ماهنامه اردوی 50 سلامت - ماه ذی قعده 1435

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:16 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 50 سلامت

گام دوم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه ذی قعده سال 1435

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

Re: ماهنامه اردوی 50 سلامت - ماه ذی قعده 1435

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:23 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

عادتهای غلط غذایی که ناشی از جهل یا شهوت یا غفلت بوده؛ از قدیم سبب ابتلای انسان به بیماریها می گردیده است. روشهای ناصحیح زندگی بشر امروز، آلودگی های مصرفی و محیط، و عدم فعالیت بدنی لازم، بر مشکلات دیرینه سلامتی انسان افزوده و آنرا وسیعتر و پیچیده تر نموده است. بطوری که امروزه بیشتر آدمیان از یکی یا چند عارضه از "عوارض آسیب به پاکی و اعتدال مزاج تن و روان" رنج می برند.

از آنجا که سوء مزاج و نیز باقیماندن آثار آلودگیهای مصرفی و محیط در تن و روان، و یا فزونی وزن و انباشت مواد اضافی در بدن از شایعترین عوارضی است که اکثریت مردم به آن مبتلا هستند، اجرای برنامه ای طبی که در جهت پاکسازی بدن و اصلاح مزاج و تعدیل وزن باشد؛ بسیار ضرورت دارد. همچنان که در طب اصیل و کهن و اسلامی رکن اصلی معالجات "دفع زواید و سمومات از بدن" بوده است.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند. ما در این فصل ماهنامه به بیان گزارشات و اظهارات این سلامتجویان که به نتایج مورد نظر دست یافته اند می پردازیم.

تصوير

سلامتجوی اول:
شناسه طبی 010229002
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو راداشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: عدم رعایت پیراستن 1 و 2
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم):پادرد بهتر شده، یبوست برطرف شده، بار زبان خیلی کمتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من خیلی خوشحالم که در این سفره سلامت شرکت کردم و توانستم در این چند روز این رژیم را رعایت کنم و بعد از این 9 روز در غذا خوردن آداب سفره را رعایت میکنم و شبها با آرامش و معده سبک میخوابم و روش تنقیه بسیار موثر بود و مصرف سبزی و میوه جاتم را زیاد کردم و از خوردن کامپوچا این اکسیر سلامتی راضی بودم.
هم چنین طریقه طبخ پخته خشک را در برنامه غذایی ام قرار داده ام و از روغنهای سالم که در برنامه اردو توصیه شده بود در طبخ غذاها استفاده می کنم.
هم چنین نسخه همگانی یک را با شرایط دقیق آن همراه با روش جویدن به صورت آرام و کامل انجام می دهم و سعی کرده ام این آموزه را در برنامه غذایی ام بگنجانم.

سلامتجوی دوم:
شناسه طبی010245001
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو را داشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه اجرا شده
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): از بین رفتن درد معده، اصلاح اجابت مزاج
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من در این برنامه ی 9 روزه که شرکت کردم برایم بسیار عالی بود با توجه به این که من یک شفاجو هم هستم و مدتی است با اموزه های طب جامع اشنا هستم و کاملا این ها در زندگی مان جا افتاده است و خودم نسبت به انتخاب مواد غذایی و مصرف انها حساس شده ام مثلا میدانم طبخ درست چگونه است و یا چه ظروفی باید استفاده شود آب سالم-نمک سالم-نان سالم و ... چه خصوصیاتی دارند در این برنامه ی پربار با پیراستن 9 و فوائد ان اشنا شدم و بسیار جالب بود و همچنین با برنامه ی خام خواری که ان هم عالی بود و هم اینکه موادغذایی خاص انتخاب شده بود که عالی بودند و سعی دارم در طول ماه یا هفته 1 تا 2 روز را به خام خواری و ابخوری اختصاص دهم برنامه ی عالی و خوبی بود بیشتر وعده های شام تبدیل شده به آش یا سوپ یا خام یا گیاهی و من قبلا خیلی گوشت میخودم که کاملا تعدیل شده و امروز هم که برنامه خود مراقبتی را اعلام کردم و گفتم که بهبود یافته ام همه اش را مدیون صاحب هستی امام و مولایم هستم

