ماهنامه اردوی 38 سلامت – محرم 1435

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه نوامبر 26, 2013 9:16 pm

تصوير

بسم الله الرّحمان الرّحيم وبه نستعين إنّه خير ناصر ومعين الحمد لله ربّ العالمين
وصلّى الله على محـــمّد و علي و آلهما الطّيّـبـين الطّاهرين ولعنة الله على أعدائهم أجمعين أبدالآبدين

قال الله تعالى في القرآن الكريم : وَإِذَا مَرِضْتُ فَهُوَ يَشْفِينِ

ماهنامه اردوی 38 سلامت

برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن و پاکسازی بدن

گزارشات، اظهارات، نکات، تجربیات، نتایج سلامتجویان و پاسخ به سوالات عمومی

ماه محرم سال 1435

.
pejuhesh231

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:58 pm

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه نوامبر 26, 2013 9:26 pm

خداوند به کسانی کمک می کند که آنها نیز به خودشان کمک کنند

فصل اول: گزارشات و نتایج و اظهارات

در تعالیم مکتب وحی از میان انواع خوراکهای سالم؛ بیشترین خوراک انبیاء و اوصیاء الهی علیهم السلام از بین خوراک پختنی؛ آشها معرفی شده و بر مصرف آن بسیار تاکید شده است. از این رو می بینیم که در فرهنگ تغذیه ای همه ملل جهان از دیر باز آشها جایگاه وپژه ای داشته اند و از بیشترین تنوع برخوردار است. آنچنانکه رایج ترین نوع غذای بشری محسوب می شود؛ بطوریکه از اوایل کودکی تا آخر پیری و پایان زندگانی، در بیماری و درمان و نقاهت و سلامتی، در داری و نداری، همواره مورد مصرف همگان بوده است.

آشها به سبب نحوه پخت و ماهیت همگن نهایی شان، دارای روند هضم و جذب آسانی بوده، بلکه از خاصیت آماده کننده و جدا کنندگی زوائد و سمومات بدن برخوردارند و بدن را قادر می سازند که این اخلاط فاسد را که علت العلل انواع بیماریها هستند به آسانی بیرون بریزند؛ خصوصا آشهای ترش که خواص درمانی شان برای دفع زوائد و پاکسازی بدن بیشتر است و فرد با اجرای این روش در غالب یک برنامه درمانی ساده و کوتاه مدت که اصلش هم نوعی خوراک خوردن است؛ هم سبک شدن را به آسانی تجربه می کند، هم تعدیل مزاج را براحتی موفق می شود و هم به پاکسازی اولیه و عمومی بدنش نائل می شود.

اردوی سی وهشتم برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن و پاکسازی بدن

سلامتجوی اول:

شناسه طبی: 010269001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خیلی خوب

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: خیلی خوب

تغییرات حاصله بعد اردو( تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): در طول اردوها هم سردرد و هم معده درد و هم یبوستم رفع می شود، لکه های زرد چشم کمرنگ تر و چشم شفافتر شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: با هر بار شرکت در اردوهای سلامتی با این واقعیت روبرو بوده ام که در یک تور متنوع از خوراکی ها و برنامه های سلامتی قرار دارم. در حالیکه با بسیاری از مواد خوراکی آنها آشنا نبودم یا چون از خواص آن اطلاعی نداشتم ندرتا از آنها استفاده می کردم. این بار دوم شرکت در برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن بود و متوجه شدم با اجرای 14 روز منضج؛ تاثیرات برنامه برای من خیلی بهتر است. کلا این بار از بار قبلم احساس سبکی و راحتی بیشتری داشتم
آشها را هم خودم و هم خانواده با رغبت و اشتها می خوردیم و آنها هم جذب این برنامه شدند و حتی بی اشتهائی که قبل برنامه اغلب اوقات داشتم برطرف شد. معده دردهای شدید و مشکلات اجابت مزاج و سردردهایی که داشتم همه در این اردو برطرف شد و متوجه شدم تمامی این مشکلات مربوط به نوع مصرف خوراکم بوده. شرکت در اردوهای سلمت تا کنون آموزه های زیادی برای سلامتی ام داشته و با حضور در هر اردویی از گامهای سلامت سطح آموخته هایم و بهره های سلامتی ام را افزایش داده است.

