ماهنامه اردوی 58 سلامت - ماه رجب 1436

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 10:17 am

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوی 58 سلامت

گام هشتم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه رجب سال 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 10:35 am

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

تصوير

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در طب اصیل و کهن و اسلامی رکن اصلی معالجات "دفع زواید و سمومات از بدن" بوده است.

از آنجا که کبد پالایشگاه خون و بدن است و در دفع مواد زائد و سمومات بدن نقش بسیار مهم و عمده ایی بعهده دارد؛ پاکسازی آن کلید اصلی درمان اکثر بیماریهاست.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه به بیان گزارشات و اظهارات این سلامتجویان که به نتایج مورد نظر دست یافته اند می پردازیم.

تصوير

اردوی پنجاه و هشتم گام هشتم = تصفیه کبد

سلامتجوی با شناسه طبی 010217001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بوده اند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 600+36
تغییرات حاصله بعد اردو: بهتر شدن تنگی نفس، احساس سبکی، بهبود وضعیت اجابت مزاج لکه های چشم کمرنگ شده، بار زبان کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سومین بار است در اردوهای سلامت شرکت دارم. با شرکت در اردوهای سلامت يبوستم رفع شده. بسیاری از مواد خوراکی توصیه شده اردوهای سلامت جزو برنامه ی همیشگی ام شده. احساس خوبی دارم. ضمن اینکه در دو روز حضوری اردو؛ در جمع دوستان؛ هم از با هم بودنمان لذت می بریم و هم با یکسری مطالب طبی آشنا می شویم و هم عملا برنامه های سلامتی را اجرا می کنیم و هم به پاکسازی بدنمان از سموم نائل می شویم که همه اینها خیلی عالیست و جای شکر دارد.

سلامتجوی با شناسه طبی 010252006
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 700+500
تغییرات حاصله بعد اردو: داخل پلک صورتی پر رنگ، داخل لب صورتی پررنگ
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار دوم شرکت در گام دوم و بار چهارم حضور در گامهای سلامت است. رنگ زبان و چشم و صورتم باز شده و احساس سبکی می کنم. گام هشتم در سبک زندگیم بسیار مفید بوده و کارهایی که در گام 8 رعایت کردم سعی دارم که همیشگی در برنامه زندگیم و خانواده ام بصورت مستمر اجرا شود. آموزه های اردو برایم بسيار عالي و مفيد بوده مخصوصا فیلمهای صوتی و تصویری و فایل اموزشی خیلی مفید واقع شده و کاربرد خوبی دارد که در خانواده اجرا شود و به دیگران هم اطلاع رسانی کنیم. با موضوع سنكهاى كبدي در همین اردوهای طب جامع اشنا شدم و در اردو به طور عینی دیده ام و راضی بودم. بنده دفع سنگم بصورت شن و سنگ ریزه بود و در کل از گام هشتم بسیار راضی هستم و احساس سبکی و آرامش مطلوبی به من دست می دهد و دوست دارم دفعات مختلفی در این گام شرکت کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010269003
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 4050+100
تغییرات حاصله بعد اردو: موردی نبوده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: يك بار در اردوهای قبلی گام هشتم شرکت کرده بودم و این بار دوم بود. البته در گامهای دیگر هم حضور داشته ام. در حین اردو و بعد اجرای اردو يبوستم از بین رفت و دفعم با میزان مصرفم متناسب شد. بعنوان تجربیات موفق اردو می توانم به استفاده از طیبات و اجتناب از مصرف مواد مضر و مواد صنعتی و استفاده متعادل از لبنیات و گوشت قرمز اشاره کنم. همچنین مصرف یکسری خوراکی های بایسته اردو را سعی کرده ام در برنامه روزمره ام قرار دهم. هم در اردوي قبلي كه شركت كرده بودم و هم در این اردو سنگهای کبدی زیادی از مجاری کبدیم دفع شد و از دفع انها خوشحال شدم. خيلي برايم جالب بود که بتوانم سنگهای کبد و صفرایم را در اردو دفع کنم و ان هم با یک رزیم سالم و تقریبا ساده واقعا عالی بود. به نظر من شرکت در این اردو و بهره گیری از رژیم غذایی این اردو واقعا فوق العاده بود و من بدون داشتن مشکل حادی در اردو شرکت کردم ولی همین که دفع سنگهایم را دیدم خوشحالم که توانستم به عملکردکبدم کمک کنم و انرا پاکسازی کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010276001
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1000+703
تغییرات حاصله بعد اردو: زخمهای روی سطح دست طی دو اردوی متوالی گام هشتم برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: 5 بار تجربه شرکت در اردوها را کسب نمودم و دو اردوی اخیر گام هشتم را حضور داشتم. از تجربیات موفق من در این اردو این بود که مشكل كبدی ام برطرف شده و مقداری هم کاهش وزن داده ام؛ چون هم تستهای کبدی خیلی بالا داشتم و هم اضافه وزن زیاد. فايلهای صوتي اردو اطلاعات خیلی خوب و جالبی در این اردو به من داد اینكه متوجه شدم برخی خوراکی های افریده خدا که قبلا با آنها آشنا نبودم برای کبد ما چقدر مفید است. من قبلا چندین بار در گام هشتم شركت كرده ام و با موضوع سنگهاى كبدي اشنا شده بودم. این بار هم شرکت در این اردو خيلي خوب بود و یک استراحت برای کبدم بود. من محصل هستم و وقتی می بینم دوستان هم مدرسه ای ام چه تغذیه های ناسالمی را استفاده می کنند برای سلامتی شان نگران می شوم و به انها می گویم که می توانند با خوراکی های پر منفعت این برنامه آنها را جایگزین کنند.