سلامتجوی سوم:
شناسه طبی010255003
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو راداشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: عدم اجرا نداشتند
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): حساسیت کمی بهتر شده، احساس سبکی، بار زبان از بین رفته و زبان شفاف و قرمز شده است
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با شرکت در این سفره سلامت با وجود داشتن کبد چربم احساس بهتری نسبت به پاک سازی بدنم دارم و باعث آشنایی بیشتر من با برخی برنامه های طبی از جمله ph و اصول و آداب غذا خوردن شده و روش تنقیه بسیار موثر بود و سردرد من بهتر شده و با روش های پخته خشک آشنا شدم و مصرف میوه و سبزیجاتم را افزایش دادم و روز پنجم = پیراستم 9 عالی بود
من در این برنامه ی سفره ی سلامت که شرکت کردم باعث تغییراتی در خانواده و دید خودم نسبت به مواد غذایی شد همسرم غذاهارا با وسواس بیشتری تهیه میکند و حس بدی نسبت به چربی ها و سرخ کردنی ها پیدا کرده ایم و سعی داریم که ان شاالله این نوع طبخ مثل خوردن آش و سوپ و بخار پز وارد زندگی شود که تا حالا شده و روش راحت تر و پر سودتر یعنی خام خواری و گیاه خواری و ابخوری را بیشتر استفاده کنم که به شکل یک وعده گاها انجام میشود و با توجه به فوائدی که دارد حتما استفاده میشود. قبلا فکر میکردم این برنامه یک برنامه درمانی است ولی با قرار گرفتن در ان فهمیدم که یک اصلاح عادت است برای همیشه و در این اردوی 9 روزه با خواص خوراکیهای خوبی اشنا شدم و همیشه سعی میکنم آنها را مصرف کنم و بسیار برنامه ی خوب و بدون نقصی است و از ریزه خواری ام جلوگیری کرده

سلامتجوی چهارم:
شناسه طبی010258005
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو را داشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه رعایت شده
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): درد معده بهتر شده، زردی چشم بهتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: ما چون خانوادگی و فامیلی در اردو شرکت کردیم؛ گرد همایی ما در این سفره به مدت 9 روز باعث صمیمیت و صفای بیشتر در بین ما شده و آن روزها بسیار لذت بخش بود و من از روش تنقیه راضی بودم و با آداب سفره و بهتر جویدن آشنایی پیدا کردم و معده ام شبها سبک و با آرامش بوده و غذاهای گیاهی را دوست داشتم و از کامپوچا خیلی خوشم آمد
من در این گام دوم شرکت کردم که خیلی خوب بود و چیز های زیادی را یاد گرفتم و همزمان انها را همسرم هم انجام میدهد و جزو زندگی مان شده است چون بسیار به نوع مواد غذایی و انتخاب ان اهمیت میدهم و سعی میکنم انچه در این برنامه یاد گرفتم را در زندگی اجرا کنم مثل برنامه پیراستن 7 و 8 و 9 که فوق العاده بود و الان دیگر سر کار بجای خوردن چند تکه کیک یا بیسکوئیت از چند ساقه ی کرفس - انجیر - سیب و ... استفاده میکنم چای قرمز را با نوشیدنی ها و ىم نوشهای سالم و مفید دیگر جایگزین نموده ام و بسیار لذت میبرم و سعی دارم به عادات غلط قبلی باز نگردم و همیشه از این اطلاعاتم استفاده کنم. ظروف طبخ را عوض کردم و با توجه و اگاهی بیشتری مواد غذایی را انتخاب میکنم از برنامه پیراستن 9 خیلی خوشم امد و حتما چند روز را در طول ماه پیراستن 8 استفاده میکنیم

سلامتجوی پنجم:
شناسه طبی010263003
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردوراداشته
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): لکه های زرد چشم که قبل از اردو وجود داشت کمتر و پراکنده تر و کمرنگتر شده، آرامش گرفتن معده، احساس سبکی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من با رعایت اصول غذا خوردن به معده ام استراحت داده ام و روش تنقیه فوق العاده بود و هر هفته انجام میدهم و چیزهایی دفع کردم که باعث آرامش معده شده و با تنقیه احساس خارج شدن سموم را داشتم. روز پیراستن 9 را بسیار پسندیدم و آن را 2 بار ادامه دادم. ظروف طبخ غذاهایم را شناختم و آنها را اصلاح کردم و با طبع و مزاج فصلها آشنایی بیشتری پیدا کردم. علاقه خاصی به استفاده از مواد غذایی مفید که در این اردو به ما معرفی شد پیدا کرده ام و اینها را ادامه خواهم داد. مواد غذایی خاص تابستان بسیار عالی بود. مطمئنا در طول ماه پیراستن 8 و 9 را خواهم داشت و ان شاالله که از برنامه ها برنگردم

