توجه به آئين اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

اهتزاز پرچم فلسطین در اسکاتلند

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه مه 12, 2017 5:16 pm

اهتزاز پرچم فلسطین در اسکاتلند
نفرت از صهیونیسم در قلب بریتانیا شعله‌ور شد

سرویس ورزش مشرق - چندی پیش خبری شاید عجیب در رسانه‌های معتبر اروپایی منتشر شد، خبری که البته برای آزادگان جهان و منتظران نو و حقیقت، چندان عجیب نیست، نفرت از سیاهی و ظلمات سرتاسر جهان را فرا خواهد گرفت و روزی خواهد رسید که وعده الهی تحقق یابد، آن روز نزدیک است و پیروان نور بر آن مومن هستند.

خبر، از آن جهت، شگفتی رسانه‌های اروپایی و آمریکای شمالی را در پی داشت که این بار نفرت از سیاهی در قلب کارخانه ظلمت، بریتانیا ریشه دوانده بود و گویا کسی تصوری از رویش ناگزیر این گیاه مبارک در لایه‌های سیمانی را نداشت.

خبر این بود: حضور هواداران سلتیک با پرچم فلسطین!

این البته هرگز عجیب نیست، امروز در جای جای کره زمین، پرچم فلسطین به بهانه ساده و به ظاهر بی ربط فوتبال، برافراشته و صدای آزادی خواهی بشر از این طریق طنین انداز می‌شود. فوتبال باشگاهی شیلی، هواداران مونترال ایمپکت کانادا، حداقل سه باشگاه در ژاپن، هواداران دو تیم باشگاهی در اوکراین، هواداران یک باشگاه دسته دومی در لهستان، هواداران چندین و چند باشگاه در کشورهای عربی خاور میانه به خصوص شمال آفریقا، تقریبا نیمی از باشگاه‌های مهم و متبر کشورهای آفریقای مرکزی و دو باشگاه بزرگ در مالزی و تایلند اما این بار پرچم فلسطین در قلب اسکاتلند و در دستان هواداران سلتیک!

Image

گروهی از هواداران سلتیک در جریان دیدار این تیم برابر هاپوئل در رقابت های پلی آف لیگ قهرمانان اروپا، با پرچم فلسطین مقابل هتل این تیم حضور پیدا کردند. بعد از حضور هواداران تیم اسکاتلندی در برابر هتل، احتمالا این تیم با جریمه یوفا مواجه خواهد شد که البته این موضوع برای هواداران این تیم اسکاتلندی کاملا طبیعی و بی اهمیت است. آنها فقط به انجام آنچه که عقلا و خلاقا درست است، همت می گمارند. این باشگاه در پنج سال اخیر 9 بار با جریمه و محرومیت از سوی یوفا مواجه شده است.

اخبار حاکی از تشکیل گروهی در فیس بوک از سوی هواداران این تیم با مضمون "با پرچم فلسطین به ورزشگاه بیایید" بوده است. بیش از 500 هوادار این تیم با پرچم های این کشور وارد ورزشگاه شدند و البته در نهایت این دیدار با برتری پنج بر دو به سود سلتیک به پایان رسید.

Image

لوفیگارو در گزارشی مفصل از این اتفاق در قلب اسکاتلند می‌نویسد: نفرت از صهیونیسم تنها در ماجرای فلسطین خلاصه نمی‌شود و جوانان اسکاتلندی این پدیده سیاه را در کنار موارد جهانی چون آپارتاید، برده داری نوین در آمریکای جنوبی، ظلم آشکار در جنوب شرق آسیا و خیانت به بشریت در برخی از کشورهای عربی قرار می‌دهند. برای جوانان اسکاتلندی، تصرف اراضی فلسطین و شکنجه و آزار زنان و کودکان مسلمان و مسیحی هیچ معنایی جز بربریت و خشونت و روحیه غیر انسانی ندارد.

Image

وقتی به صفحه های مجازی ساخته شده از سوی همین جوانان اسکاتلندی سر بزنید با حقایق تازه‌تری مواجه خواهید شد، در میان این جوانان که اغلب هوادار تیم فوتبال باشگاه سلتیک گلاسگو هستند، نزدیک به 70 درصد از دانشگاهیان و تحصیل‌کرده ها مشاهده می‌شوند.

