ماهنامه اردوی 57 سلامت - ماه رجب 1436

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 7:23 pm

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

تصوير

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوی 57 سلامت

گام هفتم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه رجب سال 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 7:29 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در تعالیم مکتب وحی از میان انواع خوراکهای سالم؛ بیشترین خوراک انبیاء و اوصیاء الهی علیهم السلام از بین خوراک پختنی؛ آشها معرفی شده و بر مصرف آن بسیار تاکید شده است. از این رو می بینیم که در فرهنگ تغذیه ای همه ملل جهان از دیر باز آشها جایگاه وپژه ای داشته اند و از بیشترین تنوع برخوردار است. آنچنانکه رایج ترین نوع غذای بشری محسوب می شود؛ بطوریکه از اوایل کودکی تا آخر پیری و پایان زندگانی، در بیماری و درمان و نقاهت و سلامتی، در داری و نداری، همواره مورد مصرف همگان بوده است.

آشها به سبب نحوه پخت و ماهیت همگن نهایی شان، دارای روند هضم و جذب آسانی بوده، بلکه از خاصیت آماده کننده و جدا کنندگی زوائد و سمومات بدن برخوردارند و بدن را قادر می سازند که این اخلاط فاسد را که علت العلل انواع بیماریها هستند به آسانی بیرون بریزند؛ خصوصا آشهای ترش که خواص درمانی شان برای دفع زوائد و پاکسازی بدن بیشتر است.

اردوی پنجاه و هفتم برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن و پاکسازی بدن

سلامتجوی با شناسه طبی: 010250005
تغییرات حاصله بعد اردو: یبوست بهبود یافته – کم خوابی بهتر شده – فراموشی کمی بهتر شده و پر انرژی و شاداب شده – ورم پاها خیلی کم شده – کم شدن تپش قلب لکه های زرد و هاله های خاکستری و آبی چشم کم رنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با اجرای این برنامه پاکسازی و تعدیل مزاج داشتم و نیم کیلو هم وزن کم کردم. سه دوره گام دوم و سه دوره گام هشتم شرکت کرده ام.
بعد اردو یبوستم کامل رفع شد – احساس نشاط و سبکی هنگام راه رفتن دارم – تپش قلبم کاهش پیدا کرد.
من قبلا خیلی کمتر از آش استفاده می کردم ولی معرفی آش های موجود در برنامه باعث شد انگیزه بیشتری برای تهیه آش داشته باشم و 90 در صد در زندگی خودم پیاده کردم و تصمیم دارم روزی حداقل یک بار در برنامه غذایی خود آش را قرار دهم
در این اردو متوجه شدم که سردی و گرمی در غذاها را باید رعایت کرد در صورتی که قبلا من نمی دانستم که می توان سردی غذا را با زنجبیل برطرف کرد.
در اردو با مصرف داروی مسهل حدودا 8 بار اجابت مزاج داشتم در حالیکه قبلا روزانه یک بار وبه سختی بود و اصلا تناسب نداشت الان هم با وعده های غذایی تناسب دارد و بسیار راحت و روزانه 3 بار شده.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010244001
تغییرات حاصله بعد اردو: واریس پاها بهتر شده لکه های قهوه ای کمرنگ شده بار زرد زبان کم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این اردو تعدیل نسبی وزن – اصلاح مزاج و پاکسازی را تا حدودی دست یافتم و در طول اردو 5/2 کیلو کاهش وزن ایجاد شد
اولین دوره ای است که در برنامه آش غوره شرکت نموده ام. قبلا 2 دوره گام دوم (سفره سلامت ) را شرکت کردم.
مشکلاتم همچون سوء هاضمه و واریس پاها بهبودی نسبی پیدا شد و اجابت مزاجم در اردو خیلی بهتر شد.
به مدد خدا تا حد توان قصد اجرا برنامه را دارم و اکنون نیز پرهیز کلی و نه کامل دارم و شبها آش غوره مصرف می کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010244002
تغییرات حاصله بعد اردو: سنگینی و نفخ معده خیلی کم شده و تلخی دهان تقریبا نداشته شوری و شیرینی طعم دهان خیلی کم شده و ورم بدن برطرف شده لکه خاکستری چشم برطرف و شکاف روی نوک زبان کوچک شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بنده سابقه شرکت در اردوی گام هفتم را نداشتم فقط یک دوره گام دوم (سفره سلامت) شرکت کرده بودم
این اردوی سلامت برای کسانی که می خواهند اولین بار در گامهای سلامت شرکت کنند انتخاب خوبی است
با حضور در این اردو تغییراتی حاصل شد همچون تعدیل وزن و تعدیل مزاج و نیز پاکسازی صورت گرفت و 5/2 کیلو کاهش وزن داشتم
سنگینی ونفخ معده ام خیلی کم شده و تلخی دهان را که قبلا داشتم بعد اردو تقریبا نداشتم شوری و شیرینی طعم دهان خیلی کم شده و ورم بدنم برطرف شده
آش های برنامه خیلی خوب بودند و من خیلی برنامه را دوست داشتم
تصمیم دارم که انشاالله تا 40 شب آش را بخورم و از خوردن گوشت قرمز حتی الامکان پرهیز کنم و از طیبات گوشت سفید جایگزین آن بکنم
قبل اردو اجابت مزاجم روزانه و به تعداد 1 بار و بدون تناسب بود ولی در اردو روزانه 2الی 3 بار و با سهولت شد