سلامتجوی ششم:
شناسه طبی010270003
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: عدم رعایت نداشتند
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): از بار زبان خیلی کم شده، دانه های نوک زبان از بین رفته، لکه های قهوه ای و خاکستری چشم کمرنگ تر شده، جوشها کمتر شده، تکرر ادرار بهتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: با سپاس و خدا قوت به شما بخاطر معرفی این سفره سلامت و این پاکسازی بدن زیرا بسیار فرح بخش بوده وروز پیراستم 9 را خیلی دوست داشتم و اصلا احساس گرسنگی نمیکردم و phبدنم هم عالی بود و روش تنقیه فوق العاده بود و بعد از هر بار استفاده احساس میکردم کبدم زلال شده و با آداب و اصول و با آرامش جویدن غذا آشنا شدم و سعی میکنم هر هفته از برنامه های پیراستن، یکی را رعایت کنم
من به عنوان یک سلامتجو از این سفره ی سلامت بهترین بهره هارا بردم در این برنامه با اصول اداب سفره و غذا خوردن اشنا شدم و الان 2 بار با فاصله پیراستن 9 را انجام داده ام و در انروز اصلا احساس گرسنگی نکردم و از فایل های صوتی هم استفاده کردم. بعد از این برنامه ی سفره سلامت نسبت به مواد بسته بندی و فست فود و چربی اشباع شده بی رغبت شدم و میل بیشتری به خوردن سبزیجات و میوه جات پیدا کردم و چند روزی است احساس ارامش در معده و روح و روانم دارم و روش تنقیه بسیار عالی بود و بعد از هر بار تنقیه احساس می کنم روده و کبدم پاکسازی شده و پوستم شفاف تر شده. تصمیم گرفتم در ماه حداقل یک روز را پیراستن 9 اجرا کنم و هفته ای یکبار هم تنقیه انجام می دهم و اصول برنامه 20 20 60 را در زندگی ام رعایت کنم. در کل این برنامه باعث تحولی در زندگی ام شد.

سلامتجوی هفتم:
شناسه طبی010278002
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردوراداشته
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): جوشهای سر قرمز بهتر شده، یبوست کمتر شده، بار زبان کاهش پیدا کرده، هاله های زرد چشم کمرنگ شده است
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: من با اعمال این پاکسازی به آرامش جسمی و روانی فوق العاده ای دست یافتم بخصوص در روزهای پیراستن 8 و 9 و روش تنقیه بسیار موثر بود سعی میکنم مصرف میوه و سبزیجاتم را افزایش دهم و هر هفته چند روز را به پیراستن 7 و 8 و 9 اختصاص دهم. در ضمن خوردن کامپوچا نیز عالی بود

سلامتجوی هشتم:
شناسه طبی010347004
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت نبوده – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردوراداشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه را رعايت كرده
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): احساس ارامش و سبکی، بار زبان کمترشده، چشم شفاف شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: سعي نموده ام در طي اين مدت مصرف آب را طبق آموزه هاي اردو تنظيم كنم. از مواد طبیعی و خوراکی های مفید بصورت خام در سبد غذايي استفاده بيشتري بنمايم. براي تهيه لبنیات طیب پيگيري كرده ام. از طعامهاي حكيمانه در آ موزه هاي اردو بيشتر استفاده مي كنم از آش در سبد غذايي بيشتر استفاده مي كنم. از میوه جات و سبزیجات بعد از اين بيشتر استفاده مي كنم.

سلامتجوی نهم:
شناسه طبی010368001
انضباط اردو: ورود به وقت نبوده – انجام برنامه ها به وقت – حفظ آرامش رعایت نکردند- تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو را داشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه را رعايت كرده
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): کسالت وبی حالی ازبین رفته، پوست روشن ترشده، بارزبان كم شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اهميت موضوع مصرف روزانه و كافي آب براي بدن را بيشتر فهميدم و از زمان اردو تا كنون سعي ام را بر اين گذاشته ام كه با برنامه ريزي، مقدار آب لازم براي بدن در شبانه روز را بنوشم. احساس مي كنم كه شادابي بيشتري دارم و انرژي بيشتري گرفته ام و در كل سبك تر شده ام. سعي مي كنم در برنامه روزانه سفره خود و خانواده از سبزيجات خام و بخاربز و کلا خوراکی هايي كه در اردو معرفي و توصيه شد استفاده كنم. روش پخت طعام را نيز از اردو به بعد سعي شده تا سالم باشد و طبق روشهايي معرفي شده باشد. در تهیه و مصرف لبنيات بيشتر دقت مي كنم، كه هر چه بيشتر ارگانيک و طیب و سالم باشد.