سلامتجوی دوم:

شناسه طبی: 010267001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خیلی خوب

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش سردردها و کاهش حالتهای عصبی مزاجی، کاهش وزن، بار زبان کمتر شده و محدود به ریشه زبان شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: با حضور در این اردو که بار دوم شرکتم در برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن بود احساس کردم که نسبت به دوره قبل سلامتی و نشاط بیشتری داشته ام و کلا ضعف عمومی بدنم خیلی بهتر شده. نسخه همگانی یک را که رعایت کردم آثار خوب آنرا در بدنم متوجه شدم و با رعایت این نسخه همگانی اجابت مزاج راحت تری داشتم. هم چنین در این مدت با طرز صحیح طبخ انواع آشها آشنا شدم. این اردو باعث شد که از خورده خوری بپرهیزم. در این دو هفته هیچ سردردی نداشتم. حالتهای عصبانی بودنم هم بهتر شده است. احساس نشاط و شادابی و راحتی و سبکی بیشتری دارم و حس بسیار خوبی دارم حتی نسبت به دوره قبل؛ این برنامه شرایط بهتری از این جهات دارم. اجابت مزاجم هم در این برنامه بهتر بود. آرامش ذهن و راحتی فکری که در این مدت داشتم فکر می کنم مزاجم هم اصلاح شده

سلامتجوی سوم:

شناسه طبی: 010242002

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: بجز یک مورد، بقیه موارد را رعایت کردند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): احساس سبکی، روشن شدن پوست، برطرف شدن نفخ معده، کاهش وزن، لکه های زرد چشم کمرنگ شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: برنامه اصلاح مزاج و تعدیل وزن خیلی تنوع دارد و اینکه با کمترین مواد در منزل می توان یک اش خوشمزه و سالم تهیه کرد و تهیه ان وقت زیاد هم نمی برد. در این برنامه آموختم که طی اجرای این برنامه از غذاهایی که صرفا فقط باعث پر شدن شکم شده اجتناب کنیم. یکی از هدفهایم از حضور در این برنامه ترک عادت ریزه خواری بود که خوشبختانه توانستم ریزه خواری نکنم

سلامتجوی چهارم:

شناسه طبی: 010263002

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: عدم مصرف بعضی وعده های آش

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): من مبتلا به آسم برونشیت هستم ولی در مدت اردو بدلیل بهبود در علائم؛ داروهای برونشیتم را نیاز نشد که مصرف کنم، پوست صورتم شفاف شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: بار دوم شرکتم در این برنامه بود که از بار اول خیلی راحتتر بودم و احساس بهتری داشتم.
باتوجه به شرکت در اردو قبلی این برنامه از لحاظ اجرایی خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی بود و تجربه ایی که در این برنامه بدست اوردم که ترک و نخوردن بعضی خوراکی نه تنها آسان بوده بلکه مصرف انها در طول برنامه غذایی زندگیمان یک نوع تلقین ذهن بوده است که ما دچار ان شده ایم

سلامتجوی پنجم:

شناسه طبی : 010263001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): بی ارتباطی با متصدی اردو

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن، احساس سبکی زیاد، خوابم خیلی کمتر شده، احساس خستگی بدنم خیلی کم شده، پوستم روشنتر شده، پف زیر چشمم از بین رفته، ورمم کمتر شده، احساس گرسنگی کاذبم از بین رفته، سر درد های بعد از بلند شدن از خواب را دیگر ندارم، تنقیه را هم انجام دادم، تغییرات پاکسازی بدنم را بخوبی احساس می کنم

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: با اجرای این برنامه متوجه شدم که چقدر در طول شبانه روز موادی که اصلا نیاز بدن نیست و فقط صرف عادت و خوشمزه بودن و هوس بوده زیاد مصرف می کردم که خیلی راحت هم می توان آنها را ترک کرد و به سلامتی رسید.

سلامتجوی ششم :

شناسه طبی : 010244005

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): التزام ناکافی به مدت زمان حضور در اردو

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: عدم رعایت و عدم مصرف در اجرای برخی برنامه ها

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن، شفافیت پوست صورت و کم شدن حلقه سیاه زیر چشم، کاهش وزن، با وجودیکه یبوست نداشتم ولی وضعیت اجابت مزاجم خیلی راحتتر شده، کاهش لکه های زرد چشم

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: اجابت مزاجم راحتتر و روانتر شده، قبل از شرکت در اردوها چیزهای بدرد نخور زیاد می خوردم ولی الان مصرف این مواد نامناسب را خیلی کمتر کرده ام و متوجه شدم که انسان می تواند عادات ناصحیحش را به راحتی و با کمی همت تصحیح یا ترک کند

سلامتجوی هفتم :

