آلودكي بازار توليد و فراوري

مدير انجمن: najm134

آلودكي بازار توليد و فراوري

پستتوسط najm134 » پنج شنبه آپريل 14, 2011 3:29 am

آلودكي بازار توليد و فرآوري
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

ترفند آبجوی آلمانی برای فروش محصولاتش در ایران

پستتوسط najm134 » پنج شنبه آپريل 14, 2011 3:34 am

ترفند آبجوی آلمانی برای فروش محصولاتش در ایران
پس از درج گزارشی درباره تبلیغ یک آبجوی آلمانی در مترو تهران، شرکت وارد کننده این محصول که از تولید کنندگان عمده ماء الشعیر است، برای عرضه محصولات باقیمانده اش دست به ابتکار جالبی زد.
این شرکت که از معروف‌ترین سازنده‌های آبجوی الکلی در سراسر دنیاست، با ساخت روکشی برای محصولات خود، آنها را با نامی ایرانی به مصرف کنندگان این محصول قالب کرد.تصوير
گفتنی است این اقدام در پی واکنش های مردمی برای جمع آوری محصولات آلوده این شرکت انجام شد. آبجوی این شرکت که در سراسر جهان با 5.5 درصد الکل توزیع می شود در زمان رژیم پهلوی با عنوان شراب هامبورگی در کشور توزیع می شد. البته امتیاز این شرکت آلمانی به کشور انگلیس هم فروخته شده و قراردادهای فروش آن در شهر دورکینگ این کشور منعقد شد.تصوير
تصوير
تصوير
شایان ذکر است چندی پیش، مشرق با انتقاد از تبلیغ محصولات این شرکت در فضای عمومی متروی تهران نوشت: به تازگی یک شرکت بازرگانی ایران که امتیاز توزیع ماءالشعیر در کشور را اخذ کرده است به تبلیغ و توزیع نوعی از ماءالشعیر بدون الکل پرداخته است که کارخانه آن از معروف‌ترین سازنده‌های آبجوی الکلی در سراسر دنیاست.
اما این شرکت که پس از مذاکرات فراوان نتوانست به مانند ماءالشعیرهای دیگر راهی برای تبلیغ کالایش در صدا و سیما بپردازد، متروی تهران را برای انتشار آگهی‌هایش انتخاب کرد.
براساس این گزارش ایستگاه‌هایی از خط یک تهران تابلوهای بزرگی را برای تبلیغ این محصول اختصاص داده بودند.
همچنین نام این محصول به صورت انگلیسی نوشته شده بود تا افراد در نگاه اول نام سازنده آبجو و تولیدات شوم آن را به یاد نیاورد.
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

عرضه رسمي و علني خوراكيهاى حرام در بايتخت اسلامي

پستتوسط najm134 » يکشنبه ژانويه 08, 2012 12:16 pm

این روزها فروشگاه ها و بازارهای فروش محصولات خوراکی پر از خوراکی های متنوع و حتی ناآشنا و بعضا حرام است. محصولاتی که تا همین دیروز جزو کالاهای نادر به شمار می رفت این روزها به راحتی و با قیمت های مناسب در فروشگاه های معتبر به صورت خام و کنسرو به چشم می خورد و فروخته می شود. نکته مهم در این میان این است که برخی از این محصولات، نام های فریبنده ای دارند و شاید خریداران را در مورد حلال و یا حرام بودن محصولات به تردید بیاندازند.
بیشتر مردم ترجیح می دهند محصولات غذایی و به ویژه محصولات پروتئینی را از فروشگاه های زنجیره ای خریداری کنند تا از کیفیت و سالم بودن محصولات اطمینان داشته باشند. تصوير
يكي از بوششهاى عرضه حرام به نامهاى كلي و مبهم: خوراك دريايي يا فيله ماهي كه از ابزياني مانند كوسه تهيه شده است
مغلطه ديكر افزودن كلمه "ماهي" به اخر نام انواع آبزيان حرام است، كه نام ماهي براى افراد جاهل توهم حلال بودن مي كند در حاليكه هر ماهي حلال نبوده و تنها ماهي فلس دار اشكار حلال است
اصطلاح تبليغ خوراك دريايي بطور كلي در برنامه هاى تلويزيون و رسانه ها يكي از عوامل بسترساز رواج ابزيان حرام است و افراد جاهل كه فكر مي كنند تلويزيون خداست و هر جه مي كويد اسلامي است انرا تبعيت مي كنند
اكثر خوراكيهاي حرام از طريق مرزهاى علني و با مجوزهاى رسمي دولتي وارد و توزيع مي شود

