ماهنامه اردوی 61 سلامت - شوال 1436

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه سپتامبر 04, 2015 10:06 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوی 61 سلامت

اردوی یکروزه آمادگی

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه شوال سال 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه سپتامبر 04, 2015 11:04 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

عادتهای غلط غذایی که ناشی از جهل یا شهوت یا غفلت بوده؛ از قدیم سبب ابتلای انسان به بیماریها می گردیده است. روشهای ناصحیح زندگی بشر امروز، آلودگی های مصرفی و محیط، و عدم فعالیت بدنی لازم، بر مشکلات دیرینه سلامتی انسان افزوده و آنرا وسیعتر و پیچیده تر نموده است. بطوری که امروزه بیشتر آدمیان از یکی یا چند عارضه از "عوارض آسیب به پاکی و اعتدال مزاج تن و روان" رنج می برند.

اين روش تصحيحي است كه در اينجا بطور فشرده آموخته مي شود و افراد مي توانند در طول ماه تدريجا بخشهايي از آن را جزو برنامه هميشگي زندگيشان وارد كنند. اين اردو (اردوی یکروزه آمادگی) تصحيح عادات و راه و رسم صحيح را ياد گرفتن است.

اردوی يكروزه فقط يكبار و براى اولين بار براى سلامتجو اجرا مي شود آن هم براى آزمايش و آموزش اوليه در اين موضوع
و موارد اجرای بعدي اردوها براى اين افراد تنها اردوهاى گام دوم، هفتم و هشتم ووو است.

البته منظور برنامه دو روز اول نيست = كه افراد با آن، عادت مشابهشان را تصحيح مي كنند، بلکه براى آن سه روز ديگر (روزهای سوم و چهارم و پنجم) است كه عادت ندارند؛ وارد برنامه غذايي زندگی کنند و چه اينكه روزانه در تنظيم وعده هاى غذايي، آنها را تطبيق دهند؛ همانطور كه اين برنامه در ساعاتي مواد طبيعي خام سالم را دارد اينها بايد در سبد غذايی افراد وارد شود.

سلامتجوی با شناسه طبی010245001
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و شادابی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: جدول غذایی خودش یک درس بود هم با مصرف غذا به صورت حکیمانه اشنا شدیم و هم اینکه متنوع بود از انواع مزه ها و طبایع و یادگیری مقدار حداقل مصرف مواد و تنظیم طبایع انها؛ فیلمهای اموزشی و درسها نیز مفید بودند؛ و تآثیر گذار و هنوز هم در ذهنم مشغول به ان هستم فیلم اموزشی برایم خیلی جالب بود؛ طوری که به خوبی القا می کرد برای سلامتی باید سبک الوده زندگی را تغییر داد و همت کرد. در مجموع برنامه مختصر و مفید و پرفایده ای بود؛ هم فرصت خوب برای اموزش حضوری و مباحثه و مشوق یکدیگر برای اجرای برنامه و زمان یک روزه ان هم برای بسیاری مناسب بود. از زحمات همگی متشکرم

سلامتجوی با شناسه طبی 010347004
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و راحتی، احساس شادابی و انرژی .
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: نكات ارزشمند فیلم های آموزشی بسیار مفید بود در خصوص درمان سرطان و نيز احساس خيلي خوب در جمع دوستان بودن با توجه به تجربه قبلي از برخي نكات كه برايم ميسر است استفاده مي كنم. خيلي خوب بود

