ماهنامه اردوی 43 سلامت - جمادی الاخر 1435

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه ژوئن 17, 2014 12:10 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين و لعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَ إِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوهای سلامت

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

اردوی چهل وسوم؛ گام هشتم = تصفیه کبد؛ جمادی الاخر 1435

.
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه ژوئن 17, 2014 4:30 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در اردوهای سلامت طب جامع؛ گامهای سلامت با استمداد از توفیق الهی و عنایت حضرت وجه اللهی و به همت و لطف و راهنماییهای مرکز علوم طب جامع در حال اجراست.
این برنامه ها تحت عنوان گامي در مسير سلامت، شامل دوازده گام است که ذیلا به آن اشاره می کنیم.

گامهای سلامت عبارتند از:
1- پاکزیستی
2- سفره سلامت: 9 یا 14 یا ... روزه
3- ترکیب سازگار و متعادل: شناخت طبایع اغذیه و متخالف و رعایت آن
4- طبیعی درمانی: 20.20.60
5- گروه خون: الف ب ج د
6- تصفيه بدن: برنامه مخصوص جرسون + تنقیه
7- تصفیه صفرا: برنامه حاوی آش غوره
8- تصفیه کبد: مقدماتی – حضوری – مؤخراتی
9- رفع غلبه مزاج: دفع بلغم – سودا – صفرا – خون
10- آبخوری مدید (یک هفته تا اربعین)
11- حجامت: خشك – تر – گرم
12- خونگيري نقطه اي: فصد- زالو

همانگونه که فوقا اشاره شد، یکی از این گامهای سلامت؛ گام هشتم = تصفیه کبد است که از یک طرف بخاطر اهمیت این ارگان حیاتی در بدن و از طرف دیگر درگیریها و ابتلائات زیاد بشر امروز به انواع و اقسام مشکلات کبدی؛ و نتایج و آثار درمانی خوبی که افراد شرکت کننده در این برنامه بدست آورده اند مورد توجه و استقبال خوبی قرار گرفته است. در این ماهنامه ما قصد داریم ضمن آشنایی مختصر شما با کبد و اهمیت آن، شما را با نظرات و اظهارات سلامتجویان شرکت کننده در این گام نیز آشنا نماییم.

کبد نعمت الهی
در دعای حضرت امام حسین علیه السلام در عرفات که از کلام خازنان وحی آمده است، حضرتش از نعمتهای بی شماری نام برده اند که اگر همه روزگاران را عمر کرده و بخواهند شکر یکی از آن نعمتها را بگزارند؛ ناتوان است. یکی از این نعمتها؛ نعمت کبد است.

..... و عظمت آلاوک. فای نعمک یا الهی احصی عددا و ذکرا ام ای عطایاک اقوم بها شکرا؟ ...... و نیاط حجاب قلبی، و افلاذ حواشی کبدی، و ما حوته شراسیف اضلاع و حقاق مفاصلی ........ رب بما براتنی فعدلت فطرتی، رب بما انشاتنی فاحسنت صورتی، رب بما احسنت الی و فی نفسی عافیتنی .........
(ترجمه) و نعمتهای تو عظیم و بزرگ است. پس کدامیک از نعمتهایت را ای معبودم بشمارم به عدد و ذکر کنم؟ یا کدامیک از عطاهای تو را بپاخیزم و شکرش کنم؟ ..... و پیوندهای پرده قلبم و پاره های اطراف جگرم و آنچه در برگرفته آنرا استخوانهای نرم دنده هایم و سربندهای مفاصلم .... پروردگارم به آنچه آفریدی مرا پس فطرت و خلقتم را معتدل ساختی، همانگونه که مرا ایجاد کردی و آفریدی چهره ام را زیبا، ای پروردگار من به آنچه احسان کردی به من و در جانم صحت و سلامتی بخشیدی

بزرگترین غده بدن ما و یکی از اعضاء رئیسه و مبدا قوه تغذیه؛ کبد است که به فارسی آنرا جگر می گویند. کبد محل روح و قوه طبیعی و محل طبخ و نضج اخلاط است و تولد اخلاط اربعه درون کبد صورت می گیرد. این اخلاط یعنی صفرا، بلغم، دم و سودا لازمهء ایجاد اعضاء هستند و همگی در کبد تولید می شوند. ضمن اینکه ارواح را هم؛ بنام روح حیوانی، روح نفسانی و روح طبیعی از لطایف اغذیه و لطائف بخارهای اخلاط تشکیل می دهد. در واقع این غذایی که می خوریم هم باعث تغذیه جسم ماست و هم سبب تغذیه روح ما.
تصوير

کبد برای انجام بیشتر اعمال متابولیک بدن ضروری بوده و بیش از ۵۰۰ عمل مختلف را انجام می‌دهد.

