ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب 1435

ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب 1435

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه ژوئن 17, 2014 4:01 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 46 سلامت

گام هشتم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه رجب سال 1435

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب1435 - فصل اول

پستتوسط pejuhesh231 » دوشنبه دسامبر 08, 2014 12:00 am

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در طب اصیل و کهن و اسلامی رکن اصلی معالجات "دفع زواید و سمومات از بدن" بوده است.

از آنجا که کبد پالایشگاه خون و بدن است و در دفع مواد زائد و سمومات بدن نقش بسیار مهم و عمده ایی بعهده دارد؛ پاکسازی آن کلید اصلی درمان اکثر بیماریهاست.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه به بیان گزارشات و اظهارات این سلامتجویان که به نتایج مورد نظر دست یافته اند می پردازیم.

اردوی چهل و ششم گام هشتم = تصفیه کبد

سلامتجوی اول:

شناسه طبی 010255002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی : مصرف بایسته شماره 7 کمتر از حد توصیه شده بوده است، گاها و در شرایط اجبار استفاده از نبایسته شماره 1، عدم رعایت کامل بایسته شماره 2

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت شده

انضباط در اردوی حضوری: در ورود به محل اردو تاخیر داشت - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش - تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بود.

تعداد سنگ دفع شده از کبد : 270

تغییرات حاصله بعد اردو: خارش بدن کمتر شده، لکه های زرد چشم کمرنگ شده.

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: برای اصلاح عادات و تصحیح روشهای ناصحیح سبک زندگی در اردو شرکت نمودم. البته مشکلاتی همچون خارش بدن، بالا بودن تری گلیسرید خون، مشکل قلبی، و کبد چرب نیز داشته ام و در پی روشهای سلامتی و ورود به مرحله شفاجویی؛ برای دریافت درمانهای طب جامع، در این گام شرکت نمودم که خدا را شکر تجربه خوبی بود.

سلامتجوی دوم

شناسه طبی: 010257002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی : عدم رعایت کامل بایسته شماره 3

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: بطور کامل اجرا شده است

انضباط در اردوی حضوری: ورود با نیم ساعت تاخیر داشته اند - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش و تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1730

تغییرات حاصله بعد اردو: بار و شکاف زبان کمتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از آثار و فواید این برنامه زیاد شنیده بودم. مشکل جسمی خاصی ندارم ولی واقف بوده ام که در دنیای مدرنیسم امروزه آلودگیها بسیار زیاد است؛ از آلودگی آب گرفته تا غذا، هوا، سر و صدا، نور، مواد شیمیایی و صنعتی، بحث آلودگی های ژنتیک، انواع استرسها وووو بخاطر همین تصمیم گرفتم در این برنامه ثبت نام و شرکت کنم. در پایان این برنامه پاکسازی هم به حمدالله موفق شدم حدود 1800 سنگ از کبد و مجاری کبدیم دفع کنم که البته با آن سمومات و لجن و جرمی که از بدنم خارج شده و به چشم نیامده، قطعا تاثیرات برنامه برای من بیش از این موارد بوده است.

سلامتجوی سوم

شناسه طبی: 010222002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: عدم رعایت بایسته شماره 2، مصرف یک نوبت نبایسته شماره 3، مصرف یک نوبت نبایسته شماره 2

انضباط در اردوی حضوری: ورود با تاخیر زیاد - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش و تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد 650

تغییرات حاصله بعد اردو: سفیدی چشم شفاف شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بنده از طریق دخترم با این برنامه ها آشنا شدم و شرح نتایج و موفقیتهای این برنامه را شنیده بودم. دوست داشتم در این مرحله از زندگیم در یک برنامه پاکسازی حضور پیدا کنم و تصمیم گرفتم و موفق شدم که تجربه خوبی بود.

