ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436

ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436

پستتوسط pejuhesh231 » شنبه ژوئن 06, 2015 11:36 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين و لعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَ إِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوهای سلامت

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

اردوی پنجاه و سوم؛ گام دوم = سفره سلامت محرم 1436

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436- فصل اول

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه ژوئن 11, 2015 4:34 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در کلام وحی؛ قران کریم؛ خداوند دانای حکیم تنها طیبات را بر اهل ایمان حلال فرموده و روا داشته است و آنچه ذاتش یا روش تهیه اش طیب نیست را روا ندانسته که اهل حق آنرا مصرف کنند و آنچه برای سلامت شخص مضر است به لحاظ نتیجه غیر طیبش بر ایمانیان منع شده است، همچنان که پلیدیها را بر آنها حرام فرموده است.

حیات و سلامتی و نشاط و توانمندی و موفقیت انسان، ارتباط تنگاتنگی با مصرف صحیح و بجا و کافی طیبات دارد.
مرگهای عارضی و یا بیماریها و بی نشاطی ها و ناتوانی ها و ناموفقیتی ها، ارتباط مستقیمی با مصرف غیر طیبات یا مصرف غلط و نابجا و ناکافی طیبات دارد.
بنابراین همه ما نیاز به دانستن و اجرای صحیح و دقیق برنامه مربوطه در هر دو نوع از شرایط (هم مثبت و هم منفی) داریم.

این برنامه را سفره سلامت نامیده ایم.

برنامه سفره سلامت حاوی برنامه های پیراستن است.
برنامه های پیراستن برنامه هایی است که برای پیراسته نمودن و پاکیزه کردن تن و روان بکار گرفته می شود.
نتیجه این برنامه ها؛ تصفیه و پاکسازی اجزای بدن است، بخصوص آنها که کار هضم و جذب و دفع را بعهده دارند.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه؛ به بیان گزارشات و اظهارات سلامتجویان اردوی برگزار شده در ماه محرم 1436؛ گام دوم = سفره سلامت می پردازیم که به نتایج مورد نظر دست یافته اند.

تصوير

اردوی پنجاه و سوم ؛ گام دوم = سفره سلامت

سلامتجوی با شناسه طبی 010268005
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): یبوست برطرف شده – 2 کیلو کاهش وزن داشته – درد هموروئید بهتر بوده - هاله زرد سفیدی چشم خیلی کمرنگ شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: مشکلی که داشتم یبوست بوده که در این اردو برطرف شده به خصوص با انجام عمل تنقیه که کاملا مشکل برطرف شده و تعداد دفع بیشتر و پاکسازی روده ها کامل انجام شده. ضمن اینکه درد هموروئیدم هم در این چند روزه کمتر شده بود. پیراستن 9 و 6 را خیلی زیاد دوست داشته و سعی دارم که یک بار در طول هفته انجام دهم و همچنین برنامه ریزی کنم که در زندگیم برنامه 24 ساعته را بتوانم رعایت کنم و مطالب آموزشی خیلی مفید بود و در زندگی روزمره خیلی از آن بهره بردم. همچنین به اطرافیانم این مطالب را ارائه کردم. آشنایی با دو شخص خام گیاه خوار که با این روش از بیماری هایشان نجات پیدا کرد اند جالب بود. در کل از اجرای این برنامه لذت میبرم.

سلامتجوی با شناسه طبی 010249005
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم):کسالت و بی حوصلگی کمتر شده، ضعف بدن بهتر شده، لکه های دست و صورت کم رنگ شده و رنگ چهره باز تر شده، هاله زرد سفیدی خیلی کم رنگ شده، زبان فاقد بار شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: نتایج خوبی از حضور در اردو گرفتم مثل کم شدن کسالت و بی حوصلگی – بهتر شدن ضعف بدن _ کمرنگ شدن لکه های دست و صورت و باز شدن رنگ چهره . منتهی مشکل من یبوستم بود که در حین اردو بهتر شد و باید برنامه را ادامه دهم تا نتایج موفق بیشتری کسب کنم. برنامه های آموزشی را خیلی دوست داشتم و با خانواده و اطرافیانم راجع به مطالب آنها صحبت میکردم. از برنامه های اردو رزو پنجم پیراستن 9 را خیلی دوست داشتم .