سلامتجوی با شناسه طبی 010371001
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و راحتی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: انجام تنقیه و داروي مسهل قبل از اردو خیلي عالي بود عملکرد آن از حدود دو ساعت بعد مصرف دارو اجابت مزاج شروع شد و شش بار تخلیه و پاکسازی انجام شد؛ و تا بحال چنین داروي موثری را تجربه نکرده بودم و در واقعه به عینه دیدم که تازه بودن و نحوه ترکیب ووو دارو چقدر موثر است در عملکرد دارو بر خلاف برخي مراکز و فروشگاههاي بیرون که این نکته ها را رعایت نمي کنند در نتیجه دارو عمل نمي کند یا ضعیف است و هم اینکه دارو براي هر کس باید بر اساس وزن و مزاج و قد ووو متفاوت باشد.در کل خوب بود. فیلم نمایش داده شده خوب بود که در آن نگرش کل نگر و روشهاي طب جامع و پاکزیستي و دوري از آلودگي ها را آموزش مي داد و درمان خصوصا سرطان را در طب جامع ممکن مي دانست. البته در صورتي که افراد خود ملتزم به تغییر سبک زندگي شان باشند نه اینکه بخواهند با مصرف یک قرص و دارو فورا معالجه شوند. نسخه همگاني و سفره سلامت هم خوب بود. اما اگر مطالب آموزشي اردو مانند نسخه همگاني براي هر اردو بیشتر باشد بهتر خواهد بود تا سلامتجو تا اردوي بعد که معلوم نیست جه زماني موفق به شرکت شود بتواند نسخه هاي بیشتري را یاد بگیرد و تجربه کند. همکاري و تلاش متصدیان و بخش هاي طبي نیز خوب و قابل تقدیر است که در زمان لازم هم به سوالات باسخ مي دادند و هم در اجراي اردو زحمت کشیدند. در پایان از مرکز محترم طب جامع و کلینیك و بخش هاي مربوطه و رابطين طبي تشکر مي نمایم؛ اجرهم علی الله الکریم

سلامتجوی با شناسه طبی 010352002
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: حین اردو اجابت مزاج راحت تر و بیشتر بود. بعد از اردو احساس سبکی و سرحالی بیشتری داشتم و در روز بعد از اردو احساس کسالت نداشتم و همین طور تمایل به خواب بعد از ناهار نداشتم. تجربه کردم اینکه تنها به مصرف غذا باید توجه داشته باشیم و برای از بین بردن بیماری ها اصلاح غذا از هر دارویی کارامد تر و مفیدتر است

سلامتجوی با شناسه طبی 010363001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبل از هرچیز کمال تشکر و قدر دانی از مدیریت آموزش و تمامی عزیزان که همراهی و آموزش و کمک کردند و همینطور از میزبانان اردو که زحمت برایشان داشتیم از مولا منه السلام خواهانیم که به همه عزیزان همراه عافیت و امنیت و محبت و معرفت علوی فاطمی روز افزون به همه ایشان عنایت فرمایند. چند اردو را شرکت کرده بودم اما این اردو اولین بار بود. وقت اردو در روز تعطیل و یک روزه بودن آن برای بنده که مشغله کاری دارم خیلی خوب بود. فایلهای تصویری مفید و همینطور فایلهای تصویری دکتر بسکی. مسهل نکته جالبترش اینکه بصورت قرص و جامد بود . الحمدلله همه چیز خوب و عالی بود .

سلامتجوی با شناسه طبی 010362001
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس نشاط و سبكى و حس خوب
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در حين اردوى 1 روزه كه نشاط و سبكى خوبي داشتم و شرايط اجابت مزاج هم بهتر شده بود و با انجام تنقيه اين موارد قويتر هم شدند. در كل تجربه خوب و لذت بخشى بود با توجه به تجربيات قبلى كه داشتم هميشه سعى بر استفاده از مواد الهى و غذاى سالم در زندكَي دارم و تنوع و طبع مواد غذايي را هم در حد توان رعايت ميكنم و خانواده و اطرافيان را هم هميشه به اين موضوعات تشويق و ترغيب مينمايم. در اخر از مركز محترم اموزش ( دامه بركاته) كه خداوند وجود با بركت و سراسر رحمتشان را در پناه خود حفظ نمايد ان شاء الله؛ كمال تشكر و قدردانى را مينمايم و براى همه تلاشكَران در عرصه اردوهاى سلامت و طب جامع توفيق و موفقيت بيش از بيش را از دركَاه مولا منه السلام مسئلت مينمايم. بهره و ثمره اى كه از اين اردوى ولو مختصر اما مفيد و مؤثر نصيب بنده حقير شد، و من الله توفيق