Image

در میان این جوانان متنفر از صهیونیسم، جوانان متعصب یهودی نیز وجود دارند که از رفتار رژیم غاصب صهیونیستی به نام یهودیت شرمنده هستند و با ارسال فیلم‌های جداگانه شرم و ناراحتی خود را به دوستان مسلمان و مسیحی خود منتقل می‌کنند. آنها در فیلمهایی که در صفحات مجازی ارسال می‌کنند نفرت خود را از صهیونیسم و تروریسم بین الملل اعلام کرده اما به هر حال فراموش نمی‌کنند که در سرزمین شنود تلفنی و جاسوسی‌های مخوف قدم می‌زنند، در نتیجه صورت اکثر ارسال کنندگان این فیلم‌های ویدئویی غیر قابل تشخیص است.

بر تعداد اعضای جنبش ضد صهیونیستی در اسکاتلند روز به روز افزوده می‌شود و فوتبال و حواشی آن تنها بخش کوچکی از این اتفاق جالب است، این جوانان در دانشگاه‌های بزرگی چون دانشگاه گلاسگو با برپایی جلسات متعدد و نشست‌های تخصصی راهکارهای اعتراض بین المللی به صهیونیسم را بررسی می‌کنند و مقالات جامع و قابل تاملی در باب صهیون و رژیم اشغالگر قدس منتشر می‌کنند.

Image

Image

به گزارش مشرق،‌ به‌دنبال جریمه شدن باشگاه سلتیک از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به‌دلیل حمایت‌ طرفدارانش از مردم فلسطین، هواداران این تیم به شیوه‌ای جالب به نهاد حاکم بر فوتبال قاره سبز دهن‌کجی کردند و در یک اقدام خیریه برای مردم فلسطین کمک مالی جمع‌آوری کردند.

صدها هوادار سلتیک چهارشنبه هفته گذشته قبل و در جریان بازی تیم‌ محبوب‌شان برابر نماینده رژیم اشغالگر قدس در دور رفت پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا، در خارج و داخل ورزشگاه سلتیک‌پارک، پرچم فلسطین را به اهتزاز درآوردند که این حرکت آنها از سوی یوفا یک اقدام سیاسی و غیرورزشی قلمداد و منجر به جریمه باشگاه سلتیک شد.

Image

هواداران سلتیک هم برای تلافی کردن مجازات یوفا، در یک کمپین اینترنتی برای جمع‌آوری 75 هزار پوند کمک خیریه برای مردم فلسطین اقدام کردند که یکی از اهداف آن تأمین مخارج پزشکی و تأمین سلامت آن دسته از کسانی بود که قربانی حملات رژیم اشغالگر قدس شده‌اند.

در عرض کمتر از 24 ساعت پس از شکل‌گیری کمپین هواداران سلتیک، مبلغ کمک‌های خیریه‌ای که برای مردم فلسطین جمع‌آوری شد به بیش از 80 هزار پوند رسید، یعنی پنج هزار پوند بیش از رقمی که در نظر گرفته شده بود.

Image

تیم فوتبال سلتیک با وجود آنکه در بازی برگشت میهمان نماینده رژیم اشغالگر قدس است، شانس زیادی برای ناکام گذاشتن این تیم در مسیر رسیدن به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا دارد، چرا که در بازی رفت موفق شد حریفش را با نتیجه 5 بر 2 شکست دهد.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

پرچم‌ فلسطین این بار در دست فرانسوی‌ها

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه ژوئن 02, 2017 4:35 pm

پرچم‌ فلسطین این بار در دست فرانسوی‌ها

به گزارش مشرق، به نظر می‌رسد که انزجار از صهیونیست‌ها به فوتبال هم کشیده شده است و جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینی‌های مظلوم، داد جهانیان را در آورده است.

