آلودگي امواج الكترومغناطيسي

مدير انجمن: najm134

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » شنبه فبريه 27, 2010 9:10 am

عناوين گزارشاتي كه تا كنون در اين باره منتشر شده است: خطرات دكل‌هاي برق و مخابراتي - خطر تلفن همراه براى کودکان - موبایل تخم مرغ را سفت مي كند! بافتها و غدد بدن را جطور؟ - برخي از خطرات تلفن همراه براى سلامتى - بررسي تاثير امواج BTS روي انسان - تلفن همراه و اختلال در خواب
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » سه شنبه مارس 30, 2010 11:26 am

بررسي تاثير امواج BTS روي انسان
ديگر از زماني كه گوشي تلفن همراه يك كالاي لوكس و تجملي به حساب مي‌آمد و تنها افراد خاصي از آن استفاده مي‌كردند سال‌ها گذشته است.در حال حاضر به مدد رونق گرفتن بازار اين محصولات و ورود اپراتورهاي خصوصي در اين حوزه هر فرد مي‌تواند با كمترين هزينه صاحب سيم‌كارت و تلفن همراه شود.
استفاده تلفن همراه بسياري از مشكلات را برطرف كرده و به هر كاربري اين امكان را مي‌دهد كه با دورترين نقاط ممكن نيز ارتباط برقرار كند. تصوير
اما نكته مهم در اين ميان كه شايد از ديد بسياري مخفي مانده است، توجه به اين نكته است كه هر تكنولوژي در كنار مزاياي بي‌شمار خود داراي معايبي نيز هست. معايبي كه شايد روشن شدن آن باعث شود اكثريت مردم از خير استفاده از اين تكنولوژي‌هاي پركاربرد گذشته به همان روش‌هاي سنتي روي بياورند.
دكل‌هاي خطرناك هرچند استفاده از تلفن‌همراه با تاخيري 10 سال وارد كشورمان شد، اما در مقايسه با تكنولوژي‌هاي ديگر مي‌توان اين ادعا را داشت كه استفاده از اين دستگاه خيلي زود در ميان افراد جا باز كرد. طبق آخرين آمارها گفته مي‌شود تعداد مشتركان تلفن همراه تنها در بخش اپراتور شركت ارتباطات سيار به بيش از 27ميليون نفر رسيده است. اين در حالي است كه چند ميليون نفر كاربر دو اپراتور ديگر؛ يعني تاليا و ايرانسل را نيز بايد به اين ليست 27ميليون نفري اضافه كرد. در حال حاضر واگذاري خطوط تلفن همراه در كشور به دليل تنوع اپراتورها، قيمت نسبتا پايين و از همه‌مهمتر به روز عرضه شدن آن با اقبال بسيار خوبي از سوي مشتركان مواجه شده است. به طوري كه اكثريت به سمت خريد اين وسيله ارتباطي جذب شده‌اند. در مجموع با مشاهده شرايط موجود مي‌توان تاثير مستقيم اين افزايش مشتركان را در افزايش تعداد دكل‌هاي آنتن‌دهي تلفن همراه يا همان BTS در سطح شهر ديد.
در واقع ورود اپراتورهاي جديد و افزايش حجم مشتركان آنها باعث شده است كه اين اپراتورها براي پوشش‌دهي بيشتر مناطق و براي جذب بيشتر كاربران تعداد دكل‌هاي BTS خود را در سطح كشور افزايش دهند.
براساس آخرين آماري كه از سوي مسوولان مخابراتي كشور اعلام شده است تا ارديبهشت‌ماه سال 87 تعداد آنتن‌هاي BTS به 15هزار و 310 ايستگاه رسيده است. روند رو به رشد اين آنتن‌ها در سطح شهر نه تنها باعث از بين رفتن زيبايي شهر شده است،بلكه انبوهي از سوالات و نگراني‌ها را نيز در مورد اين آنتن‌ها براي كاربران به وجود آورده است. يكي از سوالاتي كه بارها مطرح شده اين است كه آيا تشعشعات آنتن‌هاي پراكنده در سطح كشور براي افراد رهگذر و شهروندان خطري دارد يا خير؟ سوالي كه تاكنون به طور شفاف به آن پاسخ داده نشده است. براساس گزارش‌هاي متعدد علمي بيان شده است كه تاثيرات آنتن‌هاي BTS براي انسان و به خصوص كودكان بسيار خطرناك بوده و عوارضي همچون سرطان و ساير بيماري‌ها را براي آنها در پي خواهد داشت. در مورد عوارض احتمالي ناشي از تشعشعات آنتن‌هاي BTS هر يك از مسوولان و صاحب‌نظران نظرهاي متفاوتي را ابراز داشته‌اند. در اين خصوص رمضان‌علي صادق‌زاده، رييس كميسيون مخابرات دور هفتم مجلس مي‌گويد: «آنتن‌هاي BTS به هيچ وجه ضرر و زياني براي مردم ندارند؛ چرا كه اين آنتن‌ها معمولا در بالاي ساختمان‌ها و به گونه‌اي نصب مي‌شوند كه شدت امواج الكترومغناطيسي ساطع شده از آنها در سطح زمين بسيار پايين‌تر از حد مجاز باشد تا هيچ‌گونه خطري را براي افراد به وجود نياورد.
به گفته صادق‌زاده در ساخت اين آنتن‌ها استانداردهاي لازم رعايت شده و معمولا اين آنتن‌ها در بالاي ساختمان‌ها يا در مكان‌هايي نصب مي‌شوند كه شهروندان زياد در آنجا تردد نداشته باشند. به اعتقاد وي آنچه بيشتر از آنتن‌هاي BTS روي بدن انسان تاثير مي‌گذارد، خود دستگاه‌هاي تلفن همراه است؛ چرا كه به بدن انسان بسيار نزديك بوده و امواج خطرناك آن روي بدن انسان تا حدودي به اثبات رسيده است. هرچند كه اين تاثيرات بسته به فرد و مقاومت بدنش اثرات متفاوتي دارد. در مقابل چنين اظهارنظري اكثر متخصصان مغز و اعصاب بر اين باورند كه هر چند ميزان تشعشعات اين ايستگاه‌ها اندك هم باشد، اما به مرور در معرض قرار گرفتن دايم در مقابل اين تشعشعات مي‌تواند تاثيرات بسيار منفي را بر بدن افراد بگذارد.
محمدرضا اكبري متخصص مغز و اعصاب در اين ارتباط مي‌گويد: «ميزان تاثير امواج الكترومغناطيسي آنتن‌هاي BTS با توجه به شدت و مدت زمان قرار گرفتن فرد در برابر آن بيشتر مي‌شود .
وي در ادامه مي‌افزايد: «تشعشعات الكترومغناطيسي هميشه بر سلامت انسان تاثير داشته است. در همين ارتباط تحقيقاتي در جامعه آمريكا روي تاثيرات اين امواج الكترومغناطيسي بر مغز انسان صورت گرفته كه نشان مي‌دهد ميزان تاثيرگذاري با توجه به شدت بيشتر فركانس و زمان زياد قرار گرفتن فرد در برابر امواج بيشتر مي‌شود. اين متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان مي‌كند: هر چقدر به امواجي كه از آنتن‌هاي BTS تلفن‌همراه ساطع مي‌شود مثل آنتن‌هايي كه در پشت بام يا حياط منزل قرار مي‌گيرد نزديك‌تر باشيم خطرناك‌تر خواهد بود.
وي تصريح مي‌كند: «قوي‌ترين امواج زماني به بدن مي‌رسد كه فرد زير اين آنتن‌ها قرار داشته باشد. اما هر چه از فاصله 5 كيلومتري آنتن‌ها دورتر شويم امواج قدرت خود را از دست خواهند داد.»
دكتر محققي رييس مركز تحقيقات سرطان نيز در گفت‌وگو با يكي از خبرگزاري‌ها مي‌گويد: «اصولا آنتن‌هاي تلفن‌همراه دكل‌هاي مخابراتي و همچنين امواج ناشي از دكل‌هاي برق فشار قوي هر يك به نوبه خود اثرگذاري خفيف تا شديدي را روي افراد دارند. وي درخصوص اثرگذاري تشعشعات ناشي از سيستم BTS آنتن‌هاي تلفن‌همراه مي‌گويد: «تمام اين تشعشعات اگر در فاصله نزديك بدن قرار گيرند، قلب يا سيستم اعصاب مركزي يا گوش و چشم را تحت تاثير قرار مي‌دهند و باعث ايجاد اختلالاتي در اين اعضا يا بروز بيماري‌هايي مي‌شوند.
به عقيده رييس مركز تحقيقات سرطان در زندگي امروزي اكثر افراد تحت تاثير اين امواج قرار دارند كه در مورد امواج پرفركانس و حتي ساير امواج توصيه مي‌كنيم كه اين دكل‌ها تا شعاع معيني دور از مناطق مسكوني نصب شوند و چنانچه اين آنتن‌ها يا دكل‌ها در مناطق مسكوني نصب شده‌اند، حتما بايد جابه‌جا شوند؛ چون زندگي طولاني مدت افراد و خصوصا كودكان در مجاورت اين دكل‌ها بسيار خطرناك است.
بام‌هاي در تسخير آنتن‌هاي BTS: يكي ديگر از مشكلاتي كه اين روزها بيش از پيش شهروندان را نگران كرده است، تسخير بام‌هاي آنها توسط آنتن‌هاي BTS اپراتورها است تا جايي كه در آخرين خبرها عنوان شده بود كه شركت ايرانسل براي توسعه شبكه خود با پرداخت پول‌هاي هنگفت به مالكان ساختمان‌ها و با زير پا گذاشتن حقوق اوليه شهروندان، پشت‌بام‌هاي شهر تهران را يكي پس از ديگري به تسخير خود در مي‌آورد و اقدامات خود را مستند به مجوزهايي مي‌كند كه از شهرداري دريافت كرده است. هر چند مسوول شركت ايرانسل اين گفته‌ها را تكذيب كرد و اظهار مي‌دارد كه تمامي اين آنتن‌ها با آگاه كردن ساكنان از مضر نبودن آنتن‌ها و مجوز رسمي شهرداري كار گذاشته مي‌شود.
در حال حاضر در كشور ما سه اپراتور به طور جدي در حال واگذاري خطوط تلفن‌همراه به متقاضيان خود هستند و اين در حالي است كه هر اپراتور براي پوشش شبكه و آنتن‌دهي نياز به نصب دكل BTS در نقاط مختلف شهر دارد. حسن رضوي، معاون فني و مهندسي شركت ارتباطات سيار در مورد ايستگاه‌هاي آنتن‌دهي اين اپراتور مي‌گويد: «در حال حاضر آنتن‌‌هاي شركت ارتباطات سيار در سطح شهر تهران به بيش از 2هزار تا 2500 دكل مي‌رسد كه ما پيوسته در حال توسعه آن هم هستيم كه اين آنتن‌ها بسته به پستي و بلندي جغرافيايي، ميزان مشترك در منطقه، ظرفيت و ... كار گذاشته مي‌شوند. همچنين تمامي مجوز نصب اين دكل‌ها هم از خود شهرداري گرفته مي‌شود.
يكي از كارشناسان اين شركت در مورد تجهيزات استفاده شده توسط اين اپراتور مي‌گويد: «شركت تاليا با مجوز از سازمان تنظيم مقررات و به نمايندگي از مخابرات در حدود 700 آنتن فعال را به تناسب با مشتركان و محيط، كار گذاشته است.
در حال حاضر و به گفته اين كارشناسان، مشكل موجود تشعشعات آنتن‌‌هاي BTS نيست، بلكه مشكل اصلي شبكه و زيرساخت‌هاي آن و به عبارتي كور بودن مناطق است؛ چراكه به عنوان نمونه گفته مي‌شود در حال حاضر بيش از 40 نقطه كور در تهران وجود دارد. نقاط كوري كه با اتصال آنتن‌هاي BTS برطرف مي‌شود؛ همان آنتن‌هايي كه مضر بودن آنها هنوز به اثبات نرسيده است.
با وجود چنين شرايطي انتخاب با مشتركان است كه با آغوش باز بام‌هاي خانه‌هاي خود را در اختيار اپراتورها قرار دهند تا بلكه با به جان خريدن مضرات احتمالي حداقل يك تماس راحت و بي‌دردسر داشته باشد يا اينكه تماس ناقص را به عوارض جسم و جان ترجيح دهند و از به‌كارگيري اين آنتن‌ها روي بام خانه‌ يا محيط نزديك منزل خود جلوگيري كنند. اقتباس از مقاله سونيتا سراب‌پور منبع: دنيای اقتصاد
نكته:در اظهار نظر كارشناسان در اين زمينه ها اكر دقت كنيم مي بينيم جند دسته اند:
دسته اول: نمايندكان و وابستكان شركتهاى ذي نفع كه همه اينها مي كويند؛ مشكلي نيست و بي ضرر است،
دسته دوم: برخي متصديان اركانهاى دولتي كه در صورت بذيرفتن تحقيقات و مقالات علمي حاكي از خطرها و ضررها؛ به ناجار بايد جوابكو باشند جرا اجازه مي دهند جنين خطراتي براى مردم بيش بيايد؛ و از طرفي زمينه هاى تقليد كوركورانه از غرب و مدرنيزم بي بند و بار؛ به آنها اجازه زحمت دنبال كردن راههاى سالم و فرهنك سازي عمومي براى اجتناب از اين خطرات را نمي دهد، و همراه دسته اول هر كونه ضرري را تكذيب مي كنند همان روش كه هميشه مرسوم است كه تا مشكلي اتفاق مي افتد فورا تكذيب مي كنند تا بعد ببينند جطور مي شود دست اندركاران را تبرئه كرد و بعد وجود مشكل را تاييد كرد.
دسته سوم: كارشناسان سفيه؛ و عقب مانده علمي؛ كه نوع استدلالشان بر اين استوار است كه اكر خطر داشت در آمريكا و اروبا هم استفاده نمي شد، و نوع تكيه كلامشان: كي كفته؟..... و معلوم نيست.... و ثابت نشده....، مي باشد.
دسته جهارم: كارشناسان آكاه و هوشيار جامعه كه ضمن اجتناب از تقليد كوركورانه غرب؛ در بروز نكاه داشتن دانش خود كوشا بوده، و بدون ملاحظه منافع مادي و يا سياسي؛ شجاعانه به اطلاع رساني علمي مي بردازند.

