توجه به آئين اعلى

مديران انجمن: najm134, najm134, najm134

دیدگاه یک قاری مشهور مصری درباره تشیع

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 11, 2017 2:32 pm

دیدگاه یک قاری مشهور مصری درباره تشیع

به گزارش «شیعه نیوز»، خبرنگار شبکه مصری «الشعب المصری» در گفت‌وگو با احمد نعینع، قاری بین المللی قرآن و از مشاهیر قرآنی مصر درباره دیدگاه وی نسبت به تشیع پرسید و نعینع با اشاره به فتوای شیخ محمد شلتوت، از بزرگان اهل سنت مصر در پاسخ گفت: «مذهب جعفری معروف به مذهب امامی‌ اثناعشری، مذهبی است که شرعاً پیروی از آن مانند پیروی از مذاهب اهل‌سنت جایز است».

Image

نعینع ادامه داد: شیعیان شهادتین را می‌گویند «اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمداً رسول الله»، نماز می‌خوانند، زکات می‌دهند و روزه‌ می‌گیرند و اصول پنجگانه دین را انجام می‌دهند؛ بنابراین ما بایستی به عنوان یک امت اسلامی واحد به یکدیگر تمسک جوییم و با هم متحد و یکپارچه شویم.

وی با انتقاد از سوسه آمدن برخی خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: برخی از خبرنگاران برای اجرای مصاحبه نزد ما می‌آیند و با سؤالاتی تفرقه‌انگیزانه مثل تفاوت اذان شیعی و سنی، می‌خواهند در میان امت اسلام تفرقه بیاندازند؛ مسلمانان باید به جای نقاط اختلاف، همواره به دنبال اشتراکات و یکپارچگی باشند.

لازم به ذکر است، شیخ محمد شلتوت، یکی از بزرگان اهل سنت، محقق، مفسر، فقیه اصولی، ادیب لغوی مصری، و از رؤسای دانشگاه الازهر و از مؤسسان دارالتقریب بین مذاهب و از مدافعان و فعالان وحدت بین شیعه و سنی بود.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

تلاوت آیاتی از قرآن کریم برای رییس جمهور جدید آمریکا

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 11, 2017 3:12 pm

تلاوت آیاتی از قرآن کریم برای رییس جمهور جدید آمریکا

به گزارش «شیعه نیوز»، در مراسم حضور امروز رییس جمهور آمریکا در کلیسای ملی واشنگتن آیاتی از قرآن کریم تلاوت شد.
"محمد مجید" به نمایندگی از مسلمانان آمریکا در مراسم دعا به مناسبت آغاز به کار ترامپ شرکت کرد و قران خواند.

Image

در این مراسم که طبق رسوم ریاست جمهوری در آمریکا انجام می شود، رؤسای جمهور جدید با حضور در کلیسای ملی واشنگتن در آیین دعا و نیایش شرکت می کنند.

در این مراسم بخش هایی از تورات، انجیل و قرآن کریم خوانده شد.

به گزارش خبرگزاری ها، در این مراسم آیاتی از قرآن از جمله آیه شریفه ۱۳ حجرات «يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَىٰ وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا ۚ إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ ۚ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ» (اى مردم ما شما را از مرد و زن آفريديم و شما را ملت ملت و قبيله قبيله گردانيديم تا با يكديگر شناسايى متقابل حاصل كنيد برترین شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست بى‏ ترديد خداوند داناى آگاه است) تلاوت شد.

گفتنی است مقامات آمریکا با برگزاری برخی مراسمات مثل افطاری دادن سعی دارند خود را متمایل به اسلام نشان دهند. حاکمان آمریکا البته تعریف خود از اسلام را ترویج می دهند.

فیلم آن را از آدرس زیر دانلود نمایید:
http://tabnakbato.ir/files/fa/news/1395 ... 31_697.mp4
pejuhesh232

خانواده مسیحی که در جشن ازدواج دخترشان یک قاری برای قرائت قر

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 18, 2017 3:51 pm

خانواده مسیحی که در جشن ازدواج دخترشان یک قاری برای قرائت قرآن دعوت کردند!

به گزارش «شیعه نیوز»، عماد حلیم حنا، تصمیم گرفته بود که مراسم ازدواج خواهرش را با هدف تقویت همزیستی اسلامی ـ مسیحی با تلاوت قرآن در روستای «سمهود شرقی» از توایع شهر «ابوتشت» استان «قنا» مصر برگزار کند، به همین منظور از یکی از قاريان اين كشور برای قرائت قرآن دعوت کرد.