سلامتجوی با شناسه طبی 010347006
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و راحتی و دفع بهتر
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سابقه شرکت در اردوهای سلامتی و پیراستن را نداشته ام و این اولین اردویم بوده است. حین اردو بعد از مصرف دارو و اتمام آن کمی حالت تهوع داشتم ولی فردایش احساس عجیبی به من دست داد، احساس شادابی و انرژی و ارتباط راحتتر و بهتر با معبود. احساس فرا جسمی. اجابت مزاج نیز طبیعی و مناسب گردید. آشنایی با خام خواری و داشتن برنامه ای مشخص و اینکه می توان چگونه با خام گیاهخواری سیر شد و کسب سلامتی نمود و آشنایی با عزیزانی گرانقدر. و نیز فیلم های آموزشی بسیار مفید در خصوص درمان سرطان آنهم از دیدگاه آمریکایی ها همه جالب و بسیار مفید بود و باید برنامه ای برای آن بریزم و لازم است که ادامه یابد. ان شاءالله

سلامتجوی با شناسه طبی 010372001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: این اردو برایم بسیار مفید بود. احساس سبکی و شادابی می کنم. یکسری نکات خوب را فرا گرفتم، از جمله راجع به فواید خواراکیها با اموزش فیلم مستند "هم اکنون سرطان درمان پذیر است" متوجه شدم هر چند سرطان خطرناک است اما قابل درمان است. و اینکه باید یک تغییر در زندگی ایجاد کرد، با یک رژیم غذایی خام گیاهخواری می توان به راحتی سرطان را درمان کرد. همچنین طبق فایل اموزشی اطلاعاتی از قبیل مواردی که باعث سرطان می شود و راههای درمان ان را آموختیم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010348002
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: چشیدن تمام مزه ها و پرهیز از غذاهای مضر در زندگی تجربه خوبی است. فیلم اموزشی مفید بود و نکاتی که در آن برای جلوگیری از سرطان و درمان آن بود یادگرفتیم این برنامه اردوها باید مستمر و همیشگی باشد و برنامه مفیدی است برای امادگی.

سلامتجوی با شناسه طبی010356002
تغییرات حاصله بعد اردو: شادابی و احساس سبکی و آرامش بیشتر
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در هر اردو نسخه ای همگانی گفته می شود که تا به الان هر کدام را در زندگی بکار بردم نتایجش خوب بوده و یا خواص خیلی از موارد را نمیدانستم و بعد آشنایی الان با اشتیاق بهتری آنها را مصرف می کنم. از اینکه وقت می گذارید و پیگیر هستید در این امر، صمیمانه ممنون و متشکریم