Image

در دیدار سن اتین برابر پیتار گروزالم نماینده رژیم اشغالگر قدس که در لیگ اروپا انجام شد، هواداران تیم فرانسوی با در دست داشتن پرچم فلسطین انزجار خود را از صهیونیست‌ها نشان دادند. چند روز پیش هم هواداران سلتیک چنین برخوردی با نماینده رژیم اشغالگر قدس داشتند.
pejuhesh232

نماز خواندن دانش آموزان مسلمان در مدارس کانادا آزاد شد

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه ژوئن 09, 2017 11:15 am

به دستور دستگاه قضایی کانادا:
نماز خواندن دانش آموزان مسلمان در مدارس کانادا آزاد شد

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دادگاه عالی کانادا، یکی از مدرسه خصوصی شهر"آلبرتا" در ایالت "کلگری" را که مانع از نماز خواندن دانش آموزان مسلمان خود می شد، محکوم و این اقدام را نقض حقوق دینی افراد خواند. این دادگاه دستور آزادی خواندن نماز در تمام مدارس کانادا را صادر کرد.

Image

دادگاه عالی کانادا در پیامی تاکید کرد: مدیران مدارس تنها در صورتی می توانند بین دانش آموزان خود تبعیض قرار دهند که دلیل قانع کننده و عقلانی ای داشته باشند ولی ممانعت از نماز خواندن دانش اموزان مسلمان، دقیقا به معنای زیر پای گذاردن حقوق دینی شهروندان و دانش آموزان می باشد و به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

»سرمد امیر» و «نعمان صدیقی» دو دانش آموز مسلمانی بودند که در سال ۲۰۱۱ میلادی و در پی نقض حقوق دینی و شهروندی خود توسط مدیران و مسئولان این مدرسه خصوص در شهر آلبرتا، شکایتی را تنظیم و تقدیم دستگاه قضایی کانادا کرده بودند.

این دو دانش آموز مسلمان، در شکایت نامه خود، اعلام کرده بودند: علیرغم اینکه نماز یکی از واجبات دینی آنان محسوب می شود و ایشان موظف به انجام آن هستند ولی مسئولین این مدرسه، مانع از نماز خواندن آنان می شوند.

سرمد و نعمان همچنین تاکید کردند: ایشان برای برپایی نماز به هیچ عنوان در انظار عمومی حاضر نمی شدند و نماز خود را به صورت مخفیانه و یا حتی گاهی خارج از مدرسه به جا می آوردند ولی با این حال، مسئولین مدرسه در صورت اطلاع، با آنان برخورد می کردند.

در پی تحویل این شکایت نامه توسط دو دانش آموز مسلمان این مدرسه خصوصی به دادگستری کانادا، در نهایت پس از گذشت پنج سال، این پرونده به جریان درآمد و قاضی در تصمیمی عادلانه و همسو با رعایت حقوق شهروندی، اقدام مسئولین مدرسه خصوصی شهر آلبرتا را محکوم و تمام مدارس کانادا را موظف به احترام به حقوق دینی و شهروندی دانش آموزان خود نمود.

امام جماعت و رئیس انجمن اسلامی «المدینه» در کلگری، در واکنش به این تصمیم، آن را تصمیمی معقولانه و تحسین برانگیز توصیف کرد و گفت: من با این تصمیم اتخاذ شده کاملا موافق هستم، چراکه سرمد و نعمان تنها حقوق دینی خود را انجام داده اند و این حقوق باید مورد احترام همگان قرار گیرد.

«سید سهروردی» در پیامی که به همین مناسبت صادر کرد، نوشت: این دو دانش آموز مسلمان تنها به وظیفه دینی خود عمل کرده و اقدام آنان هیچ مزاحمت و اذیتی برای دیگران ایجاد نکرده است.

لازم به ذکر است، مسلمانان ۳.۲ درصد از جمعیت کانادا را به خود اختصاص داده اند و طبق آمارهای منتشر شده از سوی مقامات رسمی این کشور، جمعیت مسلمانان کانادا، در طول دهه گذشته ۸۲ درصد افزایش یافته است و این تعداد، در حالیکه در سال ۲۰۰۱ میلادی، ۵۷۹ هزار نفر ثبت شده بود، در سرشماری سال ۲۰۱۱، جمعیت مسلمانان به ۱ میلیون نفر بالغ آمد. البته در طول سالهای ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی نیز این رقم افزایش قابل توجهی داشته است.
pejuhesh232

پاپ برای معذرت خواهی از بومیان کانادایی ،به این کشور دعوت شد

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه ژوئن 26, 2017 11:41 pm

پاپ برای معذرت خواهی از بومیان کانادایی ،به این کشور دعوت شد

ترودو پس از این دیدار به اهمیت مصالحه با بومیان برای مردم کانادا اشاره کرد و گفت: به پاپ گفتم که چگونه با عذرخواهی از بومیان می تواند به مردم کانادا کمک کند.

