ماهنامه اردوی 55 سلامت - ربیع الاخر 1436

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 6:12 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين و لعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَ إِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

تصوير

ماهنامه اردوهای سلامت

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

اردوی پنجاه و پنجم؛ گام هشتم = تصفیه کبد؛ ربیع الاخر 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 6:25 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در اردوهای سلامت طب جامع؛ گامهای سلامت با استمداد از توفیق الهی و عنایت حضرت وجه اللهی و به همت و لطف و راهنماییهای مرکز علوم طب جامع در حال اجراست.
این برنامه ها تحت عنوان گامي در مسير سلامت، شامل دوازده گام است
یکی از این گامهای سلامت؛
گام هشتم = تصفیه کبد است که از یک طرف بخاطر اهمیت این ارگان حیاتی در بدن و از طرف دیگر درگیریها و ابتلائات زیاد بشر امروز به انواع و اقسام مشکلات کبدی؛ و نتایج و آثار درمانی خوبی که افراد شرکت کننده در این برنامه بدست آورده اند مورد توجه و استقبال خوبی قرار گرفته است.
کبد اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. کبد، در سالم نگه داشتن بدن نقش مهمی به‌عهده دارد. با خارج کردن آن از بدن، مرگ در عرض۲۴ ساعت اتفاق می‌افتد.

همه این مطالب یک نکته را گوشزد می کند: اهمیت حفظ سلامت این ارگان حیاتی

گام هشتم = تصفیه کبد؛ روشی ساده و کوتاه مدت است که شخص به راحتی هم به آثار و نتایج زیاد و فوق العاده ای همچون: کاهش تستهای کبدی، بهبود کبد چرب، کاهش قند خون و چربی خون، بهبود فشار خون بالا، بهبود درد معده و رفع سوزش سر دل، برطرف شدن ورم معده و روده، رفع سنگینی قفسه سینه، احساس سبکی در ناحیه زیر دنده های سمت راست و بهبود درد کبد، کاهش درد كليه و درد پهلوها، کاهش درد کمر، کاهش وزن، احساس سبکی و آرامش و شادی و شعف، احساس سرزندگی و نشاط، برطرف شدن گرگرفتگی، احساس خنکی، و کم شدن داغی کف پاها، کاهش اضطراب و دلشوره و تنش و استرسهای روحی، افزایش انرژی، انبساط در بدن، چالاکی و انجام سریع کارها، رفع احساس خواب الودگی و کسالت و تنظیم خواب، تغییر رنگ چهره و شفاف شدن چشم ها و کاهش لکه های پوستی و کاهش جوشهای صورت و کاهش رنگ سیاهی پای چشم و تاثیر بر اگزمای پوستی و کلا کاهش و رفع انواع آلرژی ها، رفع یا اصلاح یبوست، رفع مور مور شدن دستها و پاها، رفع یا کاهش سردردها، رفع خستگی عضلات و دهها تاثیر دیگر می رسد؛ و هم به پاکسازی عمومی بدن نیز نائل می شود.

