ماهنامه اردوی 52 سلامت - ماه ذیحجه 1435

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:48 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 52 سلامت

گام دوم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه ذیحجه سال 1435

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:54 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در کلام وحی؛ قران کریم؛ خداوند دانای حکیم تنها طیبات را بر اهل ایمان حلال فرموده و روا داشته است و آنچه ذاتش یا روش تهیه اش طیب نیست را روا ندانسته که اهل حق آنرا مصرف کنند و آنچه برای سلامت شخص مضر است به لحاظ نتیجه غیر طیبش بر ایمانیان منع شده است، همچنان که پلیدیها را بر آنها حرام فرموده است.

حیات و سلامتی و نشاط و توانمندی و موفقیت انسان، ارتباط تنگاتنگی با مصرف صحیح و بجا و کافی طیبات دارد.
مرگهای عارضی و یا بیماریها و بی نشاطی ها و ناتوانی ها و ناموفقیتی ها، ارتباط مستقیمی با مصرف غیر طیبات یا مصرف غلط و نابجا و ناکافی طیبات دارد.
بنابراین همه ما نیاز به دانستن و اجرای صحیح و دقیق برنامه مربوطه در هر دو نوع از شرایط (هم مثبت و هم منفی) داریم.

این برنامه را سفره سلامت نامیده ایم.

برنامه سفره سلامت حاوی برنامه های پیراستن است.
برنامه های پیراستن برنامه هایی است که برای پیراسته نمودن و پاکیزه کردن تن و روان بکار گرفته می شود.
نتیجه این برنامه ها؛ تصفیه و پاکسازی اجزای بدن است، بخصوص آنها که کار هضم و جذب و دفع را بعهده دارند.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه؛ به بیان گزارشات و اظهارات سلامتجویان اردوی برگزار شده در
ماه ذیحجه 1435؛ گام دوم = سفره سلامت می پردازیم که به نتایج مورد نظر دست یافته اند.

اردوی پنجاه و دوم برنامه سفره سلامت

سلامتجوی با شناسه طبی 010268005
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم) :یبوست برطرف شده – 2 کیلو کاهش وزن داشته – درد هموروئید بهتر بوده سفیدی چشم هاله زرد خیلی کمرنگ زبان کمی باردار سفید و یک شکاف کوچک روی زبان زیر پلک صورتی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: مشکلی که داشتم یبوست بوده که در این اردو برطرف شده به خصوص با انجام عمل تنقیه که کاملا مشکل برطرف شده و تعداد دفع بیشتر و پاکسازی روده ها کامل انجام شده. ضمن اینکه درد هموروئیدم هم در این چند روزه کمتر شده بود. پیراستن 9 و 6 را خیلی زیاد دوست داشته و سعی دارم که یک بار در طول هفته انجام دهم و همچنین برنامه ریزی کنم که در زندگیم برنامه 24 ساعته را بتوانم رعایت کنم و مطالب آموزشی خیلی مفید بود و در زندگی روزمره خیلی از آن بهره بردم.و همچنین به اطرافیانم این مطالب را ارائه کردم. آشنایی با دو شخص خام گیاه خوار که با این روش از بیماری هایشان نجات پیدا کرد اند جالب بود. در کل از اجرای این برنامه لذت میبرم.

سلامتجوی با شناسه طبی010249005
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم(:کسالت و بی حوصلگی ام کمتر شده -ضعف بدن بهتر شده _ لکه های دست و صورت کم رنگ شده و رنگ چهره باز تر شده سفیدی چشم هاله خیلی کم رنگ زرد زبان فاقد بار بوده و فقط کمی دانه های قرمز روی سطح زبان
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: نتایج خوبی از حضور در اردو گرفتم مثل کم شدن کسالت و بی حوصلگی – بهتر شدن ضعف بدن _ کمرنگ شدن لکه های دست و صورت و باز شدن رنگ چهره . منتهی مشکل من یبوستم بود که در حین اردو بهتر شد ولی خوب نشده که باید برنامه را ادامه دهم. برنامه های آموزشی را خیلی دوست داشتم و با خانواده و اطرافیانم راجع به مطالب آنها صحبت میکردم. از برنامه های اردو رزو پنجم پیراستن 9 را خیلی دوست داشتم .

