ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435

ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه مه 30, 2014 11:18 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 42 سلامت

گام هشتم

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه ربیع الاخر سال 1435

Image
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435 - فصل اول

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه مه 30, 2014 11:22 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در طب اصیل و کهن و اسلامی رکن اصلی معالجات "دفع زواید و سمومات از بدن" بوده است.

از آنجا که کبد پالایشگاه خون و بدن است و در دفع مواد زائد و سمومات بدن نقش بسیار مهم و عمده ایی بعهده دارد؛ پاکسازی آن کلید اصلی درمان اکثر بیماریهاست.

افرادی که با بینش وسیعتری در پی تحصیل روشهای پاکزیستی و حفظ و ارتقاء سلامتی "این نعمت الهی" هستند؛ این ضرورت را دریافته و در گامهای سلامت طب جامع حضور پیدا کرده اند.

ما در این فصل ماهنامه به بیان گزارشات و اظهارات این سلامتجویان که به نتایج مورد نظر دست یافته اند می پردازیم.

اردوی چهل و دوم گام هشتم = تصفیه کبد

سلامتجوی اول

شناسه طبی 010363003

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: همه موارد به خوبی رعایت شده

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: به طور کامل رعایت شده

انضباط در اردوی حضوری: ورود به وقت + حفظ آرامش محیط اردو + اجرای برنامه های روز حضوری به وقت + نظم محيط و وسايل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري و رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1545

تغییرات حاصله بعد اردو: احساس خیلی سبکی، کم شدن سیاهی دور چشم، جمع شدن ناحیه شکم، بهبود وضعیت اجابت مزاج،

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اولین بار است در گام هشتم شرکت می کنم خیلی راضی بودم و فهمیدم که کبد یک قسمت مهمی از بدن است و باید به ان بیشتر از قبل اهمیت بدهیم. ان موادی که برای کبد مضر است استفاده نکنیم واینکه مطابق گروه خونی غذا مصرف کنیم. من قبل از این، این مطالب را نمی دانستم

سلامتجوی دوم

شناسه طبی: 010337001

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: بایسته شماره 2 رعایت نشده، چند روز ماده خوراکی درمانی شماره 164 رعایت نشده، بایسته شماره 3 طبق برنامه جدید نبوده، بقیه موارد رعایت شده

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: بطور کامل اجرا شده است

انضباط در اردوی حضوری: برنامه های روز حضوری را به موقع عمل می کرد + حفظ آرامش محیط اردو + تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو وهمچنین با خواندن ادعیه محیط را روحانی کرده بودند + نظم محيط و وسايل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري و رفتاري با اردو و برنامه ها داشته، و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 1254

تغییرات حاصله بعد اردو: تنظیم فشار خون، احساس سبکی وسر حال بودن، روحیه ا ی بهتر از قبل

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: بار اول است که در گام هشتم شرکت می کنم، از اردو خیلی راضی هستم دوست دارم باز هم در اردوهای بعدی شرکت کنم چون می دانم با تکرار این برنامه بدن سالمتری خواهیم داشت. احساس خیلی خوبی دارم .خوابم سبک شده وراحتر از قبل از خواب بیدار می شوم. من از این اردو یاد گرفتم که مواد صنعتی و شیمیایی را از برنامه غذایی حذف کنم و مواد طیب و ارگانیک را جایگزین کنم.

سلامتجوی سوم

شناسه طبی: 010357003

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: از ظرف نامناسب طبخ استفاده کرده و یک بار هم خوراکی (نبایسته) کد 027 را مصرف نموده، بایسته شماره 3 طبق برنامه جدید نبوده. ماده خوراکی درمانی شماره 186 و 376 در مرحله موخراتی رعایت نشده

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت نشده

انضباط در اردوی حضوری: ورود به وقت + تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو + نظم محيط و وسايل داشته است

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري با اردو داشته ولی از نظر رفتاری کمی همراه نبود و در مصرف دارو همراه بود

تعداد سنگ دفع شده از کبد 1505

تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی و شادابی و سرحالی و انرژی مضاعف، سفیدی چشم شفاف و بار زبان کم شده.