می بینیم که کبد اندام مهمی در بدن است که بدون آن ادامه حیات غیرممکن است. کبد، در سالم نگه داشتن بدن نقش مهمی به‌عهده دارد. با خارج کردن آن از بدن، مرگ در عرض۲۴ ساعت اتفاق می‌افتد.

همه این مطالب یک نکته را گوشزد می کند: اهمیت حفظ سلامت این ارگان حیاتی

گام هشتم = تصفیه کبد؛ روشی ساده و کوتاه مدت است که شخص به راحتی هم به آثار و نتایج زیاد و فوق العاده ای همچون: کاهش تستهای کبدی، بهبود کبد چرب، کاهش قند خون و چربی خون، بهبود فشار خون بالا، بهبود درد معده و رفع سوزش سر دل، برطرف شدن ورم معده و روده، رفع سنگینی قفسه سینه، احساس سبکی در ناحیه زیر دنده های سمت راست و بهبود درد کبد، کاهش درد كليه و درد پهلوها، کاهش درد کمر، کاهش وزن، احساس سبکی و آرامش و شادی و شعف، احساس سرزندگی و نشاط، برطرف شدن گرگرفتگی، احساس خنکی، و کم شدن داغی کف پاها، کاهش اضطراب و دلشوره و تنش و استرسهای روحی، افزایش انرژی، انبساط در بدن، چالاکی و انجام سریع کارها، رفع احساس خواب الودگی و کسالت و تنظیم خواب، تغییر رنگ چهره و شفاف شدن چشم ها و کاهش لکه های پوستی و کاهش جوشهای صورت و کاهش رنگ سیاهی پای چشم و تاثیر بر اگزمای پوستی و کلا کاهش و رفع انواع آلرژی ها، رفع یا اصلاح یبوست، رفع مور مور شدن دستها و پاها، رفع یا کاهش سردردها، رفع خستگی عضلات و دهها تاثیر دیگر می رسد؛ و هم به پاکسازی عمومی بدن نیز نائل می شود.

تصوير

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گام هشتم سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.
ما در این فصل ماهنامه؛ به بیان گزارشات و اظهارات سلامتجویان اردوی برگزار شده در ماه شعبان 1434؛ گام هشتم می پردازیم که به نتایج مورد نظر دست یافته اند.

تصوير
اردوی چهل وسوم؛ گام هشتم = تصفیه کبد

سلامتجوی اول

شناسه طبی: 010243006

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: کدهای شماره 028 و 035 و 032 و 001 و کد 151 مربوط به بایسته های برنامه را کمتر از مقدار توصیه شده رعایت نموده و برنامه طبیعی درمانی را اصلا رعایت ننموده.

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: بطور کامل اجرا شده است

انضباط در اردوی حضوری: تاخیر در ورود به محل اردو - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش محل اردو را رعایت نموده

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري و رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 50 عدد

تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود کمردرد و افزایش میل به آب، لکه های زرد چشم از بین رفته، قاچ و چین زبان کمتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: از آشنایی و حضور در برنامه بسیار راضی هستم. اولین حضورم در گام هشتم سلامت بود. از اینکه می دیدم ماساژ هم جزو برنامه اردو قرار دارد جالب بود برایم. با شركت در برنامه اردوي پاكساري و تصفيه كبد، برخي عادات غذایی مناسب که در برنامه روزانه من نبود در برنامه روزانه ام قرار گرفت مثل اب خوردن، عدم استفاده از غذاهای سرخ کردنی که با انجام این برنامه که در حد توانم انجام دادم و در دفع و اجابت مزاجم خیلی موثر بود به صورتی که تصور می کردم تمام چیزهای مضر که در رودهایم مانده بود دفع شدند. روزهای اول رنگ ادرام سفید شده بود در حالیکه قبلا خیلی تیره و کدر بود. البته بنده در اردوی سفره سلامت تغییرات محسوس تری را حس کردم. در مجموع از اردو ضایت داشتم و امیدوارم نتایج ان را ببینم.

سلامتجوی دوم

شناسه طبی: 010269003

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: کد 151 مربوط به بایسته های برنامه را ضعیف اجرا نموده و کد 001 و 035 را کمتر از مقدار توصیه شده مصرف نموده است.