سلامتجوی با شناسه طبی010244004
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): تا وقتی تنقیه انجام دهم یبوستم بهتر است
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: مشکل اساسی بنده یبوست بوده که هرگاه تنقیه انجام می دادم هر روزه دفع داشتم و چون پاکسازی کامل بود دوست داشتم و کلا در طول اردو اجابت مزاجم خیلی بهتر بود. قبلا از قهوه استفاده نمی کردم چون فکر می کردم قهوه مناسب نیست ولی حالا فهمیدم که بسیار مفید و برای سلامت و پاکسازی بدن موثر است. متاسفانه نمی توانستم مطالب آموزشی را به اطرافیان منتقل کنم چون با من همراه نبودند

سلامتجوی با شناسه طبی010248009
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم) نیم کیلو اضافه وزن – رنگ صورت بازتر شده _ و بی خوابی کم شده و خوابم متعادل شده-احساس شادی و سبکی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: یبوست داشتم که در این اردو خوب شدم و دفع من زیاد شد. برای اولین بار خام گیاهخواری را تجربه کردم و تجربه خوب و مفیدی بود و احساس سبکی و رضایت خاصی داشتم مخصوصا به خاطر عمل تنقیه و اطلاعتی که از این فایل های آموزشی بدست آوردم. سعی دارم از مواد صنعتی و شیمیای کمتر یا اگر بتوانم اصلا استفاده نکنم مطالبی را که یاد گرفتم به اطرافیانم هم یاد داده و بعضی ها دوست داشتند شرکت کنند.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:56 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای (صحیح یا ناصحیح) برنامه

در اردوهای گام دوم، روش پاکسازی بدن با انجام تنقیه جزو برنامه های اجرایی این اردوست
در اینجا نظر سلامتجو 010268005 را در مورد تنقیه عنوان می نماییم:

تنقیه یک عمل شادی آور است
عملی بسیار مفید و سودمند برای سلامتی بدن و نجات از بیماری ها
بسیار عالی و آسان و در عین حال با تاثیر فراوان که از انجام آن بسیار راضی هستم
موقعی که سردرد داشتم با عمل تنقیه با قهوه، سر دردم بهبود می یافت و بد خوابیم بهتر شد و دوست دارم ادامه دهم
با اجرای این روش در طول اردو یبوست نداشتم و تعداد دفع از 2 تا 3 بار در روز به 4 یا 5 بار افزایش یافت
درد هموروئیدم هم در این چند روزه کمتر شده بود
بدین ترتیب احساس آرامش و سبکی و پاکیزه شدن روده ها را تجربه کردم

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:57 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: می دانم که مصرف مواد ملین و مسهل اردو باعث پاکسازی و دفع سمومات بدن و تنظیم وضعیت اجابت مزاج می شود، ولی این حالت اسهالی باعث می گردد ناحیه پشتم = مقعد؛ دچار سوزش و درد شود خصوصا موقع تخلیه مدفوع، چه راهنمایی یا توصیه ای می کنید؟

پاسخ: اولا حالت اسهال ناشي از مصرف مسهل و براى دفع آزاد سمومات است. تحمل آن در محدوده چند ساعت، ماهي یا چند ماهي يكبار مشكلي ندارد
ثانیا اثر حالت لينت بر اثر مسهل يا برنامه پاكسازي بطور طبيعي؛ رواني راحت دفع است، و لازمه اش سوزش و درد نيست
و اين عارضه مربوط به كساني است كه گرمي زياد مصرف كرده اند، مثلا براى چند ساعت امساک كردن؛ عسل گردو مغزجات و گرميها قبلش زيادي مصرف كرده اند = از ترس ضعف بخاطر جندساعت نخوردن

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:58 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

گزارشاتی از رسانه حیات اعلی درباره طب و سلامت

گزارش اول درباره "آلودگی برنج شمال ايران به سموم بسيار خطرناك" می باشد
سازمان حفاظت محیط زیست طی نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرد، مصرف سم پرخطر و پر مصرف دیازینون که از جمله خطرناکترین سموم برای آبزیان و پرندگان است، متوقف شود.
همچنین سازمان حفاظت محیط زیست از وزیر جهاد کشاورزی خواسته نسبت به توقف استفاده و جایگزینی سم "نئونیکوتینوئید" که سمی بسیار خطرناک برای زنبورهای عسل به شمار می آید، اقدام کند.

آلودگی مواد غذایی: برنج شمال ايران آلوده به سموم بسيار خطرناك
viewtopic.php?p=52616#p52613

گزارش دوم مقاله ایست درباره اینکه چرا 9 خوردنی "شامل گوجه فرنگی کنسروی - گوشت فرآوری‌شده - کره‌ی مارگارین - روغن‌های گیاهی - پف فیل مایکروویوی - سیب زمینی غیرارگانیک و دیگر محصولات طبیعی آلوده به آفت کش‌ها - نمک آشپزخانه - پروتئین سویا و دیگر محصولات سویای تخمیر‌نشده - شیرین کننده‌ های مصنوعی" را نباید میل کنید.

آلودگی مواد غذایی: این مواد‌ غذایی را هیچوقت نخورید
viewtopic.php?p=52616#p52616

تصوير

والحمدلله رب العالمین
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net