شناسه طبی : 010250001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خوب

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: بجز یک مورد، بقیه موارد را رعایت کردند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): نفخ و معده دردم برطرف شد، سردرد و کمردرد قبل از پریود داشتم که این سری نداشتم. وضعیت اجابت مزاجم بهتر شده، کاهش وزن داشتم، لکه های چشم کمرنگ شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: من از شرکت در این برنامه خیلی راضی بودم و در مدت اجرای این برنامه خیلی آرامش داشتم. اجرای این برنامه مرا متوجه کرد که در طول روز چقدر خوراکی های مضر یا بی خاصیت مصرف می کنم. امیدوارم توفیق پیدا کنم که در اردوهای بعدی هم شرکت کنم

سلامتجوی هشتم:

شناسه طبی : 010241003

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن - سبکی بدن – رفع خشکی دهان - بهتر شدن یبوست – برطرف شدن درد و ضعف پاها – شفاف شدن پوست صورت

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: من خیلی هله هوله می خوردم و با شرکت در این برنامه متوجه شدم که اصلا علت اصلی یبوست و اضافه وزنم هم همین بوده که در این برنامه سعی کردم مصرف همه را ترک کنم و بخاطر همین کاهش وزن خوبی داشتم خصوصا از جهت کوچک و جمع شدن شکمم و الان بعد گذشت اردو احساس سبکی و چالاکی زیادی دارم

سلامتجوی نهم:

شناسه طبی : 010239005

انضباط اردو( ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خیلی خوب

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: گاها عدم مصرف داشته اند

تغییرات حاصله بعد اردو( تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): احساس سبکی، کاهش ورم بدن، لکه های زرد چشم کمتر شد

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: من تجربه زیادی از اردوهای سلامت نداشتم اما با حضور در این اردو متوجه شدم که می شود با غذاهای ساده هم خوب خورد و خوب زندگی کرد و راحتتر و سبکتر به کارهای روزانه پرداخت و بهتر عبادت کرد و به خدا نزدیکتر شد. یاد گرفتم که همیشه با وضو باشم. ساده زندگی کردن را آموختم. در مورد روشهای طبخ و ظروف مناسب طبخ هم مطالبی را فرا گرفتم ضمن اینکه به آثار سلامتی روی بدنم هم دست پیدا کردم

سلامتجوی دهم:

شناسه طبی : 010241004

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: عدم رعایت در اجرای برخی برنامه ها

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش ورم بدن، کاهش حرارت و التهاب بدن، بهتر شدن سوزش دست و پاها - پایین امدن قند خون ، احساس سبکی و راحتی، شفافتر شدن سفیدی چشم و کمرنگ شدن لکه های زرد ان، کمتر شدن بار سفید زبان

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: من در این برنامه با خوراک انبیاء و اوصیاء الهی آشنا شدم ضمن اینکه به آثاری هم از نظر سلامت جسم و روح دست پیدا کردم من جمله اینکه قند خونم هر روز کمی پایین تر می آمد. در این مدت 14 روز فشار خونم کنترل بود و بالا نرفت. قبلا سوزش دست و پا داشتم ولی چند روز که از اجرای برنامه گذشت این مشکل را نداشتم و سایر نتایجی که در قسمت تغییرات حاصله بعد اردو اشاره نموده ام

سلامتجوی یازدهم :

شناسه طبی : 010242003

انضباط اردو( ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خوب نبوده است

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: عدم رعایت در اجرای بسیاری برنامه ها

تغییرات حاصله بعد اردو( تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن، شادتر و پر انرژی تر شدن، رفع خستگی عضلات
اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: همه از شفاف شدن رنگ پوست صورتم می گویند. خودم هم احساس سبکی و نشاط و انرژی و شادی می کنم. دیگر خواب آلود نیستم و احساس ضعف در پاها نمی کنم

سلامتجوی دوازدهم:

شناسه طبی : 010250003

انضباط اردو( ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): ارتباط با متصدی اردو خوب بوده اما اجرای توصیه ها و التزام به برنامه های اردو خوب نبوده

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: افراط در مصرف خوراکی های مجاز، عدم رعایت در اجرای برخی برنامه ها

تغییرات حاصله بعد اردو( تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کمتر شدن حالت گرگرفتگی، متعادل شدن خواب، احساس سبکی

