هرپس چشمی

ثبت و معرفی تجربیات درمانی موفق طب جامع

هرپس چشمی

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه اکتبر 26, 2013 2:46 pm

.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

معرفی بیماری

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه اکتبر 26, 2013 2:49 pm

نام بیماری:
هرپس چشمی= Ocular herpes

ویروس تبخال Herpes Simplex ویروس بسیار شایعی است که پوست، مخاط، دستگاه عصبی و چشم را درگیر می کند. دو نوع از این ویروس وجود دارد: نوع I، همان نوعی است که تولید تب خال می کند و می تواند چشم را نیز درگیر کند و نوعII از طریق جنسی منتقل می شود و به ندرت مشکلات چشمی ایجاد می کند.

تقریباً تمام افراد در دوران کودکی در معرض ویروس تیپ I قرار می گیرند. عفونت اولیه خفیف بوده و معمولاً ایجاد گلو درد و یا زخم در دهان کرده و خودبه خود بهبود می یابد. این ویروس معمولاً به صورت خفته در عقده های عصبی باقی می ماند و در شرایط خاصی مانند تب، استرس، نور آفتاب، تغییرات هورمونی، گرما، ضربه و حتی استفاده از بعضی از داروهای خاص فعال می شود. ممکن است که در فعال شدن مجدد، این ویروس چشم را درگیر کند که معمولاً پلک(بلفاریت)، ملتحمه(کونژنکتیویت) و قرنیه (کراتیت) راگرفتار می سازد. کراتیت( التهاب قرنیه) معمولاً اولین علامت چشمی این بیماری است و اغلب لایه های سطحی قرنیه را گرفتار می سازد.
اگر عفونت به لایه های عمقی تر قرنیه گسترش یابد، احتمال باقی ماندن محل زخم(اسکار) در قرنیه افزایش می یابد. در بعضی از افراد ممکن است یووییت نیز اتفاق افتاده و به ندرت باعث تخریب وسیع شبکیه نیز می گردد.

علایم و نشانه های بیماری عفونت تبخال چشمی:
• درد
• قرمزی در چشم- عمدتاً در اطراف قرنیه
• اشک ریزش
• حساسیت به نور
• کاهش بینایی

عفونت چشمی ویروس Herpes معمولاً یک چشم را درگیر می کند و یک طرفه است.
pejuhesh232

معالجه بیماری در طب رایج

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه اکتبر 26, 2013 2:53 pm

درمان هرپس چشم در طب رایج:
درمان این بیماری بسته به شدت آن دارد. اولین عفونت چشمی ناشی از این ویروس معمولاً با استفاده از قطره ها و پمادهای چشمی و گاهی داروهای ضد ویروسی خوراکی درمان می شود.
پزشک ممکن است نواحی آسیب دیده را با ملایمت توسط یک اپلیکاتور که انتهای آن از کتان است، از روی چشم بردارد.
در افرادی که به طور مکرر دچار عفونت چشمی Herpes می شوند قرنیه که یک بافت شفاف است تبدیل به یک شیشه مه گرفته می شود
و ممکن است برای بهبود دیدشان و برطرف کردن اسکار باقی مانده از این عفونت، نیاز به پیوند قرنیه پیدا کنند.
اگر لایه های عمقی قرنیه گرفتار شده باشد، ممکن است که چشم پزشک علاوه بر موارد بالا از قطره های کورتیکواستروییدی(کورتون) نیز استفاده کند که باعث کاهش التهاب می شوند. به خاطر داشته باشید که استفاده از قطره های کورتیکواستروییدی باید با نظارت دقیق پزشک صورت گیرد در غیر این صورت آسیب های جدی به چشم وارد می کند.

عوارض درمان در طب رایج:

قطره های ضد التهاب استروئیدی
این قطره ها مثل بتامتازون، پرونیزولون و دگزامتازون در درمان حساسیت های چشمی بسیار مؤثرند، اما به علت عوارض جلدی بالقوه مصرف آن ها محدود به آلرژی های شدیدی است که با درمان های معمولی بهبود پیدا نکند. به علت احتمال بروز عوارض جلدی مثل آب مروارید(کاتاراکت) و گلوکوم(آب سیاه) مصرف این داروها باید حتماً با تجویز چشم پزشک و برای مدت کوتاه انجام گیرد.

عوارض دارو هاي ضد ويروسي:
کم‌خونی، کاهش گلبولهای‌سفید یا نوتروفیل‌ها، تغییر در تعداد پلاکت‌ها، سردرد شدید، بی‌خوابی، دردعضلانی و تهوع از عوارض جانبی مهم و نسبتا شایع دارو می‌باشند

هزینه های درمانی:
...
pejuhesh232

درمان با طب جامع

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه اکتبر 26, 2013 2:54 pm

درمان با طب جامع:

این بیماری با انجام حجامت در کلینیک های طب جامع درمان شده است.
pejuhesh232

نمونه های موفق درمان در طب جامع

پستتوسط pejuhesh232 » شنبه اکتبر 26, 2013 3:04 pm

درمان عفونت شديد چشم يک کودک مبتلا به هرپس چشمي فقط با یکبار حجامت

در درمانگاه حر عاملي هلال احمر مشهد ، بيماران را ويزيت مي کردم .
مدتي اتاق خلوت شد و من به داخل راهرو آمدم ، روبروي اتاق من ، اتاق يک همکار متخصص پوست بود ، تعدادي از بيماران منتظر بودند تا نوبت آنها برسد و وارد اتاق بشوند،
براي لحظه اي ديدم که دختر خانمي جلوي درب اتاق پزشک نشسته ونصف صورتش قرمز است و يکي از چشمانش متورم وبه شدت قرمز است به طوري که به هيچ وجه نمي توان داخل چشم بيمار را ديدم به مادر بيمار گفتم : اين کودک چه مشکلي دارد ؟ گفت : من نمي دانم ، چند ماه است که دخترم به اين روز افتاده ، هرچه به پزشکان مراجعه کردم ودارو مصرف مي کنم درمان نمي شود ، الان آمدم برم خدمت دکتر پوست ببينم مي تواند چکار کند ، من درب اتاق همکار پزشک را زدم و داخل شدم ، يک خانم دکتر بسيار مهربان و مؤدب پشت ميز نشسته بود ، سلام کردم و اجازه خواستم و ايشان با روئي گشاده گفتند بفرمائيد ، عرض کردم بيماري که تورم شديد چشم دارد و بيرون منتظر نشسته است چه مشکلي دارد ؟ فرمودند مبتلا به هرپس چشمي است و به هيچ داروئي جواب نمي دهد ،
عرض کردم از روشهاي طب سنتي اطلاع داريد ايشان فرمودند که من هيچ اطلاعي ندارم عرض کردم که اين کودک با انجام حجامت درمان مي شود ، ايشان فرمودند من هيچ اطلاعي از حجامت ندارم اگر مادر ايشان رضايت مي دهد شما اين کار را انجام دهيد ، خلاصه با رضايت مادر بيمار کودک را حجامت کرديم ، البته بعضي از همکاران پرستار هم مارا مورد تمسخر قرار دادند، اما لطف و عنايت پروردگار باعث شد اين کودک که تا مرحله عفونت شديد چشم پيش رفته بود تنها با يک بار حجامت اطفال شفا يافته و درمان شود.

هرپس چشمي يک هفته بعد از حجامت
Image

يک ماه بعد از حجامت
ImageImage
pejuhesh232

بازگشت به تجربیات درمانی موفق طب جامع

Aelaa.Net