رسانه حيات اعلى از كزارش فوق به نقل نظرات دسته اخير اكتفا كرده است.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » سه شنبه مارس 30, 2010 11:30 am

تلفن همراه و اختلال در خواب
طبق بررسی كه Mobile Manufacturers Forum استفاده از تلفن همراه پیش از خواب می‌تواند موجب مختل شدن خواب خوب شبانه شما گردد.
پرتوافكنی این گوشی‌ها سبب بی‌خوابی، سردرد و درهم برهمی خواب می‌شود. بالغ بر 70 زن و مرد در سنین بین 18 تا 45 سال تحت آزمایش سطوح مختلف پرتوافكنی قرار گرفتند و واكنش آنان مورد بررسی قرار گرفت. كسانی كه پرتوافكنی برابری را در هنگام استفاده از تلفن همراه گرفتند و كسانی كه در موقعیت‌های مشابه جای داشتند، اما تنها پرتو دهی ساختگی گرفتند.
افرادی كه تحت پرتو افكنی قرار گرفتند، مدت زمان طولانی‌تری تا اولین مراحل خواب عمیق آنان به طول انجامید، و عمیق‌ترین مرحله خواب آنان بسیار كوتاه بود، مرحله‌ای كه با توانایی بدن جهت تازه كردن قوای جسمانی خود در ارتباط می‌باشد.
Bengt Arnetz استاد محقق گفت: این بررسی شدیدا پیشنهاد می‌كند كه استفاده از تلفن همراه با تغییرات ویژه در نواحی مسئول مغز برای فعال شدن و هماهنگی سیستم عصبی در ارتباط می‌باشد.
دانشمندان نیز اظهار داشتند كه پرتوافكنی ممكن است تولید melatonin هورمون را كه بر ریتم داخلی بدن نظارت می‌كند متوقف سازد.
نیمی از كسانیكه مورد تحقیق قرار گرفتند، خود را در برابر برق حساس می‌دانستند، نشانه‌هایی چون سردرد بخاطر استفاده از تلفن همراه گزارش داده شده است، در صورتیكه آن افراد ثابت كرده‌اند كه قادر به توضیح نبودند كه آیا در زمان آزمایش تحت پرتو افكنی قرار گرفته‌اند یا خیر.
Alasdair Philips مدیر Power Watch كه بر اثرات میدان‌های الكترومغناطیسی بر سلامتی بررسی می‌كند، گفت: ثابت شده است كه ما باید این موارد را در روش احتیاط آمیزی درمان نماییم.
این تحقیق پیشنهاد می‌دهد كه اگر شما در بعدازظهر با كسی تماس بگیرید، بسیار بهتر است كه از تلفن ثابت استفاده كنید و تلفن همراه خود را در كنار خود قرار ندهید.
Mike Dolan مدیر اجرایی Mobile Operators Association گفت كه این بررسی با تحقیق دیگری جور در نمی‌آید.
وی افزود: این تحقیق بخش كوچكی از صحنه بسیار بزرگ علمی می‌باشد. تاثیر بسیار كمی دارد.
محققی آن را به تاثیر آنچه كه شما از یك فنجان قهوه می‌گیرید، تشبیه می‌كند.
ماه سپتامبر گذشته، بررسی شش ساله UK Mobile Telecommunications and Health research Programm یا MTHRP اظهار داشت كه استفاده از تلفن همراه، خطری را دركوتاه مدت برای مغز ایجاد نمی‌كند، اما محققان نمی‌توانند امكان استفاده دراز مدت را كه موجب افزایش خطر سرطان می‌شود را نادیده انگارند.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 5:14 pm