سلامتجوی دهم:
شناسه طبی010371001
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت نبوده – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو داشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه را التزام داشته اند
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): بار زبان خيلي كم شده، لکه های زرد چشم خيلي كمتر و شفاف تر شده، اجابت مزاج بهتر شده
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از نتايجي كه تابحال كسب كرده ام: احساس مي كنم كه علائم خشكي مزاج و طبع كه قبلا داشتم الآن كمتر شده است. سعي كرده ام كه مواد غذائي توصيه شده و موجود در اردو را بيشتر در برنامه غذائي بكنجانم (و در اولويت بكذارم) و روزانه از سبزيجات خام و بخته و ميوه ها بهره برده و اينها را در برنامه غذائي روزانه داشته باشم. مثلا از بعد از اردو تا كنون روش طبخ سالمتری را به نسبت سرخ کردنی ها در برنامه غذاییم گنجانده ام.
برنامه ريزي كرديم كه در ماه چند بار يا در هفته حداقل يكبار غذاهائي مانند آش و غذاهاي رقيق (با توجه به طبع و مزاج) را در برنامه غذائي داشته باشيم و از بعد اردو تا كنون اين رويه بوده است.
آموزه هاي زيادي در مورد تدابير نوشيدن آب، فصول، انواع گوشت ها، مواد غذائي ارگانيک ووو بدست آمد كه در زندگي روزمره استفاده مي شود. از قبل، سعي در انجام روش هاي تنفس و گذاشتن برنامه مرتب براي انجام آنها داشته ام و اكنون با شركت در اردو مصمم تر شده ام.

سلامتجوی یازدهم:
شناسه طبی010352002
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت نبوده – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو داشته
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): کم شدن بار زبان، احساس آرامش و سبکی
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در مصرف آب سعی نموده ام شرایط مصرف را در نظر بگیرم و هنگام نوشیدن سعی می کنم که در دمای معمولی استفاده نمایم نه از اب یخ و با فاصله از غذا و میوه و ملزم به استفاده به اندازه در شبانه روز باشم. از مصرف غذای بیرون کاملا خودداری می کنم و سعی در استفاده از سبزیجات در وعده های غذایی نموده و در پخت غذا از روغن های توصیه شده استفاده می نماییم. مواد خام و طبیعی در وعده های غذایی به مقدار قابل توجهی افزایش یافته، استفاده از دم نوشهای مختلف بجای چای از فواید این دوره تا کنون بوده است. با رعایت توصیه های دوره با نشاط تر از قبل شده ام. با رعایت شرایط مصرف آب و غذا علاوه بر نشاط و سرحال بودن جسم، از لحاظ روحی وضعیت مناسب تری نسبت به قبل دارم. شور و رغبت بیشتری به انجام تکالیف عبادی پیدا کرده ام و امیدوارم این حس وحال هر روز بیشتر شود.

سلامتجوی دوازدهم:
شناسه طبی010563001
انضباط اردو: ورود به وقت – انجام برنامه ها به وقت نبوده – حفظ آرامش - تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو را داشته
اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: رعایت شده
تغییرات حاصله بعد اردو (تعديل وزن، بهبودي يا رفع ناراحتيها و بيماريها، بهبود علايم): رنگ چهره روشن تر شده، بارزبان کمتر شده، کمردرد بهبود یافته
اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در مورد آب نسبت به موارد ديگر بيشتر ملتزم بودم و رعايت ميكردم و آب شربمان را اكثرا از چشمه و يا در صورت عدم تهيه آب چشمه، از آب معدني استفاده ميكنيم. التزام بر اين داشتم كه مقدار مورد نیاز روزانه بدن به آب و شرایط مصرف آب حتما در نظر گرفته شود مثلا دمای آب، ظرف آب ووو و بعد از اردو التزام بيشتري نسبت به این موارد داشتم. در استفاده از ظروف مناسب طبخ نسبت به قبل التزام بيشتري داشتم و طبخ غذا را سعي داشتم كه به روش صحيح باشد. برنامه استفاده از آشها را بیشتر توجه و رعایت می کنم. بخاطر آشنایی با خوراکیهای خوب آفریده خدا و اطلاعاتی که در اردو کسب نمودم بسیاری خوراکی های توصیه شده اردو نيز در برنامه غذايي ام قرار گرفته است. موردي كه در اردو خيلي برايم جالب بود تنقيه بود كه انجام می شد و اين را سعي ميكنم در برنامه ام داشته باشم. مطلبي ديگر كه بنظرم از لطف اردو بوده كه شامل حالم شد اينكه حدود 5 ماه قبل از اردو درد بسيار شديد كمر داشتم كه تا حدود 2 ماه تحملش سخت شده بود كه بعضي از كارهاي روزمره را نميتوانستم انجام دهم و درد آن با رعايت و استراحت كاهش پيدا كرده بود اما كار سنگين نميتوانستم انجام دهم و بعد از اردو با اينكه كار سنگين انجام دادم الحمد لله آن درد قديمي برنگشت و بهبودي خوبي حاصل شد. آموزه هاي اردو را به خانواده و نزديكانم منتقل كردم و آنها نيز ملتزم به آن شدند و در آخر اينكه، خود اردو توفيقات خاصي داشت با انجام تمامي مواردآن، و اين يكي از حسنهاي شرکت در اردو بود.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:24 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از اجرای صحیح برنامه