سلامتجوی با شناسه طبی 010244004
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): تا وقتی تنقیه انجام دهم یبوستم بهتر است
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: مشکل اساسی بنده یبوست بوده که هرگاه تنقیه انجام می دادم هر روزه دفع داشتم و چون پاکسازی کامل بود دوست داشتم و کلا در طول اردو اجابت مزاجم خیلی بهتر بود. قبلا از قهوه استفاده نمی کردم چون فکر می کردم قهوه مناسب نیست ولی حالا فهمیدم که بسیار مفید و برای سلامت و پاکسازی بدن موثر است. متاسفانه نمی توانستم مطالب آموزشی را به اطرافیان منتقل کنم چون با من همراه نبودند

سلامتجوی با شناسه طبی 010248009
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): نیم کیلو اضافه وزن – رنگ صورت بازتر شده _ بی خوابی کم شده و خواب متعادل شده - احساس شادی و سبکی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: یبوست داشتم که در این اردو خوب شدم و دفع من زیاد شد. برای اولین بار خام گیاهخواری را تجربه کردم و تجربه خوب و مفیدی بود و احساس سبکی و رضایت خاصی داشتم مخصوصا به خاطر عمل تنقیه و اطلاعتی که از این فایل های آموزشی بدست آوردم. سعی دارم از مواد صنعتی و شیمیایی کمتر یا اگر بتوانم اصلا استفاده نکنم. مطالبی را که یاد گرفتم به اطرافیانم هم یاد داده و بعضی ها دوست داشتند شرکت کنند.

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436- فصل دوم

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه ژوئن 11, 2015 4:38 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای صحیح یا ناصحیح برنامه

نگاه صحیح به گام دوم = سفره سلامت و برنامه های پیراستن لازمه اش دانستن این معناست که پیراستن نوع خاصی مصرف کردن است نه امساک و نخوردن و پرهیز. اصل در تحقق برنامه های پیراستن؛ اجرای خوردن به قدر کافی از نوعی مشخص است.

فلذا اگر شخص تنها به پرهیز از غیر آن نوع اکتفا کند برنامه را اجرا نکرده بلکه از آن بیرون رفته است.
فرد شرکت کننده در برنامه همیشه باید این نکته را مد نظر داشته باشد که؛ اگر نوع مطلوب خوراکی توصیه شده در برنامه سفره سلامت را مصرف نکند؛ پرهیز از آن؛ نفعی ندهد، بلکه مضر می باشد.
باید دقت شود که برنامه های پیراستن با روزه و امساک و رژیمهای پرهیزی اشتباه نشود.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از اجرای صحیح برنامه توسط سلامتجویان اردوی قبل آشنا می نماییم تا هم آنها که تجربه حضور در برنامه را دارند و هم آنها که بار اول حضورشان در برنامه است از این تجربیات استفاده نمایند:

من قبل از حضور در گامهای سلامت آب کم می خوردم ولی الان دیگر این طور نیست چون متوجه شده ام بخشی از یبوستی که دارم از همین آب نخوردنم است. من کلاس خیاطی دارم، در کلاسم به کسانی که مشکل یبوست داشتند که خیلی حاد بوده و از آن رنج می بردند توصیه به پیراستن 9 = آبخوری و انجام تنقیه را کرده ام و آنها که انجام داده بودند خیلی راضی بودند و خیلی تشکر کرده اند؛ چون مشکلاتشان در این زمینه خیلی کمتر شده بود.

تصوير
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436- فصل سوم

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه ژوئن 11, 2015 4:40 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: نفخ جو با چه چیزی برطرف می شود؟

جواب: زیره برای افراد چاق و اویشن برای بقیه افراد توصیه می شود + استفاده از سبزیجات گرم همراه مطبوخ جو + عدم افراط در مصرف سردیجات دیگر

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 53-2 سلامت - ماه محرم 1436- فصل چهارم

پستتوسط pejuhesh231 » پنج شنبه ژوئن 11, 2015 4:41 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشاتی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

طب تجاری: سلطه طب تجاري بر نظام طبي ايران
گزارشی از زبان وزير بهداشت:
مواردی را از برخی همکاران دیده‌ام که واقعاً خجالت کشیده‌ام.
آرزو می‌کردم وزیر نبودم.
بخش مهمی از ما پزشکان مردم را رها کرده و فقط از خودمان تعریف می‌کنیم.
در حالیکه مردم در بخش های مختلف مشکلات بسیار زیادی دارند.
viewtopic.php?p=52612#p52612

آلودگی آرایشی: سونامی علیه زنان و دختران ایرانی
گزارشی که رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات پزشکی ، درمانی و دارویی سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران بر آن صحه می گذارد
شیوع تقلب در عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی در حد فاجعه: عرضه لوازم آرایشی تقلبی «برندهای مشهور» از سوی «وارد کنندگان رسمی»!
این بار نه قاچاقچیان ناشناخته، بلکه وارد کنندگان برندهای معروف، قصد جان مردم کرده اند و مشخصاً زنان و دختران ایرانی را هدف مقاصد سودجویانه خود قرار داده اند.
viewtopic.php?p=52614#p52614

Image
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net