Image

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز دوشنبه در دیدار خصوصی با پاپ «فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان از وی خواست که به کانادا سفر و از بومیان این کشور که کودکانشان در دو قرن گذشته در کلیساهای کاتولیک مورد بدرفتاری واقع شده اند عذرخواهی کند.

ترودو پس از این دیدار به اهمیت مصالحه با بومیان برای مردم کانادا اشاره کرد و گفت: به پاپ گفتم که چگونه با عذرخواهی از بومیان می تواند به مردم کانادا کمک کند.

به گزارش رویترز، کمیسیون حقیقت و مصالحه کانادا در گزارشی در سال ۲۰۱۵، دور نگه داشتن کودکان بومی از والدینشان را 'نسل کشی فرهنگی' توصیف کرده بود.

این کمیسیون برای مصالحه با بومیان، ۹۴ پیشنهاد مطرح کرده بود که یکی از آن ها عذرخواهی رسمی پاپ از بازماندگان و نوادگان آنان بود، به دلیل آنچه این کمیسیون

'نقش کلیسا در سوء استفاده روانی، فرهنگی، عاطفی، جسمی و جنسی' عنوان کرد.

حدود ۳۰ درصد از کودکان بومی کانادا که تعدادشان بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر می شده است، از اواخر قرن نوزدهم به مدرسه های شبانه روزی فرستاده می شدند تا از فرهنگ و زبان اجدادی خود دور و در فرهنگ مسیحی استحاله شوند.

بودجه این مدارس برای مدت بیش از یک قرن توسط دولت تامین می شد اما بسیاری از آن ها از سوی کلیساها و عمدتا کلیساهای کاتولیک اداره می شدند.

بر اساس این گزارش ، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرد که در دیدار با پاپ درخصوص مسائل آب و هوایی نیز صحبت کرده است.

وی گفت با پاپ فرانسیس درباره اهمیت مبانی علمی صیانت از کره زمین و وظیفه اخلاقی کشورها در این زمینه برای ساختن آینده ای بهتر برای همه مردم رایزنی کرده است.

نخست وزیر کانادا روز دوشنبه به همراه همسرش با پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک ها جهان در واتیکان دیدار کرد.
pejuhesh232

اشتیاق مسیحیان کنگو به یادگیری قرآن

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه جولاي 15, 2017 10:56 pm

اشتیاق مسیحیان کنگو به یادگیری قرآن

گروه بین‌الملل: حافظ قرآن 27 ساله کشور آفریقایی کنگو گفت: مردم کشورم بسیار نسبت به یادگیری قرآن مشتاق هستند و حتی مسیحیان نیز کودکان خود را به مدارس اسلامی می‌فرستند تا قرآن را یاد بگیرند.

Image

حسن بن موسی یاسین، نماینده 27 ساله جمهوری دموکراتیک کنگو در رشته حفظ کل سی‌و‌چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کشورمان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) اظهار کرد: اگرچه کنگو یک کشور مسیحی است و مسلمانان جمعیت زیادی ندارند، اما مراکز قرآنی متعددی در کنگو وجود دارد.
این حافظ قرآن کنگویی افزود: ما مدارس قرآنی و مراکز حفظ قرآن داریم که در آن‌ها حفظ، تجوید، تفسیر و ترجمه قرآن را آموزش می‌دهند.