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: بطور کامل اجرا شده است

انضباط در اردوی حضوری: تاخیر در ورود به محل اردو - انجام برنامه ها به وقت - حفظ آرامش محل اردو را رعایت نموده

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري و رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بوده است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 293 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت + 30 عدد سنگ هم در دو شب بعد اردو عدد

تغییرات حاصله بعد اردو: کم شدن ریزش مو و سفت شدن ناخنها، شفاف شدن چشم، کم شدن بار زبان

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: وقتی از آثار و فواید این گام مطلع شدیم، با مادرم تصمیم گرفتیم در این اردو شرکت کنیم.
شرکت در اردوی پاکسازی کبد برای من اردوی سالم و آسانی بود و من در طول اجرای این رژیم آموختم که مصرف اين خوراكي هاي خوب را باید در برنامه ی روزانه ی زندگی ام قرار دهم و بخشی از برنامه ی ثابت روزانه ام باشد. یاد گرفتم که میزان آبی که در طول روز باید بنوشم را باید افزایش بدهم. از آثار دیگر این برنامه؛ آشنا شدن با مواد غدایی مفید و مضر بر اساس گروه خو نی ام بود که پیش از این از اینها بی خبر بودم. حتما در آینده از آن استفاده خواهم کرد. هم چنین از این به بعد خیلی از مواد مضری که قبلا در برنامه غذاییم بود حذف خواهم کرد. در طول دوره ی مقدماتی؛ تا آنجا که امکان داشت برنامه را دقیق اجرا کردم. در دوره ی مقدماتی اجابت مزاج راحتی داشتم و احساس راحتی میکردم. از آنجایی که تنها دلیل من از شرکت در این دوره سالم نگه داشتن و کمک به کارکرد بهتر کبد بود و نه درمان بیماری خاص؛ خوشبختانه در طول دو روزی که زیر نظر مسئولین اردو بودم توانستم با رعایت کامل برنامه های اردو سنگ های کبدی زیادی دفع کنم و همین موضوع احساس خوبی به من منتقل میکند که از این به بعد کبد سالم تری خواهم داشت.
خیلی راحت و سریع محلولهای دارویی اردو را مصرف نمودم. به نظرم مصرف آنها خیلی راحت بود چون داروهای طبیعی و آفریده خدا بودند و بقیه را هم تشویق می کردم. مالش را صبح روز دوم اردو به مدت 70 دقیقه دریافت نمودم. از اینکه با اردو و اینهمه برنامه های متنوعش آشنا شدم بسیار خوشحالم.

سلامتجوی سوم

شناسه طبی: 010252006

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: بطور کامل رعایت نموده است

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت نشده است

انضباط در اردوی حضوری: ورود به وقت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش و تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 40 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت، در منزل دفع سنگ نداشته است

تغییرات حاصله بعد اردو: شفاف شدن رنگ پوست صورت. رنگ چشم شفاف شده، بار و چینهای حواشی زبان کمتر شده است

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: در اردوی گام هشتم، 14 روزی که اجر کردم با توجه به برنامه مقدماتی که تعیین شده بود مثمر ثمر بود و در این اردو با توجه به اینکه من از لحاظ جسمی مشکلی نداشتم ولی برایم جالب بود و به تجربیات خود افزودم و در دو روزی که تحت نظر بودیم هم خیلی برایم دوست داشتنی بود و اجابت مزاجی که انجام شد و در دفع چند توده بزرگ که داشتم و دوست دارم با اینکه مشکل خاصی ندارم در اینده هم برای تصفیه کبد شرکت کنم و اینکه برنامه غذایی خود را با توجه به گروه خونی ام بیشتر در زندگی خود اجرا نمایم

سلامتجوی چهارم

شناسه طبی: 010242002

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت شده است

انضباط در اردوی حضوری: ورود به وقت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش و تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فکری و رفتاری با اردو و دارو داشته و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 500 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت، در منزل دفع سنگ نداشته است

تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سنگینی معده برطرف شده، سردرد برطرف شده است. بار و شکاف زبان کمتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: این بار سوم است که در این اردو شرکت می کنم. قبل از این برنامه احساس خستگی داشتم. رعایت برنامه مقدماتی برنامه خیلی خوب بود. برخی از برنامه های انرا قبلا هم اجرا کرده بودم. برنامه مقدماتی را بخوبی رعایت کردم و خیلی راحت بود و اصلا سخت نبود. روز اول اردو فایلی در مورد دلک و غمز و روز دوم در مورد بهار بود. نسبت به اردوی قبل که شرکت کرده بودم این اردو خیلی بهتر و متنوعتر بود مخصوصا برنامه مالش که برای سلامتجو بود که بعد از مالش که حدود دو ساعت طول کشید خیلی عالی بو و چهره ام باز شد و بدنم ارامش گرفت و با خوردن داروها مشکل نداشتم در طی این دو روز حال بدی نداشتم و سعی کردم از تمام ساعاتی که در اردو هستم استفاده کنم ان شاالله سعی دارم بعد از برنامه بیشتر اموزه ها را در زندگی روزمره اجرا کنم چون با هر بار شرکت در این اردو احساس می کنم سلامتی ام را بدست اورده ام

