ماهنامه اردوی 65 سلامت - صفر 1437

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه دسامبر 06, 2015 12:21 am

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوی 65 سلامت

گام هشتم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه صفر 1437

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه ژانويه 03, 2016 12:27 am

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در طب اصیل و کهن و اسلامی رکن اصلی معالجات "دفع زواید و سمومات از بدن" بوده است.

از آنجا که کبد پالایشگاه خون و بدن است و در دفع مواد زائد و سمومات بدن نقش بسیار مهم و عمده ایی بعهده دارد؛ پاکسازی آن کلید اصلی درمان اکثر بیماریهاست.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه به بیان گزارشات و اظهارات این سلامتجویان که به نتایج مورد نظر دست یافته اند می پردازیم.

سلامتجوی با شناسه طبی:010269001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بوده اند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 60 عدد سنگ در محل کلینیک و 80 عدد در منزل که هم درشت و هم ریز بوده به رنگ سبز تیره و روشن و نرم
تغییرات حاصله بعد اردو: خواب آلودگی و بی حالی برطرف شده، کم حوصلگی و عصبانیت رفع شده، سنگینی معده برطرف شده، سفیدی چشم شفاف تر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در حین اجرای مرحله مقدماتی حالت خواب آلودگی و خستگی مفرطم برطرف شده و حالت سبکی پیدا کردم. در روز اصلی هم دفع سنگ داشتم و احساس سبکی خوبی دارم. خوردن بعضی بایسته های اردو را خیلی دوست داشتم و تصمیم دارم بعد از موخراتی نیز به خوردن این میزان مواد خوراکی خوب آفریده خدا ادامه دهم. همچنین قبل از اردو آب بسیار کم میخوردم حتی در صورت تشنگی مصرف نمی کردم اما در این دوره اجرای پیراستن 9 برایم خیلی خوب بود و تصمیم به رعایتش دارم. به علت لینت خوبی که با مصرف دو بایسته اردو داشتم و احساس دفع کامل پیدا کردم به این دو مورد نیز ان شا ءالله ادامه میدهم.
قبل اردو مکرر دیده بودم افراد با شرکت در گام هشتم سنگ های زیاد و مختلفی دفع می نمایند و مطمئن به نتایج موفق آن بودم و خیلی تمایل به شرکت و دفع سنگ داشتم. دوره اول شرکت در اردو با دیدن سنگ های کبدی خیلی خوشحال شدم و با دیدن سنگ هایم احساس رضایت و خوشنودی زیادی داشتم و حس میکنم کبدم از این سنگ ها پاک شده.
الحمدلله توانستم برنامه مقدماتی را به خوبی رعایت کنم و بهره خوبی از اردو ببرم به خصوص مصرف برخی بایسته ها و نسخه های درمانی توصیه شده اردو برای حالاتم بسیار موثر بود و نسبت به ادامه مصرف این موارد علاقه مند هستم. قبل از اردو دچار خواب آلودگی، خستگی های مفرط و کسالت بودم ولی با مصرف مواد مقدماتی در هفته دوم همه این موارد برطرف شد و سبکی خوبی را احساس کردم. بنده همراه خانواده شرکت کردم. آثار برنامه و تغییرات مثبتی که رخ داد شهودا در خود و اعضای خانواده ام دیدم و متوجه شدم همگی نیازمندیم به اجرای برنامه ء دوره مقدماتی ادامه بدهیم که ان شا ءالله این آثار و حال خوب پایدار بماند.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010244003
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بوده اند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 40 عدد سنگ ریز و سیاه در محل اردو دفع داشتند.
تغییرات حاصله بعد اردو: خستگی و خواب آلودگی از بین رفته، خواب رفتگی دست برطرف شده، قلب درد رفع شده، معده درد کمتر شده، سفیدی چشم شفاف تر شده.
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: دچار خستگی مفرط بودم و دستانم خیلی خواب می رفت. گاهی احساس قلب درد داشتم. خیلی خواب آلوده بودم. با اجرای اردو و گذشت چند روز خیلی از حالت هایم برطرف شد و احساس سبکی و سرحالی پیدا کردم. تجربه جالب من در این اردو از آب کرفس بود (که در فصل بعدی آورده شده). استفاده از آموزه های اردو اثرش اینقدر برایم باور پذیر و حتمی است که احتیاج به گذراندن دوره و کسب تجربه ندارم اما در این دوره تجربه آب کرفس و اینکه آن را بنا به منطقه ای که در آن زندگی میکنیم و آبش دچار مشکل است با اینکه من سالهاست از آب تایید شده استفاده می کنم؛ اما این تجربه می گوید که باید در زندگی کاربردیش کنم. همچنین تجربه روش طبخ پخته خشک در این اردو خیلی مفید و کاربردی بود.
این اردو مثل همیشه دستاوردهای زیادی برایم داشت. با اینکه با بیشتر این اموزه ها از قبل اشنا بودم و در زندگی بکار گرفته بودم و بهره های زیادی برده بودم اما در این اردو هم باعث شد که ناراحتی هایم مثل گرگرفتگی، سنگینی، خواب الودگی که همه اطبا ان را با دوران شروع یائسگی مربوط می کردند بکلی برطرف شود. همچنین در این اردو خانوداه را با روش پخته خشک اشنا کردم و این خود موهبتی شد که این روش جایگزین روشهای دیگر شود و همچنین معجزه اب کرفس را در اتفاقی که افتاد مشاهده و تشویق به استفاده روزانه از این نوشیدنی معجزه گر شدم.