سلامتجوی با شناسه طبی: 010241002
تغییرات حاصله بعد اردو: یبوست کمی بهتر شده لکه های خاکستری کم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: شرکت در اردوی قبلی گام هفتم نداشتم و دفعه اول است و قبلا فقط دو دوره گام دوم (سفره سلامت) شرکت کرده بودم
در این اردو با مصرف نکردن گوشت قرمز فشارم پایین آمد بخاطر همین تصمیم به ادامه آن دارم اجابت مزاجم هم بعد اردو راحت تر و بیشتر بوده
با آشنایی با مطالب طبی این اردو دوست داشتم بیشتر راجع به موادی که منضج هستند بدانم

سلامتجوی با شناسه طبی: 010252004
تغییرات حاصله بعد اردو: ضعف پا ودرد پا خیلی بهتر شده و همچنیین خواب رفتگی دست ها خیلی خوب شده لکه های خاکستری کم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در این اردو از منافع آن یعنی تعدیل وزن وپاکسازی بدن بهره مند شدم
خواب رفتن دست و پا و کم خونی از مشکلات قبل حضور در اردو بود که در اردو خیلی بهتر شد و احساس سبکی و راحتی داشتم
برنامه این گام سلامت را دوست داشتم و از دو تا از اش های برنامه استفاده کردم خیلی خوب بود.
من خوردن آش را دوست داشتم و انشالله از این به بعد شبها به خوردن آش ادامه دهم
از دیگر نتایج خوبی که از اردو برای من حاصل شد این بود که ریزه خواری را ترک کردم و از پختنیها کمتر استفاده میکنم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010237004
تغییرات حاصله بعد اردو: زانو درد بهتر شده یبوست بین دوره بهتر شد ولی باز مثل قبل شد و گر گرفتگی کمتر شده و نفخ معده تا حدودی زیاد برطرف شد و 3 کیلو کاهش وزن داشتم زبان بدون بار
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در گامهای سلامت یک دوره گام دوم (سفره سلامت ) و یک دوره گام هشتم (تصفیه کبد ) و الان هم گام هفتم = آش غوره برای اولین بار شرکت کرده ام
خیلی عالی بود و حدودا 3 کیلو وزن کم کردم
از مشكلاتم قبل از حضور در اردو: اضافه وزن – درد زانوها – نفخ معده و گر گرفتگی بود
تغییر مشکلاتم در پی حضور در اردو این شد که: کاهش وزن پیدا کردم و درد زانوهایم بهتر شد و نفخ معده تا حدودی زیاد برطرف شد و گرگرفتگی کمتر شد
در این مدت دقیق و کامل رعایت کرده و تصمیم دارم به امید و توکل به خدا حداقل شام را با این آش ادامه دهم
البته این که با وجود میل به خوردن خیلی چیزها، فرد بتواند جلوی اشتها و در واقع هوس خوردنش را بگیرد باعث تقویت اراده می گردد.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010248004
تغییرات حاصله بعد اردو: درد زانو تا پایان اردو بهتر شد و تا حدودی از وزنم کم شد شکاف زبان خیلی کم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار اولم بود که در این اردو شرکت میکردم به نظر من برنامه راحتی بود قبلا یک دوره گام دوم شرکت کرده ام
در این اردو تعدیل وزن داشتم و پاکسازی سموم از بدنم
از مشکلاتم اضافه وزن بود که در این اردو تا حدودی از وزنم کم شد = 2 کیلو
بخاطر تاثیرات خوب مصرف آشها بر بدن سعی دارم که از آش در هنگام شب استفاده کنم
برای من بسیار جالب بود که با توجه به این که صبح وظهر وشب آش به مقدار دلخواه و زیاد خوردم وزنم کاهش پیدا کرد