نكته مهم اين اردو كه بايد توجه شود و بعدا هم در زندگي افراد پیاده شود اینكه: اين اردو اگرچه تجربه عملي برنامه اى سالم است اما فقط يك برنامه اى كه مي اييد و 9 روز مي گذرانيد و مي رويد تا بهتر شويد و سالم شويد نيست، مثل مرحله مقدماتی اردوي گام هشتم كه يك برنامه گذراندني براى مقصد اخر اردو است؛ نمي باشد بلكه آموزش روش تصحيح عادات غذايي زندگي است و بايد اينها را كه اينجا آشنا مي شويد و تجربه مى كنيد بعد از اردو وارد زندگيتان كنيد؛ چه به صورت ماهانه بتوانيد نظير اينها را تكرار كنيد، يا هفتگي يك روز را به نوعي از روزهاى اين برنامه اختصاص دهيد.
منظور برنامه دو روز اول نيست = كه با آن، عادت مشابهتان را تصحيح مي كنيد، اما براى تكرار ان سه روز ديگر را (روزهای سوم و چهارم و پنجم) كه عادت نداريد؛ وارد برنامه غذايي زندگي کنید و چه اينكه روزانه در تنظيم وعده هاى غذايي، آنها را تطبيق دهيد.
همانطور كه اين برنامه در ساعاتي مواد طبيعي خام سالم را دارد اينها بايد بيايد در سبد غذاييتان. عادت كنيد روزانه يك ساقه نازك كرفس يا يك هويج بجويد یا بقيه ميوه ها و سبزيجات و صيفي جات كه عادت نداريد؛ روزي يک كمي خام بخوريد بطوريكه هر هفته سبزيجات و صيفي جات موجود بازار را خام كمي خورده باشيد و منحصر به خوردن انها در پختنيها نباشد و بخصوص انها كه در پاكسازي بدن تاثير فعال دارد باذن الله مثل سيب و كرفس و وووو يا ساير موارد.
بعد از غذاهاي سنكين؛ ميان وعده ها امساك كنيد و يا آب خوري كنيد، و يا روز بعد از غذاهاى سنگين كلا آبخوري يا عصاره خوري يا خام گياهخواري وووو داشته باشيد.
خلاصه اينها را بياموزيد و عادت سابقتان را با اجزاء اين برنامه يا روزانه هاى اين برنامه تعديل كنيد.
اگر نوزادي دارید او را مثل عادات و توصیه های رایج؛ منحرف غذايي بار نياورید. كودكان را با مزه های مركب و پيجيده و غذاهاي رايج عادت ندهید؛ و با اين موارد عادت بدهید.

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:26 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال1: من چند بار تا کنون در اردوهای مختلف شرکت نموده ام. با اجرای نسخه همگانی یکم مشکل دارم؛ به شکل: احساس طعم چربی زیاد در دهان - زیاد بودن چربی آن برایم - تشنگی شدید بعد از مصرف گردو. چگونه از این مشکلات جلوگیری نمایم؟

پاسخ: يك قاشق رب انار بعد آن ميل كرده و خوب در دهانتان بگردانيد و سپس فرودهيد، رفع مشكل احساس چربي مي كند، و خودش براى پاكسازي كبد هم مفيد است

سوال2: با وجودیکه در خوب و زیاد و کامل جویدن غذایم دقت می کنم و اینها را انجام می دهم و با وجودیکه اجابت مزاجم متاسب با وعده های غذاییم است + به اندازه + راحت و خیلی زود با کمترین خوراکی ایجاد کننده لینت، مزاجم لین می شود و حتی شل و اسهالی، ولی خیلی مواقع اخر مدفوعم حاوی غذاهای نیمه جویده و نیمه هضم یافته است. علت چیست؟ و چه راهکاری دارد؟

پاسخ: ناشي از سردي روده و نقصان عمليات گوارش است، پرهيز كنید از خوردن آب و نوشيدني سرد و سرديها ميان و همراه و يا بعد از غذا فورا، همراه غذا چيزهايي مصرف کنید كه هم معده و سيستم گوارش را گرم مي كند و هم كمک به هضم غذا مي كند، مثل زنجبيل

Image
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » يکشنبه مارس 08, 2015 11:27 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

حقیقت پنهان در مصرف افراطی لبنیات و ارتباط آن با بیماریها

نظریات محققین، متخصصین و طبیعی درمانها در مورد مضرات مصرف لبنیات غیر طیب

در این بخش؛ اطلاعاتی علمی درباره مضرات مصرف ناصحیح لبنیات ارائه خواهد شد.

