ماهنامه اردوی 59 سلامت - ماه رجب 1436

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 11:42 am

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوی 59 سلامت

اردوی یکروزه آمادگی

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه رجب سال 14356

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 12:01 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

عادتهای غلط غذایی که ناشی از جهل یا شهوت یا غفلت بوده؛ از قدیم سبب ابتلای انسان به بیماریها می گردیده است. روشهای ناصحیح زندگی بشر امروز، آلودگی های مصرفی و محیط، و عدم فعالیت بدنی لازم، بر مشکلات دیرینه سلامتی انسان افزوده و آنرا وسیعتر و پیچیده تر نموده است. بطوری که امروزه بیشتر آدمیان از یکی یا چند عارضه از "عوارض آسیب به پاکی و اعتدال مزاج تن و روان" رنج می برند.

اين روش تصحيحي است كه در اينجا بطور فشرده آموخته مي شود و افراد مي توانند در طول ماه تدريجا بخشهايي از آن را جزو برنامه هميشگي زندگيشان وارد كنند. اين اردو (گام دوم) تصحيح عادات و راه و رسم صحيح را ياد گرفتن است كه بعد از آن شخص بايد آنرا تدريجا در زندگيش وارد كند و جزو برنامه معمولش بشود؛ حال يا به همين صورت يا وسيع تر و طولاني تر، يا به صورت پراكنده و حداقل اجراى بسياری از موارد در طول برنامه هاى روز، بجاي برنامه هاى قبليش يا در كنار آن قرار گیرد.

اين اردو؛ هم تجربه عملی برنامه اى سالم است و هم آموزش روش تصحيح عادات غذايی زندگی است كه افراد بايد اينها را بعد از اردو وارد زندگيشان كنند؛ چه به صورت ماهانه نظير اينها را تكرار كنند، يا هفتگی يک روز را به نوعي از روزهاى اين برنامه اختصاص دهند.
البته منظور برنامه دو روز اول نيست = كه افراد با ان، عادت مشابهشان را تصحيح مي كنند، بلکه براى آن سه روز ديگر (روزهای سوم و چهارم و پنجم) است كه عادت ندارند؛ وارد برنامه غذايي زندگی کنند و چه اينكه روزانه در تنظيم وعده هاى غذايي، آنها را تطبيق دهند؛ همانطور كه اين برنامه در ساعاتي مواد طبيعي خام سالم را دارد اينها بايد در سبد غذايی افراد وارد شود.

سلامتجوی با شناسه طبی010245001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در این اردو؛ روز ششم = پیراستن 7 و 8 از اردوی گام دوم نه روزه، برای اجرا انتخاب شده بود. ساعت اول و دوم از برنامه 24 ساعته پیراستن 7 و 8 را در منزل اجرا کردیم و از ساعت سوم در محل اردو؛ برنامه ها طبق جدول 24 ساعته ادامه داده شد تا ساعت چهاردهم = شام، اینکه همه دور هم و با مشارکت هم یک برنامه سلامتی را اجرا کردیم خاطره و تجربه خوبی بود. من از مدتها قبل در ناحیه اندام فوقانی نزله داشتم خصوصا ترشحات پشت حلقی، در این اردو بعد مصرف مسهل انگار حس کردم تمام این نزله های سر و حلق با یکبار استفراغ از بدن من خارج شد و احساس سبکی و راحتی کردم. مالش را هم به مدت یک ساعت دریافت نمودم که برای رفع گرفتگی های بدنم خیلی خوب بود. دوست دارم که باز هم چنین اردویی برگزار شود و در آن شرکت نمایم.

سلامتجوی با شناسه طبی010258001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: این اولین باری بود که در این اردو به این شکل شرکت می کردم. خیلی خوب بود. خصوصا که داروی پاکسازی و دفع اخلاط هم داشت. من بعد دریافت داروی مسهل اخلاط، دوبار اجابت مزاج داشتم. قصد دارم بعد اردو تنقیه را هم انجام دهم که پاکسازی بدنم کاملتر انجام شود.

سلامتجوی با شناسه طبی010262001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اینکه طی یک روز با برخی برنامه های پیراستن آشنا شدیم عالی بود. ضمن اینکه فایل آموزشی گوش دادیم. فیلم طبی دیدیم. درباره طب انعکاسی و کاربرد ان اطلاعاتی بدست آوردیم. مالش خشک و معمولی دریافت کردیم. تنقیه را من یکبار قبل اردو و یکبار بعد اردو انجام دادم. اینها همه از مزایای این اردوی درمانی سلامتی بود.