سلامتجوی با شناسه طبی 010268005
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 130+100
تغییرات حاصله بعد اردو: خواب رفتگی دست و پا بهتر شده . وضعیت اجابت مزاج بهتر شده، علائم هموروئید کاملا برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: يك بار گام دوم و یک بار گام هفتم شرکت نموده ام و این بار هم در گام هشتم. اردوهای قبلی خصوصا گام هفتم در بهبود یبوستم که همیشه برایم معضلی بود و حتی باعث هموروییدم شده بود خیلی خوب بود و يبوست برطرف شده و تعداد و حجم دفع تناسب پیدا کرده. بجز بهبود یافتن عمل دفع و جذب از دیگر آثار درمانی اردوهای سلامت؛ احساس سبکی و برطرف شدن حالت خواب رفتگی اعضاء بدنم بوده است
برنامه دفع سمومات بدن با آب یکی از برنامه های اردوست که خودش به تنهایی روش پاکسازی بسیار خوبی است ضمن اینکه از سلامتجویان دیگر می شنیدم که خود این برنامه چه آثار درمانی خوبی برایشان داشته و مشکلی مثل عفونت ادراریشان را رفع کرده ضمن اینکه برای رساندن میزان اب لازم به کل اعضاء بدن هم خیلی خوب بوده است. و سایر برنامه های خوب و حساب شده ی این اردو . من از طریق اموزه های طب جامع، همچنین مشاهده تجربی دو ستان و نزدیکانم که در اردوی گام هشتم شرکت کرده بودند با موضوع سنگها و رسوبات کبدی اشنا شده بودم و با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده بودم برایم کاملا قطعی بود. الان هم در این تجربه عملی، خودم تا الان تعداد زیادی سنگ که چند تای ان درشت تر از بقیه بود دفع کردم به رنگ سبز. بعد دفع این سنگها و رسوبات و لجنهای درون کبدم احساس سبكي و سلامتي دارم و اينكه با شركت در اين برنامه به بدنم کمک کردم تا سموماتی که با عادات غلط در ان جمع شده بود دفع کنم. از نتیجه ای که از اردو چه در حین اجرای مرحله مقدماتی و چه نتیجه عینی ان که دفع سنگ بود دریافت کردم احساس خیلی خوبی دارم