نکته عجيب این است که در همان فروشگاه های معتبر محصولات جالبی به چشم می خورد. کوسه ماهی و لابستر و خرچنگ جزو محصولاتی است که چندی است وارد این فروشگاه ها شده و البته بیشتر مردم هم با تردید خریداری می کنند.
عليرغم حرام بودن كوسه وقتي در مورد حرام بودن کوسه که می پرسی هر کسی چیزی می گوید. مسوول قسمت ماهی در فروشگاه "ش" می گوید: مطمئن باشید حلال است.
اما درباره لابستر نظر جالبی دارد و می گوید: "لابستر همان خرچنگ است و حلال است." در حاليكه خرجنك خودش حلال نيست كه آن هم مثل اين حلال باشد
وقتی تردیدت را می بیند توصیه می کند با مسوولی که اطلاعات بیشتری دارد صحبت کنی.!!!!
درباره لابستر که می پرسی همان مسوول مطلع می گوید:"زمانی می گفتند که حرام است!!!! اما الان به این نتیجه رسیدند که حلال است!!!!".
درباره کوسه هم می گوید:"این کوسه ها از خانواده کوسه ماهی است و حلال است."!!!!!!
نکته جالب این است که از هر کس می پرسی دقیقا نمی داند لابستر چه موجودی است.
یکی می گوید خرچنگ است
و یکی هم می گوید شاه میگو! ا
ما بیشترشان معتقدند که خوشمزه است! همان عقيده كه خوكخواران براى مزه خوك دارند
و حتی در فروشگاه های بزرگ دیگر همچون"ه-الف" هم می توان فیله های لابستر را پیدا کرد. ن
کته ای که وجود دارد این است که اول کوچه مروی در بازار میان اجناس خارجی هم می توان کنسرو خرچنگ و ... را خریداری کرد.
بازار فروش لابستر در رستوران های لوکس تهران همانند "الف.ط"؛ چندی است داغ شده و جزو غذاهای گران به حساب می آید و با قیمت سی و نه هزار تومان به فروش می رسد.
از عوامل مهم اين لاقيدي و انحراف ديني تلويزيون دولتي ايران است که در ضمن فيلمها انرا تبليغ مي كند
میان فیلم های منتشر شده از سوی رسانه ملی، در یکی از سریال های پخش شده در ایام تعطیلات عید، خوردن لابستر و سفارش آن در رستوران و تاکید بر گران بودن آن در برخی از سکانس های این سریال عنوان شد.
تصوير