سلامتجوی با شناسه طبی010237002
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در این اردو علاوه بر اجرای برنامه های پيراستن كه در زندگی روزمره ما معمول نيست ولی خاصیت پاکسازی و تصفیه بدن دارند؛ مثل پيراستن 7 و 8 و 9، برنامه هایى خاصتر هم براى پاكسازی عمومی سوء مزاج ما در نظر گرفته شده بود در قالب داروهای طبیعی آفریده خدا. در واقع ما با حضور در این اردوی یک روزه؛ هم در مباحث آموزشي با تمركز و دقت بيشتري حضور داشتیم و هم از فوايد تصفيه و پاكسازی بدن بهره مند شدیم.

سلامتجوی با شناسه طبی010241003
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: خیلی خوب بود که در این اردو چند روش پاکسازی همزمان با هم بکار گرفته شده بود مثل مسهل دفع اخلاط + پیراستنها + مالش + تنقیه و در یک برهه زمانی کوتاه و به راحتی و بدون هیچ سختی و بلکه با درکنار هم بودن و خاطره ای خوش، توانستیم از همه اینها استفاده کنیم. من بخاطر زندگی پر مشغله و پر استرسی که دارم انطور که باید و شاید نمی توانم برای پاکسازی و سلامت بدنم قدمی بردارم. ولی با حضور در این اردوها، فارغ از درگیریهای زندگی؛ هم استراحت و آرامشی دارم و هم به پاکسازی بدنم می پردازم.

سلامتجوی با شناسه طبی010252001
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من قبلا در گام دوم سلامت شرکت کرده بودم. در آن اردو ما در منزل اکثر خوراکی های ساعت به ساعت برنامه مان را آماده و مصرف می کردیم. این بار که بسیاری ساعات اردو، حضوری بود و همه ما در همان مکان اردو خوراکیهای ساعت به ساعتمان را آماده می کردیم مدیر اردو بهتر در جریان برخی ایرادات کار ما قرار می گرفت و در همان جا راهنمایی یا تذکر لازم را می دادند.

سلامتجوی با شناسه طبی010252007
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اردوی خوب و جالبی بود. غیر از خاصیت پاکسازی و سلامتی، و فراگیری دروس طب کاربردی، از ابتدا و شروع اردو، مدیر اردو ساعات آماده کردن مواد خوراکی را بین ما تقسیم کردند که هر سلامتجو در تهیه کدام ماده خوراکی همکاری داشته باشد خصوصا برای آماده نمودن وعده ناهار و شام تا هم همه سلامتجویان در کارها مشارکت داشته باشند و هم اردو با نظم بیشتر و منسجم تر پیش برود که تجربه خوب و راضی کننده ای بود.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 12:22 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای برنامه

تجربه نشان می دهد در اردوها و كلا برنامه هايي كه شخص از محيط و اشتغالات زندگي روزمره فارغ است مثل اردوهاي گام هشتم؛ توجه افراد به مطالب آموزشي بيشتر از زماني است كه روزانه 2 ساعت به محل اردو مي آيند و مي روند.
لذا اردوهايي تدارك ديده شد از صبح تا شب؛ و برنامه هاي پيراستن كه در زندگي روزمره افراد متعارف نيست هر بار يكي در آن گنجانده می شود مثلا: پيراستن 7 و 8 و 9

در ضمن اجراي اردو؛ هم مطالب اموزشي متنوع از دروس عمومي طب كه دانستن آن براي همه افراد لازم است تا نمايش فيلم هاي طبي براي افراد گذاشته می شود و ضمن آن هم صحبت هايي با سلامتجويان بعد از هر مبحث آموزشي وجود دارد.

همچنین دارويي که براي تصفيه بدن مناسب است در محل اردو به سلامتجويان داده شود یا دارويي جهت دفع اخلاط در منزل.

در طول اردو هم انواع سبزيجات و ميوه جات و آبميوه با رعايت طبع و مزاج مي توانند مصرف كنند و علائم حياتي شان کنترل می شود.

به اين صورت هم در مباحث اموزشي تمركز و دقت بيشتري دارند و هم از فوايد تصفيه و پاكسازي بدن بهره مند شده اند.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 12:29 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: آیا با حضور در این برنامه باید مصرف داروهایم را قطع کنم؟

پاسخ: مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک و یا حکیم، در اردو اشکالی ندارد.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 12:40 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

امروزه خمیر دندان در اطراف هر شخصی وجود دارد، اما به راستی چه چیزی این ماده را اینقدر خاص کرده است؟
اغلب تصور می کنید که مواد محتوی یک قوطی استاندارد خمیر دندان، برای دندان ها ضروری است.
اما چرا بر روی اکثر خمیردندان ها نوشته شده : “نخورید، نبلعید و …” ؟

با برخی از مواد خطرناک موجود در خمیر دندان آشنا شوید:

آلودگی محصولات بهداشتی: مواد خطرناک موجود در خمیر دندان
viewtopic.php?f=13&t=156&p=52701#p52701

Image
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net