شگفت

نشر گزارشات مفید برای توجه به حیات اعلی

مدير انجمن: najm134

با پیرترین انسان‌های جهان آشنا شوید

پستتوسط najm134 » پنج شنبه مارس 28, 2019 8:26 am


با پیرترین انسان‌های جهان آشنا شوید؛ ابرصدساله‌هایی که اکثرا زن هستند


Image
پیر شدن یک امر گریزناپذیر در زندگی بشر و دیگر موجودات زنده دنیاست. اما روند پیری در بیشتر جمعیت جهان زیر یکصد سال پایان می یابد و آنها دار فانی را وداع می گویند. البته هستند برخی از انسان هایی که این قانون را زیر پا گذشته و به فردی صد ساله یا حتی اَبَرصدساله تبدیل می شوند.
فرد صدساله کسی است که یکصد سال خورشیدی یا بیشتر عمر کند. این در حالیست که اَبَرصدساله تا ۱۱۰ سالگی یا بیشتر از آن زندگی کرده است.
باید بدانید که از هر یکهزار صدساله یک نفر به ابرصدسالگی می رسد. در نتیجه چندین آزمایش علمی و تحقیقاتی مشخص شده افراد ابرصدساله معمولا در تمام طول زندگی به هیچ یک از بیماری های مرتبط با کهولت سن همانند سکته مغزی، بیماری قلبی-عروقی، زوال عقل، سرطان، پارکینسون و دیابت دچار نمی شوند مگر در اواخر عمر و نزدیکی به بیشینه عمر انسان، یعنی ۱۲۵ سالگی.
بر اساس آمار رسمی گمانه زنی می شود در سراسر جهان ۳۰۰ تا ۴۵۰ ابرصدسالهٔ زنده وجود داشته باشد. این در حالیست که مطابق بر پژوهش ها مشخص شده شورهای ایالات متحده آمریکا، ژاپن، بریتانیا، فرانسه، و ایتالیا دارای بیشترین شمار ابرصدساله های شناخته شده هستند.
در سپتامبر سال ۲۰۱۰ میلادی ایالات متحده با رقمی در حدود ۵۳ هزار نفر بیشترین تعداد انسان های صدساله را در دنیا داشته است. پس از امریکا کشور ژاپن با حدود ۵۱ هزار نفر در رتبهٔ دوم از این حیث قرار می گیرد.
تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ ابرصدساله در تاریخ ثبت شده است. در بسیاری از کشورها افراد پس از رسیدن به صدسالگی مورد تقدیر قرار می گیرند. رسم رایج برخی از کشورها به شرح زیر است:
در ایالات متحده به طور سنتی صدسالگان از رئیس جمهور نامهٔ تبریک دریافت می کنند. در انگلستان و کشورهای مشترک المنافع در یکصدمین زادروز فرد، ملکه پیامی برای وی ارسال می کند و از سن ۱۰۵ سالگی به بعد این امر در هر زادروز اتفاق می افتد. صدسالگان ایرلندی نامه ای به همراه ۲۵۴۰ یورو به عنوان جایزهٔ صدسالگی از رئیس جمهور دریافت می کنند. برای صدسالگان ژاپنی یک کاپ نقره همراه با یک گواهینامه از طرف نخست وزیر ارسال می گردد. صدسالگان در سوئد پیام تبریکی از سوی پادشاه و ملکه دریافت می کنند. در ایتالیا صدسالگان نامه ای از رئیس جمهور دریافت می کنند. با این مقدمه شاید برایتان جالب باشد تا شماری از ابرصدساله های جهان که بیش از ۱۱۵ سال در دنیا زندگی کرده اند، آشنا شوید. گفتنی است که تقریبا بیشتر نام هایی که در فهرست پیرترین انسان های جهان مشاهده می شود، زن هستند که جالب و قابل تامل است.

Image
برای آشنایی با زنان ابرصدساله تاریخ تا انتهای مطلب همراهمان باشید. ۱- ژان کالمان: ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز ژان کالمان: زاده ۲۱ فوریه ۱۸۷۵ درگذشته ۴ اوت ۱۹۹۷ ژان لوییز کالمان دارای طولانی ترین عمر تأیید شده یک انسان در طول تاریخ بود.