چهار راه استامبول مرکز خرید و فروش محصولات دریایی است و هر نوع محصول در میان آن ها به چشم می خورد.
دنبال خرچنگ که می روی بعضی از مغازه ها هنوز مسلمانند و با اکراه سرشان را به علامت منفی تکان می دهند
اما برخی از مغازه داران هم بلافاصله می پرسند:" چند کیلو می خوای؟" و کلی هم در مورد مزه و طعم خرچنگ توضیح می دهند.
پیرمرد کنار خیابان بساط کرده و چند نوع ماهی محدود می فروشد. خودش خرچنگ ندارد اما آدرس مغازه ای را که خرچنگ می فروشد می دهد. وارد مغازه که می شوی همه جور ماهی به چشم می خورد اما خبری از خرچنگ نیست. فروشنده توضیح می دهد:"چون خرچنگ ها بسته بندی است، نمی توانیم نشان بدهیم" و ادامه می دهد:"خیلی خوشمزه است و ضد سرطان خیالتان راحت باشد. چند کیلو می خوای؟"
مغازه دیگری هم خرچنگ دارد و وقتی اصرارت را برای دیدنش می بیند با عصبانیت می گوید: این عکسی که روی دیوار زدیم همین است. نمی توانیم خرچنگ ها را اینجا بیاوریم. بیشتر که اصرار می کنی می گوید: خرچنگ را در مغازه نگه نمی داریم و اصلا این جا نیست اما هر وقت که بخواهید می توانید ببرید!!
Image
روایت دوم: هشت پای معروف در راسته ماهی فروشان سرچشمه
در چهار راه استانبول در یکی از مغازه‌ها در سبدی بزرگ خرچنگ‌ها به روی هم ریخته شده و مغازه‌دار هم با کمال خونسردی داد می‌زند: "بدو بدو خرچنگ تازه!"
هر کدام حدودا بیست سانتی هستند، قیمت گرانی هم ندارند، هر کیلو هفت‌هزار تومان؛
مغازه‌های دیگر لابستر، خرچنگ و ... را پشت ویترین‌‌شان نگذاشته‌اند، می‌گویند هر چقدر بخواهی موجود است؛اگر زیاد هم بخواهید کیلویی شش هزار تومان می‌دهیم؛ لابستر هم کیلویی از ده هزار تومان داریم به بالا...
خیلی از مغازه‌ها هم که عقيده ديني شان بابرجاست از این نوع آبزیان ندارند، هنگامی که سوال می‌کنیم، آنقدر ناراحت می‌شوند که انگار به آنها فحش داده‌ایم، پیرمردی می‌گوید: "این جک و جونورها چیست که می خورید؟"
سرچشمه، یک جورهایی بورس ماهی‌فروشان تهران است. از همان ابتدا یکی یکی مغازه‌ها را سر می‌زنیم؛ انواع ماهی‌های جنوب و شمال و رودخانه‌ای موجود اند؛ ولی اسم لابستر یا خرچنگ را که می‌بریم جواب «نه» است.
تصوير
آدرس مغازه‌ای را به ما می‌دهند: برو کوچه پشتی مغازه‌ "ج"، در یکی از کوچه‌های فرعی نزدیک به چهارراه سرچشمه است، بیرون از مغازه کارتون‌های خرچنگ و لابستر چیده شده، مغازه‌دار با دوستانش مشغول به کشیدن قلیان است. سوال می‌کنیم خرچنگ، لابستر و... چی دارید؟
ویترین یخچال را نشان می‌دهد. لابسترهای کوچک کیلویی 12 هزار و بزرگترها 15 هزار تومان. یک تکه گوشت هم داخل یخچال با رنگ تیره و راه راه های زرد رنگ وجود دارد؛ با تعجب می‌پرسیم: "این دیگر چی است؟"
فروشنده می گوید: "هشت پا" (!)سه کیلو گوشت دارد و کیلویی ده هزار تومان. فروشنده که تعجب ما را از دیدن هشت پا دیده؛ شروع می‌کند به توضیح دادن

سایر آبزیان عجیب و غریب؛
یک فیله گوشت به ما نشان می‌دهد به عرض سه سانت عرض و چهل سانت طول. می‌گوید: این هم "مارماهی" است، تصوير
راستی صدف هم داریم!

لقمه‌های حرام در برخی رستورانهای تهران
خرچنگ 40 هزار تومان، لابستر با سس مخصوص 47 هزار تومان و .... این غذاهایی است که در میان ضعف عقيدتي مسئولان نظارتی با افزایش چشمگیر تعداد رستورانها و رقابت شدید میان آنها به تازگی در لیست برخی از آنها جا خوش کرده است.
این در حالی است که مدیر کل امور دستگاه های اقتصادی و پیشگیری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته در مصاحبه ای مشروح خبر از ورود کنسرو خرچنگ و خوک به بازارهای داخل کشور داد.

