ماهنامه اردوی 54 سلامت - ربیع الاول 1436

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 3:35 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين

وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 54 سلامت

گام دوم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه ربیع الاول سال 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 4:06 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در کلام وحی؛ قران کریم؛ خداوند دانای حکیم تنها طیبات را بر اهل ایمان حلال فرموده و روا داشته است و آنچه ذاتش یا روش تهیه اش طیب نیست را روا ندانسته که اهل حق آنرا مصرف کنند و آنچه برای سلامت شخص مضر است به لحاظ نتیجه غیر طیبش بر ایمانیان منع شده است، همچنان که پلیدیها را بر آنها حرام فرموده است.

حیات و سلامتی و نشاط و توانمندی و موفقیت انسان، ارتباط تنگاتنگی با مصرف صحیح و بجا و کافی طیبات دارد.
مرگهای عارضی و یا بیماریها و بی نشاطی ها و ناتوانی ها و ناموفقیتی ها، ارتباط مستقیمی با مصرف غیر طیبات یا مصرف غلط و نابجا و ناکافی طیبات دارد.
بنابراین همه ما نیاز به دانستن و اجرای صحیح و دقیق برنامه مربوطه در هر دو نوع از شرایط (هم مثبت و هم منفی) داریم.

این برنامه را سفره سلامت نامیده ایم.

برنامه سفره سلامت حاوی برنامه های پیراستن است.
برنامه های پیراستن برنامه هایی است که برای پیراسته نمودن و پاکیزه کردن تن و روان بکار گرفته می شود.
نتیجه این برنامه ها؛ تصفیه و پاکسازی اجزای بدن است، بخصوص آنها که کار هضم و جذب و دفع را بعهده دارند.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه؛ به بیان گزارشات و اظهارات سلامتجویان اردوی برگزار شده در ماه ربیع الاول 1436؛ گام دوم = سفره سلامت می پردازیم که به نتایج مورد نظر دست یافته اند.

تصوير

اردوی پنجاه و چهارم ؛ گام دوم = سفره سلامت

سلامتجوی با شناسه طبی 010239005
تغییرات حاصله بعد اردو: اصلاح وضعیت اجابت مزاج، احساس سبکی و راحتی، کم شدن بار زبان
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: یبوستم در طی برنامه گام دوم برطرف شد ولی بعد از پایان ان دوباره به حالت اول باز می گردد بنابراین احساس می کنم باید تنقیه و سایر برنامه های اردو را ادامه دهم. اول مایل به انجام این کار نبودم و دید مثبتی نسبت به تنقیه نداشتم ولی وقتی توجیه شدم که علاوه بر استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی باید برای پاکسازی تنقیه را هم انجام داد این کار را انجام دادم و راضی هستم. همیشه بعد از تنقیه احساس سبکی و راحتی می کنم

سلامتجوی با شناسه طبی 010242001
تغییرات حاصله بعد اردو: کم شدن خواب رفتگی - احساس سبکی و نشاط
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این گام خواب رفتگی پاهایم کمتر شد و احساس سبکی خوبی داشتم تا قبل از اردو هیچ آگاهی نسبت به تنقیه نداشتم و واقعا جالب و کار آمد است و باعث تخلیه سموم و مواد باقی مانده در روده ها می شود چون حتی بعد از اجابت مزاج وقتی تنقیه می کردم می دیدم که باز هم دفع صورت گرفته است و باعث سبکی و نشاط می شد.

سلامتجوی با شناسه طبی 010252002
تغییرات حاصله بعد اردو: خواب رفتگی پاها و دست ها خیلی کمتر شده- استرس و دلهره کمتر شده- ناراحتی معده بهتر شده - زردی اطراف چشم کمرنگتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبل از اردو پاهایم به حدی خواب رفتگی داشت که نمی توانستم بنشینم و پاهایم زود خواب می رفت و دستهایم نیز همین طور بود. با شرکت در این گام، خواب رفتگی پاها و دست ها خیلی کمتر شده و همچنین استرس و دلهره ام هم کمتر شده و ناراحتی معده ام نیز بهتر شده است. پوستم هم روشن تر از قبل شده است. تنقیه برای من خیلی خوب بود و بعد از آن احساس سبکی و راحتی می کردم.