وی این کار را برای احترام به همسایگان مسلمانی که در شادی‌ها و ناراحتی‌هایش و حتی در کلیسا شریک بودند، انجام داد.

Image

مسئله عجیب این بود که عماد حلیم حنای مسیحی پس از اذان مغرب و عشا، از حاضران خواست که در خانه او نماز را اقامه کنند.

Image
بخشی از مراسم

شیخ عاطف عبدالمنعم، شیخ و قاری این روستا داستان دعوت‌شدنش به مراسم را در فیلمی که در ادامه می‌آید، اینگونه روایت می‌کند:

استاد عماد (برادر عروس) با من تماس گرفت و از من درخواست کرد که مراسم ازدواج خواهرش را با تلاوت قرآن آغاز کنم، من خیلی تعجب کرده بودم زیرا تا به حال اینگونه مراسمی در این روستا و حتی در استان برگزار نشده بود.

از او پرسیدم چرا می‌خواهی مراسم را با قرآن شروع کنی؟ گفت: من این کار را برای ابراز احترام و قدردانی از همسایگان مسلمانم و نشر محبت و دوستی بین مسیحیان و مسلمانان انجام می‌دهم.

من قبول کردم و شب برگزاری مراسم به مکان جشن رفتم و بسیار شگفت‌زده شدم که دیدم در یک سالن بزرگ صندلی‌های زیادی چیده شده بود و یک جایگاه اختصاصی برای قاری تعیین کرده بودند، استقبال مسیحیان از مسلمانان خیلی خوب بود و بحمدلله مراسم خیلی خوبی برگزار شد.

حس همدلی اسلامی ـ مسیحی
حاضران از من درخواست کردند که سوره مریم را تلاوت کنم، دو سوره نازعات و رعد را نیز قرائت کردم، حال و هوای بسیار خوبی بود حس دوستی و همدلی و یکپارچگی میان مسلمانان و مسیحیان در این مراسم موج می‌زد و برای من شبی به یاد ماندنی بود.

این اتفاق در روستای ما منحصر به فرد بود و هیچ‌کس تا به حال این کار را نکرده بود، به همین دلیل مسلمانان هنگام دیدن من به عنوان قاری قرآن در آن جشن بسیار تعجب کردند.
pejuhesh232

زیارت امام رضا(علیه السلام)؛ تنها آرزوی مرحوم شیخ شرف الدین

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه فبريه 25, 2017 9:29 pm

زیارت امام رضا(علیه السلام)؛ تنها آرزوی مرحوم شیخ شرف الدین

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، مرحوم استاد محمد مهدی شرف الدین در فایلی صوتی که از وی در شبکه های مجازی منتشر شده، آرزو می کند که پیش از آنکه دعوت حق را لبیک گوید، به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مقدس شرق یاب شود.

Image

او در این فایل شنیداری می گوید: «به خدا قسم در طول زندگی فقط یک آرزو دارم و آن اینکه به مشهد بروم تا امام رضا(علیه السلام) را زیارت کنم. من با این امید فقط زنده ام که روزی به زیارت حرم این امام همام شرفیاب شوم و امیدوارم خدا چنین روزی را قبل از اینکه بمیرم، نصیبم کند»؛ پیامی که نشان دهنده شوق وافر و عجیب ایشان برای زیارت امام رضا(علیه السلام) است.
استاد شیخ محمد مهدی شرف الدین که از مبتهلین روشندل، خوش خوان و خوش آتیه مصر بود، امروز دوشنبه، ۴ بهمن دعوت حق را لبیک گفت.

وی از جمله مبتهلین محب اهل بیت (علیهم السلام) و از دوستان و دوست داران جامعه قرآنی جمهوری اسلامی بود و به قاریان و فعالان قرآنی جمهوری اسلامی علاقه داشت.
تلاش گسترده ایشان در نشر تراث صوتی و کمیاب قرآنی توشه ای ارزشمند برای سفر به آخرت خواهد بود.
pejuhesh232

روایت بازیگر برجسته هالیوود از امام حسین(ع) و عاشورا

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مارس 05, 2017 8:36 pm

روایت بازیگر برجسته هالیوود از امام حسین (علیه السلام) و عاشورا

ه گزارش «شیعه نیوز»، مورگان فریمن بازیگر برجسته هالیوودی در یکی از قسمت‌های مستند «داستان خدا» مذهب و فقه اسلام شیعه، به ویژه شخصیت برجسته امام حسین (علیه السلام) را به جهانیان معرفی کرده است.