سلامتجوی با شناسه طبی: 010260004
تغییرات حاصله بعد اردو: استخوان درد بهبود یافته و ترشی دهان برطرف شده ضعف پاهایم خیلی بهتر شده و لی بعضی روزها کمی دارم ولی نسبت به قبل بهتر شده لکه های زرد چشم خیلی بی رنگ و بار زبان از بین رفته و دانه های قرمز کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من در این اردو هم وزن کم کردم (2 کیلو و نیم) و هم مزاجم تغییر کرد
این اولین بار بود که در این اردو شرکت کردم البته گام دوم را تجربه داشتم
قبل اردو ترشی دهان و سرد مزاجی و استخوان درد داشتم که ترشی دهان برطرف شد و استخوان درد بهتر شد
من قبلا اصلا آش استفاده نمی کردم و شوربا نمی خوردم اما حالا شبها این برنامه را ادامه میدهم و سعی می کنم که شوربا و آش را در شبها مصرف کنم و ریزه خواری نکنم و به جای شیرینی و بیسکویت از مواد خوراکی توصیه شده در اردو استفاده کنم چون من قبلا خیلی شیرینیجات استفاده می کردم
همینطور من قبلا همیشه دلپیچه داشتم و روزانه 5 الی6 بار اجابت مزاج داشتم ولی در طول اردو عادی و خوب شد روزانه 3 الی 4 بار و بدون دل پیچه و به راحتی ومتناسب با وعده های غذایی شد

سلامتجوی با شناسه طبی: 010246008
تغییرات حاصله بعد اردو: درد طرف راست بدن کم شده زانو درد در اردو نداشتم لکه های چشم کم رنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: گام هفتم را برای اولین بار است اجرا می کنم برنامه خوب بود و من مشکلی با آن نداشتم و برنامه سختی نبود
البته قبل از این اردو در اردوی سفره سلامت و پاکسازی کبد شرکت کرده بودم
در این اردو وزنم تغییر نکرد ولی مزاجم بهتر شد
قبل اردو در اجابت مزاج مشکل داشتم که بهتر شد
سعی می کنم تا آنجا که امکان داشته باشد شبها خوردن آش را ادامه بدهم
قبلا روزانه بود ولی به سختی و بدون تناسب ولی الان به راحتی و متناسب با وعده غذایی