خطرات دكل‌هاي برق و مخابراتي
مركز پژوهش‌هاي مجلس شوراي اسلامي به درخواست يكي از نمايندگان مجلس آثار و مضرات دكل‌هاي برق و مخابرات براي سلامتي انسان و فاصله معقول آن‌ها از محل‌هاي مسكوني را بررسي كرد.
دفتر مطالعات زيربنايي مركز پژوهش‌هاي مجلس، در پاسخ به درخواست سيد فضل‌الله موسوي ـ نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر در مجلس شوراي اسلامي ـ با استناد به نتيجه بررسي‌هاي محققان خاطرنشان كرد كه افرادي كه بيش از سايرين در معرض امواج الكترومغناطيسي هستند، معمولا در مراحل اوليه خواب فعاليت‌هاي مغزي بيش‌تري نسبت به سايرين داشته و احساس آشفتگي دارند.
هم‌چنين گزارش‌هاي علمي حاكي از آن است كه تلفن‌هاي همراه يكي از منابع اصلي توليد امواج الكترومغناطيسي هستند و دانشمندان بر اين عقيده‌اند كه استفاده از اين وسيله ارتباطي مي‌تواند اثرات مخربي بر سلامت انسان داشته باشد.
برخي گزارش‌هاي ارائه‌ شده از سوي موسسات تحقيقاتي نيز حكايت از آن دارند كه امواج الكترومغناطيس اثر سويي بر سلامت انسان دارند و در همين ارتباط موسسات گوناگون استانداردهاي متعددي براي تعيين سطح مضر بودن اين امواج براي انسان ارائه كرده‌اند كه از زمان به اجرا گذاشته شدن اين گونه استانداردها، سطح مضر بودن اين امواج كاهش يافته است.
اين گزارش پيرامون آثار و مضرات "احتمالي" ناشي از زندگي در زير دكل‌هاي برق تصريح كرد كه حداكثر چگالي مغناطيسي در زير يك خط انتقال برق 400 كيلوولت حدود 20 ميكروتسلا است كه اين مقدار چگالي در فاصله 15 متري از خط ياد شده به 2 تا 4 ميكروتسلا كاهش مي‌يابد و با توجه به استانداردهاي اعلام شده جهاني، در خارج از حريم خطوط برق هيچ گونه خطري موجودات زنده و از جمله انسان، حيوانات و گياهان را تهديد نمي‌كند.
هم‌چنين در سمت و سوي فرستنده‌هاي آنتن‌ مايكروويو نيز در نظر گرفتن فاصله 50 متري از پاي دكل، براي دوري از تابش اشعه ناخواسته ضرورت دارد.
مركز پژوهش‌هاي مجلس در گزارش خود با اشاره به بررسي‌هاي محققان پيرامون مضرات گوشي‌هاي همراه افزود: بسته به ميزان تشعشع دستگاه تلفن همراه و فاصله آن از بدن انسان، اثرات سوء آن كاهش يا افزايش مي‌يابد كه كم شدن حافظه بلندمدت و كوتاه مدت، سردرد، افزايش فشارخون، بروز عوارض قلبي و نارسايي‌هاي كليوي نمونه‌هايي از اثرات سوء گوشي‌هاي تلفن همراه بر بدن انسان به شمار مي‌رود.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 5:16 pm

خطر تلفن همراه براى کودکان
کودکاني که از تلفن همراه استفاده مي کنند در معرض خطر ابتلا به صرع قرار دارند .
نتايج برخي مطالعات حاکي از آن است، کودکاني که از تلفن همراه استفاده مي کنند در معرض خطر ابتلا به صرع، کاهش حافظه، اختلالات خواب و مشکلات ديگر سلامتي هستند.
ماريا مسعودي استاد دانشکده پرستاري دانشگاه علوم پزشکي شيراز در خصوص عوارض مغزي ناشي از استفاده از تلفن همراه به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، گفت: تشنج ها ناشي از تخليه الکتريکي زياد، ناگهاني و معمولا منحصر در يک گروه از سلول هاي مغز (نرون ها) هستند و قسمت هاي مختلفي از مغز مي تواند محل چنين تخليه هايي باشد.
وي با اشاره به اين که علائم کلينيکي متفاوت بوده و بستگي به محلي در مغز دارد که تحريک از آنجا شروع شده و گسترش مي يابد، ادامه داد: ميدان هاي الکترومگنتيک صادر شده از تلفن هاي همراه مي تواند باعث تحريک مغز شده و براي افرادي که داراي صرع يا ديگر اختلالات مغزي هستند مشکل ايجاد کند.
مسعودي تصريح کرد: پژوهشگران ايتاليايي چگونگي واکنش مغز به امواج الکترومگنتيک صادر شده از تلفن همراه را بررسي کردند که در اين مطالعه نشان داده شده است، يک تغيير الکتريکي در نيم کره مغز نزديک به گوشي همراه، زماني که روشن است ديده مي شود.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 5:18 pm

موبایل تخم مرغ را سفت مي كند! بافتها و غدد بدن را جطور؟
مدتي قبل، بي بي سي گزارشي از آزمايش يک تخم‌مرغ در کنار يک موبايل را منتشر کرده بود که آن تخم مرغ بعد از گذشت زماني سفت شده بود. تصوير
در عکس‌هايي که با استفاده از دوربين‌هاي حساس حرارتي گرفته شده است، دیده می شود که يک تخم مرغ را در مقابل يک موبايل روشن در حال صحبت کردن گذاشتند و پس از گذشت يک ساعت، تقريباً نيمي از آن سفت شده بود، زيرا عملکرد امواج مايکرويو موبايل مانند امواج مايكروويو‌هاي خانگي است که هم اکنون در آشپزخانه‌ها وجود دارد.
با مشاهده اين آزمايش به خوبي می توان به عمق اين فاجعه و مضرات امواج موبایل برای سلامتی انسان پی برد. ببينيد که اين امواج با تخم مرغ چه کرد، همين کار را با سلول‌هاي مغز ما مي‌کند. با بافتها و غدد ما مي كند!
گزارش کامل اين آزمايش را مي‌توانيد در سايت www.ewall.eu ببينيد.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

آلودگي امواج الكترومغناطيسي

پستتوسط najm134 » جمعه آپريل 23, 2010 5:21 pm

برخي از خطرات تلفن همراه براى سلامتى
بررسيها نشان مي د هد كه استفاده از تلفن همراه و تشعشعات ناشي از آن خطرات فراواني دارد:
خطر افزايش فعاليت مغز را در طی اوايل خواب با حركات چشمي آهسته دو برابرمی كند ،
سرطان مغز و ايجاد تومورهاي مغزي د ر سمتي كه بيشتر از تلفن همراه استفاد ه ميشود ، زياد شده و به اعصاب دور گوش آسيب هاي جد ي وارد مي شود . تصوير
تومورهاي اعصاب شنوايي د ر استفاده كنند گان از تلفن همراه حدود سه برابر افزايش مي يابد .
علاوه بر عوارض ذكر شده، سد خوني مغزي در سلو لهاي پوششي ديواره مويرگ هاي مغزي كه باعث عدم ورود ميكروب ها، مواد مضر به مغز مي شود ، نيز دستخوش آسيب هاي فراوان و جدي مي شود .
سد خوني مغزي از عبور ملكو لهاي درشت، مواد سمي وخطرناك به مغز و مايع مغزي نخاعي جلوگيري ميكند و اشكال در آن زند گي انسان را به مخاطره مي اندازد .
همچنين تحقيقات نشان داده است كه بعد از 35 دقيقه قرارگيري د ر معرض تلفن همراه، ضربان قلب، فشارخون سيستولي، دياستولي و جريان مویرگی افزایش می یابد.
منبع: مجله اطلاعات علمی / پی در پی345 / شماره 8 / صفحه 27
بنايراين تنها در صورت ضرورت بسيار جدي با آن سروكار داشته، و فقط در وقت ضرورت به آن نزديك باشيد، و تماس ضروريتان نيز كوتاه بوده، و در كاربرد ضروري نيز با ابزار ايمني مانند كَوشي سيمي و با رعايت نكات ايمني استفاده نماييد.
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

