عفونت مجاری اشکی

ثبت و معرفی تجربیات درمانی موفق طب جامع

عفونت مجاری اشکی

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 04, 2013 2:39 pm

.
pejuhesh232

تاريخ عضويت: سه شنبه دسامبر 07, 2010 11:22 pm

معرفی بیماری

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 04, 2013 2:48 pm

نام بیماری:
عفونت شدید مجاری اشکی=eye infections duct

علائم بیماری:
عفونت‌ مجرا، كیسه‌ یا غده‌ اشكی‌، داكریوسیستیت‌ نام‌ دارد. میكروب‌های‌ عامل‌ عفونت‌ می‌توانند به‌ سایر افراد منتقل‌ شوند. عفونت‌ مجرا یا كیسه‌ اشكی‌ در تمام‌ سنین‌ رخ‌ می‌دهد اما در كودكان‌ شایع‌تر است‌. خراش‌، انسداد یا تنگی‌ مجرای‌ اشكی‌ كه‌ معمولاً ناشی‌ از اختلال‌ ارثی‌ یا عفونت‌ قبلی‌ است‌، داكریواستنوزیس‌ نام‌ دارد.

انسداد ارثی‌ مجرای‌ اشكی‌ معمولاً در شیرخواران‌ ۱۲-۳ هفته‌ ظاهر می‌شود. انسداد ناشی‌ از عفونت‌ می‌تواند در هر سنی‌ به‌ دنبال‌ عفونت‌ رخ‌ دهد.

ـ علایم‌ شایع‌:
۱. اشك‌ ریزش‌ همیشگی‌ از یك‌ یا هر دو چشم‌
۲. درد، قرمزی‌ و تورم‌ زیر چشم‌ كه‌ عفونت‌ را مطرح‌ می‌كند.
۳. قرمزی‌ و تورم‌ مجرای‌ اشكی‌
۴. قرمزی‌ سفیدی‌ چشم‌ در اطراف‌ مجرای‌ اشكی‌
۵. تخلیه‌ مخاط‌ و چرك‌ به‌ جای‌ آب‌ از مجرای‌ اشكی‌. تخلیه‌ ممكن‌ است‌ خود به‌ خود یا با فشار برروی‌ موضع‌ صورت‌ پذیرد.

ـ علل‌ بیماری:
۱. اختلال‌ ارثی‌
۲. عفونت‌ باكتریایی‌ مجرا
۳. عفونت‌ سینوس‌ یا بینی‌ به‌ویژه‌ عفونت‌ مزمن‌ بینی‌
۴. پولیپ‌های‌ بینی‌
۵. آسیب‌ چشم‌
۶. عفونت‌ چشم‌ از جمله‌ قرمزی‌ شدید چشم‌ (كونژكتیویت‌)
۷. شكستگی‌ بینی‌ یا استخوان‌های‌ صورت‌
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط pejuhesh232 در جمعه اکتبر 04, 2013 3:03 pm .
pejuhesh232

معالجه بیماری در طب رایج

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 04, 2013 2:53 pm

معالجه بیماری در طب رایج:

1.جراحی‌ برای‌ گشادكردن‌ و گذاشتن‌ میل‌ در مجرای‌ اشكی‌. این‌ امر در شیرخواران‌ معمولاً با بیهوشی‌ عمومی‌ مختصری‌ انجام‌ می‌شود. در بزرگسالان‌ غالباً در مطب‌ پزشك‌ با بی‌حسی‌ موضعی‌ انجام‌ می‌گردد. پس‌ از گشادكردن‌، دستگاه‌ مجرای‌ اشكی‌ با آب‌ نمك‌ شستشو می‌گردد. در مورد انسداد (در صورت‌ عدم‌ نیاز به‌ جراحی‌)، روزی‌ 2 بار مجرای‌ اشكی‌ را با نوك‌ انگشت‌ ماساژ دهید تا محتویات‌ آن‌ دوشیده‌ شود. در مورد عفونت‌، درد را با پوشش‌های‌ مرطوب‌ و گرم‌ تسكین‌ دهید. انسداد كامل‌ ممكن‌ است‌ نیازمند باز كردن‌ مسیر چشم‌ تا بینی‌ با جراحی‌ باشد.

2.آنتی‌بیوتیك‌های‌ خوراكی‌ یا موضعی‌ برای‌ عفونت‌

عوارض درمان در طب رایج:

عوارض جانبی آنتی بيوتيکها:
عمدتاً شامل ناراحتی های ملايم گوارشی ٬ تهوع ٬ اسهال يا مدفوع نرم است. بعضی آنتی بيوتيکها ممکن است باعث حساسيت به نور آفتاب شوند کاهش بازده قلب , کاهش فشار خون , کاهش نسبی ضربان قلب , تضعيف عضله قلب . به همين دليل توصيه می شود که از مصرف خود سرانه داروها اجتناب نماييد .
واکنش های حساسيتی:
بعضی افراد به بعضی گروههای آنتی بيوتيکها (عمدتاً گروه پنی سيلين ها) حساسيت دارند علائم حساسيت شامل جوشهای ريز قرمز ، خارش ، کهير ٬ ورم لب ٬ صورت و زبان و موارد شديدتر مثل سختی در تنفس و کاهش فشار خون می باشد.
در خانمها ٬ علاوه بر موارد فوق بايد به نکات زير توجه شود:

1- ممکن است مصرف آنتی بيوتيک منجر به عفونت قارچی واژن شود ٬ علت اين مساله اين است که در اثر مصرف اين داروها ٬ باکتريهای معمول که در واژن زندگی می کنند ٬ کشته ميشوند و در نتيجه قارچ بسرعت رشد ميکند. علائم ٬ شامل يکی يا بيشتر از اين حالتهاست: خارش ٬ سوزش ٬ درد در زمان نزديکی و ترشحات واژن
2- آنتی بيوتيک ممکن است باعث شود تاثير قرصهای خوراکی جلوگيری از بارداری کم شود ٬ چه بسا در طول دوره درمان با آنتی بيوتيک استفاده ازروشهای ديگر ضد بارداری لازم باشد که در اين موارد بايد از داروساز يا پزشک مشاوره بگيريد.
3 - درخانمهای باردار ٬ بعضی آنتی بيوتيکها ميتوانند از جفت عبور کنند و به جنين صدمه برسانند.

هزینه های درمانی:
pejuhesh232

درمان با طب جامع

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 04, 2013 2:54 pm

درمان با طب جامع:

این بیماری در کلینیک های طب جامع با زالو، درمان شده است.
pejuhesh232

نمونه های موفق درمان در طب جامع

پستتوسط pejuhesh232 » جمعه اکتبر 04, 2013 3:02 pm

درمان عفونت شدید مجاری اشکی با استفاده از زالو درمانی:

شرح حال بیماری و درمان:

نجات يک جوان از عفونت شديد چشم در ناحيه مجراي اشکي ، تنها با يک زالو

صبح يکي از روزهاي خدا در سال1389 در مطب شهرستان بجنورد ، اين جوان رعنا با چهره اي نگران ومضطرب مراجعه کرد از درد شديد چشم خود ، به شدت مي ناليد يک طرف صورت جوان متورم و قرمز بود . به هيچ عنوان پلکها را نمي شد بالا يا پايين کرد .
با کوچکترين تماس با صورت ، از درد فرياد مي کشيد .سفيدي چشم را نمي شد ديد .

گفتم از چه زماني به اين درد مبتلا شديد ؟ با حالتي نا اميد پاسخ داد ، دو سال است که من درگير مجراي اشکي اين چشم هستم . ابتدا مجراي اشکي من مسدود شد. به پزشکان مختلفي مراجعه کردم ، درمان نشدم ، هر روز بدتر مي شدم ، تا اينکه مجراي اشکي من به شدت عفوني وملتهب شد . تمام آنتي بيوتيکهاي ممکن را به من دادند اما درمان نشدم . به پزشکان متخصص چشم و عفوني در طب مدرن مراجعه کردم ، اما درمان نشدم احساس مي کردم چشم من درمان نمي شود و احتمال دارد که تخليه شود ، از همه جا نا اميد شدم که يکي از آشنايان کلينيک طب سنتي شما را به من معرفي کرد . در عين حاليکه هيچ اطلاعي از کار شما نداشتم ،اما به من گفتند که روشهاي طب سنتي ايران ميتواند درد مرا درمان کند .خواهش مي کنم کاري کنيد که درد چشم من ساکت شود. اين درد خيلي کشنده است ، طاقتم تمام شده و ديگر تحمل آنرا را ندارم

به ايشان گفتم بايد زالودرماني کنيد با تعجب گفت اين زالودرماني براي چشمم ضرر ندارد ؟ با اطمينان جواب دادم خير . دوباره پرسيد خوب مي شوم ؟ جواب دادم ، دوا در دست من است و شفا در دست خداوند است . ان شاالله درمان مي شويد . گفتن اين جملات انگار دلش را محکم کرد و با ياد خدا و دعاي شفا، زالو درماني را با رضايت کتبي بيمار شروع کرديم .

بيمار جواني بود با طبع دموي و به جز اين بيماري مشکل ديگري نداشت . از نظر بدني سالم بود اما درد امانش را بريدن بود
در همان جلسه اول يک عدد زالوي متوسط البته کمي بزرگتر روي مرکز التهابات انداختم . چند دقيقه اي نگذشته بود که بيمار گفت دردم از بين رفت . صورت بيمار باز شد ، انگار بار سنگيني را از روي دوشش برداشته بودند ، احساس راحتي خاصي داشت مدام مي گفت درد من آرام شد .

زالو درماني حدود چهل دقيقه بيشتر طول نکشيد در طول همين مدت بيمار متحول شد ، نور اميد درجشمانش برق مي زد ، خيلي خوشحال شده بود ، از نگاهش مي شد فهميد که به زالودرماني اعتماد پيدا کرد ه است. بعد از زالودرماني پانسمان شد و با خوشحالي از مطب خارج شد . 48 ساعت بعد براي ويزيت زالودرماني مراجعه کرد . واقعاً معجزه شده بود ، تمام التهابات درمان شده و ورم چشم به طور کامل خوابيده بود ، از ديدن بيمار بي نهايت خوشحال شدم و با تمام وجود از خداي منان که مرا شرمنده اين جوان نکرده بود سپاسگزاري کردم .
خلاصه چشم بيمار بعد ازيک هفته کاملا به حالت طبيعي برگشت و مجراي اشکي نيز کاملاً باز شد

قبل از درمان:
Image

بعد از درمان:
Image

محل درمان: ایران- بجنورد- کلینیک دکتر حسن حاج طالبی
pejuhesh232

بازگشت به تجربیات درمانی موفق طب جامع

Aelaa.Net