حقیقت پنهان در مورد بیماری های پشت پرده مصرف لبنیات چیست؟ آیا مصرف بلا حدود و بدون شروط شیر و لبنیات باعث استحکام استخوان ها و دندان ها و جلوگیری از پوکی استخوان می شود؟
اگر مصرف فرآورده های لبنی برای سلامت استخوان ها و دندانها لازم است چطور هر روز شاهد تعداد افراد بیشتری هستیم که پوکی استخوان حتی در سنین زیر 40 سال می گیرند! نسل ما که روزانه شیر و لبنیات مصرف می کنند، چطور دچار این بیماریها می شوند! آیا مصرف لبنیات آنها کم است؟!
چرا در کشوری مانند هلند که صنعت دامپروری و محصولات لبنی بسیار غنی است، آمار پوکی استخوان بسیار بالاست!

مضرات مصرف لجام گسيخته لبنیات چیست؟

تاثیر مصرف بیش از اندازه شیر بر هضم و جذب دستگاه گوارش
دکتر الیس میگوید: اختلال در عمل جذب دستگاه گوارش به چهار دلیل است؛
1. شیر و فرآورده های شیر، اسیدکلریدریک معده را به شدت خنثی میکنند.در نتیجه معده به ناچار برای هضم غذا اسید بیشتریترشح میکند و موجب فرسودگی و از کار افتادگی غدد مولد اسید کلریدریک می شود.
2. راندمان جذب دستگاه گوارش کاهش میشود.
3. شیر و پنیر، موکوس فراوانی در روده تولید میکنند.این موکوس اضافی در روده سفت میشود و همچون لایه ای بر روی دیواره داخلی آن ته نشین شده و با جلوگیری از جذب مواد غذایی موجب خستگی مزمن روده می شود.
4. شیر و فرآورده های آن با تولید بیش از حد موکوس؛ اختلالاتی را در سیستم تنفسی،ریه ها و سینوسها به وجود می آورند.موکوس در ایجاد آبریزش بینی و خلط گلو نیز عامل مؤثری به شمار میرود.این ماده چسبنده پس از ترکیب با شیر، چسبنده تر میشود. در نتیجه مواد زائد حاصل از هضم به سهولت به دیواره اندامهای دفع چسبیده و عمل دفع را دشوار میکند.
اگر شما پس از سرماخوردگی شیر می نوشید، در حقیقت با این عمل بر تراکم خلط سینه و گرفتگی بینی خود می افزایید.
به هر تقدیر اگر با هر کدام از مشکلات گوارشی یاد شده روبرو هستید بهتر است تجدید نظری در نوع و مقدار مصرف شیر و لبنیات برنامه غذایی خود داشته باشید.

تاثیر نوشیدن شیر هموژنیزه بر کار قلب و سیتم تنفسی
دکتر کرن اسل باچر،رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد میگوید که شیر هموژنیزه یکی از دلایل عمده بیماری قلب در آمریکاست.

مضرات ماست هایی که از شیر سرد تولید می شوند:
الف: 25 درصد ماست اسيد لاکتيک است.

ب: اسيد لاکتيک موجب تضعيف نرونهای مغزی می شود.

ج: اين ماده موجب اسيدی بودن محيط شده و جذب مولکولهای کلسيم دچار اشکال می شود.

د: ماست موجب يبوست مزاج شده و گرفتاريهای عديده ای را باعث می گردد.

ه: بر اثر يبوست مزاج سم خطر ناکی بنام پتومائين و گازهای سمی از جمله اندل , اسکاتل , فنل و سولفور در روده توليد شده و دوباره جذب خون شده و سيستم عصبی را مختل ميکند.

چطور مصرف بیش از حد شیر باعث سرعت بخشیدن به رشد سلولهای سرطانی می گردد؟
شیر به دلیل دارا بودن فاکتورهای رشد انسولین مانند (Insulin like growth Factors, IGF) باعث سرعت بخشیدن به رشد سلول‌ها از جمله سلول‌های سرطانی می‌گردد. بنابراین بسیاری از سرطان‌ها مثل سرطان سینه یا پروستات می‌توانند توسط شیر ایجاد شده یا رشد سریع‌تر پیدا کنند.