هشدار درباره اصابت طوفان خورشیدی به جو زمین

پستتوسط najm134 » جمعه ژانويه 27, 2012 12:48 am

هشدار درباره اصابت طوفان خورشیدی به جو زمین زمان انتشار : 04 بهمن 1390
این طوفان می تواند به حمل و نقل هوایی، شبکه های برق و ماهواره ها آسیب بزند.
تصوير
یک طوفان خورشیدی می تواند بر فضای مغناطیسی زمین، تاثیر بگذارد.

به گزارش رویترز،مرکز "پیش بینی آب و هوا در فضا" مستقر در آمریکا پیش بینی کرد امروز سه شنبه کره زمین با قوی ترین طوفان خورشیدی در 6 سال گذشته روبه رو می شود.
این طوفان می تواند بر جو مغناطیسی کره زمین تاثیر بگذارد و به بخش های حمل و نقل هوایی، شبکه های برق و ماهواره ها آسیب بزند.
"تری اونساجر" از مسئولان این مرکز گفت: طوفان در روز یکشنبه گذشته از خورشید جدا شده ودر حال حرکت به سمت کره زمین است. طوفان در درون خود ذرات دارای انرژی بالا، دارد و با سرعت دو هزار کیلومتر در ثانیه یعنی 5 برابر سرعت انرژی عادی خارج شده از خورشید، در حال حرکت است.
وی افزود: برخورد این طوفان خورشیدی به زمین، برخورد شدیدی خواهد بود لذا منجر به بی نظمی و به هم خوردگی در فضای مغناطیسی زمین خواهد شد. این برخورد می تواند در ارتباطات بی سیم مورد استفاده در حمل و نقل هوایی در نزدیکی قطب شمال از جمله در پروازها میان قاره های آمریکای شمالی و اروپا و آسیا تاثیر بگذارد لذا این پروازها باید مسیر خود را تغییر بدهند.
این دانشمند آمریکایی اضافه کرد: به فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی هشدار داده خواهد شد در مناطق مشخصی از ایستگاه مستقر شوند تا در معرض اشعه های این طوفان خورشیدی قرار نگیرند.
این مرکز پژوهشی در بیانیه ای تاکید کرد: ضربه طوفان خورشیدی به جو زمین، می تواند شبکه های برق با ولتاژهای بسیار بالا و روند فعالیت ماهواره ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
این مرکز افزود که شدت طوفان خورشیدی بین قوی و متوسط خواهد بود یعنی در سطح دو یا سه در بین 5 سطح.
تصوير
تصوير
najm134
 
پست ها : 1979
تاريخ عضويت: چهارشنبه فبريه 03, 2010 10:15 am

سونامی امواج الکترو مغناطیسی

پستتوسط pejuhesh232 » يکشنبه ژوئن 15, 2014 6:27 pm

به نام خدا
مهمان خطرناك ناخوانده
سونامی امواج الکترو مغناطیسی


امواج الکترو مغناطیسی چیست و چه خطراتی دارد
یک حرکت تناوبی را موج می نامند که با تغئیر مولکولهای هوا یا آب قابل مشاهده می شود و در آن انتشار می یابد.می دانیم امواج به دو رده متمایز از هم شناخته می شوند : امواج مکانیکی و امواج الکترومغناطیسی. امواج مکانیکی برای انتشارشان احتیاج به محیط مادی دارند مثل امواج روی یک طناب ، امواج روی سطح آب امواج سونامی ، امواج زلزله ، امواج صوتی و اولتراسونیک ،و غیره . اگر هوای داخل ظرفی که یک زنگ اخبار الکتریکی در آن نوسان می کند را خالی کنید به تدریج صوت آن دیگر شنیده نمی شود ولی جرقه های نوری آن دیده می شوند.

دسته دیگر امواج الکترو مغناطیسی می باشند که برای انتشارشان احتیاج به محیط مادی ندارند مثلا نور خورشید از فواصل بسیار دور از محیط تقربیا خلائ سر راهش عبور کرده و به زمین می رسد. این امواج بسته به انرژی یا طول موج و قدرت نفوذشان به نام های گوناگون معروف هستند : امواج نور مرئی ، نور نامرئی ( فروسرخ و ورا بنفش)، اشعه ایکس و گاما، امواج رادیویی با طول موج بلند یا کوتاه ، امواج ماهواره ها ، امواج تلویزیون، موبایل و پارازیتهای الکترو مغناطیسی ، میدانهای الکترو مغناطیسی در مگنتیک رزونانس ایمیجینگ یا MRI و غیره.

در میان این امواج دسته ای خاصیت یونش در هنگام عبور از ماده دارند و برخی دیگر باعث تحریک اتمهای محیط بدون ایجاد یونش می کنند. یونش یعنی یک یا چند الکترون اتم هدف در اثر برخورد اشعه به آن از اتم کنده می شود و اتم به صورت یون مثبت در می آید.این امواج مثل اشعه ایکس و اشعه گاما ، هستند که قدرت تخریب اتمهای سلول بدن انسان را دارند و نهایتا ممکن است به تخریب سلول و ایجاد سرطان منجر شوند.پرتوهای رادیو اکتیو معمولا چنین خطراتی را دارند.

يكي از بي سر و صداترين مهمان هاي خانه هاي امروزي در سراسرجهان مودم هاي واي فاي هستند. اين دستگاه هاي كوچك، ارتباط اينترنتي را از خطوط مختلف دي اس ال، فيبرنوري يا وايمكس دريافت و تبديل به امواج واي فاي مي كنند. امروزه لپ تاپ ها، گوشي هاي تلفن و حتي يخچال و تلويزيون شما مي توانند با اتصال به واي فاي راه خودشان را به اينترنت باز كنند و با قابليت هاي خيره كننده شان شما را شگفت زده كنند. اما آيا هيچ وقت فكر كرده ايد اين مهمانان كوچك، چه خطراتي را براي شما ايجاد مي كنند؟ وقتي صحبت از امواج الكترومغناطيسي به ميان ميايد، بيشتر ذهن ها به سمت گوشي هاي موبايل منعطف مي شوند. بي سيم هاي هوشمند كوچولويي كه هر كدام يك فرستنده ده ميلي واتي و يك گيرنده ديجيتالي دارند و با هزاران امكانات ديگر مخلوط شده اند تا شما را هميشه سرگرم نگه دارند.

آيا واي فاي خطرناك است؟ بله!
به دليل طول موج ميكروني آنها، امواج توليد شده توسط اين فرستنده ها كه در دامنه 900 تا 1900 مگاهرتز منتشر مي شوند، در علم مخابرات به امواج ميكرويو شناخته مي شوند. اين امواج دقيقا همان فركانس هايي هستند كه شما در اجاق هاي ميكروويو براي پختن غذا استفاده مي كنيد. با اين تفاوت كه در يك اجاق ميكروويو شما يك فرستندهء هزار واتي داريد، اما در گوشي موبايل، يك فرستنده ده ميلي واتي، يعني صدهزار بار ضعيف تر.
خوب. شايد اين نسبت كمي آرام بخش باشد! اما باز هم نگران باشيد: اجاق ميكروويو تنها يك دقيقه كار مي كند، اما گوشي شما ساعت هاي متمادي با بدن شما در تماس است!
توجه داشته باشيد كه گوشي هاي موبايل، تنها فرستنده هايي نيستند كه در اين دامنه كار مي كنند، بلكه تمام دستگاه هايي كه از يك مكانسيم ارتباط راديويي ديجيتال استفاده مي كنند، با همين فركانس كار مي كنند: تلفن هاي بيسيم و فرستنده هاي واي فاي. تلفن هاي خانگي بيسيم و دستگاه هاي واي فاي نيز دقيقا همان دامنهء فركانسي تلفن هاي موبايل را استفاده مي كنند. با اين تفاوت كه آنها در چندين طول موج مختلف بطور همزمان اقدام به انتشار سيگنال مي كنند.
خطر اين دستگاه ها وقتي زياد مي شود كه هر دستگاه به تنهايي قادر باشد سيگنال را هم ارسال و هم دريافت كند. بنابراين، هر دستگاهي كه ارتباط دوطرفهء ارسال و دريافت اطلاعات (ديتا - صوت - تصوير - كنترل - ...) برقرار كند، يك منبع جديد آلودگي فركانسي خواهد بود.