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: با شرکت در این برنامه خیلی احساس سبکی می کنم و مثل اینکه حتی ذهنم هم بازتر شده و حتی اعتماد به نفسم هم بیشتر شده. با حضور در اردوهای سلامت موجه شدم که روش غلط ما در زندگی و خوردن غذاهای سنگین و غلیظ باعث شده که زندگی برای ما سخت شود به نحوی که اکثر اوقات احساس سنگینی، رخوت، سستی، ورم و نفخ معده، به هم ریختن طبع مان و اینکه کلا ما را تبدیل کرده به افرادی بیمار و کم طاقت که بهره کمی از زندگی داریم. در این اردو و اردوهای قبلی متوجه شدم که اگر بتوانم شیوه زندگیم را تغییر دهم احساس سلامتی و نشاط و امید بیشتری در زندگی خواهم داشت

سلامتجوی سیزدهم:

شناسه طبی : 010356001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): خوب

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: گاهی از ظرف طبخ را رعایت نکرده اند، چند بار عدم مصرف داشته اند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): بار سفيد زبان از بين رفت و رنك زبان صورتي و متناسب شد

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: شركت در اردو با توجه به تأسي به فرهنگ انبيا و اوصياء الهي و اهل بيت عليهم السلام كه آش بيشترين غذاي ايشان بوده است باعث تشبيه به ايشان و قرب به ساحت مقدس و انور حضرات مقدسه عليهم السلام گرديد و هرچه توجه و تأسي به ايشان و التزام بدان باشد همه مقدس و عبادتي منزر است و اين از بهره هاي بزرك اين اردو بود كه با هدايت معارف رباني نصيب طالبين معرفت حقيقي شد و خدا را از اين معرفت نظري و توفيق التزام عملي بدان شكر مي كنم كه آداب ظاهريه و تعاليم طبي را نيز با هدفي والا كه همان توجه به مولا و آيين او بود به ما آموخت و ماهيت ورود به اين اردو با نيتي نوراني و توسلي عالي همراه بود. بهره هاي ديگر: تصحيح روش زندكي، راحت تر زندكي كردن و لذت بردن از آن، از آسانترين و فوري ترين غذا ها آش است مدت آماده سازي و تهيه آن نسبت به ساير غذاها كمتر است در عين حال مفيدتر ، مصرف کمتر انرژی گاز.
تنوع خوارک بیشتر(حبوبا ت وسبزیجات وغلات ) که قبلا کمتر مصرف می شد و استراحت به اعضای بدن از جمله معده وروده و کبد و فك و دندانها بدون احساس سنگيني

سلامتجوی چهاردهم:

شناسه طبی : 010347004

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: همه موارد را رعایت کردند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): 90 درصد کاهش زانو درد و معده درد و 90درصد کاهش خواب رفنگی دستان

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: از اين اردو آموختم كه خوردن آب سرد باعث ايجاد شوك در بدن مي شود و براي بدن ضرر دارد ولي خوردن آب ولرم نه تنها اينطور نيست بلكه باعث دفع سموم بدن مي شود تنوع در مواد آش خيلي خوب بود و كستره خيلي خوبي را شامل مي شد. از نظر روحي و تقرب به نور و باكيها نكته مهم برطرف شدن آلودكيها و كثافات از بدن كه به منزله ظرف روح است باعث دور شدن از منبع آلودكيها و ظلمات و نزديك شدن به پاكيها و منبع نور و طهارت است. از نظر رعايت بايدها و نبايدهاي اردو براي حقير تقريبا سهل و ساده بود و به مدد حضرت وجه اللهي منه السلام كار مشكلي نبود الحمدلله موفق شدم هر جند براي يك دوره كوتاه يكي از سنتهاي الهي در خوراك يعني آش را كه مورد توصيه انبياي عظام و اوصيا و اولياي الهي عليهم السلام اجمعين را تجربه كنم كه از اين بابت حضرت مولا منهه السلام را شاكرم

سلامتجوی پانزدهم:

شناسه طبی : 010360003

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: در کل اردو ظرف ظبخ را رعایت نکرده اند ولی بقیه موارد رعایت شده

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): 4کیلو کاهش وزن

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: احساس آرامش و تعادل در خواب برایم حاصل شده به طوری که بین الطلوعین خیلی راحتر بیدار هستم و برایم لذت بخش شده و این احساس را دارم که می توانم از بسیاری از غذاها و آلودگیهای غذایی چشم پوشی کنم. یکی از مواردی که در اردو مدنظر قرار می گیرد کنترل علایم حیاتی است که توجه می شود در میزان سلامتی بدن که مرکب روح است .ان شاءالله در اردوهای بعد هم شرکت خواهم کرد چون با توجه به افزایش مواد شیمیایی و صنعتی که در مواد خوراکی موجود می باشد باید بدن را از این مواد سمی پاکسازی کنیم.