سلامتجوی پنجم

شناسه طبی: 010263003

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت شده است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 57 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت، 3 عدد هم در منزل

تغییرات حاصله بعد اردو: جوش صورت برطرف شده و اجابت مزاج از روزی یکبار به چند بار رسیده. چشم شفاف شده، بار زبان کم شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : برای اولین بار بود که در اردوی پاکسازی کبد شرکت کردم قبل از اردو حالت بی حسی و کمبود انرژی داشتم اما بعد از دفع سنگها احساس نشاط و شادابی دارم . در مورد اموزه های اردو اینکه در مورد مالش نکات بسیار مفیدی یاد گرفتیم و اینکه در فصل بهار و تابستان چه غذاهایی باید استفاده شود که برای بدن انسان بهتر باشد و بسیار خوب و عالی بود وب ا خوردن هیچ یک از داروها مشکلی نداشتم

سلامتجوی ششم

شناسه طبی: 010251009

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 12 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت

تغییرات حاصله بعد اردو: شفاف شدن پوست صورت. رنگ زبان از آن حالت تیرگی خارج و روشنتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : برنامه تصفیه کبد عالی بود؛ ممنونم. برای من که خیلی فایده داشت و طرز تغذیه من عوض شد. به نان جو علاقمند شدم. دیکر از شیرینی خودن بدم می اید. خیلی برنامه راحتی بود و خوشم امد و دوست دارم باز هم اگر عمری بود به لطف خدا شرکت کنم و در روحیه من تاثیر داشت و اعتماد به نفس مرا بالا برد.

سلامتجوی هفتم

شناسه طبی: 010253003

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: بطور کامل رعایت نشده؛ مصرف نبایسته شماره 005 و 020، عدم مصرف یا کمتر مصرف نمودن بایسته 028 در برخی روزها ، دو روز بایسته 001 را اجرا نکرده،چهار روز بایسته 151 استفاده نکرده، عدم رعایت برخی دیگر از بایسته ها

انضباط در اردوی حضوری: در ورود به محل اردو تاخیر داشت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش- تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 3031 عدد سنگ در محل اردو دفع داشت

تغییرات حاصله بعد اردو: شفاف شدن رنگ پوست صورت، چشم شفافتر شده

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : اولين بار است در تصفيه كبد شركت مي كنم و قبلا يكبار در برنامه سفره سلامت بودم این گام را موثر دیدم و فک می کنم با چندین بار شرکت در ان ان شاالله به مدد مولا به نتیجه عالی برسم. چندین ماه است با رعایت دستورات طب در رابطه مشکل میگرنم توانستم تغییرات زیادی در سبک زندگی بدهم و اموزه های اردو در رندگی ام بسیار راهگشا بوده و در حال حاضر حساسیت ریادی در نحوه تهیه و طبخ و مصرف غذا برای خانواذه پیدا کرده ام و راحت تر می توانم بفهمم چه غذایی سالم و یا ناسالم است و حالت اکراهی نسبت به مواد غذایی ناسام و بازاری پیدا کرده ام. برنامه مقدماتی را سعی کردم اجرا کنم و حدود 50 درصد انجام دادم و موارد اجرا نشده را در صفحه ای که به ان اختصاص داده شده بود نوشتم. در حین این دو روز احساس گرسنگی نبود بلکه احساس هوس به غذا بوده که با راهنمایی مدیر اردو و ارائه راهکار مناسب بهتر شدم. بعد از انجام دارو درمانی و دفع سنگها احساس نشاط و سبکی خاصی داشتم و وقتی ان سنگهای دفع شده را دیدم تاسف به سالهای بد غذایی خودم خوردم ولی در کل در این چند ماهی که در حین اجرای دستورات هستم حال عمومی ام بهتر شده.

سلامتجوی هشتم

شناسه طبی: 010251002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: بطور کامل رعایت شده است.

انضباط در اردوی حضوری: ورود به محل اردو به وقت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش- تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 350 عدد سنگ در محل اردو و 300 عدد در منزل دفع داشته اند

تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سنگینی معده برطرف شده، سردرد برطرف شده است. بار و شکاف زبان کمتر شده.

