شگفت

نشر گزارشات مفید برای توجه به حیات اعلی

مدير انجمن: najm134

شگفت

پستتوسط najm134 » شنبه فبريه 27, 2010 9:27 am

عناوين گزارشاتي كه تا كنون در اين باره منتشر شده است: مردي عايق در مقابل سرما و گرما - مردی شبیه درخت در اندونزی...!! - رکورد حج رفتن: 95 حج (غيرازعمره) - مرد هوابيماخوار - روييدن قارچ 5/6 كيلوگرمي در تكاب

مرسولاتي كه تا كنون جداگانه در اين باره منتشر شده است:
شير الله الله
http://aelaa.net/110.aspx?id=568
هلال قطب
http://aelaa.net/110.aspx?id=569
دخترك حافظه قرآن

طوطی و تلاوت
http://aelaa.net/110.aspx?id=570
رکوع درختی به صورت نمازگذار
http://aelaa.net/110.aspx?id=621
آخرين ويرايش توسط najm134 on چهارشنبه ژانويه 19, 2011 8:15 pm, ويرايش شده در 2.
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مردي عايق در مقابل سرما و گرما

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 04, 2010 9:28 am

فكر‌مي‌كنيد ‌در ‌روزهاي ‌سرد ‌زمستان ‌كه استخوان‌هايتان هم از سرما مي لرزيد، همه ملت ايران همين حال را داشتند؟
خب، اشتباه مي‌كنيد. با اينكه سرماي زمستان با چند درجه تفاوت بر همه جا حاكم بود، اما يكي از اهالي گچساران به مدت يك ساعت در آب و برف‌هاي پيست اسكي ياسوج شنا كرده.
البته او به هيچ وجه مجبور به اين كار نبوده و فقط دنبال فرصت مناسبي براي آب‌تني ‌در ‌آب‌ يخ ‌ و‌برف مي‌گشته كه اين موقعيت نصيب او شده است. زالي افشين پور 49 ساله در اين باره به خبرگزاري فارس گفته: با كمك دوستانم گودالي به ارتفاع 5/1 متر حفر كردم و درون گودال قرار گرفتم. دوستانم به وسيله بيل به ارتفاع 5/1 متر برف در گودال ريختند به طوري كه فقط سر و گردنم از زير برف پيدا بود. عجيب اين است كه او در تمام مدت يك ساعتي كه در گودال بوده، برف هم مي‌خورده و هيچ گونه سرمايي احساس نمي‌كرد و بعد از اينكه از زير برف بيرون آمده در رودخانه‌اي كه مستقيم از ارتفاعات برف سرازير مي‌شود، شنا كرده است. افشين پور گفته كه تا حالا در زندگيش سرما نخورده است و در تمام مدت زندگي آرزوي آن را داشته تا كيفيت اين بيماري را امتحان كند.
مثل اينكه به جز سرما، گرماي شديد نيز بر او تاثيري ندارد چرا كه به گفته خودش در فصل تابستان كه دماي هواي گچساران به 50 درجه سانتي گراد مي‌رسد، بدون وسيله خنك كننده زندگي مي‌كند.
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مردی شبیه درخت در اندونزی...!!