سلامتجوی شانزدهم:

شناسه طبی : 010368001

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): عدم حضور در برخی جلسات اردو، التزام به برنامه اردو خوب

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: همه موارد را رعایت کردند.

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): احساس سبکی و نشاط و شادابی، روشن شدن چهره، خواب راحت

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: قبل از شروع اردو چون دفعه اولم بود مي پنداشتم كمي مشكل باشد ولي الحمدلله با شروع آن متوجه شدم اينطور نيست. از لحاظ مادي و سلامت بدني و معرفت غذايي برنامه مفيدي بود چون آثارش براي خود فرد ملموس است، بنده واقعا احساس خوبي دارم كه قابل وصف نيست و شاداب تر هم شده ام و خيلي مفيد واقع شده است . اين كه انسان چند روزي از اين لذايذ غذايي مانند گوشت و برنج و ... كلا موارد پرهيزات اردو دوري کند تمرين خوبي است براي كارهاي ديگرمان در زندگي و سالم زيستن و خوراكي هاي طيب خوردن و اين كه انسان دقت ميكند در انتخاب اغذيه و خوراكهاي جسم و روحش و كلا در تمام لحظات زندكي موثر بوده و اين برنامه انسان را مقيد به نظم در كارها می كند و اينكه انسان در زندگيش برنامه ريزي داشته باشد حتي در موارد جزيي، بطور كلي احساس سبكي و شادابي ميكنم و سر حال تر شده ام و خواب راحت تري هم دارم و ديگران به بنده ميگويند رنگ چهره ام سرخ و سفيد شده است و خودم هم همين تصور را دارم و در اوايل زبانم باردار سفید بود که الان از بین رفته. از لحاظ تنوع غذايي بنده خودم كه بررسي كردم در اين مدت با مقايسه با روزهاي غير از اردو به اين نتيجه رسيدم كه اين آشها خيلي هم متنوع و مفيد و مقوي است اينقدر تنوع دارد كه انسان به راحتي به تمام مواد ضروري و مفيد براي بدن دست مي یابد و اين كه در غير از اردو چون نوعا برنامه منظمي نداريم اينقدر پروتيين و مواد ديگر نياز بدن را تامین نمی کنیم.

سلامتجوی هفدهم:

شناسه طبی : 010371001

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: بیشتر موارد را رعایت کردند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها و بیماریها، بهبود علایم): احساس نشاط و شادابی بیشتر

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: از مزاياي این برنامه: بوجود آمدن نظم در تغذيه براي بدن و همجنين براي خود شخص است.
بطور كلي همينكه انسان براي مدتی از اين برنامه ها استفاده كند (و از عادات و روش هاي ناصحيح هميشكي) دورباشد خود مفید می باشد. يكي از رموز سلامتي همين تصحيح عادات غلط ماست. احساس سهولت در تنفس دارم حس می کنم هوا به همه جای بدنم می رسد

سلامتجوی هیجدهم :

شناسه طبی : 010352001

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: همه موارد رعایت شده

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): یبوست بهتر شده، خواب سبک شده، درد زانوها 50 درصد بهتر شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: سلامتی بدن تاثير بسزايي در شادابي و نشاط روح دارد. خواص غوره و زنجبيل را آشنا شدم و فهميدم كه اين ها دو جزء اصلي آش غوره که نقش به سزایی در پاکسازی بدن دارند هستند. تنوع آشها را ياد كرفتم و نيز هنر آشبزي كه با بكار كيري تنوع غذايي درست مي توان در نوع آش و اغذيه تنوع سالم ايجاد كرد .نظم و انضباط و دقت و برنامه ريزي در آشبزي و نظارت در غذا را ياد كرفتم. رعايت شرايط غذاخوردن را بهتر متوجه شدم.

سلامتجوی نوزدهم:

شناسه طبی : 010376001

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: همه موارد رعایت شده

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): بینایی بهتر شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: از اين اردو جكونكي مبارزه كردن با نفس را ياد كرفتم و به معناي حقيقي تسليم رسيدم. از نظر روحي هم بنظر من هر قدر كه انسان جسم سالمي تري داشته باشد و از طيبات استفاده كند روي روح و روان او تاثير كذاشته و باعث مي شود كه روح شفاف تر و با نشاط تري داشته باشد. همجنين ياد كرفتم كه بايد آش را در برنامه غذايي خود قرار داد زيرا آش به سلامتي انسان كمك زيادي مي كند

سلامتجوی بیستم:

شناسه طبی : 010339001

اجرای برنامه ها وعدم رعایتها: همه موارد رعایت شده

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن، فشار خون بهتر شده، قند پایین امده، یبوست بهتر شده

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: قبلا برای نشستن و برخاستتن مشکل داشتم الان راحتر از جایم بلند می شوم. بر انرژی وسبک شده ام. یبوستم بهتر شده قبلا چند روز یک بار دفع داشتم الان روزانه دفع دارم.