مصرف شیر سیستم ایمنی بدن را مختل می کند.
نقش مصرف شیر در مختل کردن کار سیستم ایمنی بطور خاص، و در مساعد کردن محیط کلی بدن برای ایجاد و توسعه بیماری‌ها، سال‌هاست که توسط تحقیقات فراوان ثابت شده است.
محققان نشان داده‌اند که پروتئین موجود در شیر بنام «کازئین» در ایجاد بیماری‌های جدی مانند گروه بیماری‌های "خود ایمنی" (autoimmune)، دستۀ بیماری‌های التهابی، انواع سرطان‌ها و بسیاری ناهنجاری‌های دیگر نقش عمده‌ای بازی می‌کنند.
مکانیسم تأثیر پروتئین شیر در اختلال دستگاه ایمنی بدن بدین صورت است که؛ با مصرف شیر گاو مجموعه‌ای از پروتئین‌های بیگانه وارد بدن انسان می‌گردد. بخشی از این پروتئین‌ها در روده‌ها بشکل نیمه کامل هضم شده ایجاد قطعه پاره‌هایی از زنجیرهای اسیدهای آمینه می‌کنند.
این زنجیرها می‌توانند شباهت ساختمانی به برخی پروتئین‌های موجود در بدن داشته، باعث حمله سیستم ایمنی به این پروتئین‌های نیمه هضم و پروتئین‌های خودی شبیه آنها در بدن گردند.

پروسه مهم و حیاتی دیگری که توسط مصرف افراطی شیر دچار اختلال می‌گردد فرایند تبدیل ویتامین D غیرفعال به فرم فعال در کلیه‌ها می‌باشد.
ویتامین D که در حقیقت نوعی هورمون می‌باشد در بسیاری فعل و انفعالات حیاتی بدن که در سلامتی نقش عمده دارند شرکت دارد.
ویتامین D با جلوگیری از تولید سایتوکاین‌ها (Cytokines) از ایجاد بیماری‌های التهابی جلوگیری می‌کند.
مصرف شیر گاو با مختل کردن این پروسه باعث ایجاد و توسعه بیماری‌های التهابی می‌گردد.
مکانیسم این مسئله بدین شکل است که؛ ویتامین D در اثر برخورد اشعه خورشید در پوست بدن تشکیل می‌شود. این ماده سپس توسط جریان خون به کبد رفته در آنجا به فرم غیرفعال ذخیره می‌گردد. این فرم غیر فعال ویتامین D سپس در مواقع مورد نیاز در کلیه‌ها به فرم فعال تبدیل می شود تا نقش‌های حیاتی و مهم خود را ایفا کنند.
آزمایشات نشان می‌دهند که مصرف شیر و پروتئین‌های حیوانی به دلیل ایجاد محیط اسیدی در خون از عمل آنزیمهای کلیه در فعال کردن ویتامین D جلوگیری کرده باعث کاهش قابل توجه میزان ویتامین D فعال می‌گردند.

جالب توجه است که بدانیم برعکس باور عوام و بخش اعظمی از پزشکان، شیر باعث ایجاد بیماری پوکی استخوان می‌گردد و نه بهبودِ آن.

چطور مصرف شیر نامناسب باعث ایجاد بیماری پوکی استخوان می گردد؟
اکثر انواع شیرهای موجود در بازار با تولید محیط اسیدی در خون آنرا از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این اختلال که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته، کار ارگان‌ها و سلول‌های بدن را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.
کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون است. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها، توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف شیر باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

افرادی که کلسیم مورد نیاز خود را از شیر بدست آورده و محصولات حیوانی میخورند، تولید اسید بدن آنها زیاد میشود، این اسید که در واقع توسط میزان پروتئین بالای محصولات حیوانی تولید میشود به طور پنهان در دستگاه هاضمه آنهاست، و این پروتئین زیاد، فشار زیادی به کلیه ها می آورد، و اسید سبب میشود که کلسیم بیشتری از استخوانها برداشته شود و ما به این شکل؛ با رژیم حاوی محصولات حیوانی دارای پروتئین زیاد، کلسیم را از طریق ادرار از دست میدهیم.

لذا اگر غذای ما پروتئین زیادی داشته باشد، کلسیم زیادی از دست میدهیم. ما در رژیم مان به کلسیم نیاز داریم. اما بیشتر به ویتامین دی و دیگر موادی که در گیاهان سبز موجود است، نیازمندیم، زیرا این سبزیجات، و دانه های کنجد نیز کلسیم زیادی دارند، ویتامین "کا" دارند، و دیگر مواد فیتوشیمیایی که برای سلامت استخوان شما مفید هستند.

پیام مهم در اینجا این است که برای درمان پوکی استخوان تنها به کلسیم و لبنیات و دارو فکر نکنید، فکر نکنید که کلسیم میتواند شما را درمان کند و نوشیدن شیر در مقابل بیماری از شما محافظت میکند، اینطور نیست!