Image

مورگان فریمن در این مستند سریالی که تاکنون 6 قسمت آن در کانال نشنال جئوگرافی منتشر شده، سفری را آغاز می کند برای کشف این نکته که باورهای انسانی چگونه آن‌ها را به همدیگر متصل کرده است. وی بینندگانش را با ادیان و مذاهب مختلف آشنا می‌سازد.

فریمن که عاشورای 2016 به حسینیه موسسه خیریه امام خوئی در لندن رفته بود، از عزاداری شیعیان برای امام حسین (علیه السلام)، و دلایل جان‌فشانی و از خودگذشتگی سیدالشهداء و یارانش در روز عاشورا مطلع می‌شود. در آغاز فیلم فریمن این گونه روایت می‌کند:

من همیشه دعا می‌کنم که در راه راست حرکت کنم، اما گاهی اوقات از این هدف ناکام می‌مانم چرا که دنیا پر از انحرافات و وسوسه‌ها است. و هر از چند گاهی انحرافاتی در زندگی هستند که انسان را از مسیر حق باز می‌دارند. به همین خاطر است که همه ما به کسانی نیاز داریم که دوباره ما را در راه درست زندگی قرار دهند. این‌ها همان برگزیدگان حق هستند. برگزیدگان خدا به انسان‌های معتقد کمک می‌کنند تا مسیر درست را دوباره پیدا کرده یا راه جدیدی بیابند.

مسیحیان معتقدند که حضرت عیسی از جانب خداوند برگزیده شده تا راه درست را به آن‌ها نشان دهد، شیعیان در اسلام روایت مشابهی دارند که بر اساس زندگی و شهادت حسین ابن علی (علیه السلام) است.

من به لندن آمدم تا با برگزیده شیعیان آشنا شوم. به همین جهت نیز در یکی از مقدس‌ترین مراسم شیعیان یعنی عاشورا شرکت کردم. سجاد تاریخ‌شناس مسلمان نیز مرا در این بازدید همراهی می‌کرد.

در اینجا فریمن همراه با سایر عزاداران سیاه پوش وارد مسجد می‌شود. وی وقتی صدای نوحه را می‌شود می‌پرسد: این صدای چیست؟

سجاد می‌گوید: این صدای نوحه‌ای است که برای امام و یارانش خوانده می‌شود، می‌گوید که اگر ما نیز با تو در صحرای کربلا بودیم، همراه تو جانمان را فدا می‌کردیم.

با نزدیک شدن به غروب مسجد هر لحظه شلوغ‌تر می‌شود، هزاران نفر فضای مسجد را پر می‌کنند، برای همین فریمن از سجاد می‌خواهد تا او را به مکانی آرام و بی‌سرو صدایی ببرد و برای او بگوید که چرا امام حسین (علیه السلام) برگزیده شیعیان است.

در اینجا تاریخ‌شناس شیعه داستان چگونگی به شهادت رسیدن امام حسین و 72 تن از یارانش را در صحرای کربلا برای مورگان فریمن تعریف می‌کند. او روایت عدالت‌خواهی و حق‌طلبی سیدالشهداء، چگونگی شهادت مظلومانه او و یارانش در برابر لشگر عظیم یزید و به اسارت گرفته شدن اهل بیتش را برای فریمن نقل می‌کند.

روایت جان‌گداز شهادت مظلومانه سیدالشهدا فریمن را متاثر می‌کند و او در پایان می‌گوید:

این‌ها (حسین و یارانش) همان برگزیدگان هستند. شیعیان هر ساله در عاشورا از حسین یاد می‌کنند. عزاداری و درد شیعیان در عاشورا انعکاسی از دردی است که حسین 1400 سال پیش از جانب آنان متحمل شد. حسین برگزیده‌ شیعیان است که به خاطر اعتقادات و باورهایش بدون توجه به عواقب آن ایستادگی کرد.
pejuhesh232