سلامتجوی بیست و یکم:

شناسه طبی: 010363002

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: چند بار از پرهیزی ها استفاده کردند.

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن، بهبودی یا رفع ناراحتیها و بیماریها، بهبود علایم): کیلو کاهش وزن، انرژی و شادابی بیشتر و خیلی راحت از خواب بیدار می شوم. احساس سبکی می کنم.

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: اردو خیلی خوب بود برخلاف تصورم اردو راحت بود و برای رفع کسالت و انرژی بیشتر موثر بود. توجه نسبت به آش و سوپ دربرنامه غذایی و آگاهی از خواص اجزاء و ترکیبات آش تجربه خوبی بود.

سلامتجوی بیست و دوم:

شناسه طبی : 010363003

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: عدم مصرف بعضی از وعده های غذایی

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن، بهبودی یا رفع ناراحتیها و بیماریها، بهبود علایم): کاهش وزن 4.5 کیلو، سیاهی دور چشم بهتر شده، احساس نشاط، از لحاظ روحی صبورتر شده ام.

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: اینکه با آشهای متنوع آشنا شدیم خوب بود ضمن اینکه به هدف اصلیم که کاهش وزن بود رسیدم

سلامتجوی بیست و سوم :

شناسه طبی : 010354002

انضباط اردو (ارتباط با متصدی اردو، اجرای توصیه ها، التزام به برنامه های اردو): ارتباط با متصدی اردو خوب نبوده

اجرای برنامه ها و عدم رعایتها: رعایت نموده اند

تغییرات حاصله بعد اردو (تعدیل وزن ،بهبودی یا رفع ناراحتیها وبیماریها، بهبود علایم): احساس سبکی و نشاط، کاهش وزن، درد معده بهتر شده، فشار تنظیم شده و بالا نمی رود

اظهارات سلامتجو برای بهره اش از اردوها: از اردو راضی بودم خیلی خوب بود . در برنامه ها ی بعد هم در این اردو شرکت خواهم کرد. احساس می کنم راه تنفسم باز شده وبهتر نفس می کشم
.
pejuhesh231

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه نوامبر 26, 2013 9:32 pm

فصل دوم: نکات و تجربیات حاصل از عدم اجرای صحیح برنامه

در صورت رعایت ارکان اصلی برنامه من جمله؛ مصرف بسیار آش در هر سه وعده غذایی، بلکه در فرصتهای ما بین وعده - رعایت تعادل طبع و مزاج اجزاء تشکیل دهنده آش؛ اینکه نسبت به طبیعت هر یک از مواد از لحاظ سردی و گرمی آگاهی داشته باشد - توجه به مراقبتهای درمانی این برنامه - ارتباط مستمر با کلینیک و بخش طبی؛ این برنامه هیچگونه عارضه ای نخواهد داشت.
ولی اگر کسی چون رغبت به آش ندارد، یا اینکه طبق عادت به قدر پیش غذا بخواهد مصرف کند، یا چون چندبار آش خورده خیلی میلی ندارد یا اصلا میل ندارد، و بجایش امساک کند؛ هم مشکلاتی برای وی ایجاد گردیده؛ و هم مخالفت برنامه کرده و از برنامه بیرون رفته است.

در این بخش ما شما را با تجربیاتی از عدم اجرای صحیح برنامه توسط سلامتجویان اردوی قبل آشنا می نماییم تا هم آنها که تجربه حضور در برنامه را دارند و هم آنها که بار اول حضورشان در برنامه است از این تجربیات استفاده نموده و دچار عوارض ناشی از عدم اجرای صحیح نشوند

با وجود داشتن اجابت مزاج و احساس نیاز به دفع مدفوع اما؛ عدم تخلیه روده ها در روز پانزدهم بعد از مصرف مسهل: ایشان در اثر انباشت زوائد و سمومات در بدن شان مبتلا به یبوست مزمن بوده اند. پس از گزارش مشکلشان؛ با توصیه و داروی طبی مربوطه؛ اجابت مزاج انجام شد و سلامتجو احساس راحتی و سبکی و آرامشش را بعد از دفع گزارش کرد.