سلامتجوی با شناسه طبی:010242004
تعداد سنگ دفع شده از کبد: دفع سنگ به شکل باقیمانده های سبز رنگ از دستگاه گوارش و لجن داشتند
تغییرات حاصله بعد اردو: میزان خستگی کمتر شده، لکه های زرد سفیدی چشم کمرنگ شده، بار زرد در ریشه زبان کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا چندین دوره در اردوهای سلامت شرکت کرده ام. قبل از شرکت در اردو خیلی دچار رخوت بودم ولی با اجرای این اردو هر چه گذشته بیشتر احساس سبکی می کنم بطور مثال خیلی روزها احساس خستگی مفرط می کردم ولی در مدت اجرای اردو این حالم خوب شده است. خواب الودگی ام بهتر شده است و احساس تازگی بیشتری می کنم. سمت راست شکمم در ناحیه کبد قبلا مثل سنگ بود و درد می کرد ولی در حال حاضر این حالت کاملا از بین رفته است. اجرای این اردو مانند اردوهای قبل باعث شادابی و سرحالیم شده. همچنین باعث شده سنگینی سمت راست شکمم از بین برود چون قبلا سمت راست شکمم در ناحیه کبد احساس درد و سنگینی می کردم. در اردوهای قبلی با سنگهای کبد اشنا شده بودم. در این اردو بیشتر بصورت رسوبات از من دفع شد.

سلامتجوی با شناسه طبی:010243002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1012 عدد سنگ به رنگ سبز روشن و تیره و در اندازه ریز + پوسته در محل اردو دفع داشته اند.
تغییرات حاصله بعد اردو: لکه های روی دست کمرنگ شده و از بین رفته، سفیدی چشم شفاف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا در گام دوم و گام هشتم شرکت کرده ام. در اردوی قبلی گام هشتم هم سنگ دفع کردم. الان با شرکت در این اردو لکه های قهوه ای رنگ روی دستم خیلی کم رنگ شده و از بین رفته اند. من از یک طرف خوشحالم که از همه سلامتجوها بیشتر سنگهایم دفع شد ولی از طرفی هم نگرانم که چطور کبد و مجاری آن اینهمه سنگ و رسوب گرفته؟!! و این یک هشدار است. برنامه های اردو خوب بود و باعث می شود که کمی به خود اهمیت داده و از غذاهای مصرفی که معمولا پخته خواری و مصرف گوشت قرمز زیاد و سایر عادتهای غذایی که بار اضافه به بدن خصوصا کبد تحمیل می کند دور شدیم.

سلامتجوی با شناسه طبی:010251009
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 23 عدد سنگ ریز + مقدار زیادی رسوبات در محل اردو دفع داشته اند
تغییرات حاصله بعد اردو: عادت ماهیانه در اردو باز شد درد ناحیه کبد کاملا برطرف شد، سفیدی چشم شفاف شده، دانه های قرمز نوک زبان کمرنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اردوی مفیدی بود و برای من فوایدی داشت من جمله اینکه کمردردم بهتر شد و عادت ماهیانه ام که قطع شده بود باز شد. در این اردو دفع سنگ داشتم و این تجربه خوبی بود. البته در اردوی قبلی که شرکت کردم هم دفع سنگ بیشتری داشتم و با موضوع سنگهای کبد اشنا شده بودم.