سلامتجوی با شناسه طبی: 010244007
تغییرات حاصله بعد اردو: ناراحتی معده خیلی بهتر شده و ترشی دهان برطرف شده - احساس نشاط و سبکی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار اولم است که در این اردو شرکت کردم اما گام دوم را یکبار حضور داشته ام
کاهش وزن داشتم و مزاجم تغییر کرده و پاکسازی سموم داشتم و 3 کیلو کاهش وزن
از مشکلاتی که قبل اردو داشتم تلخی دهان –بی حس و حالی – خواب آلودگی بود که حین و بعد اردو رفع تلخی دهان و احساس نشاط و سبکی دارم
معرفی آشهای برنامه خیلی خوبی بود چون باعث تنوع زیاد آشها شده بود
چون بعضی از مشکلاتم حل شد دوست دارم که این برنامه را ادامه دهم
کلا در این اردو اینکه توانستم نان و برنج را حذف کنم تجربه خوبی بود چون قبلا بسیار به این 2 خوراک وابسته بودم
قبلا اجابت مزاجم فقط روزانه 1 بار بود اما در این اردو خیلی بهتر شدم

تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 7:49 pm

فصل دوم: نکاتی لازم برای اجرای صحیح برنامه

گام هفتم سلامت

سلامتجو با اجرای این روش در غالب یک برنامه درمانی ساده و کوتاه مدت که اصلش هم نوعی خوراک خوردن است؛ هم سبک شدن را به آسانی تجربه می کند، هم تعدیل مزاج را براحتی موفق می شود و هم به پاکسازی اولیه و عمومی بدنش نائل می شود.
این برنامه هیچگونه عارضه ای نخواهد داشت اگر به نکاتی چند توجه داشته باشیم:
اگر چه بهترین صورت اجرای نسخه " آش غوره همراه با زنجبیل " است، اما از امتیازات این برنامه تنوع بسیار غذاهای آن است که با توجه به فراوانی انواع آشها، شخص در انتخاب نوع آش در هر وعده و هر روز آزاد است. ولذا اجرای برنامه بصورت "آش غوره معروف و متداول" محدود نبوده و می توان انواع آشها را بکار برد، و این در صورتی است که ارکان اربعه برنامه رعایت شود:
1- آش ترش و حاوی غوره و زنجبیل بودن
2- پرهیز از محذورات ترکیبی و رعایت شرایط تهیه آش
3- پرهیز از نبایسته های برنامه و رعایت بایسته های آن
4- مصرف بسیار آش در هر سه وعده غذایی بلکه در فرصتهای مابین وعده

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 7:55 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: من از قبل مشکل گوارشی و التهاب معده را دارم. آیا می توانم در برنامه شرکت کنم؟

پاسخ: كسانی كه ناراحتی گوارشی داشته اند فورا بعد غذا چيزی كه سردی آبغوره را خنثى كند مصرف كنند مثل دم كرده زنجبيل، و يا افزايش حجم زنجبيل در غذا و مراقب باشند هر گونه سردی معده، ريفلاكس و علائم ناراحتى گوارشی كه قبلا تجربه اش را داشته اند اگر اتفاق افتاد مجددا خنثى كننده آنرا مصرف كنند مثل دم كرده يا عرق آويشن.
اگر سلامتجو سابقه خونریزی گوارشی دارد از اجرای این برنامه به تنهایی پرهیز کند مگر با هماهنگی قبلی با کلینیک و بخش درمان تا ضمن بررسی های طبی و تایید توان اجرا، با نسخه های تکمیلی، ضمن اشراف و مراقبت خاص، برنامه او را مدیریت مناسب بنمایند.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 8:02 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

سخنگوی سازمان حقوق بشر ملی عراق هشدار می دهد

مافیای طبی: توليد و توزيع پوشك و نوار بهداشتي الوده به ايدز توسط اسرائيل با مارك جعلى فلسطين

viewtopic.php?f=2131&t=10121&p=52684#p52684

تصوير
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net