سلامتجوی چهارم

شناسه طبی: 010253004

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی : اکثر قریب به اتفاق برنامه ها رعایت شده است

انضباط در اردوی حضوری: ورود با نیم ساعت تاخیر - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش و تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد : 225

تغییرات حاصله بعد اردو: سردرد کمتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: چون همسرم هم در رشته طب رایج و هم طب جامع فعالیت دارند و تفاوت برنامه های طب جامع را با رایج می دانستیم، و می دانیم که اساس کار چنین برنامه هایی بر این پایه استوار است که طرز زندگی را اصلاح کند تا بدین ترتیب فرصتی برای پاکسازی بدن پیدا شود و بدن از درون مجددا تصفیه گردد و در این برنامه ها همواره از روشهای هرچه ساده تر و طبیعی تر استفاده می شود و فرد هرچه زودتر عادات نادرست زندگی اش را ترک کند؛ زودتر سلامتیش را بدست خواهد آورد. پس بر آن شدم که در این گام سلامت شرکت نمایم.

تصوير تصوير تصوير تصوير تصوير
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب1435 - فصل دوم

پستتوسط pejuhesh231 » دوشنبه دسامبر 08, 2014 12:02 am

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

اجراي گام هشتم = تصفیه کبد اختصاصي به كساني كه مشكل كبد يا نياز به پاكسازي كبد (بخاطر ابتلاء به بيماريهاى مزمن يا غلبه گرمي مزاج يا غلبه صفرا و..) دارند نداشته و عموم افراد هم؛ براى پاكسازي كبد جهت افزايش و تقويت سلامتي خويش مي توانند بكار ببرند.

سلامتجویان بعد از انجام اين برنامه؛ تفاوت محسوس در بهبودي سلامت خويش را گزارش داده اند، و افراد مبتلاء به ناراحتيهاى كبد و غلبه صفرا و عوارض آنها، بهبودي علايم را ديده اند.

از سه مرحله این گام؛ در مرحله مقدماتی و مرحله موخراتی (تکمیلی) که اصل بر خوردن مواد خوراکی و طبیعی آفریده خداست که با کم کردن بار ارگانهای دخیل در هضم و جذب مواد و دفع یکسری از سمومات بدن همچنین نرم و خرد نمودن سنگهای موجود در مجاری کبدی و صفراوی، شرایط را برای روز اصلی اردو آماده می نماید

اين عمليات هيچگونه عوارض جانبي يا دردي نداشته و براى افراد كهنسال هشتاد ساله هم اجرا شده و مشكلي نداشته است.

در روزهای اصلی هم اگر سلامتجو مزاج خیلی نامتعادل و مختلطی نداشته باشد و با متصدیان اردو ارتباط مستمر داشته و به توصیه ها توجه کرده و التزام در اجرا داشته باشد؛ هیچگونه مشکلی برای او بروز نخواهد کرد.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از عدم اجرای صحیح برنامه توسط سلامتجویان اردوی قبل آشنا می نماییم تا هم آنها که تجربه حضور در برنامه را دارند و هم آنها که بار اول حضورشان در برنامه است از این تجربیات استفاده نموده و دچار عوارض ناشی از عدم اجرای صحیح نشوند.

مدتی بود که من علائم و مشکلاتی پیدا کرده بودم دال بر وجود سنگهای صفراوی کبد یا کیسه صفرا. به منظور تعیین شرایطم یک سونوگرافی از من انجام شد که آیا زخم است یا سنگ؟ و معلوم شد که حالت دوم صادق است و تعدادی از سنگهای کوچک وجود دارد. پس من به یک جراح ارجاع داده شدم؛ برای جراحی.

بعد از پنج روز یرقان انسدادی در من ایجاد شد. در اسکن دوم وجود این سنگها به وضوح مشخص بود.

من خیلی دلواپس بودم و مایل بودم که مشکلم از طریق مواد طبیعی و پاکسازی و روشهای غیر جراحی حل و فصل شود.

ولی من دائما حملات درد و تهوع و استفراغ را داشتم. هفت الی هشت حمله ی حاد، که می توانم آنرا به دردهای زایمان تشبیه کنم. شرایط بسیار بدی ایجاد شده بود. جراحم می گفت دیگر تنها راه فقط برداشتن کیسه صفرایم است.