سلامتجوی با شناسه طبی 010270002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1145+20
تغییرات حاصله بعد اردو: برطرف شدن سستي و خواب ألودگی، احساس سرزندگی و نشاط و سبکی، برطرف شدن یبوست، 2 کیلو کاهش وزن
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا سابقه شركت در اردوی تصفيه كبد را داشتم و اين بار دوم است كه شركت مي كنم. اجراي برنامه های مرحله مقدماتي به صورت دقیق اولین تاثیری که گذاشت این بود که احساس سبکی و آرامش خاصی داشتم به طوری که قبلا کسل بودم و حال انجام کاری را نداشتم و این مورد در اردو بهتر شد. مشکل بعدی من یبوست بود که بهبود یافت و روزانه 3 الی 4 بار با سهولت و با تناسب شد و در روز اجرای اردو که خیلی خوب بود و از روز دوم اردوی حضوری سنگ های بدنم دفع شد؛ خیلی زیادتر از اردوی اول از تجربیات موفق اردو برای من برنامه تصفیه بدن از سمومات با آب بود که خیلی روی من تاثیر گذاشت. بقیه برنامه ها هم فوق العاده خوب بود خیلی دوست داشتم. با برنامه گروه خون درمانی تا قبل از این هرگز آشنا نبودم. کلا نحوه اجرای برنامه های اردو را به گونه ای تنظیم کرده بودم که کمتر پختنی می خوردم و بیشتر میوه جات سبزیجات بود و این بسیار خوب بود و در کاهش وزن من که به آن نیاز داشتم و در سلامت ام بسیار تاثیر داشت. تصمیم دارم که حتما تا انجا که می توانم برنامه های اردو را از این به بعد هم رعایت کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010256002
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، محلول بیرنگ نوبت 6 صبح را بخاطر حالت تهوع استفراغ دیرتر مصرف نمود
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 250+200
تغییرات حاصله بعد اردو: برطرف شدن حالت تير كشيدن و احساس درد و سنگینی زیر دنده های راست، تخفیف دانه های پوستی بدن
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: دومین تجربه حضورم در گام هشتم بود. در این اردو دفع سنگ از ساعت دوازده و نیم شب شروع شد و سنگهای بسیاری دفع شد و نتیجه بسیار خوب بود .در اردوي اول كه سه سال پيش شرکت داشتم سنگهای کبد را دیده بودم و تا قبل از آن چون چنین چیزی را ندیده و نشنیده بودم باورم نمی شد که به این راحتی اینقدر سنگ دفع شود. کلا همه چیز به نحو احسن برگزار شد و از همه دست اندرکاران برنامه تشکر می کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010259003
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 30+4
تغییرات حاصله بعد اردو: کمرنگ تر شدن لکه های صورت، برطرف شدن درد در ناحیه ی کبد، بهبود وضعیت اجابت مزاج
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من وقتی وارد اردو شدم متوجه شدم که در بین سلامتجوها تنها کسی بودم که سابقه حضور قبلی در اردوی سلامت را ندارد و بار اولم بود. قبلا از دیگران خیلی راجع به برنامه های اردوهای سلامت شنیده بودم و دوست داشتم شرکت کنم تا اینکه بالاخره این بار خدا را شکر با عزم جدی تر خودم، شرایط فراهم شد. مهمترین تغییر ایجاد شده در اردو را تغيير در تفکر و نگرشم می دانم و امیدوارم ادامه دار باشد. اين تجربه باعث شد در جهت انتخاب تغذیه سالم بیشتر سعی کنم خاصتا که اموزه های اردو بسیار خوب و کاربردی است. با موضوع سنكهاى كبدي از طریق بستگانم که سابقه حضور در اردوی گام هشتم را داشتند مختصري اشنا بوىم ولي این اردو تجربه عملي خوبي بود و بصورت عيني سنگهای کبدی را مشاهده و ممکن دیدم