سلامتجوی با شناسه طبی 010354003
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، ولی دارو را با تاخیر مصرف نمود.
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس شادابی و سلامتی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبل از شرکت در اردوها خیلی از نکات را نمی دانستم ولی الان سعی می کنم انها را رعایت کنم. گوش دادن فایل اخیر باعث شد که بدانم حتی برای درمان کردن بسیاری از بیماری های سخت مثل سرطان رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی بسیار موثر است و بیشتر ما خود باعث ایجاد بیماری در بدن خود و اطرافیانمان هستیم و با رعایت مواردی ساده جلوی خیلی از بیماری ها را می توان گرفت. با خواص بسیاری از موهبتهای خدا آشنا می شوم و این اردوها باعث پاکسازی تن و بدن از مواد مسموم و مضری است که استفاده می کنیم و باعث سرحال شدن و شادابی می شود. اگرچه در حین انجام اردو کمی دچار سر درد شدم ولی فردای ان احساس شادابی و سلامتی داشتم و بهتر از روزهای قبل بودم. از کسانی که برای برگزاری اردو زحمت می کشند تشکر می کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010339001
تغییرات حاصله بعد اردو: یبوست بهتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از وقتی که در اردو شرکت کردم روش تغذیه خود و خانواده را تغییر دادم با غذا و مصلح ان سردی و گرمی غذاها را رعایت می کنم. روش صحیح خوردن غذا ها، همچنین رعایت طیبات در زندگی از اول تهیه غذا و پخت ان و تا سرسفره چیزهایی که یاد گرفتم را بکار میبرم و خوشحالم که لطف خدا شامل حالم شده و توفیق پیدا کردم که در اردوهای سلامت شرکت کنم و خانواده ام از اینکه غذای سالم می خوریم خیلی خوشحالند. مثلا اگاهی در مورد فوائد نسخه همگانی 1 و 2 و سایر خوراکی های خوب آفریده خدا، که کاربرد ان را سعی میکنم در زندگی به کار ببرم و به لطف خدا و بزرگانی که زحمت می کشند برای سلامتی ما تلاش می کنند اگاهی پیداکردیم تا انجایی که می توانم همه اگاهی های خود را در زندگی به کار می برم و سپاسگزاری می کنم. از برگزار کنند گان اردو کمال تشکر را دارم و از خداوند اجر کامل برای همگان آرزو دارم .

سلامتجوی با شناسه طبی 010376001
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، ولی دارو را با تاخیر مصرف نمود.
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اردو خیلی عالی بود با شرکت در این اردو با خواص مواد خوراکی بیشتر اشنا شدم و به تجربیات و اطلاعاتم افزوده شد. مثلا بیشتر با مسهل ها و طبایع مواد خوراکی اشنا شدم. با دیدن فیلم طبی متوجه شدم که می شود سرطان را به راحتی درمان کرد و اینکه مصرف مواد غذایی با روش صحیح چقدر در زندگی ما موثر است و از سلامتی بیشتری بر خوردار خواهیم بود. باز هم دوست دارم در اردوی یکروزه شرکت کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010349001
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، دارو را با تاخیر مصرف نمود
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی، اجابت مزاج بهتر، راحتی معده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از اردو راضی بودم خیلی خوب بود. معده ام خیلی راحت تر است. اجابت مزاجم بهتر شده، احساس سبکی می کنم دوست دارم باز مصرف این خوراکیها را ادامه بدهم. در جمع دوستان خیلی خوب بود. از اینکه یک همبستگی داشتیم و همه یک نوع غذا مصرف می کردیم حس خوبی داشتم. مطالب مفید بود. قبل از این نمی دانستم سرطان درمان دارد و به این راحتی می شود سلامتی خود را بدست اورد.

سلامتجوی با شناسه طبی 010567001
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و شادابی و طراوت
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: احساس سبکی و شادابی و طراوت داشتم همیشه بعد از هر اردو که شرکت کرده ام سعیم بر این بوده که برنامه های غذایی را که معرفی میشوند در زندگی خود و همسرم قرار داده تا ان شاءالله فرهنگ صحیح پاک زیستن را عملی کرده باشم. تقریبا هر بار که آموزش جدیدی فرا گرفته ام سعی کردم در زندگیم پیاده کنم. اینکه افراد شرکت کننده همه در یک مکان با هم شروع کردیم .این دورهم بودنها برایم لذت بخش بود. دیدن فیلمهای آموزشی و تمرکز روی آن و بعد مباحثه با سلامتجویان دیگر. آشنایی با روش صحیح مصرف کردن مواد خوراکی که پیرامونمان هست در یک بازه زمانی مشخص با مقداری مشخص؛ اینها جالب و مفید است. خدا ا شکر.