در این ماهنامه ما قصد داریم شما را با نظرات و اظهارات سلامتجویان شرکت کننده در این گام نیز آشنا نماییم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010250001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری با اردو و دارو داشتند ولی در همراهی با برنامه های اردو و مصرف دارو گاها تاخیر داشتند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 113 سنگ در محل اردو
تغییرات حاصله بعد اردو: خارش برطرف شده- کمردرد و درد معده برطرف شده، زانو درد هم خیلی بهتر شده و در پیاده روی قبلا خیلی درد می گرفت ولی الان درد نمی گیرد - سفیدی چشم شفافتر شده – بار زرد زبان برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا كنون 3 بار گام هشتم شرکت کردم. سبک شده ام و لاغر، رنگ چهره ام باز شده و در قاعدگی درد نداشتم. خارشم برطرف شده - کمردرد و درد معده برطرف شده - خوراکی های مصرفی در اردو خیلی خوب بود. روی هم رفته همه برنامه عالی بود. دوست دارم برخی برنامه های غذایی اردو را در زندگی روزمره ام ادامه دهم. چون دوره های قبل بودم با سنگ کبد اشنا شده ام و چون می دانستم کبدم چرب است مطمئن بودم که دفع سنگ دارم. در این اردو هم داروها را که خوردم سنگها را دیدم. توانستم روی خودم کار کنم و جلوی نفسم را بگیرم و هر چیزی که برای بدنم ضرر دارد مصرف نکنم. کلا اردو برایم خیلی مفید بوده و حس می کنم که بدنم درحال حاضر خیلی راحت و سبک شده و امیدوارم که بتوانم بعداز اردو هم انها را رعایت کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010249001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بوده اند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 2000 سنگ در محل اردو + 500 عدد در منزل
تغییرات حاصله بعد اردو: اضافه وزن کمتر شده – لوپوس بهتر شده – رنگ صورت بهتر و شفافتر شده – بدن سبک شده - احساس بهتری دارند و سرحال بوده اند- زردی چشم کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سه مرتبه در اردو حضور داشته ام. یبوستم بهتر شده. کلا برنامه های اردو خیلی خوب بود. بخاطر اینکه همیشه سیر بودم خیلی خوب بود. خوردن اب برایم خیلی مهم بود. به نظر من اگر همان مقدارهای میوه جات سبزیجات مفید اردو را هر روز بخوریم خیلی در کم خوردن غذا کمک می کند. در اردوهای قبلی با سنگها اشنا شدم. از طریق دیدن تصاویرشان در فایل و شرکت در اردو با انها اشنا شدم. اردو برای من خیلی مفید بوده همین که باعث خوردن غذای کم شده خیلی خوب و سبک شده بودم. وقتی هم منزل رسیدم تنقیه را انجام دادم و خیلی راضی بودم. اضافه وزنم کمتر شده – لوپوسم بهتر شده – رنگ صورتم شفافتر شده – بدنم سبک شده - احساس بهتری دارم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010277001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بوده اند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 710+1200
تغییرات حاصله بعد اردو: برطرف شدن یبوست – بار زرد زبان برطرف شده - لکه های زرد رنگ برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون در گام هشتم شرکت نکرده بودم. با شرکت در اردو یبوستم برطرف شد و احساس سبکی می کنم. سعی می کنم برنامه های اردو را در زندگیم اجرا کنم تا رفع یکسری مشکلاتم مثل یبوست محدود به زمان اردو نباشد. قبلا از مادرم به طور لفظی دفع سنگ را شنیده بودم و عکس ان را دیدم و خودم هم مقداری سنگ دفع کردم. قبل از اینکه خودم سنگ دفع کنم باورم نمی شد که کبدم ستگ داشته باشد. می گفتم من که سن چندانی ندارم پس کبدم سنگ ندارد. ولی وقتی به عینه دیدم سنگ دفع کردم اول تعجب کردم و بعد خیلی خوشحال شدم. از برنامه های اردو بسیار بهره بردم. فایلهای صوتی گوش دادم و فیلمی که برایمان پخش شد همه برایم با ارزش بود و در زندگی ام بسیار کاربرد دارد.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010276001
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1405+105