حسن بن موسی یاسین تصریح کرد: خود من نیز در زمینه تدریس قرآن فعالیت می‌کنم و در یک کالج اسلامی به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه قرآن یاد می‌دهم.
حسن بن موسی افزود: الحمدلله مردم کنگو بسیار نسبت به یادگیری قرآن مشتاق هستند؛ حتی مسیحیان نیز کودکان خود را به مدارس اسلامی می‌فرستند تا قرآن را یاد بگیرند و مفاهیم قرآنی را درک کنند.
وی گفت: من معمولاً به دانش‌آموزان کلاس پنجم تا نهم یعنی دانش‌آموزان 10 تا 15 ساله قرآن یاد می‌دهم و دانش‌آموزان مسیحی نیز دارم.
حسن ادامه داد: برخی از این دانش‌آموزان عم جزء، برخی 5 جزء و برخی کل قرآن را یاد می‌گیرند. سال گذشته دو دانش‌آموز داشتم که حافظ کل قرآن شدند.

Image

حسن بن موسی یاسین با ارزیابی رقابت‌های قرآنی کشورمان افزود: قبلاً در مسابقات قرآن الجزایر و بحرین شرکت کردم؛ اما مسابقات قرآن ایران بهترین مسابقات است زیرا سازماندهی بسیار خوبی دارد و اصلاً قابل مقایسه با مسابقات الجزایر و بحرین نیست.

این حافظ اهل کنگو گفت: از شش سالگی یادگیری قرآن را شروع کردم، وقتی که 11 ساله شدم پدرم تصمیم گرفت که مرا به مدرسه شبانه‌روزی «حفظ قرآن کریم و احادیث» بفرستد.
وی افزود: حدود 7 سال در مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن و احادیث تحصیل کردم و طی سه سال توانستم قرآن را کامل حفظ کنم.

این حافظ اهل کنگو گفت: من عاشق قرآن هستم و پدرم مشوق من برای حفظ کل قرآن بود. آرزوی من این است که قاری قرآن شوم البته تا به حال شانس یادگرفتن قرائات هفتگانه را نداشته‌ام و هیچ وقت فرصت پیدا نکردم که آن را پیگیری کنم. اگر فرصتی پیدا کنم ان شاءالله می‌خواهم قرائات هفتگانه یا دهگانه را یاد بگیرم.

اساتید مورد علاقه
وی افزود: اساتید مورد علاقه من محمود شحات انور، عبدالباسط عبدالصمد و محمد صدیق منشاوی هستند و به طور مرتب به تلاوت آن‌ها گوش می‌دهم.

شیوه حفظ قرآن در کنگو
حسن بن موسی یاسین در ادامه با تبیین روش‌های حفظ قرآن در کنگو گفت: برای حفظ کل قرآن کریم راه‌های متعددی وجود دارد اما در کشور ما که یک کشور اسلامی یا عربی نیست، شیوه معمول به این ترتیب است که ما با عم جزء شروع می‌کنیم و به تدریج جلو می‌رویم و در فاصله‌های مشخص به تکرار می‌پردازیم.
وی افزود: در کشور ما مسلمانان عموماً عربی نمی‌دانند، دانش‌آموزان مسیحی که برای یادگیری قرآن می‌آیند نیز عربی نمی‌دانند به همین خاطر ما به صورت پله پله و تدریجی و از سوره‌های آسان‌تر و کوتاه‌تر آموزش حفظ قرآن را آغاز می‌کنیم.

این حافظ اهل کنگو در ادامه گفت: اینکه هر کسی در چه مدت زمانی می‌تواند قرآن را حفظ کند، بستگی به قابلیت‌های ذهنی و شرایط و شخصیت او دارد، بعضی سریع یاد می‌گیرند و برخی سرعت کمتری دارند. من قرآن را در سه سال حفظ کردم. در این مدت زمان زیادی را برای حفظ قرآن گذاشتم و بسیار تلاش می‌کردم. صبح‌های زود بیدار می‌شدم و تمرین می‌کردم زیرا عاشق قرآن بودم.
وی افزود: برای اینکه بتوان قرآن را سه ساله حفظ کرد، باید روزی 6 الی 7 ساعت برای آن وقت گذاشت.