سلامتجوی با شناسه طبی010251002
تغییرات حاصله بعد اردو: زردی اطراف چشم کمرنگ شده - اطراف عنبیه زردی اش کاملا برطرف شده - بهبود یبوست با انجام تنقیه - خشکی چشم خیلی بهتر شده - خارش بدن کمتر شده - مخاط بینی نرمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این گام مشکل یبوستم برطرف شد ولی متاسفانه بعد از شروع به پخته خواری دوباره برگشت می کند. خشکی چشم هایم خیلی بهتر شده. قبل از این گام بنده به خاطر عمل لیزر که چندین سال قبل انجام داده بودم در طی روز یا شب چشم هایم به قدری خشک می شدند که مجبور بودم به آن مرتب آب بزنم و گاهی حس می کردم چیزی داخل چشمم رفته و خیلی حس بدی داشتم. به لطف خداوند با شرکت در این گام نسبت به قبل خیلی بهبودی پیدا کرده ام. تنقیه هم ابتدا انجامش برایم سخت بود ولی به هر نحوی بود آن را انجام می دادم و هم باعث برطرف شدن یبوست و هم باعث نشاط و برطرف شدن احساس خستگی و خواب آلودگی می شد و بعد دیگر با حس خوب این کار را انجام میدادم و حتی برای این زمان تنقیه، کتاب مطالعه می کردم.

سلامتجوی با شناسه طبی010250003
تغییرات حاصله بعد اردو: نفخ شکم خیلی بهتر شده - کلسترول که باعث گز گز شدن دست و پاهایم می شد رفع شده - خشکی مفاصل بهتر شده - سفید چشم بسیار شفافتر شده و نواحی زرد رنگ از پر رنگی به کمرنگ مبدل شده - زبان به رنگ سفید تغییر پیدا کرده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این گام نفخ شکمم خیلی بهتر شده، کلسترول بالا که باعث گز گز شدن دست و پاهایم می شد، از بین رفت و همچنین خشکی مفاصلم بهتر شده که قبلا خیلی مفاصلم صدا می کرد و الان این صدا حذف شده است. در کل خیلی عالی بود و اگر خام گیاه خواری و همچنین آب خوری به شکل عادت درآید برای همه مفید است و افراد بهره زیادی خواهند برد. قبلا هیچ وقت خوراکی های توصیه شده این برنامه را این طور مصرف نکرده بودم ولی دیدم بسیار همه خیلی عالی و خوشمزه اند. در ابتدا از تنقیه می ترسیدم چون اطلاعی از این روش نداشتم. ولی با انجام آن دیدم ذهنیات اشتباهی راجع به این روش پاکسازی دارم. الان خیلی تمایل به انجام تنقیه دارم و انجام آن برایم آسان است.

سلامتجوی با شناسه طبی010269001
تغییرات حاصله بعد اردو: زمان و شدت سردرد کمتر شده، پوست شفافتر شده،احساس سبکی و سرحالی و سلامتی، اصلاح وضعیت اجابت مزاج
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از شرکت در این گام دوم راضی هستم و خیلی علاقه مند به اجرای این برنامه هستم بخصوص که هر بار شرکت کرده ام نتایج و آثار خیلی خوبی بر رویم گذاشت و تکراری نبود برایم و سعی در اجرایش در هر ماه دارم و بیشتر برنامه ها و پیراستن ها را در زندگی ام به کار می گیرم از جمله پیراستن 6 و 7 و 8 و وعده صبحانه ام نیز مثل روال اردو می باشد و این بار که شرکت کردم سردردهایم بهتر شد و همچنین رنگ پوست صورتم روشنتر شده است از برنامه تنقیه نیز خیلی راضی بودم حس مثبتی داشتم و اثار خوبی دیدم اول اینکه احساس سبکی و سرحالی و دفع کامل و سالم بودن. با توجه به نتایجی که برایم داشت تصمیم دارم هفته ای یکبار تنقیه انجام دهم