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 04, 2010 9:30 am

آقاي «دِد» Dede يك ماهيگير 35 ساله اهل اندونزي است كه بعد از اينكه در نوجواني زانويش در حادثه‌اي جراحت برداشت، دچار بيماري عجيب و غريبي شد، به اين ترتيب كه از دست و پايش، زائده‌هايي به شكل ريشه گياهان بيرون زد به‌طوري كه وي از انجام كار روزانه عاجز شد.
پزشكان محلي درماني براي بيماري اين شخص پيدا نكردند. او از كار كردن بازماند و همسرش هم تركش كرد. دِد مجبور شد در نهايت فقر دو فرزندش را بزرگ كند. فرزندان او، حالا در سن نوجواني هستند.
گرچه خانوده‌اش او را حمايت مي‌كردند، ولي او همواره مورد ريشخند و استهزاء ماهيگيران محلي قرار مي‌گرفت. تا اين‌كه يك پزشك آمريكايي به نام دكتر «آنتوني گاسپاري» بعد از اينكه در شبكه تلويزيوني ديسكاوري يك برنامه مستند درباره اين بيماري عجيب ساخته شد و به نوعي درگير ساخت اين فيلم مستند شد، تصميم گرفت به آقاي «دد» كمك كند. اين متخصص پوست به دهكده دِد در جنوب جاكارتا رفته است و ادعا مي‌كند كه بيماري وي را تشخيص داده و مي‌تواند درمانش كند.
بعد از آزمايش نمونه‌هاي ضايعات و خون آقاي دِد، دكتر گاسپاري تشخيص داد كه ضايعات پوستي اين بيمار، ناشي از ويروسي به نام ويروس پاپيلوماي انساني يا HPV است. عفونت با اين ويروس بسيار شايع است، ويروسي كه در مبتلايان زگيل ايجاد مي‌كند.
اما چرا ضايعات پوستي آقاي دِد به جاي زگيل‌هاي معمولي به اين ترتيب تظاهر پيدا كردند؟ معلوم شد كه اين بيمار نوعي مشكل ژنتيكي داشته كه باعث اختلال در سامانه ايمني‌اش مي‌شده و در نتيجه سامانه ايمني وي قادر به مقابله و محدود كردن HPV نبوده است.
تعداد گويچه‌هاي سفيد خون دِد، آنقدر پايين بود كه در ابتدا دكتر گاسپاري تصور كرد كه وي مبتلا به ايدز است اما آزمايشات چنين چيزي را تأييد نكردند. اختلال ژنتيكي اين بيمار بسيار نادر است و احتمال داشتن آن كمتر از يك در ميليون است، طوري كه او به جز رنج ناشي از تحمل بيماري پوستي‌اش، زندگي توأم با سلامتي داشته. والدين و برادر و خواهرهاي او بيماري مشابه نداشته‌اند.
دكتر گاسپاري عقيده دارد اين بيماري با مصرف دوزهاي روزانه ويتأمين A صناعي، تا حد زيادي قابل درمان است. دكتر گاسپاري مي‌گويد گرچه اين بيمار كاملا از لحاظ ظاهري بهبود نخواهد يافت ولي بعد از درمان، زگيل‌ها آنقدر كوچك خواهند شد كه به او امكان استفاده از دست‌ها و كار بدهند. او انتظار دارد كه بعد از 3 تا 6 ماه درمان ضايعات تا حد قابل ملاحظه‌اي كوچك شوند. بعد از اين مرحله درماني ضايعات باقيمانده با انجماد و جراحي، برداشته مي‌شوند. دكتر كاسپاري دوست داشت اين بيمار را براي درمان و بررسي نقص ژنتيكي‌اش به آمريكا ببرد ولي مشكلات مالي و همچنين كاغذبازي‌هاي اداري مانع اين كار شد. بنابراين، درمان اين بيمار در اندونزي با كمك پزشكان اين كشور ادامه خواهد يافت. HPV، يك ويروس داراي DNA است كه مي‌تواند هم ضايعات پوستي و هم ضايعات تناسلي ايجاد كند. ضايعات پوستي HPV اشكال مختلفي دارند، مثل زگيل معمولي، زگيل‌هاي كف دست و پا، زگيل‌هاي مسطح و زگيل‌هاي زير ناخن. (نقل از همشهري)
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

رکورد حج رفتن: 95 حج (غيرازعمره)

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 04, 2010 9:33 am

يک پير مرد عربستاني با 95 بار اداي اعمال حج، رکورد حج رفتن را شکسته و نام خود را در کتاب رکوردها ثبت کرد.
"مدهاس الرشيدي" 124 ساله تاکنون 95 بار به حج واجب رفته است. تصوير
وي در اين باره مي گويد: هر بار که به حج مي روم، خيالم راحت تر مي شود و بيشتر احساس راحتي مي کنم و اخلاص در برابر خدا و ايمان به او، عمر انسان را مي افزايد، زيرا انسان راحت تر است و از نظر روحي و رواني در آرامش به سر مي برد.
وي در مورد علت تعداد بالاي رفتن به حج مي گويد: به حج مي روم تا بيشتر ثواب کسب کنم و به خدا نزديک تر شوم.
اين پير مرد که در طول عمر خود با سه زن ازدواج کرده و داراي هفت فرزند مي باشد.
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مرد هوابيماخوار

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 04, 2010 9:35 am

میشل لوتیتوی فرانسوی همه چیز می خورد .
از تلویزیون گرفته تا دوچرخه از آهن گرفته تا شیشه و پلاستیک و … تصوير

البته اگر آن شی کمی برزگ باشد خوردنش نیز طول می کشد.