سلامتجوی با شناسه طبی:010241003
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 40 عدد سنگ سبز نرم در محل کلینیک و 6 عدد در منزل دفع داشته اند
تغییرات حاصله بعد اردو: درد استخوان ها کمتر شده، ضعف بدن کمتر شده، اضطراب خیلی کمتر شده، یبوست برطرف شده، کدورت سفیدی چشم و لکه های زرد پر رنگ کمرنگ شده، بار زبان کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سابقه حضور در چندین اردو و گام سلامت را قبلا داشته ام و امروز هم نزد متصدی پذیرش اردوها برای اردوی بعدی ثبت نام کردم. برنامه مقدماتی اردو را به خوبی را رعایت کردم که باعث سبکیم شده و راحت تنفس میکنم. قبل از اردو یبوست داشتم که خیلی بهتر شد. در این اردو دفع سنگ داشتم. پوست صورتم خیلی روشن و خوب شده. در اردوهای قبلی هم دفع سنگ داشتم و کاملا آشنا بودم . در این اردو بیشتر از دفعات قبل دفع سنگ داشتم. الان دیگر بعد از چند اردو به برنامه هایی که در اردوهای سلامت آموزش داده می شود و اجرا می گردد اهمیت میدهم خصوصا پیراستن 9.

سلامتجوی با شناسه طبی:010231001
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 120 عدد سنگ سبز تیره و روشن کوچک و بزرگ نرم در محل اردو دفع داشته اند.
تغییرات حاصله بعد اردو: درد قتق قطع شده، نوسان فشار خیلی کمتر شده، سفیدی چشم شفاف تر و لکه های زرد کمرنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: درد ناشی از فتق که از قبل داشته ام زیاد بود ولی از روزهای هفتم به بعد کلا بهبود پیدا کردم و اکنون هم ندارم. فکر کنم ان شاءالله بعد از اردو خیلی موارد اردو را رعایت کنم و برای تشویق دیگران اقدم کنم و شعاری باشد تا پایان عمرم. من خیلی کم آب می خورم. تصمیم گرفته ام بعد از این روش آب خوری اردو را ادامه دهم. با موضوع سنگهای کبد اشنایی کمی داشتم؛ فقط حد شنیدن از دیگران. چون بار اول بود که در اردو شرکت می کردم. در محل اردو عکس انها را دیدم و با توضیحاتی که برایم داده شد با خصوصیات آنها اشنا شدم. در اردو هم خودم دفع سنگ داشتم و بصورت سنگ های درشت و ریز بودند. احساس می کنم خیلی سبک شده ام. دیگران می گویند رنگ چهره ات باز شده. امیدوارم فشارخونم هم متعادل شود و بطور کلی از مشکلات جسمی من کاسته شده باشد. همیشه دعاگوی مرکز طب جامع به خاطر برگزاری این اردوها هستم و در پایان از تمامی عزیزانی که همراه ما بودند و زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می کنم و برای یکایک انها آرزوی سلامتی می کنم و امیدوارم بتوانم ذره ای از زحمات شان را جبران کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی:010263002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: تعداد 100 عدد سنگ نرم زرد رنگ ریز در محل کلینیک و 400 عدد هم در منزل دفع داشته اند
تغییرات حاصله بعد اردو: یبوست برطرف شده، خستگی بدن تا حدود زیادی برطرف شده و انرژی خوبی گرفته، درد در قسمت کف پا و دستها بهتر و خواب رفتن آنها کمتر شده، قدرت حافظه بهتر شده، احساس سرحالی دارم، عملکرد دستگاه گوارش بهتر شده، پوست صورت شفافتر و زردی گوشه چشمها کمتر شده.
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا 7 بار در اردوهای سلامت شرکت کرده ام خصوصا گام هشتم را. با شرکت در اردو خستگی بدنم تا حدود زیادی برطرف شده و انرژی خوبی گرفته ام، درد در قسمت کف پا و دستها بهتر و خواب رفتن آنها کمتر شده، قدرت حافظه ام بهتر شده، احساس سرحالی دارم. پوست صورتم شفافتر و زردی گوشه چشمهایم کمتر شده است. با اجرای برنامه های اردو عملکرد دستگاه گوارشم بهتر شده. تصمیم دارم برنامه پیراستن 9 را به روش اردو تا 40 روز ادامه دهم. همچنین الان دیگر با شرکت چندین باره در گامهای سلامت عمده نبایسته ها را از برنامه روزانه ام حذف و بسیاری از توصیه ها و بایسته های اردو را در سبک زندگیم گنجانده ام