حسن گفت: سوره‌های بقره، دخان و جاثیه سوره‌های مورد علاقه من است، آیة الکرسی را نیز دوست دارم؛ زیرا معنای آن بسیار زیباست.
وی در پایان توضیح داد: ما در کنگو مسابقات قرآن برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌کنیم بعد از بازگشتم باید به عنوان داور در یکی از این مسابقات که با هدف ترغیب کودکان به یادگیری قرآن برگزار می‌شود، شرکت کنم. همینطور برای دانش‌آموزان کالج خودمان نیز به زودی مسابقات برگزار خواهیم کرد.
pejuhesh232

شیعه بودن در الجزایر جرم نیست

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه جولاي 24, 2017 2:02 pm

شیعه بودن در الجزایر جرم نیست

وزیر اوقاف الجزایر گفت: به نظر من برنامه سیاسی ایران برای مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت های ایران از گروه های مقاومت اسلامی باعث شده جوانان و حتی برخی نخبگان ما به تشیع گرایش پیدا کنند.
به گزارش «شیعه نیوز»، دکتر محمد عیسی وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر که برای مشارکت در کنفرانس صلح الازهر به قاهره سفرکرده است، در گفتگو با پایگاه البوابه مصر از برنامه ها و توطئه هایی که جوانان را از دین دور می کند و موجب از هم گسستگی خانواده ها می شود انتقاد کرد.

وی از کشورهای مسلمان خواست از تجربه الجزایر در گفتگو و مبارزه با تروریسم در دهه نود قرن گذشته استفاده کنند و برخی فرهنگیان عرب را که در مبارزه با تروریسم سستی می کنند و در این زمینه دخالتی نمی کنند سرزنش کرد و آنها را افرادی ترسو دانست.

Image

محمد عیسی در بخش دیگر از سخنان خود درباره نقش ویژه حاکمان عربی و اسلامی و فرهنگیان در مبارزه با تررویسم گفت: متاسفانه شاهد حاکمیت ترس بر فرهنگیان جهان عرب هستیم و می بینیم اهالی فرهنگ دست روی دست گذاشته و به تماشای تررویسم نشسته اند و تا زمانی که آنها در این نزاع دخالت نکنند، مشکلی در جامعه حل نمی شود.

وی افزود: در الجزایر بیش از 150 نفر از اهالی رسانه توسط تروریست ها کشته شده اند و من در اینجا دوست دارم به این نکته اشاره کنم که دخالت نخبگان فرهنگی الجزایر در مبارزه با تروریسم توانست تاثیرگذار باشد و به تفاهم ملی منجر شود؛ چراکه این نخبگان توانستند به توضیح و تحلیل و روشنگری در جامعه بپردازند و پس از آن بحث ها و گفتگوهایی در دانشگاه ها و مساجد صورت گرفت که تروریست ها را تحت الشعاع قرار داد.

وزیر اوقاف الجزایر تاکید کرد: اکنون تلاش های مادی و فکری فراوانی صورت می گیرد تا جوانان ما به گروه های تروریستی جذب شوند و از این رو ما نیز به عنوان دولت ها و حکومت ها و سازمان های تاثیرگذار وظیفه داریم از پیوستن جوانان خود به تروریست ها جلوگیری کنیم و یکی از وظایف کشورها در این زمینه این است که وضعیت اقتصادی خود را بهبود ببخشند و فرصت های شغلی برای جوانان خود ایجاد کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره گرایش مردم الجزایر به تشیع و علت آن گفت: پس از انقلاب اسلامی تبلیغات شیعه به طور پیوسته در الجزایر موجود بوده و به نظر من برنامه سیاسی ایران برای مبارزه با رژیم صهیونیستی و حمایت های ایران از گروه های مقاومت اسلامی باعث شده جوانان و حتی برخی نخبگان ما به تشیع گرایش پیدا کنند و موضع گیری های ایران در این زمینه را تایید کنند، اما از سوی دیگر در الجزایر قانون ما به گونه ای است که اگر کسی اعتقادی مغایر با سایر مردم داشته باشد، این جرم محسوب نمی شود.
pejuhesh232

فراخوان اقامه نماز باران در کانادا

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه جولاي 30, 2017 11:55 pm

فراخوان اقامه نماز باران در کانادا

اعضای انجمن اسلامی یکی از شهرهای کانادا از مردم این شهر دعوت کردند تا در مراسم نماز و دعا برای بارش باران حضور یابند.
به گزارش «شيعه نيوز»، اعضای انجمن اسلامی شهر «کملوپس» در استان «بریتیش کلمبیا» کانادا از مردم این شهر دعوت کردند تا روز سه‌شنبه هفته آینده در مراسم نماز و دعا برای بارش باران در مسجد شهرک «داتسفورد» شرکت کنند.