این غذاها در حالی در برخی از رستوران ها عرضه می شود که در دین مبین اسلام خوردن این نوع گوشت حرام اعلام شده است.
همانطور که می دانیم حیوانات حلال‌گوشت ضوابط و معیارهای مشخصی دارند در حالیکه فروش محصولات حرام دریایی، از جمله فروش گوشت کوسه و انواع لابستر و برخی از آبزیان حرام گوشت شیوع پیدا کرده و با قیمت هایی گران در رستوران ها عرضه می شود.
در این مسئله مردم بر اساس اعتمادی که به حکومت دارند و انرا اسلامی مي دانند تصور می‌کنند که هر چه فروخته می‌شود حتما منع شرعی ندارد و براحتی از خوردنی‌ها مصرف می‌کنند. چرا که برخی از احکام بی اطلاع هستند.
یکی از این رستوران دارها می گوید: " لابستر خرچنگ نیست بلکه شاه میگوست و خوردن آن حلال است". "لابستر نوعی موجود دریایی است، میگو نیست و اگر از علما بپرسید می گویند خوردن آن مانعی ندارد و آن نوعی خرچنگ به نام کرب است که حرام است".
دیگری نیز معتقد است: "لابستر شاه میگو است که خیلی بزرگ است تازه خرچنگ هم حلال است تا به حال از جایی به ما تذکر نداده اند".
وی در پاسخ به اینکه اینها را از کجا تهیه می کنید نیز می گوید: "اگر چنگالش بریده شود حلال است از همین جنوب و بنادر برای ما می آورند"."اگر حرام هم هست و شما اعتقادی به آن ندارید نخورید، ما برای همه سلیقه ها و ملل غذا می پزیم".
حال مسئله این است که چرا نظارتی بر رستوران‌ها و مراکز خرید و فروش مواد غذایی نمی‌شود که به راحتی گوشت خرچنگ و کوسه فروخته می‌شود و در رستوران‌ها غذاهای متنوعی با آن پخته می‌شود و مردم هم با این نگاه که در این کشور غذای حرامی در رستوران‌ها سرو نمی‌شود از آن استفاده می کنند.
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

توليد شير آلوده به وايتكس در كارخانه‌ها

پستتوسط najm134 » جمعه مه 25, 2012 7:53 pm

توليد شير آلوده به وايتكس در كارخانه‌ها

شير سالم حالت شيميايي قليايي دارد اما زماني كه بار ميكروبي آن از حد مجاز مي‌گذرد، اسيدي مي‌شود. كارخانه‌داران براي جلوگيري از اين اتفاق به آن «آب ژاول» يا «وايتكس» اضافه مي‌كنند. اين عمل باعث مي‌شود تا دوباره حالت شيميايي شير قليايي شود. از طرف ديگر اداره استاندارد هم متوجه اين قضيه نمي‌شود، چون نتيجه اين عمل قابل اثبات نيست!

تهران امروز نوشت:

انتشار برخي اخبار مبني بر بالا بودن بار ميكروبي شير در ايران، واكنش تعدادي از كارشناسان حوزه تغذيه و سلامت را به دنبال داشته است، مدتي پيش رئيس اتحاديه لبنيات كشور خبر قابل تاملي را اعلام كرد و گفت:
«حد استاندارد بار میکروبی شیر 100 هزار و در نهايت يك ميليون واحد است که این میزان در مورد تولیدات داخلی به 20 میلیون نیز می‌رسد.» خبر قابل‌تامل بعدي را يك كارشناس صنايع غذايي به تهران امروز مي‌دهد.
«فاطمه اسكندري» كارشناس ارشد صنايع‌غذايي به خبرنگار ما مي‌گويد: «اگر بار ميكروبي شير از حد استاندارد آن بيشتر باشد، كارخانه داران بايد آن را برگردانند.» اما به گفته او، برخي كارخانه‌داراني كه به فكر سود خود هستند، براي رد شدن از دايره نظارت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و سازمان استاندارد راه حلي را يافته‌اند كه سلامت ميليون‌‌ها ايراني را تهديد مي كند!
اسكندري مي‌گويد: « شير سالم حالت شيميايي قليايي دارد اما زماني كه بار ميكروبي آن از حد مجاز مي‌گذرد، اسيدي مي‌شود. كارخانه‌داران براي جلوگيري از اين اتفاق به آن «آب ژاول» يا «وايتكس» اضافه مي‌كنند. اين عمل باعث مي‌شود تا دوباره حالت شيميايي شير قليايي شود. از طرف ديگر اداره استاندارد هم متوجه اين قضيه نمي‌شود، چون نتيجه اين عمل قابل اثبات نيست!» به گفته او، البته بار ميكروبي در ساير مواد غذايي هم وجود دارد اما مي‌توان از خطرات آن جلوگيري كرد.
اسكندري: در عين حال حاضر نمي‌شود نام كارخانه‌هاي متخلف را اعلام كند.
«دكتر آراسب دباغ» متخصص بهداشت مواد غذايي هم استفاده از وايتكس را يك روش تقلبي قديمي مي‌داند و مي‌گويد: فعالان حوزه تغذيه و سلامت خوب مي‌دانند كه برخي كارخانه‌هاي سودجو، براي آنكه مجبور نشوند پول بيشتري براي تهيه شير استاندار بدهند، از وايتكس استفاده مي‌كنند.» به گفته او گراني وتورم امروز حتي اجازه دامداري سنتي را هم به دامداران نمي‌دهد، از طرف ديگر هم كسي به آنها براي صنعتي شدن كار كمك نمي‌كند. به نظر هم نمي‌رسد مسئولان امر برنامه‌اي داشته باشند.
«الهام مريخي» ديگر كارشناس تغذيه هم به تهران امروز مي‌گويد: «بار ميكروبي در ساير غذا‌ها و حتي خشكبار هم وجود دارد، اما بار ميكروبي در توليد فرآيند شير خود را زودتر نشان مي‌دهد.» البته با توجه به استفاده كارخانه داران از مايعات غير مجاز مانند وايتكس، به نظر مي‌رسد كه سازمان‌هاي نظارتي با چشمان مسلح هم ديگر قادر به تشخيص آن نيستند. زودهنگام و ديرهنگامش هم فرقي ندارد! مريخي مي‌گويد: «بيشتر شركت‌هاي شير پروانه نظارت دارند اما چون شرايط ايمني و فني بيشتر آنها مناسب نيست، نمي‌توان به سلامت محصول آنها اطمينان كرد.»
او مي‌گويد: «حداقل 60 درصد كارخانه‌هاي شير ايران شرايط لازم براي توليد يك محصول سالم را ندارند
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

عرضه الکل نوشيدني طعم دار براى همكان

پستتوسط najm134 » يکشنبه ژوئن 17, 2012 3:44 pm

روزنامه کیهان نوشت: تاریخ نشر: یکشنبه 21 خرداد 1391

برخی از فروشگاههای مواد غذایی اقدام به فروش بطری های الکل طعم دار کردند!
این فروشگاهها که در تهران و کرج پراکنده اند، بطری های یاد شده را بطور واضح در پیش چشم مشتریان خود گذاشته اند.
قیمت این بطری ها بنا به طعم شان، میان شش تا ۱۰ هزار تومان است.
برچسب این کالا، به زبان فارسی است!

توضيح:
قبلا الكل بهداشتي همراه با موادي سمي عرضه مي شد تا قابل خوردن نباشد و عرضه مسكرات در جامعه اى كه قانونا ممنوع است نشود
بس از آن ميهمانهاى رسمي خارجي در هتلهاى بين المللي استثنا شدند و عرضه براي ايشان متداول شد
در سالهاى اخير عرضه الكل سفيد قابل خوردن در داروخانه ها براى عموم مردم آغاز شد .
و اكنون همراه با طعم ميوه عرضه مي شود
ظاهرا برنامه اى كام به كام است
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