ایجاد اسهال در پی مصرف زیاد مواد لینت زا در روز هشتم اردو: در اثر موفقیت این برنامه و عملکردش به ایجاد لینت در ایشان اگرچه برنامه مسهل روز پایانی هنوز انجام نشده ولی ایشان زودتر آمادگی دفع سمومات را پیدا کرده اند و با مصرف ملینهای دیگر توسط سلامتجو این حالت اسهال تشدید شده. توصیه شد تا زمان شدت نگرفتن اسهال آنرا تحمل نموده و در صدد رفع و منع آن برنیاید مگر در موارد شدت اسهال و احیانا دردناک بودن؛ که می تواند آنرا با مصرف یک قاشق غذاخوری سماق تقلیل داده و کنترل نماید.
.
pejuhesh231

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه نوامبر 26, 2013 10:32 pm

فصل سوم: پاسخ به سوالات عمومی

سوال 1: آیا در غیر از ایام اجرای این برنامه؛ مصرف مقداری آش قبل از شروع غذای اصلی برای جلوگیری از اشتهای کاذب و احساس دائمی گرسنگی در من می تواند موثر باشد؟

جواب: در متن برنامه آمده است که "افراد خوراک خود را با این غذا آغاز و اشتهای خود را با این خوردنی باز می نموده اند.
نوشیدن یک استکان عرق آویشن برای رفع این حالت موثر است.

سوال 2: من از قبل مشکل گوارشی و التهاب معده را دارم. آیا می توانم در برنامه شرکت کنم؟

جواب: كسانی كه ناراحتی گوارشی داشته اند فورا بعد غذا چيزی كه سردی آبغوره را خنثى كند مصرف كنند مثل دم كرده زنجبيل، و يا افزايش حجم زنجبيل در غذا و مراقب باشند هر گونه سردی معده، ريفلاكس و علائم ناراحتى گوارشی كه قبلا تجربه اش را داشته اند اگر اتفاق افتاد مجددا خنثى كننده آنرا مصرف كنند مثل دم كرده يا عرق آويشن.
اگر سلامتجو سابقه خونریزی گوارشی دارد از اجرای این برنامه به تنهایی پرهیز کند مگر با هماهنگی قبلی با کلینیک و بخش درمان تا ضمن بررسی های طبی و تایید توان اجرا، با نسخه های تکمیلی، ضمن اشراف و مراقبت خاص، برنامه او را مدیریت مناسب بنمایند.

سوال 3: آیا می توان همین برنامه را فقط با اضافه کردن انواع بیشتری از میوه ها اجرا کرد؟

جواب: كساني كه دو هفه را با تمام جهات بدون تخلف به پايان برسانند نوبت بعد همين برنامه را همراه برخي ميوه هاى مناسب منضج مزاج شان مي توانند اجرا كنند

سوال 4: آیا کاهش وزن این برنامه روی چاقی و لاغری صورت هم تاثیر می گذارد؟

جواب: خیر بلکه آنچه اتفاق مي افتد برطرف شدن پف و خيز صورت است

سوال 5: برای افرادی که اضافه وزن ندارند ولی قصد دارند از اثرات دیگر برنامه تعدیل وزن و اصلاح مزاج و پاکسازی (مثلا اصلاح مزاج یا پاکسازی) استفاده کنند؛ تا چه مقداری از کاهش وزن در این برنامه مشکلی ندارد؟

جواب: موضوع وزن متناسب با قد؛ عددش هر چه باشد؛ تا پنج كيلو زير آن بودن اشكالي ندارد و جزو كسري كه بايد جبران شود نمي باشد

سوال 6: در مصادف شدن عادت ماهیانه با روزهای اردو و خونریزی شدید، آیا می توان برنامه را ادامه داد؟

جواب: شركت یا ادامه اردو در وقت عادت ماهيانه مطلوب نيست
.
pejuhesh231

فصل چهارم: گزارش رسانه

پستتوسط pejuhesh231 » سه شنبه نوامبر 26, 2013 10:33 pm

فصل چهارم: گزارش رسانه

خطر میکروب‌های مقاوم به آنتی بیوتیک از تروریسم جدی‌تر است

اگر به سرعت برای میکروب‌های مقاوم به درمان و ساخته نشدن آنتی بیوتیک‌های جدید در ۲۵ سال گذشته چاره ای جدی اندیشیده نشود، در سالهای آینده هر جراحی ساده‌ای می‌تواند به عفونت‌های مرگبار منجر شود و بیماری‌های عفونی مانند دویست سال پیش جان انسان‌ها را بگیرد.