این مراسم علاوه بر دعا و نماز باران، تجمعی برای حمایت و اظهار همدردی با کسانی خواهد بود که در این استان دچار آتش‌سوزی و تخلیه منازل شده‌اند.

چند روز پیش آتش‌سوزی در مناطق مختلف استان بریتیش کلمبیا دست‌کم منجر به تخلیه یک فرودگاه، یک شهر و صدها خانه شد.

دوشنبه هفته گذشته اعضای انجمن اسلامی کملوپس در بین صد نفر از بی‌خانمان‌های این آتش‌سوزی غذا توزیع کردند.

مسؤولان هماهنگی نماز باران گفتند: مراسم برای شرکت عموم آزاد است اما برنامه‌ای برای جمع‌آوری کمک‌های مالی در این مراسم برگزار نخواهد شد و داوطلبان کمک‌های مالی می‌توانند کمک‌های خود را مستقیما به حساب سازمان هلال احمر این شهر واریز کنند.
pejuhesh232

پاپ فرانسیس: بچه دار شوید!

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه آگوست 07, 2017 4:18 pm

پاپ فرانسیس: بچه دار شوید!

پاپ فرانسیس زوج‌هایی را که تصمیم گرفته‌اند بچه دار نشوند سرزنش کرد.

Image

او این تصمیم را «خود خواهی» نامید. این سخنان، که در جریان ملاقات عمومی در میدان سن پی‌تر ایراد شد، به خصوص در ایتالیا که در طول چند دههٔ اخیر با کاهش نرخ زاد و ولد روبرو بوده، چالش برانگیز است.

پاپ گفت: «جامعهٔ آزمندی که دوست ندارد پر از بچه باشد؛ کودکان را درد سر، سربار و تهدید قلمداد می‌کند، جامعه‌ای افسرده است.» وی در ادامه گفت: «تصمیم به بچه دار نشدن، خود خواهی است. زندگی با تکثر و تزاید، جوانی و انرژی کسب می‌کند: زندگی با این کار غنی‌تر می‌شود، نه فقیر‌تر.»

تمرکز اصلی این سخنان بر لذت بردن از فرزندان و نقش آن‌ها در جامعه بود. پاپ خاطره‌ای از کودکی خودش رانقل کرد، وقتی که از مادرش پرسیدند کدام یک از فرزندانش را بیشتر دوست دارد: «مادرم گفت من پنج فرزند دارم که درست مثل پنج انگشت دستم هستند. اگر یکی از انگشتانم آسیبی ببیند هر پنج تا درد می‌کشند. همه آن‌ها بچه‌های من هستند، اما هرکدام با دیگری فرق دارد.»

«شما بچه‌هایتان را دوست دارید چون بچه هستند، نه به خاطر اینکه زیبا هستند، سالمند یا خوبند؛ آن‌ها را دوست دارید، نه به این دلیل که مثل شما فکر می‌کنند، یا آرزو‌هایتان را برمی آورند. بچه، بچه است: حیات را ما به آن‌ها می‌دهیم اما زندگی برای آن‌ها مقدر شده است.»

پاپ در ادامه گفت که بین سطح امید در جامعه و «تناسب میان نسلی» ارتباط مستقیم برقرار است.
این سخنان یاد آورنظراتی بود که وی پیشتردر موضوع بچه دار نشدن مطرح کرده بود. سال گذشته پاپ نسبت به گرفتار شدن در «فرهنگ فراغت» هشدار داده بود. فرهنگی که با تصمیم زوج‌ها به بچه دار نشدن، به منظور یافتن فرصت و پول برای گذران آسودهٔ تعطیلات و خرید ویلاهای ییلاقی، پدید آمده است.