نوشابه توليد خارج يا همه جا؟

پستتوسط najm134 » شنبه ژوئن 30, 2012 7:37 am

نوشابه توليد خارج يا همه جا؟

مؤسسه مصرف ملی فرانسه:
کوکاکولا و پپسی، نجس و حرام است

این مجله دیروز چهارشنبه در این رابطه نوشت: در میان 10 نوع از نوشابه های موجود پپسی و کوکا در بازار ـ مانند "کوکاکولا زیرو" و "کوکا کولا لایت" ـ 10 میلی گرم الکل وجود دارد.
به نوشته مجله فرانسوی "پوئن" (Le Point) تحقیقات "مؤسسه مصرف ملی فرانسه" نشان داد که در نوشابه های پپسی و کوکاکولا مقداری الکل وجود دارد.
این مجله دیروز چهارشنبه در این رابطه نوشت: در میان 10 نوع از نوشابه های موجود پپسی و کوکا در بازار ـ مانند "کوکاکولا زیرو" و "کوکا کولا لایت" ـ 10 میلی گرم الکل وجود دارد.
مجله پوئن افزود: وجود این مقدار الکل در نوشابه‏ ها برای مسلمانان مشکل ایجاد نموده و این نوشیدنی‏ها را از لیست محصولات حلال خارج می‏کند.
در واکنش به این اعلام، «میشل بیبین» مدیر امور علمی و مقرراتی شرکت "کوکاکولا" در فرانسه وجود الکل در فرمول تولید کوکاکولا را امری طبیعی دانست و با اعلام اینکه این امر از سوی مقامات دولتی به رسمیت شناخته شده است، تعجب مردم از وجود این مقدار الکل در نوشابه‏ ها را محکوم کرد!
از سوی دیگر سخنگوی شرکت پپسی ـ علیرغم اثبات علمی "مؤسسه مصرف ملی" ـ وجود مقداری الکل در نوشابه‏ های این شرکت را رد کرد.
شایان ذکر است پیش از این نیز فتاوایی در رابطه با حرام و نجس بودن کوکاکولا به خاطر داشتن الکل منتشر شده بود.
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

کشف گوشت خوک در کبابيهاي شمال:‌ بابلسر

پستتوسط najm134 » پنج شنبه ژانويه 17, 2013 2:47 am

مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان بابلسر از کشف گوشت خوک در یک کبابی در بابلسر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس ناصر دستوریان اظهار داشت: این فرد سودجو مخلوطی از گوشت گاوی و گوشت خوک را در دستگاه چرخ گوشت به صورت چرخ کرده آماده می‌کرد و آن را به صورت کباب به مردم عرضه می‌کرد.
این مسئول افزود: کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در بازدید‌های ادواری خود از مراکز تولید، نگهداری و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی به این واحد صنفی مشکوک شده و با انجام نمونه‌برداری توسط کارشناسان این شبکه و ارسال نمونه به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان، انجام آزمایشات تخصصی (PCR) مشخص شد گوشت چرخ کرده مخلوطی از گوشت گاو و گوشت خوک بوده است.
دستوریان تصریح کرد: با مکاتبات انجام شده و دستور مقام قضایی این واحد صنفی پلمب شده و از ادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد و فرد خاطی که متهم به عرضه گوشت حرام بوده با حکم دادستانی در زندان بازداشت شده تا حکم قضایی صادر شود.
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