پروفسور سالی دیویس مشاور ارشد دولت انگلیس در حوزه بهداشت و درمان امروز در گزارش سالانه خود خطر میکروب‌های مقاوم به آنتی بیوتیک را مانند بمب ساعتی خواند و از رهبران سیاسی خواست تا ماه آینده در اجلاس هشت کشور صنعتی جهان (جی ۸) این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

پروفسور دیویس این خطر را در رده تروریسم و تغییر آب و هوای کره زمین ارزیابی کرده و آن را نه خطری برای بریتانیا بلکه خطری جهانی خوانده است.

"اگر الان اقدام نکنیم، ممکن است به شرایطی مشابه قرن نوزدهم برگردیم که جراحی‌های ساده به علت عفونت باعث مرگ می شدند؛ به این ترتیب درمان سرطان یا پیوند اعضا را هم نمی توانیم انجام دهیم."

مرگ و میر به علت بیماری‌های عفونی در دهه های اخیر بویژه در کشورهای غربی بسیار کاهش یافته و دلیل این کاهش بهبود بهداشت، گسترش واکسیناسیون، تولید آنتی بیوتیک‌های موثر و ارتقاء بهداشت محیط بوده است.

اما گزارش پروفسور دیویس نشان می دهد هنوز در انگلیس سالانه ۷ درصد مرگ‌ها علت عفونی دارند و ۲۰ درصد موارد غیبت از کار هم به همین دلیل است.

پروفسور دیویس می گوید با اینکه خطر مقاومت به آنتی بیوتیک و توانایی میکروب‌ها در تغییر و جهش ژنتیکی موضوعی کاملا شناخته شده است اما او سعی کرده این موضوع را برجسته کند چون باید این خطر دوباره ارزیابی شود: "من بعنوان پزشک مقاومت به آنتی بیوتیک را می شناختم اما نمی دانستم که وضعیت چقدر بد است و با چه سرعتی پیشرفت می کند".

با بهبود موازین بهداشتی بهتر در بیمارستانهای بریتانیا، میزان عفونت با میکروب‌هایی مثل ام آر اس ای (استافیلوکوک طلایی مقاوم به متی سیلین) و کلستریدیوم دیفیسیل در ده سال گذشته ۸۰ در صد کمتر شده است، اما بجای آن شیوع میکروب‌هایی مثل ای کولای و کلبسیلا در سالهای اخیر بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته و این میکروب‌های گرم منفی تبدیل به مهمترین عوامل عفونت بیمارستانی شده اند.

اما توانایی میکروب‌ها در تغییر تنها دلیل مقاومت به آنتی بیوتیک نیست. "از سال ۱۹۸۷ هیچ رده آنتی بیوتیک تازه ای تولید نشده و در خط تولید شرکتهای داروسازی بزرگ تقریبا هیچ آنتی بیوتیک تازه ای نیست."

برای تولید آنتی بیوتیک جدید انگیزه اقتصادی کافی وجود ندارد چرا که " آنتی بیوتیکها فقط در صورت لزوم برای یک یا دو هفته مصرف می شوند و به دلیل خطر مقاومت میکروب‌ها، مدت استفاده از آنها محدود است" در حالیکه داروهایی مثل داروی فشار خون یا داروی کاهنده قند برای تمام عمر مصرف می شوند. پروفسور دیویس از دولت بریتانیا خواسته تا برای سرمایه گذاری در ساخت آنتی بیوتیکهای جدید با شرکتهای داروسازی همکاری کند.

علاوه بر این پروفسور دیویس از "آموزش افتضاحی" که دانشجویان رشته های پزشکی در مورد آنتی بیوتیکها می بینند نگران است و معتقد است باید پرسنل درمانی و پزشکی در تجویز آنتی بیوتیک نهایت احتیاط را کنند و برای این کار آموزش کافی ببینند.

پوفسور دیویس اولین مشاور دولت بریتانیا نیست که درباره خطر مقاومت به آنتی بیوتیک هشدار داده است.

پیش از او لیام دانلدسون در سال ۲۰۰۸ از پزشکان خواسته بود تا برای درمان سرماخوردگی و سرفه آنتی بیوتیک تجویز نکنند چون اکثر این موارد ویروسی هستند و آنتی بیوتیک بی تاثیر است.

در سال ۱۹۹۹ هم سر کنت کولمن از مردم خواسته بود با رفتاری مسئولانه از پزشکان درخواست تجویز آنتی بیوتیک نکنند

.
pejuhesh231

بازگشت به ماهنامه اردوهای سلامت

Aelaa.Net