مثلا دو سال طول کشید از 1978 تا 1980 که او توانست یک هواپیما را بخورد.

ظاهرا او یک معده و روده ای با دو برابر ضخامت قابل انتظار دارد و اسید گوارشی او دارای قدرت غیر معمولی است که به او امکان خوردن فلزات را می دهد .
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

روييدن قارچ 5/6 كيلوگرمي در تكاب

پستتوسط najm134 » يکشنبه آپريل 04, 2010 9:41 am

يك قارچ 5/6 كيلوگرمي به ارتفاع 40 سانتي متر در ارتفاعات شهرستان تكاب روييد. به گزارش فارس از تكاب، دو نفر از اهالي شهرستان تكاب مشغول برداشت قارچ خوراكي در ارتفاعات روستاي تماي در 15 كيلومتري اين شهرستان بودند كه اين قارچ غول پيكر را برداشت كردند.تصوير رويش چنين قارچي تاكنون سابقه نداشته و به دليل خشكسالي و كم آبي منطقه نيز مورد تعجب همگان قرار گرفته است. اين قارچ خوراكي پس از برداشت براي اطمينان از سلامت و غيرسمي بودن آن توسط كارشناسان جهاد كشاورزي تكاب مورد بررسي قرار گرفت و سالم و بهداشتي بودن آن تاييد شد. ارزش اين قارچ خوراكي، 400 هزار ريال است و پس از برداشت براي فروش به بازار تكاب ارسال شد. شهرستان تكاب به علت طبيعت بكر و كوهستاني يكي از خاستگاه‌هاي توليد و رويش قارچ خوراكي خودرو است و هرساله بيش از 500 كيلوگرم قارچ خوراكي از ارتفاعات اين شهرستان برداشت مي‌شود.
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

گربه‌اي بيمار صرع صاحبش را پيش‌بيني‌ مي‌كند!

پستتوسط najm134 » چهارشنبه ژوئن 08, 2011 10:42 pm

گربه‌اي بيمار صرع صاحبش را پيش‌بيني‌ مي‌كند!
رسانه‌هاي رسمي انگلستان اعلام كردند كه يك گربه ۱۴ ماهه با پيش‌بيني‌ بيماري و حملات صرع صاحب جوانش به او كمك مي‌كند تا با اين بيماري مقابله كند. تصوير
«ليلي» گربه‌اي است كه با خانواده‌ «كوپر» در منطقه «بورن موث» زندگي مي‌كند و «ناتان كوپر» پسر ۱۹ ساله‌اي است كه به بيماري صرع مبتلا است.
وي در مورد گربه‌اش به روزنامه‌ ديلي ميل گفت: «ليلي» همواره در كنار من است. او تا به حال چندين بار مرا از خطر مرگ حتمي نجات داده است. هنگامي كه حملات به من دست مي‌دهد، محكم به زمين برخورد مي‌كنم. حتي در برخي از موارد هم با اسباب و اثاثيه اتاق برخورد كرده‌ام.
اين پسر جوان در ادامه افزود: «ليلي» حس عجيبي دارد. او مي‌تواند چند دقيقه زودتر از بروز حملات صرع خانواده‌ام را مطلع كند.
«سيمون» ۴۴ ساله پدر اين پسر ۱۹ ساله هم در اين باره عنوان كرد: هنگامي كه قرار است حملات آغاز شود، «ليلي» با بلندترين صدا ميوميو مي‌كند، از پله‌ها بالا و پايين مي‌رود و ما را خبر مي‌كند.
كارشناسان معتقدند كه اين گربه حس بويايي يا يك قدرت پيشگويي دارد. به همين دليل، مي‌تواند تغييرات شيميايي در بدن صاحب خود را تشخيص دهد. او داراي حس ششم است.
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

نمازجماعت بيروزي!!!فوتبالیستهای زن ایرانی بالباس ورزشي اسلام

پستتوسط najm134 » شنبه جولاي 16, 2011 4:15 pm

نماز جماعت بيروزي!!! فوتبالیست های زن ایرانی

به گزارش خبرنگار آینده، انتشار تصاویر حیرت انگیز نماز جماعت بازیکنان زن روی زمین چمن یکی از شاهکارهای فرهنگی فدراسیون فوتبال بود. پس از ناکامی های گسترده تیم های ملی فوتبال زنان ایران، تنها تیم باقی مانده دختران ایرانی پس از پیروزی بر تیم ملی اردن به منظور شکرگزاری نماز مستحبی به جماعت می خوانند که با قوانین شرع اسلام سنخیت ندارد.
تصويرتصوير
جای حیرت است که انجام این حرکات، توسط کدام بخش فرهنگی یا منشوری فدراسیون توصیه و اجرا می شود؟