تغییرات حاصله بعد اردو: کاهش وزن - وضعیت بالینی کبد بهتر شده - زخم روی دست بهتر شده و خارش پوست کمتر شده- حالت خواب الودگی بهتر و خواب کمتر شده - لکه های زردرنگ خیلی کمتر شده- بار زرد برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا سه بار در گام 8 شرکت کردم. در اردو با دیدن فیلم طبی متوجه شدم تا خودمان نخواهیم کسی نمی تواند درمانمان کند. مواد مصرفی اردو را بعدا هم ادامه می دهم. البته قبلا من شرکت کرده بودم و به اندازه کافی اطلاع از سنگها داشتم. نسبت به دفع سنگم حس خوبی داشتم چون سلامتی کبدم را بدست اورده بودم. خیلی خوب بود؛ پرستارها خیلی خوب بودند. رفتارشان عالی بود.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010255001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری با اردو و دارو داشتند ولی در مصرف دارو؛ تاخیر داشتند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 64
تغییرات حاصله بعد اردو: اطراف عنبیه چشم سفید- بار زرد زبان برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون 5 بار در اردو شرکت کرده ام. بنده یبوست ندارم اما امیدوارم خوابم بهتر شود. بعضی مواقع صبح ها بی حال بودم و کمی زمان می گذشت تا حس کار کردن پیدا می کردم. با شرکت در اردوها وابستگی ام به ان چیزهایی که نباید بخوریم خیلی کم شده. با اجرای برنامه آب، صبحها با حس سبکتر و راحت تر و زودتر بیدار می شدم. ان شاءالله برنامه مرحله مقدماتی را ادامه می دهم خوردنشان خیلی مفید و راحت است. سبزیجات در منزل بیشتر مصرف می کنم. قبل از اجرای گامهای سلامت باور بر وجود سنگ کبد نداشتم. اما در اردو اشنا شدم و دفع که داشتم دیدم سنگها را. فایلهایی که گوش می دادم خیلی خوب بود. پرستارها خیلی با محبت بودند و زحمت کشیدند. از بودن با سایر سلامتجوها استفاده کردیم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010237002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 160+50
تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود وضعیت اجابت مزاج - کاهش وزن - احساس سبکی - شفافتر شدن سفیدی چشم - بار سفید زبان تا حدود زیادی برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون جهار مرتبه گام هشتم شرکت داشته ام. ادرارم خیلی زیاد شده و بخاطر نخوردن غذاهای مختلف خیلی سبک و راحت بودم. ما چیزهایی که در لیست غذاهای اردو بود می خوردیم خیلی خوب بود. قبل از اردو ما شاید از خواص این خوراکی های خوب آفریده خدا اطلاع نداشتیم و نمی خوردیم. در اردوهای قبلی که شرکت کردم با سنگ کبد اشنا شدم و بعد اجرا و بواسطه داروهایی که خوردم دفع سنگ را عملا تجربه کردم. نتایجی که داشتم اینکه توانستم جلوی خودم را گرفته و چیزهایی که نباید بخورم نمی خوردم و این تجربه خیلی خوب بود و احساس خوبی داشتم که برای سلامتی خود می توانم جلوی خودم را بگیرم ان شاء الله در اینده هم ادامه بدهم. یک کیلو و نیم وزن کم کردم و احساس سبکی داشتم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010253003
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 247+50
تغییرات حاصله بعد اردو: کاهش وزن - لکهای زرد چشم کم و تقریبا برطرف گردیده - بار روی زبان کم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سه بار در گام هشتم بوده ام. وزنم کم شده بود حدود 1.5 کیلو کم کردم و احساس سبکی داشتم. چون برنامه پر از مواد زنده و سالم بود احساس خوشایندی داشتم و چون ملزم به رعایت بودم خوب بود و خوردن خوراکی های اردو تجربه جالبی بود و احساس گوارش خوبی داشتم و فکر می کردم معده و روده ام لای روبی می شود. خوردنی های اردو نیاز به ناهار را کاهش می داد. اعضای خانواده ما هر روز با هم خوراکی های اردو را مصرف می کردیم.
اوایل که آشنا نبودم فکر نمی کردم کبد سنگ داشته باشد ولی با تجربه های عملی ان این مسئله جا افتاد. قبل از ان در حین اردو شکل انرا در فایل تصویری گذاشته بودند. من هم دیدم و بعد دارو خوردم و من هم سنگ دفع کردم. با شرکت در اردو توانسته ام بر هوس خوردن فائق شوم - ریزه خوری ام کنترل شد - کاهش حجم غذا داشتم- عدم تمایل به غذاهای چرب و شیرین - افزایش تمایل به غذاهای طبیعی و سبزیجات و میوه جات - احساس سبکی و آرامش داشته ام - خوابم راحت و سبک شده- کنترل شکم و هوسهای ان برایم راحتتر شده – نحوه استفاده از اب و عطش به ان را یاد گرفتم- دفعیات بدنم بیشتر شده بود: ادرار عرق اجابت مزاج – کاهش وزن دادم ووو