جریمه مک دونالد به مسلمانان بخاطر دروغ درباره ساندویچ حلال

پستتوسط najm134 » چهارشنبه مارس 06, 2013 5:35 pm

مک دونالد به دلیل فروش ساندویچ غیرحلال به مسلمانان، 700 هزار دلار جریمه پرداخت می کند.
به گزارش عصریران به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، یکی از شعبه های رستوران های زنجیره ای فست فود "مک دونالد" در شهر دیربورن آمریکا در تبلیغات خود گفته بود که وعده های غذایی حلال ارائه می کند اما یکی از شهروندان مسلمان با ارائه شکایتی، مدعی شد این موضوع صحت ندارد. تصوير
"احمد احمد" از اهالی شهر دیربورن در ایالت میشیگان آمریکا در سپتامبر 2011 شکایتی را علیه مکدونالدز ارائه کرده بود. احمد در شکایت نامه اش خواستار دریافت غرامت برای جبران آسیب های روانی، معنوی و سختی هایی شد که پس از آگاهی از خوردن غذای غیرحلال به او وارد شده بود.
این شهروند مسلمان آمریکا گفته بود: از یکی از فروشگاه های مک دونالد ساندویچ مرغ خریداری کردم ولی به سرعت متوجه شدم که گوشت این ساندویچ حلال نیست.
وکیل احمد هم گفت: این شعبه مک دونالد وقتی که گوشت های حلال به پایان می رسید از گوشت های غیرحلال برای تهیه محصولات خود استفاده می کرد.
احمد و وکیلش توانسته بودند این اطلاعات را از طریق منابعی به دست بیاروند.
براساس این گزارش، مبلغ جریمه باید برای تمامی مشتریان مسلمانی که از ابتدای افتتاح این شعبه رستوران تاکنون به آن مراجعه کرده اند، پرداخت شود ولی از آن جایی که شناخت مشتریان و دسترسی به آنها سخت است قرار شد این پول به نهادهای خیریه و غیرانتفاعی شامل موزه ملی مردم عرب آمریکا در شهر دیریون، مرکز پزشکی الهدی در دیترویت (ارائه کننده خدمات مجانی به فقرا و افراد فاقد بیمه پزشکی)، وکلای شاکی و احمد احمد پرداخت شود.
مک دونالد در این باره با رد پذیرش هر گونه مسؤولیتی، همزمان خارج از دادگاه با وکلای احمد درباره پرداخت جریمه به توافق رسید.
مک دونالد اعلام کرد: حل این اختلاف به سود منافع ماست.
براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، "مک‌دونالد"بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است که با بیش از 33 هزار شعبه در 119 کشور، روزانه به 64 میلیون مشتری سرویس می‌دهد. این شرکت در سال 1955 میلادی توسط تاجری به‌نام ری کراک بنیان نهاده شد و دفتر مرکزی آن در آمریکا قرار دارد. درآمد مک‌دونالد در سه ساله منتهی به سال 2007 ، با رشدی 27 درصدی به 22 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید.
توضیح :آيا براى طيب و باك بودن اجناس در بازار به اصطلاح مسلمان جنين كنترلي هست؟ انواع موارد ناباك كه جزو تركيبات خوراكيهاى بازار هست را مطالعه كنيد
ايا اينجا استاندارد كيفيت و قانون حمايت از مصرف كننده هست كه اكر برخلافش جيزي فروخت حقوقش را بدست بياورد
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودكي بازار توليد و فراوري

پستتوسط najm134 » چهارشنبه جولاي 02, 2014 12:10 am

یک متخصص بیوتکنولوژی و اصلاح درختان و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره خوب و بد میوه‌ها اطلاعاتی را ارائه کرده است.
* نظریه استفاده از هورمون برای پرورش میوه‌های درشت‌تر را هم رد می‌کنید؟
امکان استفاده از هورمون فقط برای پرورش کیوی و انگور، وجود دارد.
گاهی از هورمون سایتوکینین برای تولید کیوی‌هایی درشت‌تر استفاده می‌کنند
که البته استفاده از این هورمون براساس قوانین بهداشتی کشور ما، مجاز و قانونی نیست.
برخی از ارقام انگور را هم با استفاده از هورمون جیبرلین، در اندازه‌های درشت‌تری پرورش می‌دهند.

* آیا مصرف‌کننده‌ها می‌توانند آلوده بودن کیوی‌ را به هورمون سایتوکینین تشخیص دهند؟
نه ولی نباید کیوی‌های خیلی بزرگ را بخرند چون امکان آلوده بودن آنها به هورمون وجود دار
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

مخدری که در بقالی ها هم می فروشند!