انجام مراسم در لباس اسلامي ورزشي!!!! از ديكر مشخصه هاى موارد جعلي به اسم اسلام است

============================

حجاب ورزشكار ايراني را با حجاب ورزشكار امريكايي مقايسه كنيد

حضور 'کلثوم عبدالله'، زن مسلمان آمریکای با پوشش اسلامی در مسابقات وزنه برداری آمریکا

تصوير

تصوير

زنان مسلمان امريكايي ادعاي الكوي اسلام و مسلمانان را ندارند
ولى لباس مناسبتري دارند
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

نقاشي خداوند

پستتوسط najm134 » دوشنبه آگوست 13, 2012 1:46 pm

اين تصاوير نقاشي نبوده و مناظر واقعي از نوعي درخت اكاليبتوس به اسم رنكين كمان است:rainbow-eucalyptus = Eucalyptus_deglupta
مركز رويش اين درخت جزيره ميندانائو بخش مسلمان نشين فيلبين است .
Eucalyptus deglupta که به اکالیپتوس رنگین کمان معروف شده است ظاهری غیر معمول دارد و شاید در نگاه اول فکر کنید که نقاشی شده!ولی واقعیت چیز دیگری است!
اکالیپتوس رنگین کمان با ریزش پوست تنه خود رنگ های بی نظیری را تولید می نماید که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.
پوست این درخت از رنگ سفید در سال اول به سبز کم رنگ، سبز، آبی و سپس به بنفش و نارنجی و نهایتاً به قرمز تیره تغییر رنگ می دهد. ترکیب این رنگ ها در کنار یکدیگر به مانند یک نقاشی انتزاعی است.
این درخت اکثراً در نیمکره شمالی، خصوصاً در کشورهای گینه نو، اندونزی و فیلیپین یافت می شود.
این درخت در مناطق استوایی وبارانی، مخصوصاً در زمین های باتلاقی و مرداب ها رشد دارد. در نتیجه توقع آبی زیادی دارد و خاک نسبتاً آهکی و ماسه ای را می پسندد.
اکالیپتوس رنگین کمان می تواند تا 70 متر ارتفاع و 2 متر قطر تنه در مناطق استوایی و بارانی رشد کند.
مصارف : این درخت از منابع اصلی تغذیه کوالا است.هم چنین در صنعت ساخت کاغذ نیز استفاده می شود.
تصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرتصويرImageImage
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

عجیب‌ترین طوطی جهان

پستتوسط najm134 » جمعه اکتبر 05, 2012 8:21 am

آنچه که مشاهده می‌کنید تصویر یکی از نادرترین انواع طوطی‌های جهان به نام «کاکابو» است که تنها در نیوزلند زندگی می‌‌کند و نسل آن به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارد، به گونه‌ای که تنها 127 عدد از آن در جهان وجود دارد.
تصوير
معنای لغوی کلمه «کاکابو»، «طوطی شب» است و به دلیل این که این حیوان معمولا شبها از خانه خود خارج می‌شود آن را «طوطی شب» صدا می‌کنند. مهمترین ویژگی این طوطی که آن را در میان دیگر پرندگان بی‌نظیر کرده پرواز نکردن این حیوان است و از نکات جالب دیگر درباره این طوطی عمر طولانی آن است که تا 90 سال می‌رسد.
تصوير
طوطی کاکابو به‌طور معمول دارای پرهایی سبز، نوک بزرگ خاکستری، بال‌‌ها و دم کوتاه و کوچک و دو ساق کوتاه و پنجه‌های بزرگ است که به آن توانایی بسیاری در بالا رفتن از درختان می‌دهد.
تصوير
این طوطی دارای عادات عجیبی است از جمله اینکه این پرنده هر دو یا سه سال یک‌بار جفتگیری می‌‌کند. افزون بر اینکه جنس نر هیچ نقشی در محافظت از جوجه‌‌های خود ندارد و همین موجب می‌شود تا جوجه‌های این طوطی در معرض خطرات زیادی در طبیعت باشند.
تصوير
najm134
 
پست ها : 1859
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

بعدي

بازگشت به نشر گزارشات رسانه حيات اعلى


Aelaa.Net