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : با شرکت در گام هشتم و انجام رژیم مقدماتی و برنامه ها و دستورات غذایی احساس بسیار خوبی داشتم و انجام برنامه برایم راحت بود بلکه از انجام این برنامه لذت می برم و حس می کردم که چقدر در طول روز مواد مضر و یا بی اثر را مصرف می کنم و یا چقدر در طول روز کم اب می خورم و با انجام این برنامه یبوستم که بسیار مرا ازار می داد خیلی بهتر شد و احساس تشنگی دوباره به من برگشت به طوری که بعضی اوقات با اینکه اینقدر مواد نوشیدنی و اب مصرف کرده بودم باز احساس تشنگی می کردم و برایم باعث تعجب بود و روزهایی که اب را با حجم و شرایط مخصوص اردو مصرف می کردم می دیدم که در راه رفتن و از پله بالا رفتن احساس سبکی می کنم و وقتی بعضی از خوراکی های اردو را آماده می کردم بیشتر درست می کردم و به اعضای خانواده ام هم می دادم. این دو روز که برای تصفیه کبد بستری بودم؛ فایلهای اموزشی گوش کردم و نکات مفید ان را یادداشت کردم و از مالش نیز بهره بردم و تصمیم گرفتم که بعد از رژیم موخراتی برنامه اب خوردن را در طول روز داشته باشم و تا می توانم از دستورات غذایی این گام در زندگی ام بهره ببرم. با تشکر از تمام کسانیکه ما را با این معارف و گامها اشنا نمودند و برای سلامتی مردم ارزش زیادی قائل اند ان شاأالله بتوانم در این راه کمکی کنم.

سلامتجوی نهم

شناسه طبی: 01055001

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: برخی برنامه ها بطور کامل رعایت نشده؛ سه روز بایسته شماره 334 را مصرف نکرده، بایسته 376 را 70 درصد اجرا نموده، برنامه بایسته 001 را 80 درصد رعایت نموده

انضباط در اردوی حضوری: ورود به محل اردو به وقت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش- تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 400 عدد سنگ در محل اردو و 10 عدد در منزل

تغییرات حاصله بعد اردو: شفاف شدن رنگ پوست صورت. لکه ها کمرنگ شده، شکاف نوک زبان کمتر شده است

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : گامهای سلامت من جمله گام هشتم = تصفیه کبد برنامه های بسیار خوب و جالبی هستند و من هرازگاهی در اردوی این گامها شرکت می کنم و از آثار آن بهره مند می شوم؛ گرچه اکثر آنها تبدیل به یک برنامه معمول زندگیم شده.

سلامتجوی دهم

شناسه طبی: 010236004

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: برنامه ها بطور کامل رعایت شده

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 50 عدد سنگ در محل اردو

تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود وضع اجابت مزاج، کاهش سردرد. کاهش زردی چشم و کاهش بار زبان

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : قبل از برنامه یبوست داشتم ولی الان بهترم و وقتی برنامه های گامهای سلامت را رعایت می کنم کاملا خوب است. قبلا هم در اردوها شرکت و نتایج خوبی گرفتم به طوری که احساس سبکی در بدن خود داشته و تحرکم بیشتر شده و بعد از اردو سعی می کردم رعایت موادمضری که نباید مصرف کنم را بهتر انجام دهم

سلامتجوی یازدهم

شناسه طبی: 010229002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: برنامه ها بطور کامل رعایت شده

انضباط در اردوی حضوری: مواسات در مکان اردو داشتند. ورود به محل اردو به وقت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش- تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 300 عدد سنگ در محل اردو و 15 عدد سنگ در منزل

تغییرات حاصله بعد اردو: بهبود شنوایی با انجام دوبار مالش ناحیه گوش و صورت در دو روز اردوی حضوری، روشن شدن رنگ پوست. لکه های زرد چشم کمتر شده و در برخی مناطق از بین رفته

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : خدا را شکر که دوباره در این اردو شرکت کردم خیلی سبک شدم و دارای احساس خوبی هستم.

سلامتجوی دوازدهم

شناسه طبی: 010237002

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: برنامه ها بطور کامل رعایت نشده؛ دو بار برنامه بایسته شماره 001 بطور کامل اجرا نشده، بایسته 151 سه روز رعایت نشد، بایسته (ب1 ) 40 درصد و بایسته (ب2 ) 50 درصد رعایت شده است.

انضباط در اردوی حضوری: در ورود به محل اردو تاخیر داشت- انجام برنامه ها به وقت- حفظ آرامش- تقویت فضای مناسب برای موفقیت اردو و نظم محیط و وسایل داشته است

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 220 عدد سنگ در محل اردو و 10 عدد سنگ در منزل

تغییرات حاصله بعد اردو: شفاف شدن رنگ پوست و سفیدی چشم و کم شدن بار و قاچ زبان - احساس سبکی و نشاط و رفع گرفتگی عضلات

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: : خدا را شکر می کنم که در این اردوی سلامت شرکت کردم. من مشکل یبوست دارم که البته بهتر از قبل اردو شده و امیدوارم با شرکت مداوم در این اردو بتوانم این مشکل را برطرف کنم. ادرارم هم خیلی سفید شده و زیاد شده. بار سوم است که در این اردو شرکت می کنم. ان شاءالله در طول زندگی بتوانم رعایت رژیم غذایی ام را بکنم. از فواید دیگر این اردو برای من؛ پی بردن به این نکته که چقدر در بدنم گرفتگی دارم که کمی با پاکسازی و مالش رفع شده بقیه را هم باید در صدد رفع ان باشم.

تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه جولاي 08, 2014 10:16 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

اجراي گام هشتم = تصفیه کبد اختصاصي به كساني كه مشكل كبد يا نياز به پاكسازي كبد (بخاطر ابتلاء به بيماريهاى مزمن يا غلبه گرمي مزاج يا غلبه صفرا و..) دارند نداشته و عموم افراد هم؛ براى پاكسازي كبد جهت افزايش و تقويت سلامتي خويش مي توانند بكار ببرند.

سلامتجویان بعد از انجام اين برنامه؛ تفاوت محسوس در بهبودي سلامت خويش را گزارش داده اند، و افراد مبتلاء به ناراحتيهاى كبد و غلبه صفرا و عوارض آنها، بهبودي علايم را ديده اند.

از سه مرحله این گام؛ در مرحله مقدماتی و مرحله موخراتی (تکمیلی) که اصل بر خوردن مواد خوراکی و طبیعی آفریده خداست که با کم کردن بار ارگانهای دخیل در هضم و جذب مواد و دفع یکسری از سمومات بدن همچنین نرم و خرد نمودن سنگهای موجود در مجاری کبدی و صفراوی، شرایط را برای روز اصلی اردو آماده می نماید

اين عمليات هيچگونه عوارض جانبي يا دردي نداشته و براى افراد كهنسال هشتاد ساله هم اجرا شده و مشكلي نداشته است.

در روزهای اصلی هم اگر سلامتجو مزاج خیلی نامتعادل و مختلطی نداشته باشد و با متصدیان اردو ارتباط مستمر داشته و به توصیه ها توجه کرده و التزام در اجرا داشته باشد؛ هیچگونه مشکلی برای او بروز نخواهد کرد.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از سلامتجویان اردو آشنا می نماییم .

من هم سلامتجوی اردوها هستم و هم شفاجوی بخش درمان طب جامع؛ با اجرای برنامه های طب جامع و التزامی که داشتم خیلی از مشکلاتم که رایج نظر به روشهای تهاجمی مثل جراحی داشت برای برطرف شدن آنها؛ با حضور در گامهای سلامت و یا اجرای درمانهای طب جامع کاملا رفع شده است؛ حدی که هر کدام از دانشجویان کلاسمان مرا می بینند از تغییرات واضح مثبتم می گویند و سراغ از روشهای اجرایی ام می گیرند. من هم همه را تشویق به دنبال نمودن دروس معارف می نمایم که اساس همه این توفیقات و موفقیتهاست و بعد آنها را با روشهای پاکزیستی و طیبات و برنامه گروه خونی و سایر برنامه های مرکز علوم طب جامع آشنا می نمایم. نه فقط دانشجویان؛ بلکه پزشک رایج هم از تغییرات مثبت ایجاد شده در بدنم و بهبود چشمگیر بیماریم متعجب بود و من بخاطر این توفیق خدا را شاکرم.
تصوير
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه جولاي 08, 2014 10:26 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال: با توجه به قیمت بالای روغن زیتون و قیمت مناسبتر روغن ذرت، ایا می توانیم از روغن ذرت در برنامه غذاییمان و بعد هم روغن ذرت بجای بقیه روغنهای جامد و صنعتی استفاده کنیم؟

جواب: هر قدر روغن زيتون كران باشد هزينه مصرف صحيحش انقدري نمي شود؛ الكوي مصرف غلط روغن در اشبزي را شخص در نظر مي كيرد كه با ان حجم مصرف روغن انوقت كران مي شود
اما اكر الكوي صحيح طبخ غذا باشد مصرف روغن زيتون در يك وعده غذاي خانواده از سه تا بنج قاشق است
خصوصا كه روغن زيتون روغني نيست كه با حرارت زياد جوشانده شود و تنها در اخر كار به غذا اضافه مي شود
و الا ضايع كردن روغن كولدبرس است.