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه ژانويه 03, 2016 12:36 am

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

اجراي گام هشتم = تصفیه کبد اختصاصي به كساني كه مشكل كبد يا نياز به پاكسازي كبد (بخاطر ابتلاء به بيماريهاى مزمن يا غلبه گرمي مزاج يا غلبه صفرا و..) دارند نداشته و عموم افراد هم؛ براى پاكسازي كبد جهت افزايش و تقويت سلامتي خويش مي توانند بكار ببرند.

از سه مرحله این گام؛ در مرحله مقدماتی و مرحله موخراتی (تکمیلی) که اصل بر خوردن مواد خوراکی و طبیعی آفریده خداست که با کم کردن بار ارگانهای دخیل در هضم و جذب مواد و دفع یکسری از سمومات بدن همچنین نرم و خرد نمودن سنگهای موجود در مجاری کبدی و صفراوی، شرایط را برای روز اصلی اردو آماده می نماید

اين عمليات هيچگونه عوارض جانبي يا دردي نداشته و براى افراد كهنسال هشتاد ساله هم اجرا شده و مشكلي نداشته است.

در روزهای اصلی هم اگر سلامتجو مزاج خیلی نامتعادل و مختلطی نداشته باشد و با متصدیان اردو ارتباط مستمر داشته و به توصیه ها توجه کرده و التزام در اجرا داشته باشد؛ هیچگونه مشکلی برای او بروز نخواهد کرد.

در این بخش ما شما را با مطالبی راجع به برنامه های اردوی گام هشتم آشنا می نماییم.

تجربه جالب من در این اردو از آب کرفس بود چون مجبور بودم آب کرفسم را یک دفعه درست کنم و طی روز مصرف کنم آب کرفس آماده شده را در پارچی میریختم که فقط با آن آب در کتری میریختم و این پارچ گچ می گرفت و هردفعه با مواد رسوب بر پارچ را تمیز میکردیم این پارچ دوباره گچ داشت و با آب کرفس که داخلش میریختم پارچ بسیار تمیز و شفاف شد و پی بردم که چگونه بدن با آب کرفس تمیز و رسوب زدایی می شود. استفاده از آموزه های اردو اثرش اینقدر برایم باور پذیر و حتمی است که احتیاج به گذراندن دوره و کسب تجربه ندارم اما در این دوره تجربه آب کرفس و اینکه آن را بنا به منطقه ای که در آن زندگی میکنیم و آبش دچار مشکل است با اینکه من سالهاست از آب تایید شده استفاده می کنیم اما در زندگی کاربردیش کنم. همچنین تجربه روش طبخ پخته خشک در این اردو خیلی مفید و کاربردی بود.
این اردو مثل همیشه دستاوردهای زیادی برایم داشت با اینکه با بیشتر این اموزه ها از قبل اشنا بودم و در زندگی بکار گرفته بودم و بهره های زیادی برده بودم اما در این اردو هم باعث شد که ناراحتی هایم مثل گرگرفتگی، سنگینی، خواب الودگی که همه اطبا ان را با دوران شروع یائسگی مربوط می کردند بکلی برطرف شود. همچنین در این اردو خانوده را با روش پخته خشک اشنا کردم و این خود موهبتی شد که این روش جایگزین روشهای دیگر شود و همچنین معجزه اب کرفس را در اتفاقی که افتاد مشاهده و تشویق به استفاده روزانه از این نوشیدنی معجزه گر شدم

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه ژانويه 03, 2016 12:41 am

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: من داوطلب شرکت در هر دو گام دوم و هشتم هستم. چطور برنامه های این دو گام را برای اجرا جمع ببندم ؟

پاسخ: در مصادف شدن اين دو برنامه پرهيزهاي گام دوم حاكم است، و مواد مصرفي مقدماتي تنها در روز پيراستن 9 ترك مي شود كه نقصي در مقدماتي ايجاد نمي كند.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه ژانويه 03, 2016 12:43 am

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

آلودگی غذایی: ۶۰دقیقه پس‌از مصرف نوشابه چه اتفاقاتی در بدن می‌افتد؟

viewtopic.php?f=13&t=616&p=53326#p53326

Image
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net