باید به شدت ورزش کنیم، باید راه برویم، بپریم و نرمش کنیم تا استخوان های ما و پاها و کمرمان قوی شود. باید به مقدار کافی ویتامین دی استفاده کنیم و گیاهان سبز مصرف نماییم، و فرمول محافظت کامل در مقابل پوکی استخوان همین است.
شما می توانید تمام کلسیم مورد نیازتان را از دنیای گیاهان تامین کنید.
ورزش دلیلی برای زنده بودن به استخوان هایتان می دهد.
ورزش واقعا بهترین دوست استخوان هایتان است.
اگر شما یک بازیکن تنیس را بسنجید، اگر به بازویش نگاه کنید، آنها در آن بازویی که عمدتا با تنیس بازی می کنند نسبت به بازوی مخالف، تراکم استخوانی بهتری دارند.
بنابراین، ورزش واقعا به تقویت استخوان ها کمک می کند.

و بطور شگفت انگیز، سبزیجات و میوه ها نیز چنین کاری را انجام می دهند.
سبزیجات و میوه ها بنظر می آید که به ساخت شبکۀ استخوانی و قوی ماندن استخوان ها کمک می کنند.
نور آفتاب نیز مهم است. نور آفتاب به شما ویتامین "دی" می دهد، پس شما از آفتاب بهره مند می شوید.
آفتاب به پوستتان می خورد، ویتامین "دی" در پوست درست می شود و در سراسر بدن حرکت می کند و هنگامیکه فعال شود، به روده تان کمک می کند، کلسیم را از غذاهایی که می خورید، بیرون می کشد.
بنابراین نور آفتاب نیز به شما کمک خواهد کرد.

"انسان در میان تمام موجودات روی زمین تنها نوعی است که می خواهد تا پایان عمر شیر مصرف کند، آنهم شیر موجودات دیگر را؛ اما به چه قیمتی؟!"

دیدگاهها و توصیه های طب جامع در مورد مصرف لبنیات

اینگونه نیست که هر لبنياتي حتى طيب، بقدر نياز و بطرز صحيح مصرف كردن هم مضر باشد
بلکه نباید لجام گسيختگي در مصرف وجود داشته باشد، و باید مصرف معتدل شود

اکثر افراد بر مصرف هرلبنياتي حريص هستند؛ فقط كافي است بسته بندي معروف و جذابي باشد و به ذائقه شان مطبوع بيايد؛ ديگر از چه نوع لبنياتي و چقدر و چه وقت و به چه مقدار و با چه غذايي = مهم نیست

چون رسانه ها كلي طوري تبليغ مي كنند كه ذهنيت غلط القاء مي كنند:
هر نوع لبنياتي = از گاو تغيير ژنتيک يافته مرتب واكسن و دارو و هورومون وووو مصرف كن + خوراک كنسانتره محتوي اجزاي حيواني و شيميايي + شيردوش موجب خون دوشيدن لابلاي شير؛ و سبب چرک كردن پستانها و مصرف مستمر آنتي بيوتيک ووو + مواد نگهدارنده شير و طعم دهنده ها + از گاو سرد مزاج، نه گوسفند و بز و گاوميش و شتر
هر قدر بيشتر مصرف شود بهتر، و هر وقت و هر مقدار بيشتر و با هر غذايي = روزي چند ليوان شير با مصرف قالب قالب پنير، خالي و همراه و روي هر غذا؛ از پيتزا و ماكاروني ووو و كره مرتبا با شيرينيجات و خميرهاى چرب شيرين، در شيرينها و انواع خميرهاى سرخ كردني + خامه داخل غذا و روي شيريني ووو = تناسب مزاجي شخص و عوارض مورد ابتلا و تناسب تركيب غذاهاي مصرف شده ي همراه و روزانه ووو مهم نیست!!!!!!!

اين تبليغ مطلق بلا حدود و بدون شروط باطل است
ولی نباید نفي مطلق كه كلا لبنیات مذموم است؛ حتى بجا و به اندازه، از نوع طيب هم، برداشت شود

راه كار مصرف لبنیات
اولا لبنيات طيب باشد نه هر گاوي و شيري = شرايط بالا و قبلا بيان شده
برای آگاهی بیشتر؛ مطالب قید شده در لینکهای زیر، در نظر گرفته شود.
ثانيا استخراج اسيدلاكتيک و تبديل به ماست خشک مثل پنير بي آب = مانع عوارض اسيدلاكتيک
ثالثا مصرف ماست همراه كمي گلسرخ يا آميخته با رنده خيار = مانع يبوست است
رابعا عدم افراط در مصرف
خامسا مصرف صحيح از نظر وقت و تناسب با غذاي همراه و يا مزاج شخص و عوارضش در وقت مصرف
با مراعات اينها مصرف ماست از مضر بودن تبديل به نافع بودن مي شود
باذن الله

Image

Image

Image

Image

مطالب مرتبط:
آثار منتشر شده ی مرتبط با همین موضوع در این لینکها را نیز بخوانید:

viewtopic.php?f=309&t=3681
viewtopic.php?f=309&t=4755
viewtopic.php?p=51761#p51761
viewtopic.php?f=13&t=604&start=20