سلامتجوی با شناسه طبی010242004
تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود وضعیت اجابت مزاج - برطرف شدن بار زبان
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار دومی است که در گام دوم سلامت شرکت می کنم و از همان بار اول که شرکت نمودم حالت چرت و خواب آلودگی ام برطرف شد و رنگ پوستم هم خیلی روشنتر از قبل شده است و بیشتر برنامه ها و پیراستن ها را در زندگی ام به کار می گیرم از جمله پیراستن 6 و 7 و 8 و وعده صبحانه ام نیز مثل روال اردو می باشد. از این گام بسیار راضی هستم و در محل کار نیز بر روی دوستانم اثر گذاشته و انها نیز مایل به اجرای این برنامه هستند و در محیط کار به جای خوردن میان وعده های کیک و شیرینی از خوراکی های این اردو استفاده می کنیم

سلامتجوی با شناسه طبی010244003
تغییرات حاصله بعد اردو: زردی چشم خیلی کمرنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا هم در گام دوم سلامت شرکت کرده بودم و پیراستن ها را در زندگی ام به کار می برم به خصوص پیراستن 6 و 7 و 8 و همچنین وعده صبحانه ام. درباره مطالب آموزشی این اردو، خیلی مطالبی که در این برنامه اموزشی یاد گرفتم برایم جدید بود مثل نسخه همگانی پنجم، استفاده صحیح از اویشن، دلالیل نفی لبنیات در سفره های غذایی و اینکه اگر چیزی نفی می شود دلیل براین نیست که مقابله با آن بوجود بیاید بلکه هدف اینست که صحیح استفاده کردن و صحیح بازخورد دادن ان را بدانیم. تنقیه هم خیلی خوب بود این دوره کاملتر از همیشه توانستم انجام دهم و با اینکه دستگاه گوارشم سالم بود و عملکردش خوب بود اما فهمیدم تنقیه فقط در موارد اختلال کار در عملکرد روزانه دستگاه گوارش = یبوست ندارد بلکه یک شستشو و سمزدایی جدای اینها انجام میدهد

سلامتجوی با شناسه طبی10242003
تغییرات حاصله بعد اردو: زردی چشم کم شده - بار زبان کاهش پیدا کرده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بنده قبلا هم در این گام دوم شرکت کرده بودم و سعی می کردم که برنامه های غذایی آن را در زندگی به کار ببرم مثلا خوردن آب را در برنامه روزانه خود گنجاندم و همچنین نسخه همگانی یک و دو و سه و چهار را مرتب استفاده می کنم. در این گام اجرای تنقیه برایم راحتر بود و بدون استرس آن را انجام می دادم.

سلامتجوی با شناسه طبی010238003
تغییرات حاصله بعد اردو: اصلاح وضعیت اجابت مزاج و رفع یبوست - کاهش زردی چشم ها
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این گام با مضرات لبنیات غیر طیب بیشتر آشنا شدم و سعی میکنم که به دیگران نیز آموزش دهم. در کل این گام برایم بسیار راحت بود و با مواد مختلف گیاهی که می شود آنرا حتی به عنوان وعده ناهار یا شام به کار برد و با اجرای روز پیراستن نهم نیز فهمیدم حتی با یک لیوان آب هم می توان ضعف خود را برطرف کرد و با نسخه همگانی 5 و خواص میوه هایی مثل گریپ فورت آشنا شدم.

سلامتجوی با شناسه طبی010265003
تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود وضع اجابت مزاج - سرحال و شاداب شدن - احساس سبکی داشتن در عین سیری - کم شدن زردی چشم ها
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار اولی است که در این گام شرکت می کنم. با شرکت در این گام وضعیت اجابت مزاجم بهتر از قبل شده و سرحال و شاداب شدن و احساس سبکی داشتن در عین سیری. تنقیه هم خیلی خوب بود و وقتی نتایج حاصل از آن را دیدم بیشتر لذت بردم.

سلامتجوی با شناسه طبی010250002
تغییرات حاصله بعد اردو: کم شدن اسید معده – بهبود وضعیت یبوست - زردی اطراف چشم بسیار کاهش یافته
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: چندمین بار است که در گام دوم شرکت می کنم؛ به خاطر اثرات خوب و سازنده ای که در نحوه تغذیه و پاکسازی بدنم داشته است. مشکلی که این بار در این اردو از بنده مرتفع گردید زیاد بودن اسید معده ام بود که مرتب احساس گرسنگی و ضعف داشتم که الان خیلی بهتر شده ام. از پیراستن ها در برنامه زندگی ام استفاده می کنم. لبنیات بازار را تا 80 درصد حذف کرده ام. از نسخه همگانی دوم به صورت قرص یا دمنوش استفاده می کنم و از فواید و آثار خوب آن بهره مند شده ام. از انجام تنقیه هم حس خوبی داشتم و بعد از اردو نیز ادامه می دهم