خوب من براي مثال يك خانهء معمولي را مثال مي زنم: شما، همسرتان و دو فرزندتان هر كدام يك لپ تاپ و يك گوشي هوشمند داريد، يك دستگاه دي اس ال، يك دستگاه تلفن بي سيم خانگي، يك كنترل همه كارهء سيستم سينماي خانگي و يك تلويزيون هوشمند. اين يعني: چهار لپ تاپ، چهار گوشي موبايل (كه هم زمان چهار دستگاه واي فاي نيز محسوب مي شود) يك فرستندهء دي اس ال، دو فرستندهء ديجيتال (گوشي تلفن بيسيم و پايه اش هر كدام يك فرستندهء جداگانه محسوب مي شوند) و دو دستگاه واي فاي ديگر (كنترل سينماي خانگي و تلويزيون). در مجموع ما 17 دستگاه فرستندهء ميكروويو آزاد در خانه داريم كه اغلب روشن هستند و در حال فرستادن سيگنال.

اگر ميانگين توان هر يك از اين دستگاه ها (ده ميلي وات) باشد (البته واي فاي تشعشعي حدود 120 ميلي وات دارد). اين يعني حدود 300 ميلي وات! حال آن را ضرب در دقيقه هاي يك شبانه روز كنيد تا به عدد 432000 ميلي وات - دقيقه برسيد! اگر فرض كنيم يك دستگاه اجاق ميكروويو 800 وات توان داشته باشد، مثل اين است كه ما هر دو روز يك بار، يك دقيقه در اجاق ميكروويو قرار بگيريم!!! و البته نيمي از اين تشعشع به تنهايي توسط دستگاه واي فاي شما تامين مي شود!

خطر را جدي بگيريد!!!
موضوع وقتي بغرنج تر مي شود كه بدانيد همسايه هاي شما نيز با فاصلهء كمي در پشت ديوار مشغول توليد ميزان مشابهي از انرژي هستند! كافي است روي كامپيوترتان فهرست جستجوگر شبكه هاي موجود را نگاه كنيد تا ببينيد در چه جهنمي از تشعشعات قرار داريد! توجه داشته باشيد كه همهء دستگاه هاي فرستندهء حتي اگر سيگنال آنها براي ارتباط مناسب نباشد مضر هستند! چرا؟ بر اساس استانداردهاي مخابراتي، توان دستگاه هاي فرستنده در شعاع ده متري آنها سنجيده مي شود! نه در فاصله يك متري! بنابراين در شعاع ده متري شما هر دستگاهي، حتي يك فرستندهء بلوتوث نيز مي تواند خطرآفرين باشد.
چه اتفاقي مي افتد؟
سازمان هاي مختلف بهداشتي، سعي در اثبات خطرناك بودن دستگاه هاي فرستنده راديويي كرده اند، اما آيا واقعا خطري اثبات شده؟ تحقيقات دولتي در چين نشان داده است كه منحني رشد اوتيسم در كودكان دقيقا مشابه منحني افزايش تعداد مصرف كنندگان موبايل و اينترنت بي سيم است. بيش از ده هزار تحقيق علمي اثبات كرده اند كه تماس طولاني با امواج راديويي عواقب خطرناكي بر زندگي انسان دارند. اين عواقب عبارتند از:
- تندخويي و پرخاشگري
- بد خوابي و بي نظمي در ريتم خواب و بيداري (به هم خوردن ساعت بيولوژيك بدن)
- كم اشتهايي يا پر اشتهايي غير عادي
- عارضه هاي جبران ناپذير مغزي در نوزادان مانند: اوتيسم، عقب افتادگي و افزايش فشار آب درون مغزي (آنسفالي)
- خستگي دائمي
- كاهش ميل جنسي يا ناتواني در مردان. مردانی که تافن همراه را در جیب شلوار یا روی قلب قرار می دهند احتمال پدر شدن خود را کاهش می دهند ، و احتمال دختر زایی خود را افزایش می دهند. اغلب بزرگسالان در سراسر جهان دارای تلفن های همراه هستند و حدود 14 درصد از خانواده های با در آمد متوسط و بالا در کشورهای جهان با مشکلات باروری مواجهند ( سایتMSN) . در یک بررسی کیفیت اسپرم های داوطلبان از 3 نظر اندازه گیری شد : توانائی حرکت اسپرم ها به طرف تخمک ، تناسب اسپرم های زنده و تعداد اسپرم ها در واحد حجم ، در گروه های کنترل شده .نتیجه آن که : در افراد معمولی حرکت طبیعی اسپرم ها 50 تا 85 درصد بود اما گروهی که در معرض اشعه تلفنهای همراه و پارازیت های موجی بودند با افت 8 در صدی مواجه شدند. پس گوشی خود را در جیب شلوار خود نگذارید
- طولاني شدن دوره تخمك گذاري در زنان
- تغيير در ساختار ژنتيك دي ان آي انسان كه منجر به كندي رشد بدن يا ناهنجاري هاي نسل بعدي مي شود
- آب مروارید
- سرطان خون
امواج ميكروويو حتي روي گياهان و حيوانات نيز تاثيرات مشابه دارند. آزمايشات نشان داده رشد گياهان در اطراف فرستنده هاي راديويي متوقف مي شود. درخت ها تمايلي به توليد گل و دانه ندارند و پرنده ها بجاي لانه ساختن و تخم گذاري ترجيح مي دهند فقط آواز بخوانند. آیا دیده اید پرندگان زیز سیمهای فشار قوی آشیانه بسازند ؟ خيلي طول نمي كشد كه اين موجودات نيز بخاطر ما انسان ها در معرض خطر انقراض قرار گيرند. به درختانی که از روی آنها سیمهای فشار قوی مولد امواج الکترومغناطیسی می گذرد نگاه کنید یا خشک شده اند یا رشد کافی نکرده اند. نمونه آن اوائل تقاطع خیابان کفائی با خیابان دانشگاه در مشهد.

چه كار كنيم؟
اين خود ما هستيم كه بايد جلوي خطرات را بگيريم، هيچ وقت انتظار نداشته باشيد كه شركت هايي مثل نوكيا، اپل، سامسونگ و... پا روي منافعشان بگذارند و اعلام كنند كه محصولات ما خطرناك است! آنها هرگز چنين نمي كنند. اگر دوستدار وسايل جديد و هوشمند هستيد، هيچ اشكالي ندارد كه هر چند تا از آنها را كه مي خواهيد در خانه انبار كنيد. اما رفتارهاي خود را در خانه و خانواده به شكل زير عوض كنيد:
1- وسايل فرستنده را روشن باقي نگذاريد. همه دستگاه هاي شما، يك اپشن براي خاموش كردن ارتباط واي فاي دارند. وقتي از آنها استفاده نمي كنيد، آنها را خاموش كنيد.
2- مدت استفاده از فرستنده ها را تا مي توانيد كوتاه كنيد: اگر نياز به اتصال دائمي به اينترنت داريد، بجاي واي-فاي از كابل براي اتصال لپ تاپ به مودم استفاده كنيد.
3- از كوتاه ترين برد دستگاه هاي فرستنده استفاده كنيد: سعي كنيد فاصلهء فرستنده و گيرنده شما كمترين مقدار ممكن باشد. با افزايش فاصله، قدرت سيگنال كاهش مي يابد و دستگاه ها با تشعشع بيشتر سعي در جبران آن مي كنند.
4- موبايل خود را جايي نزديك پنجره و دور از محل استراحت خود قرار دهيد. حتي مي توانيد به تماس گيرندگان خود اطلاع دهيد كه تلفن شما در ساعات پاياني روز خاموش است و بهتر است از تلفن خانگي يا پيام گير صداي خودشان را به گوش شما برسانند.
5- بجاي تلفن بيسيم، از تلفن معمولي استفاده كنيد. تلفن بيسيم را فقط در موارد محدودي كه گرفتار هستيد استفاده كنيد. در زمان تعمير خودرو يا هنگام شستن ظرف ها.
6 - دانلود در طول شب! به چه قيمتي؟ سعي كنيد دانلودهاي خود را در زمان هايي كه در خانه نيستيد انجام دهيد.
7- اگر شغلتان در کار کردن با امواج رادیوئی و موبایل و پارازیت اندازهاست سعي کنید مدت زمان کار را تا می توانید کاهش دهید و به طور شیفتی کار را تقسیم کنید ، به ویژه افرادی که مسئول نگهداری موبایل ها در ادارات هستند و یا کسانی که مامور به ارسال امواج پرازیت براي قطع ارتباط گوشی ها به هم در مکانهای محافظت شونده هستند ( مثل حرم مطهر حضرت رضا عليه السلام) که زنگهای موبایل آهنگ های ناجوری را در ارتباط با هم پخش می کنند و تمرکز نیایش زائران دیگر را آشفته می سازند.
مطمئن باشید که تلاش بشر در پیشرفت تکنولوژی باعث می شود طبیعت پاتک خود را بزند و اندکی در مقابل این دستکاری و تغيیرات اعمال شونده دستساز بشر مبارزه کند. سرطان نمونه آنست.