حجاب توریست خردسال فرانسوی

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مارس 12, 2017 11:45 pm

چادری که یک توریست فرانسوی در میدان امام اصفهان برای دخترش خریده است

Image
pejuhesh232

دو آیه منادی صلح در جهان از نظر اندیشمند مسیحی

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه مارس 20, 2017 6:51 pm

دو آیه منادی صلح در جهان از نظر اندیشمند مسیحی

به گزارش «شیعه نیوز»، نبیل لوقا بباوی، اندیشمند مصری مسیحی که در پایان همایش بین‌المللی شورای عالی امور اسلامی مصر در قاهره سخن می‌گفت، اظهار کرد: آیه 118 سوره هود: «وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ لَجَعَلَ النَّاسَ أُمَّةً وَاحِدَةً وَلَا يَزَالُونَ مُخْتَلِفِينَ: و اگر پروردگار تو مى‌خواست قطعا همه مردم را امت واحدى قرار مى‏‌داد در حالى كه پيوسته در اختلافند» و آیه 69 سوره حج: «اللَّهُ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ فِيمَا كُنْتُمْ فِيهِ تَخْتَلِفُونَ: خدا روز قيامت در مورد آنچه با يكديگر در آن اختلاف می‌کردید داورى خواهد كرد» را آیاتی برای پایان‌دادن به تمامی جنگ‌ها و درگیری‌ها در جهان دانست.

Image

وی گفت: زمانی که شریعت اسلامی را مطالعه می‌کردملإ این دو آیه را به عنوان آیاتی یافتم که توجه به آن‌ها می‌تواند پایان‌دهنده همه اختلافات و درگیری‌ها در کل جهان باشد.

بباوی اجرای پیشنهادات ارائه‌شده در همایش قاهره را خواستار شد و این همایش با صدور منشوری با عنوان «سند قاهره برای نشر صلح» که بر اهمیت استفاده بیشتر از رسانه‌های اجتماعی برای نشر فرهنگ صلح و ریشه‌کن کردن تروریسم تأکید داشت، به کار خود پایان داد.
همایش قاهره با حضور علما، مفتیان و شخصیت‌های اسلامی از 30 کشور با عنوان «نقش رهبران و تصمیم‌گیرندگان جوامع در نشر فرهنگ صلح و مقابله با تروریسم و چالش‌های آن» برگزار شد.

نبیل لوقا بباوی، استاد حقوق دانشگاه پلیس مصر و مسیحی ارتدوکس است، وی تألیفات زیادی با موضوعات اسلامی از جمله «تروریسم، یک صنعت اسلامی نیست»، «محمدِ رسول و ادعاهای دروغگویان»، «جنگ‌های پیامبر{ص}» و «زنان پیامبر و حقایق و افتراها درباره سیره و زندگینامه آنان» دارد.
pejuhesh232

شوق مردم بومي امريكاي لاتين به آيين اعلى

پستتوسط pejuhesh232 » سه شنبه آپريل 04, 2017 1:09 pm

شوق مردم بومي امريكاي لاتين به آيين اعلى

«اسلام»، «تروریسم»، «جنگ و کشتار» و «داعش» کلمه‌هایی است که بیشتر رسانه‌ها در تلاش‌اند تا با در کنار هم قرار دادنشان از آن‌ها مراعات‌النظیری برای ایجاد وحشت و دلهره در دل تمام آدم‌های دنیا بسازند. تا جایی که این روزها به خاطر کشتار وحشی‌گری های داعش با نام دین، اگر در ینگه دنیا خودتان را از پیروان دین اسلام معرفی کنید با واکنش‌ها و برخوردهای خوشایندی رو به رو نخواهید شد. در روزگاری که دنیا مسلمانان را با خشونت‌طلبی و جنگ در دنیا می‌شناسد کسانی هستند که در دورترین نقطه کره زمین در تلاش‌اند تا اسلام واقعی را فارغ از تمام فیلترهای رسانه‌ای به مردم معرفی کنند و برایشان از سیره پیامبر مهربانی‌ها حرف بزنند. «شیخ حسین بارانی» طلبه جوانی است که این روزها مبلغ و معرف دین اسلام به مردم امریکای لاتین شده است و برایشان از فرهنگ و سبک زندگی «اسلام واقعی» حرف می‌زند.