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: قبلا چند بار در گام هشتم شرکت کرده ام ولی این بار خیلی راضی ترم چون دفع سنگ بیشتری داشتم ،احساس سبکی وشادابی خاصی دارم ودوست دارم در اردوهای بعدی هم شرکت کنم.

سلامتجوی چهارم

شناسه طبی: 010358001

نحوه اجرای مرحله مقدماتي و موخراتی: ماده خوراکی درمانی شماره 376 بطور کامل مصرف نشده، بایسته شماره 7 یک روز مصرف نشده، بایسته شماره 3 طبق برنامه جدید نبوده است

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها در اردوی حضوری: انجام به موقع برنامه ها رعایت نشده

انضباط در اردوی حضوری: ورود به وقت + حفظ آرامش محیط اردو + تقويت فضاي مناسب براى موفقيت اردو

رویکرد نسبت به برنامه درمانی اردو و دارو: موافقت فكري با اردو و برنامه ها داشته، ولی در مصرف دارو کمی با تاخیر مصرف می نمود

تعداد سنگ دفع شده از کبد: 87

تغییرات حاصله بعد اردو: احساس سبکی شادابی، کاهش وزن وکوچک شدن شکم، حس می کنم کمرم راست شده، رفع حالت تهوع، رفع سردرد، و سر حال شدن و کاهش وزن، کوچک شدن شکم

اظهارات سلامتجو براي بهره اش از اردوها: اولین بار است در اردو شرکت می کنم. یاد گرفتم که موادی غذایی که مصرف می کردم چقدر مضر بوده و خبر نداشته ام. و برعکس موادی که مفید بوده در برنامه غذایی ام هیچ جایی نداشتند. ولی الان از ان مواد به خوبی استفاده می کنم و فکر می کنم الان طبع و مزاجم متعادل شده و این برایم یک موفقیت بزرگی است. چون قبلا همیشه سردیم می شد. مهمترین چیزی که یاد گرفتم این بود که می توانم سرخ کردنی ها را حذف کنم بدون اینکه مشکلی داشته باشم. همیشه خمیده می نشستم ولی الان حس می کنم کمرم صاف شده و صاف می نشینم و اگر زنده باشم در اردوهای بعدی هم شرکت خواهم کرد ان شاء الله.

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435 - فصل دوم

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه مه 30, 2014 11:22 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

اجراي گام هشتم = تصفیه کبد اختصاصي به كساني كه مشكل كبد يا نياز به پاكسازي كبد (بخاطر ابتلاء به بيماريهاى مزمن يا غلبه گرمي مزاج يا غلبه صفرا و..) دارند نداشته و عموم افراد هم؛ براى پاكسازي كبد جهت افزايش و تقويت سلامتي خويش مي توانند بكار ببرند.

سلامتجویان بعد از انجام اين برنامه؛ تفاوت محسوس در بهبودي سلامت خويش را گزارش داده اند، و افراد مبتلاء به ناراحتيهاى كبد و غلبه صفرا و عوارض آنها، بهبودي علايم را ديده اند.

از سه مرحله این گام؛ در مرحله مقدماتی و مرحله موخراتی (تکمیلی) که اصل بر خوردن مواد خوراکی و طبیعی آفریده خداست که با کم کردن بار ارگانهای دخیل در هضم و جذب مواد و دفع یکسری از سمومات بدن همچنین نرم و خرد نمودن سنگهای موجود در مجاری کبدی و صفراوی، شرایط را برای روز اصلی اردو آماده می نماید

اين عمليات هيچگونه عوارض جانبي يا دردي نداشته و براى افراد كهنسال هشتاد ساله هم اجرا شده و مشكلي نداشته است.