سلامتجوی با شناسه طبی: 010239002
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 2541+500
تغییرات حاصله بعد اردو: درد کبد و کیسه صفرا بهتر شده و سنگها دفع شده، سفیدی چشم شفافتر شده، بار سفید زبان کمتر و بار زرد برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون 5 بار در اردوی گام هشتم حضور داشته ام. وزنم کم شد. سبکتر شدم. تحرک و جنب و جوشم بیشتر شده. رنگ چهره ام باز شده. خارش بدنم بر طرف شده. اجرای برنامه های اردو خوب بود. با موضوع سنگهای کبد دوره قبل که شرکت کردم آشنا شدم و با دفع آنها درد کبدم بهتر شده. فایلهایی که در اردو برای ما گذاشته شد باعث شد که میل به غذاهای نامناسب کمتر داشته باشیم. احساس سلامتی بیشتر کردم و احساس کردم که با خوردن اب نشاط بیشتری پیدا می کنم.

سلامتجوی با شناسه طبی: 010217001
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 560+15
تغییرات حاصله بعد اردو: یبوست و نفخ و ناراحتی معده بهتر شده - بار سفید زبان کمتر شده و بار زرد کاملا برطرف گردیده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اولین بار است در چنین برنامه هایی شرکت پیدا می کنم. یبوستم بهتر شده است. احساس سبکی و راحتی هم داشتم و از سبزیجات و میوه جات خیلی بیشتر استفاده کردم. خیلی از موارد را قبلا اصلا رعایت نمی کردم ولی برای اردو که رعایت کردم خیلی اثرات خوبی داشت مثلا اجرای قسمتی از گام هفتم در دل گام هشتم برای روده هایم خیلی بهتر بود. دوست دارم بسیاری از موارد را هر روز در برنامه روزانه ام استفاده کنم. من قبلا سنگ کلیه و کیسه صفرا را شنیده بودم اما اصلا با سنگ کبد اشنا نبودم و در این اردو با ان اشنا شدم و فکر نمی کردم کبد هم دارای سنگ باشد. با داروهایی که مصرف کردم و عکسها و فیلمهایی که دیدم و بعد خودمم هم همانها را دفع کردم توانستم تشخیص عینی بدهم سنگها را. برنامه های اردو خیلی مفبد و عالی بود و بسیار بهره مند شدم فایلهایی که گوش دادم و تغییراتی که در مورد روش خوردن برای ما ایجاد شد باعث شد بهتر یاد بگیرم مصرف میوه و سبزیجات را استفاده درست از انها بکنم. الان هم یبوست و نفخ و ناراحتی معده ام بهتر شده است

سلامتجوی با شناسه طبی: 010263001
رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری با اردو و دارو داشته ولی در مصرف محلول لیمو همراه نبودند
تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1000+1500
تغییرات حاصله بعد اردو: دفع کاملتر و بهتر شده - سفیدی چشم شفافتر شده – ترک زبان برطرف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: تا کنون 5 بار در گام هشتم شرکت کرده ام. احساس سبکی بیشتری داشتم و یبوستم بهتر شده. بهتر سبزیجات و میوه جات استفاده می کنم و خیلی بهتر بودم. خوراکی های اردو را که روزانه مصرف می کردم باعث شد یبوستم خیلی بهتر شود. با ابخوری که داشتم خیلی عطش روزانه داشتم و باعث می شد نسبت به قبل زیادتر آب مصرف کنم. دوست دارم بسیاری از موارد را در زندگی اجرا کنم مثل گام هفتم حداقل یک وعده در روز مصرف کنم
در اردوهای طب جامع با سنگهای کبد اشنا شدم. در حین اردو هم سلامتجویان را می دیدم که سنگ دفع می کنند. خودم هم دفع داشتم و سنگها را بطور عینی دیدم. اردو خیلی مفید و خوب بوده بهره های زیادی داشتم. همینکه توانستم ریزه خواری را کم کنم و وابستگی به غذاهایی مثل نان و برنج را بردارم احساس سبکی و راحتی داشتم. بخاطر سبک خوردن شام خوابم تنظیم شده. پوستم هم روشنتر شده و با خوردن اب بهتر از قبل شده ام چون قبلا اب مصرف نمی کردم. دفعم با سهولت شده

تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 6:34 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای صحیح یا ناصحیح برنامه

گام هشتم سلامت؛ تصفیه کبد؛ شامل سه مرحله: مقدماتی، حضوری و موخراتی (تکمیلی) است.

مرحله مقدماتی و موخراتی که تشکیل شده از یکسری خوراکی های خوب آفریده خدا؛ بصورت غیر حضوری و توسط خود سلامتجو در منزل البته با ارتباط و راهنمایی و اشراف کلینیک و همکاران اجرا می گردد.