من بسیار متاثر و متاسف شدم که اولا چرا سبک زندگی درستی انتخاب نکردم که منجر به انسداد مجاری کبدی و صفراوی من نشود، و ثانیا چرا دیر به فکر پاکسازی با روشها و درمانهای طبیعی افتادم.

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب1435 - فصل سوم

پستتوسط pejuhesh231 » دوشنبه دسامبر 08, 2014 12:05 am

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: منظور از گوشت سفيد بدون پوست و چربی؛ گوشت طیور و ماهی است؟ آیا گوشت غاز هم ردیف گوشت قرمز محسوب میشود؟

جواب: پرندگان را مي گويند گوشت سفيد؛ بجز شتر مرغ كه حكم گوشت قرمز را دارد.
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 46 سلامت - ماه رجب1435 - فصل چهارم

پستتوسط pejuhesh231 » دوشنبه دسامبر 08, 2014 12:06 am

فصل چهارم: گزارش رسانه

خطير بودن محصولات تراريخته

بخش دوم

نادانی های کامل در اصلاح ژنتیک

سه شنبه 91 خرداد 9 , ساعت 2:53 عصر

چند نفر نشستند شما را ترساندند
شما هم ترسیدید و گوش به فرمانشان دادید
ترس از گرسنگی و بحران
حالا ما اهل منطق نبودیم تا بفهمیم دلیل چیه ؟ اما اگر اهل تجربه باشیم می فهمیم اونها درست نمی گویند چون از یک سوراخ که نباید دوبار گزیده شد
چی گفتند ؟
گفتند رشد جمعیت با رشد مواد غذایی همخوانی ندارد.
رفتند سراغ کود و سم شیمیایی. بعد گفتند کنترل جمعیت باید انجام بشه
معمولا حرف اولی که زده می شود مورد استفاده قرار میگیرد
سم و کود شیمیایی را به قیمت گزاف خریدیم و به خلق خوراندیم
حالا یک خبر حوب می دهند می گویند به دلیل رشد روزافزون سرطان می خواهیم یک بیمارستان فقط مخصوص این کار بسازیم
حالا چه کنیم اشتباه کردیم
همان هایی که ما را ازطبیعت دور کردند گفتند بیایید محصولات ارگانیک بسازیم
این بار شیب انحراف را ملایم می کنیم تا قدم بعدی را بردارند
ما هم داریم میریم به سوی محصولات گرانتر و ارگانیک
حالا چرا نمی ریم سراغ طبیعی هنوز زوده ؟!

پرده دوم نمایش : آقا بحران در پیشه؛ می دونی! چرا وایستادی علم ژنتیک رشد کرده
ما هم که بی سواد و نمی دونیم ژنتیک چی هست
که گفت اینکه یک گاو چهار تا پا دربیاره نه سه تا یک چیزهایی توش هست که این دستور رو میده....
آقا گفت بحرانه بدوید دستورات مثلا هویج رو وارد سویا کنید یا دستورات خوک رو وارد ماهی کنید تا صفات منتقل بشند یعنی آقا ماهی مثل خوک آشغال خور بشه تا تولیدش بیشتر و جبران بحران موادغذایی رو بکنه
البته حرام یا حلال بودن این ماهی بماند برای مراجع
اگه گاو ما کوساله 6 پا دربیاره چون دستورات قاطی شده تکلیف چیه ؟ نکنه من گوشت این گوساله رو بخورم منم 6 تا پا دربیارم ؟
جواب میدند مگه کسی در آورده ...
حالا اگر سرطان بشه چی ؟
میگه ثابت کن ...
منم که باید شاید صد سال صبر کنم اگه زنده بودم ثابت کنم ...
البنه استادم بهم گفت اینا عقل شون ناقصه ... اینا دنبال بازار هستند ... اینا خالی بندند گفت نباید از طبیعت دور شد ...
من گفتم استاد شما مطالب علمی رو زیر سوال نبرید ...
گفت این که علم نیست این آزمون و خطاست تازه فهمیدن خطاش یک علم میخاد. نظام آفرینش احسن هست با اصلاح ژنتیک خرابش نکنید و بیماریهای جدید و سرطان و ... را ایجاد نکنید گول نخورید جبرانش غیر ممکن یا سخت می شه
میری سراغ دام همینطور دارند اصلاح ژنتیک رو پیاده می کنند یک قانون منطقی هم پیدا کردید به ما بگید وجود داره !
میری سراغ میوه جات وسبزیجات هم همینطور ...
حالا یک دستاورد کوچکی پیدا می شه اونو بهانه میکنند که همه نظام رو بهم بریزند بعد دودش میره توچشم ما که موش آزمایشگاهی هستیم .

