسسه "الرسالة الإسلامية لأهل البیت" آشنا کرد و سپس از طریق آشنایی با این مؤسسه در ایام اربعین به عراق سفر کردم و با اینکه هنوز مسیحی بودم دوست داشتم آنها را همراهی کنم و با این حال به خاطر خبرهای بدی که درباره عراق شنیده بودم بسیار محتاط بودم.

وی افزود: هنگامی که به فرودگاه بغداد رسیدم مضطرب شدم، اما در مسیر بغداد به کربلا نگرانی ام برطرف شد به ویژه هنگامی که میلیون ها نفر از مردم را دیدم که با پای پیاده راهی کربلا بودند و آن صحنه باعث شد به دنبال علتی بگردم که این افراد را به این راهپیمایی کشانده است.

رومن ادامه داد: از مشاهده همبستگی و میهمان نوازی مردم عراق شگفت زده شدم و باعث شد ذهنیت خوبی درباره شیعیان پیدا کنم و فهمیدم که اینها بر خلاف تبلیغات رسانه های غربی انسان های خصومت طلبی نیستند و پس از آن بود که به برخی سخنرانی های دینی در عراق گوش دادم و با دین اسلام و اهل بیت(علیهم السلام) و مساله امام حسین(علیه السلام)) بیشتر آشنا شدم.

این جوان اوکراینی افزود: در این سفر به یقین رسیدم که اسلام دین مهربانی و راه درست انسان به سوی خداوند است و تصمیم گرفتم در حرم امام حسین(علیه السلام)) مسلمان شدن خود را اعلام کنم، چون از ماجرای ایشان بسیار متاثر بودم.
pejuhesh232

بانوی آلمانی به دین اسلام مشرف شد

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه آپريل 02, 2016 10:38 am

بانوی آلمانی به دین اسلام مشرف شد

به گزارش«شیعه نیوز»، این بانوی آلمانی در سفر به ایران اسلامی با معارف و آموزه‌های آسمانی دین مبین اسلام و مذهب حقه تشیع آشنا شد و در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(علیه السلام) شهادتین را بر زبان جاری کرد.

این بانوی تازه مسلمان شده گفت: با تشرف به حرم مطهر رضوی و با انتخاب آگاهانه مذهب تشیع مسیر جدید زندگی را برای خودم رقم زدم و در راه هدایت الهی قرار گرفتم.

وی پس از تشرف به اسلام نام زهرا را برای خود برگزید و آشنایی با یک خانواده ایرانی مقیم آلمان و اعتقادات و اعمال عبادی آنان را عامل گرویدن خود به اسلام ذکر کرد.

در این مراسم که از سوی مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد کتاب‌هایی برای آشنایی هر چه بیشتر این بانوی تازه مسلمان با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی و هدایایی نیز به رسم یادبود اهدا شد.
pejuhesh232

متدين و محجبه شدن هنربيشه معروف مصري

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مه 01, 2016 11:05 pm

متدين و محجبه شدن هنربيشه معروف مصري

حنان ترک بازیگر معروف مصری اعلام کرد برای همیشه از بازیگری کناره گیری کرده است و دیگر هیچگونه فعالیت هنری نخواهد کرد.

Image

وی روز شنبه در تماس با العربیه گفت: “با این تصمیم به کشمکش درونی خود پایان دادم و تصمیم نهایی ام را گرفتم.”

او همچنین گفت: ” پس از بازی اخیر در سریال “اخت تریز” تصمیم گرفتم حجابم را بر بازیگری ترجیح دهم.”

وی همچنین افزود: “نمی توانم با داشتن حجاب نقش ایفا کنم زیرا بین حجابی که به عنوان یک فریضه دینی به آن تعهد دارم و بین احساسم به عنوان بازیگر واقعی همخوانی وجود ندارد. من برای پایان دادن به این کشمکش درونی تصمیم گرفتم بازیگری را رها کنم.”

وی افزود: ” برخی ممکن است سئوال کنند چرا تصمیم من اینقدر با تاخیر انجام می شود؟ اگر حجاب با بازیگری همخوانی ندارد چرا بعد از اینکه به رعایت حجاب متعهد شدم برای مدت طولانی همچنان از بازیگری جدا نشدم؟ در پاسخ باید بگویم پوشیدن حجاب هیچگونه تعارضی با هنر ندارد اما من می خواهم وقت خود را صرف خدمت به طرح های ملی و امور خیریه کشورم کنم.”

او گفت: ” زمانی که بازیگر بودم از کار خود راضی بودم و در این مدت خرسند بودم. اکنون وقت آن رسیده که فرزندان کشورم را خشنود کنم.”

به گزارش انتخاب، وی سه سال پیش باحجاب شده است.
pejuhesh232

تشرف عالم سلفي بزرگ مصر و الازهر به مذهب اهل بیت علیهم السلا

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه مه 11, 2016 2:14 pm

تشرف عالم سلفي بزرگ مصر و الازهر به مذهب اهل بیت علیهم السلام

Image

به گزارش«شیعه نیوز»، یکی از اساتید و محققان برجسته دانشگاه الازهر، پس از تشرف به مذهب تشیع در حرم مطهر امیرالمومنین علی(علیه السلام) حاضر شد.

«مصباح الردینی» ۷۳ ساله پس از تشرف به حرم اعلام کرد: تمایل دارد باقی عمر خود را کنار مضجع شریف علوی سپری کند.

مسئول روابط بین الملل آستان مقدس علوی در این باره به بخش رسانه عتبه علوی گفت: مسئولین آستان از دکتر الردینی در حرم علی(علیه السلام) استقبال کردند.

«شیخ ثائر البغدادی» در ادامه افزود: دکتر الردینی یکی از محققان سنی مذهب دانشگاه الزهر است و ایشان پس از چهار سال تحقیقات گسترده در مورد تشیع، در سال ۷۳ سالگی به مذهب شیعه اثناعشری وارد شده است.

وی در ادامه افزود: دکتر الردینی به مدت ۴۰ سال در آمریکا به تبلیغ اسلام مشغول بوده است و در کالیفرنیا مساجد و مراکز اسلامی زیادی بنا نهاده است.

مسئول روابط بین الملل آستان علوی همچنین گفت: هنگامی که دکتر الردینی وارد صحن حرم مطهر علوی شد، اشک از چشمانش جاری شد و گفت: من می خواهم در کنار مضجع شریف امیرالمومنین (علیه السلام) باشم.

Image

Image

بنابر این گزارش، شیخ الدرینی پيشتر عضو جماعت سلفی های اخوان المسلمین و از اساتيد محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع و سابق مصر و از نزديكان یوسف قرضاوی عالم مشهور وهابی مصری الاصل ساکن قطر به شمار مى رود. ایشان در سفر خود به شهر مقدس کربلا و در حرم امام حسین علیه السلام تشیع خود را رسما اعلام كرده است.
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net