توجه به آئين اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

Re: توجه به آئين اعلى

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مه 12, 2019 5:19 pm

صحبت های نماینده مجلس کانادا در مورد روزه گرفتن و فواید آن!!

Image
برای مشاهده ویدئو روی لینک زیر کلیک کنید
https://hw4.cdn.asset.aparat.com/aparat ... _85297.mp4
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

Re: توجه به آئين اعلى

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه اکتبر 07, 2019 3:58 pm

غذای حلال به فضا می‌رود

یک شرکت روسی تهیه غذای فضانوردان برای نخستین‌بار برای یک فضانورد مسلمان غذای حلال تهیه می‌کند.

Image

به گزارش «شیعه نیوز»، «هزاع علی المنصوری» اهل امارات قرار است اواخر سپتامبر (اوایل مهرماه سال جاری) با فضاپیمای روسی عازم فضا شود.

با توجه به مسلمان‌ بودن این فضانورد،‌ شرکت اسپیس فود لبرتوری «Space Food Laboratory» قرار است انواع غذای حلال قابل استفاده در فضا را تهیه و همراه وی به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد.

امارات در سال ۲۰۱۸ برای اعزام یک فضانورد اهل این کشور به ایستگاه فضایی بین‌المللی قراردادی با روسیه امضا کرده بود.

المنصوری و یک فضانورد دیگر اماراتی به نام «سلطان نیادی» از پاییز سال گذشته در منطقه‌ای نزدیک مسکو مشغول تمرین و آموزش بودند و در نهایت منصوری برای این سفر فضایی انتخاب شد.

وی به همراه «اولگ اسکریپوچکا»، کیهان‌نورد روسی و «جسیکا میر»، فضانورد آمریکایی، با یک فضاپیمای سایوز ۱۵ روسیه به فضا اعزام خواهد شد.

المنصوری هشت روز در ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود و پس از آن به زمین بازمی‌گردد.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

توجه به آئين اعلى

پستتوسط najm137 » پنج شنبه مارس 17, 2022 8:15 pm

اردات لوریس چکناواریان به امام حسین علیه السلام و کربلا و عاشورا و حضرت ابوالفضل علیه السلام

لوریس چکناواریان ارمني از ارادتش به حضرت امام حسين عليه السلام و كربلا و عاشورا و حضرت ابوالفضل عليه السلام مى گويد:

موسیقی عزاداری محرم قلب آدم را صدا می‌زند و می‌لرزاند/ لوریس چکناواریان از علاقه‌اش به واقعه کربلا می‌گوید:

لوریس چکناواریان گفت: موسیقی دسته‌های عزاداری واقعا خاص است، اصلا لازم نیست مسلمان باشی و بدانی چه اتفاقی افتاده یا حتی کلمات نوحه‌خوان‌ها چه معنایی دارد، این موسیقی قلب آدم را صدا می‌زند و می‌لرزاند.

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با لوریس چکناواریان، یکی از سرشناس‌ترین رهبران اکستر موسیقی جهان و سفیر صلح ایران انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید. موسیقی عزاداری محرم قلب آدم را صدا می‌زند و می‌لرزاند.

- از بچگی وقتی صدای شیپور و طبل را از دسته‌های عزاداری می‌شنیدم، مسحورش می‌شدم. هنوز به یاد دارم من و همبازی‌هایم چه شوق و هیجانی برای عزاداری‌های ماه محرم داشتیم.
- خیلی‌ها می‌پرسند چرا اینقدر موسیقی عزاداری محرم را دوست دارم و من همیشه برایشان می‌گویم موسیقی دسته‌های عزاداری واقعا خاص است، اصلا لازم نیست مسلمان باشی و بدانی چه اتفاقی افتاده یا حتی کلمات نوحه‌خوان‌ها چه معنایی دارد، این موسیقی قلب آدم را صدا می‌زند و می‌لرزاند.
- یک حماسه و حزن همزمان دارد که به آدم می‌گوید اتفاق غم‌انگیزی افتاده، اما آنچه گذشته یک غم صرف نبوده، یک غم مردانه و بزرگ بوده که مردهای واقعی برایش جنگیده‌اند.

آنچه در کربلا می‌گذرد، یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های دنیاست:

- آنچه در کربلا می‌گذرد، یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های دنیاست، اصلا نمی‌شود برای یکی تعریفش کرد و تاثیرش را بر او ندید.
- هر انسانی به حیرت خواهد آمد از اینکه یک نفر حاضرشده هست و نیستش را به‌خاطر عقیده‌‌اش از دست بدهد.
- نوه پیامبر اسلام بوده، می‌توانسته از خیلی چیزها بگذرد، دست دوستی به آنها که نباید بدهد و به‌خوبی و خوشی زندگی کند. تاریخ از این آدم‌هایی که تسلیم دنیا نمی‌شوند کم دارد، خیلی هم کم دارد.