جنين گوساله اي که شش پا دارد
در این بخش از نوشته برای آشنایی بیش‌تر خواننده‌ها به چند اثر زیان‌بار از آثاراصلاح ژنتیکی مواد غذایی در بدن انسان اشاره می‌کنم.

یکی از این آثار مرگ است.
در سال 1989 ده‌ها نفر از مردم آمریکا در اثر مصرف مکملی به‌نام ال- تریپتوفان جان‌شان را از دست دادند و هزاران نفر دچار ناتوانی جسمی شدند.
شوا دنکو، مالک سومین کارخانه‌ی شیمیایی ژاپن و تولید کننده‌ی این محصول، دو میلیارد دلارپرداخت و همه‌ی شواهد را از میان برد و از پیگیری بیش‌تر جلوگیری کرد.
وقتی اولین سری فروخته شده از این محصول را در محیط آزمایشگاهی آزمایش کردند، حیوانات آزمایش شده خیلی زود جان خود را از دست دادند.

دومین مورد و یا اثری که از مصرف محصولات اصلاح شده گزارش شده، آلرژی شدید غذایی‌ است که گاهی آدم‌ها را تا دم مرگ برده.
در سال 1996در کمپانی‌ای به‌نام «پایونیر های‌برِد» ژن‌های نوعی بادام برزیلی را به سویا پیوند زدند تا میزان پروتئینی به نام متیونین را در آن بالا ببرند.
برخی از آن‌هایی که به این بادام حساسیت دارند می‌توانند وارد شوکی به‌نام شوک آنافیلاکتیک شده و جان‌شان را از دست بدهند.
خوشختانه این محصول را پیش از آن‌که کسی جانش را از دست بدهد، از بازار خارج کردند.
تاکنون محصولاتی که اصلاح ژنتیکی شده و سبب آلرژی یا حساسیت شده‌اند بارها گزارش شده.

سرطان و بیماری‌های تحلیل برنده یکی دیگر از عوارض ناشی از محصولات اصلاح شده است.
جی‌اچ (یا هورمون رشد) پروتئین هورمونی‌ست که وقتی به گاو تزریق می‌شود، غده‌ی هیپوفیز گاو را تحریک می‌کند و تولید شیر را در او بالا می‌برد و سودهای سرشاری برای گاوداران به‌همراه دارد.
در سال 1993 اداره‌ی نظارت بر غذا و دارو (اف‌دی‌ای) نوع دست‌کاری شده‌ی ژنتیکی این هورمون را در کمپانی کشاورزی مونسانتو برای تزریق به گاوهای شیرده تایید کرد، گرچه دانشمندان مخالفت کردند و هشدار دادند که این هورمون به‌آسانی می‌تواند در بدن موجب افزایش آی‌جی‌اف 1 شود.
آی‌جی‌اف 1 هورمون شیمیایی بسیار نیرومندی‌ست و خطر ابتلا به سرطان بخش پایانی روده‌ی بزرگ و پروستات را دو و نیم تا چهار برابر افزایش می‌دهد.
به گفته‌ی دکتر ساموئل اپشتین، رئیس بخش پیشگیری از سرطان دانشگاه شیکاگو «این هورمون سبب تغییر سلول‌های پستان به سلول‌های سرطانی می‌شود.»