در روزهای اصلی هم اگر سلامتجو مزاج خیلی نامتعادل و مختلطی نداشته باشد و با متصدیان اردو ارتباط مستمر داشته و به توصیه ها توجه کرده و التزام در اجرا داشته باشد؛ هیچگونه مشکلی برای او بروز نخواهد کرد.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از اجرای صحیح برنامه توسط سلامتجویان اردوی قبل آشنا می نماییم تا هم آنها که تجربه حضور در برنامه را دارند و هم آنها که بار اول حضورشان در برنامه است از این تجربیات استفاده نمایند.

من تا کنون چند بار این پاکسازی را انجام داده ام و از طرفداران بزرگ درمانهای طبیعی هستم. از آنها که این روش را باور ندارند می خواهم که آنرا انجام دهند. مطمئنا خودشان دفع سنگ از کبدشان را به چشم خود خواهند دید.
حتی اگر شما بخواهید بطور تئوری دلایلی ارائه دهید بر رد وجود سنگ در کبد، ولی من در اینجا به شما می گویم که هم در این برنامه های پاکسازی، جدا شدن سنگ از خودم و از دوستانم را دیده ام و هم اینکه من در یک مجله معتبر مطالبی خوانده ام راجع به کالبد شکافی یک جسد و جدا کردن سنگ از کبد و مجاری کبدی آن.

اگر شما مراحل توصیه شده در این برنامه را اجرا کنید و کمی صبر کنید؛ خواهید دید که از شما سنگها و رسوبات و لجن گیر کرده در کبد و مجاری آن دفع می شود.

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435 - فصل سوم

پستتوسط pejuhesh231 » جمعه مه 30, 2014 11:23 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال 1: افراد در مورد تلخی دهان سوال پرسیده اند که گاها بعضی افراد دارند، یا سلامتجویان گام دوم و گام هشتم در پی دفع سمومات و دفع اخلاط زائد بدن ابراز می کنند.

جواب: به چنین افرادی توصیه می شود صبح ناشتا يك فنجان آب جوش را كه در آن يك ليمو ترش جهرمي فشرده شده باشد بنوشند و تا بيست دقيقه رويش چيزي نخورند. بعدا صبحانه بخورند.

سوال 2: در ابتدای اردو، بعداز 4 ماه، عادت ماهانه شده ام و خونريزي دارم. مشكلي پيش نمي آيد؟

جواب: در چنین مواردی (پاکسازی بدن به واسطه شرکت در گامهای سلامت) بازشدن پريود طبيعي است، چون بدن رو به سلامتي گامي برداشته. چون بسياري از انقطاع پريودها زودرس و ناشي از مشكل در سيستم است.

Image
pejuhesh231

ماهنامه اردوی 42 سلامت– ربیع الاخر 1435 - فصل چهارم

پستتوسط pejuhesh231 » چهارشنبه دسامبر 10, 2014 2:34 am

فصل چهارم: گزارش رسانه

خطير بودن محصولات تراريخته

مسؤولین مربوطه از خطر محصولات ژنتیکی مطلع و بدان معترفند اما همجنان دستكاه متصدي كشاورزي كشور انرا تبليغ و ترويج مي كند.

بخش اول:

بیوتروریست‌ها سرطان می‌کارند و ناباروری درو می‌کنند

شیوع انواع بیماری‌ها به دلیل افزایش محصولات دستکاری شده در کشور

نشست «محصولات کشاورزی دست ورزی شده ژنتیکی، قانون ایمنی زیستی و ضرورت ارزیابی خطر آنها» به همت مؤسسه توسعه پایدار و محیط زیست و با حضور تشکل‌های زیست محیطی کشور در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش «جوان» یکی از معضلاتی که امروزه بلای جان مردم بسیاری از کشورها، به ویژه مردم کشور ما شده، معضل مصرف گرایی است و در این رهگذر تولید کنندگان، به وی‍ژه تولید کنندگان مواد غذایی ناگزیرند در ابعادی وسیع اقدام به تهیه مواد و مایحتاج از داخل و خارج کشور کنند.
در این میان بسیاری از آنها برای رسیدن به سودی سرشار تعهدات اخلاقی و انسانی را زیر پا می‌گذارند و محصولاتی تولید می‌کنند که به رغم قیمت‌های بالا، سلامتی جامعه را به مخاطره می‌اندازد !