مرحله حضوری همانگونه که نام آن گویای مطلب است؛ بصورت حضوري و در تاریخ مقرر؛ در محل اردو؛ با مراقبتهاى كلينيكی لازم؛ جهت حسن اجراى برنامه و اطمينان از اجراى دقيق آن و عدم تساهل در اجرا توسط سلامتجو بخاطر سادگي و آساني آن برگزار می شود.

اگر سلامتجو ارکان برنامه را در هر سه مرحله گام هشتم درنظر بگیرد و اشتباهاتی همچون عدم تناسب مواد، یا بکار بردن افزودنیهای ناسالم، یا تهیه به روش یا ابزارهای نامطلوب را نداشته باشد و مصرف متناسب و بجا و به اندازه های توصیه شده برنامه را ملاک اجرای خود قرار دهد (نه میل نداشتن و نخوردن و امساک و یا حتی افراط) و ارتباط مستمر با کلینیک و متصدیان طبی برقرار باشد، اجرای این برنامه هیچگونه مشکل یا عارضه ایی را در پی نخواهد داشت و کسانی هستند که چندین بار این برنامه را اجرا نموده اند و براى افراد كهنسال هشتاد ساله هم اجرا شده و مشكلي نداشته اند. ولی در صورت عدم توجه سلامتجو به این مسائل و اجرای ناصحیح؛ ممکن است مشکلاتی برای وی ایجاد گردد

من از شفاجویان قبلی طب جامع هستم. گاها در اردوهای سلامت شرکت می کنم. از آنجا که در برنامه ریزی و اجرای اردوها هم تصحیح عادات غذایی هست، هم داروهای مخصوص پاکسازی بدن و کبد، هم فیلم طبی و فایل آموزشی صوتی، هم برنامه مالش، ووو ؛ یک فرد با حضور در یک اردو از منافع زیادی بهره مند می شود و بسته به خودش می تواند استفاده های خیلی زیادی از اردو ببرد.
من بجز برنامه های اجرایی در روز اردو، وقتی به منزل برگشتم؛ از آنجا که در اردوهای قبلی با روش پاکسازی تنقیه آشنا شده بودم، اقدام به انجام تنقیه هم نمودم و آن احساس سبکی و نشاط و آن اثرات پاکسازی من دو چندان شد.

تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 6:42 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: آیا می توانم در زمان اردو؛ بعضی خوراکی ها را با بعضی دیگر با هم بخورم؟ مثلا خرما را با آب؟

پاسخ: موضوع آب خوردن به تنهايي و يا مصرف هر يك از اين اجناس به تنهايي يكي از خصوصيات اين برنامه اموزشي درماني است و اكسان تذكر اين مطلب كه توجه به اب يا هر يك از مواد مي دهد بطور مستقل
و ديگر اينكه اصل برنامه مبتني بر مصرف طبي اين موارد است، نه مصرف عاميانه رايج آن بر حسب عادت.
فاصله داشتن مصرف آب يا هر ماده ديگر با موارد ديگر به ان خاصيت طبي مي دهد، و با خوردن معمولي رطب؛ آب هم رويش؛ فرق مي كند.
يكي از نكات طبيش اين است كه وقتي آب يا هر چيز ديگر با هم خورده مي شود اينها با هم تركيب مي شوند و اثرش روي بدن كمتر به صورت مفرد و مستقل است و بيشتر اثر مركب دارد، رطب+ آب؛ سبب رفع حرارت رطب و خنثى شدن گرمي آن مي شود، و همجنين تقليل برودت و رطوبت آب، اما مصرف جداگانه اش سبب دريافت هر كدام بر حسب طبعش و خواصش

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 6:55 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (International Agency for Research on Cancer ) و انتشار مقاله IARC در زمینه شواهد و اخبار اثرات رانداپ بر سلامت انسان و محیط‌ زیست همچون:
درخودماندگی (Autism)، نقص‌های مادرزادی، بیماری سلیاک، سندروم التهابی روده، آلودگی خاک و سایر عوامل محیط‌ زیست

آلودگی کشاورزی: هشدار به مسئولین در خصوص واردات بی‌ضابطه سموم خارجی؛
مصرف علف‌کش سرطان‌زای «رانداپ» را متوقف کنید

viewtopic.php?f=13&t=160&p=52667#p52667

تصوير
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net