Image
این زن فرانسوی در ۸۵ سالگی به شمشیربازی می پرداخت و تا صدسالگی دوچرخه سواری می کرد.
Image
ژان کالمان در دهه ۲۰ زندگی جالب است بدانید کالمان از ۲۱ سالگی تا ۱۱۷ سالگی سیگار می کشید؛ ولی هیچ گاه تعداد سیگارها به بیش از دو عدد در روز نمی رسید. او در ۱۲ یا ۱۳ سالگی ونسان ونگوگ را ملاقات کرده بود و تمام عمرش را که ۱۲۲ سال و ۱۶۴ روز بود در فرانسه گذراند.

Image
ژان کالمان در سن ۴۰ سالگی این زن تا ۱۱۰ سالگی تنها و بدون کمک زندگی می کرد. اما پس از آن به دلیل یک حادثه آتش سوزی هنگام آشپزی که به دلیل ضعف بینایی روی داده بود، به آسایشگاه منتقل شد.

Image
ژان کالمان در سن ۲۲ سالگی ژان لوییز کالمان در زندگی طولانی خود شاهد اختراعات مهمی چون اتومبیل، تصاویر متحرک، استیل ضد زنگ، تلویزیون و حتی هواپیما بود. ۲- سارا کنائوس: ۱۱۹ سال و ۹۷ روز
Image
سارا کنائوس: زاده: ۲۴ سپتامبر ۱۱۸۰ درگذشته ۳۰ دسامبر ۱۹۹۹ سارا کنائوس پیر ترین فرد شناخته شده در آمریکاست. سارا در زمان مرگ ۱۱۹ سال و ۹۷ روز سن داشت و درست یک روز قبل از شروع قرن بیست ویکم از دنیا رفت.
دخترش او را فردی ساکت و آرام توصیف می کرد که هیچ چیزی نمی توانست آرامشش را برهم زند. همین خونسردی شاید دلیلی برای طول عمر سارا بود. سارا ۷ جنگ آمریکا و ترور مارتین لوترکینگ را به خاطر داشت.
سن سارا در زمان مرگ، حتی از پل برووکلین و مجسمه آزادی هم بیشتر بود. همچنین زمانی که نیل آرمسترانگ برای اولین بار قدم بر ماه گذاشت او ۸۸ سال داشت.

۳- لوسی هانا: ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز

[rimg]Image[/rimg]

لوسی هانا: زاده ۱۶ جولای ۱۸۷۵ درگذشته ۲۱ مارس ۱۹۹۳ به دلیل همزمان شدن زندگی لوسی هانا با ژان کالمان فرانسوی، با وجود داشتن سن بالاتر از ۱۱۰ سال، به اندازه بقیه پیر ترین ها به او بها داده نشد. لوسی هانا با داشتن ۱۱۷ سال و ۲۲۴ روز سن و اصلیتی آفریقایی آمریکایی، به عنوان پیر ترین انسان سیاهپوست دنیا شناخته می شد.
او در آلاباما به دنیا آمد و در زمان پخش اعلامیه مشهور آزادی لینکلن، ۱۲ سال سن داشت. لوسی در سال ۱۹۰۱ ازدواج کرد و صاحب ۸ فرزند شد که البته ۶ فرزند او قبل از مادرشان از دنیا رفتند.
این زن سیاهپوست در زمانی زندگی می کرد که تبعیض نژادی در اوج خود بود و سفید پوستان، سیاهان را از زمین ها و خانه هایشان بیرون می کردند، به همین خاطر او نیز به همراه شش میلیون آفریقایی آمریکایی دیگر مجبور به مهاجرت شده و به دیترویت رفت جایی که تا آخر عمر خود در ۲۱ مارس ۱۹۹۳ در آنجا ماند.

۴- ماری لوئیز میلر: ۱۱۷ سال و ۲۳۰ روز
زاده ۲۹ آگوست ۱۸۸۰ درگذشته ۱۶ آوریل ۱۹۹۸ زمانی که ماری لوئیز میلر در سن ۱۱۷ سالگی از دنیا رفت، یکی از پسرانش همراه با او در خانه سالمندان بستری بود و دختر بزرگش ۹۰ سال سن داشت.
این زن فرانسوی کانادایی، در تمام عمر خود کار می کرد و با داشتن ۱۰ فرزند، تقریبا هرگز بیکار نبود. ماری همین کار زیاد و روحیه خستگی ناپذیر خود را راز عمر طولانی اش می دانست. او که عادت عجیبی به استفاده از نوشیدنی های الکی و کشیدن سیگار داشت، وقتی خود را در خطر ابتلا به بیماری های قلبی دید آنها را در سن ۹۰ سالگی ترک کرد. شاید همین دلیل شد تا او بتواند ۲۷ سال بعد از آن نیز به زندگی خود ادامه دهد.