مطالعاتی در کانادا این دیدگاه‌ها را ثابت کردند و نشان داد که جذب ای‌جی‌اف 1 در غده‌ی تیرویید موش‌ها کیست‌ تولید می‌کند و اعضای داخلی بدن آن‌ها آسیب می‌بیند.
با این همه اف‌دی‌ای این همه شواهد را رد کرد و زمانی‌که استیو ویلسون و جین آکر دو روزنامه‌نگار برجسته و برنده‌ی جایزه آمدند این نیرنگ‌ها را برملا کنند شبکه‌ی رسانه‌ای فاکس زیر فشار شدید مونسانتو آن‌ها را از کار برکنار کرد.
آزمایش‌های خود اف‌دی‌ای نشان داد که چهل تا چهل‌وشش درصد طحال مصرف‌کننده‌ها بزرگ شده که خود علامت سرطان خون است. مونسانتو سر ستیز برداشت و اعلام کرد که پاستوریزه کردن شیر هورمون ای‌جی‌اف 1 را از بین می‌برد که دروغی بیش نبود.
دو نفر از دانشمندان خود مونسانتو در پژوهشی نشان دادند که حتی پس از نیم ساعت جوشاندن شیر فقط نوزده درصد از هورمون از بین می‌رود.
کانادا، اتحادیه‌ی اروپا و استرالیا و نیوزیلند استفاده از این نوع هورمون رشد را ممنوع کردند،
اما مونسانتو در آمریکا به این‌گونه تولید شیر ادامه داد تا سرانجام در سال 2008 زیر فشار مردم تسلیم شد.

بنا به مطالعه‌ی پژوهشگری به‌نام دکتر شری‌ین مارتین بخش‌هایی از دی‌ان‌ای مواد اصلاح شده در معده و روده‌ی انسان به‌خوبی هضم نمی‌شوند و سبب افزایش برخی از بیماری‌های سیستم ایمنی می‌شوند.
این بخش‌های جذب نشده وارد گردش خون شده و با دی‌ان‌ای طبیعی انسان ترکیب می‌شوند و تاثیرات منفی جبران ناپذیری باقی می‌گذارند.
تاثیرات دیگر از جمله افزایش نرخ سرطان در انسان‌هاست که قابل ردیابی نیست.

هم‌چنین افزایش بیماری‌های ویروسی و باکتریایی و ایجاد سوپرویروس‌های کشنده است.

بازگشت بیماری‌های عفونی، حساسیت‌ها یا زیان ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک‌هایی که از طریق شیر گاو یا گیاهان وارد بدن انسان می‌شود. نقایص مادرزادی و طول عمر کوتاه، پایین بودن قوت و غذا مواد غذایی و بسیاری عوارض دیگر از پی اصلاح ژنتیکی مواد غذایی ایجاد می‌شود.

کوتاه‌سخن؛ انسان و دیگر موجودات زنده‌ طی ده‌ها یا صدها هزار سال محصولات کشاورزی یا دامداری را آزموده و بدن او در درازترین مدت با این محصولات سازش کرده.
حال با دست‌کاری ژنتیکی این محصولات و تولید محصولاتی که اساس سرشت‌شان تغییر کرده و چیزی شده‌اند که هیچ‌گاه از زنجیره‌ی غذایی آن‌ها نبوده
چه کسی می‌تواند دریابد که تاثیرات منفی درازمدت آن‌ها چه خواهد بود؟

از سوی دیگر تاثیرات منفی و زیان‌بار اصلاح ژنتیکی محصولات کشاورزی و دامداری و ارگانیسم‌های زنده بر محیط زیست چیست؟ که این خود بحث گسترده‌ای می‌طلبد.

فقط این را اشاره کنم که در اساس ذهن‌های ما را در جهت اشتباه و فقط به‌نفع سود خود شکل داده‌اند.

نکته‌ی دیگر این‌که این چکیده‌ای‌ست از بحث بسیار گسترده‌ای که باید بیش از این به آن پرداخت

پی نوشت
*دکتر اکرم پدرام نیا

Image

بخش سوم این سلسله مباحث را در ماهنامه شماره بعد پیگیری کنید

والحمدلله رب العالمین
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net