سلامتجوی با شناسه طبی 010343001
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، دارو را با تاخیر مصرف نمود
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: چند بار در اردو شرکت کرده ام در منزل بسیاری از موارد پیراستنها را رعایت میکنم؛ مدتهاست که برای شرب و پخت و پز از آب چشمه طبیعی استفاده می کنم بیشتر غذاها را بخارپز میکنم. نزدیک سه سال است که از برنج سبوس دار استفاده میکنم و مواد طیب دیگر چون شکر قهوه ای، روغن کنجد، روغن زیتون. در اردوها که شرکت میکنم وقتی آموزش جدیدی را فرا میگیرم سعی میکنم تا بتوانم آنها را در زندگیم بکار ببندم مثل استفاده از مواد طیب در آشپزخانه که محل پخت است. استفاده از کنار (سدر) برای شست و شوی بدن، کمتر استفاده کردن از مواد شوینده، استفاده بیشتر از البسه با الیاف طبیعی، حفظ آرامش و داشتن وضو و همراه با ذکر هنگام طبخ و صرف غذا. دریافتم که همیشه برای خوردن نباید از غذای پخته استفاده کرد. ترکیب شایسته مواد خام نیز میتواند وعده غذایی سالم و کاملی باشد. جهت استراحت بدن و راحت کار کردن اندامها تصمیم گرفتم هر از چند مدتی در منزل پیراستنها را تکرار کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010357003
رویکرد سلامتجو نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، دارو را با تاخیر مصرف نمود.
تغییرات حاصله بعد اردو: احساس شادابی و سبکی دارم
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها:بعد از اردو احساس شادابی و سبکی دارم و از اینکه در اردو شرکت کردم راضی هستم و تصمیم دارم دوباره هم شرکت کنم. این اردو خیلی خوب بود. سعی می کنم از چیزهای طبیعی استفاده کنم. همین طور روش بینی پاک را مستمر انجام می دهم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010369002
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: یکبار در اردوی پاکسازی کبد شرکت کردم و این اردو اولین بار بود. فیلم تصویری مفید بود و من با نگاه کردن این فیلمها تصمیم گرفتم بیشتر مراقب سلامتی خود و خانواده ام باشم و ان شاءالله اینها را در زندگی خودم بیاده کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010354001
تغییرات حاصله بعد اردو: حالت سبک بودن و شادی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها:این اردو ها خیلی خوب و سازنده است. الان احساس سبکی و راحتی می کنم. این چیزهایی که در اردو یاد گرفتم بسیار عالی بود تمام انها رادر مراحل مختلف زندگی به کار خواهم برد و همه تاثیر بسزایی در زندگی ما دارد. از تمام کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند کمال تشکر را دارم برای انها ارزوی توفیقات عالی را از مولا منه السلام خواستارم .

سلامتجوی با شناسه طبی010344001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون فکر می کردم بدون نان یا مواد غذایی طبخ شده نمی شود سیر شد ولی با شرکت در این اردو دانستم چقدر خوب می شود سیر شد با مواد غذایی خام، همچنین با کیفیت بالا و بهتر و احساس سبکی و راحتی می کنم. در همه موارد زندگی در کل روز میشود این روش را به کار برد و بسیار عالی است هر مدت حدالاقل یک بار، مخصوصا تنقیه با قهوه بسیار مفیداست و در درمان بسیاری از بیماریهایی که بر اثر روشهای نادرست تغذیه ایجاد میشود موثر است. در اخر از همه دست اندر کاران و کسانی که در این زمینه برای سلامتی سلامتجویان زحمت کشیدند تشکر و قدردانی میکنم اجر و پاداش همه انها با پروردگار متعال و توفیقات روزافزون برای همگی انها را از خدای متعال خواستارم

سلامتجوی با شناسه طبی010353002
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در حین اردو کمی حالت ضعف داشتم ولی بعد اردو حالت سبک بودن و شاد داشتم .رعایت برنامه سلامت غذایی و پرهیز از غذاهای مضر که روزانه رعایت کنم .نکات مفیدی داشت از جمله اینکه چطور با بیماریهای سخت مبارزه و پیشگیری کنیم اجرای برنامه که ادامه پیدا کند مفید است و اثر خوبی دارد و باعث شادابی و سبکی می شود