«شاید داشتن یک سگ و دوتا گربه برای زوج‌ها خوشایند‌تر و آسان‌تر به نظر بیاید، و محبت آن‌ها مصروف این سگ و گربه‌ها شود. اما آیا این کار درست است یا نادرست؟ تا به حال به این موضوع اندیشیده‌اید؟ سر انجام یک روز این زوج پیر و تنها می‌شوند و آنوقت تلخی تنهایی سراغ آن‌ها خواهد رفت.»

پاپ ادامه داد: «لذت فرزندان قلب پدر و مادر را به تپش وا می‌دارد و آینده را به روی آن‌ها می‌گشاید.»
«مساله فرزند آوری صرفا یک مساله در زیست‌شناسی تولید مثل، یا تحقق حیات برای یک نفرنیست. تعلق بچه‌ها به پدر و مادرشان به کنار، بچه‌ها نعمت هستند. درک می‌کنید؟ بچه‌ها نعمت هستند.»
pejuhesh232

تظاهرات علیه گروه‌های ضد اسلامی در کانادا

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه آگوست 18, 2017 10:16 pm

تظاهرات علیه گروه‌های ضد اسلامی در کانادا

مردم شهر «ونکوور» در استان «بریتیش کلمبیا» کانادا 28 مرداد علیه گروه‌های نژادپرست ضد اسلامی، ضد مسلمان و ضد مهاجر تظاهرات صلح‌آمیز برگزار می‌کنند.
به گزارش «شيعه نيوز»، این تظاهرات با سازماندهی کمیته ضدنژادپرستی این شهر در واکنش به تظاهرات گروه نژادپرستان علیه اسلام که یک گروه ضد مسلمانان در استان بریتیش کلمبیا است، برگزار می‌شود.

Image

این گروه سیاسی مدعی حفظ هویت سنتی کانادا با سیاست‌های ضدمهاجرتی است.
«ایزابل روو کادنر»، یکی از مسئولان هماهنگی این تظاهرات در این باره گفت: مدتی است گروه‌های مختلف نژادپرستی در ونکوور را تحت نظر داریم و برگزاری تظاهرات علیه آن‌ها با هدف بلندترکردن صدای ضد نژادپرستی انجام می‌شود.

کمیته ضدنژادپرستی ونکوور از مردم خواسته است راس ساعت 12.45 ظهر به وقت محلی درست یک ساعت قبل از تجمع گروه‌های نژادپرست همراه با پلاکاردهای حاوی پیام «با برترپنداری نژاد سفید و نژادپرستی در ونکوور مقابله کنید» و «تقویت حضور قربانیان نژادپرستی در جامعه» در سالن همایش‌های این شهر حاضر شوند.
pejuhesh232

رأی دادگاه عالی هلند به نفع مسلمانان

پستتوسط pejuhesh232 » چهارشنبه آگوست 23, 2017 3:55 pm

رأی دادگاه عالی هلند به نفع مسلمانان

گروه بین‌الملل: دادگاه عالی هلند روز چهارشنبه، چهارم مردادماه، دستوری صادر کرد که دولت این کشور را به حمایت مالی از ساخت یک مدرسه اسلامی در آمستردام و تأمین بودجه آن ملزم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «World Bulletin»٬ دادگاه عالی هلند اعلام کرد که این حکم باید از ماه آینده میلادی اجرایی شود.

در سال 2011 بنیاد آموزش اسلامی آمستردام درخواست افتتاح یک دبیرستان اسلامی را مطرح کرد اما وزارت آموزش هلند مجوز آن را که قبل‌تر تصویب شده بود٬ لغو کرد.

این بنیاد در سال 2015 این پرونده را مجدداً پیگیری حقوقی کرد و یک دادگاه محلی به نفع آن رأی صادر کرد.

بنا به حکم دادگاه عالی هلند کار ساخت این مدرسه اسلامی از ماه آینده توسط وزارت آموزش آغاز خواهد شد؛ این دبیرستان دولتی به زودی روش تدریسی به زبان هلندی و با تمرکز بر دین اسلام برای ۱۸۰ دانش آموز ارائه خواهد داد و دومین مدرسه در نوع خود در هلند محسوب می‌شود.
تنها مدرسه اسلامی هلند در کالج ابن‌سینا در شهر رتردام وجود دارد که سال‌ها است به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net