Image

برای تبلیغ به دورترین قاره رفتیم

وقتی از شیخ حسین می‌پرسیم چرا بین همه کارهای فرهنگی سراغ تبلیغ دین، آن هم در حوزه بین‌الملل رفته است با این جواب رو به می‌شویم «خوب این کار جزو آن دسته از فعالیت‌هایی است که برای به ثمر نشستن آن باید صبر زیادی کرد چون لازمه انجام آن این است که افراد هم به زبان و هم به فرهنگ و سبک زندگی مردم این کشورها آشنایی داشته باشند؛ یادگیری این علوم هم به زمان احتیاج دارد از طرف دیگر خود من هم همیشه دلم می‌خواسته کاری را انجام بدهم که بیشتر از همه نیاز به انجام آن احساس می‌شود.»

اما ورای همه این‌ها او برای انتخاب «آمریکا لاتین» دلیل دیگری هم دارد «یکی از دلایلی که باعث می‌شد ما برای تبلیغ سراغ آمریکای لاتین و کشورهایی مثل اکوادور و نیکاراگوئه برویم طبق حرف استادمان، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین ربانی که مدیر موسسه ما هم هستند، این بود که این کشورها دورترین مناطق به ایران بودند چون حوزه تبلیغ بین‌الملل کشورهای امریکای شمالی و اروپایی نسبت به امریکای لاتین شرایط بهتری دارند برای همین هم طبیعتا در این کشورها احساس نیاز بیشتری برای این کار وجود داشت.»

می‌گفتند شما هر که را دوست نداشته باشید می‌کشید؟

کشورهای امریکای لاتین هم مثل تمام کشورهای دنیا از دیدن تصویری که داعش و گروه‌های تروریستی از اسلام ساخته‌اند بی‌بهره نبوده‌اند برای همین هم کافی است تا در ابتدای کار خودتان را به عنوان مسلمان معرفی کنید تا آن‌ها به واسطه همین تصویرهای ذهنی، نسبت به کیش و آیین شما برخوردهای مثبتی نداشته باشند اما شیخ حسین بارانی معتقد است که تمام این برخوردهای منفی و ناخوشایند از سمت مردم یک اتفاق زودگذر است چون آن‌ها به محض معاشرت کردن و فهمیدن واقعیت، همه چیز برایشان روشن می‌شود: «یادم می‌آید، زمانی که ما در نیکاراگوئه بودیم برای برگزاری یک نمایشگاه باید فضا را آماده می‌کردیم کارگرهایی هم در آنجا بودند که سازه‌ها را برای ما می‌آوردند تا اینکه یکی از کارگرهای آنجا حین کار کردن شروع کرد از اسلام بد گفتن و سوال پرسیدن که چرا آنقدر آدم می‌کشید؟ چرا آنقدر در دنیا جنگ درست می‌کنید؟ چرا هر کس که از شما نباشد او را از بین می‌برید؟ که من همان لحظه شروع کردم و گفتم که این آدم‌هایی که این کار را انجام می‌دهند مسلمان نیستند. که بعد پرسید پس چرا همه روی پرچمشان از اسلام، الله و محمد(ص) حرف می‌زنند که من برایش توضیح دادم؛ این حیله آنهاست تا دین ما را خراب کنند وگرنه دین اسلام دین مهربانی و عطوفت است تا جایی که ما در اسلام نه فقط برای حفظ جان انسان که حتی برای حفظ حقوق حیوانات هم حکم داریم به عنوان مثال اگر سگی که نجس العین است در بیابان باشد، تشنگی هم بر آن غالب باشد و شما فقط به قدر وضویتان که واجب شرعی مسلمانان است آب داشته باشید باید آن آب را به آن حیوان بدهید. حالا این دینی که حتی به فکر حقوق حیوانات هست چه طور می‌تواند آدم‌ها را بکشد و خشونت طلب باشد؟ و همین چند کلمه حرف ما به لطف خدا باعث شد تا او هم نظرش در مورد اسلام تغییر کند و هم بعدها به یکی از دوستان ما تبدیل شود.»

آن‌ها با شنیدن حقوق حیوانات در اسلام اشک می‌ریختند

اما به محض صحبت در مورد احکام اسلام درباره حیوانات، آقای بارانی برایمان از جلسه‌ای حرف می‌زند که حول محور «حقوق حیوانات»در آنجا برگزار شد جلسه‌ای که شنیدن مواضع اسلام درباره حقوق حیوانات، افراد حاضر در جلسه را نیز به وجد آورده است. «ما در جلسه‌ای حضور داشتیم که در آن افراد مختلف و از ادیان مختلف مثل دین مسیحیت و یهود هم وجود داشتند. صحبت از حقوق حیوانات که شد. وقتی من احکام اسلام را برای حاضران در آن جلسه می‌خواندم آن‌ها از شنیدنش حیرت می‌کردند و شاید باورتان نشود که حتی بعضی‌هایشان شروع کردند به اشک ریختن!»