سلامتجوی با شناسه طبی 010375001
تغییرات حاصله بعد اردو: اصلاح مزاج
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اردو خیلی خوب بود فکر نمی کردم این همه مواد خوراکی را می شود در یک روز مصرف کرد. فایلهای اموزشی خیلی مفید و تاثیر گذار بود و متوجه شدم با یک راهکار ساده می شود سرطان را درمان کرد. از شما تشکر می کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010385001
تغییرات حاصله بعد اردو: اصلاح وضعیت اجابت مزاج
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تجربه اردو نداشتم. اردو آموزش های خوبی داشت همچون یک وعده ی غذایی با سبزیجات درست کردن، ضرر غذا های فست فود، یادگرفتن روش خامخواری و غذاهای سالم و چیزهایی که سرطان ایجاد می کنند و یا انرا درمان می کنند، شناختن غذا های مضر، کنترل پی هاش. با این که خام گیاهخواری بود اما اکثر غذاها خوشمزه بود از اینکه این برنامه مفید را اجرا کردید متشکرم.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه سپتامبر 04, 2015 11:46 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای صحیح یا ناصحیح برنامه توسط سلامتجو

در این اردوی آمادگی یکروزه؛ جدول غذایی مربوط به پیراستن 7 و 8 خودش یک درس بود هم با مصرف غذا به صورت حکیمانه آشنا شدیم و هم اینکه متنوع بود. از انواع مزه ها و طبایع، و یادگیری مقدار حداقل مصرف مواد و تنظیم طبایع انها؛ فیلمهای آموزشی و درسها نیز مفید بودند؛ و تاثیر گذار، و هنوز هم در ذهنم مشغول به آنها هستم. فیلم آموزشی برایم خیلی جالب بود؛ طوری که به خوبی القا می کرد برای سلامتی باید سبک آلوده زندگی را تغییر داد و همت کرد.
در مجموع برنامه مختصر و مفید و پرفایده ای بود؛ هم فرصت خوب برای اموزش حضوری و مباحثه و مشوق یکدیگر برای اجرای برنامه و زمان یک روزه آن هم برای بسیاری مناسب بود. از زحمات همگی متشکرم

تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه سپتامبر 04, 2015 11:51 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: اگر سلامتجویی بخواهد در اردوی بعدی یکروزه، روز پنجم = پیراستن 9 را اجرا نماید؛ چگونه است؟ آیا این روز دارو و هزینه دارد؟

جواب: اردوی يكروزه فقط يكبار و براى اولين بار براى سلامتجو اجرا مي شود، آن هم براى آزمايش و آموزش اوليه در اين موضوع،
و موارد بعدي براى اين افراد؛ تنها اردوهاى گام دوم، هفتم و هشتم ووو است. البته در صورت آموزش و اجراى قبلي و اطمينان از اجراى دقيق برنامه بطور شخصي، مي توان فقط روز مياني = روز پنجم را كه پيراستن 9 و ابخوري است به صورت حضوري انجام داده و بقيه ايام غير حضوري انجام شود. بدين وسيله هم اردوي كامل اجرا شده و هم بخش حضوري آن يكروزه مي تواند باشد.

Image
pejuhesh231

Re: ماهنامه اردوی 61 سلامت - شوال 1436

پستتوسط pejuhesh231 » شنبه سپتامبر 05, 2015 12:04 am

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

مصرف نمک در کشور سه تا چهار برابر کشورهای همجوار است و این موضوع باعث می شود سکته در جامعه افزایش پیدا کند.

سکته علت بیش از 50 درصد مرگهای مردم ایران را به خود اختصاص داده است .

پنج میلیون نفر مردم کشور مبتلا به دیابت هستند و 50 درصد مردم ایران اضافه وزن دارند

آگاهی طبی: وزير بهداشت: اینقدر نمک نخورید!
viewtopic.php?f=13&t=604&p=52703#p52703

Image
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net