بزرگ‌ترین کاخ‌های دنیا نابود می‌شوند، اما انسانیت هیچ‌وقت نابود نمی‌شود

- باور کنید هیچ‌کدام نمی‌توانیم به دنیا پشت کنیم، امام حسین(ع) با علم به اینکه می‌دانسته خودش و همه یارانش شهید می‌شوند به‌خاطر یک هدف مقدس به میدان می‌رود.
- کاش بتوانیم از رفتار او همین را یاد بگیریم که بزرگ‌ترین کاخ‌های دنیا نابود می‌شوند، اما انسانیت هیچ‌وقت نابود نمی‌شود و انسان واقعی همیشه زنده است.
- به‌جرات می‌توانم بگویم جز امام حسین(ع) و یارانش، تنها حضرت مسیح را می‌شناسم که حجم بزرگی از مصیبت و سختی‌ها را به‌خاطر خدا و هدفش متحمل شد.

همیشه علاقه داشتم فداکاری امام حسین(ع) را به گوش جهانیان برسانم

- مطمئن هستم با اجرای جهانی سمفونی عاشورا می‌توان به انتقال فرهنگ بزرگ عاشورایی امام حسین(ع) پرداخت. صفر تا صد تولید و اجرای این قطعه با یک نیت قلبی انجام شده است.
- زمانی که مشغول ساخت اثری با محوریت امام حسین(ع) بودم، سعی کردم ایشان را درک کنم و به شخصیتی که خود در واقعه عاشورا حضور دارد و از نزدیک شاهد همه اتفاقات تلخ است، نزدیک شوم و اینجا بود که شاید تنها ذره‌ای از عظمت شخصیت امام حسین(ع) را به‌وضوح لمس کردم و از سوی دیگر از آنجا که همیشه علاقه داشتم بزرگی حماسه عاشورا و فداکاری امام حسین(ع) را به گوش جهانیان برسانم، تصمیم به نوشتن و ساخت این سمفونی گرفتم.

در این بحران‌های آب شاید بهتر لب‌تشنه بودن کودکان را درک کنیم

- من همه‌ آن ۷۲ مرد را عمیقا دوست دارم، اما حضرت عباس و فداکاری‌هایش هم چیزی است که می‌دانم بر همه تاثیر می‌گذارد.
- این علاقه هم در من خیلی قدیمی است و وقتی بچه بودم عشق این را داشتم که در دسته‌های عزاداری «سقای آب» باشم و به عشق حضرت عباس آب بدهم دست عزاداران.
- او آنقدر مرد بزرگی است که فداکاری می‌کند، جانش را می‌گیرد کف دستش و می‌رود برای بچه‌های کوچک آب بیاورد.
- شاید حالا که بحران‌های مربوط به آب در دنیا فکر می‌کنیم و مدام حرفش هست بیشتر بفهمیم آب نداشتن و لب تشنه بودن بچه‌های کوچک چه دردی است.
- از سوی دیگر از همان دوران مدام به فداکاری خارق‌العاده حضرت عباس، فکر می‌کردم و اینکه چطور برای رفع تشنگی بچه‌های کوچک، جان خود را کف دستش گرفت و به دل دشمن زد و در نهایت دست‌هایی که قرار بود برای بچه‌ها آب بیاورد را از دست داد.
- غم عجیبی دارد این ماجرا، او پی آب می‌رود، دست‌هایش را می‌دهد و شهید می‌شود، اما لب به آب نمی‌زند، یاد تشنگی بچه‌ها و بقیه همراهانش نمی‌گذارد او آب بنوشد.

حضرت عباس هیچ‌وقت دست خالی برم نگردانده

- باز هم می‌گویم مگر کل تاریخ چند تا حسین و عباس دارد؟ من ایشان را خیلی دوست دارم و همیشه می‌گویم عجیب است یک مرد چطور می‌تواند دست‌هایش را در راه خدا بدهد اما تا قرن‌ها دست‌های دیگران را بگیرد.
- البته بی‌دریغ بودن در مسیری که خدا می‌خواهد همین‌طور است دیگر... این را هم بگویم که بارها در عمرم مشکلاتم را برایش برده‌ام و به دست‌گیری‌اش متوسل ‌شده‌ام، حضرت عباس هیچ‌وقت دست خالی برم نگردانده...

دلتنگ شنیدن صدای طبل و سنج دسته‌های عزاداری هستم

- دعا کنیم و بخواهیم که این شرایط کرونایی بگذرد و برود، خیلی دلتنگ شنیدن صدای طبل و سنج و شیپور دسته‌های عزاداری هستم، اما چاره‌ای نیست.
- صبر و دعا بهترین راهکار برای این روزهاست... کاش دوباره آن روزهای خوب بیاید، دسته‌های عزاداری از کوچه و خیابان عبور کنند و من گوشه‌ای بایستم و تماشا کنم.