امواج مایکروویو چیست؟
این امواج مانند نور مرئی از جنس امواج الکترو مغناطیسی هستند که فرکانس بسیار بالا و طول موج بسیار کمی دارند تمام امواج رادیویی ، مادون قرمز ، نور مرئی ، موبایل ، رادیو ، ماهواره ... از جنس امواج الکترو مغناطیسی هستند و فرق آنها در فرکانس و توان تشعشع آنهاست.
امواج مایکروویو در مسیر حرکت خود یا پس از برخورد با ماده انعکاس پیدا می کنند یا عبور می کنند و با جذب ماده می شوند. این امواج اگر به سطح فلزات برخورد کنند، منعکس خواهند شد، از شیشه و پلاستیک عبور می کنند و موادی که حاوی آب هستند مانند غذاها و بدن انسان انرژی این امواج را جذب می کنند.

مایکروفر چگونه کار می کند؟
در مایکروفر یک وسیله بنام مگنترون Magnetronوجود دارد که این امواج را تولید میکند این امواج با فرکانس 2450 مگاهرتز ایجاد می شود و در فضای مایکرو فر پخش می شود و توسط دیوار فلزی آن منعکس شده و روی ماده غذایی متمرکز می شود . مولکول های آب درون غذا دارای دو قطب مثبت و منفی هستند وزمانی که درمعرض امواج ماکروویو قرار می گیرند، با همان فرکانس امواج شروع به نوسان می کنند و مرتباً جهت قطب مثبت و منفی آنها جابه جا می شود. مولکول ها حدود میلیون ها بار در ثانیه نوسان می کنند و در حین حرکت به مولکول های اطراف شان برخورد می کنند..... درنتیجه به علت اصطکاک دمای ماده غذایی به سرعت بالا می رود.
بسیاری از محقق ها معتقدند که امواج ماکروویو آن قدر انرژی دارند که بتوانند ساختار مولکول های غذا را تخریب کرده و موجب سرطان شوند. وقتی که امواج مایکروویو به مولکول های مواد غذایی برخورد می کنند باعث پاره شدن و تغییر ساختار آنها شده و ماهیت آنان را تغییر می دهد و سپس شما این مولکول هایی را که مثلا دیگر مولکول پروتئین نیستند را می خورید و بدن شما یک مولکول ناشناخته را دریافت کرده و بعدا تبدیل به بافتهای سرطانی در قسمتهای مختلف بدن می شود.
در ضمن خود امواج مایکروویو مانند امواج موبایل ، آنتنهای موبایل هم در صورت قرار گرفتن شمادر طولانی مدت باعث پاره شدن رشته های " دی ان ای" DNA بدن شما می شود و فرزندان ناقص الخلقه و .... ایجاد خواهد شد.
از آنجایی که بدن انسان نیز حاوی آب است، می تواند امواج ماکروویو را جذب کند. قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم امواج ماکروویو می تواند موجب سوختگی های عمیق بافتی و آب مروارید شود. البته تمام اجاق های مایکروویو نشتی امواج دارند و این بسیار خطرناک است. اما اگر دستگاه ماکروفر شما قدیمی باشد، یا قفل آن خراب باشد یا ضربه دیده باشد، ممکن است در آن به خوبی بسته نشود و در حین روشن بودن دستگاه، اشعه های ماکروویو به بیرون نشت کنند که در اینصورت کار شما تمام است!
آیا از خود پرسیده اید چرا انواع سرطان ها بتازگی و بشدت افزایش پیدا کرده است؟ بيش از 90% از خانههاى آمريكايى ميكروويو را دارند و براى آمادهسازى غذا از آن استفاده مي كنند. براى اينكه ميكروويو خيلى مناسب كار آنها را راحت كرده است.. البته مردم فكر مي كنند چون دولت جلوي مايكروفر را نمي گيرد پس خوب است! مثل سيگار چون دولت آن را توليد مي كند و جلوي آن رانمي گيرد پس حتما خوب است!

مرگ یک بیمار با تزریق خون مایکروویو شده
در سال 1991 در ایالت اکلاهما خانم Norma Levitt پس از تزریق خونی که با دستگاه مایکروفر گرم شده بود تا به بیمار تزریق شود مرد. خیلی ساده این اتفاق افتاد امواج مایکروویو باعث تغییر ماهیت مولکول ها و گلوبول های خونی شده بودند!
در مورد شیر هم همین اتفاق خواهد افتاد در صورتی که شما شیر را با مایکروویو گرم می کنید بدانید که نوشیدنی سمی می خورید که کم کم جان شما را خواهد گرفت.


7 دلیل برای اینکه دستگاه مایکروویو خود را به سطل آشغال بیندازید :

- 1- استفاده از غذاهای مایکروویو شده باعث کاهش حافظه و لطمه به مغز می شود.

2- - بدن انسان نمی تواند مولکول های پاره شده در جریان مایکروویو را در متابولیسم بدن شرکت دهد.

- 3- تولید هورمورن های مردانه و زنانه دچار اختلال می شود.

4- - اثر خوردن غذاهای مایکروویو شده در بدن ماندگار است.

- 5- مواد غذایی و معدنی بشکل سالم و طبیعی به بدن نمی رسند.

6- - غذاهای مایکروویو شده باعث ایجاد انواع سرطان ها می شوند.

7- - غذاهای مایکروویو شده باعث کاهش و اختلال سیستم دفاعی بدن می شوند.
.
خطرات ناشی از ارسال پارازیت های ماهواره ای نصب دکلهای BTS در مناطق مسکونی
نصب دکلهای BTS در مناطق مسکونی و ارسال پارازیت های ماهواره خطری بزرگ برای سلامتی افرادجامعه است. تحقیقات پزشکی در نقاط محتلف جهان نشان می دهد که امواج الکترومغناطیس که به طورعمده به دنبال نصب دکلهای BTS مناطق مسکونی و همچنین جدیدا از طرف دکلهای پارازیت انداز ماهواره ای منتشر میشود، باعث بروز مشکلات خونی و مغزی و عصبی برای ساکنانی که در نزدیکترین میدان مغناطیسی تاثیرگذار این امواج زندگی میکنند، می شود .
به عنوان نمونه ، در حالی که ساکنان دره نیودنور کانادا به منظور حفظ طبیعت، محیط زیست و نگرانی از سلامت خود خواستار جلوگیری از نصب یک دستگاه آنتن پوشش دهنده ارتباطات موبایل و اینترنت در این دره شده اند ، اپراتورها ی تلفن همراه در ایران ، پشت بام آپارتمان ها و حیاط خانه ها ی مسکونی مردم در فضای گاهی ۶۰ تا ۱۰۰ متر را با بهای چند میلیون تومان در سال اجاره میکنند و این در حالی است که اغلب این فضاها از استاندارد و استحکام لازم برخوردار نیستند .