۵- ویولت براون: ۱۱۷ سال و ۱۸۹ روز

[rimg]Image[/rimg]

ویولت براون: زاده ۱۰ مارس ۱۹۰۰ درگذشته ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ ویولت براون ابرصدسالهٔ اهل جامائیکا بود. او در زمان مرگش کهنسال ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان های دارای طولانی ترین عمر تأیید شده در طول تاریخ قرار گرفت. ویولت براون پس از مرگ اما مورانو در ۱۵ آوریل ۲۰۱۷ به این عنوان دست یافت.
او همچنین نخستین ابرصدسالهٔ تأییدشدهٔ جاماییکایی و پیرترین جاماییکایی در تمام تاریخ بود.
ویولت براون، در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) در ۱۱۷ سالگی بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.
۶- اِما مورانو: ۱۱۷ سال و ۱۳۷ روز

[rimg]Image[/rimg]

اِما مورانو: زاده ۲۹ نوامبر ۱۸۹۹ درگذشته ۱۵ آوریل ۲۰۱۷ اِما مورانو، یک ابرصدسالهٔ اهل ایتالیا، و تا زمان مرگش کهنسال ترین انسان زندهٔ دنیا بود که در فهرست انسان های دارای طولانی ترین عمر تأیید شده در طول تاریخ قرار گرفت.
دوران زندگی مورانو در سه قرن ۱۹، ۲۰ و ۲۱ میلادی سپری شد.

[rimg]Image[/rimg]

این زن، همچنین در طول ۱۱۷ سال زندگی اش شاهد دو جنگ جهانی و روی کار آمدن ۹۰ دولت در ایتالیا بود.
او دارای چهار خواهر و سه برادر بود. آنجلا مورانو، یکی از خواهران او بود که
در سال ۲۰۱۱ در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت. مورانو راز طول عمر خود را خوردن دو تخم مرغ در روز، شکلات و شیرینی و تنهایی می دانست.
۷- نبی تاجیما: ۱۱۷ سال و ۴۲ روز

[rimg]Image[/rimg]

نبی تاجیما: زاده ۴ اوت ۱۹۰۰ درگذشته ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ یکی دیگر از ابرصدساله های جهان، نبی تاجیما ژاپنی بود. او پس از مرگ ویولت براون در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶) مسن ترین انسان شناخته شده جهان و آخرین انسان زنده بازمانده از قرن نوزدهم میلادی بود.
همچنین از او به عنوان پیرترین انسان شناخته شده در کشور ژاپن و قاره آسیا یاد می شود. نبی تاجیما در جوانی در مزرعه کار می کرد و تا میانسالی مشغول کشاورزی بوده است. او در فوریه ۲۰۰۲ به خانه سالمندان کیکای منتقل شد و تاکنون در آنجا زندگی می کند. وی بر اثر شکستگی استخوان ناشی از سقوط از ارتفاع، برای همیشه ویلچرنشین شد.

[rimg]Image[/rimg]

تاکنون بیش از یکهزار و ۵۰۰ ابرصدساله در تاریخ ثبت شده است. بیشتر غذای مورد مصرف وی، سوشی و ماهی قزل آلا بود. نبی تاجیما، در ۲۱ آوریل ۲۰۱۸ (۱ اردیبهشت ۱۳۹۷) در ۱۱۷ سالگی بر اثر = عوارض ناشی از کهولت سن درگذشت
najm134
 
پست ها : 1973
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

نخستین پیاده‌روی فضایی زنان بدون مردان

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه مه 12, 2019 5:33 pm

نخستین پیاده‌روی فضایی زنان بدون مردان


Image
با تایید ناسا، برای نخستین بار در تاریخ، گروهی از زنان در ایستگاه فضایی بین‌المللی به پیاده‌روی فضایی می‌روند.

آن مک‌کلین و کریستینا کخ، از فضانوردهای ناسا، این پیاده‌روی فضایی را در ۲۹ مارس انجام خواهند داد. کریستن فکسیول، کنترل‌گر و مدیر پرواز آژانس فضایی کانادا، که در اتاق فرمان مرکز فضایی جانسون متعلق به ناسا در هوستون خواهد بود، این دو فضانورد را از زمین هدایت خواهد کرد.

Image

خودِ کریستن فکسیول بود که اول مارس این خبر را توییت کرد: «همین الان خبردار شدم که نخستین پیاده‌روی فضایی تماما زنانه را هدایت خواهم کرد. نمی‌توانم جلوی هیجانم را بگیرم!!!!»