لینک خبر:

https://www.farsnews.ir/news/14000524000753
najm137

تاريخ عضويت: سه شنبه آپريل 19, 2011 12:37 pm

توجه به آئين اعلى

پستتوسط najm137 » پنج شنبه مارس 24, 2022 7:39 am

رئيس جمهور فرانسه به زيارت حرم كاظمين عليهما السلام رفت

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به همراه امانوئل مکرون رئیس‌ جمهور فرانسه به شهر کاظمین و حرم امام موسی کاظم علیه السلام و امام محمد جواد علیه السلام رفت.

رئیس جمهوری فرانسه که برای حضور در نشست منطقه‌ای حمایت از عراق به بغداد رفته، همراه نخست وزیر عراق به شهر کاظمین و حرمین عسکریین علیهم السلام رفت.
به گزارش فرارو، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به همراه امانوئل مکرون رئیس‌ جمهور فرانسه به شهر کاظمین و حرم امام موسی کاظم علیه السلام و امام محمد جواد علیه السلام رفت.

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

لینک خبر:

https://fararu.com/fa/news/502708
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط najm137 در پنج شنبه مارس 24, 2022 11:50 am .
najm137

توجه به آئين اعلى

پستتوسط najm137 » پنج شنبه مارس 24, 2022 11:48 am

اهدای کتاب آیت الله سیستانی به رئیس جمهور فرانسه

نخست وزیر عراق کتابی که حاوی مواضع آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در قبال مسیحیان عراق است را به امانوئل مکرون هدیه داد.

تصوير

تصوير

تصوير

تصوير

مانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در سفر به عراق در عکسی مشترک با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق کتابی را در دست داشت. این کتاب مواضع آیت الله سیستانی مرجع دینی عراق در قبال مسیحیان این کشور است که از سوی الکاظمی به مکرون اهدا شد.
به گزارش فرارو، الکاظمی این کتاب را در زمان زیارت کاظمین در بغداد به مکرون هدیه داد.

مکرون در سفر به عراق همراه با الکاظمی به مرقد امام کاظم و امام جواد علیهما السلام رفت. القدس العربی نیز به نقل از یک روزنامه عراقی نوشت قرار است مکرون در این سفر با آیت الله سیستانی مرجع عالی قدر شیعیان عراق در نجف اشرف دیدار کند. از زمان به قدرت رسیدن مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، مکرون نخستین رئیس جمهوری است که به این کشور سفر می‌کند.

لینک خبر:

https://fararu.com/fa/news/502758
najm137

توجه به آئين اعلى

پستتوسط najm137 » دوشنبه مه 16, 2022 11:55 am

رعایت شراب خوارها و قماربازها در دو ماه محرم و صفر و داشتن روضه خوانی هفتگی

روضه خوان قديم علی اكبر مولايی:
در زمان طاغوت؛ دو ماه محرم و صفر حتى شرابخورها قماربازها از انحرافشان دست می كشيدند آوازه خوانهای معروف روضه خوانی هفتگی داشتند.

خاطرات اکبر مولا قدیمی ترین مداح ایران ؛ روضه خوانی در منزل هایده و مهستی و دلکش

در این ویدئو خاطره اکبر مولا مداح قدیمی را از روضه خوانی در منزل هایده و مهستی می بینید؛ ویژه برنامه مهلا به مناسبت ماه محرم پخش می شود. در این برنامه اشخاص مشهور و مطرح خاطرات محرمی خود را بازگو می کنند. امروز در پرشین وی می خواهیم ویدئویی از حضور اکبر مولا مداح قدیمی را در این برنامه برای شما قرار دهیم که در آن از خاطرات روضه خوانی برای هایده و مهستی میگفت

علی اکبر مولایی، از مداحان قدیمی تهران، در یک برنامه اینترنتی از فضای محرم پیش از انقلاب می‌گوید و تعریف می‌کند: هر هفته مرتب برای هنرمندان مشهور و خوانندگان جلسه روضه داشته و هر هفته خانه یک‌نفر: خانه هایده، مهستی و صیاد روضه می‌خواندم.

مشروح خبر و فیلم صحبت روضه خوان علی اکبر مولایی در لینک زیر مشاهده نمایید:

https://persianv.com/goonagoon/akbar-mola.html

توضیح:

اينها فضيلت براى آن طوايف نيست؛ بلكه بيان حداقلی وظيفه اين دو ماه است كه نبايد ترک شود؛ كه حتى اين طوايف هم به مقداری رعايت می كردند.‎
najm137

قبلي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net