سلامتجوی با شناسه طبی010255002
تغییرات حاصله بعد اردو: 2 کیلو کاهش وزن، کاهش خارش پوست نسبت به یکسال پیش بدلیل عدم مصرف مواد شیمیایی و لبنیات - سفید چشم شفافتر شده - بار زبان کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در دوره گام دوم چند نکته به شرح ذیل برای اینجانب مفید و اثر بخش بود 1- بکار گرفتن یک برنامه زمانی در تغذیه بعبارتی نظم در تغذیه 2 - دسته بندی تغذیه به گروههایی که در روزهای اردو وجود داشت براساس طریقه یک پاکسازی ساده ولی مفید برای بدن از غلیظ و سنگین به رقیق و سبک و اینکه می توان بصورت جدا و تکی هم در برنامه روزمره مان بکار ببریم. 3- برنامه صبحگاهی که بطور کامل در حال ادامه دادن هستم و به یاری خدا ادامه می دهم.
Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 4:10 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

نگاه صحیح به گام دوم = سفره سلامت و برنامه های پیراستن لازمه اش دانستن این معناست که پیراستن نوع خاصی مصرف کردن است نه امساک و نخوردن و پرهیز. اصل در تحقق برنامه های پیراستن؛ اجرای خوردن به قدر کافی از نوعی مشخص است.

فلذا اگر شخص تنها به پرهیز از غیر آن نوع اکتفا کند برنامه را اجرا نکرده بلکه از آن بیرون رفته است.
فرد شرکت کننده در برنامه همیشه باید این نکته را مد نظر داشته باشد که؛ اگر نوع مطلوب خوراکی توصیه شده در برنامه سفره سلامت را مصرف نکند؛ پرهیز از آن؛ نفعی ندهد، بلکه مضر می باشد.
باید دقت شود که برنامه های پیراستن با روزه و امساک و رژیمهای پرهیزی اشتباه نشود.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از اجرای صحیح برنامه توسط سلامتجویان اردوی قبل آشنا می نماییم تا هم آنها که تجربه حضور در برنامه را دارند و هم آنها که بار اول حضورشان در برنامه است از این تجربیات استفاده نمایند.

در اردوی گام دوم چند نکته به شرح ذیل برای اینجانب مفید و اثر بخش بود 1- بکار گرفتن یک برنامه زمانی در تغذیه، بعبارتی نظم در تغذیه 2 - دسته بندی تغذیه به گروههایی که در روزهای اردو وجود داشت براساس طریقه یک پاکسازی ساده ولی مفید برای بدن؛ از غلیظ و سنگین به رقیق و سبک. 3- اینکه می توان بصورت جدا و تکی هم در برنامه روزمره مان بکار ببریم. 4- برنامه توصیه شده برای وعده صبحانه در واقع از بین الطلوعین تا چاشت، که بطور کامل در حال ادامه دادن هستم و به یاری خدا قصد دارم همچنان ادامه دهم.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 4:12 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: بعد از اردو تنقیه را هفته ای چند بار انجام دهیم؟

جواب: تنقیه یک راه پاکسازی عمومی بدن است و می توان بشکل روزانه یا یکروز درمیان یا هفتگی یا لااقل ماهیانه انجام داد.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه جولاي 08, 2015 4:13 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

تبلیغ و ادعایی فریبنده: دستمال کاغذی مرطوب کننده برای رفع خستگی پوست و جوان سازی آن توسط فروشندگان زن در اتوبوس ها، مترو و اماکن پر تردد بانوان

واقعیت تکان دهنده ای که فرسنگها با ادعا و تبلیغ دروغین فاصله دارد: دستمال های مرطوب کننده با نام «عالیا» که نه تنها موجب جوان سازی پوست نمی شود بلکه با ایجاد اعتیاد به مواد مخدر صنعتی، باعث بروز بیماریهای متعدد نیز خواهد شد.

آلودگی محصولات بهداشتی: فروش دستمال های اعتیاد آور
viewtopic.php?f=13&t=156&p=52668#p52668

Image
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net