نتیجه تحقیقات مفصل نشان می دهد که این امواج بر سلامتی افرادی که در نزدکترین فاصله از این امواج قرار دارند تاثیرات بسیار زیانباری دارد وباعث اختلاف در تاثیر این امواج بر بدن افراد گوناگون خواهد شد . میزان اثر گذاری این امواج به دو عامل شدت امواج و میزان در معرض بودن انسان بستگی دارد. در واقع آنتنهای BTS تلفن همراه و از آن بدتر پارازیت اندازهای ماهواره ای، تشعشعات الکترومغناطیسی از خود گسیل میکنند که قرار گرفتن در معرض این امواج در درازمدت مشکلات مختلفی از جمله سردرد، سرگیجه، مشکلات و تحریکات عصبی وغیره را برای فرد ایجاد خواهد کرد .

تحقیقات نشان داده که کرومزمهای Y که جنسیت نر دارند به علت حساسیت بالا و در صورت تداوم امواج می توانند به شدت تخریب شوند. با این حال اختلالات جنسیتی و خونی و مغزی از اثرات اثبات شده این امواج برای انسانهائی است که در معرض جدی قرار دارند .
محققین می گویند که این امواج نه تنها روی انسان بلکه روی سایر موجودات نیز تاثیرات سوء ایجاد میکنند به طوری که برخورد این امواج با انسان و سایر موجودات باعث بروز اختلالات خونی اعم از موتاسیون (جهشهای خونی) میشود که در نهایت از عوامل بروز سرطان است .
سیستمی که در ایران از طریق آن به تولید و ارسال امواج پارازیت دست می زد احتمالا از گروه ”Terrestrial Interference” است و امواج تولید شده از آن با عنوان امواج زمینی رادیویی یا مایکرو ویو شناخته می شوند. این امواج همانند سیگنال از یک برج رادیویی فرستاده شده و بر روی سیگنالهای اصلی ماهواره سوار می شوند و باعث می شوند که تصاویر ماهواره به صورت شطرنجی دیده شوند. نمونه کوچکی از این امواج مایکرو ویو با طول موج متفاوت در دستگاه های آشپزی داخل آشپزخانه ها یا ماکروفرها وجود دارد که باعث پخته شدن غذا می شود .
برای آنکه بتوان در کانالهای ماهواره ای اختلال ایجاد کرد باید امواجی با فرکانس های مایکروویو در محدوده ۳ مگاهرتز تا ۳۰۰ گیگا هرتز فرستاده شود و همچنین باید آنتنی به طور صحیح مقابل ماهواره قرار گیرد تا امواج به طور موازی، با آن برخورد و در کانون جمع شود. در کانون نیز باید عنصری باشد که بتواند سیگنالهای چند گیگا هرتز را به فرکانس های VHF یا ْUHF تبدیل کند. این عنصر همان LNB است که با دارا بودن کمترین نویز می تواند سیگنال ضعیفی را که در فاصله حدود ۷۲ هزار کیلومتر رفت و برگشت داشته، به فرکانس قابل نمایش، تبدیل کند . مشخصاً توان این پارازیت اندازها باید بیشتر از امواج ارسال شده باشد . در این راستا اسیلاتورها یا نوسان سازهائی در پهنای باند مایکروویو استفاده شده که تمامی کانال های ماهواره ای را دچار اختلال کند .
امواج الکترومغناطیس در قسمت های عضلانی بدن نسبت به بافت های چربی، عمق نفوذ کمتر و جذب بیشتری دارند، لذا امواج مایکروویو بر روی بافت های عضلانی بیشترین تاثیر را دارد و این امواج پس از نفوذ نوعی اثر گرمایی در بدن تولید می کنند .
لازم به ذکر است هر چه شدت این امواج زیاد باشد و مدت بیشتری با بدن برخورد داشته باشد، خطرناک تر خواهند بود.. مثلاً برخورد این امواج به بدن در زمان خواب، احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد .
ارسال پارازیت های ماهواره ای در شهر تهران و غیره در ساعت هایی از شبانه روز قطع می شود که فقط به دلیل اختلالات در فعالیت ATM مورد استفاده در عابر بانک هاو معاملات بانکی است و علت اینکه این کار ۲۴ ساعته انجام نمی شود سلامتی انسانها نیست .
درسال ۱۹۹۴ “ریچارد آلبنز” محقق تاثیر امواج بر بدن گزارش داد که سیستم های نیروی هوایی ، پالسهای الکترومغناطیسی با موج کوتاه ، از نوع گسیل شونده بوسیله “PAVE PAWS” و رادارهای هم فاز مشابه ممکن است باعث ایجاد آسیبهای مکانیکی از طریق آنچه که پیش ماده و لازمه تشعشع نامیده می شود ، گردد. در طی یک دوره معین او چنین نتیجه گیری کرد که انفجارهای ثانویه رادیویی در داخل بافتهای زنده ، زمانیکه بوسیله پالسهای رادار ضربه می خورند ، اتفاق می افتد. پیش ماده تشعشع یکی دیگر از منابع بالقوه و ثانویه هست، که باعث آسیب بافت زنده می شود، که در استانداردهای پرتودهی نادیده گرفته شده است.
اکنون ثابت شده است که تشعشعات موبایل بر روی پروتئین هایی که در سلولهای رشد یافته در آزمایشگاه، که از خون شناور انسان گرفته شده است، اثر می گذارد . کشور ایران برخلاف بسیاری از کشورها ی جهان فاقد موسسه ای مستقل برای سنجش میزان انرژی گسیل شده از آنتن های BTS است.
ما به شهروندان توصیه میکنیم پشت بام و حیاط خانه خود را برای نصب دکل آنتن های BTS اجاره ندهند و سلامت خود و دیگر شهروندان را به خطر نیاندازند . همچنین به مجلس ایران پیشنهاد می کنیم به عنوان حامی سلامت مردم خواستار پاسخگویی نهادهایی باشد که مبادرت به نصب این دکلها نموده اند. لازم است وزارت بهداشت نقش خود را به عنوان متولی سلامت مردم ایفا نماید و مبادرت به راه اندازی موسسه ای جهت کنترل و نظارت بر میزان اشعه و تدوین دستورالعمل نظارتی و اجرایی بنماید .

فاجعه چرنوبیل بار دیگر در ایران تکرار می شود:
دكتر ايرج خسرونيا، رئيس انجمن پزشكان داخلي ايران ميگويد: امواج موجود در فضا روي سيستم مغز و اعصاب و تعادل انسان اثر دارد. گاهي اوقات نيز روي غدد داخلي و رحم بهخصوص در زنان باردار تاثير منفي دارد؛ بهطوري كه اين امواج در زنان باردار باعث سقط جنين و عوارض مادرزادي و ژنتيك درنوزاد آنهاخواهد شد.
به عقيده وي، در طولاني مدت نيز اين امواج روي پرده گوش و سيستم شنوايي تاثيرات منفي خود را نشان ميدهد. همچنين تعداد زيادي از افراد در معرض امواج بهطور غيرعادي عصبي هستند و اضطراب و هيجان دارند. گاهي اوقات هم اين پارازيتها منجر به اختلالات قلبي وعروقي روي افراد در معرض خواهد شد.
دكتر خسرونيا معتقد است حتي امكان دارد كه امواج راديويي روي مغز و استخوان هم تاثير بگذارد و روي ساختار سلولهاي آن تغييراتي ايجاد كند؛ اين امر خود ابتلا به انواع سرطانها و بيماريهاي خوني را بهدنبال خواهد داشت.
افزايش تعداد مراجعات
در اين ميان نكتهمهم اين است كه به تازگي افرادي به مراكز درماني مراجعه ميكنند كه بنا به گفته برخي متخصصان علت بيماري آنها ناشي از اثرات تشعشعات پارازيتهاي ماهوارهاي است.
البته متخصصاني كه اعلام كردند نامي از آنها نبايد در هيچ رسانهاي منتشر شود و آن هم بهدليل اينكه ظاهرا تعهد دادهاند در مورد افزايش مراجعات ناشي از عوارض پارازيتها هيچ نظري ندهند.