سلامتجوی با شناسه طبی 010242002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1112+3
تغییرات حاصله بعد اردو: برطرف شدن حالت مورمور پوست بدن، سبک شدن درد سیاتیک بار سفید زبان کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از آنجا که من 5 – 6 بار در برنامه اردوهای سلامت شرکت نموده ام تغییرات زیادی در برنامه زندگیم ایجاد کرده ام و خدا را شکر می کنم که با آلودگی های فراوران موجود در غذاهای بازار و آب و هوا و محیط، با این برنامه ها آشنا شدم تا بتوانم با بکار بردن آنها خودم از سلامتی خودم و خانواده ام مراقبت کنم. همیشه سعی کرده ام تغییرات ایجاد شده، محدود به حین اردو نباشد بلکه بعد اردو و خارج از اردو و در زندگی معمولم هم بکار ببرم. قبلا خیلی گوشت استفاده می کردم ولی الان سعی کرده ام از سبزیجات میوه جات صیفی جات و غلات بیشتر استفاده کنم. مدت زیادی است که دیگر از مواد کنسروی و کلا ناطیب استفاده نمی کنم. در پخت غذا تغییر ایجاد شده. همچنین در انتخاب نوع خوراکی ها در برنامه غذاییم. چندین باری که در اردو شركت كردم به عينه سنگهای کبدی را دیده ام و هر بار از نتايج مثبت ان نهایت بهره را برده ام. در روز حضوری اردو با تماشای فیلمهای آموزنده طبی بیشتر به اثرات رعایت برنامه های پاکزیستی و طیبات آگاه شدم

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 10:48 am

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای (صحیح یا ناصحیح) برنامه

اجراي گام هشتم = تصفیه کبد اختصاصي به كساني كه مشكل كبد يا نياز به پاكسازي كبد (بخاطر ابتلاء به بيماريهاى مزمن يا غلبه گرمي مزاج يا غلبه صفرا و..) دارند نداشته و عموم افراد هم؛ براى پاكسازي كبد جهت افزايش و تقويت سلامتي خويش مي توانند بكار ببرند.

سلامتجویان بعد از انجام اين برنامه؛ تفاوت محسوس در بهبودي سلامت خويش را گزارش داده اند، و افراد مبتلاء به ناراحتيهاى كبد و غلبه صفرا و عوارض آنها، بهبودي علايم را ديده اند.

برایم جالب بود که با وجودیکه مشکل خاصی را احساس نمی کردم و فقط کمی بی حال و کسل بودم؛ با شرکت در گام هشتم سلامت،بیش از 1100 عدد سنگ دفع داشتم و البته از طرفی هم این کمی نگران کننده است که با وجود اینهمه سموم و سنگها و لجنها در بدن ما و خاصتا ارگان حیاتی ما یعنی کبد، باز هم ما متوجه نمی شویم و رعایت نمی کنیم. این برنامه یک هشدار است به ما که گاهی هم به فکر کبد خود و کلا بدن خود و سلامتی خودمان باشیم.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 10:53 am

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: افراد در مورد تلخی دهان سوال پرسیده اند که گاها بعضی افراد دارند، یا سلامتجویان گام دوم و گام هشتم در پی دفع سمومات و دفع اخلاط زائد بدن ابراز می کنند.

جواب: به چنین افرادی توصیه می شود صبح ناشتا يك فنجان آب جوش را كه در آن يك ليمو ترش جهرمي فشرده شده باشد بنوشند و تا بيست دقيقه رويش چيزي نخورند. بعدا صبحانه بخورند.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه جولاي 09, 2015 11:01 am

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشي از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

در معالجه آب مرواريد طب جديد بعد از اوج پيشرفت و تجربه روش غلط جراحي؛ به روش صحيح طب كهن و اسلامى رسيد

تحقیقات محققين دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو (UCSD) و انتشار نتایج این مطالعه در مجله Nature :

viewtopic.php?f=13&t=604&p=52694#p52694

تصوير
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net