روغن ذرت جزو محذورات است. بعد از روغن زیتون و روغن کنجد؛ روغن افتابكردان ارجح است.
pejuhesh231

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه جولاي 08, 2014 10:42 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

آنفلوانزای شتری یا سندرم تنفسی خاور میانه یا مرس MERS یا کرونا و كشف كوروناويروس جديد

با توجه به شیوع بیماری کرونا یا مرس در عربستان به خصوص شهر جده در ماههای اخیر و در شهرهای ریاض و دمام در شرق عربستان و به تازگی از شهرهای مکه و مدینه، (که حتی در چند روز گذشته یکی از زائرین ترکیه نیز به این بیماری مبتلا شده است) و گسترش آن در سطح جهان، نیاز به آموزشات و توصیه های مطمئن درمانی بسیار احساس می شود.

شمار قربانیان ویروس مرس طی چند هفته گذشته افزایش چشمگیری یافته است. این ویروس که بیشتر قربانیان خود را در عربستان سعودی گرفته، همچنان خطری برای دیگر کشورهاست.
بر اساس آخرین اعلام مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درحال حاضر 804 نفر در بیش از 18 کشور جهان مبتلا به این بیماری شده اند که از این تعداد 312 نفر فوت کرده اند. بیشترین موارد مبتلایان در عربستان با 689 مبتلا، و 283 مورد فوتی بوده است.

در بهار 1391 تعدادي پزشك و پرستار اُردني به بيماري مرموزي مبتلا شدند و 2 نفر از ايشان فوت شدند؟؟؟
اولین بیمار مرس MERS در تابستان سال 1391 شناخته شد؛ که مردی 60 ساله اهل شهر کوچک بیشه در جنوب غربی شهر جده بود. این مرد در نزدیکی خانه اش از چند شتر نگهداری می کرد. بیماری شدید تنفسی وی باعث شد که علیرغم تلاش پزشکان؛ بعد از 11 روز در بیمارستانی در شهر جده فوت شود. پزشک عربستانی، نمونه ترشحات تنفسی بیمارش را که فوت شده بود به هلند ارسال نمود تا علت مرگ عجیب آن بیمار را روشن نماید؛ و بدين ترتيب براي اولين بار كوروناويروس جديد كشف شد. دومین فرد مبتلا به مرس هم ساکن عربستان بوده است و در شهر جده به عنوان خدمه بهداشتی فعالیت می کرده است.
هر چند اکثر موارد ابتلا به این بیماری در عربستان سعودی مشاهده شده است، اما طبق گزارش ها، ویروس مذکور به بیش از ۱8 کشور دیگر نیز سرایت کرده است. این کشورها عبارتند از: امارات متحده عربی به خصوص شهر ابوظبی، قطر، عمان، یمن، مصر، کویت، انگلیس، فرانسه،آلمان، ایتالیا، هلند، مالزی، آمریکا، تونس (شمال آفریقا)، فیلیپین و مالزی (آسیا) و بیشتر افراد مبتلا کسانی بوده اند که به عربستان سفر کرده بودند.

تصوير

سندرم تنفسی خاور میانه یا مرس یک بیماری ویروسی است. این بیماری در اثر ویروسی از خانواده کرونا ویروس به اسم MERS-CoV ایجاد می‌شود. بیش از یک سوم مبتلایان به MERS جان می‌بازند.

ویروس‌های خانواده کرونا برای اولین بار در اواسط دهه 1960 شناسایی شدند و یک خانواده بزگ از ویروس ها هستند که باعث بروز طیف وسیعی از بیماری ها، از سرماخوردگی گرفته تا سارس، می شوند. اکثر افراد در طول زندگیشان ممکن است به این ویروسها مبتلا شده باشند. ویروس‌های انسانی کرونا معمولا منجر به بیماری‌های خفیف تا نیمه شدید شبکه تنفسی فوقانی می‌شوند.

کرونو ویروس‌ها پس از راینو ویروس‌ها بزرگترین عامل ابتلا به سرماخوردگی هستند و بیشتر در زمستان و بهار باعث سرماخوردگی می‌شوند و معمولاً شدت سرماخوردگی ای که کرونا ویروس عامل آن باشد بیشتر است.

ویروس سارس حدود 10 سال پیش شیوع پیدا کرد. بيماري سارس يا سندروم تنفسي حاد با بروز ناگهاني يك نوع ذات الريه آتيپيك با عامل ويروسي از خانوادۀ كرونا ويروس ها مي باشد كه از يكي از ايالات جنوبي چين آغاز شد و با شيوع در منطقه ي شرق آسيا به بيش از 30 كشور جهان منتقل شد. در طی چند ماه سبب ابتلاء 5000 نفر و بيش از 300 مرگ گرديد.