این پیاده‌روی فضایی و دو پیاده‌روی دیگر ابتدا قرار بود در پاییز انجام شود.


مک‌کلین و کخ هر دو عضو کلاس فضانوردی سال ۲۰۱۳ بودند، که نیمی از آن را زنان تشکیل می‌دادند و از میان ۶۱۰۰ متقاضی انتخاب شده بودند. نیمی از شرکت‌کنندگان کلاس اخیرِ مدیرانِ پرواز نیز زن‌اند.

تارنمای ناسا نشان می‌دهد این پیاده‌روی فضایی هفت ساعت طول خواهد کشید.

مک‌کلین چهارم مارس توییت کرد: «آره رفیق، این مادر‌مان زمین است، زیبا نیست؟»

این نخستین بار است که مک‌کلین به فضا می‌رود و برای کخ این نخستین پرواز فضایی است.


مک‌کلین سوم مارس توییت کرد: «طلوع عصری جدید در پرواز فضایی انسان»

به گفته ناسا، راه‌پیمایی فضایی به چند علت انجام می‌شود، از جمله انجام دادن کارهایی بیرون از سفینه فضایی، انجام آزمایش‌های علمی و آزمودن ابزار جدید. همچنین فضانوردان در فضا راه می‌روند تا ماهواره‌ها یا سفینه‌هایی را که قبلا به فضا فرستاده شده‌اند تعمیر کنند تا نیازی نباشد برای تعمیر به زمین آورده شوند.
pejuhesh232
 
پست ها : 4531
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

به هوش آمدن زن اماراتی پس از 27 سال که در اغما بود

پستتوسط najm134 » پنج شنبه آگوست 15, 2019 11:42 pm


زن اماراتی که 27 سال در اغما بود و تنها در حد'حیات نباتی' حفظ شده بود؛ به هوش آمد


Image

ه گزارش اسپوتنیک، خبركزاري رسة و بسياري از خبركزاريهاى جهان

"منیره عبدالله" در سن ۳۲ سالگی در سال ۱۹۹۱ بر اثر تصادف خودروی حامل وی با یک اتوبوس، دچار آسیب شدید مغزی شد و از آن پس را، به مدت ۲۷ سال در کما گذراند اما بر اثر یک شوک نسبت به اطرافش واکنش نشان داد و هوشیاری‌اش بازگشت. فرزند منیرا "عمر وبیر"، در آن زمان ۴ سال داشت و در هنگام تصادف در آغوش او در مقابل تصادف محافظت شد و در این مدت این پسر از مادر خود نگهداری کرده و با آرزوی اینکه دوباره مادرش او را صدا بزند در انتظار بیداری دوباره مادرش نشست و بلاخره محقق شد.

زن اماراتی که بر اثر سانحه تصادف به مدت ۲۷ سال در کما بود و زندگی نباتی داشته، به صورت معجزه‌آسایی به هوش آمد.

زن اماراتی که 27 سال در اغما بود و پزشکان او را در حد'حیات نباتی' حفظ کرده بودن هوشیاریشو بازیافت

بسیاری از کاربران این بیداری را از معجزات و قدرت خداوند می‌دانند و عقیده دارند علاوه بر اینکه این اتفاق می‌تواند تلنگری باشد که رحمت و عظمت خداوند را بهتر درک کنیم، می‌تواند الگوی بسیار زیبایی برای احترام به والدین نیز باشد و بیش از پیش قدر پدران و مادرانمان را بدانیم.

این کاربران ضمن تحسین این فرزند که به مدت ۲۷ سال به انتظار بیداری مادر خود نشسته است، او را یک پسر واقعی می‌خوانند که «عشق واقعی» را معنا کرده است. آنها نمونه‌هایی را مثال می‌کنند که اطرافیان شخصی که در کما بوده پس از مدتی خسته شده‌اند و به مرگ او رضایت داده‌اند؛ چرا که در انتظار کسی ماندن بسیار دشوار و سخت است بنابراین انتظار و تىشهاي این پسر ستودنی است.