ما از مسیحی‌ها مسیحی‌تر هستیم

«شاید برای شما جالب باشد که ما حتی وقتی با مسیحیان آنجا رو به رو می‌شدیم و شروع می‌کردیم به حرف زدن برای اینکه به آنها نشان دهیم باکسی مشکلی نداریم برایشان می‌گفتیم که ما مسلمان‌ها حتی از شما مسیحی‌ها هم مسیحی‌تر هستیم و برای مسلمان بودن باید تمام پیامبرهای پیشین را قبول داشته باشیم. می‌گفتیم ما به حضرت مسیح اعتقاد داریم و به حضرت مریم احترام می‌گذاریم از جهت دیگر خیلی از تعالیم در مسیحیت وجود دارد که ما در اسلام به آن‌ها باور داریم مثلا در «کتاب مقدس» می‌گوید شراب نخورید ما نمی‌خوریم ولی شما می‌خورید. می‌گوید گوشت خوک نخورید خیلی از شما می‌خورید ولی ما نمی‌خوریم چیزی که وجود دارد این است که تعالیم اسلام تعالیم تکمیل شده تعالیم حضرت عیسی است که به واسطه حضرت محمد برای ما فرستاده شده است.»

اما آشنا کردن مردم امریکای لاتین با دین اسلام فقط به همین جا ختم نمی‌شود تا جایی که شیخ حسین بارانی در این باره به ما می‌گوید که آنها برای ایجاد صلح و دوستی با مردم و مذاهب مختلف دست به کارهای متفاوتی می‌زنند. «مثلا یکی از کارهایی که در طول این مدت انجام دادیم این بود که به مناسبت‌های مختلف شروع می‌کردیم به گل خریدن و گل دادن به آدم‌ها تا جایی که روز تولد حضرت مسیح ما یک تعداد گل تهیه کردیم و رفتیم به کلیسای مسیحیان وقتی کشیش آن‌ها این صحنه را دید خوشحال شد و متعجب.»

گفتند صدها سال است که درباره شما به ما دروغ گفتند

از گفته‌های شیخ حسین بارانی برمی‌آید که آن‌ها علاوه بر انجام کارهای تبلیغی در بین مردم معمولی از سمت اقشار مختلف نیز برای ارائه اندیشه‌های اسلامی دعوت می‌شوند. وجود چنین محفل‌هایی هم فرصت خوبی است تا آن‌ها به همین واسطه از صلح‌طلبی و مهربانی دین اسلام حرف بزنند. «چند وقت پیش در یکی از دانشگاه‌های آنجا از ما دعوت شد تا در همایشی شرکت کنیم که موضوع اصلی آن"صلح" بود. در این همایش هم نماینده ادیان، اساتید و حقوق‌دان‌ها نیز حضور داشتند من برای ارائه مطلب در این جلسه هیچ متنی را کامل‌تر از نامه مقام معظم رهبری به جوانان پیدا نکردم برای همین هم آنجا نه خودم که از یکی از کشیش‌های مسیحی خواستم تا این نامه را برای همه بخواند شاید باورتان نشود تمام آن‌ها از شنیدن این متن احساس شعف کردند، بعد هم شروع به خواندن برخی از آیات و روایات با موضوع جایگاه و ارزش مخلوقات کردم آن‌ها آن‌قدر مجذوب این کلمات نورانی شده بودند که با کلماتی به تائید و تحسین می‌پرداختند تا جایی که بعد از این نامه یکی دیگر از کشیش‌های بزرگ مسیحی آمد بالا و گفت که بعد از شنیدن این گفته‌های پیامبر اسلام یقین کردم که صدها سال است که دارند درباره اسلام به ما دروغ می‌گویند. مگر می‌شود دینی که پیامبرش می‌گوید "یک ساعت زندگی در عدالت بهتر از ۷۰ سال عبادت است" پیروان این دین تروریست باشند؟ بعد از آن هم از ما خواست تا در دنیا کمپینی برای معرفی اسلام واقعی راه بیندازیم.»