با وجود اين، دكتر ابوالفضل نجاران، متخصص مغز و اعصاب در گفتوگو با همشهري اينطور توضيح ميدهد: از زماني كه بحث پارازيتهاي ماهوارهاي مطرح شد، افراد مبتلا به سردردهاي شديد و عصبانيت و داراي علائم افسردگي بيشتر به مطبها مراجعه ميكنند.
همچنين تعداد كساني كه دچار حملات شديداماس ميشوند هم افزايشيافته است. به گفته اين متخصص مغز و اعصاب اين امواج در كل روي تمام سلولهاي مغز نفوذ و روند فرسايشي مزمن ايجاد ميكنند. همچنين چه امواج موبايل چه ماهواره و چه تلويزيون طول عمر را كوتاه ميكنند و حتي روي حيوانات هم تاثير منفي خواهند داشت.با پخش هزار گيگاهرتز امواج پارازيت مي خواهند ايران را سراسر “چرنوبيل” كنند!
پخش 1000 گيگاهرتز امواج براي قطع برنامه هاي ماهواره اي آغاز شده است. اين امواج بسيار خطرناك و سرطان زا حتي مايكروفرهاي خانگي پخت غذا را دچار مشكل كرده است. در منزل من مايكروفر كارنمي كند و همه شبكه ها قطع شده است. حتي شبكه هاي خودشان (خيابان شريعتي پايين تر از دولت). اين يك شاخص وحشتناك است. تمام شهروندان تهراني در معرض خطر هستند و در واقع اين يك “چرنوبيل” دهشتناكي است كه هر روز حجمي از امواج سرطان زا را وارد بدن ايراني ها مي كند. اين امواج اصول گرا و اصلاح طلب نميشناسد. همه در معرض خطراند. لذا ضرورت دارد همه حالا ديگر به جنبش خانگى پيگيري سلامتيشان بپيوندند و زندگي خود و فرزندانشان را از خطر ابتلا به بيماريهاي مهلك نجات دهند . اين امواج مي تواند نسوج نرم بدن، مانند پوست، بافت هاي چشم، تيروئيد و نسوج و بافت هاي داخلي و بخصوص بافت هاي مغزي را بشدت تحت تاثير قرار بدهد و باعث بروز سر دردهاي ميگرني و بروز سرطان بويژه در سنين بالا در كساني شود كه مدت طولاني در معرض اين امواج قرار مي گيرند. دردناك تر از همه وضع كودكان، نوجوانان و زنان و بويژه زنان باردار است كه هم خود و هم جنين درون رحم آنها بشدت در معرض خطر قرار دارند. در زنان بافت هاي نرم بدني مثل دهانه لوله رحم، بافت هاي خود رحم و سينه ها در معرض خطر بيشتري قرار دارند.

آنها كه برنج با بخار سرطانزاي آرسنيك به ملت داده اند هم اكنون امواج چرنوبيلي كه كمتر از خطر مواد راديواكتيو در چرنوبيل روسيه نيست را راه اندازي كرده اند . موضوع بسيار جدي تر از آن است كه تصور شود .احتمال تولد فرزندان ناقص الخلقه، نسلي عصبي و معلوليت هاي ناشي از تغيير جهشي ژن ها بسيار بسيار محتمل و دور از انتظار نيست. اين همه بهاء براي چه بايد داد ؟ براي اينكه مي گويند اگر مردم تهران ماهواره تماشا كنند نظام به خطر مي افتند، پس بهتر است به سرطان مبتلا شوند تا اينكه ماهواره تماشا كنند . از هموطنان خودما كه در خارج كشوراند خواهش مي كنيم از طريق سازمان بهداشت جهاني، اتحاديه مخابرات راه دور يا هر نهاد ديگري كه امكان دارد به ما كمك كنند. .
چرنوبيل يكي از پايگاه ها و سايت هاي مهم اتمي اتحاد شوروي سابق بود كه در آخرين سالهاي آن نظام، در يك حادثه عجيب و سئوال برانگيز منفجر شد و منطقه وسيعي را دچار آلودگي اتمي كرد. نتايج اين آلودگي بصورت انواع بيماري ها، از بين رفتن فضاي زيست، ناقص الخلقه بدنيا آمدن كودكان همچنان جريان دارد. در دادگاهي كه براي اين حادثه تشكيل شد، اشاره شد كه انفجار اين پايگاه و سايت اتمي آن بر خلاف ادعاها، نه بدليل كهنگي و فرسودگي دستگاه ها، بلكه بر اثر يك عمل تخريبي از طريق فضا صورت گرفت. در اين ارتباط انگشت اتهام به سوي امريكا و طرح جنگ فضائي و جنگ ستارگان دراز شد. حتي گفته مي شود جنگ سرد و رقابت نظامي و اتمي شوروي و امريكا، با اين حمله و حادثه، به پايان خود رسيد!
دکتر فرهاد رحیمی 23/3 /93
استاد گروه فیزیک دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد - دارای دکترای فیزیک هسته ای و دکترای ذرات بنیادی از فرانسه
http://profsite.um.ac.ir/~rahimif/

معصومه ابتکار، عضو سابق شورای شهر تهران و رئیس فعلی سازمان حفاظت از محیط زیست در تیرماه 91 به نقل از متخصصان هشدار میدهد که امواج پارازیت ممکن است منشاء بسیاری از بیماریها باشد و حتی شاید در آیندهی نزدیک شاهد سونامی سرطان باشیم.
دکتر محسنی بندپی، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم در مهرماه 92 نسبت به تأثیر مخرب پارازیتهای ماهوارهای و مخابراتی بر سلامت روان شهروندان تهرانی هشدار داد و اثراتی مانند تخریب اعصاب و روان، ناشنوایی مزمن، و التهابات پوستی را به این امواج نسبت داد.
همین چند وقت پیش نیز معصومه ابتکار مجدداً وارد این مساله شد و گفت دکلهای غیرمجاز ارسال پارازیت برچیده خواهد شد و دکلهای ارسال امواج جدید در تهران، بدون مجوز شهرداری دیگر احداث نمیشود.
pejuhesh232
 
پست ها : 4759
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

خطرات استفاده افراطی از تلفن همراه

پستتوسط pejuhesh232 » پنج شنبه جولاي 10, 2014 12:41 am

خطرات استفاده افراطی از تلفن همراه

Image

استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروفر یا رایانه و دیگر منابع مولد امواج الکترومغناطیس اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می کند.

تلفن همراه وسیله ای است که امروزه زندگی بدون آن برای ما مشکل شده است، اما نباید به تلفن همراه به عنوان وسیله ای بی خطر نگاه کرد و هر کسی هر اندازه که تمایل داشت از آن استفاده کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده باشد به طوری که یک فرد تنها در ساعاتی از روز می تواند از تلفن همراه استفاده کند.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی در ادامه این مطلب گفت : براساس نظریه بیشتر کارشناسان، اشعه الکترو مغناطیسی تلفن همراه می تواند روی ساختار پروتیین ها، آنزیم ها و DNA تاثیر گذاشته و سبب پارگی رشته های DNA شود و به طور کلی توارت و ژن را درگیرکند.

مهندس جعفر نوحی افزود: استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروفر یا رایانه و دیگر منابع مولد امواج الکترومغناطیس اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می کند.

نوحی گفت : بدترین شکل آسیب رسانی امواج تلفن همراه در زمان قرار دادن تلفن کنار گوش هنگام صحبت کردن است و البته قرار دادن در کمر هم آسیب های جدی به دستگاه تناسلی انسان وارد می کند.

وی افزود: براساس نظر برخی کارشناسان، اگر بافت های حساسی مانند چشم یا تخمدان ها در معرض تابش شدید الکترو مغناطیس قرارگیرند، ممکن است ضایعات مشخصی در این بافت ها ایجاد شود.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی در ادامه گفت : گزارش هایی مبنی بر بروز برخی بیماری ها از جمله سردرد، افزایش فشار خون ، شکل گیری تومورهای مغزی و آلزایمر در استفاده افراطی از تلفن همراه وجود دارد.

مهندس جعفر نوحی خاطرنشان کرد: با استفاده از هدست یا هدفون فاصله خود را از تلفن همراه زیاد کرده و مدت مکالمه و زمان استفاده از آن را کاهش دهیم .

نوحی توصیه کرد: هنگام استفاده نکردن از تلفن همراه آن را در فاصله بیش از یک متر خود قرار دهید و سعی کنید، زمانی که آنتن دهی گوشی پایین است از آن استفاده نکنید.

وی افزود: هنگام پیاده روی گوشی همراه خود را داخل کیفتان بگذارید و حتی الامکان در مکان های سر بسته از جمله آسانسور و خودرو از تلفن همراه استفاده نکنید .

Image
pejuhesh232
 
پست ها : 4759
تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

بعدي

بازگشت به آلوده شناسى


cron
Aelaa.Net