Image

علت بهوش آمدن مادر دركير شدن فرزندش با دو كاركر بيمارستان بر سر امور مراقبتي و بالاكرفتن مشاجره شان بود كه مادر ناكهان بهوش آمده و با فرياد براى كمك به بسرش كه در خطر است مردم را صدا مي زد!!! - وي از بيمارستان مرخص شده است و تحت معالجه توانبخشي عضلات كه 27 سال بي تحرك بوده و برخي مراقبتهاست

بسرش در هنكام تصادف و كوما رفتن مادرش 4 ساله بوده است، در اين سالها در لندن مدتي مورد معالجه بوده و نتيجه نكرفته اند تا اينكه سرانجام جر بيمارستان در عربستان تحت مراقبتها و طبابت طبيعي قرار مي كيرد و اخيرا براى درمان لاغري مفرط عضلات در اثر كوما به آلمان برده شده بوده كه حادث شوك و نكراني مادر در حال كوما براى فرزندش سبب هوشياري وي مي كردد

https://youtu.be/uKlbpciueD8?t=164

تيري واليس، وهو أمريكي تعرض لحادث سيارة عندما كان عمره 19 عاما، وتعافى بشكل ملحوظ، بعد أن أمضى 19 عاما في حالة شبه غيبوبة. واعتُقد أن أنسجة دماغه قادرة على النمو من جديد.

تعرض مايكل شوماخر، بطل العالم السابق في سباق السيارات فورمولا 1، لإصابة في رأسه في حادث تزلج في فرنسا عام 2013. وتم وضعه في غيبوبة محفزة طبيا لمدة ستة أشهر، قبل نقله إلى منزله في سويسرا لمواصلة علاجه.
najm134
 
پست ها : 1973
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

صید «ماهی دایناسوری» باعث حیرت ماهیگیر نروژی شد

پستتوسط najm134 » دوشنبه اکتبر 07, 2019 10:37 am


صید «ماهی دایناسوری» باعث حیرت ماهیگیر نروژی شد


یک ماهیگیر جوان نروژی نوعی ماهی عجیب با ظاهری شبیه به دایناسور شکار کرد و با این شکار حیرت زده شد. این ماهی چشمانی بزرگ و متفاوت داشت.

Image

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، هنگامی اسکار لوندال 19 ساله این ماهی عجیب و غریب را دید تصور کرد که با گونه ای عجیب و نادر از نوعی ماهی کمتر دیده شده مواجه شده است. این ماهی عجیب و غریب شبیه دایناسورها بود و اسکار تا آن لحظه چنین ماهی عجیبی ندیده بود.

با وجود ظاهر این ماهی عجیب و غریب به نظر می رسد این ماهی برای انسانها بی ضرر است. این ماهی دارای دم بلند و نازکی است و تا حدی شبیه به نوعی موش صحرایی است. این ماهی چشمانی بزرگ و مشابه موش صحرایی دارد. این چشم ها در تاریکی به موش صحرایی کمک می کند مانند گربه ها نور را منعکس کنند.

این مرد 19 ساله هنگام گرفتن ماهی ماهی در جزیره آندویا در شمال نروژ، ماهی مذکور را صید کرد. او چهار قلاب برای صید ماهی به عنوان طعمه با خود داشت و در اعماق آب 2600 فوت (800 متر) ماهیگیری می کرد. او درباره این ماهی عجیب می گوید: "بسیار شگفت انگیز بود. من قبلاً هرگز چیزی شبیه به آن ندیده ام. این ماهی در نگاه نخست کمی شبیه به دایناسور به نظر می رسید.

این ماهیگیر تصمیم گرفت ماهی عجیب را زنده نگه دارد اما شوک ناشی از ماهیگیری و فشار وارد شده به ماهی باعث شده که متأسفانه ماهی زنده نمی ماند. آقای لوندال گفت که ماهی را به خانه برد تا با آن غذا بپزند. او می گوید:"علی رغم ظاهر زشت این ماهی، این ماهی واقعاً خوشمزه بود."
najm134
 
پست ها : 1973
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

ماهیگیری موجود عجیب نارنجی رنگ صید کرد

پستتوسط najm134 » چهارشنبه اکتبر 30, 2019 1:14 pm


ماهیگیری موجود عجیب نارنجی رنگ صید کرد


Image

یک ماهیگیر در آلاسکا موجودی اسرارآمیز را با شاخک های نازک نارنجی صید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، یک ماهیگیر در آلاسکا موجودی اسرارآمیز را با شاخک های نازک نارنجی صید کرد.

در ویدیو گرفته شده توسط سارا واسر-آلفورد موجودی کوچک و نارنجی رنگ قابل مشاهده است که به آرامی شاخک های خود را حرکت می دهد. سارا این موجود را در دستش گرفته و آن را از زوایای مختلف نشان می دهد.

Image
najm134
 
پست ها : 1973
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

قبلي

بازگشت به نشر گزارشات رسانه حيات اعلى


cron
Aelaa.Net