اینبار ویروسی از همین خانواده؛ ویروسی از خانواده کرونا ویروس به اسم MERS-CoV مجددا همه کشورهای جهان را تهدید به یک بیماری پاندمیک (همه گیری جهانی) می کند

ویروس کرونا عامل یک بیماری تنفسی شبه سارس است که به شدت کشنده و مرگ آور است و تاکنون حدود 50 درصد مبتلایان آن در دنیا جان خود را از دست داده‌اند

تصوير

با توجه به انتقال انسان به انسان این بیماری تنفسی، نگرانی از بروز همه گیری جهانی آن مانند آنچه در سال 2002 و 2003 در مورد بیماری سارس رخ داد، وجود دارد و ممکن است به سرعت به یک مسئله منطقه‌ای یا جهانی تبدیل شود

افزایش MERS از نیمه مارس 2014 شدت گرفته است و قلب آن نیز در عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.
شیوع این بیماری در عربستان بسیاری حایز اهمیت است زیرا هر ساله بالغ بر 2 میلیون نفر در موسم حج تمتع و در طول سال صدها هزار نفر از کشورهای مسلمان برای برگزاری مناسک حج عمره به این کشور عزیمت می کنند.

بیشتر موارد ابتلا تاکنون در مردان مسن و در محیط‌های درمانی مشاهده شده است. گزارش هفتاد و پنج درصد از مبتلایان جدید، مربوط به افرادی است که این ویروس را از افراد دیگر دریافت کرده اند. در لیست این افراد، پرستاران، خدمه بیمارستان و بیمارانی هستند که به دلایل دیگر به بیمارستان مراجعه کرده اند. این امر لزوم مراقبت و کنترل این بیماری در اماکن عمومی را بار دیگر روشن می کند.

منشا ویروس مرس

دانشمندان هنوز نتوانسته‌اند منشا این ویروس را به طور قطع اعلام کنند. اما آنها به احتمال زیاد شتر را منشا اصلی این بیماری می‌دانند، زیرا در تحقیقات آنها در بدن بسیاری از شترها ویروس مرس و همچنین عناصر فراوانی علیه این ویروس یافته‌اند و بیشتر موارد گزارش شده از این سندرم، بدلیل تماس با حیوانات است. آنچه دانشمندان هنوز درنیافته‌اند این است که به رغم وجود ویروس مرس در بدن شترها؛ چرا این حیوانات به بیماری خاصی مبتلا نمی‌شوند؟

همچنین هنوز مشخص نشده که آیا این بیماری به طور مستقیم از حیوان به انسان منتقل می‌شود یا فرآورده‌های حیوانی؟ چون شیر شتر یا گوشت شتر که در عربستان سعودی به وفور یافت می‌شوند، در انتقال این ویروس به انسان سهیم هستند. مقامات عربستان سعودی در روزهای پایانی ماه آوریل از شهروندان این کشور خواستند از خوردن شیر و گوشت شتر پرهیز کنند. چرا که تمامی ترشحات حیوان مبتلا حتی شیر و گوشت می تواند حاوی ویروس باشد.

گرچه شتر به عنوان منبع اصلی این ویروس شناخته شده است ولی هنوز عامل اصلی ویروس MERS و راه های مبارزه با آن در پرده ای از ابهام وجود دارد.

تصوير

افراد در معرض خطر:

افرادی که در فاصله‌ی کمتر از یک متر با بیماران صحبت کرده‌اند، در معرض عطسه و یا سرفه بیماران باشند و وسائل مشترک نوشیدنی و خوراکی استفاده کنند، افرادی که دستشان با سطوح آلوده به قطرات تنفسی بیماران برخورد داشته و سپس به چشم ، بینی و یا دهان خود بزنند، همچنین پزشکان و دیگر پرسنل بیمارستان که در معاینه، ساکشن ترشحات تنفسی و درمان نقش دارند، افرادی که با برخی حیوانات من جمله شتر در تماسند در معرض اکتساب این ویروس هستند. همچنین افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف، کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماریهای زمینه ای مثل سرطان و دیابت ووو بیشتر احتمال ابتلا را دارند.

راههای ابتلا:

اصلی ترین راه ابتلاء به این بیماری از طریق دستگاه تنفسی است که ترشحات آلوده یا از انسان ناقل بیماری، یا فرد مبتلا، یا از حیوان، وارد سیستم تنفسی فرد سالم می گردد و او را مبتلا می کند. همچنین تمامی ترشحات حیوان مبتلا (شتر) حتی شیر و گوشت آن می تواند انسان را مبتلا نماید.

تصوير

در شماره بعدی ماهنامه اردوهای سلامت؛ علایم و نشانه های بیماری، نکات توصیه شده دیگر برای جلوگیری از انتقال بیماری، و راه درمان بیماری از دیدگاه طب جامع را بیان می نماییم. ان شاء الله

سلامت و پرنشاط از زندگی برتر برخوردار باشید

تصوير

والحمدلله رب العالمین
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net