خیال می‌کردند ما زنان را کتک می‌زنیم

وقتی از آقای بارانی درباره چرایی و چگونگی کارشان و آشنا کردن مردم با اسلام حرف می‌زنیم او برایمان می‌گوید که آن‌ها برای انجام این کار با توجه به خلا تئوری هایی که در غرب وجود دارد به جای حرف زدن درباره احکام شرعی از چیزهایی حرف می‌زنند که مورد نیاز آن‌ها باشد. «برای همین ما به آن‌ها می‌گوییم اگر شما دنبال این هستید که بهتر و قشنگ‌تر زندگی کنید ما شیوه درست زندگی کردن را در اختیارتان می‌گذاریم چون ما در دینمان آدم‌هایی را داریم که آن‌ها شیوه درست زندگی کردن را یادمان داده‌اند.خیلی از آن‌ها وقتی سراغ ما می‌آیند دنبال این هستند که چه کار کنند که زندگی و خانواده بهتری داشته باشند چه طور با زن یا شوهرشان رفتار کنند تا همسرشان نسبت به زندگی‌شان متعهدتر باشد مثلا یادم می‌آید یکی از اتفاقاتی که ما با آن رو به رو بودیم این بود که تصور بیشتر آن‌ها از نحوه برخورد مسلمانان با زنان این بود که آن‌ها فکر می‌کردند که مردان هر روز زن‌ها را کتک می‌زنند یا آن‌ها را در خانه حبس می‌کنند اما برای برطرف کردن این نگاه کافی بود تا به حرف پیامبر اشاره کنیم که می‌گوید مردها در خانه باید با زن مثل گل برخورد کنند.»

مردم اینجا تشنه دانستن درباره اسلام هستند

«روزی در یکی از مراسم‌ها مرد جوانی به سراغ ما آمد و از ما پرسید که روی تابلو چه نوشته‌ایم ما هم برای او توضیح دادیم که این همان "خوش آمد" اسپانیولی است بعد هم که داخل آمد از او دعوت کردیم تا از کتاب‌هایمان دیدن کند که اتفاقا او از یکی از کتاب‌ها خوشش آمد و شروع کرد به خواندن موقع نماز که رسید خواستیم نماز بخوانیم او گفت من هم می‌خوانم شما هر کاری انجام بدهید من هم انجام می‌دهم ما هم شروع کردیم به خواندن، بعد از نماز مکبر برایمان تعریف می‌کرد که او هر کاری ما می‌کردیم انجام می‌داد ولی از خواندن آن کتاب دست برنمی‌داشت طوری که در حالت قیام کتاب می‌خواند، رکوع می‌رفتیم او هم رکوع می‌رفت ولی باز کتاب را می‌خواند و ورق می‌زد.»شیخ حسین بارانی می‌گوید که یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌هایی که آدم‌های آنجا در برخورد با آموزه‌های اسلامی دارند این است که آن‌ها تشنه دانستن هستند برای همین هم بزرگ‌ترین حسنی که در برخورد با دین اسلام پیدا می‌کنند، اول منطق و عقلی است که در آن وجود دارد و دومین ویژگی آن مهربانی‌ای است که در آموزه‌های دین ما نمود دارد همین هم باعث شده تا آن‌ها وقتی اسلام را پذیرفتند با تمام وجودشان پای آن بایستند حتی اگر این اتفاق باعث بشود که شرایط زندگی برایشان سخت‌تر از گذشته باشد. «ما روزی دریکی از همین کشورها جلسه‌ای داشتیم که قرار بود در آن درباره حجاب و فلسفه آن در اسلام حرف بزنیم که در آن مراسم یک خانم هم حضور داشت بعد از چند وقت من دریکی از شبکه‌های مجازی این خانم را دیدم که حجاب دارد از او پرسیدم تو مگر مسلمان شدی؟ او هم گفت همان یک جلسه برای من کافی بود تا بیشتر تحقیق کنم و بعد اسلام را بپذیرم.»