پستتوسط najm134 » دوشنبه فبريه 16, 2015 5:03 pm

مخدری که در بقالی ها هم می فروشند!

پان پراگ (بی‌تی BT) یکی از موادمخدری است که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمتی ارزان در برخی سوپرمارکت‌ها و میان نوجوانان و جوانان توزیع می‌شود. به همین خاطر خانواده‌ها باید در این‌باره مراقب این محصول بسیار خطرناک در میان فرزندان و عزیزانشان باشند.
روزنامه ایران: پان پراگ (بی‌تی BT) یکی از موادمخدری است که در بسته‌های سبزرنگ و به قیمتی ارزان در برخی سوپرمارکت‌ها و میان نوجوانان و جوانان توزیع می‌شود. به همین خاطر خانواده‌ها باید در این‌باره مراقب این محصول بسیار خطرناک در میان فرزندان و عزیزانشان باشند.
این ماده مخدر محصول کشور هندوستان است که مخدرهای مشابه آن در پاکستان و افغانستان تولید می‌شوند. این ماده افیونی همانند مخدر ناس است. مصرف‌کنندگان این ماده را که شبیه قرص است در دهان می‌گذارند تا آب آن جذب دهان شود.
بزرگترین فاجعه این مخدر ویرانگر این است که در بسته‌بندی‌های بسیار شیک و با طعم انواع میوه‌ها وجود دارد که همین عامل باعث تمایل نوجوانان و جوانان به استفاده از بی‌تی می‌شود که به عنوان ماده خوشبوکننده در دهان به فروش می‌رسد.
مواد اولیه این محصول خطرناک آهک، خاکستر، تنباکو، ادویه‌های معطر و ساخارین که ماده‌ای سرطان‌زاست.
احساس سرخوشی، گیجی، هیجانات غیرطبیعی، از دست دادن تعادل روحی و رفتاری و احساس خارج شدن بخار سرد از مغز ازجمله عوارض روانی این ماده مخدر اعتیادآور است که باعث بروز سرطان لثه، دهان و حنجره می‌شود. کارشناسان و متخصصان درباره این مخدر کمتر شناخته شده بر این باورند که این ماده افیونی علاوه بر ایجاد وابستگی و اعتیاد روحی و روانی به سلول‌های مغزی، دستگاه تنفسی و قلب و عروق آسیب‌های جدی فراوانی می‌رساند و موجب افت تحصیلی، گیجی و از دست دادن تعادل روحی – رفتاری و حرکتی می‌شود. همچنین بروز حرکات غیرطبیعی در چشم‌ها، افزایش ضربان قلب، دندان قروچه، لرزش، اختلال در خواب، نارسایی کلیوی، اختلالات رفتاری همراه با پرخاشگری و افزایش فشار خون از دیگر عوارض این ماده خطرناک به‌شمار می‌روند.
این ماده خطرناک و ناشناخته گاهی از سوی افراد ناآگاه مصرف می‌شود که هیچ اطلاعی از عوارض ناشی از آن ندارند. این ماده خطرناک با اسم‌های دیگری چون باب اسفنجی، ملوان زبل، راجا، تایتانیک، جاآیا و... در بسته‌بندی‌های زیبا، شکیل و جذاب با عکس هنرپیشه‌های هندی و پاکستانی به صورت آدامس، پاستیل، پودرهایی با طعم نعنا، پرتقال، لیمو و... تحت عنوان‌هایی به‌نام خوشبوکننده دهان وارد کشور می‌شود که قیمت ارزان و بسته‌بندی متنوع آن موجب گسترش مصرف این ماده، ناشناخته در بین دانش‌آموزان خردسال و نوجوانان شده است.
این ماده زنگ خطری است برای کودکان و نوجوانان بویژه دانش‌آموزان که خانواده‌ها باید با هشیاری و دقت در این‌باره اطلاع داشته و به مبارزه با این ماده مخدر جذاب بپردازند
.
najm134
 
پست ها : 1918
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

بعدي

بازگشت به آلوده شناسى


Aelaa.Net