در این نشست درباره محصولات کشاورزی دست‌ورزی شده ژنتیکی، قانون ایمنی زیستی و ضرورت ارزیابی خطر آنها با ابراز نگرانی از همزمانی افزایش مصرف گسترده این محصولات با برخی از آمارهای زیستی نگران کننده، از مسئولان خواسته شد تا بررسی کامل ایمنی زیستی این محصولات، تولید و عرضه آنها را متوقف کنند.

کاترین رضوی، مدیرعامل مؤسسه توسعه پایدار و محیط زیست با بیان اینکه در نیمه دوم قرن بیستم با گسترش مرزهای علم ژنتیک و پیدایش فناوری‌های نوین مرتبط با مهندسی ژنتیک، امکان جداسازی ژن‌های خاص از یک موجود زنده و انتقال آن به موجود دیگر پدید آمد، گفت: متأسفانه در ایران نیز به دلیل وابستگی جدی به ورود مواد خام از خارج در سال‌های اخیر، همچنین نبود قوانین و کنترل‌های جدی در ردیابی ورود مواد غذایی دستکاری ژنتیکی شده مانند دانه ذرت، روغن و کنجاله سویا و بسیاری موارد دیگر، حجم عظیمی از این محصولات به سفره غذایی مردم وارد شد.

وی با ابراز نگرانی از همزمانی افزایش مصرف گسترده محصولات دستکاری ژنتیکی شده در کشور با برخی از آمارهای زیستی نگران کننده مانند افزایش میزان ناباروری در زوج‌های جوان، افزایش بیماری ام اس در نسل جوان، شیوع نگران کننده برخی از سرطان‌های خاص (مانند سرطان‌های سیستم گوارشی) از مسئولان خواست این هشدار را جدی گرفته و تا بررسی کامل ایمنی زیستی این محصولات، تولید و عرضه آنها را متوقف کنند.

رضوی تأکید کرد: دستکاری ژنتیکی اصلی‌ترین حربه کشورهای قدرتمند در توسعه بیوتروریسم است که باعث بهم خوردن تعادل طبیعی زیست‌بوم‌ها و حذف بسیاری از گونه‌ها و ذخایر ژنتیکی شده است و حق هر انسانی است که بداند چه می‌خورد و اثر این نوع تغذیه در دراز مدت چیست ؟

وی با طرح این پرسش که چرا کشورهایی مانند سوئیس، آلمان، لهستان به خصوص روسیه تولید این محصولات را متوقف کرده‌اند توصیه اکید ما این است که به آزمون و خطای کشورهای توسعه یافته توجه کنیم و بعد از آن تصمیم به رهاسازی و تولید بگیریم چراکه در حال حاضر بودجه، ابزار کافی، چارچوب درست ارزیابی خطر، همچنین ضمانت اجرایی قانون را نداریم.

محسن واعظ، عضو هیئت علمی پژوهشکده زیست فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران یکی دیگر از سخنرانان این مراسم گفت: هر فناوری جدیدی که وارد کشور می‌شود نیاز به ارزیابی خطر دارد و باید به طور دقیق بررسی شود.

این محقق درباره مهندسی ژنتیک نیز با بیان اینکه این فناوری به معنای مهندسی تغییر مواد وراثتی و کدهای ژنتیکی است، اظهار داشت: این کار نیاز به علم بسیار پیشرفته و بررسی همه جوانب امر، همچنین رعایت ملاحظات ضروری دارد و در صورتی که هر کدام از موجودات دچار نقصان شوند، اثرات سوئی بر کل اکوسیستم باقی خواهند گذاشت و به همین جهت دستکاری ژنتیکی باید با دقت، حساسیت و آزمایش‌های طولانی مدت انجام شود.

نویسنده : علی خدایی بیجاری

Image

بخش دوم در شماره بعدی ماهنامه ی اردوهای سلامت منتشر خواهد شد. ان شاء الله
والحمدلله رب العالمین
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net