کتاب‌های ما نباشد از کتاب‌های وهابیت استفاده می‌کنند

آقای بارانی می‌گوید که یکی از بزرگترین کمبودهایی که در حوزه تبلیغ دین در بخش بین‌الملل برایشان وجود دارد این است که آن‌ها با کمبود فعالیت‌های قرآنی و کتاب مواجه هستند علی‌الخصوص «قرآن» تا جایی که او تعریف می‌کند که در نمایشگاه‌هایی که در این کشورها برگزار کرده‌اند، قرآن پرفروش‌ترین کتاب آنجا بوده و بیشتر مردم برای خواندن، از آن استقبال زیادی کرده‌اند: «کاش شرایطی فراهم بشود که خیّرهایی وجود داشته باشند که مثلاً حاضر باشند هزینه تهیه کتاب برای مردم اینجا را فراهم کنند تا ما آن را در اختیار آن‌ها بگذاریم چون در این کشورها ترجمه قرآن و تفسیر به زبان اسپانیولی و پرتغالی خیلی کم است و ما هرقدر که اینجا فعالیت بکنیم و برای گرایش مردم به دین اسلام تلاش کنیم و آن‌ها هم علاقه پیدا کنند و بخواهند سراغ تحقیق بروند اگر کتاب مرجع مناسب پیدا نکنند به سراغ کتاب‌های مرجع وهابیت می‌روند؛ وهابیتی که ما اصلاً آن را از اسلام نمی‌دانیم.»
pejuhesh232

واکنش نخست وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن

پستتوسط pejuhesh232 » دوشنبه آپريل 17, 2017 7:03 pm

واکنش نخست وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در واکنش به جسارت به ساحت قرآن کریم، تعصب ضد اسلام را محکوم کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایلنا، گروهی در دانشگاه «انتاریو» کانادا در واکنش به تصمیم مدارس دولتی منطقه پیل این کشور مبنی بر اجازه اقامه نماز جمعه به دانش‌آموزان مسلمان، به ساحت قرآن کریم جسارت کرده‌اند.

«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در واکنش به هتک حرمت قرآن در دانشگاه اونتاریو گفت: «باید با قاطعیت در مقابل تعصب بایستیم».

وی افزود: «دولت تلاش می کند تا به شهروندان کانادایی بفهماند که احترام به همسایگان راهی است که کشور کانادا اکنون نیاز دارد در مسیر آن حرکت کند».

جاستین ترودو در ادامه بر ضرورت احترام و کمک به دیگران تأکید کرد و گفت: «این مسئله در ترکیب ژنتیکی ما وجود دارد».

این حادثه در زمانی رخ داد که مجلس عوام کانادا نیز قانونی را تصویب کرد که به موجب آن «اسلام هراسی» و همه شکل های نژادپرستی و تبعیض مذهبی سازمان یافته در این کشور را محکوم و ممنوع اعلام کرد.

هیئت مدرسه ای منطقه پیل، منطقه ای آموزشی متشکل از 230 مدرسه در منطقه پیل در انتاریوی کانادا است که به حدود 155٬000 دانش آموز از کودکستان تا پایه 12 خدمات ارائه می دهد.
pejuhesh232

رئیس‌جمهور اتریش: برای مقابله با اسلام هراسی همه زنان روسری

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه مه 12, 2017 5:14 pm

رئیس‌جمهور اتریش: برای مقابله با اسلام هراسی همه زنان روسری بپوشند

رئیس جمهوری اتریش با بیان اینکه زنان حق دارند هرگونه که دوست دارند لباس بپوشند پیشنهاد داد برای مقابله با اسلام هراسی همه زنان روسری بپوشند.
به گزارش مشرق به نقل از واشنگتن پست، الکساندر فن در بیلن رئیس جمهوری اتریش با اشاره به اینکه زنان حق دارند روسری بپوشند پیشنهاد کرد که همه زنان باید برای مقابله با اسلام هراسی این کار را انجام دهند.

وی که در مقر اتحادیه اروپا در وین و در حضور دانشجویان سخنرانی میکرد گفت: من معتقدم که زنان حق دارند هرگونه که دوست دارند لباس بپوشند و اگر اسلام هراسی همینگونه ادامه پیدا کند روزی میرسد که ما از همه زنان بخواهیم برای مقابله با اسلام هراسی همه روسری بپوشند.
حجاب اسلامی یکی از موضوعات بحث برانگیز در کشورهای اروپایی است.

اظهارات رئیس جمهوری اتریش درحالی مطرح میشود که بعضی از این کشورها مخالف پوشیدن روسری و یا روبنده توسط زنان مسلمان هستند
pejuhesh232

قبليبعدي

بازگشت به برای آئین اعلی

Aelaa.Net